#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
01/06/2012 21:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Και ο Μάνος στηρίζει Τσίπρα (μετά την "Καθημερινή")



Οι μάσκες πέφτουν όσο πλησιάζουμε στις εκλογές, κι αυτό ισχύει και για τον φιλελεύθερο κ. Στέφανο Μάνο. Σε κείμενά του στο Facebook ο πρόεδρος της Δράσης χαρακτήρισε καλύτερο το πρόγραμμα του ΣΥΡΙΖΑ από αυτό της ΝΔ γράφοντας: «Κίνηση ματ του κ. Τσίπρα: τα δικά του μέτρα είναι σοβαρότερα από αυτά που παρουσίασε η ΝΔ» και συνέχισε λίγο αργότερα:«Λυπάμαι επειδή ο κ. Σαμαράς με όσα προτείνει για την οικονομία νομιμοποιεί τις εξτρεμιστικές θέσεις του κ. Τσίπρα».

Για να μην ξεχνιόμαστε, ο κ. Μάνος είναι ο ίδιος «Ταύρος» που συνεργάστηκε και με το ΠΑΣΟΚ. Είναι επίσης αυτός που εδώ και μήνες λέει να απολυθούν 400.000 δημόσιοι υπάλληλοι και να πάρουν όλοι ανεξαιρέτως οι Έλληνες σύνταξη 700 ευρώ. Επίσης είναι αυτός που ζητά να πουληθούν οι κρατικές επιχειρήσεις.

Τι σχέση, λοιπόν μπορεί να έχει ο κ. Μάνος με τις υποσχέσεις Τσίπρα ότι θα κρατικοποιήσει τα πάντα, ότι θα προσλάβει 150.000 άτομα, ότι θα επαναφέρει τις συντάξεις στα επίπεδα του 2009, κι εννοεί και τις συντάξεις των 1.500 ευρώ και πάνω;

Ποιες ομοιότητες μπορεί να έχει ο κ. Μάνος με τον κ. Τσίπρα, άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου. Και της ... "Καθημερινής" που στηρίζει τον κ. Μάνο .

Ίσως ο κ. Μάνος να προετοιμάζεται για μια ανίερη συμμαχία με τον ΣΥΡΙΖΑ. Ποιος ξέρει, μωραίνει Κύριος.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Α avatar
    Α 01/06/2012 21:15:46

    Eίπε ο Μάνος ε και; Σιγά το Νόμπελ!
    Άσε μας ρε Μάνο στον πόνο μας και φτιάξε .. κουλουράκια με τα δυό χεράκια.
    Ο κάθε ξεκούτης τώρα θα μας ζαλίζει....

  2. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 01/06/2012 21:45:59

    Ὁ Μάνος στηρίζει Τσίπρα,ὁ Τζήμερος στηρίζει Μάνο.
    Ὁ Βαλλιανᾶτος πού στηρίζεται;

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ ΚΥΘΗΡΙΟΣ 02/06/2012 00:31:16

      !!!

    • http://chomatery.blogspot.com avatar
      http://chomatery.blogspot.com @ ΚΥΘΗΡΙΟΣ 02/06/2012 15:10:18

      στο ένα του τσιπρόνυχο...

  3. ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
    ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 01/06/2012 21:46:55

    Άσχημο παιχνίδι παίζει ο Αλαφούζος. Θα το θυμόμαστε.
    Ο κάργα μνημονιακός υποστηρίζει τώρα τον ΣΥΡΙΖΑ!! Ακόμα και αλήθεια να ήταν η εκτίμηση της Public Issue θα έπρεπε να μην την είχε βγάλει μόνο και μόνο για να μην βοηθήσει αυτόν που δήθεν αντιπαλεύει το μνημόνιο που ο Αλαφούζος θεωρεί σωστό.

    Όλα αυτά τα αντιφατικά δείχνουν ότι ο Αλαφούζος έχει προσχωρήσει στο λόμπι της δραχμής. Με την κίνηση του να μπλεχτεί με τον Παναθηναϊκό προσδοκά να γίνει ένας μεγαλοδιαπλεκόμενος με πιο "αστικό" χρώμα. Αυτό θα του το προσφέρει η δραχμή του Τσίπρα. Έτσι πιστεύει.

    Θα του επιτρέψουμε να χαρεί αυτό το απαράδεκτο σχέδιο;

    Όπως τότε που έβγαζε την Μπακογιάννη πρώτη στις εσωκομματικές αλλά του προέκυψε Σαμαράς εκκρεμεί το τελειωτικό χαστούκι από το λαό για να πάψει να έχει προσδοκίες να γίνει ο νέος Λαμπράκης.

    • ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
      ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. @ ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 01/06/2012 21:48:46

      Όσο για τον Στέφανο Μάνο, μωραίνει κύριος ον βούλεται απωλέσαι

      • Ιωάννης33 avatar
        Ιωάννης33 @ ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 01/06/2012 23:45:39

        Σήμερα τον άκουσα στο ράδιο,τον ρώτησαν για την περίφημη επιστολή Τζήμερου στην Μέρκελ.
        Απάντηση...Δεν την διάβασα.Τι σόι συνεργασία είναι αυτή;Θες και να σε πάρει ο κόσμος στα σοβαρά.

    • athina pilika avatar
      athina pilika @ ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 01/06/2012 21:54:50

      M A K A Ρ Ι,Α Μ Η Ν

    • μαρια avatar
      μαρια @ ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 02/06/2012 03:48:25

      "Ακόμα και αλήθεια να ήταν η εκτίμηση της Public Issue θα έπρεπε να μην την είχε βγάλει μόνο και μόνο για να μην βοηθήσει αυτόν που δήθεν αντιπαλεύει το μνημόνιο που ο Αλαφούζος θεωρεί σωστό."
      είπαμε είναι ο Αλαφούζος, αλλά αυτό το λες σοβαρά??? είναι δυνατόν? αν - υποθετικά - ήταν αντικειμενικό μέσο, θα πρεπε να την βγάλει φυσικά! Δεν είναι, αλλά όχι γιαυτο! ίσα ίσα είναι "σοβαρό¨ μέσο και κάνει πιο κεκαλυμμένη προπαγάνδα, γιαυτό ειναι και πιο επικίνδυνο απτο μέγκα π.χ., αφού μπορεί να παρασύρει και δεξιούς! Παρόλα αυτά, απαράδεκτο αυτό που λες κατά την γνώμη μου

      • ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
        ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. @ μαρια 02/06/2012 08:25:36

        Γιατί απαράδεκτο; Αν ήθελε να βοηθήσει θα μπορούσε για παράδειγμα να μας πει ποια είναι η σημερινή πρόθεση ψήφου και μετά ας πει τις θεωρίες του για την εκτίμηση της εκλογικής επιρροής. Όμως απέφυγε να το κάνει γιατί η ΝΔ είναι μπροστά. Η πρόθεση να αβαντάρει το ΣΥΡΙΖΑ είναι φανερή

        • μαρια avatar
          μαρια @ ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 02/06/2012 17:01:45

          απαράδεκτο γιατι είσαι υπέρ της αλλοίωσης της αλήθειας από τα μμε όταν μας συμφέρει! έτσι λένε και από την άλλη πλευρά! νόμιζα ότι εμείς οι νεοδημοκράτες πρεσβεύουμε άλλο ύφος και ήθος!

  4. TopGunZ avatar
    TopGunZ 01/06/2012 21:51:31

    O Μάνος δεν κοιτάει εκεί να ράψει κανά κουστουμάκι για τα gay parade του συνεργάτη του, λιγότερο ρεζιλίκι θα γίνεται τώρα στα γεράματα...

  5. petron avatar
    petron 01/06/2012 21:55:47

    Χτυπαει τον Σαμαρα μηπως παρει κανενα ΨΗΦΑΛΑΚΙ....για τον Τζημερο ο οποιος δηλωνε οτι δεν συνεργαζεται με παλιους πολιτικους....χαχαχαχα

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ petron 01/06/2012 23:09:44

      Με παλιούς, ναι, αλλά ο Μάνος είναι τόσο παλιός που μηδένισε το κοντέρ και γράφει πάλι από την αρχή...

  6. constantinos avatar
    constantinos 01/06/2012 22:07:41

    Mια ζωη οι Αλαφουζοι αναξιοπιστοι. Παλια ο πατεραs, τωρα τα παιδια. Μακραν η πλεον διαπλεκομενη και αλλοπροσαλη οικογενεια στην Ελλαδα .Σχετικα με τον Μαυρη που με βαρυγδουπο υφοs βγηκε για να υποστηριξει την αξιοπιστια τηs εταιρειαs του παραθετω την δημοσκοπηση τηs Public issue τον Απριλιο του 2012 ΝΔ 21,5 Πασοκ 14 Συριζα 13 ΚΚΕ 11 ΔΗΜΑΡ 9.5 Ανεξ. Ελ. 11

    • ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
      ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. @ constantinos 01/06/2012 23:03:41

      Πές τα Κωνσταντίνε.

