#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
15/09/2010 02:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Και λίγα ήταν...



Η καλή αρχή με το γκολ του Γκοβού, ύστερα από μαγικό τακουνάκι του Σισσέ κράτησε μόνο δύο λεπτά. Μετά εφαρμόστηκε ο νόμος του μικρού Λιονέλ. Οι Καταλανοί επικράτησαν με 5-1 του Παναθηναϊκού με τον Μέσι να είναι ο αδιαμφισβήτητος πρωταγωνιστής έχοντας 2 γκολ, 3 δοκάρια, 1 ασίστ και ένα χαμένο πέναλτι.

Παραδόξως ο Τζόρβας ήταν ο καλύτερος του ΠΑΟ, μαζί με τον Σιμάο και τον Γκοβού. Υστέρησαν πολλοί, ονόματα να μην αναφέρουμε, υπολήψεις να μη θίξουμε.

Η Μπαρτσελόνα θα είναι η αφορμή που θα σκιστούν πολλά εγχειρίδια τακτικής ποδοσφαίρου. Δεν εκμεταλλεύονται όλο το πλάτος του γηπέδου, παίζουν σχεδόν αποκλειστικά κάθετα, αλλά κάθε επίθεση τους είναι και ευκαιρία.

Η κακή είδηση για τον ΠΑΟ είναι ότι η Κοπεγχάγη τελικά κέρδισε τη Ρούμπιν Καζάν, ενώ το διαφαινόμενο Χ ασφαλώς και τον εξυπηρετούσε.

Στα υπόλοιπα 5 παιχνίδια θα διεκδικήσει την πρόκριση ο ΠΑΟ. Ρεαλιστικά από το σημερινό θα μπορούσε να κερδίσει μόνο τις εντυπώσεις, αλλά δεν έπεισε σε κανένα σημείο του παιχνιδιού ότι μπορεί να κοιτάξει τη Μπαρτσελόνα στα μάτια.



Μικρός Οδυσσέας

ΣΧΟΛΙΑ

  1. blue nile avatar
    blue nile 15/09/2010 02:17:44

    ...έτσι πάντα θα πορευόμαστε...όσο οι παράγοντες των καλών ομάδων του ελληνικού ποδοσφαίρου πράσινοι ή κόκκινοι, ενδιαφέρονται πιο πολύ για την χρυσοπληρωμένη εύνοια του κάθε Δαλούκα και όχι για το φτιάξιμο μεγάλων ομάδων...στη μετριότητα να'μαστε αρκεί πρωτάθλημα με κάθε τρόπο να πάρουμε, αυτό πιστεύουν και αυτό υλοποιούν...

    • φ14 avatar
      φ14 @ blue nile 15/09/2010 14:16:29

      +

      hard core protectionism vs free market = 2

      σε ελευ8ερη αγορα, η 'πραματεια' των Ελληνικων ομαδων 8α κατερεε - στο σκληρα ρυ8μιζομενο πρωτα8λημα-παρωδια, οι 'δασμοι' και οι ...εισφορες υπερ τριτων προστατευουν το...εσωτερικο εμποριο

  2. ZARKO avatar
    ZARKO 15/09/2010 02:23:09

    Κατά κανόνα έβλεπα με θετικό μάτι τους αγώνες του ΠΑΟ στην Ευρώπη.
    Μετά τα καραγκιοζιλήκια το Σάββατο στο Κλ. Βικελίδης δεν μπορώ να πω ότι λυπήθηκα ιδιαιτέρως για το τάληρο που άρπαξε.
    Επίσης να δώσουμε και τις ευχές στον κ. Δαλούκα για να πάει μια ώρα αρχύτερα στο αγύριστο και να παραμείνει εκεί.

    • Κάποιος avatar
      Κάποιος @ ZARKO 15/09/2010 02:35:56

      Προφανώς έπεσες από τα σύννεφα με την διαιτησία του Δαλούκα, γιατί πολύ σπάνια σφυρίζονται τέτοια και ακόμη χειρότερα πέναλντι στο ελληνικό πρωτάθλημα.
      Επίσης το άλλο ερώτημα που τίθεται είναι αν όντως είναι πάντοτε υπεύθυνη η οποιαδήποτε ομάδα που κερδίζει ένα παρόμοιο σφύριγμα.
      Αν στην επόμενη αγωνιστική για παράδειγμα κερδίσει ένα πέτσινο πέναλντι ο Αρης σημαίνει απαραίτητα ότι ήταν μιλημένος ο διαιτητής ;
      Περιμένω την επόμενη φορά που θα παρατηρηθεί κάτι αντίστοιχο να δώσει εντολή ο προπονητής ή ο πρόεδρος στον παίκτη τους να κλωτσήσει την μπάλα άουτ στο ανύπαρκτο πέναλντι και μετά να κάνουν δηλώσεις μετανοίας για το πέτσινο πέναλντι που σφυρίχθηκε υπέρ τους.
      Ολα τ' άλλα είναι απλή υποκρισία...

      • ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
        ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ @ Κάποιος 15/09/2010 07:28:56

        Εχεις δικιο..δεν βλεπει ομως κανεις οτι η απουσια ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ,η Πενταρα του ΠΑΟ κτλ. δειχνουν την εικονα του ελληνικου ποδοσφαιρου

  3. Κάποιος avatar
    Κάποιος 15/09/2010 02:23:36

    Γίνεται ένας αγώνας αυτοκινήτων και μια φερράρι 300.000 ευρώ κερδίζει ένα φίατ 10.000 ευρώ.
    Μετά γίνεται κριτική στη φίατ γιατί είχε στο ρεζερβουάρ αμόλυβδη 95 οκτανίων και όχι 100, ελαστικά 175/55 αντί 205/45, και κιβώτιο πέντε αντί έξι ταχυτήτων.

  4. Kostas K avatar
    Kostas K 15/09/2010 03:35:19

    Είδα μόνο τα 22 πρώτα λεπτά του αγώνα.
    Μέχρι το 20' απλώς και μόνο να δώ άν υπήρχε τέρμα στην άλλη πλευρά
    κι' αν ο τερματοφύλακας ήταν ξύπνιος.
    Και ξαφνικά το τέλειο γκόλ απο τους βάζελους!

    Μετά λίγα δευτερόλεπτα η νέμεσις και δεν έκατσα να δω παρακάτω.
    Δεν γουστάρω σκληρή τσόντα...
    Ίσως αν δεν έβαζαν το γκόλ και δεν προκαλούσαν να γλύτωναν με κάτι ελαφρύτερο,
    πχ. 3-0 ή κάτι τέτοιο.
    Νομίζω.

    • ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
      ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ @ Kostas K 15/09/2010 07:32:15

      δεν εχει και τοση σημασια το τελικο σκορ, οσο η παρυσια ,το συνολο.

      Ίσως αν δεν έβαζαν το γκόλ και δεν προκαλούσαν να γλύτωναν με κάτι ελαφρύτερο,
      πχ. 3-0 ή κάτι τέτοιο........ Λαθος αποψη 100%

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 15/09/2010 11:49:21

        ΡΗΓΑ

        Συμφωνώ ότι το ζητούμενο σε τέτοιους αγώνες είναι η παρουσία και η αξιοπρέπεια.
        Η Μπάρτσα έχει ξεφύγει σε άλλο ποδοσφαιρικό πλανήτη όπως και η Γιουνάιτεντ πριν 10 χρόνια.Κύκλος είναι...το κέρδισαν με πολύ δουλειά και το χαίρονται τώρα...σε λίγο καιρό κάποια άλλη μεγάλη ομάδα θα κάνει τον ίδιο κύκλο (λέγε με ΡεαλοΜουρίνιο).
        Δεν θα είχε σημασία αν έτρωγες 5 ή 6 ή 7 αν έδειχνες μέσα στο γήπεδο τα κάκαλά σου και δυστυχώς ο ΠΑΟ μπήκε φοβισμένος και συνέχισε τρομοκρατημένος.
        Το γκολ του Γκοβού είναι από τα πιο ωραία γκολ που έχω δει προσωπικά στο C.L.
        Αλλά αν δεν έχεις κάκαλα σαν ομάδα και συγκέντρωση 101% τρως γκολ στο καπάκι.
        Άραγε θα τρωγε 5 ο ΠΑΟ αν μπορούσε να κρατήσει ένα προβάδισμα ή ένα Χ μέχρι το ημίχρονο;;;...ή έστω για ένα 20λεπτο;;
        Τώρα θυμίζουμε σε φίλους Παναθηναικούς ότι η τακτική Σάντος που τόσο πολύ κορόιδευαν πέρσυ θα ήταν μια σφιχτή άμυνα ικανή να δημιουργήσει άγχος όταν προηγείται ακόμα και σε μια ομάδα σαν την Μπάρτσα.
        Με Γκοβού-Σισέ-Λέτο στα άκρα έχεις αρκετή ταχύτητα και τεχνική για να βγάλεις αντεπιθέσεις.
        Αλλά η άμυνα του ΠΑΟ ήταν επιπέδου Γ' εθνικής και ο Λέτο κανονικά θα πρεπε να φάει φάπες από όλους τους συμπαίκτες του που αδιαφορούσε παντελώς για τα αμυντικά του καθήκοντα.

