#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
28/07/2008 11:56
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Και θέμα 17Ν στο κατακαλόκαιρο

Ένας από τους οδηγούς της 17Ν κυκλοφορεί ακόμα ελεύθερος, δηλώνει στα Νέα της Δευτέρας ο Βασίλης Τζωρτζάτος, ο οποίος έχει καταδικαστεί σε τέσσερις φορές ισόβια και 25 χρόνια κάθειρξη: «Αυτός που οδηγούσε το αυτοκίνητο στην υπόθεση Μομφερράτου είναι ο ίδιος που οδηγούσε τη μηχανή στην υπόθεση Τσάντες και ο ίδιος που οδηγούσε τη μηχανή σε επεισόδιο με περιπολικό που έγινε στην Κηφισίας περίπου 10 ημέρες πριν και βέβαια είναι ελεύθερος…Σε μια ενέργεια χρησιμοποιήθηκε ένα συγκεκριμένο μοντέλο μηχανής, κατ΄ απαίτηση του ίδιου του οδηγού, γιατί είχε ακριβώς την ίδια και τη γνώριζε καλά. Το ίδιο ακριβώς μοντέλο μηχανής χρησιμοποιήθηκε σε άλλη ενέργεια όπου καταδικάστηκα σε ισόβια σαν οδηγός, ενώ είναι πασιφανές ποιος την οδηγούσε, γιατί ποτέ άλλοτε δεν χρησιμοποιήθηκε αυτό το μοντέλο της μηχανής. Αυτό το τρανταχτό στοιχείο διέφυγε βέβαια από τα σαΐνια της Αντιτρομοκρατικής για να καταδικαστώ εγώ στη θέση του συνεργαζόμενου. Ανάλογα συνέβησαν και στις υποθέσεις Ανδρουλιδάκη, Καψαλάκη, Παπαδημητρίου. Με δύο λόγια καταδικάστηκα σε 4 φορές ισόβια αποκλειστικά με ψευδείς μαρτυρίες των δύο βασικών ανοιχτά συνεργαζόμενων με τις αρχές, που κατόρθωσαν με αυτές τις υπηρεσίες που προσέφεραν εναντίον μου και εναντίον άλλου ενός, να σπάσουν τα ισόβια και να έχουν μειωμένες ποινές».



Αφήνει επίσης πολλά υπονοούμενα για τα περιστατικά κάτω από τις οποίες συνελήφθη ο Σάββας Ξηρός μετά την περίφημη έκρηξη στον Πειραιά: «Ενώ στη δίκη έγιναν πολλές αναφορές στην ενέργεια στον Πειραιά, σύμφωνα με την οποία σ΄ αυτή πήγαν τουλάχιστον δύο, σε πρόσφατο δημοσίευμα παρουσιάζεται ότι ο Σάββας ήταν μόνος του. Αυτό δεν γίνεται από τυχαία αβλεψία. Γίνεται προσπάθεια να αποκρύψουν το γεγονός ότι η κύρια ευθύνη βαραίνει αυτόν ή αυτούς που ήταν μαζί του και όχι τον Σάββα. Αυτοί όφειλαν να πάρουν, αμέσως μετά την έκρηξη, την τσάντα με τα πράγματα αφού γνώριζαν ότι μέσα σ΄ αυτήν υπήρχε το μοιραίο περίστροφο- ταυτότητα της 17 Νοέμβρη. Θυμίζω ότι στην περίπτωση του αγωνιστή Τσουτσουβή και ενώ είχε προηγηθεί μάχη με πυροβολισμούς με τρεις αστυνομικούς, ο σύντροφος του Τσουτσουβή πήρε ό,τι είχε πάνω του- το περίστροφο, ακόμη και τα κλειδιά του- με συνέπεια να μη βρουν τίποτε επάνω του. Γιατί το αυτονόητο δεν έγινε και στον Πειραιά; Εάν είχε γίνει, τα πράγματα θα είχαν τελείως διαφορετική εξέλιξη αφού τίποτα δεν έδειχνε τη 17Ν και δεν θα χρησιμοποιούσαν ναρκω-φάρμακα στον Σάββα, όπως δεν χρησιμοποίησαν στον Μαζοκόπο όταν του έσκασε εκρηκτικός μηχανισμός στα χέρια και τον τραυμάτισε. Αντί λοιπόν να πηγαίνουμε προς την αλήθεια, ακολουθείται αντίθετη πορεία»Επιτίθεται εξάλλου σε έναν από τους καταδικασθέντες (Κουφοντίνας;) επειδή ισχυρίστηκε ότι μόνο αυτός μπορεί να μιλάει για τη 17Ν και χωρίς να αναφέρει το όνομά του, λέει: «Του θυμίζω κατ' αρχήν ότι στη 17Ν δεν υπήρχαν ηγεσίες και αρχηγοί, ότι όλοι ήταν ισότιμοι και συνεπώς έχω το ίδιο δικαίωμα με αυτόν να μιλάω για τη 17Ν, όπως και οιοσδήποτε άλλος.» Σχετικά με τη μη ύπαρξη ηγεσίας δηλώνει ότι αυτό υπήρξε το μεγαλύτερο λάθος της οργάνωσης. «Αν είχε, ορισμένοι θα είχαν πάει σπίτι τους από το 1986 και θα είχε μπει φρένο στη γάγγραινα που είχε δημιουργηθεί». Ανοίγει δηλαδή το μεγάλο (και άγραφο) κεφάλαιο στην ιστορία της ελληνικής τρομοκρατίας που αφορά την μεγάλη στροφή που σημειώνεται στη δράση της, μετά τον θάνατο του Χρήστου Τσουτσουβή, το 1985

