#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
08/06/2012 12:27
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Και ο Κίμωνας Κουλούρης στηρίζει Τσίπρα!!!



«Βλέπω πολύ θετικά τον Αλέξη Τσίπρα». Αυτή ήταν η αποκλειστική δήλωση που έκανε το παλιό στέλεχος του ΠΑΣΟΚ και πρώην υπουργός πολλών κυβερνήσεων Κίμωνας Κουλούρης στο axiaplus.gr. Ο κ. Κουλούρης, ο οποίος τον τελευταίο καιρό έχει προσεγγιστεί από στελέχη του ΠΑΣΟΚ προκειμένου να στηρίξει και αυτός τις προσπάθειες του κόμματος για να συσπειρώσει τον κόσμο του, δηλώνει παρών αλλά δίνει την στήριξη του στον Σύριζα και τον Αλέξη Τσίπρα, για τον οποίο δηλώνει, ότι θα υπερφαλαγγίσει το δίδυμο Βενιζέλου-Σαμαρά… «Ο κόσμος έχει βαρεθεί τα ίδια πρόσωπα, πόσο μάλλον τους υπουργούς του ΠΑΣΟΚ που κυβέρνησαν τα τελευταία χρόνια υπό τις οδηγίες του Γιωργάκη», τονίζει ο κ. Κουλούρης αφήνοντας σαφείς αιχμές, για την κατάσταση της χώρας, στον πρώην πρωθυπουργό Γιώργο Παπανδρέου ο οποίος, άλλωστε, έθεσε εκτός ΠΑΣΟΚ τον κ. Κουλούρη (επειδή είχε κατακρίνει τον Θ. Πάγκαλο).

Παρ’ όλα αυτά, σύμφωνα με τις πληροφορίες του axiaplus.gr, Kίμωνας Κουλούρης δέχτηκε τηλέφωνο από το ΠΑΣΟΚ και συγκεκριμένα από το μεγαλοστέλεχος Ανδρέα Λοβέρδο προκειμένου οι δύο άνδρες να τα πουν. Το ραντεβού δόθηκε στην καφετέρια του Hilton και οι δύο άνδρες εθεάθησαν εκεί το μεσημέρι της Πέμπτης. Η συνάντηση τους κράτησε πολλές ώρες και έβγαλε ειδήσεις. Πρώτα απ’ όλα, υπήρξε μία προσπάθεια να στηρίξει ο κ. Κουλούρης το ΠΑΣΟΚ με τον προσωπικό του μηχανισμό που έχει στην Β Αθήνας αλλά και την επαρχία. Ωστόσο, ο πάλαι ποτέ κραταιός υπουργός ήταν ανένδοτος. Άλλωστε, επανέλαβε στον συνομιλητή του αυτά που είχε πει πριν κανά μήνα σε «σύσκεψη κορυφής» όπου ήταν παρών και ο Βαγγέλης Βενιζέλος. Τότε τους είχε συστήσει να μην ασχολούνται με τον Αλέξη Τσίπρα, διότι έχει την δική του δυναμική και ότι όσο ασχολούνται με τον ΣΥΡΙΖΑ και τον επικεφαλής του, τόσο θα χάνει το ΠΑΣΟΚ…

Η αλλαγή ρότας από τον Κίμωνα Κουλούρη επιβεβαιώθηκε και από ένα άλλο γεγονός. Πριν μέρες εθεάθη σε γνωστό εστιατόριο του κέντρου της Αθήνας να συντρώγει με τον Γιάννη Δραγασάκη, επιφανές στέλεχος του ΣΥΡΙΖΑ. Οι δύο άνδρες έδειχναν να συμφωνούν σε πολλά και το πολύ καλό κλίμα μεταξύ των δύο ανδρών επιβεβαίωνε το φλερτ του Κίμωνα με την Κουμουνδούρου που όπως φαίνεται καταλήγει σε… γάμο. Πλέον, μετά τη Λούκα Κατσέλη, τους παλιούς συνεργάτες (Κοτσακάς, Χωραφάς, Αγραφιώτης) και τη νεολαία του Ακη Τσοχατζόπουλου, τα πρώην ηγετικά συνδικαλιστικά στελέχη του ΠΑΣΟΚ, Νίκο Φωτόπουλο της ΓΕΝΟΠ-ΔΕΗ, Γιώργο Ραυτόπουλο της ΓΣΕΕ,Γιάννη Γκόβα και άλλους πολλούς, στην παρέα προστίθεται άλλη μία μεταγραφή, ο Κίμωνας Κουλούρης. Πλέον το «καρέ» (Λούκα, Άκης, συνδικαλιστές, Κίμωνας)  του «παλαιού» ΠΑΣΟΚ που πάει ΣΥΡΙΖΑ… έκλεισε για τα καλά.Καλορίζικοι!

http://www.axiaplus.gr/article/9232/kai-o-kimwnas-sthrizei-aleksh/

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 08/06/2012 12:34:47

    Δυσφημεί διαφημίζοντας, ή έτσι μου φαίνεται;

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ Ο Θείος 08/06/2012 12:43:31

      Κάπως έτσι. Εγώ, με τη σειρά μου, απορώ γιατί ο Τσίπρας δεν φρόντισε να περνάει από κάποιο "κόσκινο" το τι μπαίνει στο κόμμα του, και να φράσσει την είσοδο σε τύπους σαν τον Κουλούρη.

