#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
21/05/2010 21:15
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Κάνει πίσω τώρα ο κ. Πεταλωτής για τα μπλογκς



Τα μπλόγκς είναι ένας σύγχρονος τρόπος επικοινωνίας, που είναι πάρα πολύ σημαντικός"

ΜΠ. ΠΑΠΑΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ: Θα ήθελα λίγο να ξεκινήσουμε, απ' αυτή την ιστορία με τις φημολογίες κ.τ.λ. στις οποίες αντιδράσατε κι εσείς χθες και δόθηκε η υπόσχεση σε κάποιους, ότι σκέφτεστε να πάρετε μέτρα κατά των μπλοκς κ.τ.λ…

Γ. ΠΕΤΑΛΩΤΗΣ: Ναι. Αυτό δεν μπορώ να καταλάβω πως προέκυψε και το είδα και σε μπλογκ. Είδα βέβαια και μία ατυχέστατη δήλωση του κ. Καμμένου, ο οποίος και χθες το βράδυ, σ' ένα τηλεοπτικό κανάλι, ο οποίος μάλλον ή δεν άκουσε αυτά που είπα ή δεν τα διάβασε ή δεν μπορεί ν' αντιληφθεί αυτά που διαβάζει ή ακούει.

ΜΠ. ΠΑΠΑΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ: Τι εννοείτε τώρα ακριβώς. Δηλαδή, τι παρεξηγήθηκε κατά τη γνώμη σας, απ' αυτά τα οποία είπατε;

Γ. ΠΕΤΑΛΩΤΗΣ: Κατ' αρχάς εγώ, δεν είπα για τα μπλογκς, τίποτα. Είπα ότι κάποιοι κρύβονται από την ανωνυμία, εκμεταλλευόμενοι τα σύγχρονα μέσα, για να λασπολογήσουν και για να βάλλουν την κυβέρνηση. Αλλά εγώ, δεν μίλησα για τα μπλόγκς και για τις ιστοσελίδες. Βεβαίως, κάποιοι, όπως θα μπορούσαν και μέσα από εφημερίδες, επέλεξαν τα μπλόγκς που είναι και ένας σύγχρονος τρόπος επικοινωνίας, που είναι πάρα πολύ σημαντικός. Κανείς δεν μπορεί να αρνηθεί όλα αυτά τα μέσα, ίσα-ίσα έχουν αλλάξει και τον τρόπο επικοινωνίας των πολιτών. Τώρα το πώς αυτό ερμηνεύθηκε ότι θα πάρουμε μέτρα κατά των μπλόγκς, κανείς δεν μπορεί να αντιληφθεί. Και μάλιστα όποιος διαβάσει τη χθεσινή ενημέρωση πολιτικών συντακτών θα δει ότι συνάδελφός σας δημοσιογράφος με ρώτησε διευκρινιστικά τι εννοώ και εξήγησα ότι θ' αποδειχτεί ότι δεν υπάρχει κάτι τέτοιο κι αυτό είναι μια ξεκάθαρη απάντηση.

ΜΠ. ΠΑΠΑΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ: Άρα λοιπόν δεν σκέφτεστε κάποια μέτρα;

Γ. ΠΕΤΑΛΩΤΗΣ: Δεν είπε κανείς κάτι τέτοιο.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Orestios avatar
    Orestios 21/05/2010 21:27:49

    Δεν βλέπω να κάνει πίσω.
    Δεν είναι στην ιδεολογία του ΠΑΣΟΚ η ελεύθερη διακίνηση ιδεών. Είναι ενάντιοι στον φιλελευθερισμό.

  2. ΒΡΑΧΟΣ avatar
    ΒΡΑΧΟΣ 21/05/2010 21:32:18

    Ρε εσείς bloggers, δεν καταλάβατε ΟΛΟΙ καλά...
    Ο Πεταλωτής δεν είπε αυτά που είπε...
    Παρακούσατε...Να πάτε να κοιταχθείτε...ΌΛΟΙ...
    Με το βιβλιάριο και τον κηδεμόνα σας στον ΩΡΛ...

    • Orestios avatar
      Orestios @ ΒΡΑΧΟΣ 21/05/2010 21:46:15

      Τα είπε ο δίδυμοςς αδερφός του.

      • ΒΡΑΧΟΣ avatar
        ΒΡΑΧΟΣ @ Orestios 21/05/2010 21:48:31

        Δεν βλέπω και καλά λοιπόν. Άντε και στον Οφθαλμίατρο...

      • ΒΡΑΧΟΣ avatar
        ΒΡΑΧΟΣ @ Orestios 21/05/2010 22:05:34

        Με βάζεις σε έξοδα σε δύσκολους καιρούς, καρντάσι...

