#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
18/06/2011 13:14
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Και τώρα .... «Μνημόνιο με ανθρώπινο πρόσωπο» (!!!)



Δεν παίζονται αυτοί οι ΠΑΣΟΚΟΙ, αυτό πρέπει να το ομολογήσουμε. Κάποιοι στη Λ. Συγγρού θα πρέπει να πάρουν μαθήματα ... πολιτικού αμοραλισμού.

Όπως είχαμε προβλέψει, ο Β. Βενιζέλος μετά την πρώτη του συνέντευξη στο Mega θα έκανε και τις πρώτες δηλώσεις του στο… Βήμα της Κυριακής.

Όσοι θα αγοράσετε αύριο την εφημερίδα θα δείτε τον απίστευτο πρώτο τίτλο: «Δίκαιη λιτότητα» και στις μέσα σελίδες θα διαβάσετε τον τίτλο: «Μνημόνιο με ανθρώπινο πρόσωπο».

Αυτό θα είναι το δόγμα του νέου τσάρου της οικονομίας. Θα μας φουσκώσει στο ψέμα για να ξεχάσουμε τον ανεκδιήγητο κ. Παπακωνσταντίνου.

Μα είναι δυνατό να υπάρχει δίκαιη λιτότητα; Είναι δυνατόν το Μνημόνιο να έχει ανθρώπινο πρόσωπο; Με μέτρα που έχουν ήδη ψηφιστεί στη Βουλή και τα οποία προβλέπουν σκληρή λιτότητα μόνο για τους μη έχοντες;

Είναι τόσο οξύμωρο το επικοινωνιακό σχήμα που επιλέγει να χρησιμοποιήσει ο κ. Βενιζέλος που θα αποτύχει εν τη γενέσει του. Φαίνεται ότι στην κυβέρνηση δεν έχουν πάρει το μάθημά τους. Ότι δηλαδή ο κόσμος δεν τρώει πια κουτόχορτο να πιστεύει δίκαιες λιτότητες.

Τι πάει να πει δηλαδή δίκαιη λιτότητα; Ότι θα μας παίρνουν το φαί από το πιάτο και θα μας ζητούν και τα ρέστα;

Μιλάμε ότι το Βήμα έχει δώσει την καλύτερη λαβή για συνθήματα στους Αγανακτισμένους της πλατείας.

Και κάτι τελευταίο. Το συγκρότημα του ΔΟΛ και ειδικά ο Στ. Ψυχάρης και ο Γ. Πρετεντέρης αποφάσισαν να αναστήσουν το… 2007. Τότε που έλεγαν «Πρόεδρο παραιτήσου» στον Γ. Παπανδρέου διότι ήθελαν να κάνουν αρχηγό τον Β. Βενιζέλο. Τώρα, λοιπόν, που βλέπουν ότι δεν τραβάει το κάρο του ΓΑΠ ξαναρίχνουν δίχτυα στον… Μπένι. Γνωστές οι κυβιστήσεις στη Μιχαλακοπούλου.

Βρήκαν τώρα νέο σωτήρα στο πρόσωπο του Βενιζέλου. Μάλλον μπέρδεψαν τον Βενιζέλο με τον άλλο, τον εθνάρχη.

Άξιος ο μισθός τους.

Α.Ψ.

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 18/06/2011 13:23:54

    ΠΑΛΙ για να τα εμπεδωσουμε !!

    ΜΠΕΝΝΥ... γλυκιε μου....
    - 180 ειπες, καντο !
    - δωσε στοιχεια για υποβρυχια, και λοιπες οπλικες μαυρες σακουλες να παρουμε αποζημιωσεις μα μας σωσεις την οικονομια !
    - Μπεννυ, οι εξω ΚΑΙΓΟΝΤΑΙ, εσυ θα μας καψεις να τους σωσεις?
    – ΓΙΑΤΙ καιγονται οι ΕΞΩ Μπενυ αγορι μου?
    - Μπεννυ, το ΖΑΠΠΕΙΟ ειναι ΔΙΚΟ ΜΟΥ πλεον !! χαχαχα εσυ Συνταγμα !

    και τελος ΕΓΩ θα τον ρωτουσα.. ( με την ευκαιρια της ΣυνΑΝτιπροεδριας )
    - ειναι ορθιος ή καθιστος Μπενυς? ( according to Θοδωρας ! ) χαχαχα

    Αι Χυτηρ ρε γλυφτες και πισωπολιτοκογλέντηδες.-


    Αντε γτ τα χω παρει… πρωτοκλασατοι, πρωτοκλασμενοι και οι δυο !
    που ασχολουμαστε με τα λαμογια. που θελουν να μας σωσουν με το ζορι!

    ΟΧΙ ρε ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕ ΣΩΣΕΙ Ο ΜΠΕΝΝΥ ΚΑΙ Ο ΘΟΔΩΡΑΣ ! ΔΕ ΓΟΥΣΤΑΡΩ!

    ειτε ορθιοι ειτε καθιστοι ειναι οτι ειπε ο Θοδωρας κοιτωντας στον καθρευτη…για το Μπεννυ.

    Πως ρε ρεμαλια καθεστε διπλα διπλα καθιστοι και ορθοι ταυροι ?

    Ρε Μπεννυ τσιπα δεν εχεις ? Αξιπορεπεια? Τιμη? Αντρας εισαι ? τι εισαι?

    Εσυ που σε στολιζει καθιστα και ορθια ο πρωτος αντιπροεδρας θα με σωσεις εμενα ?? με ποια τιμη, αξιοπρεπεια, τσαμπουκα και φιλοτιμο??? ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΡΕ?

    ΡΕ και παλι ΡΕ… αν ανοιξω το στομα μου θα τα πουμε δικαστηρια !

    Αντε καμια βολτα να δειτε αν ερχομαι… που εισαστε και σωτηρες!! ΕΣΕΙΣ ??

    Αλληλοβρισεστε μεχρι να καρεκλιασετε και μετα μας σωνετε απο κοινου?

    ΟΥΣΤ ρε ΟΥΣΤ ρε

    youtube.com/watch?v=BR7N1PJxWz4

    ΠΠ

    θελω να σωθω απο αντρα με τιμη και αξιοπρεπεια, με τσιπα και φιλοτιμο !
    Απο εναν μαγκα και οχι απο εναν Σταχτιαρη Καιροσκοπο.
    Ετσι μ εμαθαν οι παππουδες και οι γονεις μου ! Ετσι γουσταρουν και οι Πλατειες!

  2. Προφήτης avatar
    Προφήτης 18/06/2011 13:31:17

    Captain Bouhesios

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Προφήτης 18/06/2011 13:33:57

      Οταν ο διαπραγματευτης δεν εχει τιμη και αξιοπρεπεια, πως θα διαπραγματευτει για εμενα?? μου εξηγεις ??? χαχαχ γελαω απο νευρα !
      Οταν σε λενε μακακα ορθιο και καθιστο και το κανεις αβαβαα
      θα σε πει μακακα και ο Δανειστης και θα κανει 1000 αβαβα...

      ΑΥΤΟΥΣ ΘΕΛΟΥΜΕ ?? ( ακαδημαικα ρωταω )

      ΠΠ

      • Προφήτης avatar
        Προφήτης @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 18/06/2011 14:04:08

        «Η νέα πραγματικότητα της ευρωπαϊκής εταιρικής σχέσης». Αυτός είναι ο τίτλος άρθρου της γαλλικής Le Monde για τις ισορροπίες οι οποίες διαμορφώνονται ανάμεσα στα κράτη – μέλη της ΕΕ, εν μέσω της εδραιωμένης κρίσης χρέους σε χώρες όπως η Ελλάδα. Αν όντως αληθεύει, περιστατικό το οποίο αποκαλύπτει η ιρλανδική Irish Independent είναι ίσως ενδεικτικό των σημερινών συσχετισμών στην ευρωπαϊκή οικογένεια.

        Ο Daniel Cohen, αρθρογράφος - αναλυτής της Le Monde, εφιστά την προσοχή του αναγνώστη σε πρόσφατο δημοσίευμα της Irish Independent, σύμφωνα με το οποίο «κατά τη διάρκεια πρόσφατου συμβουλίου υπουργών της ΕΕ, Έλληνας αντιπρόσωπος… τόλμησε να δηλώσει αντίθετος σε μία πρόταση της γερμανικής πλευράς. Ευθύς αμέσως, ο Γερμανός ομόλογός του σηκώθηκε από τη θέση του, διέσχισε την αίθουσα και αφού έσκυψε πάνω από τον Έλληνα αντιπρόσωπο, του τράβηξε το μάγουλο. Στη συνέχεια επέστρεψε στη θέση του».

