07/11/2010 22:25
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ισοπαλία (5-5) και τρία ντέρμπυ μέχρι στιγμής

Η διαφορά ΠΑΣΟΚ - ΝΔ στα όρια στατιστικού σφάλματος

Η ΝΔ προηγείται  μέχρι στιγμής στις εξής περιφέρειες:

Δυτικής Μακεδονίας (σε ποσοστό ενσωμάτωσης 16,54%)Δάκης Γεώργιος 45,95%
Παπαϊορδανίδης Ιωάννης 39,23%
Ηπείρου (σε ποσοστό ενσωμάτωσης 15,55%)Καχριμάνης Αλέξανδρος 45,55%
Αργύρης Ευάγγελος 38,58%
Κωτσαντής Κωνσταντίνος 8,31%
Παπαδημητρίου Ιωάννης 3,40%
Ζήκος Νικόλαος 2,24%
Ζάψας Γεώργιος 1,92%
Θεσσαλίας (σε ποσοστό ενσωμάτωσης 15,10)Αγοραστός Κωνσταντίνος 39,04%
Παπατόλιας Απόστολος 34,42%
Ιονίων Νήσων (σε ποσοστό ενσωμάτωσης 22,66)Σπύρου Σπυρίδων 30,46%
Μπεριάτος Ηλίας 26%
Κεντρικής Μακεδονίας (σε ποσοστό ενσωμάτωσης 18,59%)

Ψωμιάδης Παναγιώτης 43,85%
Μπόλαρης Μάρκος 31,47%

ΠΑΣΟΚ



1. Αττικής (σε ποσοστό ενσωμάτωσης 9,02%)Σγουρός Γιάννης 23,75%
Κικίλιας Βασίλης 20,17%
Δημαράς Γιάννης 15,95%
2. Δυτικής Ελλάδας (σε ποσοστό ενσωμάτωσης 12%)Κατσιφάρας Απόστολος 43,54%
Παπαναστασίου Γεώργιος 25,68%
3. Κρήτης (σε ποσοστό ενσωμάτωσης 13,44%)Αρναουτάκης Σταύρος 49,49%
Γιαννουλάκης Δημήτριος 19,17%
Πλακιωτάκης Ιωάννης 15,02%
4. Νοτίου Αιγαίου (σε ποσοστό ενσωμάτωσης 18,44%)Μαχαιρίδης Ιωάννης 48,47%
Κόκκινος Χαράλαμπος 31,75%
5. Στερεάς Ελλάδας (σε ποσοστό ενσωμάτωσης 15,46%)Περγαντάς Κλέαρχος 39,98%
Χειμάρας Αθανάσιος 35,35%

Ντερμπυ



1. Αν. Μακεδονίας & Θράκης (σε ποσοστό ενσωμάτωσης 14%)

Παυλίδης Γεώργιος 42,19%
Γιαννακίδης Αριστείδης 41,01%

2. Βορείου Αιγαίου (σε ποσοστό ενσωμάτωσης 17%)

Γιακαλής Αθανάσιος 37,40%
Παύλος Βογιατζής 36,35%

Πελοποννήσου (σε ποσοστό ενσωμάτωσης 17,15%)

Τατούλης Πέτρος 42,84%
Δράκος Δημήτριος 40,42%

Η διαφορά ΠΑΣΟΚ – ΝΔ για τον Νικολακόπουλο είναι στο 2% και για άλλους στο 1,5%

ΣΧΟΛΙΑ

  1. fwteinh avatar
    fwteinh 07/11/2010 22:30:02

    αναρωτιεμαι ποιος ψηφιζει πασοκ ακομα, μετα απο ολα αυτα τα δεινα που μας εφερε και στην απογνωση που μας καταδικασε. κανονικα δεν θα επρεπε να παρουν ουτε μια ψηφο αφου τα εβαλαν με ολες ανεξαιρετως τις κοινωνικες ομαδες (εκτος του τακτοποιημενου και βολεμενου μπετον αρμε). Ντροπή τους οσοι τους ψηφιζουν ακομη και τωρα, δεν τους πνιγει η αηδια πια

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ fwteinh 07/11/2010 22:33:40

      Ο παππούς που εξηγούσε σήμερα σε καφενείο τι καλά που ήταν που πήραμε 110 δις και ότι φταίγανε οι...συνταγογραφήσεις για τα χαμένα λεφτά. Ότι αρπάξει το αυτί του καθενός. Αν δεν ήμουν για δουλειά στην περιοχή θα τον ξεγύριζα, το δείγμα γεροντικής ανίας.

    • A.M. avatar
      A.M. @ fwteinh 07/11/2010 23:00:47

      Οι υπάλληλοι του πασοκικού κράτους με τους συγγενείς τους.
      Ένα εκατομμύριο δημόσιοι υπάλληλοι - στο μεγαλύτερο ποσοστό τους βολεμένοι απ το πασοκ - επί τα μέλη των οικογένειών τους πόσο μας κάνουν;

      Η Ελλάδα ήταν είναι και θα είναι μία χώρα-διαπλοκή.
      Ας το πάρουμε χαμπάρι ότι αυτό δεν θα τελειώσει ποτέ.
      Όχι επειδή δεν θα τόθελε κάποια κυβέρνηση αλλά επειδή οι Έλληνες αρέσκονται στην διαπλοκή.
      Και όταν την κατηγορούν την κατηγορούν επειδή δεν καταφέρνουν οι ίδιοι να ωφεληθούν προσωπικά απ την διαπλοκή.

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ fwteinh 08/11/2010 09:37:13

      Και φυσικά μην ξεχάσουμε την πλειονότητα των Κρητών γεωργών που επί ΠΑΣΟΚ παίρνανε επιδοτήσεις για χωράφια καμιά δεκαριά φορές την έκταση της Κρήτης. Είναι κρίμα ένας τόσο περήφανος λαός, στον οποίον οι Μακεδόνες χρωστάμε τόσα πολλά, να έχει αφεθεί να μεταλλαχθεί σε τροχοπέδη της Ελλάδας.

  2. ΜΑΝΙΑ avatar
    ΜΑΝΙΑ 07/11/2010 22:31:42

    ΕΝΑΝ ΧΑΡΤΗ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ.............

    • dmtrs avatar
      dmtrs @ ΜΑΝΙΑ 07/11/2010 22:42:49

      είναι πολύ μπλέ για να στον δείξουν...

    • monntag avatar
      monntag @ ΜΑΝΙΑ 07/11/2010 23:20:09

      χάρτης εδώ: www.thepressproject.gr

  3. Μ.ΔΡΑΚΙΣ. avatar
    Μ.ΔΡΑΚΙΣ. 07/11/2010 22:47:57

    Οι Νεοέλληνες επικρότησαν την πολιτική που εφαρμόζει η GAP και η κλίκα που τον περιστιχίζει. Όσα και να τους καταμαρτυρούνται , απέδειξαν σ' αυτές τις εκλογές, την ικανότητά τους να χειραγωγούν και να κατευθύνουν την κοινή γνώμη.
    Τώρα έχουν την δημοκρατική νομιμοποίηση, να εφαρμόσουν ακόμη σκληρότερα μέτρα σε βάρος των εργαζομένων, να εξαφανίσουν ότι έχει απομείνει από κοινωνικές υποδομές και κοινωνικό κράτος, και να κάνουν τις παραχωρήσεις που έχουν αναλάβει στα εθνικά θέματα.
    Τώρα ο λαός ήξερε πολύ καλά την πολιτική που ψήφισε.
    Κανείς δεν μπορεί να κατηγορήσει τον GAP ότι άλλα έλεγε και άλλα έκανε. Αυτός, και η βάρβαρη πολιτική του είναι πλέον επιλογή του Νεοελληνικού λαού. Κρίμα για τις γεννειές που έρχονται.

    • Tassos avatar
      Tassos @ Μ.ΔΡΑΚΙΣ. 07/11/2010 22:53:55

      Ποιά επιλογή ρε αδερφέ? Εδώ βάζει η ΝΔ τα θεμέλια της ιδεολογικής της ηγεμονίας ΣΑΝ ΔΕΞΙΑ για τα επόμενα 20 χρόνια.

      • Φαινότυπος avatar
        Φαινότυπος @ Tassos 07/11/2010 23:12:51

        Άλλο το "ως Δεξιά" και άλλο το "σαν Δεξιά".

  4. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 07/11/2010 23:11:40

    ΕΑΝ ΠΑΤΕ ΣΤΟ http://ekloges.e-go.gr, ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΑΡΤΗΣ!!!!! ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΑΚΟΜΗ ΤΙΠΟΤΑ!!! Η Βορείου Αιγαίου ΔΙΚΗ ΜΑΣ, 6-5 ΚΑΙ ΕΠΕΤΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ........

    • (A)θανάσης avatar
      (A)θανάσης @ ΕΥΑ 07/11/2010 23:19:31

      H ΑΜΘ την άλλη Κυριακή θα πάει στη ΝΔ.

