15/09/2008 16:01
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Και τα μυαλά στα κάγκελα: "Εθνικιστές Αναρχικοί Αλβανοί Χούλιγκαν" (!!!)

Στις 2-8-08, έγραφαν στο press-gr: «Σήμερα το πρωί, στο τράμ της γραμμής Βούλα - Σύνταγμα και περί ώρα 06.00 είχαμε ένοπλη ληστεία. Την ώρα που το τράμ ανέβαινε προς Σύνταγμα, στο ύψος ης Ν. Σμύρνης 3 έγχρωμοι νεαροί και 5 λευκοί (αλβανικής καταγωγής) 17-18 χρονών, απείλησαν με πιστόλι και πήραν κινητά και χρήματα από 9 νεαρούς ηλικίας 16-17 ετών που εκείνη την ώρα ήταν και αυτοί επιβάτες του ιδίου τραμ. Τους απείλησαν ότι εάν καταγγείλουν το γεγονός στην αστυνομία θα επανέλθουν για τα περαιτέρω».

Μόλις τρεις ημέρες αργότερα, στις 5-2-08, γράφει το zougla.gr: «Πρωτοφανές κρούσμα παιδικής εγκληματικότητας από αυτά που έχουμε δει μόνο στο εξωτερικό εκτυλίχτηκε χθες βράδυ στη Γλυφάδα. Λίγο μετά τις εννέα, 15 ανήλικοι  συνεπλάκησαν μεταξύ τους σε προαύλιο  δημοτικού σχολείου της περιοχής, μετά από ραντεβού που κλείστηκε μέσω internet. Οι ανήλικοι ελληνικής και αλβανικής καταγωγής κατέβηκαν στην «αρένα της μάχης» οπλισμένοι με  μαχαίρια, πτυσσόμενα κλομπ, πέτρες, σπασμένα μπουκάλια και συνεπλάκησαν, με αποτέλεσμα δύο να τραυματιστούν...».

Σήμερα, 15-9-08, στο "troktiko" έχει ένα βίντεο που κάποιοι Αλβανοί (;) «ραπάρουν» χρησιμοποιώντας στίχους με χυδαιότατες βρισιές για κάθε ιερό και όσιο του ελληνικού έθνους: http://troktiko.blogspot.com/2008/09/blog-post_6178.html. (Όλως παραδόξως, η χθεσινή ανάρτηση του βίντεο δεν υπάρχει, παρ' όλο που ψάξαμε τρεις φορές!). Το συγκεκριμένο βίντεο προέρχεται από μια «μυστήρια» αλβανική  ....αναρχοεθνικιστική οργάνωση χούλιγκαν που αυτοαποκαλείται «gate 32»: «άλλοι ρωτάνε μα καλά επιτέλους ενάντια σε ποιους στρέφεστε; στους μπάτσους; στους φασίστες; σε όσους κράζουν τον αντι? (σ.σ. "antifa"?). άλλοι λένε οκ απ' τη μία δηλώνετε αναρχικοί αλλά αφ' ενός είστε πολύ ελιτιστές όσον αφορά στην στελέχωση των gate 32 ταγμάτων και αφ' ετέρου προβάλλετε εθνικιστικά σύμβολα όπως πχ αλβανική σημαία... η αλήθεια είναι πως οι απαντήσεις αυτές δεν μπορούν να απαντηθούν στα πλαίσια του υπαρκτού πλέγματος αξιών (ΣΣ, μεγάλε!) της ελληνικής κοινωνίας... το ιδεολογικό κράμα που αποτελεί θεμέλιο λίθο της οργάνωσης gate 32 είναι ουσιαστικά ένα αποτέλεσμα διαλεκτικής αφομοίωσης του αναρχικού κινήματος στην σύγχρονη απρόσωπη καπιταλιστική κοινωνία (ΣΣ, μέγιστε!!!)...», (http://gate32.wordpress.com/2008/05/05/gate-32-a-brief-manifesto/).

Η καμπάνα έχει ήδη χτυπήσει από πέρυσι, (24 Νοεμβρίου 2007), όταν γονείς και καθηγητές κατήγγειλαν πως πέντε Αλβανοί μαθητές είχαν καταλάβει το 28ο Λύκειο Παγκρατίου, προβαίνοντας σε απερίγραπτους βανδαλισμούς, εμπλουτισμένους με υποστολή και κάψιμο της ελληνικής σημαίας. Την όλη "επιχείρηση" συντόνιζε εξωσχολικός Αλβανός, γνωστός στο Παγκράτι σαν ντήλερ ναρκωτικών.

Δεν θέλει και φιλοσοφία, λοιπόν, για να καταλάβεις πως είναι ζήτημα χρόνου να θρηνήσουμε ζωές παιδιών, είτε της μιας είτε της άλλης πλευράς. Τι μέτρα έχουν παρθεί από τα υπουργεία Παιδείας και Δημόσιας Τάξης, για την πάταξη του επικίνδυνου φαινομένου; Ποιοι είναι αυτοί που έχουν στήσει το «gate 32» (και το "Terminal 911");

Ποιοι δημιούργησαν την νεόκοπη αντιπαράθεση «εθνικιστικών» - «αντιεθνικιστικών»; Γιατί την προωθούν και πού επενδύουν; Δεν μπορεί να τους βρει η Αστυνομία; Ή το αποφεύγει, γιατί ξέρει το τι ακριβώς θα βρει αποκάτω; Είναι ζήτημα τιμής, εκτός από εθνικό, κ. κ.  Παυλόπουλε  και Χηνοφώτη, να αποκαλυφθούν, πάραυτα, οι δράστες του βίντεo. Μιλάμε για παιδικές ψυχές και εθνικά σύμβολα... 

Γ.Κ.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. foititakos avatar
    foititakos 15/09/2008 16:24:35

    http://jungle-report.blogspot.com/2008/05/gate32-albanian-antifa.html

    Δείτε εδώ...

  2. αρχή σοφίας ονομάτων επίσκεψις avatar
    αρχή σοφίας ονομάτων επίσκεψις 15/09/2008 16:38:11

    Κάπου έχω ακούσει οτι όλη αυτήν η ιστορία ''gate32'' ήταν απλώς μία πλάκα-διαμάχη-εκδίκηση μεταξύ των μελών(Ελλήνων) ενός forum, που πήρε απρόβλεπτες διαστάσεις και τίποτα παραπάνω.

    Απορώ πως την πάτησε τόσο εύκολα το troktiko με μία κακοσχεδιασμένη ερασιτεχνική προβοκάτσια...

    Το ενδιαφέρον είναι οτι είτε στη μία είτε στην άλλη περίπτωση πετάχτηκαν αμέσως οι επίδοξοι φασιστοφάγοι, οι οποίοι κυνηγούν ψυχωτικά και φανατικά ένα ιταλικό πολιτικό κόμμα, το φασιστικό, που έχει πάψει να υπάρχει από το 1945!!!

    Αυτοί οι άνθρωποι έχουν μία περίεργη φρουδική σχέση με τη λέξη φασίστας, φασισμός κλπ.
    Νομίζει κανείς οτι όποτε τις εκτοξεύουν αυτές τις απαρχαιωμένες κενές εκφράσεις, εκσπερματώνουν!!

    Πλέον όποτε ακούω άνθρωπο να εκφέρει αυτήν τη λέξη με πιάνουν τα γέλια.
    Είναι αστείοι μες στον πνευματικό αυτισμό τους!

  3. aionios avatar
    aionios 15/09/2008 16:57:41

    Όταν πέφτει στην αντίληψη σου ένα τέτοιο ηλίθιο βίντεο το σίγουρο είναι πως δεν το διαφημίζεις.
    Το τροκτικό τι προσπαθεί να κάνει?
    Να το καυτηριάσει και όπως λέει να στρέψει την προσοχή των διωκτικών αρχών πάνω στους δημιουργούς του?
    Θα μπορούσε να στείλει απλά το λινκ στην δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος.
    Δεν υπάρχει αμφιβολία ότι οι δημιουργοί του βίντεο είναι Έλληνες.

  4. περαστικος ξανα avatar
    περαστικος ξανα 15/09/2008 17:25:16

    Ελεος , αδέλφια. Οταν ενα αξιοπιστο Blog, αναπαραγαγει τισ αθλιοτητες του τρωκτικού μειωνει το κυρος του.
    Το βιντεο φωναζει απο μακρια οτι ειναι προβοκατσια και το τρωκτικό οτι ειναι αθλιο και βρώμικο.
    Την ηλίθια κοντρα Ελληναραδων Αλβανων την συντηρουν ακροδεξιοι κυκλοι- οχι μονο ελληνικοι. Η Ακριτη αναπαραγωγη της προπαγανδας τους δεν βοηθάει. Οπως δεν βοηθαει η καλλιεργεια στην κοινωνια ρατσιστικών αντανακλαστικών

  5. περαστικος ξανα avatar
    περαστικος ξανα 15/09/2008 17:31:53

    και τα μικρα παιδια ξέρουν πως η εγκληματικότητα ειναι προιόν της φτωχιας και της εξαθλίωσης και της απελπισίας και όχι ζήτημα DNA. Καλως ή κακώς οι μεταναστες ειναι οι πιο εκτεθειμένοι μαζι με τους Ρομα και τα πιο εξασθενημενα στρωματα των συμπατριωτων μας.
    Καλά ειναι να σταματησει το τροπάρι "ο κακοποιος, πιθανοτατα αλβανικής καταγωγης......"

  6. B-g avatar
    B-g 15/09/2008 17:38:17

    To trokiko ebale to video gia na kinh8ei h diw3h. An estelne ena mail sth diw3h, einai sigoura pws den 8a ginotan tipota. Twra kati mporei na ginei. Kai fysika den einai dynaton na eisai sigouros gia to poioi ekanan to video an den ginei elegxos.

    Egw pisteuw oti einai ellhnes kai kalo 8a htan na tous piasoun.

  7. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 15/09/2008 17:46:50

    Το Terminal 119 που πήρε το όνομα του από τις επιθέσεις της 11ης Σεπτεμβρίου είναι ελληνική αναρχική φιλοαμερικανική και φιλοισραηλινή ομάδα που οργάνωσε την επιδρομή στην Αμάρυνθο για να καταγγείλει τον βιασμό μιας Βουλγάρας μαθητριας και έφαγε ξύλο από τους κατοίκους.

  8. aionios avatar
    aionios 15/09/2008 17:56:48

    B-g@
    Λες μετά από τόσα χρόνια δίπλα στον Ταρζάν να μην έχουν προσωπικές γνωριμίες στην δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος και πρόσβαση σε εισαγγελείς?
    Δεν θα μπορούσαν να ζητήσουν τη συνδρομή ενός κυβερνητικού βουλευτή όπως του Σούρλα (αντιπρόεδρος της Βουλής)να κινητοποιήσει τον Σταυρακάκη?
    Μπορούσαν πολλά να κάνουν αλλά τους έχει πιάσει το άγχος των συνεχών και εντυπωσιακών αναρτήσεων.

  9. B-g avatar
    B-g 15/09/2008 18:05:05

    Gi auto einai to prwto ellhniko blog. Epeidh dhmiourgei 8emata. Autos einai kai o rolos ths enhmerwshs.

  10. aionios avatar
    aionios 15/09/2008 18:18:12

    Αξιοπιστία δεν έχει.
    Και φάνηκε τι μυαλά φοράνε με την υπόθεση του Ευφραίμ.
    Αλλά έχει τακτικό επισκέπτη τη Ζαχαρέα.
    Είναι κι αυτό κάτι.

  11. ΠΕΑ ΚΥΑΝΕΑ avatar
    ΠΕΑ ΚΥΑΝΕΑ 15/09/2008 18:25:21

    Ένας αχταρμάς ανωριμότητας, χαβαλεδισμού, καφρίλας, ανεξέλεγκτης βίας και γελοιότητας από όλες τις πλευρές με φόντα μια κοινωνία που αδυνατεί να διδάξει τα αυτονόητα σε μια μεγάλη μερίδα της.

  12. tiramola avatar
    tiramola 15/09/2008 18:50:24

    To τρωκτικο ειναι απο ζουγκλα μερια?
    Καταλαβα...κονομησαμε...

    Αφου ειδαμε "αναγκαστικα" το βιντεο καταληγουμε για πολοστη φορα στο γνωστο συμπερασμα...η μακακια ειναι ανικητη...
    Το τρωκτικο θελει επισκεψιμοτητα , το ανεβαζει και το antinews , δεν απομενει παρα να δουμε και τηλεοπτικη συζητηση με καλεσμενους γνωστους τηλεμαιντανους...
    και η ζωη συνεχιζεται...

    Εκτος και αν ειναι δακτυλος Ρουσοπουλου για αποπροσανατολισμο..χα

  13. Προβοκάτορας avatar
    Προβοκάτορας 15/09/2008 19:06:03

    Νεανικές συμμορίες συναντιούνται και δέρνονται ανηλεώς, με ραντεβού κλεισμένα από το τηλέφωνο και, εσχάτως, και μέσω διαδικτύου εδώ και περισσότερα από 20 χρόνια. Αν κάποιοι Έλληνες και Αλβανοί πυροβολημένοι άνοιξαν μεταξύ τους πόλεμο αυτό δε σημαίνει τίποτα ιδιαίτερο. Τέτοιοι καυγάδες γίνοντα εδώ και χρόνια στις Φυλακές Ανηλίκων, στις συνοικίες της Δυτικής Αθήνας που τις θυμόμαστε άμα πλημμυρίσουν κι άμα γίνει κανένα φονικό, στα γήπεδα... Ο κατάλογος είναι μακρύς.
    αν θέλουμε να ασχοληθούμε με τη νεανική βία ας ασχοληθούμε στα σοβαρά. Αν θέλουμε να ασχοληθούμε με τη νεανική παραβατικότητα ας ασχοληθούμε στα σοβαρά.
    Η ανάρτηση αυτή δεν κάνει τίποτε άλλο από το να αναμασάει τις τετριμμένες ρατσιστικές παραφιλολογίες. Και είναι βαρύ ατόπημα για ένα τόσο σοβαρό blog.
    Σε αυτές τις παραφιλολογίες εγώ απλώς αντιπαραθέτω τις στενές φιλκές σχέσεις της κόρης μου και των άλλων παιδιών ελληνικών οικογενειών με τους αλλοδαπούς συμμαθητές και συμμαθήτριές τους. Σε ένα δημόσιο Δημοτικό σχολείο της Αθήνας, όπου το 30% των μαθητών είναι παιδιά μεταναστών.

  14. ant avatar
    ant 16/09/2008 00:49:21

    Ναι ρε παιδιά, αλίμονο αν ασχολούμαστε με τις χαζομάρες του τρωκτικού-και κάθε τρωκτικού.

  15. Σαος avatar
    Σαος 16/09/2008 10:31:42

    Έχουν και blog οι κύριοι
    http://gate32.wordpress.com/

  16. ΓΚ avatar