        O συντάκτης της Irish Independent John Drennan αξιοποίησε το περιστατικό για να καταδείξει τη θέση την οποία καταλαμβάνει σήμερα στην ΕΕ τόσο η Ελλάδα όσο και η -επίσης «στριμωγμένη»- Ιρλανδία. Ανάλογα φαίνεται να είναι στην πράξη και τα περιθώρια των αξιωματούχων των δύο χωρών.

        Το άρθρο περιέλαβε τη γερμανική επίπληξη στον Έλληνα αξιωματούχο (δεν είναι οι γνωστοί οι πρωταγωνιστές του επεισοδίου) και με μία τάση παρηγοριάς, διαπιστώνοντας ότι οι Ιρλανδοί δεν είναι μόνοι σε αυτό το οικονομικό, κατ’ επέκταση και πολιτικό αδιέξοδο. Στην ίδια «μοίρα» άλλωστε τοποθετεί τους υπόλοιπους «αδύναμους κρίκους» της Μεσογείου, όπως και το Βέλγιο. Σε αυτό το πλαίσιο βέβαια θέτει το ερώτημα κατά πόσο σχεδόν η μισή ήπειρος πρέπει να προστατεύει τα κέρδη των γαλλογερμανικών τραπεζών.

        h**p://www.tvxs.gr/news/%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%AC%CE%B4%CE%B1/%CF%8C%CF%84%CE%B1%CE%BD-%CE%B7-%CE%B3%CE%B5%CF%81%CE%BC%CE%B1%CE%BD%CE%AF%CE%B1-%CF%84%CF%81%CE%B1%CE%B2%CE%AC%CE%B5%CE%B9-%CF%84%CE%BF-%CE%BC%CE%AC%CE%B3%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%BF-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%AC%CE%B4%CE%B1%CF%82

        • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
          ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Προφήτης 18/06/2011 14:19:07

          "του τράβηξε το μάγουλο" ???? ποιος ειναι αυτος ??

          μη με φορτωνεις κ αλλο !!

          ΠΠ

          • Προφήτης avatar
            Προφήτης @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 18/06/2011 14:37:15

            Τότε είχε κυκλοφορήσει η φήμη ότι ήταν ο φίλος σου το ΠΑΠΑΚι, που του τσίμπησε το μαγουλάκι ο αδολφάκος.
            Τίποτα σίγουρο, φήμη.

          • Αίθρα avatar
            Αίθρα @ Προφήτης 18/06/2011 19:00:22

            Πάντως το "berated him for his cheek"που γράφει η ιρλανδική εφημερίδα δε σημαίνει πως του τσίμπησε το μάγουλο, αλλά πως τον "επέπληξε για την αυθάδειά του".

          • occultist avatar
            occultist @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 18/06/2011 19:49:15

            Ηρέμησε Π.Π
            Το μαγουλάκι στο πρόσωπο, του τσίμπησε, όχι το άλλο μαγουλάκι που πήγε το μυαλό σου. Ο ΠΑΠΑΚιας ήταν ο αποδέκτης;;;

  3. AZ avatar
    AZ 18/06/2011 13:33:49

    Οι ΠΑΣΟΚΟΙ δεν παιζονται με τιποτα στις δημοσιες σχεσεις και την πολιτική ακροβασια. Μονο ο Καρτζαφερης εχει καποιο ταλεντο, ενω στη ΝΔ βρισκονται ετη φωτός πισω. ΔΣεν θυμαστε τιποτε δεν τολμουσαν να κανουν και ....βουκινο και αντε μαζευτο.

    ΑΖ

  4. Posidonas avatar
    Posidonas 18/06/2011 13:34:29

    Το ΠΑ.ΣΟ.Κ δεν είναι παρά ενα κόμμα-μόρφωμα οργανωμένο στα πρότυπα της μαφίας. Αυτό, σιγά σιγά ο λαός αρχίζει και το εμπεδώνει σε τέτοιο βαθμό που τα πρώτα δείγματα φαίνονται στις πλατείες. Βεβαία, δεν θα παραδοθεί χωρίς μάχη, θα σκαρφιστεί τα παντα και εν ανάγκη στο όνομα της δημοκρατίας να αιματοκυλίσει το λαο. Είναι τοσο βουτηγμένο στην ανομία,που μονό άνομες πράξεις του δίνουν οξυγόνο.

