15/06/2011 10:57
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Και τα μυαλά .... στα κάγκελα

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΕΛΛΑΣ avatar
    ΕΛΛΑΣ 15/06/2011 11:00:31

    Της εκδιδομένης επί χρήμασι γυναικός το σιδηρούν κιγκλιδωμα

  2. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 15/06/2011 11:10:44

    Ο Παπουτσής, αφού δεν θέλει να βάλει τον φράχτη στον Εβρο, τον φέρνει στην Αθήνα.
    Τα λαθρο-ορκ αξίζουν πολύ περισσότερο για τη μούλτι-κούλτι "κυβέρνηση" ΓΑΠ από τους Έλληνες, το έχουμε ήδη εμπεδώσει.

  3. Y. avatar
    Y. 15/06/2011 11:14:25

    Κατά το απογευματάκι, βλέπω και τους μπάτσους να φεύγουν από τα κάγκελα, και να ενώνονται με το πλήθος. ΓΑΠ και συμμορία, πόλιορκημένοι και χωρίς προστάσια
    Εδώ και τώρα, μπεμπιλίνα (..με τα φορτηγά)

  4. parsifal avatar
    parsifal 15/06/2011 11:37:00

    Εύστοχο το σχόλιο για τον Εβρο...Αφού αφήσαμε ξέφραγα θάλασσες και χερσαία σύνορα, φράξαμε την Β. Σοφίας για να προστατεύσωμε την πεμπτουσία της μεταπολιτευτικής φαυλοκρατίας.
    Οτι και οπου μπορεί ο καθένας, πόσο μάλλον οταν είναι σάρξ εκ της σαρκός της "γενιάς του πολυτεχνείου". Εξ'αλλου φυντάνια της καταραμένης αυτής γενιάς των ολετήρων είναι τα τρωκτικά του ΕΠΙΣΕΥ - ΕΜΠ που ασχολούνται με τον φράκτη του Εβρου...

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ parsifal 15/06/2011 12:53:50

      O Παπουτσής ετών 57 ήταν συμφοιτητής με συγγενή μου κάπου 10 χρόνια μικρότερή του. Οταν αποφοιτούσε είχε ξεχάσει ποια χρονιά είχε εισαχθεί. Ο απόπατος της κοινωνίας στην εξουσία. Γι' αυτό αισθάνονται και εκλεκτική συγγένεια με τα λαθρο-ορκ. Λόγω κοινωνικού απόπατου....

  5. Μάρκος avatar
    Μάρκος 15/06/2011 11:42:24

    Υποτίθεται ότι η ελεύθερη μετακίνηση είναι συνταγματικό δικαίωμα. Υπάρχει αλλαγή στο Σύνταγμα και δεν το έχουμε μάθει;

    • ΕΛΛΑΣ avatar
      ΕΛΛΑΣ @ Μάρκος 15/06/2011 11:44:18

      ΝΕΟΦΑΣΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΓΑΠ

    • Astrahan avatar
      Astrahan @ Μάρκος 15/06/2011 17:34:37

      Βεβαίως και έχει αλλάξει αφού απο τότε που βγήκε πρωθυπουργός ο ΓΑΠ έχουμε πλέον ΧΟΥΝΤΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ.

  6. Μάρκος avatar
    Μάρκος 15/06/2011 11:55:41

    Άρθρο 5, παράγραφος 4 του Συντάγματος:

    "Απαγορεύονται ατομικά διοικητικά μέτρα που περιορίζουν σε οποιονδήποτε Έλληνα την ελεύθερη κίνηση ή εγκατάσταση στη Χώρα, καθώς και την ελεύθερη έξοδο και είσοδο σε αυτή. Σε εξαιρετικές περιπτώσεις ανάγκης, και μόνο για την πρόληψη αξιόποινων πράξεων, είναι δυνατό να επιβληθούν τέτοια με΄τρα, ύστερα από απόφαση ποινικού δικαστηρίου, όπως νόμος ορίζει. Σε κατεπείγουσα περίπτωση η απόφαση μπορεί να εκδοθεί και μετά τη λήψη του διοικητικού μέτρου, το αργότερο όμως μέσα σε τρεις ημέρες, διαφορετικά το μέτρο αίρεται αυτοδικαίως."

    Υπάρχουν εισαγγελείς σε αυτό τον τόπο;

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ Μάρκος 15/06/2011 12:56:04

      Κάνεις λάθος. Επιτρέπεται η είσοδος και μετακίνηση παντού στη χώρα σε όποιον δηλώσει "πρόσφυγας" και είναι Πακιστανός, Αφγανός, Ιρακινός, Μαροκινός, Σομαλός, και δεν συμμαζεύεται. Αν μάλιστα είναι μουσουλμάνος και έχει μαζί και τον νταβατζή του από τον ΣΥΡΙΖΑ ή τον ΑΝΤΑΡΣΥΑ, τότε είναι κλίμακες ανώτερος από εσένα και από εμένα.

  7. δημης avatar
    δημης 15/06/2011 18:13:09

    "ΟΛΟ ΤΟ ΕΘΝΟΣ ΠΡΟΣΚΥΝΑ ΣΩΒΡΑΚΑ ΚΑΙ ΦΑΝΕΛΛΕΣ..." ΟΛΑ ΤΑ ..ΛΕΦΤΑ....
    -ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΟ 15000 +1 ΝΑ..ΕΝΝΟΕΙ ΤΑ...ΜΝΗΜΟΝΙΑ;;;;

  8. Ariadne avatar