23/09/2008 19:10
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Και στο CNN θέμα ο Κεφαλογιάννης

«Βοηθός του έλληνα πρωθυπουργού ένοχος για εγκληματική υπόθεση», γράφει το CNN αναπαράγοντας τηλεγράφημα του Associated Press από την Αθήνα. Σύμφωνα με το ίδιο, η  υπόθεση Κεφαλογιάννη, είναι η τελευταία σε μία σειρά «σκανδάλων συμπεριλαμβανομένων των κατηγοριών οικονομικής κακοδιαχείρισης και των ανήθικων επιχειρηματικών δραστηριοτήτων των στελεχών της».

http://edition.cnn.com/2008/WORLD/europe/09/23/greece.minister.ap/index.html

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΑΤΑΚΤΟΣ avatar
    ΑΤΑΚΤΟΣ 23/09/2008 20:05:50

    δηλ .ανώνυμε τη έξυπνο έκανε να καταλάβω ο ΚΚ με τους ρώσους για την Ελλάδα .Είμαι στενοκέφαλος .Έχει αυξήσει τη διάθεση Φ.Α. στην Ελλάδα τα επόμενα χρόνια ,τώρα που χρειαζόμαστε 2 δις Κ.Μ. Φ.Α . ο Φώλιας πηγαίνω-έρχεται στη Μόσχα .Έχεις δει κάτι που δεν το πήραμε πρέφα ?

  2. Πέτρος avatar
    Πέτρος 23/09/2008 20:31:45

    Οι φαντάροι αυτοκτονούν ο ένας μετά τον άλλο...ξυπνείστε δήθεν ανεξάρτητοι δημοσιογράφοι...

  3. Demetres ΝD avatar
    Demetres ΝD 23/09/2008 20:46:31

    # Anonymous Says:
    September 23rd, 2008 at 7:22 pm

    Αλλό που δεν θέλουν και αυτοί να ξεφορτωθούν τον Καραμανλή που τους κουνήθηκε μετά τις συμφωνίες με τους Ρώσους.

    Φίλε Ανώνυμε κανείς Αμερικάνος δεν υποχρέωσε τον πρωθυπουργό να έχει ως σύμβουλό του έναν ναρκωπροστάτη...νισάφι πια με τη συνωμοσιολογία...

  4. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 23/09/2008 20:54:25

    Bravo ston dikasti pou ton katadikasse!

    Arketa me tin atmorissia ton traboukon apo opou kai an proerchontai...

    Dropi dropi dropi se ossous diateinontai pos einai politikoi oi logoi katadikis tou Mastourogianni!

  5. anakonta avatar
    anakonta 23/09/2008 20:57:38

    Oτι καταδικάστηκε είναι θετικό για την χώρα και την Δικαιοσύνη.Αυτό δεν σημαίνει οτι είναι εγκληματίας ,αλλά πληρώνει την πελατιακή σχέση με τους κοματάρχες για το σταυρό.
    Η ΛΊΣΤΑ πιθανώς να μας απαλλάξει απο τους κοματάρχες και τα κοματόσκυλα που είναι η ΚΥΡΙΑ ΑΙΤΙΑ του διασυρμού των πολιτικών και της πολιτικής.

  6. Αλεξάνδρα avatar
    Αλεξάνδρα 23/09/2008 21:26:23

    Ανακόντα, η προστασία σε εμπόρους ναρκωτικών,στο καρτέλ της κοκαίνης και την μαφία που λυμαινόταν την Κρήτη και ολα τα συναφή, δεν ειναι πελατειακή υπόθεση ενός παλαιοκομματικού κομματάρχη. Ειναι σαφώς κακουργηματική πράξη. Και πολιτικά, ο,τι αθλιέστερο.

  7. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 23/09/2008 21:36:26

    11 Anonymous

    Ti schessi echei, kale mou anthrope, i opoia symfonia me Rossia,USA kai opoiadipote alli chora me tis eglimatikes praxeis enos aliti pou charin dynasteias einai vouleftis???

  8. ιασων avatar
    ιασων 23/09/2008 22:05:05

    ΝΙΚΗΤΑΣ ΘΕΟΛΟΓΙΤΗΣ, αυτός είναι ο άξιος Εισαγγελέας ο οποίος πρότεινε την καταδίκη του Προστάτη των Δολοφόνων της νεολαίας μας Κεφαλογιάννη. Εύγε στον Εισαγγελέα!