  5. ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
    ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 18/06/2011 13:37:05

    Μπορεί να κοροϊδεύεις έναν άνθρωπο πολλές φορες
    Μπορεί να κοροϊδεύεις πολλούς ανθρώπους μία φορά
    Ομως πολλούς ανθρώπους να τους κοροϊδεύεις πολλές φορές δεν γίνεταιιιιιιιιιι!

    Δείγμα χαρακτήρος του ανδρός:
    Βράδυ βουλευτικών εκλογών στο Ζάππειο την περασμένη δεκαετία. Η ΓΓΕνημέρωσης (Τύπου) είχε μπουφέ για να τσιμπάνε οι δημοσιογράφοι που ξενυχτούσαν για τα αποτελέσματα , τις δηλώσεις κλπ.
    Βενιζέλος υπουργός Τύπου.
    Το κέϊτεριγκ που είχε αναλάβει τον μπουφέ, έκανε δώρο στους υπαλλήλους της ΓΓΤΠ που επίσης ξενυχτούσαν και δούλευαν κι αυτοί, ένα χοιρινό μπούτι για να φάνε.
    Οταν το έμαθε ο ΒΒ δίνει διαταγή να πάει το μπούτι στο γραφείο του -που είχε δημιουργηθεί για τις εκλογές στο Ζάππειο- και........το έφαγε ΟΛΟ απνευστί.
    Οι υπάλληλοι νηστικοί, ο Βενιζέλος χορτάτος.

    Κάτι τέτοιο θα κάνει (εύχομαι) στον Γιωργάκη αλλά δυστυχώς κάτι τέτοιο (απεύχομαι) θα κάνει στον ελληνικό λαό , ως τσάρος τις οικονομίας.

    Γιάυτό πατριώτες γρηγορείτε!

  6. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 18/06/2011 13:37:46

    Προ ολίγου το κήτος εξήγγειλε γενικευμένες απολύσεις στο δημόσιο, πλην ενστόλων, εκπαιδευτικών και... εφοριακών (!), ενώ δήλωσε ότι το Σεπτέμβρη θα κυκλοφορήσει βιβλίο με τίτλο "Μαζί τα φάγαμε" (προσοχή, δεν είναι πλάκα)!

    Ιδού το... ανθρώπινο πρόσωπο της νέας κατοχικής κυβέρνησης...

  7. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 18/06/2011 13:40:01

    ΜΙΑ ΕΥΓΛΩΤΤΗ ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΙΑ ΠΗΓΑΖΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΦΥΣΙΟΓΝΩΜΙΑ ΤΟΥ....

  8. juliet avatar
    juliet 18/06/2011 13:41:52

    Στα καλά παιδιά δώρο ένα καπελάκι και ένα διαβατήριο για Χονολουλού!!και μια σοκολάτα Βελγίου για το δρόμο.Ζήτω ο νέος ''βασιλιάς'',ψαρόκολλα παιδιά μη χάσει το ΄στέμμα''.

  9. Greco avatar
    Greco 18/06/2011 13:52:05

    τι χαριτωμενη φατσουλα...
    ο,τι πρεπει για μπατσακια

  10. Kostas D avatar
    Kostas D 18/06/2011 14:08:19

    Το προσωπο του βενιζελου, κυριως οπως ειναι ετσι σε αυτη τη φωτογραφια ειναι ΙΔΑΝΙΚΟ για να συμβολιζει το μνημονιο.... στο εξωφυλλο

  11. δημης avatar
    δημης 18/06/2011 14:11:36

    ΠΑΝΤΩΣ....ΜΕ ΤΙΣ ΜΕΤΑΜΦΙΕΣΕΙΣ ΣΕ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΔΕΝΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ...ΦΑΝΟΥΝ ΟΤΙ ΦΟΡΕΣΑΝ ΚΑΙ....ΜΥΑΛΑ....

  12. giorgio o trikalinos avatar
    giorgio o trikalinos 18/06/2011 15:19:13

    Ο George Lucats ,ο μεγάλος ούγγρος στοχαστής ,περιγράφει την σύχρονη πολιτική ως πολιτική της χειραγώγησης των μαζών (τα καθεστώτα του υπαρκτού σοσιαλισμού διέπρεψαν σ'αυτή τη πολιτική). Η διαχρονική πολιτική του ΠΑΣΟΚ δεν είναι τίποτε άλλο από μια πολιτική συνεχούς χειραγώγησης της βούλησης του ελληνικού λαού. Αποτελούν παράδειγμα μελέτης σε επίπεδο επιστήμης. Την τέχνη της χειραγώγησης την γνωρίζουν πολύ καλά τα στελέχη του. Η χειραφέτηση του ελληνικού λαού από αυτούς είναι μια επίμονη και επίπονη προσπάθεια.