      Ούτε καν είσοδο Χ.Α. είχε προβλέψει, ούτε το σωστό ποσοστό ΚΚΕ είχε πετύχει, ούτε του ΣΥΡΙΖΑ το ποσοστό είχε πετύχει τον οποίο τον έβγαζε τρίτο κόμμα. Άσ' τα Μαυρή, μόνο τη ΝΔ στο περίπου πέτυχες.

  7. Αφροδίτη avatar
    Αφροδίτη 01/06/2012 23:03:15

    "Ποιες ομοιότητες μπορεί να έχει ο κ. Μάνος με τον κ. Τσίπρα, άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου".
    Μα δεν χρειάζεται καν το ερώτημα! Και οι δυο δεν θέλουν με τίποτα να δουν πρωθυπουργό τον Αντώνη! Και χωριό που φαίνεται....

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ Αφροδίτη 02/06/2012 15:29:56

      Ακριβώς!!! Και ο Αλαφούζος επίσης! Γιατί άραγε αφού μας έπρηξαν πως ο Αντώνης προσκύνησε; Γιατί δε τον αβαντάρουν;

  8. δημης avatar
    δημης 02/06/2012 01:50:24

    "Ποιες ομοιότητες μπορεί να έχει ο κ. Μάνος με τον κ. Τσίπρα, άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου."
    -Η..ΤΣΕΠΗ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΑΒΥΣΣΟΣ........
    -ΓΙΑ ΤΙΣ ΟΜΟΙΟΤΗΤΕΣ ΜΗΗΗΠΩΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙΔΥΟ ΣΤΑ ΙΔΙΑ ΑΦΕΝΤΙΚΑ;;;;;;;;;

  9. Bulsara avatar
    Bulsara 02/06/2012 03:06:06

    Δεν κοιτάς ρε Μάνο το συνεταιράκι σου τον Τζήμερο με το μαϊμού πτυχίο του !

  10. Στυλιανός Παπαδόπουλος avatar
    Στυλιανός Παπαδόπουλος 02/06/2012 06:05:16

    Ο κος Μάνος, είναι η υλοποιημένη περίπτωση του παλιού ανέκδοτου :
    _ Τι δουλειά θα κάνει το παιδί σας τώρα που έβγαλε το Πανεπιστήμιο;
    _ Ά ξέρετε, τον διορίσαμε σε μια Δημόσια Υπηρεσία, αλλά αργότερα θα του πάρουμε Υπουργείο δικό του...
    Δεν γνωρίζω τι ακριβώς δουλείες έπρεπε να εκπληρώσει ο Καραμανλής ο Παλαιός και διέσπασε το Υπουργείο Δημοσίων Έργων ώστε να δημιουργήσει μια θέση για τον κο Μάνο με την σύσταση Υπουργείου Περιβάλλοντος' που τότε είχε περίπου μηδενικό αντικείμενο αρμοδιοτήτων.
    Αργότερα - και αφού είχε καταφέρει να ρίξει έξω και να ξεπουλήσει σε ξένους την οικογενειακή του επιχείρηση, το συγκρότημα "ΑΛΛΑΤΙΝΗ" - κρίθηκε από τον Μητσοτάκη ως κατάλληλος για να αναλάβει τα ηνία της ελληνικής οικονομίας.
    Και ξεκίνησε τον ανελέητο διωγμό της ελληνικής μικρομεσαίας επιχείρησης, τον οποίο στη συνέχεια ολοκλήρωσε ο Σημίτης.
    Τα αποτελέσματα αυτής της πολιτικής είναι που πληρώνει σήμερα ολόκληρη η ελληνική κοινωνία.
    Το να θεωρείται αυτό το άτομο από τα Μ.Μ.Ε. ως κήνσορας που δύναται να κρίνει και να εκτιμά οικονομικά προγράμματα ή εν γένει πολιτικές καταστάσεις, είναι χαρακτηριστικό του ποιου και των σκοπιμοτήτων αυτών των ιδίων...

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ Στυλιανός Παπαδόπουλος 02/06/2012 15:38:23

      Άψογος!!!!! Να είσαι καλά που μας θυμίζεις τι είναι ο καθείς που εκφέρει άποψη. Για να καταλαβαίνουμε όλοι το ρόλο του καθενός...