#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
06/04/2012 17:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Κάποιος να τους ξυπνήσει στην Συγγρού

[caption id="attachment_155038" align="alignnone" width="589" caption=""Ο μεγάλος ύπνος""][/caption]

Τη θέση ότι η πρόεδρος της Δημοκρατικής Συμμαχίας Nτόρα Μπακογιάννη θα έπρεπε να είχε αποδεχθεί το προσκλητήριο Σαμαρά, εξέφρασε σήμερα ο βουλευτής της ΝΔ Κυριάκος Μητσοτάκης, εκτιμώντας ότι μεταφέρει την άποψη πολλών ψηφοφόρων της ΝΔ που θεωρούν ότι θα ήταν καλό να πετύχει το κόμμα μία τέτοια διεύρυνση.

Για τέτοια θέματα απαιτούνται αμοιβαίες υπερβάσεις, αλλά αφήστε να δούμε τι θα γίνει μετά τις εκλογές, συμπλήρωσε ο κ. Μητσοτάκης σε δηλώσεις του στο Radio 9 και τάχθηκε υπέρ μίας ευρύτερης πλειοψηφίας ακόμα και σε περίπτωση αυτοδυναμίας της ΝΔ. «Η ΝΔ» είπε «πρέπει να διερευνήσει τη δυνατότητα σχηματισμού μίας ευρύτερης πλειοψηφίας που θα στηρίξει τις αλλαγές».

Με άλλα λόγια ο γιός του Κ. Μητσοτάκη και αδελφός της Ντόρας Μπακογιάννη, που για ανεξήγητους λόγους είναι στέλεχος ακόμα της ΝΔ, μας είπε ανοιχτά και προκλητικά ότι:

Πρώτον, ο Σαμαράς πρέπει να κάνει υπέρβαση  (δηλαδή να υποχωρήσει) και να δεχθεί πίσω την αδελφή του.

Δεύτερον, αν ο Σαμαράς δεν πάρει αυτοδυναμία, να συνεργαστεί μετεκλογικά με την αδελφή του.

Έχω άδικο μετά εγώ που γράφω για τα παιδιά του Μητσοτάκη (Ντόρα, Καρατζαφέρης, Καμμένος) που θέλουν  να μας σώσουν;

Μήπως ο γίγας της ίντριγκας, ο πατήρ Μητσοτάκης, το έστησε καλά το παιχνίδι; Και στον Καρατζαφέρη προστέθηκε τώρα και ο Καμμένος και άσε κάποιους περίεργους στην Συγγρού να πιστεύουν ότι ο Καμμένος θα κόψει ψήφους από το ΛΑΟΣ;

Έπειτα υπάρχει κι ένα άλλο τεράστιο ζήτημα το οποίο επίσης οι συμβουλάτορες της Συγγρού κάνουν πως δεν το βλέπουν. Ποιοι μας λένε οι ανεξάρτητοι και αντικειμενικοί δημοσκόποι πως εκλέγονται στην Β Αθηνών;

Κυριάκος Μητσοτάκης, Κωστής Χατζηδάκης,Σπηλιωτόπουλος Άρης, Μιλτιάδης Βαρβιτσιώτης.

Τα εξαπτέρυγα δηλαδή που κάθε τόσο διαγράφονταν πέρυσι, αλλά όλο και πιο κοντά στον τρίτο όροφο της Συγγρου ανέβαιναν.

Λαμπρά. Είναι που η βάση θα κάνει μόνη της την κάθαρση.

Ποιους επίσης βλέπουμε καθημερινά στα τηλεοπτικά παράθυρα να μας εξηγούν το πρόγραμμα της ΝΔ και να σπάνε τα νεύρα της βάσης;

Τους ίδιους μαζί με κάτι αποτυχημένους υπουργούς της κυβέρνησης Καραμανλή.

Δηλαδή το όραμα Σαμαρά εκλαϊκεύεται από τους νεοφιλελεύθερους που πολέμησαν όλοι εναντίον της εκλογής του στην ηγεσία της ΝΔ.

Τους ίδιους που το βράδυ των εκλογών αν δεν πάει κάτι καλά, όπως ελπίζουν διακαώς, θα σπεύσουν να τον αμφισβητήσουν.

