#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
26/01/2011 11:41
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Κάθε πόλη και καζίνο, κάθε χωριό και φρουτάκια



Την εγκατάσταση περίπου 30.000 μηχανημάτων για τυχερά παίγνια, αλλά και τη νόμιμη λειτουργία του διαδικτυακού στοιχήματος στην Ελλάδα, προβλέπει το νομοσχέδιο του υπουργείου Οικονομικών με τίτλο «Ρύθμιση της αγοράς παιγνίων», το οποίο εγκρίθηκε από το υπουργικό συμβούλιο.

Ειδικότερα, προβλέπεται η προκήρυξη τεσσάρων έως δέκα αδειών ευρείας κλίμακας,  μετά από διεθνή πλειοδοτικό διαγωνισμό που θα αφορούν σε 25.000 παιγνιομηχανήματα συνολικά (ίσος αριθμός μηχανημάτων ανά άδεια). Προβλέπεται επίσης έως 5.000 επιπλέον παιγνιομηχανήματα ότι μπορούν να λειτουργήσουν με άδειες περιορισμένης κλίμακας (από 1 έως 5 μηχανήματα).Σε ότι αφορά ο διαδικτυακό στοίχημα, θα προκηρυχθούν 15 έως 50 άδειες, μετά από διεθνή πλειοδοτικό διαγωνισμό.

Έχουμε ξαναγράψει ότι σε εποχές κρίσης, ο τζίρος στον τζόγο μεγαλώνει αλματωδώς. Με 30.000 μηχανήματα και στο πιο απομακρυσμένο χωριό, θα υπάρχει η δυνατότητα να δοκιμάσει κάποιος την τύχη του.

Στην πράξη είναι αδύνατη η μη συμμετοχή ανηλίκων στα παίγνια, διαδικτυακά ή μη, με ό,τι αυτό συνεπάγεται.

Πρόκειται για ημίμετρα βέβαια μέχρι να φθάσουμε στην απόλυτη παροχή υπηρεσιών: κάθε πόλη και καζίνο, κάθε χωριό και φρουτάκια.

Βέβαια από τη στιγμή που οι χώροι θα έχουν φρέσκο αέρα χωρίς καν την υποψία τσιγάρου, όλα είναι υπό έλεγχο.

Μάλλον είναι άχρηστος πλέον ο εθισμός στο τσιγάρο. Στον τζόγο θα είναι και επικερδής...

Πλέον αν ρυθμιστεί και η χωροταξία των οίκων ανοχής, η Κυβέρνηση θα έχει ανταποκριθεί με επιτυχία στα βασικά ζητούμενα της κοινωνίας.

Μ.Ο.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Orestios avatar
    Orestios 26/01/2011 11:52:37

    Μα πού τα βρίσκει ο Παπακωνσταντίνου?
    Στα φρουτάκια παίζει?

  2. φωτεινη avatar
    φωτεινη 26/01/2011 11:59:29

    far west παιδι μου θα γινουμε,με τα σαλουν μας και με ολα μας.με τη ρυθμιση της χωροταξιας των οικων ανοχης ,θα βαλουνε και τα φρουτακια μεσα.«νεος πατριωτισμος »,νεα πατριδα.το ειπε ο γαπ,και κανενας δε ζητησε εξηγησεις.αυτος φταιει?

    • Orestios avatar
      Orestios @ φωτεινη 26/01/2011 12:07:16

      Πρέπει να αισθανόμαστε πιο πατριώτες τώρα με τα φρουτάκια?
      Όπως το GAP νοιώθει πιο σοσιαλιστής?
      χο χο χο
      Σοσιαλισμός ίσον τζόγος, δουλεμπόρειο, εξαθλίωση, human trafficking, προώθηση ναρκωτικών, εκπόρνευση. Αυτά είναι ο Σοσιαλισμός

  3. φωτεινη avatar
    φωτεινη 26/01/2011 12:14:21

    οχι πιο πατριωτες.Νεοι Πατριωτες.τυχον αποριες ,απευθυνθειτε στο GAP.

