13/07/2010 23:10
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Και ο Νάσος Αλευράς στο …κλαρί

Το ΠΑΣΟΚ πληρώνει την προεκλογική του διγλωσσία, την προεκλογική ευκολία με την οποία αντιμετώπισε τα πράγματα.
Το ΠΑΣΟΚ είπε πράγματα που ήταν προφανές ότι δεν μπορούσε να κάνει !!!
Τα 3 περίφημα ΔΕΝ στο ασφαλιστικό.. δεν έπρεπε να λέγονται και δημιούργησαν προβλήματα.
Εγώ δεν αισθανόμουνα ευχάριστα όταν προεκλογικά για παράδειγμα, στο νόμο Πετραλιά πήγαιναν συνάδερφοι μου στις συγκεντρώσεις της ΓΣΕΕ, πήγαινε ο ίδιος ο πρόεδρος ο κ. Παπανδρέου..
Ναι αλλά αυτά είναι λάθη που πληρώνονται στην πολιτική, γιατί έχουν ένα τίμημα αξιοπιστίας και μετά ο κόσμος δυσκολεύεται να πιστέψει !!!
ΟΧΙ αυτά δεν τα είπε βουλευτής της Ν. Δ, τα είπε ο Βουλευτής του ΠΑΣΟΚ κ. Νάσος Αλευράς, σήμερα στο Κανάλι 1 (90.4 FM)
ΔΕΙΤΕ ΤΟ VIDEO
http://exomatiakaivlepo.blogspot.com/2010/07/blog-post_2284.html

ΣΧΟΛΙΑ

  1. lpap avatar
    lpap 13/07/2010 23:19:10

    Ψήφισε το νομοσχέδιο; Δεν δικαιούται να μιλάει ούτε αυτός. Αρκετά μας δουλεύουν. Φτάνει. Προσπαθεί να διασωθεί αλλά δεν θα τα καταφέρει. Αν αυτά που λέει είναι σωστά; Ποιος νοιάζεται πια;

    • anonymos avatar
      anonymos @ lpap 14/07/2010 01:35:44

      Αντισταση εκ του ασφαλούς

  2. klausevitz avatar
    klausevitz 13/07/2010 23:20:16

    Ο κ. Νάσος Αλευράς!

  3. antonis avatar
    antonis 13/07/2010 23:28:03

    Eξω οι ψεύτες και οι υποκριτές

    • anonymos avatar
      anonymos @ antonis 14/07/2010 01:36:46

      Ενα γέλιο θα τους θάψει

  4. TASSOS avatar
    TASSOS 14/07/2010 00:17:27

    Οι δηλώσεις κ.Αλευρά δεν απενοχοποιούν. Μόνο οι πράξεις το κάνουν αυτό. Και θέλει θάρρος για να προβείς σε πράξεις τιμιότητας και αξιοπρέπειας.

    • anonymos avatar
      anonymos @ TASSOS 14/07/2010 01:37:44

      Νασο ζούμε το τέλος σας να δούμε

  5. Misha avatar
    Misha 14/07/2010 00:18:02

    O Nασούλης με το τρελό μαλλί πήρε τα μηνύματα από τη Β Αθηνών, όπως και η Βάσω και πολλοί ακόμα.Γι αυτό βγήκε στα κεραμίδια προσδοκώντας να μη τον παρασύρει το τσουνάμι.

    • Sta_a avatar
      Sta_a @ Misha 14/07/2010 00:29:18

      Ας τον παρασύρει. Όπως είπε και ο lpap παραπάνω, δεν ψήφισε και αυτός το νομοσχέδιο; Γιατί δεν παίρνει παράδειγμα απο την Σακοράφα, μια γυναίκα που είχε περισσότερη μαγκιά απο αυτόν ωστε να μην ψηφίσει το μνημόνιο. Και τώρα βγαίνει και λέει διάφορα. Τον άκουσα σήμερα στο μεγκα να λέει πως θέλει την κυβέρνηση να μάθει τι έγινε με την τράπεζα ελλάδος και την κερδοσκοπία και το Τ3->Τ10. Αλευρά! μας δουλεύεις ρε! Δεν ρωτάς τον φίλο σου τον ΓΑΠ. Δικό του κόλπο ήταν για να ξεσκίσουν τα ελληνικά ομόλογα. Καλα ρε, δεν ντρέπεστε να βγαίνετε στο γυαλί και να παίζετε θέατρο. Α ρε αλευρά, αι τηγανίσου..

  6. Maya avatar
    Maya 14/07/2010 00:35:15

    Αστεία, τιποτένια ανθρωπάκια που σας δώσανε αξία κάποιοι ακόμα πιο τιποτένιοι και άνιωθοι.
    Ανάθεμα την ώρα που πήραμε τους ΟΑ.

  7. stroumfaki avatar
    stroumfaki 14/07/2010 01:19:49

    Κάνω copy/paste ένα σχετικό κείμενο

    (..... Στο δικαστήριο:

    Με ρωτάει ο δικαστής: "Γιατί σκότωσες τη σύζυγο σου;"
    Απαντάω: "Γιατί την αγαπούσα!"

    .....)



    Είστε για γέλια, αλλά μας τα κόψατε κι' αυτά.

  8. blue nile avatar
    blue nile 14/07/2010 02:02:04

    ... αισθάνθηκα άσχημα που πήγαινε ο ΓΑΠ στα συλλαλητήρια για το αφαλιστικό...και τι έκανε τότε? ... τίποτα...

  9. petros avatar
    petros 14/07/2010 20:21:04

    επεα πτεροεντα!

  10. ΤΟ ΨΑΧΤΗΡΙ avatar
    ΤΟ ΨΑΧΤΗΡΙ 14/07/2010 22:03:48

    ΡΕ ΑΛΕΥΡΑ, ΨΗΦΙΣΕΣ Ή ΟΧΙ;

    ΕΙΣΑΙ ΜΙΚΡΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΨΕΙΣ.