25/08/2010 15:47
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Καθεστώς ακυβερνησίας στη χώρα

Βολές κατά της κυβέρνησης εξαπολύει ο εκπρόσωπος της ΝΔ Πάνος Παναγιωτόπουλος, με αφορμή τις προαναγγελθείσες αλλαγές στη λειτουργία της κυβέρνησης.

Σε δήλωσή του κάνει λόγο για «ένα ιδιότυπο καθεστώς ακυβερνησίας, με ευθύνη του ίδιου του Πρωθυπουργού, ο οποίος - σε παγκόσμια πρωτοτυπία - εξαγγέλλει ανασχηματισμό, χωρίς να τον κάνει».

«Κανείς Υπουργός δεν δουλεύει, διότι όλοι περιμένουν τις επικείμενες αλλαγές στην κυβέρνηση» προσθέτει και καταλήγοντας σημειώνει:

«Και οι πολίτες, δικαίως, αναρωτιούνται: Προσφέρονται αυτές οι δύσκολες ώρες της βαθύτατης κρίσης για τέτοιου είδους επικοινωνιακά παιχνίδια;».

Όπως διαβάζουμε στον Τύπο, ατμόσφαιρα έντονης ανασφάλειας και ακατάσχετης σεναριολογίας επικρατεί από χθες στο εσωτερικό της κυβέρνησης, μετά την επίσημη προαναγγελία του ανασχηματισμού από τον ίδιο τον Πρωθυπουργό. Η προσοχή των μελών του Υπουργικού Συμβουλίου στρέφεται πλέον στις δομικές αλλαγές που ανακοίνωσε ότι μελετά ο κ. Γ. Παπανδρέου, ενώ ταυτόχρονα «παγώνει» κάθε κυβερνητική δραστηριότητα από τους υπουργούς που δεν αισθάνονται ασφαλείς στις θέσεις τους.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Orestios avatar
    Orestios 25/08/2010 16:14:58

    Η επικοινωνιακή διαχείρηση στην οποία οφείλεται η επίπλαστη εικόνα του GAP καταρρέει και φανερώνεται η πλήρης ανικανότητα της κυβέρνησης και του Πρωθυπουργού να παράξουν έργο υπερασπιζόμενοι το εθνικό συμφέρον.

    • ένας Άμλετ avatar
      ένας Άμλετ @ Orestios 25/08/2010 19:12:46

      Δεν τα πολυπιστεύω τα περί ανικανότητας πια…
      Άλλα είναι…

      • Orestios avatar
        Orestios @ ένας Άμλετ 25/08/2010 19:18:53

        ordo ab chao

  2. spiros avatar
    spiros 25/08/2010 16:59:17

    Οι δομικές αλλαγές είναι ομολογία απαοτυχίας.

  3. antiochos avatar
    antiochos 25/08/2010 17:50:57

    ...ενω αντιπολιτευση εχει..

  4. sas avatar
    sas 25/08/2010 17:58:34

    δεν καταλάβατε ακόμη οτι το ΔΝΤ

  5. mys avatar
    mys 25/08/2010 18:08:16

    Σταματάτε τις κορώνες, κατέβαστε τους τόνους της "δίκαιης αγανάκτησής" σας & σκέφθείτε τη δική σας συμμετοχή, τα δικά σας λάθη... ΕΛΛΗΝΑΡΕΣ ε ΕΛΛΗΝΑΡΕΣ*
    Τόσα χρόνια τον λέγατε γιωργάκη κλπ και ξαφνικά τον βγάλατε με 11 μονάδες διαφορά για να μας ΣΩΣΕΙ ,για να κυβερνήσει,για να διοικήσει ,για ......και αυτός μιά και ποτέ του δεν δούλεψε,δεν πείνασε,δεν ζορίστηκε,δεν...........,έφερε την τρόικα παρέδοσε το κράτος και έφυγε διακοπές μακράς διάρκειας

    ποιός γταίει αυτός ? ή εσείς ΕΛΛΗΝΑΡΕΣ

  6. ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
    ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 25/08/2010 19:10:05

    Δεν μπορεί κανείς να ξεγελάει πολλούς ανθρώπους για πολύ καιρό. Θα εισπράξει τα επίχειρα.....

  7. Σολιαληστής avatar
    Σολιαληστής 25/08/2010 23:39:26

    Μια είναι η λύση να πάρει το υπουργείο τουρισμού ο γιωργάκης.