22/11/2009 14:04
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Και ο Κοκκινούλης με τον Αντώνη



Ο Αντώνης Σαμαράς επισκέφθηκε σήμερα την Ένωση Αγροτικών Συνεταιρισμών, όπου είχε συνάντηση με τον Πρόεδρο Θανάση Κοκκινούλη και λοιπά μέλη της διοίκησης.

 Ο Θ. Κοκκινούλης έκανε την εξής δήλωση :  «Σου εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία στον στόχο που έβαλες. Στις 29 Νοεμβρίου εύχομαι να εκλεγεί αρχηγός στην ΝΔ, γιατί η χώρα χρειάζεται μια ισχυρή πάνω από όλα αντιπολίτευση στην Βουλή».

 Ο κ. Κοκκινούλης όταν ρωτήθηκε ποίον  θα υποστηρίξει απάντησε: «Δεν αγωνιά ο Αντώνης Σαμαράς για την απόφαση μου, γιατί αγωνιάτε εσείς;».

 Ο Αντώνης Σαμαράς δήλωσε ενήμερος για τα αγροτικά προβλήματα, καθώς και η δική του περιφέρεια στηρίζεται στο αγροτικό εισόδημα, επικαλέσθηκε δε την εμπειρία του ως ευρωβουλευτή για την ΚΑΠ  και τόνισε την αναγκαιότητα «από τώρα να αγωνιστούμε για να αλλάξουμε το 2013 την ευρωπαϊκή αγροτική πολιτική, δίνοντας ιδιαίτερη έμφαση στην ενημέρωση του αγρότη».





Χρήστος Ζώης - Αντώνης Σαμαράς

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Κώστας Θ. avatar
    Κώστας Θ. 22/11/2009 14:52:41

    Μπράβο του.
    Είναι σίγουρο όμως, το επαληθεύσαμε...?

  2. Aggelos avatar
    Aggelos 22/11/2009 14:59:13

    και ο χατζηνικολαου εβγαλε οτι πηγε ο κοκκινουλης με τη ντορα!Πωπω απανωτες ΔΗΜΟΣΙΕΣ χυλόπιτες για την ντορα και τον ΕΓΩισμο της..θα τις χωνέψει?

  3. Νικόλας avatar
    Νικόλας 22/11/2009 15:08:22

    Τι ειναι Κοκκινούλης;

    • B.K.Σ. avatar
      B.K.Σ. @ Νικόλας 23/11/2009 01:19:43

      Νικόλα είναι ένας αγροτοπατέρας που του έπαιξε μια κομμένη δήλωση ο Χατζηνικολάου ώστε να φαίνεται πως στηρίζει Μπακογιάννη, πεταχτήκαν τα μάτια έξω του Τράγκα, γιατί σου λέει άλλο Άρης άλλο Κοκκινούλης πώς να το κάνουμε, άλλο οι ψήφοι των φλούφληδων της β΄ αθηνών και άλλο του όλου κάμπου... Μέσα σε δέκα λεπτά τον μουρλάναν στα τηλέφωνα απ΄ όλη την επικράτεια μάλλον και βγήκε στον αέρα ατάκακιεπιτόπου να καθαρίσει πως δεν ευχόταν στη Ντόρα να βγει αρχηγός, αλλά στη Νέα Δημοκρατία να βγάλει αρχηγό. Εν ολίγοις, εμείς που είμαστε καμπίσιοι το είχαμε νοήσει, οι πρωτευουσιάνοι χρειαστήκανε μετάφραση.

  4. fatfat avatar
    fatfat 22/11/2009 15:10:12

    @ Aggelos....προφανώς δεν άκουσες την δήλωση του κυρίου Κοκκινούλη που έκανε αυτός μετά την συνάντηση με την κυρία Μπακογιάννη και την οποία έπαιξε το ALTER.....σε αυτήν την δήλωσή του αργότερα και ζωντανά (πάλι στο ALTER) ο κύριος Κοκκινούλης έκανε επεξηγηματικά σχόλια,στην ουσία όμως την αυτοδιέψευσε.
    Στην δήλωσή του ο κύριος Κοκκινούλης έλεγε μεταξύ των άλλων "Εύχομαι στην κυρία Μπακογιάννη να πετύχει τον στόχο της".......