  13. Εγω avatar
    Εγω 18/06/2011 15:21:45

    Το ξερετε αυτο που ελεγε ο Χιτλερ: "Κανουμε πολεμο για να εχουμε ειρηνη".

    Ετσι και το Πασοκ σημερα λεει:"Κανουμε μνημονια για να εχουμε ανθρωπινη και δικαιη λιτοτητα".

    Τοτε μας υπολδουλωναν με τα οπλα και σημερα με το χρεος, αλλα η τακτικη τους δεν αλλαξε σε τιποτα. Η ιστορια επαναλαμβανεται με τον χειροτερο τροπο.

  14. spiros1 avatar
    spiros1 18/06/2011 15:24:12

    «Δίκαιη λιτότητα και μνημόνιο με ανθρώπινο πρόσωπο»! Το νέο δόγμα των ψευτών, των λαοπλάνων.
    Οι προπαγανδιστές επανέρχονται δριμύτεροι. Είναι κάτι ανάλογο του «να γίνουμε αντιεξουσιαστές στην εξουσία, η επανάσταση του αυτονόητου, λεφτά υπάρχουν… πράσινη ανάπτυξη, πράσινη βίβλος, πονέσαμε, πονάμε, καμία περικοπή μισθών και συντάξων, Νέος πατριωτισμός…» και διάφορα άλλα πράσινα κουραφέξαλα.

    Μας στραγγαλίζουν, μας καρατομούν, μας ληστεύουν και μας λεηλατούν, λέγοντάς μας παραμύθια.
    Μας αραδιάζουν ένα σωρό ψέματα, συναγωνίζονται τον μεγαλύτερο ψεύτη όλων των εποχών, Δανό, Άντερσεν. Σας έχουμε πάρει είδηση. Δεν το καταλαβαίνετε; Τόσο αναίσθητοι είσαστε;

    Τι θα κάνει τώρα ο δήθεν «έγκυρος Συνταγματολόγος» που η γλώσσα του πάει ροδάνι; Ότι έχει κάνει
    σε όλη την πολιτική του καριέρρα. Θα λέει μπούρδες και θα κάνει μια τρύπα στο νερό.

    Αυτός που πρόσφατα είχε δηλώσει «Το Μεσοπρόθεσμο πρέπει να επικυρωθεί από 180 βουλευτές»
    ή «Η χώρα βρίσκεται υπό δημοσιονομική κατοχή». Τώρα λέει «Η Ελλάδα πρέπει να βάλει πάτο στο βαρέλι, να δώσουμε προοπτική για αλλαγές σε… βάθος χρόνου, ΕΦΟΣΟΝ ΤΟ ΕΓΚΡΙΝΟΥΝ ΟΙ ΕΥΡΩΠΑΙΟΙ».
    Τρομερά πράγματα, άκρως υποτακτικός υπηρέτης του μνημονίου. Θα ασκεί οικονομική πολιτική φανφαρίζοντας,μέσω των φιλόξενων τηλεοπτικών καναλιών, Των γλειφτών της εξουσίας, υπηρετών, δημοσιογραφικών υποτακτικών ορκισμένων ταγμάτων θανάτου, Μέσω της 5ης φάλαγγας, της βαρωνείας του Κολωνακίου, της Κηφισιάς και της Εκάλης.

    Η Μνημονιακή, κατοχική,προδοτική, υποτακτική κυβέρνηση, η τρόικα και οι διεθνείς τοκογλύφοι
    Έχουν αποφασίσει να γδάρουν τον λαό. Ας μην ελπίζουμε ότι ο δήμιος θα μας λυπηθεί. Ας μην αναμένουμε καρτερικά, μοιρολατρικά την επερχόμενη σφαγή μας.
    Ας μην αναμένουμε άλλο την ώρα του στραγγαλισμού μας και τον αποκεφαλισμό μας.