Και για όσους στην Συγγρύ ακόμα δεν κατάλαβαν τίποτα προτείνουμε να  διαβάσουν τις δηλώσεις του Φλωρίδη σε εκδήλωση που διοργάνωσε ο Κοινωνικός Σύνδεσμος, σε συνεργασία με την εφημερίδα Free Sunday (Κύρτσος, φυσικά) Παρουσία του Κ. Σημίτη και στελεχών των κυβερνήσεών του, όπως ο Αλ. Παπαδόπουλος, ο Ν. Χριστοδουλάκης, κ.ά.

Τι είπε; Ότι «σύντομα θα απαιτηθεί μία τρίτη πολιτική κατεύθυνση, στην οποία υπάρχουν δυνατότητες να συναντηθούν πρόσωπα και από τα δύο μεγάλα κόμματα, αλλά και εκτός πολιτικής....»

Αδέξιος Δεξιός

ΣΧΟΛΙΑ

  1. kapsiotis avatar
    kapsiotis 06/04/2012 17:29:44

    Στο χέρι των ψηφοφόρων είναι να "κουρευτούν" δεόντως στις προσεχείς εκλογές ώστε να μην έχουν λόγο να πουν γιατί δεν αναλαμβάνουν υπουργικό θώκο ( μακάρι να μείνουν κι εκτός βουλής...!). Νυσάφι επιτέλους με αυτό το "σπρώξιμο" που τους κάνει η μιντιοκρατία των νταβατζήδων, τους φορέσαμε τόσα χρόνια... Αν "ταλαιπωρήθηκαν" τόσα χρόνια γιατί να τους αφήσουμε να "ταλαιπωρούνται" , εαν ωφελήθηκαν ας ωφεληθεί και κανένας άλλος...!

  2. ΘΟΔΩΡΟΣ Κ avatar
    ΘΟΔΩΡΟΣ Κ 06/04/2012 18:07:10

    Προφανώς κάτι ξέρεις εσύ για να λες για τον Καμένο (παιδί του Μητσοτάκη, κ.λ.π). Εγώ ως επαρχιώτης δεν μπορώ να έχω άποψη για το ποιόν του ανθρώπου. Πάντως αν κρίνω από αυτούς που τον ακολοθούν στο νομό μου, είναι τα β΄της τοπικής ΝΟΔΕ.
    Ο λαός όμως άλλα λέει και ξέρεις πολύ καλά ότι ΄΄ Φωνή λαού, οργή Θεού''.
    Για αυτό που σίγουρα όμως χαίρομαι είναι που η Ντόρα δεν ΄΄αποδέχθηκε΄΄ το κάλεσμα του Σαμαρά(αν και ποτέ δεν ξέρεις, μπορεί να μας την κάνει στο τέλος και να τρέχουμε για φυλαχτά).
    Όσο για τους εκλόγιμους στη Β΄Αθηνών, που να δεις τι γίνεται στην επαρχία. Χάνει η μάνα το παιδί και το παιδί τη μάνα. Θα γελάσει κάθε πικραμένο χείλι αν ισχύσουν αυτά που ακούγονται με τις λίστες σε κάποιες περιφέρειες.
    Τα νεοφιλελεύθερα τσιράκια έχουν στίσει πάρτι και αλλοιώνουν την εικόνα της παράταξης όσο και τα φαντάσματα του παρελθόντος που ράβουν με το μυαλό τους βουλευτικά & υπουργικά κουστούμια.

  3. αγωνιστης avatar
    αγωνιστης 06/04/2012 18:12:18

    Εαν θελετε να προκαλεσετε εξεγερση στην ΕΛΛΑΔΑ συνεχιστε !!!!!!!!Βγειτε απο το καβουκι σας και δεστε -ακουστε την κοινωνια !! ΠΟΥ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑΝ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΔΗΜΟΣΚΟΠΟΙ ΨΗΦΟΦΟΡΟΥΣ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΤΕ ; ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΣΑΣ ΤΟ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΛΕΓΟΥΝ .ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΑΛΛΑ ΛΕΝΕ ΕΞΩ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΠΡΑΤΟΥΝ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΑΒΑΝ ΟΙ ΨΗΦΟΦΟΡΟΙ .Συμφωνα με ασφαλεις πληροφοριες σημερα σε μια επαρχια ειχε προβλημα παλια πολιτευτης .ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΠΑΛΑΙΟΣ ΒΟΥΛΕΥΤΗΣ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Δ Υ Σ Τ Υ Χ Ω Σ !!!!!!!!!!!!!!!!!!

