06/09/2008 17:51
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Και «δώρο» 360.000 ευρώ στη Μάρα

Έναν μυστηριώδη τρόπο να… πείθει τους καναλάρχες να εμφανίζονται εξαιρετικά «γενναιόδωροι» και να της καταβάλλουν υπέρογκες αμοιβές, αλλά και δυσθεώρητα «μπόνους παραίτησης», φαίνεται πως έχει η κυρία Μάρα Ζαχαρέα, γράφει το Πρώτο Θέμα στην αυριανή έκδοσή του. Μετά το MEGA, όπου πληρωνόταν για ένα μεγάλο διάστημα με τον μισθό της παρουσιάστριας κεντρικού δελτίου ενώ την είχαν απομακρύνει και της είχαν αναθέσει εβδομαδιαία εκπομπή, αποκαλύπτεται σήμερα ότι και ο ALPHA έδωσε στην κυρία Ζαχαρέα το… βάρος της σε χρυσάφι για να την «επιβραβεύσει» που αποχώρησε από τον σταθμό. Τριακόσιες εξήντα χιλιάδες ευρώ ήταν το «μπόνους οικειοθελούς αποχώρησης» που έλαβε σε ρευστό η κυρία Ζαχαρέα, όπως προκύπτει από το ιδιωτικό συμφωνητικό που υπέγραψε η ίδια και ο τηλεοπτικός σταθμός.
Το μπόνους-μαμούθ που έλαβε η κυρία Ζαχαρέα συμφωνήθηκε σε μια εποχή που ο Τύπος ανέφερε -χωρίς ποτέ να διαψευστεί- πως ο κ. Κοντομηνάς ανησυχούσε για την αντίδραση του υπουργού Επικρατείας στην περίπτωση που ζητούσε από την κυρία Ζαχαρέα να αποχωρήσει από το κανάλι.

http://www.protothema.gr/content.php?id=14370

ΣΧΟΛΙΑ

  1. trezoli avatar
    trezoli 06/09/2008 18:14:18

    καιρος να τελειώνουμε με τους νταβαντζηδες τυπου ρουσόπουλου.

  2. λαμπρος avatar
    λαμπρος 06/09/2008 18:18:52

    Eδώ έχουν ξεφτιλίσει τα εκατομύρια και εσείς μιλάτε για τρακοσιάρες.Καλά αυτή τα πήρε ,αυτός γιατί τα δίνει; για οτι συμβαίνει πρέπει να υπάρχούν κάθε φορά δύο πλευρές.Η μία τα δίνει και η άλλη τα παίρνει και παράβαση έχουν και τα δύο μέρη και πιό πολύ η πλευρά που τα δίνει.Εσείς όμως αντικειμενικοί και αδέκαστοι ασχολείστε μόνο με την πλευρά που σας βολέβει ,ποτέ και με τις δύο.
    Αντε λοιπόν λαμόγια ,ή κανετε αντικεινενική δημοσιογραφία και τα λέτε όλα ή σταματήστε γιατί εκτίθεστε.
    Οταν ξεφωνίζονται και τα δύο μέρη ,τότε υπαρχει ελπίδα να αρχήσουν αν όχι να φοβούνται ,τουλάχιστον να προσέχουν.

  3. Αθ. Κλάρας avatar
    Αθ. Κλάρας 06/09/2008 18:23:03

    Λέτε να εκτελεί χρέη Τσουκάτου;

  4. greekpoliticalreview avatar
    greekpoliticalreview 06/09/2008 18:26:41

    "Το μπόνους-μαμούθ που έλαβε η κυρία Ζαχαρέα συμφωνήθηκε σε μια εποχή που ο Τύπος ανέφερε -χωρίς ποτέ να διαψευστεί- πως ο κ. Κοντομηνάς ανησυχούσε για την αντίδραση του υπουργού Επικρατείας στην περίπτωση που ζητούσε από την κυρία Ζαχαρέα να αποχωρήσει από το κανάλι."

    Τι δεν πιάνεις από αυτό ρε άνθρωπε ?

  5. δημοσθενης avatar
    δημοσθενης 06/09/2008 18:27:38

    ναι λαμβο -αλλα τοτε θα πρεπει να μανε π.χ. στη Φλωρινα στο φραγμα Παπαδια να δουμε ποσα αρπαξε για την κατασκευη του ο Ακτωρ απο ΔΕΗ ,ποτε θα γεμισει αν γεμισει κλπ .Εμ δουλεια ζορ δουλεια .

  6. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 06/09/2008 18:38:20

    Μπας και εκανε και αλλες δουλειες η Μαρα?

  7. δημοσθενης avatar
    δημοσθενης 06/09/2008 18:48:58

    ss--σσσσσ

  8. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 06/09/2008 19:00:14

    Μια απορία:

    είναι νόμιμο και ηθικό? η καταβολή αποζημίωσης για «μπόνους οικειοθελούς αποχώρησης»?
    Εκτός αν κατέβαλε 360.000,00 €, για την ευτυχία της αποχώρησης, οπότε συμφωνώ απόλυτα αφού η χαρά στοιχίζει.

  9. potamiotis avatar
    potamiotis 06/09/2008 19:22:22

    ΑΡΑ ΕΧΕΙ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ Ο ΘΟΔΩΡΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΕΧΤΙΣΕ ΤΑ ΤΡΙΑ ΚΩΛΟΣΠΙΤΑ,ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΕΙΣ ΤΗΣ ΜΑΡΑΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ..ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΤΟΝ ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΜΕ ΓΙΑ ΞΑΦΝΙΚΟ ΠΛΟΥΤΙΣΜΟ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ ΤΑ 20 ΧΡΟΝΙΑ ΣΚΛΗΡΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΣΤΑ ΙΕΡΑΤΕΙΑ ΤΗΣ ΔΙΑΠΛΟΚΗΣ ΠΟΥ ΤΑ ΒΑΖΕΤΑΙ? . ΚΙ ΕΓΩ 22 ΧΡΟΝΙΑ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΣ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΗΛΙΚΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΘΟΔΩΡΗ ΕΙΜΑΙ ΑΛΛΑ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΤΗΣ ΠΡΩΤΗΣ ΚΑΤΟΙΚΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΑΚΡΙΝΟ ΝΑ ΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΠΡΟΙΚΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ, ΕΝ ΣΥΓΚΡΙΣΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΜΕ ΑΛΛΟΥΣ ΚΟΙΝΟΥΣ ΘΝΗΤΟΥΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥΣ ΕΠΙ ΜΙΑ ΕΙΚΟΣΑΕΤΙΑ ΚΑΙ ΠΛΕΟΝ,ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΩΛΟΦΑΡΔΟΣ....

  10. Greek citizen avatar
    Greek citizen 06/09/2008 20:45:20

    ΕΛΕΟΣ! ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΑΥΤΗ Η ΧΩΡΑ? ΠΑΝΤΟΥ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!
    ΡΟΥΣΟΠΟΥΛΟΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΣΚΑΤΑ!

  11. Vass avatar
    Vass 06/09/2008 20:54:15

    Ψάνχω στη TV να δω πλάνο με το αστραφτερό κεφάλι του Έλληνα κροίσου με 11 γράμματα, αλλά τίποτα. Ή τον κρύβουν ή ήδη έχει σπεύσει να μαζέψει τους θυρεούς και τα αναμνηστικά. Καιρός να κάνουν μαζί διακοπές με τον Σπήλιο, ο οποίος έχει κι αυτός κότερο και είναι και μάχιμος.

  12. tresoli avatar
    tresoli 06/09/2008 20:59:03

    Μας φλομωσε στις παπαριες αποψε ο καταλληλοτερος απο τη διεθνή έκθεση που δεν είναι ούτε διεθνής ούτε έκθεση αλλά μάζωξη κοματοσκυλων.

  13. as avatar
    as 06/09/2008 21:06:33

    ρε παιδιά ο ζαχόπουλος και οι κουμπάροι της μεβγάλ παρέστησαν στην ομιλια του καταλληλότερου;

  14. Theodore avatar
    Theodore 06/09/2008 22:43:00

    Μα πραγματικα, εχει παψει προ πολλου, να ειναι εκθεση.
    Οι δημοσιες υπηρεσιες μονο μετεχουν πλεον εκει.

  15. χρηματιστης avatar
    χρηματιστης 07/09/2008 02:47:10

    Ο κοντομηνας πασαρει το συμβολαιακι με τη Μαρα στο θεμο ο οποιος και καλα το δημοσιευει στην εφημεριδα του μπομπολα χαχα μια χαψια εισαστε για το Ρουσοπουλο ρεεεε..και δεν του φαινοταν του μπαγασα..ερχεται και Χατζηνικος με εφημεριδα εε ρε γλεντια...

  16. ΕΛΛΗΝΑΣ ΟΜΟΓΕΝΗΣ avatar
    ΕΛΛΗΝΑΣ ΟΜΟΓΕΝΗΣ 07/09/2008 04:05:24

    ΡΟΥΣΟΠΟΥΛΟΣ = ΡΑΣΠΟΥΤΙΝ

    ΚΩΣΤΑΚΗΣ = ΑΝΤΟΥΑΝΕΤΑ

    ΝΑ ΤΟΥΣ ΧΑΙΡΕΣΤΕ, ΚΑΦΡΟΙ ΕΛΛΗΝΑΡΕΣ.....

    ΦΑΤΟΥΣ ΣΤΗ ΜΑΠΑ, ΞΕΦΤΙΛΙΣΜΕΝΕ ΕΛΛΗΝΙΚΕ ΚΟΠΡΟΛΑΕ....

    Υ.Γ. ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΘΕΝΤΑ ΙΣΤΟΡΙΚΑ ΠΡΟΣΩΠΑ ΠΑΝΤΩΣ, ΤΟ ΕΦΑΓΑΝ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΟΥΣ....

  17. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 07/09/2008 06:15:14

    @ΕΛΛΗΝΑΣ ΟΜΟΓΕΝΗΣ: "ξεφτιλισμένος" και "κόπρος" είσαι και φαίνεσαι.

  18. Helmut avatar
    Helmut 08/09/2008 10:01:23

    Αυτά είναι δηλωμένα στην Εφορία? Έχουν (παρα)κρατηθεί όλα τα νόμιμα ΙΚΑ-Φόρο Εισοδήματος κλπ...;;;;

    Η πληρώθηκαν από καμία οφσορ;;;;

    Πάντως για να λέμε του στραβού το δίκιο τέτοια μπόνους παίρνουν όλοι στο "επάγγελμα", και αν η Μάρα πήρε 360.000 από τον Κοντομηνά φανταστείτε πόσα πρέπει να έδωσε στην Έλλη Στάη (που μάλιστα αποχώρησε οικειοθελώς 2 φορές από τον ΑΛΦΑ) ή στον Τριανταφυλλόπουλο για να τους ξεφορτωθεί.