#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
28/11/2012 20:56
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Κάποιος να μαζέψει τους βουλευτές που έχουν... ξεφύγει



Κάποιος θα πρέπει να τους μαζέψει τους βουλευτές που έχουν... ξεφύγει. Δε μας φτάνουν οι σεξουαλικές ανησυχίες του ΣΥΡΙΖΑ, ούτε οι «τρέλες» του Παναγούλη που θα στείλει στο απόσπασμα όλους του μνημονιακούς, τώρα φαίνεται ότι το κλίμα χαλαρότητας, για να μην πούμε καμιά βαρύτερη λέξη, πέρασε και στις άλλες κοινοβουλευτικές ομάδες.

Τους τελευταίους μήνες έχουμε δει κι έχουμε ακούσει πολλά, αλλά οι δηλώσεις του βουλευτή Ταμήλου της ΝΔ θα έχουν περίοπτη θέση. Αφού βγήκε στη δημοσιότητα βίντεο όπου λέει ότι δεν μπορεί να έρχεται στις επιτροπές της Βουλής κάθε εβδομάδα αφού πληρώνεται με το μήνα, χθες επιτέθηκε στους δημοσιογράφους λέγοντας:«Έχουμε βρει τον μπελά μας με εσάς. Αντί να μας κατηγορείτε για τα νομοσχέδια που ψηφίζουμε, ασχολείστε με εκεί που ξύνουμε τα @ρχ...@ μας» είπε ο βουλευτής.

Τώρα τι να πει κανείς και τι να σχολιάσει: Ποιοι τα ξύνουν καλύτερα στη Βουλή ή αν έχουν χρόνο μεταξύ ξυσίματος και αποχής από το κοινοβούλιο να ψηφίζουν και κανένα νομοσχέδιο;

Κάθε μέρα έχουμε κι από ένα περιστατικό που ντροπιάζει τον κοινοβουλευτισμό. Να φταίνε οι κακές παρέες και οι συνήθειες των Χρυσαυγιτών; Να έχουν νεύρα οι βουλευτές γιατί τους κόπηκαν πολλά από τα προνόμια; Λέτε να αποφάσισαν να κάνουν τη Βουλή μπου...ο για να συμφωνήσουν με τους διαμαρτυρόμενους πολίτες; Ό,τι κι αν είναι η εικόνα των τελευταίων μηνών δεν περιποιεί τιμή στο πολιτικό προσωπικό.

Από τις κραυγές των Χρυσαυγιτών και τους τσαμπουκάδες περάσαμε στη θεατρική παράσταση των Ανεξάρτητων Ελλήνων. Μετά ο Παναγούλης έφερε άρωμα... Λιβύης στο Κοινοβούλιο και ο Τατσόπουλος μας θύμισε πώς είναι οι Έλληνες εραστές ενώ η Δούρου επιβεβαίωσε ότι στον ΣΥΡΙΖΑ είναι μια ωραία ατμόσφαιρα που λένε και τα μπινελίκια τους. Για να μη μιλήσουμε για τον ανεκδιήγητο Συριζαίο που έβριζε κουτσό τον Σόιμπλε.

Ας τους μαζέψουν λοιπόν τους βουλευτές όλων των κομμάτων που εκχυδαΐζουν το ελληνικό κοινοβούλιο διότι δε θα πρέπει μετά να διαμαρτύρονται που κάποιοι φωνάζουν να καεί το μπου...λο η Βουλή.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Αιρετικός avatar
    Αιρετικός 28/11/2012 21:12:46

    Μαζεύτε τους...΄Εχουν συναίσθηση των καταστάσεων και της θέσης τους?

    • Θέση Ραγιά Βουλευτή. avatar
      Θέση Ραγιά Βουλευτή. @ Αιρετικός 29/11/2012 02:19:18

      Βεβαίως ,για αυτό ψηφίζουν Ναι σε όλα χωρίς να διαβάζουν καν τι ψηφίζουν ,το να πετάξουν και καμιά αλήθεια στα διαλείμματα των Ναι σε όλα δεν είναι κακό .

  2. xzetta avatar
    xzetta 28/11/2012 21:19:10

    καθρέφτης της κοινωνίας δεν (πρέπει να) είναι? και μια τύπου τσιτσιολίνα και θα είμαστε κομπλέ.

  3. η Dimi avatar
    η Dimi 28/11/2012 21:28:43

    "Και Αδύνατον πλέον το Ελληνικόν Πνεύμα, να επιτρέψη εις τον Έλληνα, χάριν ανοητάτων λόγων, να στερείται της συναισθήσεως ακριβώς της Τρισμεγίστης του Δυνάμεως: ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΤΗΤΟΣ ΤΟΥ.»
    ~Περικλής Γιαννόπουλος (1871-1910): "O Πατέρας του Ελληνοκεντρισμού" και
    "Ο Εξοχότατος των Νέων Ελλήνων"

  4. captain giannis avatar
    captain giannis 28/11/2012 22:27:38

    Και να ηταν μονο αυτος..........Απλα μεταξυ τους κανουν κοντρες ποιος θα κανει και ποιος θα πει τη καλυτερη μ@@@@@α. Ας καμαρωσουμε λοιπον τα ......καμαρια μας !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  5. aris. aold avatar
    aris. aold 28/11/2012 22:30:52

    Τι σας κάνει εντύπωση.

    Απλά το υλικό που έχει η ελληνική βουλή ξεδιπλώνει καθημερινά και διακομματικά τις αρετές του.

    Αν είχαμε καλούς πολιτικούς δεν θα φτάναμε ως εδώ.