    • B.K.Σ. avatar
      B.K.Σ. @ fatfat 23/11/2009 01:11:54

      άσε ΦατΦατ δεν είπε εύχομαι στη Μπακογιάννη. τ΄ ακούσαμε και άλλοι και καταλάβαμε πως αναφερόταν στη Νέα Δημοκρατία και όχι στη Ντόρα σου. ω, βαριέμαι να ξαναγράφω τα ίδια. ψάξε να βρεις τη σχετική συζήτηση με τον τιραμόλα εκείνο το βράδυ.

  5. Ichtyosaurus avatar
    Ichtyosaurus 22/11/2009 15:18:01

    Είπα κι εγώ….. Δεν ταίριαζε με το προφίλ του ανθρώπου η στήριξη της Ντόρας.

    • Κώστας Θ. avatar
      Κώστας Θ. @ Ichtyosaurus 22/11/2009 16:17:56

      Tαιριάζει στα λεφτά.

  6. Θ avatar
    Θ 22/11/2009 15:49:38

    Εκανε δήλωση πως στηρίζει Σαμαρά...

  7. «Κασσάνδρα» avatar
    «Κασσάνδρα» 22/11/2009 15:56:54

    Σκόρδα και αγιασμό όλη την βδομάδα.

  8. donaE avatar
    donaE 22/11/2009 16:17:58

    Φακτορα ειδες ο Τσιαρας;

  9. sotos avatar
    sotos 22/11/2009 16:26:57

    Με λίγη σόδα όλο και κάτι θα γίνει

  10. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 22/11/2009 16:51:19

    Βρε παιδιά, εκείνος ο διανοητής της σύγχρονης ριζοσπαστικής φιλελεύθερης δεξιάς, ο μεγάλος στοχαστής με τη ποντικίσια φάτσα, ο κάποτε υποψήφιος νομάρχης θεσσαλονίκης, ο γίγαντας Κοσκινάς! τι αποφάσισε τελικά; Συντάχθηκε με τη Δρακουλίνα; Αν ναι, να φοβόσαστε εσείς οι Σαμαρικοί. Η απόφασή του για τον ποιόν θα στηρίξει μπορεί και να κρίνει όλο το τελικό αποτέλεσμα. Μιλάμε για πολιτικό εκτόπισμα επιπέδου Ρούζβελτ ή ακόμη και... Εύας Τσουρέκα. Για τέτοιο πράγμα μιλάμε δηλαδή. Ας τον φωτίσει ο Θεός να πάρει τη σωστή απόφαση. Για το μέλλον της χώρας μας πρόκειται.

    • Κώστας Θ. avatar
      Κώστας Θ. @ Strange Attractor 22/11/2009 17:03:08

      Eθεάθη σε συγκέντρωση της κ. Μπακογιάννη αλλά δεν έχει πρόθεση να προβεί σε επίσημη δήλωση στήριξης παρά τις έντονες πιέσεις του επιτελείου της επικαλούμενος την ανάγκη διατήρηση της ενότητας του κόμματος, η οποία πιθανόν να διαταραχθεί επικίνδυνα από μια ανοιχτή του παρέμβαση. Σύμφωνα με πληροφορίες, ο κ. Σαμαράς φανερά ανήσυχος για τις εξελίξεις, στο επικείμενο ταξίδι του στην συμπρωτεύουσα θα τον επισκεφθεί στην οικία του, προκειμένου να εξασφαλίσει την ουδετερότητά του τις τελευταίες κρίσιμες μέρες προ της εκλογής.

    • Υ. avatar
      Υ. @ Strange Attractor 22/11/2009 17:50:58

      Ποιάς Εύας ατράκτορα? Της κόρης του Λάκη?