  4. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 06/04/2012 18:23:51

    Ο Κυριάκος έμεινε πίσω στη ΝΔ ως Δούρειος Ίππος. Τίποτα άλλο. Με σκοπό να κάνει ανταρτοπόλεμο ροκανίζοντας τον Σαμαρά υπέρ της κυρίας με το συραμμένο χαμόγελο.
    Αν τυχόν η χαμογελαστή κυρία επιστρέψει στη ΝΔ, θα φύγουν πολλοί πιο πολλοί από όσοι θα έρθουν.
    Ο μητσοτακισμός τελείωσε οριστικά. Περιορίστηκε στο 2-3% που του αξίζει.
    Ας το πάρουν χαμπάρι επιτέλους οι λάτρεις του βρυκολακισμού.
    Κι αυτό το λέει ένας που κάθε άλλο παρά ΝΔ είναι, αλλά θα τη ψηφίσει λόγω Σαμαρά, έχοντας πείσει και 5-10 ακόμη που τον εμπιστεύονται, και που ακούνε Ντόρα και τρέχουν 100στάρι..

    • Agrofylakas avatar
      Agrofylakas @ Strange Attractor 06/04/2012 18:35:45

      Δεν ξέρω ποιος κάνει περισσότερη ζημιά? Η Ντόρα, ο Κυριάκος, η ο Strange, που ξεχωρίζει Σαμαρά από ΝΔ?

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ Agrofylakas 06/04/2012 19:21:00

        Θα πρέπει να ζήσω 30 ζωές σαν τη δική μου για να μπορέσω να κάνω τόση ζημιά στην χώρα όσο το σόι αυτό.
        Κατά τα άλλα, ούτε Μπαρτσελόνα είμαι, αλλά την βλέπω λόγω Μέσι.
        Και αν μπορούσα θα αγόραζα και διαρκείας.
        Κάπως έτσι βλέπω και τον Α.Σ. στην Ν.Δ.

        • Φελίζα avatar
          Φελίζα @ Strange Attractor 06/04/2012 19:30:33

          Είσαι ο Strange Attractor !
          Δεν είσαι ούτε Μπαρτσελόνα ούτε ΝΔ , όπως δεν είναι κανείς.
          Ο Αντώνης Σαμαράς είναι ο αρχηγός της ΝΔ και όλοι ελπίζουμε και αυριανός πρωθυπουργός , αν η ΝΔ έλθει στην εξουσία.
          Δεν υπάρχει διαχωρισμός ..τουλάχιστον ένα μήνα (?) πριν τις εκλογές. Μετά ....εδώ θα είμαστε

    • tsiroso avatar
      tsiroso @ Strange Attractor 06/04/2012 19:11:43

      1.000.000 !!!!!!!
      "Κι αυτό το λέει ένας που κάθε άλλο παρά ΝΔ είναι, αλλά θα τη ψηφίσει λόγω Σαμαρά, έχοντας πείσει και 5-10 ακόμη που τον εμπιστεύονται, και που ακούνε Ντόρα και τρέχουν 100στάρι..."

      Της ίδιας ακριβώς φιλοσοφίας είμαι και εγώ.
      Με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνο.

  5. Δημήτρης avatar
    Δημήτρης 06/04/2012 18:49:43

    Να συμπληρώσω επίσης ότι ο Κυριάκος είναι ένα από τα ελάχιστα σοβαρά στελέχη που έχουν απομείνει στην παράταξη γενικότερα (όχι μόνο στη ΝΔ). Δεν λαϊκισε ποτέ και δεν χάιδεψε αυτιά. Μακάρι να μπορούσα να πω το ίδιο και για την παράταξη γενικότερα.