        Χειρότερος από όλους ο Νιόμπλιας.
        Τον άκουσα στις δηλώσεις του μετά το ματς με τον Άρη και σιχάθηκα.Πότε ένας άνθρωπος μετρημένος και σοβαρός απέκτησε τόση αυθάδεια και αλαζονεία;;;Δλδ αν πάρει κανα 2 πρωταθλήματα ακόμα τι θα κάνει;;Θα μας βρίζει που δεν αναγνωρίζουμε το μεγαλείο του Δάλου...εεεε...συγνώμη του ΠΑΟ (ήθελα να πω);;;

        Φέτος είναι η ουσιαστική χρονιά του και θα δούμε τι ψάρια πιάνει κι αυτός.

        Ο ΠΑΟ είχε ένα πράγμα που δεν του το αμφισβητούσε κανείς κι αυτό ήταν η ευρωπαική του "αύρα".
        Διαιτησίες τύπου Σπάθα και Δαλούκα θα στρέψουν τον κόσμο να σιχαθεί τον ΠΑΟ όπως τον ΟΣΦΠ και 5αρες με κατεβασμένα χέρια θα κάνουν τους φιλάθλους να χλευάζουν μια ομάδα που δεν χρωστάει τίποτα να πληρώνει τις μλκς του γόνου πρόεδρού της.

      • ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
        ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ @ ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 15/09/2010 17:38:58

        @tsilivithras
        Εστω και αργοπορημενα σου απαντω πως εχεις δικιο..το θεμα ειναι να το καταλαβουν οι διοικουντες και οι οπαδοι που τα σανε στο γηπεδο..Μια 20 ετια εχω να πατησω το ποδι μου στο γηπεδο...δεν αξιζιι τομ κοπο...μονο στην τηλεοραση παρακολουθω με φιλουσ γαι να παιρνα η ωρα,για την φιλικη καζουρα...κτλ

        Ο ΠΑΟ είχε ένα πράγμα που δεν του το αμφισβητούσε κανείς κι αυτό ήταν η ευρωπαική του “αύρα”.
        Χθες δεν ειχε τιποτα τετοια και αυτο ειναι που με λυπησε οχι η ηττα. Αυτη ειναι στο προγραμμα.

  5. ΦΩΤΕΙΝΟΣ avatar
    ΦΩΤΕΙΝΟΣ 15/09/2010 08:00:00

    ΓΑΥΡΟΙ ΔΩΣΤΕ ΠΙΣΩ ΤΑ ΚΛΕΜΜΕΝΑ ΑΠΟ ΠΑΟ-ΑΕΚ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΤΕ ΓΙΑ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ...

  6. παπαδοπαιδι avatar
    παπαδοπαιδι 15/09/2010 09:15:55

    και αλλα 5 στην Αθηνα

    • qwert avatar
      qwert @ παπαδοπαιδι 15/09/2010 10:36:45

      παίξε με τις Σέρρες εσύ..

      • παπαδοπαιδι avatar
        παπαδοπαιδι @ qwert 15/09/2010 11:19:55

        επαιξα πριν 15 μερες

  7. Ανώνυμος avatar
    Ανώνυμος 15/09/2010 10:53:01

    Τα προηγούμενα χρόνια πόσα πέτσινα πέναλτυ είχε κερδίσει ο γάβρος ;
    Όσο για το χθεσινό παιγνίδι η ΠΑΝΑΘΑ έφαγε 5 από την καλλύτερη ομάδα του πλανήτη αυτή την στιγμή,έβαλε έαν καταπληκτικό γκολ που το απολαύσαμε και το πανηγυρίσαμε έξαλλα, εσείς ρε γάβροι φάγατε 7 από μια μέτρια ΓΙΟΥΒΕ και δεν βάλατε ούτε ένα και τέλος πάντων όλη η ΕΛΛΑΔΑ παίζει ποδόσφαιρο εκτός από τον γάβρο. Άντε καλή επιτυχία με την Κόρινθο στο κύπελο.

  8. Greg avatar
    Greg 15/09/2010 11:12:54

    Το παιχνίδι κρίθηκε στις λεπτομέρειες, δεν καταφέραμε να κρατήσουμε το προβάδισμα. Ατυχία.

    • μικρός οδυσσέας avatar
      μικρός οδυσσέας @ Greg 15/09/2010 11:18:35

      Ώραίος ο greg

  9. Enzo avatar
    Enzo 15/09/2010 11:14:34

    καταρχας οσοι φανατιζονται με τις ομαδες ειναι homo erectus.

  10. ο νοών...νοείτω avatar
    ο νοών...νοείτω 15/09/2010 12:16:31

    Από την μία πλευρά είχαμε τα μπαλέτα Μπολσόϊ και την λίμνη των κύκνων, και από την άλλη τον χορό της βροχής.
    Η χαώδης διαφορά σε όλα τα επίπεδα, προσπερνάει το αποτέλεσμα, αν και αυτό θα μείνει για κάποιους.
    Ο ΠΑΟ για πρώτη ίσως φορά, σε όλη την διάρκεια του αγώνα, δεν φανέρωσε την ευρωπαϊκή του νοοτροπία.
    Τώρα, εάν αυτό οφείλεται στην ονειρώδη Μπάρτσα ή στον φόβο που είχαν οι παίκτες του ΠΑΟ, λίγη σημασία έχει.
    Για πολλοστή φορά όμως αποδεικνύεται, ότι χωρίς γερή και έμπειρη άμυνα, δεν προχωράς στην Ευρώπη.
    Ας κυνηγήσουμε τώρα τα άλλα παιχνίδια, μπας και σώσουμε τα προσχήματα.
    Είναι κρίμα πάντως να μην μπορείς να απολαύσεις αυτήν την υπέροχη ομάδα, λόγω του ότι παίζει με την ομάδα που υποστηρίζεις.

  11. Vaskos avatar
    Vaskos 15/09/2010 12:20:10

    Πιστεύω φίλε μου πως ο Βάζελος χθες έφυγε αδικημένος.

    Είχε την κατοχή της μπάλας και πάρα πολύ καλή κυκλοφορία ,
    είχε τα περισσότερα σουτ προς την εστία
    και φυσικά τις περισσότερες ευκαιρίες,
    ο μικρός Αλέξης απέκρουσε πέναλτι που έδωσε στους Ισπανούς η παράγκα της Ουέφα,
    όλα τα αστέρια της ομάδας δικαιολόγησαν το όνομα και τα εκατομμύρια που τους δίνει ο πατερούλης,
    είχε ένα μαεστρικό κοουτσάρισμα από τον δάσκαλο Νιόπλια,
    το γκολ το πέτυχαν από νωρίς με αποτέλεσμα όπως φάνηκε και στην συνέχεια αυτό να λειτουργήσει ανασταλτικά στον ψυχολογικό τομέα της μπάρτσα και να κλειστούν στα καρέ τους φοβούμενοι τον διασυρμό,
    οι αλλαγές ήταν καίριες και εκεί που χόλενε η ομάδα,
    ο πράσινος λαός ήταν μοναδικός και έκανε το καμπ νου να φαίνεται λεωφόρος.

  12. tsilivithras avatar
    tsilivithras 15/09/2010 12:29:28

    "Ας κυνηγήσουμε τώρα τα άλλα παιχνίδια, μπας και σώσουμε τα προσχήματα."

    Νοών αν σοβαρευτεί ο προπονητής και συγκεντρωθεί η ομάδα τους άλλους δυο τους "έχεις".
    Πας για δυο νίκες εδώ μέσα και να μην χάσεις στις έδρες τους.
    Ο όμιλος είναι δώρο για τον ΠΑΟ.
    Θα φάτε τρελό δούλεμα αν δεν περάσετε.

