#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
28/11/2013 17:45
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Και τραμπούκοι και παράνομοι



Στάθης Μπούκουρας, βουλευτής της Χρυσής Αυγής στην Κορινθία. Γνωστός τσαμπουκάς της περιοχής, έχει απειλήσει πολύ κόσμο, έχει χτυπήσει το δήμαρχο κ. Πνευματικό, του έχει πει θα «σε σφάξω» κλπ κλπ. Είναι ένας εκ των τριών βουλευτών που θα απολογηθούν σε λίγες ημέρες με την κατηγορία της σύστασης και διεύθυνσης εγκληματικής οργάνωσης.

Αυτός ο μπράβος, λοιπόν, κατηγορείται ότι οργάνωνε τάγματα εφόδου στην περιοχή του ενώ φέρεται να εμπλέκεται σε υποθέσεις της νύχτας.

Πήγε σε κάποια εκπομπή και τον ρώτησαν: Έχετε δίπλωμα οδήγησης; «Όχι» απαντά φυσικότατα ο βουλευτής και μάλιστα αποκαλύπτει ότι από τα 16 του οδηγεί κανονικά αυτοκίνητα. Πήγε δύο φορές να δώσει εξετάσεις, κόπηκε γιατί ήταν παραπάνω... νευρικός και από τότε δεν ξαναπήγε αλλά οδηγεί κανονικά. Πουλάει και πνεύμα μάλιστα: «Μα καλά δεν ξέρετε τι γίνεται στην Ελλάδα», λέει γελώντας για το κατόρθωμά του.

Θα πει κανείς από τους γνωστούς Χρυσαυγίτες που σχολιάζουν: «Ε και τι έγινε, και οι άλλοι κλέβουν, αυτό σε πείραξε»;

Ακριβώς, αυτό είναι που πειράζει περισσότερο. Και τραμπούκοι, και εκβιαστές και παράνομοι.

Δείτε το βίντεο για να καταλάβετε το ποιον του ανδρός:

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Ελσα Ποταγα avatar
    Ελσα Ποταγα 28/11/2013 18:29:34

    Και μετά σας κακοφάνηκε που η κυβέρνηση Σαμαρά τους μάντρωσε. Αυτοί είναι οι βουλευτές της Χρυσής Αυγής.

  2. Σωτηρης avatar
    Σωτηρης 28/11/2013 19:00:36

    O τιτλος ειναι πλεονασμος. Ο τραμπουκος ειναι παρανομος εξ'ορισμου. Ετσι μου τα εμαθαν οι γονεις μου εμενα.

  3. martios avatar
    martios 28/11/2013 19:06:22

    Επιτέλους στοιχειοθετείται και μια σοβαρή κατηγορία.

  4. chrisss avatar
    chrisss 28/11/2013 20:54:18

    Γνωστός παλαιοπασόκος ο κύριος Μπούκουρας. Ένας ακόμα αγανακτισμένος που ψήφιζε με τα χέρια και τα πόδια τον Αντρέα.

  5. apatsi avatar
    apatsi 28/11/2013 20:54:41

    Νά'χαμε, να λέγαμε.

  6. Magganas avatar
    Magganas 28/11/2013 22:56:56

    Σταματήστε τα σχόλια με κατηγορίες κατά της Χ.Α!
    Έφτασε 10%.
    Πόσο θέλετε να ανεβεί κι άλλο;;;;;;

    Νομίζετε ο κόσμος δεν καταλαβαίνει;;
    Ο κόσμος ξέρει να συγκρίνει τον "φασίστα" Μπούκουρα και την περιουσία του, με τους "δημοκράτες" βουλευτές και τις περιουσίες τους...

    Μετά το 1981, μπήκανε εκατοντάδες βουλευτές στη Βουλή ξεβράκωτοι και μετά από 10 χρόνια βρέθηκαν με τεράστιες περιουσίες...
    Τι νομίζετε, ότι θα δει ο κόσμος ότι δεν έχει δίπλωμα ο Μπούκουρας και θα πει ότι "ο φασίστας Μπούκουρας τα έφαγε";;;;;;;

    • Μαύρο Χαβιάρι avatar
      Μαύρο Χαβιάρι @ Magganas 29/11/2013 10:36:26

      Όχι, θα δει ότι όταν τον βολεύει γράφει κάθε νόμο στα αχαμνά του, και θα πει, να ο αδιάφθορος που θα μας σώσει, που θα εφαρμόσει τους νόμους, που δε θα κλέψει, δε θα βιάσει, δε θα σκοτώσει αν τον βολέψει.

      • Επισκέπτης avatar
        Επισκέπτης @ Μαύρο Χαβιάρι 30/11/2013 14:04:04

        Οι άλλοι τι κάνουν δηλαδή; Σκύβουν και προσκυνούν τον νόμο;

  7. zeno avatar
    zeno 29/11/2013 07:54:32

    Θυμάστε την δήλωση Κασιδιάρη κατά της βίας; Ως υπέρμαχος της δικής τους Δημοκρατίας, προσπαθούσε να μας πείσει ότι το κόμμα του καταδικάζει κάθε μορφή βίας και "όποιο μέλος της Χ.Α. προβαίνει σε τέτοιες πράξεις διαγράφεται αυτομάτως". Αν οι βουλευτές της Χ.Α. λειτουργούν μ' αυτόν τον τρόπο, φανταστείτε σε τι ρατσιστικές πράξεις έχουν προβεί απλά μέλη της... Και αν ο Κασιδιάρης δεν μας έλεγε παραμύθια, θα έπρεπε να έχει διαγράψει τη μισή Χ.Α....

  8. Είρωνας avatar
    Είρωνας 29/11/2013 08:04:01

    Όλα είναι τελικά θέμα παιδείας... Προφανώς, ο κ. Μπούκουρας είχε μια δύσκολή παιδική ηλικία...

  9. Άναμπελ avatar
    Άναμπελ 29/11/2013 08:16:38

    Η κυβέρνηση κάνει τα πάντα για να επιβάλλει την τάξη και να φρενάρει τον ρατσισμό. Δεν θα γίνει η χώρα ξέφραγκο αμπέλι... Οι τραμπουκισμοί τους δεν θα περάσουν...

  10. Dr. Zivago avatar
    Dr. Zivago 29/11/2013 10:34:24

    Το ζητούμενο δεν είναι εκεί... Όλοι αυτοί για να γίνουν βουλευτές, πήραν μερικές χιλιάδες ψήφους. Κάποιοι τους ψηφίσαν. Το θέμα είναι ότι φαινόμενα Μπούκουρα και Κασιδιάρη, θα πολαπλασιάζονται όσο η πολιτική κουλτούρα του Έλληνα θα εξακολουθεί να θεωρείται ζητούμενο...

  11. Βάτραχος avatar
    Βάτραχος 29/11/2013 10:41:40

    Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω... Τι ανόητη λογική είναι αυτή που λέει μην ασχολείσαι με την ΧΑ πόσο θέλετε να φτάσει... Όλοι κρίνονται μηδενός εξαιρουμένου. Τι είναι η ΧΑ; Το ιερό τοτέμ της πολιτικής ζωής; Έλεος πια με τέτοιες λογικές...

    • ήγγικεν avatar
      ήγγικεν @ Βάτραχος 29/11/2013 15:51:13

      Δεν πείθουν όμως ,όσοι προσπαθούν να τους εμφανίσουν, ως αποδιοπομπαίους τράγους κι ο Βενιζέλος να ορίζει το Πασοκ ως τον αμνόν τον αίροντα τας αμαρτίας του κόσμου (Θέ μου συγχώρα με, έτσι τόπε).