#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
17/09/2012 20:44
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Και η Αράπογλου στην ΕΡΤ!



Εγκρίθηκε από το ΔΣ της ΕΡΤ η επαναφορά στην κρατική τηλεόραση της επί χρόνια βουλευτού του ΠΑΣΟΚ στη Θεσσαλονίκη, Χρύσας Αράπογλου.

Εμείς τα γράφαμε εδώ και εβδομάδες, ότι η ΕΡΤ είναι η εικόνα της Ελλάδας. Κουτσοί στραβοί στον Αγιο Παντελεήμονα. Και ο Λιάρος, και ο Κοττάκης, και η Αράπογλου, και η Σαλαγκούδη, και ο Αιμίλιος Λιάτσος, και ο Β. Θωμόπουλος και ο Κ. Σπυρόπουλος και καμιά δεκαριά διευθυντές, σύμβουλοι, τρεχάμενοι και παρατρεχάμενοι.

Αυτό δεν είναι κανάλι. Το χωνευτήρι όλων των ρουσφετιών της τρικομματικής κυβέρνησης είναι. Φυσικά οι άξιοι, με ένσημα χρόνων έχουν χαθεί σ' αυτό τον τόπο.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. nikolas avatar
    nikolas 17/09/2012 20:57:11

    Ο κύριος Κεδίκογλου τι κάνει ; Με τον Τσίπρα ασχολείται ακόμα και του δίνει αξία ή ποιεί την νήσσαν;;;

    • Φελίζα avatar
      Φελίζα @ nikolas 17/09/2012 23:12:48

      Οι επισημάνσεις και οι διαμαρτυρίες του τελείωσαν ...με τον διορισμό του.

      • tak avatar
        tak @ Φελίζα 18/09/2012 11:31:11

        Ωραία τα λες Φελίζα! Είδες τι κάνει ένας διορισμός; Σιγά τώρα μη τα βάλει ο Σίμος με την Αράπογλου και κατ' επέκταση το Βενιζέλο! Συνεταιριστικά δουλεύουν... Τι θέλεις; Να χαλάσει η συνεργασία;

    • Θthymios avatar
      Θthymios @ nikolas 18/09/2012 20:37:01

      Με τι διαφάνεια έγινε η ανάρτηση για την 65η εκπαιδευτική σειρά στην “Σχολή Εθνικής Αμύνης”;

  2. ΘΟΔΩΡΟΣ Κ avatar
    ΘΟΔΩΡΟΣ Κ 17/09/2012 21:06:10

    Απλά περιμένει την σειρά του ή αλλιώς ΄΄προσέχει για να έχει στο μέλλον΄΄.
    Από το ίδιο σινάφι δεν είναι;

  3. Aris. A avatar
    Aris. A 17/09/2012 21:17:20

    Ολες οι δευτεράντζες μαζεύτηκαν.

    Η Ευα που είναι κουκλάρα θα βολευτεί μόνη της.

    Του χρόνου να κρατήσουν και μια θέση για την Τρέμη.

  4. ΠΕΛΙΑΣ avatar
    ΠΕΛΙΑΣ 17/09/2012 21:25:42

    Βάλτε και κανένα του ΣΥΡΙΖΑ σιγά σιγά γιατί θα πέσει απότομα η χυλόπιτα.

  5. Μεγάλες στιγμές avatar
    Μεγάλες στιγμές 17/09/2012 22:10:43

    Και μετά αναρωτιέστε για τα ποσοστά κάποιων νέων πολιτικών σχηματισμών που καλπάζουν.Τι καλύτερα που ήταν χωρίς διαδίκτυο και πληροφόρηση,δεν μαθαίναμε δεν γκρινιαζαμε.Ολα καλά στο σκοταδι!

  6. roadrunner avatar
    roadrunner 17/09/2012 22:33:47

    Αυτό πια δεν είναι (Ε)λληνική (Ρ)αδιοφωνία (Τ)ηλεόραση !
    Είναι (Ε)κκολαπτήριο ή (Ρ)αφιέρα (Τ)ηλεβουλευτών !
    Έλεος, τουλάχιστον ας πάψουν να μας χρεώνουν με το τέλος μέσω ΔΕΗ και να το ισοκατανείμουν στις οικογένειες των νυν και πρώην βουλευτών .

