26/11/2009 21:15
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Κάναμε κι εμείς μια δημοσκόπηση. Βγάζει πρώτον τον Ψωμιάδη με διαφορά



Έχουν πάθει πανικό! Πάει το πουλάκι, πέταξε! Βγάζουν κάθε ώρα μία δημοσκόπηση που δείχνει μπροστά την Ντόρα! Πώς πέρασε μπροστά; Εξαιτίας του παραληρήματος του Πολύδωρα; Και εμείς κάναμε μία και δείχνει 10 μονάδες μπροστά τον Ψωμιάδη... Να σας δείξω και γράφημα! Το ποτάμι πίσω δεν γυρνά, η Ελλάδα ψηφίζει Σαμαρά! Η διαφορά θα εκπλήξει όσους πιστεύουν ακόμη τα διαπλεκόμενα ΜΜΕ!

http://paideia-gr.blogspot.com/2009/11/blog-post_3309.html

Quiz: Ποιού απο τους τρείς η εταιρεία έβγαλε σήμερα μπροστά με σχεδον 5% την σύζυγο του πρώτου;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. «Κασσάνδρα» avatar
    «Κασσάνδρα» 26/11/2009 21:37:18

    Αν δεν βγαίνει η Αγία πρώτη είναι μάπα το γκάλοπ! :P

  2. τακης avatar
    τακης 26/11/2009 22:12:31

    Στο ΝΕΤ πριν από λίγο κάνανε το κορυφαίο.μιξάρανε το βίντεο που έδειχνε τον κόσμο από την ομιλία Σαμαρά στην Θεσσαλονίκη, αλλά αντί για Σαμαρά δείχνανε την ντόρα σε από τις ομιλίες της.

    αν δεν είναι αυτό μηχανισμός τι είναι?
    επιτρέπεται κρατικό κανάλι που το πληρώνουμε από την τσέπη μας να κάνει τέτοια πράματα ΑΚΡΩΣ ΑΝΤΙΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΑ προσπαθώντας να χειραγωγήσει το Έλληνα?ΠΟΥ ΦΤΑΣΑΝΕ!!!
    ΝΤΡΟΠΗ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΛΗΤΕΣ

    • Factorx avatar
      Factorx @ τακης 26/11/2009 22:28:50

      Το είδε άλλος; είναι γεγονός;

      • B.K.Σ. avatar
        B.K.Σ. @ Factorx 26/11/2009 22:34:38

        το είδα κι εγώ. δείχνανε το ακροατήριο του Σαμαρά και αμέσως πλάνο της Ντόρας, καπάκι το ακροατήριο του Σαμαρά και πάλι την Ντόρα να μιλά. Δυό φορές έγινε σίγουρα.

  3. τακης avatar
    τακης 26/11/2009 22:35:05

    αλήθεια λέω,ειλικρινά το είδα και αηδίασα,πριν από λίγο.
    μιξάρανε τον κόσμο του Σαμαρά από την Θεσσαλονίκη με μια ομιλία της ντόρας
    έδειχνε την ντόρα να χαιρετά τον κόσμο και μετά μεγέθυνε η εικόνα και έδειχνε τον κόσμο από την ομιλία του Σαμαρά.Δηλαδή σε δημιουργούσε την εντύπωση ότι είναι οπαδοί της ντόρας.
    ζήτα το από το ΝΕΤ να στο στείλουν και θα καταλάβεις.Αν στο στείλουν.

    • ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
      ΓΙΑΝΝΗΣ @ τακης 26/11/2009 23:44:18

      Πρέπει να αντιδρουν οι πολίτες στην κοροιδία?Πήρατε τηλεφωνο στην ΕΡΤ να τους βρίσετε που υποτιμουν τη νοημοσύνη μας? Όχι πως θα αλλαξει κατι, αλλα να μη μας περνανε για κάφρους!!Με ευγένειες δεν γίνεται να αντιμετωπίζεις τη ΒΡΩΜΑ ΚΑΙ ΤΗ ΔΥΣΩΔΙΑ του συστήματος που στηριζει την Μητσοτάκαινα. Χρειάζεται δυναμικη αντίδραση και ΜΑΖΙΚΗ ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗ ΣΤΙΣ ΚΑΛΠΕΣ!!!

      • τακης avatar
        τακης @ ΓΙΑΝΝΗΣ 26/11/2009 23:51:30

        δεν πήρα γιατί γραμμένο μ΄έχουν και εμένα και πιστεύω όλους μας.
        αυτά δεν γίνονται από το τηλέφωνο,ούτε από έναν άγνωστο πολίτη.
        θέλουν άλλο τρόπο.

      • B.K.Σ. avatar
        B.K.Σ. @ ΓΙΑΝΝΗΣ 26/11/2009 23:55:27

        έχουμε πάθει ανοσία στους Γκαιμπελισμούς Γιάννη. και αυτοί μποροί να νομίζουν πως δουλεύουν ακόμη αλλά ο κόσμος έχει πάθει ανοσία, πρέπει να ανακαλύψουν νέες μεθόδους στα εργαστήριά τους -μαζί με τους ιούς τους...

      • Υ. avatar
        Υ. @ ΓΙΑΝΝΗΣ 27/11/2009 00:05:46

        Στα κουμάντα της ΕΡΤ, είναι ακόμη ο Παναγόπουλος?