  9. saska avatar
    saska 23/09/2008 22:19:06

    ΝΙΚΗΤΑΣ ΘΕΟΛΟΓΙΤΗΣ= ΣΑΡΤΖΕΤΑΚΗΣ ΔΗΛΑΔΗ ;
    Αυτό καταλάβατε; ή ότι λειτουργεί επιτέλους δικαιοσύνη;
    Το ερώτημα βέβαια το μεγάλο είναι ποιος βολευτής δεν έχει απειλήσει αστυνομικό- δικαστή-πολίτη για χάρη των ψήφων;
    Εγώ ξέρω καμία 10αρία εσείς;

  10. Εξάκτινος avatar
    Εξάκτινος 23/09/2008 22:21:17

    Ένας δικαστής κι ένας εισαγγελέας έβγαλαν μια απόφαση που είτε ανατραπεί στο εφετείο είτε όχι είναι η πρώτη απόφαση που καταδικάζει πολιτικό για ρουσφέτια κι εγκληματικές δραστηριότητες.

    Αυτό είναι μια σοβαρή αλλαγή για το πολιτικό σκηνικό.

  11. saska avatar
    saska 23/09/2008 22:32:57

    Μήπως αυτοί δεν προστατεύονται από ανέκαθεν ή μόλις τώρα το έμαθες 18;
    Το ουσιαστικό όμως στην υπόθεση είναι ότι επιτέλους κάποιος καταδικάστηκε!
    Δεν πήρε αναβολή ούτε καλύφτηκε πίσω από βουλευτικές ασυλίες όπως χρόνια τώρα ξέραμε ότι συνέβαινε ;

  12. Θεσσαλός avatar
    Θεσσαλός 23/09/2008 23:01:01

    Ρε συ saska για ποια ασυλία μιλάς; Αφού δεν είναι πια βουλευτής...

  13. περαστικος ξανα avatar
    περαστικος ξανα 23/09/2008 23:01:43

    Ο Κεφαλογιαννης δεν ειναι βουλευτης . Θυσιαστηκε για την ΟΛΓΑ
    Πως λέμε αμαρτησα για το παιδι μου
    Κατα τα άλλα συμφωνω. Η προστασια νακρεμπορων ειναι αισχρο εγκλημα , δεν ειναι σταυροθηρία. Οι κεφαλογιαννηδες ειναι υπευθυνοι για την κατασταση στα Ζωνιανα.Ειναι οι προστατες τους. Capo di tutti Capi

  14. Anon avatar
    Anon 24/09/2008 00:14:20

    Ψάξτε ποιός είναι πίσω από το λαθρεμπόριο όπλων στη Κρήτη και ποιά οικογένεια έχει αδυναμία στα αρχαία αγαλματίδια της Κρήτης..

  15. Νικος Γκρούιος avatar
    Νικος Γκρούιος 24/09/2008 01:05:55

    Στην Ελλάδα κάθε 4 ημέρες ξεσπάει και ένα νεο σκάνδαλο...

  16. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 24/09/2008 01:31:50

    Τα εύσημα ανήκουν στους μπάτσους. Το σωστό να λέγεται. Αυτοί τον καταδίκασαν και μπράβο τους. Τι να έκανε το δικαστήριο; Να έβγαζε ψεύτες τους αστυνομικούς; Και στο Εφετείο θα καταδικαστεί, αν δεν αναιρέσουν. Στα ίδια θα μείνει, γιατί του έδωσαν το ελάχιστο, νομίζω.

  17. DIKASTIS avatar
    DIKASTIS 24/09/2008 07:51:23

    Ζαχόπουλος, Ρουσόπουλος, Παυλίδης, Κεφαλογιάννης, όλα στην αυλή του καταλληλότερου. Που να δείτε τώρα τον καλυτερότερο ΓΑΠ που τον συναρμολογούν στα βιαστικά και τον μακιγιάρουν. Έχουν να δουν τα μάτια μας. θΑ ΞΥΠΝΉΣΕΙ ΠΟΤΈ Ο ΜΈΣΟς έΛΛΗΝΑς, Ή ΕΊΝΑΙ ΤΌΣΟ ΔΙΕΦΘΑΡΜΈΝΟς ΠΟΥ ΨΗΦΊΖΕΙ ΑΥΤΟΎς ΠΟΥ ΤΟΥ ΑΞΊΖΟΥΝ;

  18. saska avatar
    saska 24/09/2008 13:16:04

    anon ψάξαμε αλλά δεν βρήκαμε για πές μας;

  19. nostradamos avatar
    nostradamos 24/09/2008 17:34:51

    το καταπληκτικό ειναι οτι την ημέρα της απόφασης (χθές) η κοράκλα του όλγα κεφαλογιάννη (την έχει ανάγκη ο 'τόπος') και ο υφυπουργός Λυκουρέτζος βρίκσονταν στα Ζωνιανά!!!!

    επισήμως για να μοιράσουν καλούδια στα παιδάκια του σχοελίου εκεί, ουσιαστικά για να καθησυχάσουν το...πελατολόγιο.

  20. nikos avatar
    nikos 25/09/2008 19:50:19

    giati anastoli kai oxi piso apo tasidera
    an piasoun kanena xristi poy ton stelnoun
    SEMNA KAI TAPINA