  7. Δικερως avatar
    Δικερως 17/09/2012 22:42:13

    Η Χρυσα Αραπογλου δεν ειναι αλεξιπτωτιστης στην Δημοσιογραφια.
    Παρ'ολο που δεν φημιζομαι για την αγαπη μου προς το Πασοκ,σας παραθετω
    μερος του βιογραφικου της.
    Καθε Βορειοελλαδιτης και καθε προσφυγας,την γνωριζει τουλαχιστον απο τις επιτυχημενες τηλεοπτικες εκπομπες της.
    Παραπεμπω σε μερος του βιογραφικου της:
    "Υπήρξε αρχισυντάκτρια, παραγωγός και παρουσιάστρια δελτίων ειδήσεων, καθημερινών και εβδομαδιαίων εκπομπών καθώς και ειδικών αφιερωμάτων στην ΕΡΤ3. ( Εκπομπές « Ετσι απλά και φιλικά», «Ειδήσεις και η Ανατολή», « Των Ελλήνων οι Κοινότητες», «Νόστος», «Γυναίκες σε κίνηση»).
    Εργάστηκε σε ραδιοφωνικούς σταθμούς της Θεσσαλονίκης, στο «Μακεδονικό Πρακτορείο Ειδήσεων», στις εφημερίδες «Θεσσαλονίκη» και «Μακεδονία» και σε θεματικά περιοδικά.
    Ασχολήθηκε ιδιαίτερα με την έρευνα και την παρουσίαση τηλεοπτικών ντοκιμαντέρ, με θέμα την ιστορία της Ελληνικής Διασποράς και Προσωπικότητες του Ελληνισμού. ( Σειρά « Οι Έλληνες του Κόσμου» / Οι Έλληνες της Ρουμανίας , της Ανατολικής Ρωμυλίας, της Αμερικής , της Αργεντινής , της Ουρουγουάης ,της Βραζιλίας ,της Αυστραλίας, της πρώην Σοβιετικής Ένωσης, «Παίδες Ελλήνων» , «Με την Ελλάδα στην καρδιά» , «Αλέξανδρος 2000» ."

    • roadrunner avatar
      roadrunner @ Δικερως 17/09/2012 22:55:22

      Ξέρεις πόσοι αξιολογότατοι δημοσιογράφοι που εξασκούν το επάγγελμα στην ΕΡΤ3 ή σε περιφερειακά κανάλια της Βορείου Ελλάδας, παίρνουν σύνταξη χωρίς ούτε καν, να μπουν στα στούντιο της κρατικής τηλεόρασης στην Αθήνα, για μια απλή ξενάγηση έστω;

    • Νίκος Α avatar
      Νίκος Α @ Δικερως 17/09/2012 23:37:11

      Γύρισε όλο τον κόσμο με δαπάνες των Ελλήνων φορολογουμένων.

  8. Καλλιπολίτης avatar
    Καλλιπολίτης 17/09/2012 22:46:12

    Ο Σαμαρας έκανε το χατήρι του Βενιζέλου....

  9. Τιγράνης avatar
    Τιγράνης 17/09/2012 22:48:48

    Αν η ΕΡΤ αποτελεί είδωλο της συγκυβέρνησης, η συγκυβέρνηση αποτελεί είδωλο για την ΕΡΤ.

  10. monson avatar
    monson 18/09/2012 00:30:26

    φακτορες στην ετ3 θεσσαλονικης τι παιζει????θα μας πει κανεις?? ελλαδα δεν ειναι μονο η αθηνα....και εδω πανω...γινεται της....κολασεως!!

  11. makis avatar
    makis 18/09/2012 00:37:53

    O Σαμαράς είναι ο πρώτος που κατήργησε το πενθήμερο στο δημόσιo; http://shar.es/uZuUl

  12. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 18/09/2012 01:01:43

    Τήν φωτό τοῦ ἄρθρου,τήν ἔχει δεῖ ἡ κ.Βενιζέλου;

  13. θΩΜΑΣ Κ avatar
    θΩΜΑΣ Κ 18/09/2012 09:31:16

    Στη θέση του προέδρου και διεθύνοντος συμβούλου της ΕΡΓΟΣΕ αναμένεται να τοποθετηθεί, σύμφωνα με ασφαλείς πληροφορίες , ο αιγιώτης πρώην βουλευτής του ΠΑΣΟΚ και υφυπουργός Εθνικής Άμυνας στις κυβερνήσεις Παπανδρέου και Παπαδήμου κ. Κώστας Σπηλιόπουλος.
    Ο ορισμός του μπαίνει εντός των επομένων ημερών (ίσως και ωρών) σε ΦΕΚ, οπότε και θα ανακοινωθεί επίσημα από την ΕΡΓΟΣΕ.