ΣΧΟΛΙΑ

  1. fantomas avatar
    fantomas 28/07/2008 12:16:05

    ΠΩΣ ΤΟΝ ΕΛΕΓΑΝ ΑΛΗΘΕΙΑ....ΕΚΕΙΝΟΝ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟ ΤΩΝ ΝΕΩΝ ΕΑΝ ΔΕΝ ΜΕ ΑΠΑΤΑ Η ΜΝΗΜΗ ΜΟΥ...ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΠΡΟΣΑΓΩΓΗ Η ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΤΟΝ ΤΖΩΡΤΖΑΤΟ... ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΣ ΤΟΝ ΕΙΔΕ ΝΑ ΚΙΝΗΤΑΙ ΥΠΟΠΤΑ ΜΕ ΜΙΑ ΜΗΧΑΝΗ ΚΟΝΤΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΣΤΟΧΟ (ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΥΛΛΗΨΗ ΤΟΥ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΕΚΕΙΝΟ).....ΕΓΡΑΨΕ ΜΕΧΡΙ ΑΡΘΡΟ ... ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ ''ΟΧΙ ΚΑΙ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗΣ, Ο ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ!''
    ΤΑ ΙΔΙΑ ΕΛΕΓΕ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΕΙΧΑΝ ΠΡΩΤΟΠΙΑΣΕΙ ΣΕ ΠΑΝΕΛ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΚΑΟΥΝΑΚΗ!!

  2. Καπσουλης avatar
    Καπσουλης 28/07/2008 12:20:30

    Καταλαβαινω το αδιεξοδο του Τζωρτζατου που δεν θελει να πιστεψει οτι ο Σαββας κατεληξε πρακτορας μυστικων υπηρεσιων παρεα με Κουφοντινα.Ετσι βοηθαει το παραμυθι για φαρμακευτικες ουσιες.Αλλοιως πως να εξηγηση την στρατολογηση του Βασιλη ηταν ιδεολογια η ηταν τα φραγκα και η εξασφαλιση και η τιμη να δουλευει κανεις για μυστικες υπηρεσιες πραγμα που δινει αιγλη σε διαφορα μηδενικα της κοινωνιας.Αληθεια θα ηταν ενδιαφερουσα καμμια συνεντευξη με τον ανθρωπο που ηταν στον ιδιο επαγγελματικο χωρο με τον Σαββα.Αν δεν απατωμαι ειχε κινηματογραφικες επιχειρησεις.