    • ο νοών...νοείτω avatar
      ο νοών...νοείτω @ tsilivithras 15/09/2010 12:42:02

      @tsilivithras,
      Παρακολουθώ τον ΠΑΟ μόνο στην Ευρώπη, και αυτό γιατί έχει παίξει ορισμένα πολύ καλά παιχνίδια, αναλόγως πάντα της δυναμικότητάς του.
      Εάν φέτος, που έχει και το καλύτερο και ποιοτικότερο δυναμικό που είχε μέχρι σήμερα δεν καταφέρει να περάσει σε αυτόν τον όμιλο, τότε......
      Ελπίζω η σφαλιάρα που έφαγε ο Νιόμπλιας εχθές, να τον επαναφέρει στην πραγματικότητα.

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ ο νοών...νοείτω 15/09/2010 12:51:33

        Νοών
        Το ελπίζω κι εγώ φίλε γιατί ξέρει πολύ μπάλα ο άνθρωπος απλά δεν έχει πείσει κανέναν ακόμα ότι μπορεί να γίνει και καλός προπονητής.

        Το υλικό του ΠΑΟ είναι πολύ καλό ως προς την ενδεκάδα του.
        Βάθος δεν βλέπω.
        Ο Σιμάο θα είναι το πουλέν του φέτος αλλά πρέπει να παίζει δίπλα του ο Ζιλμπέρτο και μπροστά τους ο Νίνης (όχι το 4-1-4-1 που παίζει δλδ).
        Γκοβού δεξιά, Λέτο αριστερά αλλά αμφότεροι πιο μπροστά και τα χαφ πολύ πιο πιεστικά.
        Το ποδόσφαιρο πλέον έχει αλλάξει ταχύτητα...δεν είναι για τεμπέλικα συστήματα.

      • ο νοών...νοείτω avatar
        ο νοών...νοείτω @ ο νοών...νοείτω 15/09/2010 13:05:02

        Και μπάλα ξέρει και επικοινωνία με τους παίκτες έχει.
        Το άσχημο είναι ότι η σοβαρότητα που έδειξε στην αρχή, αλλά και η φιλοσοφία που έδειξε ότι έχει για το ποδόσφαιρο, πάνε στον βρόντο με την υποψία αλλαζονείας που εμφάνισε.
        Ελπίζω να το πάρει αλλοιώς, και να ευθυγραμμίσει.
        Σωστά τα γράφεις ως προς την διάταξη, και αν θυμάμαι καλά με αυτό το σχήμα είχε πει θα πορευθεί.
        Αλλά πάντα θα παραμένει πρόβλημα το ότι δεν έχει ακραίους αμυντικούς της προκοπής, για να υποστηρίζουν τα χαφ όταν βγαίνει η ομάδα στην επίθεση.
        Ο Γκαρσία δείχνει έτοιμος παίκτης, με καλή τεχνική κατάρτιση, και θα μπορούσε να παίζει εναλλακτικά αντί του Λέτο, που ακόμα υστερεί.

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ ο νοών...νοείτω 15/09/2010 13:27:36

        Νοών
        του έλειψαν χτες Σπυρόπουλος και Σειταρίδης (που δείχνει να σοβαρεύεται κάπως φέτος).Καλά είσαι με αυτούς.'Εχουν καλή τεχνική και ανεβαίνουν αλλά εκεί θες κάλυψη από τα αμυντικά χαφ.
        Στο κέντρο της άμυνας έχεις πρόβλημα και να τραβήξουν λίγο το αυτάκι του Λέτο να φέρεται λίγο πιο ποδοσφαιρικά (συμφωνώ ότι ο Γκαρσία ίσως μπορέσει να παίξει αριστερά).

      • ο νοών...νοείτω avatar
        ο νοών...νοείτω @ ο νοών...νοείτω 15/09/2010 13:37:33

        Συμφωνούμε απόλυτα.

  13. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 15/09/2010 12:40:34

    Έντεκα διαβόλους με κομμένη ουρά είδα χθές το βράδυ. Εξαιρετικό θέαμα!
    Είχαν χάσει και από τον Ισπανό "Ηρακλή", ήταν τσαντισμένοι, ξέσπασαν και αποζημίωσαν τους οπαδούς τους.
    Προβλέψιμο, πάντως, άν η Μπάρτσα βρισκόταν σε καλή μέρα (ήταν σε πολύ καλή). Έχασε πολλά γκόλ η Μπάρτσα, με το πέναλτι κερασάκι σε μαγάλη τούρτα.
    Κάποιος εδώ μέσα είχε προβλέψει 5. Σκεφτόμουν 3 ο Μέσι και 2 ο Πέδρο, τελικά ήταν 2 + 1 + 1 ο Άλβες. Κοντά έπεσα.
    Ίσως, άν τα χάφ του Παναθηναικού ήταν σε καλύτερη μέρα και πίεζαν, η ήττα να ήταν 3 - 1 ή 4 -1. Αλλά τί να κάνεις εκεί με Τσάβι, Ινιέστα κτλ.
    Ακόμα και ο Πικέ ως επιθετικός μέσος έπαιζε! Έμπαζαν συχνά 8 παίκτες στην περιοχή. Δεν είναι μόνον η τεχνική και οι αυτοματισμοί: Είναι και η απίστευτη φυσική κατάσταση.

  14. Μαύρος Ιάκωβος avatar
    Μαύρος Ιάκωβος 15/09/2010 13:21:14

    Καταρχάς να πώ οτι δεν είμαι βάζελος ούτε συμπαθώ ή αντιπαθώ την ομάδα αυτή....Αλλά το να κριτικάρει κανείς τον Παο επειδή έφαγε 5 απο την καλύτερη ομάδα όλων των εποχών είναι για γέλια.Δεν μπορεί να συγκριθεί η Μπάρτσα με καμια ελληνική ομάδα,ενώ λίγες είναι κ οι ευρωπαικές ομάδες που μπορούν να την κοντράρουν,ειδικά στο Καμπ Νου.Τι καζούρα να κάνεις όταν η μια ομάδα έχει Μέσσι,βίγια,ινιέστα,τσάβι,πικέ,πουγιόλ,άλβες,πέδρο κ η άλλη βύντρα,σιμάο,καντέ,λέτο,κατσουράνη,μαρίνο.5 κ καλά ήταν,ευτυχώς είδαμε λίγο μπάλα κ ξεφύγαμε απο τη μιζέρια του ελλ ποδοσφαίρου....Όσο για το θέμα της διαιτησίας είναι το λιγότερο υποκριτικό να γκρινιάζει ο γαύρος που για 13 χρόνια βίαζε το πρωτάθλημα κ την λογική μας...Όλες οι ομάδες έχουν ευνοηθεί απο διαιτητές όταν παίζουν με μικρότερες ομάδες κ ο ρούλης που τάχα κλαίει τώρα αλλά κάτι θρασύβουλους κ προοδευτικές τις έχει σφάξει,ενώ κ ο Παοκ που είναι η ομάδα μου έχει πάρει σφυρίγματα με μικρότερες ομάδες π.χ. ένα ματς με τον Πανιώνιο πριν 3-4 χρόνια στην Τούμπα,έφυγα αηδιασμένος απο το γήπεδο...Λίγο αυτοκριτική αδέρφια κ ας σταματήσει το σύνδρομο της στρουθοκαμήλου όπου χώνουμε το κεφάλι στην άμμο κ το παίζουμε όλοι αδικημένοι κ κυνηγημένοι

    • ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
      ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ @ Μαύρος Ιάκωβος 15/09/2010 17:44:14

      Σωστα τα λες...το αποτελεσμα ομως ποιο ειναι; καθε κυριακη τα ιδια και τα ιδια, καταγγελιες, υποψιες, χειρουργοι, παθολογοι και παει λεγοντας και κλαιγοντας

  15. MAN avatar
    MAN 15/09/2010 13:23:14

    ΤΕΛΙΚΑ ΟΥΤΕ Η ΠΤΩΣΗ ΤΟΥ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟΥ(ΣΤΗ ΒΕΝΕΖΟΥΕΛΑ?) ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΣΩΣΕ....

  16. takis avatar
    takis 15/09/2010 19:18:32

    παιδια,επειγοντως πρεπει να βρουμε ενα σκατοψυχο-γαυρο που σε καθε γκολ των ισπανων εριχνε κροτιδες και βεγγαλικα.η περιοχη του ειναι μαλλον γυρω απο τη πλατεια υμηττου και συνορα με δημο βυρωνα.εδω και καμποσο καιρο μετα απο ηττες του παο ο ξεφτιλας φτιαχνεται.καντε κατι οταν στον επομενο αγωνα μας φαμε γκολ να τον βρουμε.

    • Gambino avatar
      Gambino @ takis 15/09/2010 19:24:57

      Takis αν έχεις κλείσει τα 16, τότε είσαι για σφαλιάρες. Αυτά που ξέρεις αλλού.