    • marios avatar
      marios @ Δημήτρης 06/04/2012 18:54:12

      Πωλητής μίξερ είσαι;

    • dikefalosaitos avatar
      dikefalosaitos @ Δημήτρης 06/04/2012 18:54:14

      Και ως σοβαρό στέλεχος, χρησιμοποιεί μόνο σοβαρά προιόντα στο γραφείο του π.χ. τι καλύτερο προιόν για το τηλεφωνικό του κέντρο από SIEMENS ;)

  6. dikefalosaitos avatar
    dikefalosaitos 06/04/2012 18:51:59

    "σύντομα θα απαιτηθεί μία τρίτη πολιτική κατεύθυνση," γνωστή και ως τρίτο φύλλο ;)
    "στην οποία υπάρχουν δυνατότητες να συναντηθούν πρόσωπα και από τα δύο μεγάλα κόμματα" να τηρείται η σειρά μόνο γιατί κάποιοι μένουν συνεχώς (ελπίζω όχι επίτηδες) σε ... παθητικό ρόλο ;)

  7. Dimitrios Giannakis avatar
    Dimitrios Giannakis 06/04/2012 19:02:18

    Ρε παιδιά μην τρελαθούμε ! Είδαμε και πάθαμε να φύγει τώρα θα την παρακαλέσει κι απο πάνω;
    Ο Κυριάκος σοβαρός ; Το άλλο με τον Τοτο το ξέρεις ;
    Πρόεδρε έλα κοντά στο λαό και Ασε τους τριγύρω να λένε !

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Dimitrios Giannakis 06/04/2012 19:26:59

      Αυτό είναι και το πρόβλημα της Ντόρας. Ότι ο Α.Σ. αφουγκράζεται τον απλό κόσμο και έτσι πορεύεται. Ακούει απόψεις από παντού, όχι μόνο κομματικών κύκλων.
      Κάποιοι άλλοι (ονόματα δεν λέμε, χαμογελαστοί είναι πάντα) απλά διαδρομίζουν, βυζαντινολογούν, και συναγελάζονται συμφέροντα.

  8. seraios avatar
    seraios 06/04/2012 19:11:41

    όλοι σ αυτές τις εκλογές δεν ψηφίζουμε νυν βουλευτές! έτσι θα δούμε ποιοι θα μπουν στη βουλή!!!!!!!!!

  9. ΜΑΝΙΑ avatar
    ΜΑΝΙΑ 06/04/2012 19:16:30

    ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΓΙΝΕ ΤΟ "ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΟ" ΣΤΗΝ ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗ ΕΞ ΑΡΧΗΣ;;;;
    ΕΙΔΑΜΕ ΚΑΙ ΠΑΘΑΜΕ ΝΑ ΞΕΦΟΡΤΩΘΟΥΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΑ "ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΙΑ" ΤΥΠΟΥ ΜΑΡΚΟΓΙΑΝΝΑΚΗ, ΑΥΓΕΝΑΚΗ (ΑΠ' ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ ΠΑΥΛΙΔΗ ΘΑ ΕΧΕΙ ΣΤΑ ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΑ ΤΗΣ!) ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΑΣ ΕΛΕΙΨΑΝ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΕΘΥΜΗΣΑΜΕ;;;
    ΚΑΙ ΔΙΝΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΜΑΣ ΕΚΛΕΙΣΕ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΚΑΤΑΜΟΥΤΡΑ;;;
    ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ... Ο "ΑΔΕΞΙΟΣ ΔΕΞΙΟΣ" ΕΧΕΙ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ!!!!

  10. Aris. A avatar
    Aris. A 06/04/2012 19:24:57

    Ο Σαμαράς δείχνει να έχει χαμένο το στοίχημα της ανανέωσης που ήταν καθολική απαίτηση του ποταμιού που τον ψήφισε.

    Και μην μας πει κανείς ότι οι ικανοί άνθρωποι δεν ασχολούνται με την πολιτική και τι να κάνει τελικά ο πρόεδρος γιατί γιαυτό είναι οι πρόεδροι για να βρίσκουν λύσεις.

    Τα πράγματα στην Β Αθηνών είναι τραγικά.

