#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
27/10/2010 19:23
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Κάποιος να πει στον κ. Πεταλωτή ότι ο Σαμαράς δεν φοβήθηκε τελικά



Προφανώς στην κυβέρνηση το έχουν “χάσει”. Δεν είναι μόνοι οι απαράδεκτες και πανικόβλητες σημερινές δηλώσεις του κ. Ραγκούση ( Ο πανικός του ΠΑΣΟΚ και ο Ραγκούσης που την είδε …Κουτσόγιωργας)

Είναι και ο κ. Πεταλωτής που διερωτήθηκε σήμερα στο briefing “εάν ο Αντώνης Σαμαράς θα έχει το «θάρρος» να πει στη Σύνοδο του Ευρωπαϊκού Λαϊκού Κόμματος ότι η ΝΔ κατεβαίνει στις εκλογές με προμετωπίδα κατά του Μνημονίου και να αναλύσει τις «μαγικές» λύσεις για μηδενισμό του ελλείμματος σε έναν χρόνο…”

Τελικά, όμως ο κ. Σαμαράς δεν … φοβήθηκε και είπε μεταξύ άλλων στον πρόεδρο του ΕΛΚ Βίλφρεντ Μαρτένς: “έχουμε σοβαρές αντιρρήσεις με ένα μείγμα πολιτικής, που επιτυγχάνει λιγότερο από 50% αποτελεσματικότητα ως προς τη μείωση του ελλείμματος.  Όπως έχουμε σοβαρές αντιρρήσεις με αλλεπάλληλα μέτρα περιοριστικής πολιτικής, που επιδεινώνουν την ύφεση μάλλον, παρά περιορίζουν το έλλειμμα….”

Συνάντηση Σαμαρά – Μαρτένς

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Orestios avatar
    Orestios 27/10/2010 19:39:23

    Κάποιος να μαζέψει το GAP παρακαλώ πολύ.
    Βλέπει σχέδιο αποσταθεροποίησης.
    Εμείς πάλι το είδαμε την Δευτέρα σε διακαναλική μετάδοση.

  2. stoxastis avatar
    stoxastis 27/10/2010 19:47:05

    Ειναι πολύ σημαντικό το επικοινωνιακό επιτελείο στη Ρηγίλης να μεταφέρει στον Ελληνα Πολίτη την ανάλυση της οικονομικής πρότασης του Σαμαρά. Οι προτάσεις της ΔΕΘ είναι ανάγκη περισσότερο από ποτέ να φθάσουν απλά και κατανοητά στούς Πολίτες. Μόνο ετσι θα υπάρξουν γραμμές άμυνας στίς λοιδωρίες από πράσινους, δράκουλες, εχθρούς και "φίλους" εντός και εκτός των τοιχών...

  3. zackii avatar
    zackii 27/10/2010 21:08:25

    Ο ΓΑΠ δεν βλέπει σχέδιο αποσταθεροποίησης..Είναι η αποσταθεροποίηση.

  4. panos avatar
    panos 28/10/2010 00:40:08

    ΠΡΟΛΑΒΑΝ ΚΑΙ ΚΑΝΑΝ ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΗ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΣΥΣΠΕΙΡΩΘΗΚΑΝ ΟΙ ΠΑΣΟΚΟΙ ΚΑΙ ΞΥΠΝΗΣΑΝ , ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Η ΚΑ ΜΑΚΡΗ...ΝΑ ΓΙΑΤΙ ΠΡΙΝ ΚΟΙΜΟΝΤΟΥΣΑΝ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΔΑΝ ΤΟ ΦΩΣ ΤΟ ΑΛΗΘΙΝΟ ΚΑΙ 8Α ΨΗΦΙΣΟΥΝ ΠΑΛΙ ΠΑΣΟΚ!ΡΕ ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΩΡΑ?????????????

    • anonymos avatar
      anonymos @ panos 28/10/2010 11:33:00

      Αμα ακούς Κάτια Μακρή και δίνεις και βάση σ'αυτά που λέει μάλλον πρέπει να πας σε ψυχιάτρο. Αλλά επειδή η κυρία είναι όπως και όλα τα μεγαλοκοριτσόπουλα που έχει μαζέψειτο Γιωργάκι είανι περιορισμένης αντιλήψεως απλά έβγαλε στον αέρατον πραγματικό στόχο της συνέντευξης. Αλλα ότι και να κάνουν οι μέρες τους μετρήθηκαν πια.

