#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
13/09/2013 10:23
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

ΚΚΕ: Ύπουλη και δολοφονική η επίθεση μελών της Χρυσής Αυγής



Σφοδρή επίθεση στη Χρυσή Αυγή, μέλη της οποίας, όπως καταγγέλλει, επιτέθηκαν σε στελέχη του που έκαναν χθες το βράδυ αφισοκόλληση στο Πέραμα, εξαπολύει το ΚΚΕ.

Σε ανακοίνωσή του το ΚΚΕ κάνει λόγο για «ύπουλη και δολοφονική επίθεση μελών της Χρυσής Αυγής», από την υπήρξαν εννέα τραυματίες που μεταφέρθηκαν στο νοσοκομείο. Μεταξύ αυτών ήταν ο πρόεδρος του Συνδικάτου Μετάλλου Πειραιά, Σωτήρης Πουλικόγιαννης, και άλλα μέλη της διοίκησης.

Όπως υποστηρίζει, «ο τρόπος που έδρασαν και τα εργαλεία της επίθεσης - με αυτοκίνητα και μηχανάκια, βγήκαν από τα γύρω στενά και ύπουλα επιτέθηκαν στα μέλη του ΚΚΕ και της ΚΝΕ με σιδερολοστούς και κοντάρια, στην άκρη των οποίων είχαν προσαρμόσει αιχμηρά αντικείμενα - αποδεικνύουν το δολοφονικό χαρακτήρα της επίθεσης».

«Η χτεσινή δολοφονική επίθεση επιβεβαιώνει το ναζιστικό χαρακτήρα της Χρυσής Αυγής που στόχο έχει μόνιμα το ΚΚΕ, γιατί παλεύει για την ανατροπή του σάπιου καπιταλιστικού συστήματος, που γεννά και θρέφει το φασισμό και το ναζισμό. Η επίθεση στα μέλη του ΚΚΕ που ανάμεσα τους ήταν και στελέχη του Συνδικάτου Μετάλλου Πειραιά, των σωματείων της Ναυπηγοεπισκευαστικής Ζώνης που η δράση τους αποτελεί καρφί στο μάτι της εργοδοσίας, επιβεβαιώνουν το ρόλο τους ως τσιράκια του συστήματος», τονίζεται στην ανακοίνωση.

Το Κομμουνιστικό Κόμμα καλεί τους εργαζόμενους, τους άνεργους και τα φτωχά λαϊκά στρώματα «να καταδικάσουν και να απομονώσουν τα φασιστοειδή της Χρυσής Αυγής και την τραμπούκικη δράση τους. Με συμπόρευση με το ΚΚΕ, ενίσχυση της Λαϊκής Συμμαχίας στους χώρους δουλειάς και συνοικίες».

Η Κομματική Οργάνωση Πειραιά του ΚΚΕ και η ΚΝΕ καλούν σήμερα σε συγκέντρωση, στις 6 μ.μ., στην πλατεία Ηρώων στο Πέραμα.

Για συκοφαντίες κάνει λόγο από την πλευρά της η Χρυσή Αυγή. «Ο μόνος λόγος που ΚΚΕ και κανάλια στήνουν τεχνητή ένταση στο Πέραμα είναι η πρόσφατη δημιουργία Εθνικιστικού φορέα Ελλήνων εργατών στην ναυπηγοεπισκευαστική ζώνη. Πλήττονται τα συμφέροντα του ΠΑΜΕ και των εφοπλιστών, γι’ αυτό προσπαθούν με ψέματα και αθλιότητες να σταματήσουν την Χρυσή Αυγή», επισημαίνει σε ανακοίνωσή της.

Από πλευράς τους, την επίθεση καταγγέλλουν η ΟΜ.Υ.Λ.Ε και η Ένωση Λιμενεργατών ΟΛΠ, χαρακτηρίζοντάς την ως «βάρβαρη και φασιστική».

«Καλούμε τους εργαζόμενους και τους πολίτες του Πειραιά να καταδικάσουν πράξεις βίας και εκφοβισμού και να ενισχύσουν τους αγώνες για την ανατροπή αντιλαϊκών και αντεργατικών πολιτικών.Η ενίσχυση των μαζικών, ενωτικών, κοινωνικών αγώνων είναι η απάντηση στις τραμπουκικές και φασιστικές επιθέσεις» αναφέρεται στη σχετική ανακοίνωση.

http://www.naftemporiki.gr/story/697750

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
    ΣΤΕΛΙΟΣ 13/09/2013 11:05:29

    Ε ,καλά τώρα! Κάθε ξεχασμένος απο το Θεό πολιτευτής , η και...πολιτικό κόμμα, εχει το γνωστό σύστημα για να κερδίσει λίγη δημοσιότητα: "Με δέρνει η Χρυσή Αυγή!"

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ ΣΤΕΛΙΟΣ 13/09/2013 13:35:59

      Ξεχνάς όμως ότι ο Στρατούλης δολοφονήθηκε κιόλας από τη ΧΑ: "Εδώ Στρατούλης, με σκοτώνει η ΧΑ"...

      • ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
        ΣΤΕΛΙΟΣ @ ΒΙΣ 13/09/2013 14:59:01

        Σωστά, και ξεχάσαμε να πάμε και στα 40 !

    • ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
      ΓΙΑΝΝΗΣ @ ΣΤΕΛΙΟΣ 13/09/2013 18:24:03

      Δηλαδή τι υπονοείς; Έπεσαν οι ΚΚΕδες πάνω στα καδρόνια για να κερδίσουν δημοσιότητα;

      Το περιστατικό είναι πολύ σοβαρό.

      Δείχνει ότι οι Χρυσαυγίτες ειναι ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ. Και αν σήμερα χτυπάνε την πόρτα των ΚΚΕδων, αύριο θα χτυπήσουν και τη δική μας...

      • ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
        ΣΤΕΛΙΟΣ @ ΓΙΑΝΝΗΣ 13/09/2013 21:40:30

        Πω-πω ,λές? Ε τώρα τρόμαξα , θα ψηφίσω σαν καλό παιδί τα κόμματα του Συστήματος!

        • H.H.L avatar
          H.H.L @ ΣΤΕΛΙΟΣ 13/09/2013 23:20:31

          Τίποτα άλλο εκτός από κυνισμό?

  2. Η Πηνελόπη βαρέθηκε avatar
    Η Πηνελόπη βαρέθηκε 13/09/2013 13:44:39

    Για ποιούς δουλεύουν τελικά αυτά τα .....άγρια αγόρια με τα μαύρα; Θέλουν άραγε να φάνε πολύ ξύλο, ή περιμένουν τη διαταγή για ν΄ανάψουν το ...σπίρτο;
    Ο χρόνος θα δείξει....

    • βαγόνι avatar
      βαγόνι @ Η Πηνελόπη βαρέθηκε 13/09/2013 14:24:19

      +++

    • Hawk avatar
      Hawk @ Η Πηνελόπη βαρέθηκε 13/09/2013 14:36:14

      Σωστά, ο χρόνος θα δείξει, αλλά μάλλον δεν θα αργήσει και πολύ απ' ότι φαίνεται.... μετά τις ταραχές στην βόρεια Αφρική, το πρόσφατο πραξικόπημα στην Αίγυπτο, τον πέραν των 30 μηνών εμφύλιο στην Συρία, το τελευταίο διάστημα βρίσκεται σε αναταραχή και η γειτονική Τουρκία ..... στην Βουλγαρία οι διαμαρτυρίες προσωρινά είναι σε χαμηλούς τόνους αλλά ποτέ δεν μπορείς να προβλέψεις, για την Ελλάδα δεν ξέρουμε ακόμη, αν και η ιστορία μας λέει ότι διεξήχθει ένας από τους αγριότερους εμφυλίους πολέμους, ας ελπίσουμε ότι η ιστορία μας έχει διδάξει ..

      • Η Πηνελόπη βαρέθηκε avatar
        Η Πηνελόπη βαρέθηκε @ Hawk 14/09/2013 09:39:37

        Εμφύλιο στην Ελλάδα, να μην τον ....ονειρεύονται. Δεν πρόκειται να το επιτρέψουμε ΠΟΤΈ ξανά.

  3. Uncle Stgm avatar
    Uncle Stgm 13/09/2013 14:39:44

    Ξέρετε όλοι τι τους χρειάζεται. Αλλά πρέπει και να το λέμε:
    Ο παπα-Χρήστος με την αγιαστούρα του, με τη μαγκούρα του και με όλη την παρέα του απο τη θύρα 4.
    Και μετά να άδουν όλοι μαζί το λαικόν άσμα "τον ΠΑΟΚ τον αντάμωσαν, πεντέξι Χρυσαυγίτες".
    Και μετά όοοοολοι μαζί πάλι, δυνατά, "γειά σου παπά, παπά, λαλώ τον χιτλερά"
    h**p://www.agelioforos.gr/files/ATHLITISMOS/PODOSFAIRO/paok.aerodromio.01.JPG

    • βαγόνι avatar
      βαγόνι @ Uncle Stgm 13/09/2013 19:06:53

      1973...φθινόπωρο,Κάτω Τούμπα,σχετική λάσκα πρίν το Νοέμβρη...
      σ'ενα τοίχο,μιά παρέα μόλις τελειώνει,με μπογιά,το πρωτοφανές: _ "Κούδας,Λένιν,Μίκ Τζάγκερ" _
      Τούς λέμε: _ Ελάτε ρέ,υπερβολές!
      Απάντηση: _ Γιατί ρέ,δε σ΄αρέσουν ο Λένιν κι'ο Μίκ;
      Γιά τόν Κούδα,κανένα θέμα...πρωτοκαθεδρία...."πόρωση"!
      Είναι,προφανώς,οι μόνοι που μπορούν να ηγηθούν,επι του
      συγκεκριμμένου....απο χθές σε βρίσκω αερισμένο,φορτσάτο!

      • Uncle Stgm avatar
        Uncle Stgm @ βαγόνι 13/09/2013 19:32:45

        Κάτι μου λέει, ίσως να περιμένουμε συναρπαστικά πράγματα απο τα "θηρία" του ζωικού βασιλείου.
        "Πτηνά", "γαύροι", "γάζελοι", "σκούληκες" και λοιποί, σε παράξενη ηρεμια πρίν τον αναβρασμό.

        Τα γεγονότα τρέχουν και εκτος Ελλάδος.
        Μετά απο μεγάλα επεισόδια στις 23 Αυγούστου στον αγώνα με τον ΠΑΟΚ και ξύλο της αρκούδας, η Γερμανική αστυνομία αποφάσισε επίσημα να μη ξαναπατήσει στο γήπεδο της Σάλκε. "Τηρείστε την τάξη μόνοι σας", δήλωσαν στην ομάδα οι προιστάμενοι της αστυνομίας...
        h**p://www.spiegel.de/sport/fussball/bundesliga-polizei-zieht-sich-aus-schalker-arena-zurueck-a-921885.html
        Οι "ορίτζιναλ" της Σάλκε είναι αδελφοποιημένοι με τους "ορίτζιναλ" της Βάρνταρ Σκοπίων και έγιναν τα γνωστα με τις σημαίες.
        Οι "ορίτζιναλ" της Βάρνταρ, οι περιβόητοι "Κομήτες", με τη σειρά τους, είναι η τρελή χαρά και οι μεγάλοι σπόνσορες των τζαμάδων της πρωτευουσας της FYROM. Απ' όπου περνούν , αφήνουν σαν κομήτες μακριά ουρά απο ψιλό θρύψαλλο υαλοπινάκων..

  4. deldio avatar
    deldio 13/09/2013 14:55:19

    Εάν νομίζουν οι χρυσαυγίτες ότι οι ΚΚΕδες είναι ούγκανοι και μαντρόσκυλα των εφοπλιστών για να απαντήσουν με το ίδιο νόμισμα και να δικαιώσουν τις ανιστόρητες, πρακτόρικες θεωρίες περί "δύο άκρων" ώστε να δώσει το πρόσχημα στο αστικό κράτος να επέμβει (εις βάρος του ΚΚΕ φυσικά όχι εις βάρος των αποβρασμάτων φασιστών της Χρυσής Αυγής και όσων τους γλυκοκοιτάζουν) είναι πολύ βαθιά γελασμένοι. Σε τέτοιες λούμπες δεν πέφτει το ΚΚΕ. Άλλη απάντηση θα δώσει το ΚΚΕ όταν και όπου κρίνει σκόπιμο το ίδιο. Με κάθε μέσο. Η πρωτοβουλία είναι στα χέρια τουΓιατί τους φοβίζει όμως τόσο το ΚΚΕ; Αφού είναι μόνο 4,5%, δεν έχει απήχηση, είναι σταλινικό, απολιθωμένο και ξεπερασμένο; Κάτι παραπάνω ξέρουν τα τσιράκια των εφοπλιστών. Όσο για τον σχολιαστή @ Στέλιο που φαντασιώνεται ψευδή καταγγελία από το ΚΚΕ δήθεν για να κερδίσει δημοσιότητα, ας αναφέρει εάν ξέρει ένα παρόμοιο παράδειγμα του παρελθόντος. Ξέρει και ο ίδιος ότι δεν υπάρχει. Άρα δεν χρειάζεται την κουκούλα, ας πει ευθέως ότι είναι χρυσαυγίτης.

    • τασος avatar
      τασος @ deldio 13/09/2013 17:22:58

      Άλλη απάντηση θα δώσει το ΚΚΕ όταν και όπου κρίνει σκόπιμο το ίδιο. σωστα οπως τοτε στην βουλη που θυμαμαι ολοκαθαρα τα γνωστα ΚΝΑΤ ,να φρουρουν την βουλη.δεν πρεπει να τα ξεχναμε και ολα......

      • anarxosyrizeos avatar
        anarxosyrizeos @ τασος 13/09/2013 20:52:25

        Με ομαδάρχη στην περιφρούρηση τον...Παλουκογιάννη. Τότε το black block ήταν απροετοίμαστο, ενώ τώρα τα εθνίκια ήταν φορτωμένα. Εμ τι να κάνουμε.Τα έχει το επάγγελμα αυτά.

        • H.H.L avatar
          H.H.L @ anarxosyrizeos 13/09/2013 21:20:38

          "όταν χιλιάδες αγανακτισμένοι Έλληνες που αντιστέκονταν στο μνημόνιο αντιμετώπισαν τις ένοπλες ορδές του ΚΚΕ" .Αυτό είναι αυτούσιο απο την ανακοίνωση της ΧΑ.Δηλαδή οι αναρχικοί, τους οποίους ευχαριστησε πριν μερικές εβδομάδες ο Κασιδιάρης γιάτι "εισέπρατταν μερικές κλωτσιές και έτσι μάθαιναν οι Έλληνες ότι υπάρχουν και οι εθνικιστές" έγιναν οι "χιλιάδες αγανακτισμένοι Έλληνες" που "αντιμετώπισαν τις ένοπλες ορδές του ΚΚΕ" Ποιός δουλεύει ποιόν ρε παιδιά έχω μπερδευτεί?

    • ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
      ΣΤΕΛΙΟΣ @ deldio 13/09/2013 21:12:16

      Πως με κατάλαβες ρε θηρίο? Σου βγάζω το καπέλο , τελικά όσα λένε για την...ευφυία του Κνίτη είναι αλήθεια!

  5. aris. aold avatar
    aris. aold 13/09/2013 19:28:20

    Μήπως λέω μήπως επειδή το κκε ήταν εντός έδρας τσαμπουκαλευτηκαν και τις άρπαξαν χωρίς να το περιμενουν και τώρα μυξοκλαινε.

    Για όσους γνωρίζουν τι σημαίνει συνδικάτο του κκε στην ζώνη καταλαβαίνει ότι μπροστά τους οι χρυσαυγίτες είναι αγγελούδια.

    • jgreek avatar
      jgreek @ aris. aold 14/09/2013 09:55:40

      Προφανώς αυτό συνέβη.
      Ο γνωστός ψευδοτσαμπουκάς του ΚΚΕ.

  6. ΜΙΧΑΗΛ Ο ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΤΗΣ avatar
    ΜΙΧΑΗΛ Ο ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΤΗΣ 13/09/2013 20:21:28

    Πολύ περίεργο το περιστατικό. Μέχρι τώρα δεν υπήρχε λόγος για φασαρία. Βασικά η ΧΑ δεν ασχολιόταν με το ΚΚΕ......απλά τους αποκαλούσε ορφανά του Στάλιν....μέχρι εκεί.

    Αν ήταν να την "πέσει" για ξύλο, πιο πιθανό να το έκανε σε Συριζαίους ή σε αντιεξουσιαστές...όχι σε ΚΚΕδες.....!!!!!

    Μήπως πάλι το ΚΚΕ αναλαμβάνει τον δύσκολο ρόλο του "προστατη του συστήματος" όπως έιχε κάνει και στις 20/10/2011 που τα ΚΝΑΤ "προστατέψαν" την Βουλή από εισβολή.....(θυμαστε τις εικόνες στην πλ.Συντάγματος να χτυπιούνται αναρχικοί με ΚΚΕδες.....)!!!
    Μηπως δηλαδή, "καποιοι" χτυπάνε ΚΚΕδες και φαινεται οτι ειναι ΧΑυγιτες και ο κόσμος στο τέλος θα πει...σιγα μην πάω με τους "ακραιους".....θα ψηφίσω...."συνταγματικο τόξο" και έτσι να κοπεί η ανωδική πορεία της ΧΑ????

    Λέω εγώ....????

    • ΞΗΡΟΜΕΡΙΤΗΣ avatar
      ΞΗΡΟΜΕΡΙΤΗΣ @ ΜΙΧΑΗΛ Ο ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΤΗΣ 13/09/2013 20:54:44

      Από αυτό το "ανωδική" φαίνεται και η καταβολή σου και τα κίνητρά σου...

      • ΜΙΧΑΗΛ Ο ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΤΗΣ avatar
        ΜΙΧΑΗΛ Ο ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΤΗΣ @ ΞΗΡΟΜΕΡΙΤΗΣ 14/09/2013 09:31:01

        Απο την βιασύνη γράφτηκε....όταν το είδα είχε φύγει το μαιλ....τι να κάνουμε......

        Εσύ βέβαια πιες κανα βαλσάμικο ξυδάκι γιατί από την κακία σου θα πάθεις τίποτα......

      • ΜΙΧΑΗΛ Ο ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΤΗΣ avatar
        ΜΙΧΑΗΛ Ο ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΤΗΣ @ ΞΗΡΟΜΕΡΙΤΗΣ 14/09/2013 09:34:37

        Αν από αυτά που έγραψα "κολλησες" στο ανοδική πορεία της ΧΑ.....τι να πω.........για την ταμπακέρα τίποτα....!!!!

        τα δικά σου κίνητρα να μας πείς.....

  7. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 13/09/2013 20:27:16

    Eγώ, όταν μου χτυπάνε την πόρτα, δεν ανοίγω ποτέ σε ανθρώπους που δεν γνωρίζω. Οι Κουκουέδες γιατί τους άνοιξαν;

  8. MAYRO XABIARI avatar
    MAYRO XABIARI 13/09/2013 21:18:22

    Από ότι φαίνεται κάποιοι από τους δράστες ήδη ταυτοποιήθηκαν και έπεται και εξέταση DNA. Παλικαράδες θρασύδειλοι, που κάνουν την πάπια μετά, "δεν το κάναμε εμείς...". Ο χαστουκιάρης κλαιγόταν στη δασκάλα, πως τους συκοφαντούν τα άλλα τα παιδάκια.

  9. Uncle Stgm avatar
    Uncle Stgm 13/09/2013 22:22:44

    Λόγω ανεπάρεκειας του πολιτικού δυναμικού, θα αναλάβει να τα ξεκαθαρίσει αυτά η Θύρα 4 και οι άλλες Θύρες. Αναμείνατε στο ακουστικό, όλα θα είναι μετά λαμπίκο.

    • anarxosyrizeos avatar
      anarxosyrizeos @ Uncle Stgm 14/09/2013 08:28:52

      Χα χα χα... Έλεος. Ελπίζω να τα γράφεις για καλαμπούρι όλα αυτά. Ρε τα μπουγατσόπαιδα....

      • Uncle Stgm avatar
        Uncle Stgm @ anarxosyrizeos 14/09/2013 13:42:59

        Θα δείς, αυτοί δεν έχουν "συνιστώσες" και δεν κόβουν χαλβά. Δουλέυουν όλοι μαζί, ένα σώμα μια ψυχή...

  10. θανασης avatar
    θανασης 13/09/2013 22:53:59

    Όταν λέω εγώ να τεθούν ΕΚΤΟΣ ΝΟΜΟΥ τώρα,κάποιοι εδώ μέσα με ειρωνεύονται...

  11. Νικήτας avatar
    Νικήτας 14/09/2013 00:17:43

    Η χρυσή αυγή σαν γνήσιο παιδί του παρακράτους και με συνεχή ίχνη στην νεότερη ελληνική ιστορία πουλάει αντικομμουνισμό λες και ζούμε το 1950 .
    Με αυτούς τους ανεγκέφαλους πρέπει να τελειώνει το θέμα γιατί είναι ικανοί να βάλουν φωτιές με την καφρίλα τους.
    Η κυβέρνηση πρέπει να τιμωρήσει παραδειγματικά στους τραμπούκους που χτύπησαν τα στελέχη του κκε και να φτάσει στην άκρη του νήματος στέλνοντας στο εδώλειο τους ηθικούς αυτουργούς που δεν είναι άλλοι απο τον μιχαλολιάκο και την παρέα του .
    Είναι χρυσή ευκαιρία να στιγματιστεί ποινικά αυτό το φασιστικό μόρφωμα που παριστάνει το κόμμα ώστε να καταλάβει ο άμοιρος κόσμος ότι στηρίζει εγκληματίες και σαν τέτοιοι όταν θα έρθει η ώρα θα στρέψουν τα δολοφονικά τους ένστικτα σε όλους όσους δεν προσκυνήσουν τον σατανισμό τους.

  12. rally monkey avatar
    rally monkey 14/09/2013 00:24:23

    δεν πολυ πιστευεω στην Θυρα 4 του Θειου
    την Χ.Α. μονο ενας τροπος υπαρχει να την χτυπησει κανεις
    με Έλληνες και απο τα Δεξιά
    απλό γιατι ο πυρήνας της ΧΑ δεν ειναι ούτε Ελληνες - ούτε δεξιοί
    αν υπηρχε στην Ελλάδα σοβαρό δεξιό κομμα - με τα δικαιώματα που δίνει η Χ.Α. θα τους είχε ξεσκίσει

    • IOKLOS ZARAS avatar
      IOKLOS ZARAS @ rally monkey 14/09/2013 07:50:27

      Πεστα καλε μου ανθρωπε μπας και ξυπνησουν καποιοι

  13. Uncle Stgm avatar
    Uncle Stgm 14/09/2013 01:26:07

    Επιμένω, πρέπει να δουλέψει η αγιαστούρα και η μαγκούρα...
    Έξω οι αγκυλωτοί καλλικάντζαροι απο την παράγκα!
    Στη συνέχεια αγιασμός και εξορκισμός, να φύγουν και τα πνεύματα, όχι μόνον τα σώματα
    Αγαπητέ monkey, όπου το δοκίμασαν αυτό που προτείνετε, την πάτησαν. Τελευταίο παράδειγμα ο Σαρκοζής. Ο μέσος δεξιός ή κεντροδεξιός ψηφοφόρος είναι σχετικά απλοικός και θέλει άσπρο-μαύρο. Έτσι, ή προτιμά το πιό μπρουτάλ και πιό "αυθεντικό" (ψήφισε στη Γαλλία την θυγατέρα κ. Μαρίνα), ή απομακρύνεται εντελώς και πάει στο συμμετρικό απέναντι (έτσι βγήκε τελικά στις εκλογές ο κ. Φραγκίσκος Ολλανδός)

  14. ΑΝΤΙΛΟΓΟΣ avatar
    ΑΝΤΙΛΟΓΟΣ 14/09/2013 08:16:10

    Πριν 4 χρόνια ήμουν αυτόπτης μάρτυς εισβολής του ΠΑΜΕ στο Βιομηχανικό Πάρκο Σχιστού όπου με τα ξύλινα ρόπαλα (ιστούς σημαιών !) χειροδικουσαν εναντίον εργαζομένων και ιδιοκτητών μηχανουργειων που δεν τους ακολουθούσαν.
    Δεν γνωρίζω ποιος επιτέθηκε στους συνδικαλιστές του ΠΑΜΕ, ενέργεια φασιστική , απαράδεκτη, επικίνδυνη, αλλα ποιος άνοιξε τη πόρτα?

    • deldio avatar
      deldio @ ΑΝΤΙΛΟΓΟΣ 14/09/2013 12:03:03

      Απλά λες ψέμματα. Αυτό δεν συνέβη ποτέ. Και είναι ντροπή.

  15. papadopoulos ilias avatar
    papadopoulos ilias 14/09/2013 09:50:26

    Τόσα χρήματα πήρε το ΚΚΕ από τον 902,γιατί δεν πλήρωσε μερικούς πακιστανους να κάνουν αφισοκόληση,όπως κάνουν τα άλλα κόμματα και έχουν το κεφάλη τους ήσυχο?
    Πέρα από την πλάκα,όταν σε κάθε συγκέντρωση της ΧΑ υπάρχει αντισυγκέντρωση της αριστερας που τους βρίζουν συνεχώς(πρό πάντων γυναίκες) δεν αντοδρά κανένας. Όταν κάποιοι τρώνε ξύλο γιατί φορουν μαυρες μπλούζες, δεν αντιδρά κανένας. Τώρα τους κακοφάνηκε.
    Εχω ξαναγράψει οτι η ΧΑ είναι ο "χρησιμος ηλίθιος" που χρειάζεται το πολιτικό κατεστημένο για να συνεχήσει να αρμέγει αυτόν τον τόπο. Δυστυχώς και αυτοί δεν βλέπουν οτι ο εχθρός δεν είναι το ΚΚΕ, αλλά το συνοθύλευμα που μας "κυβερνά".

  16. Detol & Κεζαπ avatar
    Detol & Κεζαπ 14/09/2013 10:20:35

    "έγινε συντονισμένη επιχείρηση της ΕΛ.ΑΣ. στα γραφεία της Χρυσής Αυγής στη Νίκαια. Κατά την επιχείρηση, έγιναν δεκάδες προσαγωγές και μεταξύ των προσαχθέντων διαπιστώθηκε για έξι από αυτούς ότι εκκρεμούν καταδικαστικές αποφάσεις για διάφορα αδικήματα. " από τ ειδησεογραφικό site!
    4 τα ξημερώματα δεκάδες προσαγωγές?και για 6 από αυτούς εκκρεμούν " καταδικαστικές αποφάσεις για διάφορα αδικήματα"? τι έγινε ρε παιδιά.
    Αλήθεια τώρα ο "ανθυπολοχαγός και αρχιλοχίας" που συνελήφθησαν στο Μενίδι σε ποιόν είπαμε ότι έσπρωχναν τα όπλα που έκλεβαν από τις μονάδες?

  17. FAIR avatar
    FAIR 14/09/2013 18:36:31

    Deldio, υπογράμμισα ότι η επίθεση εναντίον των μελων του ΠΑΜΕ έιναι φασιστική, ελεεινή, άθλια. Επίσης ΕΠΙΜΕΝΩ ξεκάθαρα και ειλικρινα ότι ήμουν αυτόπτης μάρτυρας της επίθεσης των συνδικαλιστων του ΠΑΜΕ στο ΒΙΠΑΣ.
    Τελεία και Παύλα. Μην επιμένεις, υπάρχει και υλικό απο κάμερες που δείχνουν τι συνέβει. Τ ο θέμα μου δεν είναι να συκοφαντήσω το ΠΑΜΕ ούτε να το ταυτήσω με τη Χ.Α., αλλα μια δημοκρατική αριστερά ποτέ δεν σηκώνει ρόπαλα.
    Μόνο ο Κοντζαμάνης. Κατάλαβες?