      • Orestios avatar
        Orestios @ Orestios 21/05/2010 22:38:38

        Βράχε, το έχεις ανάγκη. Με την μέριμνα της υπουργού ασθενειών, και μόνο ασθενειών, θα γιάνεις. :)

      • thespieys avatar
        thespieys @ Orestios 21/05/2010 22:56:28

        Αντώναρος Νο2;;;

    • ΒΡΑΧΟΣ avatar
      ΒΡΑΧΟΣ @ ΒΡΑΧΟΣ 21/05/2010 22:42:50

      Είμαι παντελώς ανίατη περίπτωση.
      Τελείως αδιόρθωτος...

      • Orestios avatar
        Orestios @ ΒΡΑΧΟΣ 22/05/2010 01:36:24

        :)

  3. Γκολίτσης Δημήτριος avatar
    Γκολίτσης Δημήτριος 21/05/2010 21:45:20

    Ο κ.Πεταλωτής και οι πέριξ αυτού άνωθεν και εκατέρωθεν ας κάνουν το κόπο να δουν το blog 2013 -Third Balkan War που προσβάλλει βάναυσα όλους τους Έλληνες, αλλά και την ανθρώπινη αξιοπρέπεια και στοιχειώδη νοημοσύνη.Απορώ και για το You Tube και για το ύπνο του δικαίου των κρατικών παραγόντων.

  4. EtsiMareSei avatar
    EtsiMareSei 21/05/2010 21:48:48

    Η απολυτη υποκρισια,..καθως συνεχιζει να "φωτογραφιζει" μεσα στο μενος του, τα συγχρονα μεσα επικοινωνιας και αυτους που κρυβονται πισω απτην ανωνυμια τους,ως λασπολογους,..αλλα μας λεει οτι ηταν πολυ προσεκτικος ,ωστε να μην αναφερει την λεξη μπλόγκ και ιστοσελίδες!!
    Ωστε να μην γινει ξεκαθαρο ουτε καν για τον ιδιο στο που πραγματικα αναφερεται οταν λεει συγχρονα μεσα!!
    Απιστευτο ταλεντο μας προεκυψε τελικα,κρυβεται πισω απτο δαχτυλο του με την χαρη 1000 ελεφαντων!!

  5. μας δουλεύουν avatar
    μας δουλεύουν 21/05/2010 22:15:55

    Εδώ ξεσηκώθηκαν και οι πέτρες εναντίον τους, αυτό δα έλειπε να μην τα έπαιρναν πίσω.
    Και κλάμα ο Ψυχάρης!!!

  6. Orestios avatar
    Orestios 21/05/2010 22:37:16

    Οι φασίστες πάντα ήθελαν να ελέγχουν τις "νέες τεχνολογίες" και την "εκπαίδευση" (μια ευρεία έννοια που περιλαμβάνει πολλά περισσότερα από το εκπαιδευτικό σύστημα). Για να μπορούν να προπαγανδίζουν καλύτερα. Όταν ο έλεγχος χάνεται τότε η "νέα τεχνολογία" είναι απειλή και "κακό".

  7. xenitemenos21 avatar
    xenitemenos21 21/05/2010 23:39:27

    Orestios at 22:37, ο βηχας θα τους κοπει οριστικα και αμετακλητα οταν ολοι οι Ελληνες - και αυτοι, δηλαδη, που δεν εχουν δυνατοτητες προσβασης στο Internet - θα μπορουν να μαθαινουν αυτα που γραφουν τα blogs...

  8. Orestios avatar
    Orestios 22/05/2010 08:54:37

    xenitemene, μέχρι τότε θα παίζουν το παιχνίδι των διπλών μηνυμάτων, προκειμένου να προκαλέσουν σύγχιση και να θολώσουν τα νερά. Κακώς επέλεξαν αυτή την τακτική γιατί πολύ εύκολα αποκαλύπτεται και οι συνέπειες θα είναι δυσάρεστες για τον δυσπροσωδιακό και την παρέα του.

  9. nancy avatar
    nancy 22/05/2010 11:26:56

    Μπά, δεν θα κάνει πίσω ο Πεταλωτής, θα μας νουθετούν εγκάθετοι μέσω μπλόγκς. Μετά θα δει τι άλλο μπορεί να κάνει. Αλλά, τώρα το θυμήθηκε?

    • EtsiMareSei avatar
      EtsiMareSei @ nancy 22/05/2010 14:12:28

      Το αν κανει πισω η οχι ο οποιοσδηποτε "υπανθρωπος" ειναι αποκλειστικα δικο του θεμα..
      Το να νιωθει ομως καυτη την ανασα στον σβερκο του σε καθε του βημα, ειναι θεμα και υποχρεωση του καθε υγιους σκεπτομενου πολιτη που οφειλει να υποδεικνυει "κατα ρυπας" την καθε διπροσωπη τακτικη σε επιπεδο ασκησης εξουσιας.
      Γιατι τον διαολο για να τον ξεσκεπασεις καμια φορα το μονο που εχεις να κανεις ..ειναι να τον ακολουθησεις κατα ποδας!!