  3. fantomas avatar
    fantomas 28/07/2008 12:21:26

    Α!!!!
    ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ......
    ΤΑ ΠΕΡΙ ΨΥΧΟΦΑΡΜΑΚΩΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ..... ΜΑΚΑΚΙΕΣ !
    Ο ΣΑΒΒΑΣ..... ΟΤΑΝ ΞΥΠΝΗΣΕ .... ΜΙΛΗΣΕ ... ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟΝ ''ΦΙΛΟ ΤΟΥ ΤΟΝ ΓΙΩΡΓΟ'' .... ΠΟΥ ΟΜΩΣ ΛΕΓΟΤΑΝ ΘΑΝΑΣΗΣ ! .... ΜΟΝΟ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΕΙΧΕ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ !!!

    ΟΥΤΕ ΣΕ ΔΙΩΤΗ ΜΙΛΟΥΣΕ ... ΟΥΤΕ ΣΕ ΣΥΡΡΟ!!

    ΑΥΤΑ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ!!!

  4. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 28/07/2008 12:26:02

    Ειναι μαλλον πολυ νωρις για αληθειες...

  5. fantomas avatar
    fantomas 28/07/2008 13:02:55

    ΤΟ ΩΡΑΙΟ ΤΗΣ ΥΠΟΘΕΣΗΣ ....ΠΟΥ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΚΑΙ ΗΘΙΚΟ ΜΥΝΗΜΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΕΣ .... ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΚΟΤΩΣΤΕ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΑΙΟΛΟΓΙΚΟ ΜΑΝΤΙΑ ΚΑΙ ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΤΕ!! ... ΣΕ ΠΕΝΤΕ ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΑΟ ΤΗΝ ΣΥΛΗΨΗ ΣΑΣ ...ΘΑ ΕΙΣΤΕ ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ!!
    ΔΕΝ ΤΡΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!!! ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΣΚΟΤΩΣΑ ΚΑΙ ΛΗΣΤΕΨΑ ΓΙΑ ΙΔΑΙΟΛΟΓΗΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ!!!

    ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!!!

  6. port porta avatar
    port porta 28/07/2008 13:21:27

    κι εμεις Φαντομα μου.... οπου πετυχουμε αποφυλακισμενο τρομοκρατη-δολοφονο, τοτε για δικους μας ιδεολογικους λογους τον πλακωνουμε στις κλωτσιες τουλαχιστον.
    Μετα θα μαζεφτουν τα καναλια και το ΠΑΜΕ-Βολτα και θα μας δικασουν ως φασιστες στο Συνταγμα.

    Σε υπερασπιση μας θε ερθει μονο ο Πλευρης ( γαμω τις ιδεολογιες !!) και ο Χερι-Χερι. Αντε και 1/2 οικογενειες θυματων...

    Μαζευονται και παλι τα καναλια, "οι Φασιστες υπερασπιζουν τους Φασιστες" και γινεται τις Π το Καγκελο.

    Την δικη μας ιδεολογια φυσικα δεν τη συζητα κανεις. Δεν απασχολει κανεναν. Η Δικαιοσυνη του Οχλου και των μιντια. Μας εχουν "σκοτισει τον ερωτα" ολοι. Οποιος γουσταρει δολοφονους ειναι δολοφονοςο ιδιος.

    Να μαστε καλα.

    ΠΠ

  7. Εξάκτινος avatar
    Εξάκτινος 28/07/2008 14:13:40

    Είχε κι έχει κάθε ευκαιρία να μιλήσει και να δώσει το όνομα και τώρα εκτός αν φοβάται κάτι. Μπορεί να πει όχι μόνο αυτά αλλά και άλλα για τη 17Ν. Αυτά που λέει δείχνουν ότι απλά τα έχει χαμένα. Έπεσαν οι άλλοι στα μαλακά κατά τη γνώμη του κι αυτός έχει 4 ισόβια.

  8. werewolf avatar
    werewolf 28/07/2008 15:15:32

    Δεν περνάει καλά στη φυλακή αυτός. Έχει βαρεθεί. Ας τον βάλουν μαζί με το δολοφόνο του Σεργιανόπουλου. Ας σμίξουν δύο ρομαντικές ψυχές.