  4. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 26/01/2011 12:22:45

    Εκει δεν θα υπαρχει φοροδιαφυγη !! ΟΧΙ !! χαχαχαχ ειναι γελιοι.. εντελως.
    Αιμα Δακρυα κ Ιδρωτας.. δεν εχει δηλωσει ο Παπακω/νου??
    Φρουτα και κουκοχερηδες παντου κατα της φοροδιαφυγης !!! Ειναι τεραστιος εγκεφαλος ο ΓΑΠ !!
    Θα κοβουν αποδειξεις οι κουλοχερηδες?? αχχαχαχαχαχαααααααααααα
    ΠΑΣΟΚΟΙ εισαστε μεγαλοι μαγκες !!

    ααα και στα τζακ ποτ... να δω φατσουλες Τσουκρατου, Ακη, Σημιτη κλπ....
    με 3 σακουλες στη σειρα κερδιζεις διαγραφη απο το κομμα!
    με 3 σακουλες διαγωνια κερδιζεις Υπουργειο

    ΠΠ

  5. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 26/01/2011 12:36:42

    Nα θυμισω τι εχουμε υπογραψει στο Μνημονιο.. για Φρουτακια.. δειτε 2011
    200 εκ και 500 εκ ευρω εσοδα απο αδειες και royalties !! και παει συνεχεια...!!
    http://www.filefactory.com/file/b528h5e/n/Metra_kai_Esoda_apo_Mnimonio_2010_2014.docx

    ΠΠ

  6. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 26/01/2011 13:11:16

    Μέσα σε όλα, πρέπει όπου βρεθούμε και όπου σταθούμε να καταδικάζουμε την εκφυλιστική, βλακώδη και ληστρική αυτή δραστηρίοτητα. ΕΘΕΛΟΥΣΙΑ ΦΟΡΟΛΟΓΙΑ!

    • Μικρός Οδυσσέας avatar
      Μικρός Οδυσσέας @ archaeopteryx 26/01/2011 14:19:40

      Εθελουσία φορολογία χωρίς ταβάνι. Γιατί πόσο να καπνίσει κανείς; Ενώ ο τζόγος δεν έχει όρια. Γλυκαίνεται ο άλλος και με κάποια πρόσκαιρη κέρδη και τα χώνει παραπάνω

  7. Dimitris D avatar
    Dimitris D 26/01/2011 13:24:39

    Τώρα το μόνο τους μένει, είναι να γκρεμίσουν το κέντρο της Αθήνας και να χτίσουν το μεγάλο καζίνο που ονειρεύονται οι εργολάβοι των ΜΜΕ.

    • Dimitris D avatar
      Dimitris D @ Dimitris D 26/01/2011 13:26:08

      Κάθε μέρα θα γίνονται ληστείες στα φρουτάκια και μέσα και σε όποιον μπαίνει ή βγαίνει από αυτά. Ο κόσμος δεν έχει πια λεφτά.

  8. Wolf avatar
    Wolf 26/01/2011 14:29:46

    Μικρέ Οδυσσέα μπορώ να έχω περισσότερες πληροφορίες για το θέμα? Ισως ειναι καλη ιδεα να παω σε κανα βουνο -τουριστικο- και στησω μια αντιστοιχη μπιζνα? Τι λές για αυτό?

  9. apneagr avatar
    apneagr 26/01/2011 15:28:17

    Τα φρουτάκια είναι εγκληματικά μηχανήματα/προγράμματα που εκμεταλλεύονται την μαθηματική αφέλεια μεγάλης μερίδας πολιτών.

    Εφ'όσον δεν υπάρχουν επαγγελματίες (ή έστω κάποιοι που να μπορούν να αποδείξουν πως μπορούν να βγάλουν έστω 1 ευρώ σε μεγάλο δείγμα) παίκτες τέτοιων μηχανημάτων είναι έγκλημα κατά των πολιτών η λειτουργία τους.

  10. φωτεινη avatar
    φωτεινη 26/01/2011 16:04:16

    ειναι εξαρτηση οπως τα ναρκωτικα ,το τσιγαρο,και απαιτει ειδικα προγραμματα ψυχοθεραπειας για απεξαρτηση ,πουσυχνα δεν δινουν αποτελεσμα.

  11. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 26/01/2011 16:13:34

    Φακτωρα!!! προσεξε...
    Ο ΟΠΑΠ εχει μονοπωλειο ... μεχρι νεωτερας.. ενα πουλακι μου ειπε οτι..! :
    Οσοι παιζουν μεσω Ιντερνετ ( και χανει πελατακια ο ΟΠΑΠ ) θα πρπει να δινουν ολα τους τα στοιχεια και φυσικα θα ελεγχεται το ποιος και ποσα και ποτε και που παιζει !! Θα ερθει μετα ο Παπακ/νου να τον σκισει! 2πλη φορολογια! Μια εμεση - στο παιχνιδι, μια ποθεν εσχες και τεκμηρια κλπ...
    ΠΡΟΣΕΞΕ ΤΩΡΑ !!..:
    Οποιος παιζει ΟΠΑΠ φουτακια.. κλπ.. ΔΕΝ ΘΑ ΔΙΝΕΙ ΣΤΟΙΧΕΙΑ !!! ...!!!!!...!!!

    Δηλ μαυρα, δηλ ο ανταγωνισμος θα τους σκισει !!.. δηλ ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ κανονικα... δηλ θα ξεπλαινει ο αλλος ΕΠΙΣΗΜΑ !!! οπως παλια με τα κερδισμενα δελτια του προπο.. !! ΨΑΞΤΟ!!! ΕΧΩ ΔΙΚΙΟ.. οπως σχεδον παντααα χαχαχαα

    Να τους βγαλουμε στο κλαρι ! τους Αρχοντες του Αποπροσανατολισμου.

    ΠΠ

  12. η Dimi avatar
    η Dimi 26/01/2011 16:44:41

    «Στην αρχή ξυστό, μετά γλυφτό και τέλος σπρωχτό» ~Χάρρυ Κλυν

    Καταστρόφα! άνωθεν, κάτωθεν, εκείθεν, πανταχόθεν...

  13. μαρια avatar
    μαρια 26/01/2011 16:53:10

    Είναι μάλλον "γονιδιακό" το ζήτημα... Κι ο μπαμπάς του ΓΑΠ (Α.Π) είχε δεσμευτεί εν έτει 1982 ότι δεν υπάρχει πόλη και χωριό χωρίς cafeteria και pub. Κι ευτυχώς δηλαδή που τα έφτιαξε γιατί χωρίς αυτά δεν θα νοιώθαμε ... Ευρώπη !!! Βρε , μας δουλεύουνε χοντρά ...

  14. teo avatar
    teo 27/01/2011 21:44:20

    Δεν αποτελει ειδηση. Το πασοκ ειναι ο κλωβος μεσα στον οποιο ζουν τα καθε ειδους κλεφτρόνια ενδεδυμένα με την χλαμιδα του σοσιαλισμου. Ειναι αριστοι τεχνητες στο ψεμα και την απατη. Ο αρχηγος και εντολοδοχος των μεγαλοαπατεωνων εργολάβων εχουν καλα στήσει το κόλπο. Ποιος σοσιαλισμος και τριχες. Δεν πιστευουν σε τιποτα. Βεβαια ειναι κοτες μπροστα σε μαζικη αντιδραση, ώσπου όμως να ερθει αυτη,θα μας δειχνουν τα σαπια δοντια τους. Δεν υπαρχει ηθικη, οταν η φιλοσοφια τους ειναι καθαρα υλιστικη. Αυτο φαινεται μεσα απο τα διαφορα μανηφεστα που μας πετανε στα μουτρα ως δηθεν περισπουδαστες αναλυσεις. Η αποκτηση χρηματος για τον εκμαβλισμενο σοσιαλ-αριστερισμου ειναι το κυριαρχο ζητουμενο και για να μη τους κατηγορουν ως ανηθικους ψελιζουν κατι περι ηθικης και οπου δεν πιανει αυτο,εχουν ως οπλο χαρακτηρισμου το φασιστας και ακροδεξιος. Αυτη ειναι η ουσιαστικη αριστερα εν Ελλαδι που κυβερνα τη χωρα.