        • kanis avatar
          kanis @ Υ. 27/11/2009 00:58:00

          Εννοείς, ότι η Παναγιωταρέα θα τον ρώταγε, πότε θα βγάλει την κολλητή της;

        • Υ. avatar
          Υ. @ Υ. 27/11/2009 01:12:20

          Όχι, αλλά σκέψου αν το πασόκ τον είχε αλλάξει με τον Παναγιώτου? Παναγόπουλος, Παναγιωταρέα, Παναγιώτου. Αν βάζαμε μάλιστα τον Πανάγο από τη Μεβγάλ και τον Πανίκα, ε, τότε, θα γινόταν της Παναγίας.

        • loretta avatar
          loretta @ Υ. 27/11/2009 01:17:43

          κανις ..

          απο οσο γνωριζω υποτιθεται οτι και ο παναγοπουλος ειναι στο συστημα ρουσοπουλου....αυτο δεν την ενοχλησε την κυρια?

          οσο για την παναγιωταρεα αυτη γυριζει αναλογα με την καθε κυβερνηση και μην ξεχναμε οτι επι Σημιτη ηταν κολητη με τον ΜΠΕΝΙ ...συνεπως δεν αντιλαμβανομαι...τι σημασια εχει ? η παναγιωταρεα ειναι πιο ισχυρη απο τον καθε παναγοπουλο...κανω λαθος???

  4. Giorgos_T avatar
    Giorgos_T 26/11/2009 22:55:03

    ¨Καλημέρα¨

    Ανακαλύψαμε επιτέλους ότι επιζούμε σε μια δικτατορία;

    Θέλω να μάθω έναν αγρότη, εργάτη, υπαλληλάκο, πωλήτρια κλπ που να πιστεύει ότι το παιδί του θα γίνει πρωθυπουργος.

    Αν δεν το έχουμε καταλάβει, την Κυριακή ψηφίζουμε ΜΌΝΟ ευκαιρία για αποδόμηση ενός τμήματος του μηχανισμου.

    Τα σημαντικά είναι μετά, όταν θα ζητηθεί να ξεκινήσει ο διάλογος με την κοινωνία.

    Με προτάσεις, με ανοιχτό δίκτυο, χωρίς έτοιμες ατζέντες και με ευκαιρία για πειραματισμό.

    Αν είναι να μπορούμε από τώρα να προείπουμε τι θα γίνει μετά...

    Εκεί πρέπει να τεθούν αυτά ΟΛΑ

    και ιδίως να μην γίνει κανένας συμβιβασμός με τις βαρωνίες από τον νικητή Σαμαρά.

    έπαιξαν και (ελπίζω!) έχασαν.

  5. ΣΒΕΤΛΑΝΑ avatar
    ΣΒΕΤΛΑΝΑ 26/11/2009 23:19:46

    Αυτή τη στιγμή ο Μαυρίκης ψεύδεται ασύστολα στο ΕΧΤΡΑ. Δεν ντρέπονται πια... Λίγη αιδώ δε βλάπτει... ΨΕΜΜΑΤΑ! ΛΑΣΠΗ! ΩΡΑΙΟΙ "ΚΥΡΙΟΙ" ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΤΗ "ΚΥΡΙΑ" ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗ...
    Αυτή είναι η Ν.Δ. που θέλουμε για το μέλλον?
    ΜΕ ΓΡΥΛΛΑΚΗ? ΜΕ ΛΑΣΠΗ? ΜΕ ΜΑΥΡΗ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ?

    • kanis avatar
      kanis @ ΣΒΕΤΛΑΝΑ 27/11/2009 00:58:48

      Τι είπε;

  6. Tasos avatar
    Tasos 27/11/2009 02:05:20

    Χάνουμε τα λόγια μας με τους άθλιους αυτούς τύπους. Από Δευτέρα αρχίζει το χοντρό κράξιμο και το πανηγύρι. Ελα δω ρε ρίζο, ρε Οικονόμου, ρε Οικονομέα. Και να αρχίσει το ψάλσιμο με μπόλικα Γαλλικά να την σακκουλευτούνε. Ελα δω ρε Βαρβιτσιώτη, ρε Πολύδωρα ρε τενεκέδες ξεγάνωτοι. Και να πέφτει το μπινελίκι χοντρά.

    • Shalai avatar
      Shalai @ Tasos 27/11/2009 02:19:14

      Πραγματικά έτσι και βγει ο Σαμαράς θα είναι το πρώτο ΥΓΙΕΣ ξέσπασμα της κοινωνίας που θα αποδείξει ότι μπορεί να κρατάει ακόμη κάποια βασικά αντανακλαστικά ζωντανά.

      Θα είναι η αρχή του τέλους της οικογενειοκρατίας.
      Μητσοτάκης εκτός, Καραμανλής εκτός, σε 2 χρόνια εκτός και ο Παπανδρέου.
      Βαρβιτσιώτηδες, Έβερτηδες, Κεφαλογιαννέοι κλπ ΣΤΑ ΤΣΑΚΙΔΙΑ και να μην μας γράφετε.

      Δεν είναι τυχαίο που εκτός από τα τζάκια της ΝΔ, είναι και όλοι οι πορωμένοι ΠΑΣΟΚοι και οι κολλημένοι τΣΥΡΙΖιώτες που σκυλιάζουν στην ιδέα ότι θα βγει.