      Μήπως η ΝΔ να βγάλει σποτ με τις αλαζονικές δηλώσεις Κουλούρη κατά το επεισόδιο με τον αστυνομικό που είχε το... θράσος (!) να τον σταματήσει για αλκοτέστ;

      • δημης avatar
        δημης @ Αυριανιστής 08/06/2012 19:15:23

        ΟΟΧΙ...
        -ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΔΙΑΦΗΜΗΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΚΙΜΩΝΑ ΤΟΥ EYELINER... ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ....

      • Φελίζα avatar
        Φελίζα @ Αυριανιστής 08/06/2012 20:21:10

        Όσοι πιστοί ....προσέλθετε .
        Σιγά μην κάνει και face control στο κόμμα ...του.

  2. ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
    ΣΤΕΛΙΟΣ 08/06/2012 12:35:43

    Πανστρατιά! Η φεουδαρχία των κρατικοδίαιτων δίνει τον υπερ πάντων αγώνα!

    • Χρηστος avatar
      Χρηστος @ ΣΤΕΛΙΟΣ 08/06/2012 13:00:53

      Απολαύστε το σκεπτικό στελέχους της τοπικής αυτοδιοίκησης της ΝΔ σε συγκέντρωση που έγινε πρόσφατα στο Κιλκίς, παρουσία του πρώην περιφερειάρχη Πανίκα Ψωμιάδη:

      “Καθοριστικός θα είναι ο ρόλος της τοπικής αυτοδιοίκησης στην πίεση ή στην υπενθύμιση σε ανθρώπους που ωφελήθηκαν από την ΝΔ, σε ανθρώπους που δούλεψαν επί ΝΔ, σε ανθρώπους που πήρανε συμβάσεις από τη ΝΔ, εννοώ συμβάσεις έργου, συμβάσεις ορισμένου χρόνου, άλλοι που πήγανε στα στέιτζ… Σε αυτούς να τους θυμίσουμε ότι πρέπει να προσφέρουν κάποια υπηρεσία, πρέπει να πάνε εκλογικοί αντιπρόσωποι, πρέπει να φέρουν την μάνα τους και τον πατέρα τους να ψηφίσει, ξέρουμε όλοι ποιοι είναι αυτοί, αυτοί που τα χρόνια διακυβέρνησης της ΝΔ ωφελήθηκαν από τη ΝΔ, σε αυτούς μπορούμε να υπενθυμίσουμε λίγο πιο φωναχτά ότι έχουν υποχρέωση να πάνε να ψηφίσουν. Αν ο καθένας μας φέρει από έναν ακόμα, που νομίζω μπορούμε, από έναν ακόμα που δεν πήγε να ψηφίσει την προηγούμενη φορά ΝΔ και τον φέρει πίσω, θα τρίβουμε τα μάτια μας την Κυριακή το βράδυ από το αποτέλεσμα…”

      Που θα μιλήσετε και για κρατικοδίαιτους... ξεφτίλες!

      • juliet avatar
        juliet @ Χρηστος 08/06/2012 13:10:41

        Βρε ,Χρήστο και ο Μπένυ ο καημένος φωνάζει το ίδιο αλλά τίποτε,ο Σύριζα μοιράζει κονσέρβες στους αλλοδαπούς ψηφοφόρους .....δεν σε πιστεύουμε ο Πανίκας δεν τα κάνει αυτά,ήσουνα εκεί; τ'ακουσες ; αλλιώς να ειδοποιήσουμε τον Πανίκα για ρουφιάνους...έχεις δίκιο μεγάλη ξεφτίλα ,ο ρουφιάνος.
        :)

        • ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
          ΣΤΕΛΙΟΣ @ juliet 08/06/2012 14:21:31

          Ασε Ιουλιέτα ,μην ασχολείσαι ,εδώ αυτοί οι Δ.Υ δε διστάζουνε να χαντακώσουνε την Ελλάδα για να μη χάσουν τις αργομισθίες και τα αραλίκια τους, στην κακοήθεια θα κολώσουν?

    • Πατωματζής avatar
      Πατωματζής @ ΣΤΕΛΙΟΣ 10/06/2012 01:26:27

      Νυν υπέρ των απανταχού ΣΥΡΙΖΑίων ο αγών.
      Ο κ. Κουλούρης είχε μείνει για κάποιο διάστημα δημοφιλής στα κανάλια επειδή ασχολιόταν με το καλάθι της νοικοκυράς κι ειδικά με την τιμή της πατάτας.
      LFMAO (αγαπητοί διαχειριστές τα ξενόγλωσσα κακά ακρωνύμια θαρρώ ότι δεν λογοκρίνονται) βλέπω αντί για γιαούρτια ο κ. Κουλούρης θα γιουχαριστεί με πατάτες Νευροκοπίου => είναι βαριές σα νάρκες!

  3. juliet avatar
    juliet 08/06/2012 12:38:30

    Αλλος για το μποσταααάνι ......φρούτα φρέσκα (;) και δοκιμασμένα!

  4. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 08/06/2012 12:43:11

    Μείον μια μονάδα από τον Κίμωνα
    Αναμένω τη στάση Τζουμάκα.

  5. Σταύρος avatar
    Σταύρος 08/06/2012 12:45:35

    Οι έντονες υπογραμμίσεις του κειμένου έγιναν για ταιριάζουν ασορτί με το eye-liner του Κίμωνα;!

    • juliet avatar
      juliet @ Σταύρος 08/06/2012 13:27:53

      Αδιάβροχο ....πάντα και η σκιά λαχανοροζουλή.

  6. alex23 avatar
    alex23 08/06/2012 13:06:01

    απορια..
    τωρα η σκια κατω απο τα ματια θα εχει χρωμα ....ροζ?

  7. Κώστας Θ. avatar
    Κώστας Θ. 08/06/2012 13:38:47

    O μεγαλύτερος δημόσιος κόλακας του Ανδρέα. Ας τα βλέπουν αυτοί που ψηφίζουν ΣΥΡΙΖΑ για να γκρεμίσουν δήθεν το κομματικό κατεστημένο.

  8. ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
    ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 08/06/2012 13:53:44

    Κίμων Κουλούρης ο συριζαίος. Παρέα με Κατσέλη "λεφτά υπάρχουν", Κοτσακά, Χωραφά, Φωτόπουλο, Κολλά ... για μια Ελλάδα νέα

    • cyprusnet avatar
      cyprusnet @ ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 08/06/2012 14:21:35

      Μια βδομαδα εμεινε και παρατηρω καθιζηση ιδεων και επιχειρηματων, ακομα και την επιτυχημενη εμφανιση του Αντωνη Σαμαρα στο e-nikos, δεν το δουλεψαμε καλα...!!!!
      Εφτιαξα αποσπασματα 1.30- 02.00 λεπτων, απο της μεγαλης διαρκειας youtube videos, με απαντησεις του και ξεβρακωμα των σταλμενων απο ΑΛΛΑ ΚΟΜΜΑΤΑ, που πηγαν αυτη την βραδιά και ξεφτυλιστηκαν..
      ΕΡΩΤΩ ομως.....
      Εχουμε απειρο υλικο, με ΤΑ ΛΑΜΟΓΙΑ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ, ΤΙΣ ΣΥΝΙΣΤΩΣΕΣ ΤΟΥ ΣΥΡΙΖΑ και ΤΗΝ ΔΙΓΛΩΣΙΑ ΤΟΥ ΤΣΙΠΡΑ εντος/ εκτος Ελλαδος. Θα τους Πολεμησουμε οργανωμενα ή οτι κατσει το ποσοστο μας, μετα να παρακαλαμε για συννεργασιες και ΣΥΝΤΟΜΑ που θα ειναι ευνοικα και συντονιστουν παλι τα ΚΕΝΤΡΑ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗΣ να μας ΠΕΤΑΞΟΥΝ ΕΞΩ;;;

      ΛΥΠΑΜΑΙ , ΑΛΛΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΓΩΝΑ ΥΨΙΛΗΣ ΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΟΥΜΕ ΜΑΚΡΙΑ

      • ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
        ΣΤΕΛΙΟΣ @ cyprusnet 08/06/2012 14:33:58

        Συμφωνώ. Λίγες φορές το παρελθόν ενός κόμματος έχει δώσει τόσα όπλα στους αντιπάλους του , όσο ο ΣΥΡΙΖΑ.

        Και η Ν.Δ δεν χρησιμοποιεί κανένα!

        Είναι μόνο επικοινωνιακή ανικανότητα? Ή , όπως έχω αρχίσει να υποψιάζομαι ,απλά δεν θέλουν να κυβερνήσουν?

  9. roadrunner avatar
    roadrunner 08/06/2012 14:21:46

    Σ.Υ.Ρ.Ι.Ζ.Α. =
    (Σ)υνιστώσες (Υ)ποθάλπτουσες (Ρ)άθυμους (Ι)διοτελώς (Ζ)αμανφουτιστές (Α)πόμαχους

    • juliet avatar
      juliet @ roadrunner 08/06/2012 16:09:56

      roadrunner
      Χαιρετώ την Μακεδόνισσα που αγαπά την Κρητικές μαντινάδες ,σωστά;;;μια παρατήρηση στο απόμαχους ....καλύτερα απόστρατους .Οι απόστρατοι πάντα κάπου βολευόνται ,οι απόμαχοι .....πεθαίνουν ήρωες μεν αλλά φτωχοί δε.

      • roadrunner avatar
        roadrunner @ juliet 08/06/2012 17:15:09

        Καλησπέρα juliet και αντιχαιρετώ σε,
        σωστά τα λες.
        Με πιο καθαρό μυαλό, οι απόμαχοι όντως βγάζουν κάτι το ρομαντικό...Αλλά και το απόστρατοι με παραπέμπει σε ανθρώπους, που πίστεψαν σε κάποιες καλές αρχές και τις υπηρέτησαν με συνέπεια για πολλά χρόνια..Σίγουρα σε πιο σπουδαίους από το παλιό παρασιτικό ΠΑΣΟΚ που βρήκε "ένα κεραμίδι" στο ΣΥΡΙΖΑ. Χρειαζόμαστε κάτι καλύερο για το "Α"...

  10. Σφύριζας avatar
    Σφύριζας 08/06/2012 15:14:41

    Το πλατσόκ είναι εδώ ενωμένο δυνατό...

  11. η Dimi avatar
    η Dimi 08/06/2012 15:19:04

    By the way, ο σωστός Πασόκος βλέπει τα φανάρια ΟΛΑ πράσινα.
    BEST of Κίμων Κουλούρης: http://tinyurl.com/d7orwy6

  12. Enjoy Capitalism avatar
    Enjoy Capitalism 08/06/2012 16:34:38

    The village idiot ...Kimon.....

  13. Alexandros avatar
    Alexandros 08/06/2012 19:32:47

    Άντε Κίμωνα, όπως παλιά.Πέτα τη γραβάτα και αντί για ζιβάγκο, πουκάμισο.Εμπρός στον αγώνα μαρξιστή σύντροφε.Ώρα για να γυρίσεις αριστερότερα, όπως παλιά.Ξέρεις εσύ άλλωστε...

  14. voter avatar
    voter 08/06/2012 22:52:08

    "Ασπλαχνοι" αναγνώστες του Antinews ! Βρήκε ο άνθρωπος ( ο Κιμων εννοώ )τον "φυσικό του χώρο"και πέσατε να τον φάτε !

  15. Idiot avatar
    Idiot 08/06/2012 23:06:40

    Ο οποίος (όπως μου έχει εκμυστερευτεί παλιός του συντροφος), κάποτε βρώμαγε η ανάσα του απ την πείνα, αλλά αφού απο αρχίαφισοκολλήτης το '80 έγινε υπουργός σε 20 χρόνια, τώρα μένει σε βίλα... ΑΣΥΛΗΠΤΗ. Τοσό αντικειμενικά, όσο και υποκειμένικα.

  16. Μιχάλης avatar
    Μιχάλης 09/06/2012 08:12:36

    Καλά οι πολιτικοί και οι δημοσιογράφοι έχουν ξεπεράσει κάθε όριο γελοιότητας.
    Τώρα διαπιστώνω με θλίψη ότι και οι πολίτες αυτού του τόπου δεν πάνε πίσω.
    Το «Βλέπω πολύ θετικά τον Αλέξη Τσίπρα» έγινε ο Κουλούρης πήγε στον ΣΥΡΙΖΑ.
    Μπράβο, καληνύχτα Ελλάδα και συγχαρητήρια στην ''ανεξάρτητη'' δημοσιογραφία.

  17. αηνέρμος avatar
    αηνέρμος 09/06/2012 12:36:07

    Ο υπουργός εμπορίου που δεν ξεχώριζε τα αγγούρια από τα κολοκυθάκια πάει να σώσει το ΣΥΡΙΖΑ,αυτός μόνο ζημιά μπορεί να κάνει,να τον χαίρονται και να τους ζήσει.Αλλά τσαμπουκάς όμως χωρίς συζήτηση.

  18. Perikleous Dionysia avatar
    Perikleous Dionysia 14/06/2012 18:18:57

    @ δημης: Eyeliner φοράει κι όταν κοιμάται! Ποτέ κανείς δεν ξέρει ΤΙ και ΠΟΙΟΝ θα δει στ' όνειρο του! Δια πάσα -όχι ποδοσφαιρική- συνάντηση...

  19. Γιώργος Γεωργίου avatar
    Γιώργος Γεωργίου 16/07/2012 22:24:02

    Ποιός είναι πισω του...? Ο κολητός του ο Άκης ...?