#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
14/01/2011 16:10
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Καιρός να περάσει η ΝΔ στην αντεπίθεση



Είναι προφανές οτι η ΝΔ πρέπει να περάσει σε επικοινωνιακή αντεπίθεση. Το αμύνεσθαι ισχυει περί Πατρίδος και οχι περί ...αντιπολιτεύσεως στις ημέρες που ζούμε. Και αυτό διότι ενώ επιβεβαιώνεται συνεχώς και καθημερινά ο λόγος Σαμαρά, η ΝΔ δεν φαίνεται να εισπράττει από τη δικαίωση…

Γράφουμε προηγουμένως (http://www.antinews.gr/?p=79901) για όσα γράφει ο Γκόρντον Μπράουν στο βιβλίο του για την καθυστέρηση της κυβέρνησης Παπανδρέου να πάρει μέτρα, με αποτέλεσμα να αυξηθεί το κόστος αποφυγής της χρεοκοπίας από 30 δισ. ευρώ, κατά προσέγγιση, σε 120 δισ. ευρώ»

Δείτε τώτα κι αυτό:

Θυμάστε τον  Γιώργο που ήθελε να μαζέψει υπογραφές για να εκδοθεί ευροομόλογο…

Τι έλεγε ο Α. Σαμαράς στην ομιλία του στη Βουλή, για τον Προϋπολογισμό του 2011.

Άλλο ένα επικοινωνιακό τέχνασμα είναι η πρωτοβουλία του πρωθυπουργού κ. Γιώργου Παπανδρέου για συλλογή υπογραφών για τη διενέργεια δημοψηφίσματος στην Ευρώπη σχετικά με το ευρωομόλογο.

«Δεν αρκούν ένα εκατομμύριο υπογραφές από οπουδήποτε. Πρέπει να προέρχονται από 7 χώρες μέλη, τουλάχιστον, και μάλιστα με θεσπισμένα ελάχιστα υπογραφών σε κάθε χώρας μέλους. Δεύτερον, πρέπει να περάσουν από πολλά στάδια, αλλά στο τέλος η Κομισιόν θα κληθεί να αποδεχθεί ή όχι τη σχετική πρωτοβουλία. Κι αν τη δεχθεί η Κομισιόν, πρέπει να την εγκρίνει ομόφωνα και το Συμβούλιο. Όπου υπάρχουν οι γνωστές αντιδράσεις. Και όχι μόνο από ένα κράτος».

Τι είπε πριν από λίγο ο Επίτροπος για θέματα εσωτερικής Αγοράς Μισέλ Μπαρνιέ στη Βουλή;

«Ενδιαφέρουσα νόμιμη και βάσιμη η σκέψη για έκδοση Ευρωομολόγου… Δεν μπορεί να γίνει σήμερα χωρίς τη σύμφωνη γνώμη όλων των Κυβερνήσεων… Νομίζω μια μέρα μπορούμε να φτάσουμε να έχουμε Ευρωομόλογα….»!!!

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 14/01/2011 16:30:20

    Σ' αυτά τα επικοινωνιακά και όχι μόνο τεχνάσματα να προσθέσω ορισμένες κινήσεις ουσίας:

    1. Η εντεινόμενη, εσχάτως, φημολογία για μείωση του επιτοκίου δανεισμού. Φήμες λένε για αισθητή μείωση.

    2. Μετά τις χθεσινές δηλώσεις Σοϊμπλε, η επιμήκυνση του δανείου πρέπει να θεωρείται δέδομένη.

    3. Οι ...πατριωτικές εκρήξεις στο Ερζερούμ δεν εκδηλώθηκαν τυχαία.

    4. Αυτές οι ξαφνικές αγάπες με το Ισραήλ έχουν επίσης βάθος.

    5. Τέλος, ακόμα και η προσπάθεια για μείωση των διοδίων κάτι λέει.

    Δημιουργούν κλίμα για να στήσουν σκηνικό εκλογών.

    • Kostas D avatar
      Kostas D @ Κώστας Ροδινός 14/01/2011 16:32:05

      Το οτι ζητανε αποζημιωσεις απο τους γερμανους???? πως και τωρα
      "τυχαια" το θυμηθηκαν??
      Μαλλον για να αποπροσανατολισουν πιστευω για το συγκεκριμενο..