    Στην μεγαλύτερη περιφέρεια της χώρας όπου παίζονται οι εκλογές η ΝΔ δεν έχει να επιδείξει κανένα σοβαρό πρόσωπο που να σηματοδοτεί την ανανέωση.

    Για τον Ψυχάρη τα έχουμε γράψει πολλοί εδώ μέσα κόβει η επιλογή του ένα 2% για πλάκα.

    Στα γκάλοπ αποτυπώνεται το κύμα δυσαρέσκειας της κοινωνίας απέναντι στο μαυσωλείο της ΝΔ αφού της έχει απομείνει μόνο ο πολύ σκληρός της πυρήνας.

  11. antonis avatar
    antonis 06/04/2012 19:25:52

    Εδω και αρκετο χρονικο διαστημα η ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ εχει γινει σκοπος για ολα τα Μ Μ Ε ( ποιας ενημερωσις ;;; ) και δεν χανουν ευκαιρια να ριχνουν λασπη και οτιδηποτε που προξενει ζημια στον Α.Σαμαρα και κατοπιν σε ολους τους υποψηφιους της Ν . Δ. Χρησιμοποιουν ακομα και την ¨¨ κρατικη ¨¨ tv , προκειμενου να περασουν αυτα που χρησιμοποιουν οι Πασοκοι ταχα οτι ειναι ΕΙΔΗΣΕΙΣ η ΡΕΠΟΡΤΑΖ ... Τιποτα δεν τους σταματα ... ΛΑΣΠΗ - ΑΠΟΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟΣ - ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ . Τα αισχρα εδω και χρονια μεσα που χρησιμοποιουν . Οι ¨¨ αντικειμενικοι ¨¨ των TV ¨¨ δημοσιογραφοι ¨¨ πετανε το σλογκαν ¨Τα δυο μεγαλα κομματα φταινε ¨ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ ΑΙΣΧΡΗ !!!!! λες και εχουν την ιδια ευθυνη , ο ΓΑΠ ο Παπακωνσταντινου και ολο το σιναφι τους , με τον Σαμαρα !!!!!!

  12. factorx avatar
    factorx 06/04/2012 19:40:51

    Δεν έγινε κανένα προσκλητήριο Μάρα από την Συγγρού

    • ΜΑΝΙΑ avatar
      ΜΑΝΙΑ @ factorx 06/04/2012 19:50:10

      ΤΟ ΞΕΡΩ ΦΑΚΤΟΡΑ ΚΑΙ ΓΙ' ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΒΑΛΑ ΚΑΙ ΕΝΤΟΣ ΕΙΣΑΓΩΓΙΚΩΝ ΑΛΛΑ... ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑ ΤΟ ΥΠΕΝΘΥΜΙΖΕΙ ΟΤΑΝ ΤΑ ΜΜΕ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΡΑΜΕΛΑ ΚΑΙ ΤΑ "ΜΗΤΣΟΤΑΚΙΑ" ΚΑΝΟΥΝ ΔΗΛΩΣΕΙΣ "ΔΕΝ ΑΠΟΔΕΧΟΜΑΙ" Η ΜΙΑ... "ΛΑΘΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΠΟΔΕΧΕΣΑΙ" Ο ΑΛΛΟΣ!!!

  13. S.P. avatar
    S.P. 06/04/2012 19:50:40

    Οι παρακάτω αγαπάνε την Ελλάδα; Κυριάκος Μητσοτάκης, Κωστής Χατζηδάκης,Σπηλιωτόπουλος Άρης, Μιλτιάδης Βαρβιτσιώτης;
    Καλά, καλά!!!
    Ο Βαρβιτσιώτης δεν μου φαίνεται ευφυής βρε παιδί μου.
    Αν έδινε πανελλήνιες δεν θα έπιανε ούτε το χειρότερο ΤΕΙ!

  14. sitting duck avatar
    sitting duck 06/04/2012 20:41:16

    Αδέρφια στη Β' Πάνο Παναγιωτόπουλο, δαγκωτό! Ηταν από τους ελάχιστους που δεν ψήφισε την κατάπτυστη και επονείδιστη σύμβαση για τη Ζήμενς. Οτι και να του προσάψει κανείς, αυτό και μόνον τον εξαγνίζει. Νισάφι πιά με τους υπαλλήλους των Γερμανών!

