29/11/2009 19:27
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Και κλάμα η κυρία….

Σαν την Μεγάλη Παρασκευή η Μακρή στο Άλτερ! Μιλάμε για συντριβή της Ντόρας! Ήδη η Μακρή θέτει ζήτημα εγκυρότητας του αποτελέσματος, καθώς είπε, πως αφού ο Ψωμιάδης αμφισβήτησε την διαδικασία, αν την αμφισβητήσει και άλλος υποψήφιος, δεν θα υπάρχει αποτέλεσμα! Κα. Μακρή καταλάβετε πως όσες φορές και να ψηφίσουμε η αγαπημένη σας Ντόρα δεν βγαίνει! Και όπως λέει και ο Κλύνν: "και κλάμα η κυρία..."

http://paideia-gr.blogspot.com/2009/11/1.html

ΣΧΟΛΙΑ

  1. stelios avatar
    stelios 29/11/2009 19:38:02

    Μπορει να ζητησει να γινει Προεδρος οποιος βγει δευτερος.....

  2. Πάνος avatar
    Πάνος 29/11/2009 19:48:51

    Τα ξεροτήγανα και τα ρακιά της κας Μαρίκας τι θα γίνουν τώρα;
    Οι μαυροπουκαμισάδες τι θα κάνουν χωρίς την Ντόρα αρχηγό;

    ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΛΑΜΑ ΟΙ ΚΥΡΙΑ ......

    • Αντώνης avatar
      Αντώνης @ Πάνος 29/11/2009 20:36:39

      Οι μαυροπουκαμισάδες θα έχουν επιτέλους ενα λόγο να φοράνε μαύρα. Η Μαρίκα καλά θα κάνει να φτιάχνει κουλουράκια που πάνε με τον καφέ της παρηγοριάς.
      Ποιός ξέρει πόση ρακή θα πιούν απόψε για να ξεχάσουν...

  3. O Ιθαγενής avatar
    O Ιθαγενής 29/11/2009 19:50:49

    Κάποιοι ...απογοητεύτηκαν, καθώς τώρα θα υπάρχει σύγκριση με τα ...βιογραφικά τους, φτάνει κάποιοι άλλοι να μην επαναπαυτούν στις δάφνες της νίκης.

    ...και μιλώ για τις αυλές

  4. kanis avatar
    kanis 29/11/2009 19:51:24

    Ήταν μια οπτασία-οπτασία
    μες στη γλυκιά βραδιά-φαντασία
    κι είναι μια νοσταλγία
    για την καρδιά μου που δεν ξεχνά

  5. Μαυρη Αντιδραση avatar
    Μαυρη Αντιδραση 29/11/2009 20:01:19

    κατι για πουλμαν που ακουστηκε απ την αγια βαρβαρα - ζεφυρι κλπ που τωρα πανε να ψηφισουν, μηπως σημαινει κατι αυτο που δε το εχουμε παρει χα;μπαρι????

    • Πάνος avatar
      Πάνος @ Μαυρη Αντιδραση 29/11/2009 21:43:33

      Άργησαν αν πηγαίνουν τώρα........

  6. KENTAYROS avatar
    KENTAYROS 29/11/2009 20:03:45

    ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΤΗΣ ΕΛΠΙΔΑΣ Η ΠΑΡΑΤΑΞΗ ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΟΝΟΥΣ ΜΑΡΤΙΟ ΕΚΛΟΓΕΣ ΓΙΑ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟ ΑΝΤΩΝΗ ΣΑΜΑΡΑ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΟΙ ΟΝΝΕΔΙΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΤΙΜΟΝΙ

  7. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 29/11/2009 20:06:20

    Την είδατε τη Θοδώρα να μπαίνει στη Ρηγίλλης κατά τις 7:30; Απομάκρυνε τα μικρόφωνα με τη χαρακτηριστική κίνηση εκνευρισμού, χωρίς να πει τίποτα. Η εικόνα τα είπε όλα.

    • vardarskian avatar
      vardarskian @ Επώνυμος 29/11/2009 20:09:43

      όσο νυχτώνει η ...νίκη μεγαλώνει!

  8. Tasos avatar
    Tasos 29/11/2009 20:07:59

    Μαύρο δάκρυ κάτι ξένοι "φίλοι" μας που περίμεναν πως και πως "a Bακoyannis administration" έτσι πραγματιστική, υπέρ Αννάν, υπέρ κεμαλοφασιμού, υπέρ πάντων των παρανόμων ασιατών και αφρικάνων, υπέρ... υπέρ... υπέρ... ων ουκ έστι τέλος !!!!

  9. vardarskian avatar
    vardarskian 29/11/2009 20:08:19

    Στο νοσοκομείο ο Ψωμιάδης;;;

  10. markella avatar
    markella 29/11/2009 20:09:22

    ...Η Ζετουλα...αυτο το αγιο κοριτσι που μεχρι πριν ο Νακος δρομολογησει την εκλογικη εκστρατεια της ΝΤΟΡΟΥΛΑΣ στο Βολο, εκανε την "παπια"
    να προσεχει γιατι αυτα τα κατινε ολε..δεν περνανε.
    Βρηκε τροπο η κοτ κοτ να γινει επικεντρο και θεμα!
    ...αστεια...!
    Επρεπε να εχει την πολιτικη εφυια να στηριξει τον Σαμαρα και οχι να τρεχει σαν πο..... πισω απ τις επιλογες Νακου!
    Ο Σαμαρας βγαινει σημερα το βραδυ.

    • effie B. avatar
      effie B. @ markella 29/11/2009 21:19:39

      Καλα η Ζετουλα (...πρωην βουλευτης) καηκε νωρις!!!

      • Πάνος avatar
        Πάνος @ effie B. 29/11/2009 21:52:35

        Καλά αυτή απέτυχε στις 2 τελευταίες εκλογές (2007,9) και ακόμα μας την εμφανίζουν σαν σημαίνον στέλεχος;
        Από που και εως πού; Εκτός και ο Σάλας φροντίζει για το promotion (έμμισθη Νομική Σύμβουλος στην ΠΕΙΤΑΙΩΣ;).

        Ο Σούρλας τι έγινε, μάλλον μας μπέρδεψε. Αμέσως μετά τις εκλογές έκανε συγκέντρωση για να πει στους δικούς του σύνεδρους (πριν αποφασιστεί άνοιγμα της διαδικασίας) να ψηφίζουν Ντόρα και κάποιοι τον κράξανε. Όταν ήρθε ο Σαμαράς στο Βόλο έτρεχε αποπίσω μαζί με κάτι πρώην Νομάρχες που διορίστηκαν πρόεδροι στον οργανισμό διαχείρησης της Κάρλας 1 μήνα πριν της εκλογές και άλλους διορισμένους από την ΝΔ σε καλές θεσούλες (πχ πρόεδρος ΟΛΒ).

        Μόνο ο Νάκος αξίζει γιατί βγήκε ανοιχτά και έμεινε σταθερός μέχρι τέλους. Οι υπόλοιποι όπου ....κάτσει η μπίλια.

  11. KENTAYROS avatar
    KENTAYROS 29/11/2009 20:12:40

    ΟΣΟΙ ΠΑΛΙΟΙ ΟΝΝΕΔΙΤΕΣ ΘΥΜΟΥΝΤΑΙ ΤΗΝ ΔΑΚ-ΟΝΝΕΔ ΑΥΡΙΟ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟ ΚΑΡΑΒΕΛ ΓΙΑ ΜΝΗΜΟΣΥΝΟ

  12. markella avatar
    markella 29/11/2009 20:14:12

    ...Εγω να στειλω στεφανι απο τη Θεσσαλονικη?

    • Αντώνης avatar
      Αντώνης @ markella 29/11/2009 20:32:29

      καλύτερα να στείλεις τηλεγράφημα. Η SIEMENS θα το στείλει πιό γρήγορα. Στείλε και το στεφάνι καλού κακού.

      • markella avatar
        markella @ Αντώνης 29/11/2009 20:40:51

        Εχεις δικιο... Να ελεγα να το στειλω...με την εταιρεια του Βασιλακη... ολο και θα βρει το δρομο του το στεφανι!!

  13. αρχισαμε avatar
    αρχισαμε 29/11/2009 20:17:24

    Mega-λο κλαμα...

  14. kanis avatar
    kanis 29/11/2009 20:21:11

    Ο μπουκαλορίχτης κάνει τον ψύχραιμο, αλλά δεν πείθει!