  5. I.Q. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΥ avatar
    I.Q. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΥ 28/10/2010 09:29:36

    Μη πειράζετε τον Πεταλωτή. Με τέτοια φάτσα και τον τρόπο που τα λέει (κι αυτά που λέει) για τη ΝΔ δουλεύει κι αυτός!

    • anonymos avatar
      anonymos @ I.Q. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΥ 28/10/2010 11:33:37

      Ο Χάρυ Κλύν τον τέλειωσε

  6. ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
    ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 28/10/2010 10:37:03

    O Hippo του Μαξίμου.

  7. δημητρης avatar
    δημητρης 28/10/2010 10:42:53

    ΑΦΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΝ ΦΟΒΗΘΗΚΕ ΑΣ ΤΟΝ ΕΞΩΘΗΣΕΙ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΕΙ.
    ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΥΝΟΥ Η ΠΡΕΣΒΕΙΑ ΟΠΩΣ ΤΟΥ ΚΚ ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΕΙΠΑΝ¨: "ΕΧΑΣΕΣ ΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΣΚΑΣΕ ΚΑΙ ΒΟΥΛΩΣΤΟ";

  8. Xristos avatar
    Xristos 28/10/2010 11:01:34

    Καλημερα χρονια πολλα.

    “έχουμε σοβαρές αντιρρήσεις με ένα μείγμα πολιτικής, που επιτυγχάνει λιγότερο από 50% αποτελεσματικότητα ως προς τη μείωση του ελλείμματος. Όπως έχουμε σοβαρές αντιρρήσεις με αλλεπάλληλα μέτρα περιοριστικής πολιτικής, που επιδεινώνουν την ύφεση μάλλον, παρά περιορίζουν το έλλειμμα….”

    Αυτο, να με συγχωρειτε κιολας, αλλα δεν ειναι αυτο που λεει στην Ελλαδα ο Σαμαρας. Αλλο σοβαρες αντιρρησεις, αλλο ο ανενδοτος κατα του Μνημονιου που υπαρχει στην Ελλαδα.. Ηπιοτατος στις δηλωσεις του ο προεδρος, σε σχεση τουλαχιστον με την δυναμικη που αναπτυσσει εντος Ελλαδος.

  9. δημης avatar
    δημης 28/10/2010 14:54:37

    Να του πεί δεν λέω ,ΑΥΤΟΣ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ;;;;;;

  10. o παγωτατζής avatar
    o παγωτατζής 28/10/2010 17:12:32

    @ δημητρη
    Δεν μας κήρυξε αυτός τόν πόλεμο για νά τού τό πούμε ξερά όπως θά σου άρεσε εσένα!
    Δηλαδή πόσο πιό εύσχημα να τού τό πεί;;;;
    ΑΥΤΟΣ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕ!!!!!
    ...Για σένα δεν ΞΕΡΩ!

  11. δημητρης avatar
    δημητρης 28/10/2010 18:00:06

    ΤΟΥ ΤΡΑΒΗΞΑΝΕ ΤΟ ΑΥΤΙ ΤΟΥ ΑΝΤΩΝΗ ΣΤΙΣ ΒΡΥΞΕΛΛΕΣ ΚΑΙ ΛΕΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΑΣΤΕΙΑ;
    ΜΑΣ ΑΠΑΡΙΘΜΗΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΝΟΜΟΣΧΕΔΙΑ ΤΟΥ ΜΝΗΜΟΝΙΟ Υ ΠΟΥ ΨΗΦΙΣΕ Η Ν. ΔΟΥΛΑ. . ΛΟΙΠΟΝ ΤΙ ΝΟΜΙΖΕΙ;
    ΜΟΛΙΣ ΟΜΩΣ ΤΟΥ ΣΦΥΡΙΞΑΝ ΤΟΝ ΧΑΜΟ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΤΟ ΠΙΣΤΟΛΙ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΣΤΡΟΦΗ..