#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
27/03/2010 18:29
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Καίνε Ελληνικές σημαίες σε διαδηλώσεις στην Αλβανία!



Συγκέντρωση διαμαρτυρίας, για τα συνθήματα που ακούστηκαν από τους Έλληνες άνδρες των ΟΥΚ, διοργάνωσε σήμερα το κόμμα τον τσάμηδων (PDU) μπροστά από την Ελληνική Πρεσβεία στα Τίρανα.Στη συγκέντρωση συμμετείχαν και οι δυο βουλευτές του PDU Σπετίμ Ιντρίζι και Ντσαμίρ Ταχίρι.Οι συγκεντρωμένοι έκαψαν Ελληνική Σημαία όπου επάνω της ήταν γραμμένο το όνομα του Πρόεδρου της ΟΜΟΝΟΙΑΣ και δήμαρχου Χιμάρας Βασίλη Μπολάνου.Σε τεράστια πανώ οι διαδηλωτές είχαν γράψει συνθήματα όπως «Η Ελλάδα η ντροπή της ΕΕ.» καθώς και συνθήματα για τους τσάμηδες. Όπως αναφέρουν τα Αλβανικά μέσα ενημέρωσης, Ελληνικές Σημαίες κάηκαν και σε άλλες πόλεις της Βορείου Αλβανίας,όπου πραγματοποιήθηκαν παρόμοιες συγκεντρώσεις.

Ο έλληνας πρέσβης ζητάει συγγνώμη

Στο μεταξύ,με ανακοίνωσή του το ίδιο το αλβανικό Υπουργείο Εξωτερικών αναφέρει πως μετά την αντίδραση του αντιπροέδρου της Κυβέρνησης και του ΥΠΕΞ κ. Ιλίρ Μέτα σχετικά με το επεισόδιο όπου μέλη των ελληνικών ενόπλων δυνάμεων προσέβαλλαν τους αλβανούς και άλλους γειτονικούς λαούς, ο Έλληνας πρέσβης κ. Νικόλαος Πάζιος γνωστοποίησε στον Αλβανό Υπουργό Εξωτερικών,την αποφασιστικότητα της Ελληνικής Κυβέρνησης να καταδικάσει το γεγονός και να τιμωρήσει σκληρά τους ενόχους.Ο πρέσβης κ. Πάζιος εξέφρασε στον κ. Μέτα τη συγγνώμη της Ελληνικής κυβέρνησης.

http://epirusgate.blogspot.com/2010/03/blog-post_851.html

ΣΧΟΛΙΑ

  1. anonymous avatar
    anonymous 27/03/2010 18:36:20

    Δεν υπάρχει αμφιβολία ότι κάποιος τους υποκινεί. Σε αντίθεση με τις δικές μας τις κότες που ανέχονται τα πάντα.
    Για την όλη κατάσταση φταίει η κυβέρνηση που πόλωσε τον κόσμο.

    • paratiritis2000 avatar
      paratiritis2000 @ anonymous 28/03/2010 06:44:23

      Ειναι στημενο. Η Ομονοια ειχε δωσει ειδηση πολυ πιο πριν απο την εθνικη εορτη οτι Αλβανοι προσπαθουν να δημιουργησουν αλλη κομμα με το ιδιο ονομα ως Ομονοια για να παραπλανησουν, και τωρα ερχεται αυτο. Πιθανον ενα στημενο βιντεο, κι αν δεν ηταν δεν μας ενδιαφερει, ως προφαση μια στην ουσια εξεγερση Αλβανων να καινε ελληνικες σημαιες απο ακρη σε ακρη στην Αλβανια. Εμεις δεν θα τους φοβηθουμε.
      Εχτες μια περιεργου ειδους ειδηση ειχε αναρτηθει στο ζουγκλα αλλα μαλλον λογο των "ατελειων" της την εβγαλαν γηρογρα. Κποια αλλοδαπη κατηγγειλε οτι εργαζωταν σε μια καφετερια στην Αθ7ηνα και οτι την απειλησαν και δεν κατεβαλαν τα δεδουλευμενα. Μετα ειχαμ μια ομαδ αναρχικων να πηγαινει μεσα στο μαγαζι και αν απειλη τον ιδιοκτητη ο οποιος για να αμυνθει φερεται κατα τους αναρχικους οτι ειχε επανω κρυμενο ενα πιστολι. Εγιναν μυνησεις εκατερωθεν αλλα μετα το επισοδιο η αλλοδαπη εκανε νεα καταγγελια οτι καποιοι που δεν αναγνωρισε την ειχαν αφησει αναισθητοι με ενα σπρευ για 10 ωρες οπως λεει η ιδια εξω απο την εξωπορτα του σπιτιου της οπου την ανακαλυψε ενας αλλος αλλοδαπος (!)
      Στην ειδηση που παρουσιασε ο Τριανταφυλοπουλος, υπηρχε το ονομα του ιδιοκτητη αλλα πουθενα το ονομα της υποτιθεμενης αλλοδαπης και των αναρχικων που πηγαν ως καποιου ειδους ομαδα συμπαραστασης.]
      Αυτο το επισοδειο εγινε προχτες. Ολα αυτα ειναι υποπτα.

    • paratiritis2000 avatar
      paratiritis2000 @ anonymous 28/03/2010 07:03:11

      Μαλλον το μυνημα που προσπαθουν να περασουν με αυτα τα στημενα προφανως, ειναι να δωσουν αφορμη στη κοινη γνωμη ωστε να γινει συγκριση μεταξυ του υποτιθεμενου εθνικισμου μας με το καψιμο των σημαιων μας απο τους Αλβανους

      αλλα και να ψιλοφοβισουν εμας το μεσο βολεμενο Ελληνα.