  15. «Κασσάνδρα» avatar
    «Κασσάνδρα» 29/11/2009 20:42:18

    Κάτια όσο νυκτώνει τόσο... μεγαλώνει

    ...και κλάμα η κυρία!

  16. TOM avatar
    TOM 29/11/2009 21:08:15

    τελικα ο πρετεντερης ειναι πιο γκαντεμης απο τον επιτιμο δυο φορες στηριξε δυο φορες εχασε ....

  17. trochalos avatar
    trochalos 29/11/2009 21:08:15

    OΛΑ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑ
    ΚΥΡΙΑ ΘΕΟΔΩΡΑ ΜΗΤΣΟΤΑΚΟΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΟΚΟΥΒΕΛΟΥ ΑΠΟ ΜΕΓΙΣΤΗ ΓΙΝΑΤΕ ΜΙΚΡΗ,ΚΑΛΥΝΥΧΤΑ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ. THE GAME IS OVER,FOR EVER.
    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΝΤΩΝΗ, ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΠΙΔΑ , ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ
    ΞΥΠΝΑ ΕΛΛΑΔΑ ΜΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΕΠΟΧΗ ΑΡΧΙΖΕΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ

  18. Κρης avatar
    Κρης 29/11/2009 21:14:51

    Καλό ταξίδι στα Καρπάθια 'Ορη.
    60 χρονια πινανε αιμα στην ελλαδα ο Δρακουλας
    με την δρακουλινα του

  19. πρασινάλογα avatar
    πρασινάλογα 29/11/2009 21:40:25

    Το ξεβράκωμα μιας αυτοκράτειρας.
    The end!

  20. Βανζέλ Παπαντό avatar
    Βανζέλ Παπαντό 29/11/2009 21:46:42

    Δεξί Εξτρέμ ΠΑΣΟΚ Review ΛΑΟΣ Βενιζέλος Facebook YouTube Twitter RSS email

    Κυριακή, 29 Νοεμβρίου 2009
    ΠΡΩΤΟ ΕΠΙΣΗΜΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ

    Το πρώτο επίσημο αποτέλεσμα των εκλογών για την ηγεσία της ΝΔ έρχετε από τη Σουηδία και τη Στοκχόλμη, και έχει ως εξής:

    Σαμαράς 64
    Μπακογιάννη 37
    Ψωμιάδης 19

    http://dexiextrem.blogspot.com/2009/11/blog-post_29.html

  21. Βανζέλ Παπαντό avatar
    Βανζέλ Παπαντό 29/11/2009 21:48:31

    ΠΡΩΤΟ ΕΠΙΣΗΜΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ

    Το πρώτο επίσημο αποτέλεσμα των εκλογών για την ηγεσία της ΝΔ έρχετε από τη Σουηδία και τη Στοκχόλμη, και έχει ως εξής:

    Σαμαράς 64
    Μπακογιάννη 37
    Ψωμιάδης 19

    http://dexiextrem.blogspot.com/2009/11/blog-post_29.html

    Συγνώμη για την επανάληψη...

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ Βανζέλ Παπαντό 29/11/2009 21:51:56

      χμμμ σχεδόν 2:1 ... λές να είναι σοφιστικέ και στην Σουηδία; ή δεν έχει εμβέλεια το Μένγκα;

      • Βανζέλ Παπαντό avatar
        Βανζέλ Παπαντό @ archaeopteryx 29/11/2009 21:54:53

        Θα είναι "εθνικόφρονες" φαίνεται...

        • Karmacedon avatar
          Karmacedon @ Βανζέλ Παπαντό 29/11/2009 21:58:22

          Εγραψες ...

  22. XAPLAS avatar
    XAPLAS 29/11/2009 21:52:41

    ΝΟΜΟΣ ΣΕΡΡΩΝ ΔΗΜΟΣ ΕΜΜ. ΠΑΠΠΑ ΝΤΟΡΑ 90, ΑΝΤΩΝΗΣ 147, ΨΩΜΙΑΔΗΣ 99 (ΣΕ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΥΟ ΚΑΛΠΕΣ)

  23. Magic avatar
    Magic 29/11/2009 22:08:19

    Εκτός από τα ξεροτήγανα και τα ρακιά τι θά γίνουν τώρα τα γαμοπίλαφα??