    • λέων avatar
      λέων @ Κώστας Ροδινός 15/01/2011 10:36:27

      Εντάξει Κώστα Ροδινέ όλα καλά αυτά που λέμε.Αλλά ουσία δεν βλέπουμε από την πλευρά του Σαμαρά.Καθημερινά του δίνονται ευκαιρίες από την σημερινή κυβέρνηση για αντιπολίτευση αλλά δυστυχώς λίγα πράγματα.Να σου θυμίσω ορισμένα θέματα που αν κυβερνούσε δεξιά κυβέρνηση ήδη θα είχε ΚΑΤΑΠΕΣΕΙ.Επιγραμματικά τα γράφω γιατί είναι πολλά: δανεισμός από Τρόικα,marfin(4 νεκροί),λαθρομετανάστευση,δηλώσεις Πάγκαλου-Καστανίδη-Λοβέρδου-Βάσως Παπανδρέου, διόδια,ανεργία,εγκληματικότητα,τρομοκρατία,πράσινα τρωκτικά(siemens-Τσουκάτος-Μαντέλης-Τσοχατζόπουλος-Παπαντωνίου),άνοιγμα επαγγελμάτων,παραχώρηση του Αιγαίου στους Τούρκους,κυβέρνηση "κολλητών" και όχι εκλεγμένων από τον λαό (Γερουλάνος-Ραγκούσης-Δρούτσας-Μπιρμπίλη-Μπαμπούκης κ.α),μόνιμα ταξιδάκια του πρωθυπουργού στο εξωτερικό και δηλώσεις του περί διεφθαρμένης Ελλάδας κ.τ.λ.Θυμόσαστε τον λόγο που αποπέμφθηκε ο Τσιτουρίδης?Γιατί έγινε δήθεν παράνομη μετεγγραφή του γιού του σε άλλο πανεπιστήμιο με παρέμβαση του πατέρα υπουργού.Η πιο γελοία αποπομπή που έχει γίνει παγκοσμίως.Αναστάτωση σην κυβέρνηση Καραμανλή.Τι να πρωτοθυμιθούμε ,μιλούσε ο Μανώλης και αυτά που έλεγε ανάγονταν σε θέματα μείζωνος εθνικής ασφάλειας. Αναστάτωση πάλι σην κυβέρνηση Καραμανλή.Βέβαια όλα αυτά με την βοήθεια των ΜΜΕ-πρακτόρων.Τώρα απολύτως ΤΙΠΟΤΑ.Ο Σαμαράς ούτε που ακούγεται.Ακόμα ασχολείται με τους εσωτερικούς ανασχηματισμούς.Αντίδραση καμμία απολύτως.Είπαμε συνναίνεση αλλά όχι απάθεια.Μάλλον δεν αισθάνεται έτοιμος για κυβερνήτης ο Σαμαράς ή δεν θέλει.Ποιός "μπλέκει" σου λέει,καλά είμαστε.Το βλέπεις άλλωστε στο βλέμμα του ότι δεν είναι αποφασισμένος.Εξού και η ήττα στις περιφερειακές εκλογές αλλά και όποτε γίνουν αυτές.Με την στάση του αυτή τείνει να φαίνεται όχι και ΤΟΣΟΟΟΟ αντιμνημονιακός. Θέλει αλλαγή πορείας η ΝΔ γιατί διαφορετικά, τα άσχημα ακόμα δεν έχουν έρθει.

  2. Enzo avatar
    Enzo 14/01/2011 16:43:12

    αυτο δεν λεμε και εμεις τοσους μηνες?

