14/09/2009 13:40
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Κάηκε το εργοστάσιο της «ΕΒΓΑ»



Σε αποθηκευτικούς χώρους του εργοστασίου της γαλακτοβιομηχανίας ΕΒΓΑ, το οποίο βρίσκεται επί της Ιεράς Οδού 80 έχει περιοριστεί πλέον η μεγάλη πυρκαγιά που ξέσπασε νωρίς το πρωί. Μέχρι στιγμής τα αίτια της φωτιάς παραμένουν άγνωστα, αλλά οι πρώτες πληροφορίες κάνουν λόγο για βραχυκύκλωμα. Για ολοσχερή καταστροφή κάνει λόγο η Πυροσβεστική Υπηρεσία. Έχουν ανοίξει και τα δύο ρεύματα της Ιεράς Οδού.  Η φωτιά εκδηλώθηκε από άγνωστη μέχρι στιγμής αιτία στις 6:55 σήμερα το πρωί, στον πρώτο όροφο του εργοστασίου, όμως παρά τις προσπάθειες των πυροσβεστών επεκτάθηκε και στους υπόλοιπους ορόφους.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. thouthou avatar
    thouthou 14/09/2009 18:45:14

    Τί έγινε τελικά, την πήρε την ΕΒΓΑ η ALGIDA ή ακόμα; Ένα εμπόδιο λιγότερο....

  2. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ avatar
    ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 14/09/2009 19:04:19

    ΕΓΚΛΗΜΑ ΚΥΡΙΟΙ, ΟΛΟ ΤΟ ΛΕΚΑΝΟΠΕΔΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ ΜΥΡΙΖΕΙ ΚΑΜΕΝΟ ΠΛΑΣΤΙΚΟ,
    ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΕΙ ΤΟΥΣ ΑΘΗΝΑΙΟΥΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΟΞΙΝΕΣ ΠΟΥ ΠΕΦΤΟΥΝ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΣΤΑ ΚΕΦΑΛΙΑ ΜΑΣ? ΟΙ ΙΔΙΟΚΤΗΤΕΣ ΘΑ ΜΟΙΡΑΣΟΥΝ ΚΥΠΕΛΑΚΙΑ ΠΑΓΩΤΟ??
    ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ "ΞΕΦΡΑΓΟ ΑΜΠΕΛΙ Α.Ε." ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΑΥΤΑ...

  3. Μποτίλια στο πέλαγος avatar
    Μποτίλια στο πέλαγος 14/09/2009 19:43:08

    Το σχέδιο μετάλλαξης του εγχώριου πληθυσμού προχωράει.
    Παρηγοριά μας είναι η κυοφορία του Σούπερμαν που συντελείται.

  4. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 14/09/2009 23:21:40

    κοίτα βρε παιδί μου... κάηκε το παγωτατζίδικο τέλος καλοκαιριού. Ελπίζω να ήταν ασφαλισμένοι. Ξέρει κανείς... τι μετοχές τις ΕΒΓΑ τις έχει ποιός; Η Εθνική, ή τις αγόρασαν τελεσίδικα ιδιώτες; κάποια εκκρεμοδικία με το ιδιοκτησιακό;

  5. ναθαν avatar
    ναθαν 15/09/2009 01:30:58

    Στον Φιλλιπου της Φαγε ανηκει η ΕΒΓΑ.

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ ναθαν 15/09/2009 20:12:38

      έχει τελεσιδικήσει η εκκρεμοδικία;

  6. Σαος avatar