      Δηλαδη, οτι Εθνικισμο εδω, εθνικισμος εκει, ας κατεβασουμε τις σημαιες μας ως δικη μας παραχωρηση, για να μην τις καινε και οι Αλβανοι, απο τους Αλβανους ομως τι θα ζητηθει? Τι εχουν να δωσουν σαν ανταλαγμα, που σητ χωρα τους ουτε καν αξιωνουν να πατησουν. Μηπως ειναι η Αλβανια ισχυρο χαρτι να το χρησιμοποιησουμε για τις διαπραγματευσεις μας με τη Τουρκια?

      Μολις υπαρξει καποιου ειδους Ελληνικη αντιδραση, κυριως λαϊκη,
      ως ανταπαντηση δικη τους, ολο το διεθησταριο παρεα προφανως με τα διευθυντηρια τους απο αλλες χωρες, χρησιμοποιουν ως φαινεται την Αλβανια ως αναχωμα για να "θυμηθουμε" οι Ελληνες ποσο "ρατσιστες" ειμαστε, με σκοπο να περασουν σε εμας αφοπλιστηκα μυνηματα για να ριξουμε ολες μας τις ηθικες πολιτικες αμυνες μπροστα σε μια Τουρκια που παραμονευει.
      Αν προσθεσουμε και τις στρατιες παρανομων στις γειτονιες της Ελλαδας, μας ζητουν να ριξουμε τις αμυνες μας μπροστα στη πολεμικη μηχανη της Τουρκιας και των απειρων συμμοριων των Αλβανων και αλλων στην Ελλαδα. Δηλαδη μας ζητουν να βαλουμε μια θηλεια και να κρεμαστουμε απο μονοι μας ενω Αλβανοι/Τουρκοι παραμονευουν την Ελλαδα που βουλιαζει οπως η γατα το τυπημενο καναρινι που αρχιζει και παραπατα στο εδαφος.
      Εγω δηλαδη πρεπει να αναστειλω τα φιλοπατρια μου συναισθηματα επειδη οι Αλβανοι εκαψαν Ελληνικες σημαιες.
      Μα ειναι το λιγοτερο που κανουν οι Αλβανοι σ αυτη τη χωρα! Εδω βιαζουν κλεβουν μερα μεσημερι, αν προσθεσουμε και τις χαμενες θεσεις εργασιας εξαιτιας τους, τοτε η σημαια ειναι πταισμα!
      Μπορει ο ανεργος ο Ελληνας να κατσει πολιτισμενα και να δεχτει ολα αυτα τα χαζα που του ζητουν?
      Να ανεχτει το πλιατσικο, τη ταπεινωση, την μονιμη ανεργια, μια κυβερνηση που τοσο καιρο καθεται και παρατηρει, κανοντας οτι μπορει για να μειωση την κοινωνικη μας και και την Εθνικη μας αξιοπρεπεια.

      Ο ανεργος πρεπει να ζητησει συγνωμη απο τον Αλβανο που παιρνει τη δουλεια του Ελληνα τη στιγμη που ο Αλβανος κλεβει βιαζει και καει τη σημαια της χωρας που τον ταίζει της Ελλαδας?

      Η Ελλαδα αυτη τη στιγμη ειναι ανεργη!
      Η Ελλαδα αυτη τη στιγμη πρεπει να βοηθησει τον εαυτο της!
      ΑΥΤΗ Η ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΠΡΙΝ ΜΑΣ ΙΣΟΠΕΔΩΣΕΙ ΕΝΤΕΛΩΣ!
      ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΟΠΟ!
      Φτασαμε με τρομακτικο ποσοστο ανεργιας να ζηταμε συγνωμη απο Αλβανους που καινε τις Σημαιες μας?
      ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΡΕΛΟΙ!?

  2. ΠΑΝΑΓΟΣ avatar
    ΠΑΝΑΓΟΣ 27/03/2010 18:56:00

    ΑΛΒΑΝΟΙ ΕΘΝΙΚΙΣΤΕΣ ..Η ΕΚΕΙ ΑΝΟΗΣΙΑ ΚΑΙ ΦΑΣΙΣΜΟΣ...

    ΟΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΙ ΜΟΙΑΖΟΥΝ ΟΠΟΥ ΓΗΣ

    ΑΛΛΟ ΠΑΤΡΙΩΤΙΣΜΟΣ ΑΛΛΟ ΕΘΝΙΚΙΣΜΟΣ.

    • Beyond The Stars avatar
      Beyond The Stars @ ΠΑΝΑΓΟΣ 27/03/2010 23:36:32

      Μα καλά μετά από 45 χρόνια κομμουνισμό,
      είναι δυνατόν να υπάρχουν ακόμα αλβανοί εθνικιστές?

      Τόσα χρόνια Μάο και Μάρξ,μετά από τόσους σκληρούς αγώνες
      για την πανανθρώπινη τη λευτεριά, και δεν διδάχτηκαν τίποτε?

    • Orestios avatar
      Orestios @ ΠΑΝΑΓΟΣ 28/03/2010 00:36:04

      Beyond the Stars, άψογη απάντηση.

  3. ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ avatar
    ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 27/03/2010 19:44:04

    Οι φαντάροι στις ειδικές δυνάμεις παντα φώναζαν τετοια συνθήματα.
    Αν οι δημοσιογράφοι ηταν πατριώτες δεν θα πρόβαλλαν αυτά τα συνθήματα στην τηλεόραση.
    Οποιος εχει πάει φαντάρος ξερει οτι αυτοί που φωνάζουν τετοια συνθήματα στον στρατό δεν ειναι ουτε ρατσιστές ουτε φασίστες.
    Ολα ειναι στα πλαίσια της εκπαίδευσης και είμαι σίγουρος οτι συμβαίνει σε ολες τις ενοπλες δυνάμεις σε ολους τους στρατούς του κόσμου.
    Η ψυχολογία αυτού που θα πρεπει να ειναι ετοιμος να χυσει το αίμα του για την πατρίδα ειναι πολύ διαφορετική απο τον πλαδαρούλη που γραφει ξεκαλτσωτος μπροστα στο λαπτοπ του για τα ανθρωπινα δικαιώματα.
    Αν ελθει μια κακή στιγμή και το φέρει η τύχη να νιώσει την καυτή ανάσα του εχθρού στο σβέρκο του θα αλλάξει γνώμη για ολα, αλλα θα είναι πολυ αργα...
    ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΦΙΛΟΠΑΤΡΙΑ και επιεικια για τα παλικάρια μας.

  4. δυσάρεστος avatar
    δυσάρεστος 27/03/2010 19:47:45

    Δε φαντάζομαι νάχει σχέση με τους ΟΥΚάδες που σε επίσημη παρέλαση φωνάζανε δημοσίως "Το αίμα σου θα χύσουμε, γουρούνι Αλβανέ" ε; Ρε παιδί μου κανένας δε μας καταλαβαίνει εμάς; Τσ Τσ Τσ..

    • Σαος avatar
      Σαος @ δυσάρεστος 27/03/2010 20:04:18

      Όχι, έχει σχέση με κάτι αλβανούς που νομίζουν πως η Αλβανία φτάνει στην χειρότερη περίπτωση μέχρι την Άρτα και στην καλύτερη μέχρι την Καλαμάτα. Τα συνθήματα ήταν η αφορμή και μην κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις. Να είναι καλά ο υπάλληλος του παράνομου Helsinki Watch, Αγγελίδης ή όπως αλλιώς τον λένε, όπως και η Χαφιεδοτυπία.

    • smoking area avatar
      smoking area @ δυσάρεστος 27/03/2010 23:23:05

      Σαος, (Σαε?)
      Ασε την Καλαματα ησυχη...
      Τα θεματα μας με τους γειτονες και μη, εμεις οι ...χαμουτζηδες, τα λυσαμε επιτυχως πριν διακοσια χρονια.
      Αλλοι αργησαν και ...εχουν απωθημενα...

    • Σαος avatar
      Σαος @ δυσάρεστος 28/03/2010 08:17:31

      Smoking Area, πολύ θα ήθελα να υπερέβαλα, αλλά αν ψάξεις λιγάκι στο Διαδίκτυο, θα βρεις και απόψεις αλβανών πως ακόμα και η Πελοπόννησος είναι αλβανικό έδαφος! Βλέπεις αυτοί οι τουρκόσποροι νομίζουν πως έχουν εδαφικά δικαιώματα επειδή επί Τουρκοκρατίας ο Πασάς τους είχε διασπείρει σε όλη την Ελλάδα! Μιλάμε για έναν λαό που περιφανεύεται όταν ληστεύει, κλέβει και δολοφονεί!!! Τέτοια ψυχοσύνθεση!

  5. Jeffry avatar
    Jeffry 27/03/2010 20:11:11

    Πιστεύω πως πρέπει να ζητήσουμε άλλη μια συγνώμη γιατί οι Ελληνικές σημαίες βγάζουν πολύ κάπνα...

    • El Greko avatar
      El Greko @ Jeffry 27/03/2010 21:33:10

      και να ευχαριστήσουμε τους αμερκανούς που θα μας βάλουν να την ρουφήξουμε (την κάπνα).

  6. φωτης avatar
    φωτης 27/03/2010 20:13:49

    ουδεις ασφαλεστερος εχθρος απο τον ευεγετηθεντα

    • χελιδόνι avatar
      χελιδόνι @ φωτης 27/03/2010 23:57:55

      σωστός!!!!!!!!!!!!

  7. apatris avatar
    apatris 27/03/2010 20:18:04

    όποιος παίζει με τη φωτιά μαζεύει στάχτες...τώρα αν την πληρώσει κανένας μειονοτικός στην Αλβανία, στείλτε τον λογαριασμό στους Καρατζαφύρερ.

  8. koinos_nous avatar
    koinos_nous 27/03/2010 20:20:28

    Βλεπεις οι δημοσιογραφαρες της ελευθεροτυπιας εβγαλαν λαγο και τον εκμεταλευτηκαν
    στα αλλα ξερουν να κανουν μοκο

    • «Κασσάνδρα» avatar
      «Κασσάνδρα» @ koinos_nous 27/03/2010 21:10:27

      Η ελευθεροτυπία ή όποιος ανέβασε το βίντεο έκανε μεγαλύτερο κακό από αυτόν που διέταξε να φωνάξουν αυτά τα συνθήματα.

  9. Σαος avatar
    Σαος 27/03/2010 20:32:13

    Καλύτερα να τον στείλουμε στην Χαφεδοτυπία που το έκανε θέμα καθώς και στον λαζό τον Αδαμίδη του Helsinki Watch

  10. ARTEMIS KYRIAKOY avatar
    ARTEMIS KYRIAKOY 27/03/2010 20:52:51

    αντε σαν κοτεσ καθομαστε να μασ τρομαζουν οι αλβανοι. προδοτες πολιτικοι, αυτα τα συνθηματα παντα ακουγονταν στο στρατο. αντε βαλτε την ουρα κατω απο τα σκελια , σκυψτε το κεφαλι , να τον στησετε ερχονται οι τουρκοαλβανοι. αντε ψευτοκουλτουριαριδεσ τρομαγμενα ζωα

  11. Κοντη Λιζα avatar
    Κοντη Λιζα 27/03/2010 20:56:29

    Πρέπει να είναι μεγάλη η Αλβανία γιατί την πληρώνουνε με την ζωή τους μειονοτικοί Έλληνες στο Βύρωνα στη Γκράβα στο Αιγάλεω τον άγιο Παντελεημονα. Και εσύ έμεινες στον κωλοτούμπα.

  12. ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΔΕΙΜΟΣ avatar
    ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΔΕΙΜΟΣ 27/03/2010 21:04:14

    H μελετη της ιστοριας μας αποδεικνυει οτι οι τουρκαλβανοι μια γλωσσα χαμπαριαζουν.Κι αυτη ευτυχως μπορουμε να την ξεσκονησουμε και να τη μιλησουμε ξανα.
    Οσο για τους εγχωριους ξελιγωμενους με την αλβανουρια δεν θα μπορεσουμε, γιατι δεν θα τον υποβιβασουμε σε μακτρο.
    Πολυ δεν τους παει;

  13. «Κασσάνδρα» avatar
    «Κασσάνδρα» 27/03/2010 21:08:39

    Μην ζητάει συγνώμη εκ μέρους του ελληνικού λαού γιατί μια μεγάλη μερίδα έστω και μειοψηφική ασπάζεται τα όσα ακούστηκαν.

    Ο λόγος που επιλέγονται Αλβανοί και Τούρκοι παρόλο που έχουν μαζευτεί όλες οι φιλές του κόσμου στην χώρα μας είναι προφανής Έβαλαν πολλοί Αλβανοί το χέρι τους για να δημιουργηθεί τέτοιο ρεύμα στην χώρα.

    Θα δούμε πολλά ακόμα όσο βλέπουμε να κυριαρχείτε από αριστεροπαπαρούπες η μεταναστευτική πολιτική θα ανθίζει η ακροδεξιά έτσι είναι αυτά αλληλοτροφοδοτούνται, ακόμα δεν είδατε τίποτα.

  14. Iteanet avatar
    Iteanet 27/03/2010 21:18:07

    Η πρόκληση στην παρέλαση ήταν σημαντικότατη δεν χρειάζεται να αποσιωπηθεί αλλά να πάρουν κεφάλια στην αστυνομία και το λιμενικό που έχουν καταλήξει να γίνουν ο φυσικός χώρος των ρατσιστών και των ακροδεξιών που προβοκάρουν χωρίς πρόβλημα την κυβέρνηση.

    Αν δεν υπάρξουν σοβαρότατες ποινές, τότε φαίνεται ότι ο Καρατζαφύρερ συγκυβερνά μαζί με τον Γιωργάκη και θέλουν να μας σπρώξουν στον εθνικισμό για να μην βλέπουμε αυτούς που καταστρέφουν την ζωή μας και έχουν στα χέρια τους την οικονομική και την πολιτική εξουσία της χώρας της δικής μας.

    • paratiritis2000 avatar
      paratiritis2000 @ Iteanet 28/03/2010 05:59:08

      Τι μας λες μωρε.
      Αντι να προσαρτησω μια κουτσουλια χωρα στα εδαφη μου και να τους δωσω ολους αυτους μονιμη βιζα για Ευρωπη κι Αμερικη (ΑΜΑΝ ΘΑ ΚΑΝΑΝΕ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝΕ), θα φοβηθω ποιον? Το χαπακωμενο Αλβανο που τονε εκπαιδευσε η Αλ Κάιντα με το καλασνικοφ που του αγορασαν οι Τουρκοι και θα καταργησω και τα σωματα ειδικων μου δυναμεων?
      Να παω να φτιαξω δηλαδη και κανενα 2 ψωροκρατη στα συνορα της Αμερικης και της Ρωσιας και με τον ιδιο τροπο να τους αναγκασω να καταργησουν ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ τους στρατους τους.

      ΤΙ ΜΑΣ ΛΕΣ ΜΩΡΕ!!!

      Μιλαμε για ενα ψωροκρατος με πειναλες στα βορειοδυτικα μας συνορα, που αιωνες ολοκληρους τωρα δε μπορει να σταθει στα ποδια του, μια ζωη με δανεικα ζουνε!
      Δηλαδη αν ακουσω εσενα και διαλυσω εγω τις ειδικες μου δυναμεις για τους Αλβανους σου, τοτε τι πρεπει να κανω για τη Τουρκια αν αναλογιστω τη διαφορα μεγεθος της ως χωρας και πλυθησμου?
      Μηπως να μαζεψω και ολες τις Ελληνιδες να τους τις στειλω πεσκεσι να χαρει ο Τουρκος?

    • Ιτεανετ avatar
      Ιτεανετ @ Iteanet 28/03/2010 11:34:34

      παρατηρητή
      όταν υπάρχουν ακροδεξιές δυνάμεις που λειτουργούν αυτόνομα και πέρα απο τις εντολές της ηγεσίας τους, τότε όλοι αυτοί οι προβοκάτορες και οι πράκτορες των μυστικών υπηρεσιών προσφέρουν τις ίδιες υπηρεσίες που προσέφεραν οι χουντικοί φίλοι σου στην βόρεια Κύπρο.
      Όσο για την ανδρεία των ακροδεξιών φάνηκε απο την θρασύδειλη προσπάθεια τους να κρυφτούν και να πουν οτι δεν φωνάξαμε εμείς τίποτα.
      Εάν αφήσουμε την εξωτερική πολιτική στους φασίστες τότε θα έχουμε καταστροφές και πολέμους . Αυτοί που εκπροσωπούν αυτούς που συνεργάστηκαν με τους φασίστες Γερμανούς κατακτητές και τους χουντικούς, καλύτερα είναι να τους αποκαλύπτουμε και να τους απομονώνουμε παρά να τους δίνουμε το ελεύθερο να χαράσσουν αυτοί την πολιτική της χώρας μας, σε συνεργασία με τις ξένες μυστικές υπηρεσίες.

  15. thespieys avatar
    thespieys 27/03/2010 21:34:48

    Eθνοκάθαρση που θέλουν αυτοί οι τσαμηδες.

  16. Fotini avatar
    Fotini 27/03/2010 21:52:34

    Που ειναι ενας συγχρονος Ιερος Λοχος πατριωτες; Θ΄ αφησωμε καθε αλβανο και αφροασιατη να κατασπαραζει καθε μερα οτι ιερο εχομε; Γιατι να ζητησωμε συγγνωμη; Αυτοι μας καταληστευουνε και μας σκοτωνουν! Εμεις τους προσκαλεσαμε στο σπιτι μας; Ηλθαν κατα μπουλουκια ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ και εξακολουθουν να ερχονται παρανομοι!

    Ας μου πει καποιος γιατι πρεπει ν΄ ανεχομαι αλβανους οταν εχουν καταληστεψει τους γεροντες γονεις μου δυο φορες και ισως την τριτη φορα να τους σκοτωσουν μ΄ ενα τσεκουρι; Ας ζητησει η σοσιαλΗστικη κυβερνησι απο την αλβανικη να απευθυνει στα θυματα της αλβανικης μαφιας ενα ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΓΝΩΜΗ για τις εγκληματικες συμπεριφορες των υπηκοοων τους.

    Επι τελους η υπομονη μας και η φιλοξενια μας εχει φθασει στο ναδιρ!!!!!!!

  17. sim avatar
    sim 27/03/2010 22:08:58

    στημένο και επικινδυνα αντιεθνικό video που το πρόβαλαν οι αγράμματοι δημοσιογραφίσκοι για λόγους που τα αφεντικά τους ξέρουν και σίγουρα δεν εξυπηρετούν το εθνικό συμφέρον.

  18. Επαγρυπνών avatar
    Επαγρυπνών 27/03/2010 22:09:47

    Οι μαγοι της προβοκατσιας που κυβερνουν σημερα καταφεραν με ενα πετυχημενο σχεδιο να θεσουν επι ταπητος το θεμα της καταργησης των παρελασεων.

    Ραγκουσης,Χρυσοχοιδης,Ελευθεροτυπια και λοιποι υπηρετες των αμερικανικων συμφεροντων υπο την καθοδηγηση των αμερικανων πετυχαν τον σκοπο τους.

    Οχι μονο το πασοκ αλλα και μερος της ν.δ. πλεον δια στοματος του κ. Παπαγγελοπουλου ειναι κατα των παρελασεων οπως μας πληροφορει η ιστοσελιδα olympia.gr.

    Το εχω ξαναγραψει πολλες φορες αλλα το ξαναγραφω λογω του γεγονοτος.

    ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ.

    ΤΟ ΤΙ ΕΧΟΥΝ ΟΡΓΑΝΩΣΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΑΠ-ΡΑΓΚΟΥΣΗ-ΧΡΥΣΟΧΟΙΔΗ ΞΕΠΕΡΝΟΥΝ ΚΑΤΑ ΠΟΛΥ ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗΣ ΦΑΝΤΑΣΙΑΣ.

    ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΔΟΥΜΕ MAZI!

  19. Βρασίδας avatar
    Βρασίδας 27/03/2010 22:26:57

    ρε παιδιά χαλαρώστε. Υστερίες τριτοκοσμικές είναι αυτές. Παρόμοιες του Πάγκαλου.
    Με τόσα αντιαμερικανικά συνθήματα που έχουν ακουστεί από εμάς τί θα έπρεπε να είχαν κάνει οι Αμερικανοί;
    Επειδή οι άνθρωποι είναι αφεντικά δε μιλάνε.
    όπως και με την Αφροδίτη της Μήλου. Υστερία εμείς, στα π@π@ρια τους οι Γερμανοί.
    Τέτοιες υστερίες από τους μικρούς συναντάς και όσο το συζητάμε νερό στο μύλο τους ρίχνουμε.

  20. Orestios avatar
    Orestios 27/03/2010 22:57:41

    Τις σημαίες τις έκανε προσφορά καμία από τις γνωστές ΜΚΟ, που τα τσεπώνουν από τους φορολογούμενους?

  21. ΓΙΩΡΓΟΣ avatar
    ΓΙΩΡΓΟΣ 28/03/2010 00:07:44

    χαζομάρες έτσι εκπαιδεύονται οι ΟΥΚΑΔΕΣ και δυστυχώς αυτό είναι το σωστό ,αλλά ρε παληκάρια στην παρέλαση σας θέλουμε να πέρπατάτε λεβέντικα ,χωρίς ποιηματάκι γιατί ακούνε και παιδιά που δεν μπορούν να καταλάβουν

  22. popolaros avatar
    popolaros 28/03/2010 00:08:57

    H μονάδα αυτή λέγετε Μ.Υ.Α και υπάγεται στο Λιμενικό Σώμα.
    Βαρέθηκα να ακούω ότι είναι τα Ο.Υ.Κ του Πολ.Ναυτικού.