  3. Andreas avatar
    Andreas 14/01/2011 16:46:48

    Σωστά! Θα πρέπει η ΝΔ να αναδεικνύει αυτά τα θέματα και κάνει ακόμα πιο σαφές στους πολίτες ότι η κυβέρνηση του ΠΑ(ΘΕ)ΣΟΚ με μαγειρέματα, με άστοχες πολιτικές πρακτίκες και ακόμα πιο άστοχες δηλώσεις έχει φέρει τη χώρα σε μια δεινή θέση, η οποία ΔΕΝ ήταν αναπόφευκτη. Πρέπει να οργανωθεί καλύτερα το επικοινωνιακό επιτελείο στη ΝΔ και να αναδεικνύει τα θέματα ουσία και να τα προβάλλει στους πολίτες. Με νηφαλιότητα πάντοτε - οι φωνασκίες δεν εξυπηρετούν κανένα και οι υψηλοί τόνοι προδίδουν πανικό - και με σεβασμό στη νοημοσύνη των πολιτών. Αλλά πρέπει να το κάνει ΤΩΡΑ. ΧΤΕΣ. Οι εξελίξεις τρέχουν και δεν πρέπει να είμαστε ουραγοί, αλλά διαμορφωτές τους.

  4. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 14/01/2011 16:48:17

    Θα επιστησω την προσοχη σας στο ζητημα του Διστομου.
    Το πονηρο εντελοδοχο ΓΑΠ πεταξε την ντουφεκια για να το παιξει πατριωτης.
    Λοιπον, μολις με ενημερωσε φιλος μου οτι
    α. στην Ιταλια υπαρχουν 5 αποφασεις υπερ Διστομου
    β. στην Ιταλια ο Αρειος Παγος εχει εσηγηση του εισαγγελεα υπερ Διστομου και αναμενεται η αποφαση!
    γ. Την ιδια στιγμη και πριν το ΓΑΠ ντουφεκισει... η Γερμανια εκανε αιτηση στον Ιταλικο Αρειο Παγο να ΜΗΝ ΒΓΑΛΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ του β. και να αναμενει τη Χαγη
    δ. Δεν γνωριζω τι θα κανει ο Ιταλικος Αρειος Παγος και πρεπει να ρωτησουμε..
    ε. μετα την αιτηση της Γερμανιας στο γ. το ΓΑΠ ντουφεκαει εδω περι συδρομης στη Χαγη με Ιταλια για Διστομο... ΤΥΧΑΙΟ>?????? ΚΑΘΟΛΟΥ !!!

    Επειδη μου τη δινουν οι διαπιστωσεις εχω να πω.
    1. ΝΑ απαιτησουμε να βγει η αποφαση του Ιταλικου Αρειου Παγου περι εκτελεσης της καταδικαστικης αποφασης Γερμανιας, ΚΑΙ με οπλο αυτη την αποφαση να παμε Χαγη.. να το τελειωσουμε
    2. Αυριο πρωι το ΓΑΠ να πει στον πολυ βαρυ Καστανιδη, να εκτελεσει την αποφαση του δικου μας Αρειου Παγου η ιποια εκρεμει απο το 2000 παρακαλω... και να δεσμευθουν τα πεςριουσιακα στοιχεια των Γερμανων στην Ελλαδα - εφοσον δεν πληρωσουν.
    3. Ο κ Σαμαρας στον οποιο πιστευω, να κανει σχετικη ερωτηση στη Βουλη
    3.1 Για την εκτελεση του 2.
    3.2 Να παραστει το ΓΑΠ και ο Καστανιδης στη Χαγη για να στηριξουν τις Ελληνικες θεσεις.. εφοσον εχουμε απαιτησει και παρει την υπερ Διστομου αποφαση του Ιταλικου Αρειου Παγου.

    Τελος αυτη η ντουφεκια του ΓΑΠ θα τον ριξει απ την κυβενρηση. Γ αυτο ειχε νευρα σημερα με το ΚΚΕ. Πλεον παιζει νε το αιμα των Ελληνων ηρωων και οχι με το ΦΠΑ στα σουβλακια και τις μπαρες σηκω κατσε.

    Το ΑΙΜΑ που χυθηκε εδω και οι ζωντανοι Ελληνες των δολοφονιων του Διστομου και Καλαβρυτων και αλλων 70-80 χωριων στην Ελλαδα θα τον πνιξει.

    Η ΝΔ και ο κ Σαμαρας εχουν μεγαλη ευθυνη στο εν λογω ζητημα της Πατριδας και πρεπι να το χειριστουν με ευαισθισια, πατριωτισμο και ευθυνη. Πιο πανω εγραψα την αποψη μου. Αν υπαρχουν κ αλλες δεκτες.

    Και προσοχη στα ΜΕΕ !! θα παιζουν το δακρυ και τη δυστυχια των επιζωντων, θα παιζουν τον ηρωισμο του ΓΑΠ και κανενα ΜΜΕ δε θα πει οτι εγραψα εδω και οτι αλλο δεν γνωριζω!!! Προσοχη !!

    Θα κανουν πανελ για το Διστομο οι Χ"νικολαου και Πρετεντερης με Καστανιδη!!! και 1-2 επιζωντες ?? Θα ειναι παρουσα η ΝΔ με εκπροσωπο της να πιεσει στη σωστη κατευθυνση και να μην ξεφυγει η κουβεντα απο την ταμπακιερα στο τσιγαροσημο?? Δεν θελομε πανελ ευθυνων για το ποιος Υπουργος !! δεν εκτελεσε αποφαση του Αρειου Παγου!!! ΟΧΙ!!!
    Θελουμε Εκτελεση της αποφασης απο Καστανιδη ΤΩΡΑ, εφοσον το ΓΑΠ ειναι ο πατριωτης με την Πρασινη ντουφεκα.


    ΠΠ

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 14/01/2011 16:52:41

      ΠΠ
      έκανε ο Στέφανος Μάνος μια δήλωση χθές κατηγορώντας την Κυβέρνηση οτι ουσιαστικά αβαντάρει την Κυβέρνηση, αλλά η δήλωση θάφτηκε.

      • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
        ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Κώστας Ροδινός 14/01/2011 16:54:14

        Πραξεις.. κινηση θελουμε.. μιας και ντουφεκισε τουλαχιστον αν τον δω εναντιον της φιλεναδας του στη Χαγη.. με το σωστο τροπο !! το αιμα δεν πληρωνεται....

        ΠΠ

  5. Bodinus1576 avatar
    Bodinus1576 14/01/2011 16:57:25

    Η μεγάλη γκάφα του Τζεφ θα είναι η παρέμβαση στην υπόθεση του Διστόμου, καθώς ο ΥπΕΞ τηε ΟΔΓ είπε (σίγουρα έχοντας συμβουλευθεί τισ Υπηρεσίες του)ότι η άμυνα της Γερμανίας θα στηριχθεί στην "ασυλία των κρατών που απορρέει από την κυριαρχία τους". Τον ξεφτίλισε και θα τον ξεφτιλίσει ακόμα περισσότερο, όταν οΤζεφ θα αναγκαστεί να επιχειρηματολόγήσει υπέρ των περιπτώσεων, όπου η κυριαρχία σχετικοποιείται/μειώνεται και όταν θα αναγκαστεί να πει ότι ένα κράτος μπορεί να παραιτείται από την ασυλία που απορρέει από την κυριαρχία του (Τί μου θυμίζει). Κατά τα άλλα: Γεια σου ρε φον Μήτσο με τα διδακτορικά σου τα Βιεννέζικα!

    • Ανώνυμος avatar
      Ανώνυμος @ Bodinus1576 14/01/2011 17:12:19

      Δεν ιδρώνει τ' αυτί τους ε΄8ναι ικανοί να ζητήσουνε και συγγνώμη όπως ο μεγάλος τραγουδιστής. Ετσι κι αλλοιως ξέρουνε ότι ουδείς τους πιστεύει ότι και να κάνουν

  6. tomy avatar
    tomy 14/01/2011 17:05:01

    να περασει στην αντεπιθεση ποια? το αλλο με τον τοτο το ξερετε?

  7. Kostas D avatar
    Kostas D 14/01/2011 17:06:15

    Πορτα Πορτα,
    Εξαιρετικη η αναλυση σου γι αυτο το θεμα που ο ΥΠΟΥΛΟΣ παπανδρεου το χρησιμοποιει για να ΑΠΟΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΕΙ....
    εκμεταλλευομενος ανοιχτες πληγες του ελληνικου λαου..
    ΓΙ ΑΥΤΗ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΑΝΗΘΙΚΗ ΠΡΑΞΗ ΤΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΤΣΑΚΙΣΟΥΜΕ!!!!
    Αρκετα επαιξε, με την πατριδα, τη θρησκεια,με τις τσεπες, τις περιουσιες, την ψυχολογια του λαου....

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Kostas D 14/01/2011 17:15:44

      ΝΑ γινει.. οχι η πρωτη ειδηση.. αλλ Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΕΙΔΗΣΗ !! σε ολα τα μεσα.. κ εδω.
      Παιζει ρε ο αθλιος με το αιμα των συμπατριωτων μας.. δεν ειναι και δικοι του.. θα το πληρωσει!..
      Επιμενω πρωτη κινηση ειναι η εκτελεση της ανεγκλητης αποφασης του Αρειου Παγου για ηθικη βλαβη.. καποια Δις Ευρω . ΤΩΡΑ κ Καστανιδη. ΤΩΡΑ που σε σιγονταρει και ο Πρωθυπουργος σου... εσυ που κωλυεσαι?? ΤΩΡΑ ΛΕΜΕ.

      ΤΩΡΑ Εισπραξτε τα πρωτα, καταδικαστε τη Γερμανια στη Χαγη, ξαναεισπραξτε και καθειστε στην εξουσια για 10 χρονια χαρισμα σας !!! free ride για το ΓΑΠ αυτο

      ΠΠ

    • factorx avatar
      factorx @ Kostas D 14/01/2011 17:54:26

      KostasD: σε παρακαλώ να προσέχεις τις εκφράσει σου, επειδή εγώ είμαι επώνυμος κι ετσύ ανώνυμος

  8. Ηλίας avatar
    Ηλίας 14/01/2011 17:23:45

    ΠΕΡΑΣΕ ΣΤΗΝ ΑΝΤΕΠΙΘΕΣΗ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ!!!

    Κώστας Καραγκούνης: «Θέλω να διοργανωθεί gay parade στην Ελλάδα»
    Δημοσιεύθηκε: 12.01.11 16:35
    Έχουμε ακούσει και έχουμε ακούσει τρόπους να αυξήσουμε το έσοδα μας, αλλά η πρόταση του βουλευτή της ΝΔ, Κώστα Καραγκούνη, ήταν πραγματικά πρωτοποριακή.
    Ο κ. Καραγκούνης πρότεινε στην επιτροπή μορφωτικών υποθέσεων «με άρμα τον τουρισμό και όπλο τον πολιτισμό να ξεπεράσουμε την κρίση».

    Τι εννοούσε όμως; Την διοργάνωση gay parade! Όπως εξήγησε στο «Super Star»: «Πρέπει να αποφασίσουμε αν θέλουμε ή δεν θέλουμε τουρίστες… Στην Γερμανία μαζεύονται 20 εκατ. άτομα σε ένα Σαββατοκύριακο… Το love parade θα βοηθήσει οικονομικά την χώρα μας».

    Ο κ. Καραγκούνης το πήγε ένα βήμα παρακάτω προσθέτοντας: «Είμαστε μια Ευρωπαϊκή χώρα, στην οποία υπάρχει μεγάλη κοινότητα ομοφυλοφίλων, αλλά το κρύβουμε».

    ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΗ ΑΝΤΙΠΟΛΙΤΕΥΣΗ ΑΠΟ ΤΗ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ!!!

    ΥΓ. Εως πότε θα ασχολούμαστε με το άρρωστο και σάπιο αυτό κόμμα; Βρε Αντώνη...Ψόφιο άλογο κέρδισες και τώρα είναι καιρός για ευθανασία.

  9. Orestios avatar
    Orestios 14/01/2011 18:07:00

    Αργήσανε πολύ.
    Ακόμα περιμένω την ριζοσπαστικοποίηση.
    Υπάρχει μια αναστολή που δεν μπορεί να εξηγηθεί.
    Τί στο διάολο?
    Την συμπεριφορά του ΚΚ ξεσήκωσαν?

  10. alexis avatar
    alexis 14/01/2011 18:27:40

    αντεπίθεση χωρίς επιθετικούς δεν γίνετε .Αυτη την στιγμή η ΝΔ έχει μόνο φυλαρουχας. Αν ρωτησης εναν βουλευτή της ΝΔ για εκλογές θα σου απαντηση ότι δεν τον συμφέρει .....όχι δεν συμφέρει την χώρα .......

  11. Αρματιστής avatar
    Αρματιστής 14/01/2011 19:04:18

    Η ΝΔ θα περάσει στην αντεπίθεση!

    Το πιο σύντομο ανέκδοτο....

  12. φωτεινη avatar
    φωτεινη 14/01/2011 20:27:29

    ο αρειος παγος (cassazione)εχει ηδη αποφανθει οτι τα κρατη δεν μπορουν να αρνηθουν τις ευθυνες τους για ειδεχθη εγκληματα.μετα για το διστομο αποφασισε οτι μπορουν οι συγγενεις των θυματων να ζητησουν να αποζημιωθουν απο την περιουσια του γερμανικου κρατους που βρισκεται εδω στην ιταλια και ο δικηγορος των θυματων εχει βαλει υποθηκη περουσιακα στοιχεια στην ιταλια.στη χαγη πανε ιταλια γερμανια επειτ απο συμφωνια μπερλουσκονη μερκελ για να τα κουκουλωσουν και οι εφημεριδες λενε οτι ο μπερλουσκονι το εκανε για να εκδικιθει τους δικαστεσ εδω που τους λεει κομμουνιστες.

  13. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 14/01/2011 21:51:45

    Γιατι μονο η Παπαρηγα και οχι και ο Καρατζαφερης;
    Ο Σαμαρας ειναι ο μονος πολιτικος αρχηγος που δεν εχει χρησιμοποιησει την ωρα του πρωθυπουργου για να κανει επερωτησεις στον Παπανδρεου.
    Παπαρηγα,Τσιπρας και Καρατζαφερης κανουν συχνα.πασα εξηγηση δεκτη.

  14. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 14/01/2011 22:33:50

    Αυτοι που επιτεθηκαν στον Χατζηδακη ειναι ακομη ελευθεροι κ εμεις συλλαμβανουμε γνωστους αγνωστους!!!
    Να βαλουν αντιτρομοκρατικη να τους βρει απο τα βιντεο????
    Τι να κανουμε?
    CSI ?

    ΠΠ

    • ψυχραιμια avatar
      ψυχραιμια @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 14/01/2011 22:37:31

      Αυτο το ειχα προβλεψει.Ωστοσο αν η ΝΔ δεν βαλει τις φωνες δεν θα γινει τιποτα.Ο τυπος που χτυπουσε απο πισω το Χατζηδακη ειναι σε δεκαδες φωτογραφιες και βιντεο.

  15. ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ 15/01/2011 00:02:22

    Χρειάζεται εξωστρέφεια η ΝΔ..Ο Σαμαράς θα κερδίζει κάθε φορά που βγαίνει στις πλατείες, στα καταστήματα, στο δρόμο. Αν κλείνεται συνεχώς σε γραφεία και συσκέψεις θα αργήσει να ανέβει...

  16. thanasis avatar
    thanasis 15/01/2011 10:21:59

    αν τα διαπλεκομενα αφησουν τους αντιμνημονιακους να μιλησουν
    τοτε θα δουμε και την αντιπολιτευση να μιλαει. αλλα ειναι τα λεφτα
    πολλα φιλτατοι να αφησουν να μιλησουν και οι αντιθετοι.οι
    τραπεζες και το διεθνες κεφαλαιο βλεπει πετρελαια και υποβα
    θμιζοντας διεθνως την ελλαδα βαζουν χερι στο πλουσιο υπεδαφος

  17. Rote Fahne avatar
    Rote Fahne 15/01/2011 11:01:52

    Η Αυτοκρατορια επιτιθεται.
    Η Νεα Δημοκρατια θα πρεπει να κανει μεταγραφη για 2 χρονια, με οψιον ανανεωσης 1 χρονο, την Κανελλη απο το ΚΚΕ, δινοντας με εκλογικο νομο , 20 Εδρες στο Κομμα και με δικαιωμα στην Λιανα να μιλαει χωρις κομματικη γραμμη.
    Τοτε μονο θα γινει αξιοπιστη αντιπολιτευτικη δυναμη.

  18. Κάποιος avatar
    Κάποιος 15/01/2011 11:08:50

    Παιδιά σηκωθείτε
    να βγούμε στους δρόμους
    με ρόλεξ στα χέρια
    και γούνες στους ώμους...

  19. nikiplos avatar