#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
19/11/2007 15:49
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Κάτω τα χέρια από την Εύα Καϊλή

 Ας ασχοληθούμε και με κανένα σοβαρό θέμα. Φαγώθηκαν πια με την φίλη μου την Εύα Καϊλή. Δαιμόνιοι ρεπόρτερ την έχουν πάρει από πίσω και ψάχνουν να βρουν με ποιον βγαίνει και ποιον δεν βγαίνει. Ανακάλυψαν έτσι ότι την μια πήγε σινεμά με τον γραμματέα Πολιτικού Σχεδιασμού της ΝΔ Νίκο Καραχάλιο, την άλλη για ποτό με τον Κώστα Σκανδαλίδη (ενώ ήταν "δηλωμένη" υπέρ Βενιζέλου), μετά για φαγητό με τον πρόεδρο του ΛΑΟΣ, Γ. Καρατζαφέρη. Σιγά τις επαφές και σιγά τους ρεπόρτερ. Εμένα δεν με είδαν πουθενά μαζί της; Στραβωμάρα είχαν; Θα σας κάνω λοιπόν μια αποκάλυψη που δεν με συμφέρει καθόλου. Συναντήθηκα κι εγώ μαζί της και γι αυτό από τότε πήρα την κάτω βόλτα. Το φαντάζεσαι να βγαίνεις με την Καιλή και να συζητάς μαζί της πολιτικά, επειδή δεν σε παίρνει να συζητήσεις τίποτα άλλο; Τα χάπια μου, που είναι τα χάπια μου; Μάλλον πρέπει να αρχίσω να αναθεωρώ τη ζωή μου. Αρχίζω κοιλιακούς από σήμερα. 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. dimitris avatar
    dimitris 19/11/2007 21:02:13

    Και αερόβια άσκηση για να γίνει σωστή δουλειά-μόνο κοιλιακοί δεν φτάνουν ;)

  2. Nick avatar
    Nick 19/11/2007 22:00:16

    Δυστυχώς τέτοιοι βουλευτές μόνο στη Βόρεια Ελλάδα εκλεγονται αν προσθέσουμε στην Ευά, βουλευτές όπως η Ελενα Ράπτη και ο Γιάννης Ιωάννιδης που είχε κατηγορήσει του βουλευτές του ΠΑΣΟΚ ότι έχουν πάθει μαλάκυνση και μάλιστα εντός του Κοινοβουλίου. Επίσης Νομάρχες όπως ο Παναγιώτης Ψωμιάδης και άλλα γελοία υποκείμενα του σάπιου πολιτικού κατεστημένου. Το πιο συντηρητικό και κομμάτι της ελληνικής κοινωνίας βρίσκεται στην Μακεδονία και αυτό δεν μπορεί να τεθεί σε αμφισβήτηση με βάση τα διάφορα εκλογικά αποτελέσματα και τα πολιτικά πρόσωπα που αναδεικνύονται. Τώρα βέβαια δεν είναι τυχαίο ότι σε αυτές τις περιοχές ο Βενιζέλος είχε υψηλότερα ποσοστά ενώ στην υπόλοιπη Ελλάδα υπέστη συντριβή. Τι λες φίλε μου Factor X? Όλα τελικά δένουν μεταξύ τους.

  3. sk avatar
    sk 20/11/2007 08:36:42

    Το ΑΝΤΙ είναι περήφανο, υποθέτω, για την οξυδέρκεια ορισμένων αναγνωστών του όπως ο αποπάνω. Περιττό να αρχίσω να γράφω τα ονόματα ορισμένων απίθανων τύπων που εκλέγονται βουλευτές στην Αττική. Α, και ένα τελευταίο: Βόρεια Ελλάδα δεν είναι μόνο η Θεσσαλονίκη.

  4. σαμπαντι avatar
    σαμπαντι 20/11/2007 11:09:58

    Oξυδερκεια Ευας Καιλη!

  5. Σπύρος avatar
    Σπύρος 19/01/2009 17:37:07

    Η Εύα είναι δημόσιο πρόσωπο με τη θέλησή της. Και έτσι αναπόφευκτα κρίνεται. Λόγω της εξωτερικής της εμφάνισης που αποπνέει κάτι από μυθική θεά, είναι αντικείμενο πόθου για πολλούς και δυστυχώς η προσωπική της ζωή βγαίνει στη φόρα σε κουτσομπολίστικα site και έντυπα, συνήθως χαμηλού επιπέδου. Γνώμη μου είναι ότι η Εύα πρέπει να δραστηριοποιηθεί περισσότερο σε κοινωνικά ζητήματα ως σοσιαλίστρια και να προστατέψει η ίδια πρωτίστως την προσωπική της ζωή, όπου την εμφανίζουν, με βάση τις επιλογές της, ως...μη σοσιαλίστρια. Αν και στα προσωπικά συνήθως, το...κεφάλαιο επικρατεί πανηγυρικά!

  6. Γιάννης Κ. avatar
    Γιάννης Κ. 18/04/2009 15:45:37

    Αφού επαναλάβω το σχόλιο του sk ότι και στην υπόλοιπη Ελλάδα εκλέγονται "απίθανοι τύποι", θα σταθώ στο γεγονός ότι ολόκληρη η χώρα κινείται τα τελευταία 15 τουλάχιστον χρόνια προς συντηρητική κατεύθυνση. Και για να μην υπάρξει παρανόηση, δεν αναφέρομαι μόνο στο ποιά κόμματα και ποιούς υποψηφίους εκλέγουμε.Αναφέρομαι κυρίως στην παθητικότητα, στην απάθεια με την οποία αποδεχόμαστε(;) τη μείωση του εισοδήματός μας, το ατελείωτο φαγοπότι των σκανδάλων με πράσινο ή γαλάζιο "φόντο", τη συρίκνωση των δικαιωμάτων και ελευθεριών μας, την δουλικότητα στον χειρισμό των εθνικών μας θεμάτων, το "μπάχαλο" στην Παιδεία, στην Υγεία και και και...
    Η συντηρητική στροφή της ελληνικής κοινωνίας θάλεγα ότι ξεκίνησε από την τεράστια απογοήτευση που προκάλεσε η διακυβέρνηση της χώρας από το ΠΑΣΟΚ,κύριο εκφραστή της "αντι-Δεξιάς" ρητορείας κατά τη δεκαετία του '70, που κατέρρευσε με το σκάνδαλο Κοσκωτά.Ήδη, η "ζημιά" είχε γίνει, καθώς άνθρωποι από τα λαϊκά στρώματα, έντιμοι αγωνιστές και δημοκράτες, εκμαυλίστηκαν από τα ψίχουλα της νομής της εξουσίας...
    Για να μη βγω εκτός θέματος, φαινόμενα του τύπου Έλενας Ράπτη, Καϊλή και έπεται συνέχεια ως φαίνεται (Τσουρέκα, Λιάγκας, Έφη Σαρρή, γενικά πρόσωπα της TV και της showbiz), αποτελούν απλώς την κορυφή του παγόβουνου της παρακμιακής περιόδου που διανύουμε στον πολιτικό βίο...

  7. arisss avatar