  23. Μαύρος Ιάκωβος avatar
    Μαύρος Ιάκωβος 28/03/2010 00:45:40

    Καλά ρε μιλάς για αγράμματους όταν σε κάθε πρόταση έχεις 200 ορθογραφικά λάθη;Άντε τράβα στην Αλβανία στους ομοιδεάτες σου να τους κάνεις εκεί κήρυγμα,που μου έμαθες και τον Γλέζο.....Μάθε γραμματική,λίγο συντακτικό κ που ξέρεις ίσως σε λίγο καιρό πάρεις κ συ την ελληνική υπηκοότητα απο τον Τζέφρυ......Καλοινήχτα κ ώνιρα γλοικά στην μαγευτικυ Αλμπανία

  24. Επαγρυπνών avatar
    Επαγρυπνών 28/03/2010 00:50:48

    Ιουλιανε εισαι βιολογος-γενετιστης και εχεις παρει δειγμα απο τα λειψανα ολων αυτων των ελληνων ηρωων οπου κατοπιν αναλυσεων διαπιστωσες αλβανικη καταγωγη?

    Επειδη καποιοι ελληνες μιλουσαν τοτε ενα ιδιωμα παρομοιο με το τοσκικο λογω γειτνιασης με τους τοσκες και φυσικα λογω ελλειψης εθνικης παιδειας (αφου ειμασταν υπο τουρκικη και τουρκαλβανικη κατοχη) εσυ εβγαλες το συμπερασμα οτι αυτοι ηταν γνησιοι αλβανοι που προδωσαν την πατριδα τους και πολεμησαν κατα των αδελφων τους (αφοι οι αλβανοι ηταν τα εκτελεστικα αποσπασματα και τα πιστα σκυλια των τουρκων τοτε)??

    Επισης για να καταλαβεις οτι λες ανυποστατα πραγματα προσφατα ενας στρατιωτης στην κυπρο πηγε και κατεβασε την τουρκικη σημαια απο τα κατεχομενα.Ξερεις τι επαθε απο καποιους με τις δικες σου ιδεες που κυβερνουν εδω και καιρο την κυπρο (οι οποιοι μαλιστα δηλωνουν κομμουνιστες)??

    Παντως αν καταφεραμε να κανουμε τετοια πλυση εγκεφαλου και αποαλβανοποιηση καποιων αλβανικων πληθυσμων επι τουρκοκρατιας τοτε καλα λεει το πασοκ οτι ελληνας γεννιεσαι...και γινεσαι!

  25. Fotini avatar
    Fotini 28/03/2010 02:20:42

    Οταν στειλεις σχολιο χωρις ορθογραφικα λαθη, ευχαριστως να σου δωσω συστατικη επιστολη για να παρεις υπηκοοτητα (αν δεν σου την εχει δωσει στα ζουλα κανενας βουλευτης του ΠΑΣΟΚ η του ΣΥΝ).

    Κυταξε Θεε μου που καταντησαμε να μας βριζουν μεσα στο "σπιτι ΜΑΣ"!

  26. ΠΑΝΑΓΟΣ avatar
    ΠΑΝΑΓΟΣ 28/03/2010 04:04:34

    Οι ηλίθιοι οι καθυστερημένοι και τα κάθε λογής όργανα δεν έχουν πατρίδα...

  27. Αθωος περαστικος avatar
    Αθωος περαστικος 28/03/2010 04:37:26

    smoking area αφου προλαβες να κατοχυρωσεις τα κεκτημενα και να ψιλοσωσεις την αυλη του σπιτιου σου, μπορεις να κλειστεις στη σοφιτα σου τωρα. Κρυψου, ειναι 'χαμηλα' δε θα σε βρουν...

  28. paratiritis2000 avatar
    paratiritis2000 28/03/2010 06:26:50

    Πρεπει να υπαρξει απαντηση στις στημενες προβοκτατσιες, στα δηθεν συνθηματα του αγηματος τους Λιμενικου, και στις εν ριπει οφθαλμου αντιδρασεις των Αλβανων με καψιματα Ελληνικων σημαιων.
    Μιλαμε, αυτοι μεταξυ τους δεν μπορουν να συνεοηθουν, καθε φορα τους βλεπουμε εν ριπει οφθαλμου με ταχυτητα φωτος μαζευωνται και καινε Ελληνικες σημαιες. Το μονο πραγμα που ισως ξερουν να κανουν αστραπιαια, ειναι να βριζουν τον Ελληνα και το τοπο του, γιατι σε ολα τα υπολοιπα..καληνυχτα.
    Ας ξεπληρωσουμε αυτη τους τη προτιμιση στο να καινε τις σημαιες μας, τουλαχιστο, ας αναλογιστουμε οτι αγοραζουν και μερικες εστω και για να τις καινε. Απο το ολοτελα που λενε! Ετσι κι αλλιως ποτε δε τους βλεπεις να αγοραζουν και τιποτε και μονο λεφτα εξω τους βλεπεις να στελνουν, οποτε κατι ειναι κι αυτο! Κανουν τζιρο εστω και ελαχιστο οι παραγωγοι σημαιων!