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ Υ. 22/11/2009 19:06:28

        Υπάρχει μια κάποια νεανίδα Τσουρέκα που πολιτεύτηκε στη Θεσσαλονίκη με κύριο προσόν α)τα λεφτά του μπαμπά β)πτυχίο!!! από ιδ. ΙΕΚ γ) Μοίραζε τσουρεκάκια μπροστά στο Λευκό Πύργο.
        Νομίζω πως τώρα είναι γλάστρα σε κάποιο πρωϊνάδικο.

        • Υ. avatar
          Υ. @ Strange Attractor 22/11/2009 19:26:11

          Ε, εντάξει. Και Νομαρχιακός σύμβουλος του Πανίκα. Η κόρη του Λάκη, δημοτικού σύμβουλου του Παπαγεωργόπουλου, και αντιδήμαρχου οικονομικών κάποιο φεγγάρι (τρομάρα του, με απόλυτήριο από Τζιμουρώτα, κάτι σαν του Φωτόπουλου στην Αθήνα). Το μόνο θετικό του ότι είναι γριά, όπως και εγώ.

        • Υ. avatar
          Υ. @ Strange Attractor 22/11/2009 19:27:59

          .....Ηρακλειδεύς εννοώ.

        • Υ. avatar
          Υ. @ Strange Attractor 22/11/2009 19:35:10

          Για τους νεώτερους.
          Γριές=Ηρακλειδείς (ως ο παλαιότερος σύλλογος στη Σαλονίκη)
          Σκουλήκια=Αριανοί
          Μπαοκτσήδες=Παοκτσήδες
          Βάζελοι=Παναθηναϊκοί
          Γαύροι=Ολυμπιακοί

        • Strange Attractor avatar
          Strange Attractor @ Strange Attractor 22/11/2009 19:56:26

          Όλος ο καλός ο κόσμος είναι Ηρακλής!

        • Υ. avatar
          Υ. @ Strange Attractor 22/11/2009 20:02:22

          Το σχόλιό σου, τιμά όλες τις γριές!

        • Strange Attractor avatar
          Strange Attractor @ Strange Attractor 22/11/2009 20:04:19

          Δεν μετράει, γιατί ανήκω και γω σε αυτές.

        • Strange Attractor avatar
          Strange Attractor @ Strange Attractor 22/11/2009 20:12:29

          Παλιά είχε γράψει μια εφημερίδα πως στην ανθρωπογεωγραφία του ποδοσφαίρου της θεσσαλονίκης:
          -Παοκτσήδες είναι οι λαϊκοί βιοπαλαιστές, οι πρόσφυγες, οι αδικημένοι,τα καλά και τίμια παλικάρια, που τα βάζουν με τους πάντες διότι η άτιμη η κενωνία τους πατάει πάντα...
          -Αρειανοί είναι οι μικροαστοί, οι μη μου άπτου λιμοκοντόροι. Που δεν παθιάζονται και που δεν συγκινούνται. Απρόσωποι και σιωπηλοί πλην όμως ολίγον τι μοχθηροί και άρα επικίνδυνοι..
          -Ηρακλειδείς είναι οι παλιοί θεσσαλονικείς, οι λίγοι και οι εκλεκτοί, οι γαλαζοαίματοι, οι σνομπ, οι διαβασμένοι, οι κολλεγιόπαιδες εκ της Σορβώνης ορμώμενοι.
          Και μετά ήρθε ο Βάσια και όλα αυτά άλλαξαν! Γίνανε όλοι γριές για κάποια χρόνια.

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ Υ. 22/11/2009 19:12:04

        Α, και η αστεία Εύα Τσουρέκα, που βγήκε και μοίραζε ..τσουρέκια !!! Από το Μπασόκ, εκτός του Βούγια και του Άκη, πάγκο πήρε και ο Γκεσούλης (ο ...

        mantroskylo.blogspot.com/