  15. ΠΕΛΙΑΣ avatar
    ΠΕΛΙΑΣ 06/04/2012 21:14:42

    Κάποιοι από τους μερισματούχους της οικονομικής καταστροφής της οικονομίας του Ελληνικού κράτους είναι πάλι στα ψηφοδέλτια της ΝΔ ; και ο Αντώνης τι κάνει;

  16. xbab avatar
    xbab 06/04/2012 21:20:42

    Αυτός ο Κύρτσος....

    • Tassos avatar
      Tassos @ xbab 06/04/2012 22:11:10

      Καλά στην ΝΔ τόσο χαϊβάνια είναι να αφήνουν τον Κύρτσο κάθε μέρα να πουλάει παπά ότι είναι κεντροδεξιός και μετά να σκυλοβρίζει την ΝΔ επί 2 ώρες? Ενας να βγει να πει ότι ο άνθρωπος είναι Σημιτικός και αναγκάστηκε να τον διώξει ο Καραμανλής από διευθυντή του ΕΤ για να σταματήσει να υπονομεύει την Παράταξη δεν υπάρχει?

  17. Δημήτρης avatar
    Δημήτρης 06/04/2012 22:54:27

    Η ΝΔ πρέπει να απαντήσει στο εξής ερώτημα:

    Τελικά το Μνημόνιο είναι θετικό και πρέπει να εφαρμόσουμε τις ρυθμίσεις του όσο το δυνατόν πιο γρήγορα ή αρνητικό και πρέπει να απαλλαγούμε γρήγορα από αυτό?

    Γιατί από το Μνημόνιο 1 στο Μνημόνιο 2 υπήρξε μια ξεκάθαρη αλλαγή γραμμής.

  18. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 06/04/2012 23:48:03

    Η αλήθεια είναι ότι ο κ. Παναγιωτόπουλος δε μου γέμιζε το μάτι...ακούγοντας όμως κάποιες δηλώσεις του, έχω αναθεωρήσει..πιστεύω ότι αξίζει αρκετά...

    • ΕΛΛΗΝ avatar
      ΕΛΛΗΝ @ ΕΥΑ 07/04/2012 20:43:19

      Ηταν ο ΜΟΝΟΣ (Β Αθηνών) απο τα μπουμπούκια που στήριξε ΣΑΜ!!!!!!
      οταν όλοι οι υπόλοιποι πήγαν με την Θυγατέρα.............