  5. ΑΝΩΝΥΜΟΣ avatar
    ΑΝΩΝΥΜΟΣ 07/11/2010 23:23:17

    ΟΠΩΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΣΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΓΥΡΟ ΘΑ ΚΑΤΣΕΙ 7-6 ΥΠΕΡ ΤΗΣ Ν.Δ.
    ΑΥΤΟΣ ΟΜΩΣ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΩΣ ΒΓΗΚΕ ΠΡΙΝ ΜΙΑΜΙΣΗ ΩΡΑ ΚΑΙ ΕΙΠΕ 8-5 ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΤΟ ΠΑΣΟΚ;ΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΠΑΣΟΚΟΚΑΝΑΛΑ ΕΠΙ ΤΟΣΗ ΩΡΑ ΤΟ 8-5 ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΚΙ ΟΧΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΑΤΑΓΕΛΑΣΤΟΣ Ο ΓΑΠ ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΛΑ ΑΝΤΙ ΑΛΛΩΝ ΔΗΛΩΣΗ ΤΟΥ.

  6. fwteinh avatar
    fwteinh 08/11/2010 00:35:42

    εγώ πάντως το excel μου θα το φτιάξω από το site του ΥΠΕΣ για να εχω ΔΙΚΗ ΜΟΥ αποψη για τα αποτελεσματα με αριθμους ψηφων και οχι με τα ηλίθια, χοντροκομμενα και παραπλανητικα ποσοστα. Σας προκαλω να κανετε το ιδιο, οποιος εχει τελειωσει το γυμνασιο και εχει pc μπορει να το κανει. Δεν τον αντεχω αλλο τον αγραμματο να μας κυβερνα και τους αθλιους παρατρεχαμενους του με φατσες χαμηλοβαθμων μαφιοζων

  7. ΑΡΚΑΣ avatar
    ΑΡΚΑΣ 08/11/2010 13:03:38

    Έτσι για να ξεσκεπάζονται τα "γιουσουφάκια".......

    Η ΝΔ Αργολίδας κατά της Ελσας Παπαδημητρίου...
    Από το http://cobra-argos.blogspot.com/

    Ανακοίνωση της ΝΟΔΕ Αργολίδας για την Έλσα Παπαδημητρίου
    Με ιδιαίτερη έκπληξη ακούσαμε τις δηλώσεις της βουλευτού της ΝΔ στην Αργολίδα κ. 'Ελσας Παπαδημητρίου στο Ρ/Δ σταθμό ΑΘΗΝΑ 9,84 σχετικά με την εκλογική αναμέτρηση στη Περιφέρεια Πελοποννήσου, μεταξύ Δ. Δράκου και Π. Τατούλη.
    Από την μιά η ίδια και άνθρωποι του περιβάλλοντος της στην Αργολίδα, υποστηρίζουν τον εκπρόσωπο του ΠΑΣΟΚ και του ΛΑΟΣ τον Π. Τατούλη, παραβιάζοντας κάθε πολιτική ηθική και κομματική δεοντολογία, και από την άλλη...
    ανακοινώνει ότι αναζητά «ως πολίτης» να ακούσει επιχειρήματα για να πεισθεί.
    Να πεισθεί από ποιόν «η πολίτης 'Ελσα»; Από τον υποστηριζόμενο από το ΠΑΣΟΚ και το ΛΑΟΣ, προιόν πολιτικής μετάλλαξης κ. Π. Τατούλη ;
    Σε πόσες εκδηλώσεις του Δ. Δράκου παραβρέθηκε η κ. Παπαδημητρίου για να ακούσει και τα επιχειρήματα του και να «πεισθεί» ;
    Μάλλον ξεχνά η κ. Παπαδημητρίου ότι είναι βουλευτής της ΝΔ και εκπροσωπεί τους πολίτες της ΝΔ που την ψήφισαν, και τη συντεταγμένη παράταξη, κι όχι το ΠΑΣΟΚ, το ΛΑΟΣ και όσους άλλους κρύβονται από πίσω τους.
    Ας ξεκαθαρίσει επι τέλους η κ. Παπαδημητρίου στη πράξη κι όχι στα λόγια, που βρίσκεται, με ποιόν είναι, κι ας αφήσει τα πατήματα σε δυό βάρκες.
    Οι ψηφοφόροι της ΝΔ, η οργανωμένη βάση της ΝΔ δεν ξεχνούν, και πολύ σύντομα η «πολίτης» κ. Παπαδημητρίου θα πάρει την απάντηση μας.
    Δημήτρης Κ. Σχοινοχωρίτης
    Πρόεδρος ΝΟΔΕ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ
    Μέλος Π.Ε. ΝΕΑΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