    ΩΣ ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΚΑΙ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ ΕΛΛΗΝΑΣ ΠΟΛΙΤΗΣ ΔΗΛΩΝΩ ΚΑΙ ΠΑΡΟΤΡΥΝΩ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΣΥΝΕΛΛΗΝΕΣ ΣΥΜΠΟΛΙΤΕΣ ΜΟΥ ΟΤΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΘΑ ΚΙΝΗΘΩ ΜΕ:

    ΜΠΟΥΚΟΤΑΖ εναντιων οποιας επιχειρησης απασχολει αλλοδαπους.
    ΔΕΝ ΑΓΟΡΑΖΩ ΤΙΠΟΤΑ!
    ΔΕΝ ΕΠΙΘΥΜΩ ΤΙΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΤΟΥΣ ΤΩΝ ΚΑΤΩΘΙ

    ΚΑΦΕΤΕΡΙΕΣ,
    ΤΥΡΟΠΙΤΑΔΙΚΑ,
    ΣΟΥΠΕΡΜΑΡΚΕΤ,
    ΟΠΟΡΟΠΩΛΕΙΑ
    ΧΑΣΑΠΙΚΑ
    ΜΑΓΑΖΙΑ ΡΟΥΧΩΝ/ΥΠΟΔΥΣΕΟΣ
    ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΚΟΙΝΟΧΡΗΣΤΩΝ
    ΠΙΤΣΑΡΙΕΣ/ΓΥΡΑΔΙΚΑ/ΚΑΝΤΙΝΕΣ
    ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΓΡΗΓΟΡΟΥ ΦΑΓΗΤΟΥ DELIVERY
    ΠΕΡΙΠΤΕΡΑ/ΨΙΛΙΚΑ/ΕΦΗΜΕΡΙΔΕΣ

    ΩΣ ΙΔΙΟΚΤΗΤΕΣ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΔΕΧΩΝΤΑΙ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΕΣ:
    ΠΡΟΤΙΜΩ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΙΚΕΣ ΠΟΥ ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΝ ΜΟΝΟ ΕΛΛΗΝΕΣ!

    Ναι το καταλαβαινω οτι και ο επαγγελματιας ως Ελληνας τη πληρωνει, αλλα αν δεν μπορει να στηριξει τον συνελληνα και τα παει τοσο χαλια μηπως δεν επρεπε να ειχε ανοιξει επιχειρηση εξ αρχης. Καπου θα βρει ενα μεροκαματο να κανει. να καθαρισει η αγορα απ τους αεριζτηδες Ελληνες!
    Μ'ενα σμπαρο δυο τριωνια, το κρατος δε κανει τιποτα ας αναλαβουμε πρωτοβουλιες μονοι μας.

    ΠΡΟΤΙΜΑΜΕ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ ΜΕ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ!
    ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΞΕΚΙΝΩ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ!
    Οσο ακομη εχω την ευκαιρια να επιλεγω. οσο ακομη ειμαι ελευθερος μεσα στη χωρα μου. Κανω κατι για να βοηθησω το ΣΥΝΕΛΛΗΝΑ να επιβιωσει, να βρει ευκολοτερα δουλεια, να τιμησω αυτον που προτιμα να βοηθησει κι αυτος με τη σειρα του το Συνελληνα!

    Ανταλλασουμε διευθυνσεις/τηλεφωνα και ΔΙΑΔΙΔΟΥΜΕ επιχειρησεις που απασχολουν ΜΟΝΟ συνελληνες! Τους πρωθουμε για να τους βοηθησουμε.
    ΕΜΠΡΟΣ ΣΥΝΕΛΛΗΝΕΣ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΤΟΥΣ ΠΙΟ ΑΝΗΜΠΟΡΟΥΣ ΝΑ ΟΡΘΟΠΟΔΙΣΟΥΝ!

    Η πρωτοβουλια δεν απευθυνεται προς αλλοδαπους ιδιοκτητες οι οποιοι συμπεριφερωνται ως σωστοι επαγγελματιες, αγαπουν τον τοπο που διαμενουν και κανουν οτιδηποτε για να βοηθησουν τον τοπο και τους Ελληνες στην καταγωγη συμπολιτες τους αλλα και ΕΠΙΣΗΣ απασχολουν Ελληνες, το κυριοτερο!

    • paratiritis2000 avatar
      paratiritis2000 @ paratiritis2000 28/03/2010 06:30:31

      ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΟΛΙΤΕΣ ΚΑΤΕΧΕΤΑΙ ΜΙΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΔΥΝΑΜΗ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΑΣ ΜΕΣΩ ΤΩΝ ΕΠΙΛΟΓΩΝ ΣΑΣ!
      ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΤΕ ΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΣΥΝΕΛΛΗΝΑ!

      Εγω ξεκινω μποϋκοτας απο σημερα και για παντα!

    • ΙΟΥΛΙΑΝΟΣ ο παραβατης avatar
      ΙΟΥΛΙΑΝΟΣ ο παραβατης @ paratiritis2000 28/03/2010 11:06:04

      ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗ.....ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΤΑΣΗ ΣΟΥ ΑΥΤΗ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΠΡΟΤΟΤΥΠΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ. ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΚΙ ΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΟΜΟΙΔΕΑΤΗΣ ΣΟΥ ΜΕ ΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΤΩΝ ΕΒΡΑΙΩΝ ΣΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ...ΑΝΤΕ ΒΡΕ ΒΓΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΒΗΜΑ ,ΝΑ ΣΤΗΘΟΥΝ ΟΙ ΦΟΥΡΝΟΙ ΞΑΝΑ....

    • Beyond The Stars avatar
      Beyond The Stars @ paratiritis2000 28/03/2010 12:08:53

      Ρε παρατηρητή [2000], είσαι σοβαρός?

      Ο Αλβανός ο Παραβάτης έχει χίλια δίκια.

      Ποιός είσαι εσύ που θές να κάνεις άτυπο εμπάρκο
      στους φίλους μας τους αλβανούς?
      [Το εφαρμόζω εδώ και χρόνια]

      Έχεις αναρωτηθεί ποτέ τι θα απογίνουν τα παιδάκια τους?
      Δέν λυπάσαι να τα βλέπεις να ξεροσταλιαζουν
      ολη μέρα στα φανάρια?
      Άν πεινάσουν, θα αναγκαστούν να πάρουν τα καλάσνικοφ
      και τις χειροβομβίδες για να τα ζήσουν τα καυμένα.