    • Μεγάλες στιγμές avatar
      Μεγάλες στιγμές @ θΩΜΑΣ Κ 18/09/2012 09:50:10

      Μεγάλες στιγμές ζούμε...

  14. H pena tis logikhs avatar
    H pena tis logikhs 18/09/2012 10:11:51

    Ευτυχώς που η σύγκρουση με το πράσινο κατεστημένο συνεχίζετε αμείωτη !!

  15. cummulus avatar
    cummulus 18/09/2012 10:15:17

    Μέ συγχωρεῖτε, κι΄ ὕστερα θέλετε νά πληρώσω φόρους; Ε, λοιπόν θά κλέβω (=θά προστατεύω τά εἰσοδήματα μου) ὅσο μπορῶ!

  16. Ενοχλητικός avatar
    Ενοχλητικός 18/09/2012 12:01:44

    Το πασοκ ξέρει και φροντίζει μια χαρά τα παιδιά του . μην πειραχτούν οι πελάτες του κατά τ άλλα . τα ίδια 30 χρόνια τώρα .

  17. Χωλόπουλος avatar
    Χωλόπουλος 18/09/2012 12:04:02

    Μια θεσούλα και για τον Τέρενς δεν υπάρχει σ' αυτό τον τόπο ρε παιδιά;

    • noldor avatar
      noldor @ Χωλόπουλος 18/09/2012 15:17:08

      Δεν μετέχει της κυβερνήσεως.

      Αν δεν γνωρίζεις, η αναλογία στις θέσεις του κυβερνητικού μηχανισμού προβλέπεται να είναι 4,5 - 2 - 1

  18. Lampros avatar
    Lampros 18/09/2012 12:38:30

    ρε δεν αλλάζουμε με τιποτε! Τον πασοκο θα τον χαιδευουμε μέχρι να μας δαγκώσει.

  19. zame avatar
    zame 18/09/2012 12:49:38

    εκτος του καλου βιογραφικου της..μηπως και πρωιν συζυγος αλλου υψηλο- πρασινο-καρεκλοκενταυρου-τοπικου παραγοντα.. στην ερτ3 ?
    ..ετσι για να μην χαθει και ο ελεγχος απο την "οικογενεια"

  20. μπαρμπα Χαράλαμπος avatar
    μπαρμπα Χαράλαμπος 18/09/2012 22:38:18

    ρε παιδιά κοιτάχτε την φωτο.. είναι ολοφάνερο η λίμπιντο του Βαγγέλη είναι εκτοξευμένη. Γιατί να μην της κάνει ένα διορισμό ...δεν είναι αχάριστος ο Βαγγέλης.

  21. ΝΙΚΟΣ ΚΟΥΤΡΙΚΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΣ ΚΟΥΤΡΙΚΑΣ 18/09/2012 23:35:03

    Ντροπή, μας πέταξε έξω το ΠΑΣΟΚ μετά από πολλά χρόνια στην ΕΡΤ...
    Σήμερα αντι για άρση της αδικίας απο την ΝΔ βλέπουμε το ΠΑΣΟΚ και την ΔΗΜΑΡ να διορίζουν με 4000 ευρώ μέλη τους, βλέπουμε πολιτευτές να βρίσκουν καταφύγιο στην ΕΡΤ...εμείς μέλη της ΕΣΗΕΑεπαγγελματίες δημοσιογράφοι μένουμε άνεργοι από το σύστημα Γ.ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ και τώρα απο την ΝΔ!
    Είναι λάθος ο Σαμαράς πρέπει να τα δει όλα αυτά!

    Νίκος Κούτρικας
    μέλος της ΕΣΗΕΑ
    και άνεργος της ΕΡΤ