    Όποιος βουλευτής θέλει να μας πείσει ότι ενδιαφέρεται για τη χώρα μας, όποιος αυτοδιαφημίζεται
    Σαν ‘’πατριώτης’’ ας ξεκινήσει αρνούμενος να εισπράττει την βουλευτική του ‘’αποζημίωση’’.
    Γιατί αλήθεια τις παχυλές αμοιβές σας τις ονομάζετε «αποζημιώσεις»; Ποιος σας έβλαψε;
    Χρειάζεται λίγη ντροπή, λίγη αξιοπρέπεια και τσίπα.

    Αυτά βέβαια δεν γίνονται, γιατί το δόγμα των εθνοπατέρων και εθνομητέρων είναι «τα δικά σας, δικά μας Και τα δικά μας δικά μας». Γιατί, «πατριωτικό είναι να λεηλατηθεί και να στραγγαλιστεί ο λαός, θρέφοντας κηφήνες, κοπρίτες και αρχιτζαμπατζήδες». Αυτό στην χώρα του Παπανδρειστάν λέγεται «νέος Πατριωτισμός» και «δίκαιη λιτότητα, μνημόνιο με ανθρώπινο πρόσωπο».

    Γνωρίζετε πολύ καλά κύριε «έγκριτε συνταγματολόγε» ότι όλα αυτά που κάνετε είναι προδοτικά και αντισυνταγματικά. Πόσο θα διαρκέσει ακόμη αυτή η λεηλασία; «Ότι αρχίζει ωραίο τελειώνει με πόνο» Λένε οι στίχοι κάποιου λαϊκού άσματος, ή «έχει ο καιρός γυρίσματα, στο τέλος ξυρίζουν τον γαμπρό».

  15. η Dimi avatar
    η Dimi 18/06/2011 17:46:58

    H «Δίκαιη λιτότητα» αυτοαναιρείται από τους σωματότυπους
    Μπένι Σελόν και Δόγη Βiennale.

  16. Wolf avatar
    Wolf 18/06/2011 18:25:25

    Ο Μπένι στο Οικονομίας, θα μιλάει, θα μιλάει, θα λέει πόσο άγρια θα μας μαμήσουν και στο τέλος οι ΠΑΣΟΚΟΙ θα αναφωνούν: αυτός είναι υπουργός, μα τι ωραία που τα λέει!!!
    Εν το μεταξύ κανένας δεν θα έχει καταλάβει τίποτα, γιατί ο Μπένι απλώς θα μιλάει χωρίς να λέει τίποτα, αλλά θα τον χειροκροτούν γιατί τα λέει "ωραία".

    Επικοινωνιακό "Ποτέμκιν" ή "Τιτανικός"???
    Μάλλον στο δεύτερο κλίνω.
    Θα δείξει...

  17. Αίθρα avatar
    Αίθρα 18/06/2011 19:08:54

    Το berate είναι και εντονότερο του επιπλήττω...

  18. barman avatar
    barman 18/06/2011 20:35:33

    Τους όρθιους η τους καθιστούς μα.....ες, όχι ασανσέρ δεν θα τους χωράει αλλά να δούμε ποιός θα πρωτομπεί στο σινούκ.
    http://www.youtube.com/watch?v=XTI9T_4TfoA
    http://www.youtube.com/watch?v=BR7N1PJxWz4

    • m.s avatar
      m.s @ barman 18/06/2011 22:10:40

      Αυτό το Σινούκ ρε φιλαράκι ,άμα σηκωθεί , το βλέπω να πηγαίνει μονόπατα.
      Σούζα Σινούκ σε παγκόσμια ελληνική αποκλειστικότητα.
      ΥΣ Ξέρουν εκεί στο Πασόκ και στείλανε τον Μπένι στο Οικονομίας. Αντέχει ξύλο. Κυριακή κοντή γιορτή. Άρχισε να ψελλίζει κάτι για νέο μνημόνιο 2. Έχει να πέσει χαστούκι...
      Στου Παντελή έπεσε delete....
      xaxaxaxaxa

  19. Γιάννης Καλαματιανός avatar
    Γιάννης Καλαματιανός 18/06/2011 22:28:25

    Αρκεί να μη μπλέξει το δάχτυλο στον έλικα του Σινούκ ο Γιώργος...

  20. Tem avatar
    Tem 19/06/2011 00:50:09

    Μόνο και μόνο τη φωτογραφία του άρθρου να δείς καταλαβαίνεις.....

  21. Orestios avatar
    Orestios 19/06/2011 21:59:57

    Κατά το "να εξανθρωπίσουμε την Παγκοσμιοποίηση"?
    Ένδεια πολιτικού λόγου και σκέψης.