  9. ΠΔύο avatar
    ΠΔύο 28/07/2008 15:43:30

    Μα, ήταν προφανές από την έκδοση των "Νέων" και το "Ως Εδώ" για ξεκάρφωμα.

  10. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 28/07/2008 16:39:52

    @FANTOMAS: φίλε, αυτά που λες τα "ΤΑ ΠΕΡΙ ΨΥΧΟΦΑΡΜΑΚΩΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ….. ΜΑΚΑΚΙΕΣ! .. ΑΥΤΑ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ!!!", είναι τόσο φερέγγυα, όσο το "από στιγμή σε στιγμή συλλαμβάνονται οι απαγωγείς του Μυλωνά"; Θέλω να πω, μήπως πρέπει να τσεκάρεις την πηγή πληροφόρησής σου, πριν μας τη μεταφέρεις ως αλήθεια; Κι αυτά τα "ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!!!" αλά Τσουκαλάς, δεν τιμάνε αισθητικά ούτε εσένα ούτε το antinews, πιστεύω, -και να με συμπαθάς...
    ***

    Για την 17N υπάρχουν πολλά αναπάντητα ερωτηματικά, τα οποία θα τα βρούμε μπροστά μας, αφού τα δυο Ειδικά Δικαστήρια που έγιναν, απέβλεπαν στο κουκούλωμα των δυσάρεστων ερωτήσεων και όχι στην αποκάλυψη της Αλήθειας, όπως είναι η Ευθύνη τους απέναντι στον ελληνικό Λαό, ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ του οποίου δικάζουν.

    Ο Τζωρτζάτος, που παραδέχεται ότι ήταν μέλος της οργάνωσης, αλλά διέκοψε γύρω στο 90 (;), έχει πει την πιο σωστή κουβέντα: "Θα έπρεπε να διακοπεί η δράση της Οργάνωσης, όταν διαπιστώθηκε ότι ο κόσμος δεν ανταποκρινόταν στα καλέσματά της". Η 17Ν δεν έχει να απολογηθεί μόνο στα αστικά Δικαστήρια και τους πολιτικούς της αντιπάλους, ΑΛΛΑ και στις ερωτήσεις του ελληνικού λαού. Ειδικά του κομματιού εκείνου που της έδινε το πολιτικό της έρεισμα, επί 27 χρόνια. Σε αυτούς, δηλαδή, την "πολιτική αγωγή" της Κοινωνίας στο δικαστήριο της Ιστορίας, είναι κυρίως υπόλογη.

    Καλό είναι που έχουν διασπαστεί οι "έγκλειστοι", γιατί όλο και κάποια αλήθεια θα μάθουμε. Πάντως, για άλλη μια φορά αποδεικνύεται ότι η Δικαιοσύνη είναι υποπόδιο του Συστήματος και δεν κάνει την δουλειά για την οποία πληρώνεται ΠΛΟΥΣΙΟ-ΠΑΡΟΧΑ από τον ελλ. Λαό, (80% πρόσφατες αυξήσεις).

  11. ataktos avatar
    ataktos 28/07/2008 18:31:32

    are mbagasa factorx -fenete akouses tin simboli tou ERdogan ke "diafimises" tsamba ton Kapsi me tis malakies tou ke ton koroidevis
    Rotise ton poulise kamia efimerida SIMERA parapano i avksise tin akroamatikotita tou deltiou ton 20.00 THa ehi plaka .

  12. Προφήτης avatar
    Προφήτης 28/07/2008 18:40:01

    Ανων. 5:27, ο Τζωρτζάτος ρίχνει φωτοβολίδες - για να φανούν σε ποιους δεν ξέρω.

    Είχε κυκλοφορήσει ευρέως ποιος ήταν με τον Τσουτσουβή.
    Μπορεί να είναι ο "οδηγός" τής 17Ν, που αναφέρει.

  13. ΠΔύο avatar
    ΠΔύο 28/07/2008 18:53:14

    Όταν έγραφα "έκδοση των Νέων" σε προηγούμενο σχόλιο, εννούσα το σχετικό βιβλιαράκι για τη 17Ν.

    Το διαβάσατε προσεκτικά;

  14. ataktos avatar
    ataktos 28/07/2008 19:03:27

    # ΠΔύο -ehis plaka o kapsis den ftani pou to diabase ke tha to analisi emis ehoume hrono gia tetia .

  15. Factorx avatar
    Factorx 28/07/2008 19:40:41

    atakte. γιατί κάνεις έτσι; Όντως μπορεί να το έχει το θέμα στο ψυγείο ο Καψής και να το έβγαλε τώρα. Μπορεί όμως και οχι. Το θέμα είναι ποιούς έπιασαν και τι παιχνίδι παίχτηκε. ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟ. Δεν σκέφτηκες βέβαια να κάνεις συνδέσεις: Ποια μεγάλα θέματα παίζουν στην Ελλάδα πριν παράδοση ΠΑΣΟΚ -ΝΔ και Ολυμπιακούς; Κόκκαλης - Τρομοκρατία. Ποιοί είναι μέσα και πως; Ποια άλλη μεγάλη εφημερίδα στηρίζει τους άλλους;

  16. Σπύρος avatar
    Σπύρος 28/07/2008 20:18:02

    Ποιά εφημερίδα έγραφε κάθε μέρα στα πολιτικά της σχόλια οτι δεν έχει καθαρογραφεί ακόμα η απόφαση για τον Γιωτόπουλο???
    Τόοοση αγάπη πιά???


    Factorx: Η Ελευθεροτυπία;

  17. ΠΔύο avatar
    ΠΔύο 28/07/2008 21:54:58

    Άτακτε,

    να διαβάζεις πίσω από τις γραμμές. Ο Φάκτορ το έπιασε.

  18. Le canard avatar
    Le canard 28/07/2008 23:14:56

    Ο Κουφοντίνας, λέει, έχει ζητήσει λαπτοπ. Αυτό νομίζω έχει αξία. Ο Τζωρτζάτος, καιρό τώρα, έχει γίνει αυτοκόλλητος με τον παπού, τον Γιωτόπουλο (αυτός δεν έχει ανάγκη από λαπτοπ, τα'χει γραμμένα όλα στο μυαλό του). Αυτός κι'αν έχει όμως, αξία για να γράψει. Ο Γιωτόπουλος είναι ο ευνόούμενος της Ελευθεροτυπίας (άραγε, λόγω προσωπικών ... αδυναμιών και σχέσεων;).

    Τι ετοιμάζεται να μας πεί λοιπόν, τώρα, ο Γιωτόπουλος; Ενδιαφέρουσα η παρέμβασή του, μέσω Τζωρτζάτου. Τα στοιχεία, είναι πολύ πιθανόν, να είναι πραγματικά και να ισχύουν. Αλλωστε, κοινό μυστικό είναι ότι πολλοί είναι έξω. Το θέμα είναι όμως, το μήνυμα που θέλει να στείλει ο Γιωτόπουλος και εάν μας ετοιμάζει και για άλλα ... ωραία.

    Ελπίζω, να πάρει την πρέπουσα απάντηση από τον Κουφοντίνα. Οχι όμως, σαν και αυτές που έδινε στις δίκες. Ενα καλό καρφί δεν θα έκανε κακό.

  19. fantomas avatar
    fantomas 29/07/2008 00:45:59

    "νήπιος γέρων" Says:
    July 28th, 2008 at 4:39 pm

    ΕΛΠΙΖΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΣΟΥ ΔΕΝ ΣΧΕΤΙΖΕΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΜΟΥ ΣΕ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΠΟΣΤ ΟΠΟΥ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΕΥΠΡΕΠΕΙΑ!!!!

    ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΤΙ ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΄΄ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ΄΄ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΕΙΡΩΝΙΚΟ... ΟΠΩΣ ΕΞΑΛΟΥ ΟΛΗ Η ΣΥΓΚΕ ΚΡΙΜΕΝΗ ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΤΗΣ
    July 28th, 2008 at 1:02 pm !!!!
    ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΔΕΝ ΦΤΑΙΩ ΕΓΩ!!!
    ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΦΥΣΙΚΑ Ο ΑΜΕΣΩΣ ΕΠΟΜΕΝΟΣ ΣΧΟΛΙΣΤΗΣ ...ΟΠΟΥ ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΠΝΕΥΜΑ!!

    ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΥΛΩΝΑ ... ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΠΟΙΟ ΤΣΙΤΑΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΕ ΣΤΟ ΜΙΑΛΟ.....ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ .... ΑΛΛΟ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ... ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΜΠΩΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΔΗΞΕΙΣ!!!
    ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?

    ΚΑΙ ΕΣΥ ΜΙΛΑΣ ΕΚ ΤΟΥ ΑΣΦΑΛΟΥΣ.... ΟΤΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΜΠΩΡΕΙ ΕΓΩ ΚΑΤΙ ΝΑ ΞΕΡΩ... ΔΕΝ ΜΠΩΡΩ ΝΑ ΜΙΛΙΣΩ.... ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ? ΣΟΦΕ ΓΕΡΟΝΤΑ !!!

    ΕΑΝ ΛΕΩ.... ΕΑΝ Η ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΗΤΑΝ ΕΤΟΙΜΗ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΧΤΥΠΗΜΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ ΝΤΗΛ... ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΠΩΡΕΙ ΝΑ ΜΠΗΚΕ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΛΑΣΕ Η ΔΟΥΛΕΙΑ!!!

    ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΚΑΝΩ..... ΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΑΡΑΓΕΣ?

    ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΠΩΡΩ ΕΓΩ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΩ ΤΙΠΟΤΑ!!
    ΕΝΩ ΕΣΥ ΜΠΩΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΥΧΕΣΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΕΡΕΓΚΙΟΤΗΤΑ ΣΟΥ!!!!

    ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ... ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΟΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ... ΔΙΟΡΘΩΝΩΜΕ!!!!

  20. fantomas avatar
    fantomas 29/07/2008 00:49:27

    ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΛΛΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ..... ΑΣΤΟ ΝΑ ΤΟ ΓΡΑΨΕΙ Η ΙΣΤΟΡΙΑ!!!
    ΕΑΝ ΤΟ ΓΡΑΨΕΙ ΟΜΩΣ ... ΘΥΜΗΣΟΥ ΠΟΙΟΣ ΣΤΟ ΕΙΠΕ .. ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΚΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΕΙΧΕΣ ΔΙΚΙΟ ΦΙΛΕ!!!
    ΜΑ ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ!! ΦΑΝΤΑΣΜΑ ΕΙΣΑΙ?

  21. ataktos avatar
    ataktos 29/07/2008 10:30:37

    pantos simera to thema eklise ke oli etreksan stin gitona hora -etsi apla ksehase o kapsis

  22. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 30/07/2008 02:05:30

    Προφήτη,

    "Ζητούν εξηγήσεις από τον Τζωρτζάτο για τα περί ασύλληπτων μελών της «17Ν»
    29 Ιουλίου 2008, 20:46
    της Βασιλικής Κόκκαλη

    Τον καταδικασμένο σε τέσσερις φορές ισόβια και 25 χρόνια κάθειρξη για συμμετοχή στη «17Ν» Βασίλη Τζωρτζάτο, αναμένεται να επισκεφθεί τις επόμενες ημέρες στις Φυλακές Κορυδαλλού ο προϊστάμενος της αντιτρομοκρατικής υπηρεσίας κ. Δημήτρης Παπαγγελόπουλος, μετά από σχετική εντολή του εισαγγελέα του Αρείου Πάγου κ. Γιώργου Σανιδά.

    Αφορμή για την επίσκεψη αυτή του κ. Παπαγγελόπουλου στον Κορυδαλλό αποτέλεσαν τα όσα είπε ο Β. Τζωρτζάτος σε συνέντευξή του στην εφημερίδα «Τα Νέα» περί ασύλληπτων μελών της πάλαι ποτέ οργάνωσης «φάντασμα»...".