  19. Aφροδίτη avatar
    Aφροδίτη 07/04/2012 00:46:40

    Αγαπητέ Αδέξιε Δεξιέ θα ήμουν ανειλικρινής αν σου έλεγα πως δεν συμμερίζομαι απολύτως τους φόβους σου. Τρομάζω στην ιδέα της επανόδου της ατυχήσασας πρώην στρατιώτου, στο κόμμα που τους τίμησε οικογενειακά και τους έκανε νοματαίους.
    Θέλω να πιστεύω πως ο Αντώνης ξέρει ότι, δεχόμενος πίσω την Ντόρα είναι σαν να γνωρίζει πως στην αυλή του σπιτιού του υπάρχει ένα δηλητηριώδες φίδι και του ανοίγει την πόρτα να μπει! Ε, θέλω να πιστεύω πως δεν πάσχει από αυτοκτονικό ιδεασμό!
    Η «οικογένεια» με τις σικελικές αρχές έναν σκοπό είχε ανέκαθεν, που δεν ήταν άλλος από το να «καταλάβει» ένα μεγάλο κόμμα εξουσίας. Δυστυχώς η μοιραία πόρτα ανοίχτηκε το 78΄ στον πατέρα της φαμίλιας και από τότε, μέχρι που να πάθει η κόρη το ψυχολογικό τραλαλά που από βέβαιον φαβορί ατύχησε εκείνη την αποφράδα ημέρα της 29ης/11, κύλησε πολύς χρόνος και αλλοιώθηκαν πολλές συνειδήσεις.
    Βέβαια η Μεγάλη της Υπονόμευσης Σχολή του πρυτάνεως επιτίμου, φρόντισε μετά την «αποκοτιά» της κόρης να αποχωρήσει από το γωνιακό μαγαζί, να αφήσει την 5η φάλαγγα εντός του για να προετοιμάσουν το έδαφος της επιστροφής, αν κάτι δεν της πήγαινε καλά. Η αρχαία στρατηγική του δούρειου ίππου, τους είναι η πλέον προσφιλής και εξ αυτού είναι και κύριο μάθημα στη σχολή τους.
    Η Συγγρού θα πρέπει να ξέρει πως η πανστρατιά επιτυγχάνεται μόνον όταν μιλήσεις στην καρδιά του Έλληνα, λέγοντάς του την αλήθεια και αφυπνίζοντάς του την πατριωτική του συνείδηση.
    Η συγκεκριμένη κυρία, ουδεμία σχέση έχει με αυτό που λέμε Εθνική Αυτοσυνειδησία, γιατί ξεκινώντας από την στάση της στο Μακεδονικό και στο σχέδιο Ανάν και τις πλάτες που έκανε να μπουν τα Σκόπια στο ΝΑΤΟ, καθώς και με τη δήλωσή της στην Κωνσταντινούπολη πως το 21’ ήταν αποτέλεσμα των «ένοπλων συγκρούσεων του ελληνισμού με την Τουρκία», έχει δώσει εξετάσεις και έχει απορριφθεί. Γι αυτό και ψάχνει χαραμάδα να ξαναχωθεί, στα πράγματα.
    Ας κάτσει λοιπόν στη ΔΗ.ΣΥ. της, που έχει ακόμα πέραση στη μουσουλμανική μειονότητα της Θράκης μας και ας μας αφήσει να απολαύσουμε τη δύση της.

  20. Ιωάννης33 avatar
    Ιωάννης33 07/04/2012 01:37:35

    Τελικά κάθε μέρα ανακαλύπτουμε και κάτι...
    Οι περισσότεροι δεν είστε ΝΔ,αλλά θα την ψηφίσετε.
    Δεν γουστάρετε τους βουλευτές της,αλλά συμφωνείτε στην κομματικη πειθαρχία.
    Κοιμούνται στην Συγγρού,αλλά την επόμενη μέρα ως κυβέρνηση θα ξεκινήσει η ανακαμψη.
    Καλά εντάξει,κατάλαβα...Κάτι στράβωσε στο dna του δεξιού τώρα τελευταία

  21. Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
    Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 07/04/2012 03:38:25

    ""Τα εξαπτέρυγα δηλαδή που κάθε τόσο διαγράφονταν πέρυσι, αλλά όλο και πιο κοντά στον τρίτο όροφο της Συγγρου ανέβαιναν.

    Λαμπρά. Είναι που η βάση θα κάνει μόνη της την κάθαρση.""


    Πές τα ρὲ Α.Δ.!!!!!

  22. CORMORAN avatar
    CORMORAN 07/04/2012 10:15:33

    Ενας Ηγετης με οραμα δεν εχει αναγκη ουτε απο το Μητσοτεικο, ουτε απο εξαπτερυγα. Μιλαει στη καρδια και στη ψυχη του λαου, με καθαρες κουβεντες....

  23. Μανιάτης avatar
    Μανιάτης 07/04/2012 10:35:54

    Είναι μόνο θέμα υπνηλίας;

  24. antonis avatar
    antonis 07/04/2012 18:34:05

    Υ

  25. antonis avatar
    antonis 07/04/2012 18:43:29

    Yπαρχει ενα side , που αναφερεται στην Μακεδονια και καλο θα ειναι να το ψηφισετε γιατι οι Σκοπιανοι εχουν παρει φορα με την προπαγανδα τους ΕΙΝΑΙ www.topix.com/forum/world/macedonia/TAAAAFN23PMGMJ147 Κοινοποιηστετο σε ολους ενα YES , ειναι αρκετο. Τα Ελληνικα Μ Μ Ε που βρισκονται ;;;;;;

  26. Βαγγέλης avatar
    Βαγγέλης 08/04/2012 23:05:49

    Ο Σαμαράς είναι ηγέτης τελεία και παύλα.