      Αντί να χαίρεσαι που καίνε τις Ελληνικές σημαίες,
      [σαν καλοί διεθνιστούληδες]
      εσύ θές να φτιάξεις Φούρνους στην Ικαρία?

      Άσε τα παιδιά ελεύθερα να σπάνε που και πού [Δεκέμβρης]
      καμια τζαμαρία στη Πανεπιστημίου,
      [για να πουλήσουν τη πραμάτεια στη "μαύρη"]
      μαζί με τους "έλληνες" συντρόφους τους!

  29. Fotini avatar
    Fotini 28/03/2010 07:26:58

    "Κοιταξε" εννοουσα.

  30. Crash&Burn avatar
    Crash&Burn 28/03/2010 09:08:35

    οσοι κυριοι (!) Αλβανοι ενοχλουνται να γυρισουν σπιτι τους. Δεν τους κραταμε εδω με το ζορι

  31. exetlaios avatar
    exetlaios 28/03/2010 11:32:34

    Το Κεντρικό Ισραηλιτικό Συμβούλιο Ελλάδος έχει τις ίδιες εξουσίες με το κράτος ενώ η Ορρθόδοξη Εκκλησία έχει πολύ λιγότερες!!!

    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΔΕΧΤΟΥΜΕ ΤΗΝ ΦΟΡΟΛΟΓΗΣΗ ΤΗΣ ΟΡΘΟΔΟΞΗΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ ΚΑΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΤΟ ΚΙΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥ ΚΑΙ ΟΣΟΙ ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΜΜΕΝΟΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΦΟΡΟΥΣ.ΠΡΟΩΘΗΣΤΕ ΤΟ ΠΑΝΤΟΥ.ΑΠΑΙΤΟΥΜΕ ΑΜΕΣΗ ΦΟΡΟΛΟΓΗΣΗ ΟΣΩΝ ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΜΜΕΝΟΙ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΙΣΡΑΗΛΙΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΣΥΝΑΓΩΓΩΝ.ΙΣΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ.

    http://antipliroforisi.blogspot.com/2010/03/blog-post_26.html

  32. sim avatar
    sim 28/03/2010 12:02:31

    ας γυρίσουν στην Αλβανία και ας μείνουν εκεί και άς καίνε ελληνικές σημαίες απο το πρωί έως το βράδυ (αν βέβαια έχουν να τις αγοράζουν),εδώ όμως όσο είναι και κάνουν χρήση των σχολείων μας ,των νοσοκομείων μας κλπ κοινωνικών υπηρεσιών ασ είναι πιό κόσμιοι.
    ας μην παραλαμβάνουν εκεί στην Αλβανία τα εκατοντάδες κουτιά με φάρμακα που τους στέλνουν καθημερινά οι εδώ με πούλμαν και τα οποία τα γράφουν σε βιβλιάρια που τους έδοσε το Ελληνικό κράτος, με συνεργασία κάποιων νεοελλήνων λαμόγιών γιατρών και φαρμακοπειών ΠΑΡΑΝΟΜΑ και έχουν χώσει το ΕΣΥ μέσα.
    Στην χώρα μας σίγουρα θα ακοστούν συνθήματα ,σίγουρα θα ακουστούν βρισιές ,σίγουρα κάποιοι δημοσιογραφίσκοι θα τα προβάλουν ως μείζον θέμα,αλλά κάποιοι ξεχνούν ότι Αλβανοί έκαιγαν ελληνικές σημαίες στο Ολυμπιακό στάδιο σε αγώνα ποδοσφαιρικό αλλά οι ψευτοδημοσιογράφοι ..............είχαν εντολές να το θάψουν

  33. felix7 avatar
    felix7 28/03/2010 15:02:42

    εδω τις καινε μπροστα στα μουτρα μας εκει δεν θα τις καψουν?εγω ξερω οτι ρατσιστης ειναι οταν δουλευεις σε μια ξενη χωρα,δεν ενοχλεις αλλα οι ντοπιοι σου καινε το σπιτι και αλλα παρομοια.εδω σε κλεβουν βιαζουν σκοτωνουν αλλα αν τολμησεις και διαμαρτηρηθεις ,η προπαγανδα ειναι δεδομενη.βλεπε λαζοπουλο,οικονομεα χασαποπουλο και αλλους γνωστους ψευτοπροοδευτικους.ΣΕ ΠΟΙΑ ΧΩΡΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΑΥΤΑ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ?

  34. Beyond The Stars avatar
    Beyond The Stars 28/03/2010 17:46:17

    Όσον αφορά το κάψιμο της Ελληνικής Σημαίας απο αλβανάκια...

    Προτείνω,

    Με μιά καλή βιντεοσκόπηση,
    και βέβαια ανάλυση των εικόνων της αλβανικής τηλεόρασης,
    η οποία θα βοηθήσει πολύ στην ταυτοποίηση των στοιχείων
    των περισσοτέρων από αυτούς που καίνε Ελληνικές σημαίες,
    να αποκτήσουμε την γνώση του ποιοί ακριβώς είναι αυτοί,
    [που ενεργούν ως εχθροί της Ελλάδας]
    έτσι ώστε όταν προσπαθήσουν να εισέλθουν στη χώρα μας,
    [όσοι από αυτούς κατέχουν νόμιμη άδεια παραμονής
    ή θελήσουν να αποκτήσουν]
    να βρούν μπροστά τους μιά απαγόρευση εισόδου,
    όχι μόνο στην Ελλάδα αλλά επιπέδου SCHENGEN...


    Τότε να δούμε ποιός απο αυτούς θα τολμήσει
    να ξανακάψει Ελληνική σημαία!