    Εδώ από έναν στρατό πολιτικών επιστρατεύθηκε ο Στουρνάρας εξωκοινοβουλευτικός επειδή ήταν όλοι άχρηστοι και άσχετοι.

    • sawas avatar
      sawas @ aris. aold 28/11/2012 23:51:39

      Με λίστα δεν έγιναν οι τελευταίες εκλογές?
      Ο συντάκτης της φέρει ακέραια την ευθύνη.

      • MCA avatar
        MCA @ sawas 29/11/2012 11:53:32

        ΣΩΣΤΟΣ!!!!!!!!

  6. rally monkey avatar
    rally monkey 28/11/2012 22:51:49

    δειξτε λιγη κατανοήση...o κ. Tαμηλος αισθανθηκε ότι επρεπε να αντιδρασει γιατι τα φωτα της δημοσιοτητας τα ειχε μονοπωλησει έταιρος πρωην (παλι καλα..) βουλευτης του νομού
    h**p://www.youtube.com/watch?v=nPZXSMwSYFI

  7. ΕΛΕΝΗ ΔΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΥ avatar
    ΕΛΕΝΗ ΔΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΥ 28/11/2012 23:39:00

    http://www.youtube.com/watch?v=HQx-B92QaWM

  8. Μεγάλες στιγμές avatar
    Μεγάλες στιγμές 29/11/2012 00:04:19

    Ετσι ακριβως.Η διαγραφή πλέον δεν είναι ταμπού και στο φινάλε δεν είναι λόγος διαγραφής μόνο η κομματική πειθαρχία αλλά και η βουλευτική σοβαρότητα!

  9. Μεγάλες στιγμές avatar
    Μεγάλες στιγμές 29/11/2012 00:05:52

    Αμ το άλλο,..υποεπιτροπή που συνεδριάζει.Τόσες επιτροπές δεν ήταν αρκετές,χρειαζόμαστε και τις υπο-

  10. George avatar
    George 29/11/2012 00:11:28

    Το κακό είναι ότι οι βουλευτές δεν ντρέπονται για την αργομισθία τους. Καφεδάκι, τσιγαράκι, αυτοκινητάκι, ίντριγκες, γκομενίτσες, βόλτες στο Κολωνάκι και κανένα μετρήσιμο αποτέλεσμα. Για να μην αναφέρουμε το αίσχος των συνταξιούχων.

  11. Αιρετικός avatar
    Αιρετικός 29/11/2012 01:23:28

    Είναι αλήθεια ότι ο εν λόγω έκανε και δηλώσεις κατά της διεκδίκησης των δικαστών για μη περικοπές των μισθών τους?

  12. nearxos avatar
    nearxos 29/11/2012 06:52:34

    Αξιοι όλοι.....είμαστε όλοι άξιοι της μοίρας μας και του αποτελέσματος της ψήφου μας.
    Μπράβο μας!!! και εις ανώτερα!!!!!

    • ......14 λεξεις !!! avatar
      ......14 λεξεις !!! @ nearxos 29/11/2012 09:45:55

      O KOΣΜΟΣ ΞΥΠΝΑΕΙ!
      ΟΙ ΓΡΑΙΚΥΛΟΙ ΑΚΟΜΗ...

  13. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 29/11/2012 12:19:06

    Άς πρόσεχαν τα κομματικά επιτελεία (ΝΔ , ΣΥΡΙΖΑ και λοιπών), ποιούς βάζουν στις λίστες υποψηφίων.
    Εδώ είχαν τόσα χρόνια περίοπτους τους τελείως καμμένους, και προσφάτως παζάρευαν "κελεπούρια" ιφικράτηδες, στους ταμήλ και στους μπλάκ-εντ- ντέκερ τατσο-πούλους θα κολλάμε τώρα;

  14. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 29/11/2012 12:47:30

    Ἀπό πολιτική εὐπρέπεια,ὑπευθυνότητα,ἀρχοντιά καί ταπεινότητας....Στό βάθος Κῆπος..

  15. Μυρριναίος avatar
    Μυρριναίος 29/11/2012 13:33:55

    Ρε παιδιά ο Ταμήλος . και ο κάθε Ταμήλος δηλαδή ανά την Ελλάδα , είναι άλλος στην πατριδα του; Ο ίδιος είναι.Και τον εκτιμούν και τον ψηφίζουν και τον κάνουν "πατέρα του έθνους". Με τέτοιους πατεράδες λοιπόν τι θα γίνουν και τα παιδιά ;.Αν αυτούς θέλουμε να μας εκπροσωπούν καλά να πάθουμε.

    • Αιρετικός avatar
      Αιρετικός @ Μυρριναίος 29/11/2012 20:29:56

      Ορθότατα! Θα είχε μεγάλο ενδιαφέρον, για το ψυχογράφημά μας ως χώρα, να μελετήσει κανείς την "φυλή" των βουλευτών...

  16. Σοφία avatar
    Σοφία 29/11/2012 17:38:59

    Ενω οι υπολοιποι βουλευτες του νομου στεκονται στο υψος τους....
    http://www.youtube.com/watch?v=0Tx9r2qvrNA

  17. n.n avatar
    n.n 30/11/2012 08:38:21

    Αλήθειες είπε ο Ταμήλος για τους Δημοσιογράφους. Μήπως δεν ασχολούνται με τα πάντα και χωρίς ουσία . Πόσοι Δημοσιογράφοι γνωρίζουν πραγματικά τα ζητήματα. Δεν ασχολήθηκαν όμως οι κκ Δημοσιογράφοι με τον Ταμήλο όταν κατηγόρησε τους Δικαστές για τις οικονομικες τους απαιτήσεις. Φυσικά όλοι μας γνωρίζουμε το γιατί .