#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
16/06/2011 23:15
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ιλαροτραγωδία...

 

[caption id="attachment_107047" align="aligncenter" width="518" caption="http://antistachef.wordpress.com/"][/caption]

 


Λοιπόν, αυτοί οι τύποι, είναι αστείοι.

Χθες το πρωί ο Πρωθυπουργός παραιτήθηκε τηλεφωνικά στον Αρχηγό της Αξιωματικής Αντιπολίτευσης.

Το απόγευμα χθές, ανακάλεσε την παραίτησή του, προφασιζόμενος διαρροές, που όμως τις έκανε το περιβάλλον του.

Το βράδυ χθες, μας είπε στο διάγγελμά του, ότι σήμερα θα μας ανακοινώσει την ανασχηματισμένη Κυβέρνησή του.

Το απόγευμα σήμερα, συγκάλεσε σύνοδο της Κοινοβουλευτικής Ομάδας του, προκειμένου να τονώσει τους δεσμούς της και να αναπτερώσει το ανύπαρκτο ηθικό της.

Στη σύνοδο μίλησε ωσάν να μην έχει πάρει χαμπάρι τί γίνεται γύρω του και σε πόσο δεινή θέση έχει περιέλθει η χώρα εξαιτίας των αποτυχημένων χειρισμών του.

Κοντεύει να αλλάξει η ημέρα, και ακόμη ονόματα δεν έχει ανακοινώσει.

Οι δημοσιογράφοι, ελλείψει ειδήσεων, ανασχηματίζουν μόνοι τους τους Υπουργούς, με βάση "ακριβείς και αξιόπιστες, πλην όμως, ανώνυμες πηγές"...

Οι οιονεί ανασχηματισμένοι δεν είναι τίποτε άλλο παρά ανακύκλωση των ίδιων υλικών των παρεών και των κολλητών με ολίγον από ιστορικό ΠΑΣΟΚ και εκσυγχρονιστές.

Σε λίγο θα μας πουν ότι για λόγους συντονισμού και καλύτερης προετοιμασίας ο ανασχηματισμός θα ανακοινωθεί αύριο.

Ερωτώ.

Αυτός ο άνθρωπος, που διαχειρίζεται τις τύχες της χώρας στην μεγαλύτερη οικονομική και κοινωνική της κρίση των τελευταίων δεκαετιών, αύριο το πρωί θα πάει στο εξωτερικό να διαπραγματευτεί με ποιους;

Ποιοί θα τον πάρουν στα σοβαρά;

Δεν καταλαβαίνει ότι μπορεί ο ίδιος να κάνει καραγκιοζιλίκια στο εσωτερικό, πλην όμως η εικόνα τσίρκο που παρουσιάζει αυτός και οι φίλοι του, ουδόλως εξυπηρετούν τα συμφέροντα της χώρας και τη διεθνή εικόνα της;

Πόσο άλλο θέαμα χρειάζονται τα ματάκια μας ωρέ Έλληνες, για να καταλάβει και ο πλέον κάφρος πασόκος. ότι τούτοι εδώ έχουν ξεπεράσει σε εφευρετικότητα και φαντασία τον Ιούλιο Βέρν;

Τί να προσμένει κανείς για το μέλλον αυτής της πατρίδας από ανθρώπους που δεν μπορούν να κυβερνήσουν ούτε τους εαυτούς τους;

Η κατάσταση δεν μπορεί να συνεχιστεί άλλο έτσι.

Μπορεί μέχρι στιγμής να το βρίσκουμε αστείο και διασκεδαστικό να βλέπουμε την κυβέρνηση και τα στελέχη της να κάνουν καραμπόλες σαν τα συγκρουόμενα αυτοκινητάκια από τις ζαλάδες που τους προκαλεί η αδυναμία τους, τα λάθη τους, οι ελλείψεις τους και κυρίως το έντονο πολιτικό και ιδεολογικό σφυροκόπημα που υφίστανται πλέον από τον Αρχηγό της Αξιωματικής Αντιπολίτευσης.

Σύντομα όμως η κατάσταση, από διασκεδαστική, θα αρχίσει να μεταβάλλεται σε εξόχως ανησυχητική.

Ο Αντώνης Σαμαράς, ως ηγέτης της Αντιπολίτευσης πρέπει να τους καθαρίσει μια και έξω τώρα που παραπαίουν. Η παραμονή τους στην ευθύνη της διαχείρισης των πραγμάτων της χώρας, έχει περάσει από τη σφαίρα του επιζήμιου και πλέον οδηγείται στη σφαίρα του επικίνδυνου.

Πρέπει να αντικατασταθούν και σύντομα.

Αρκεί να το θελήσουμε εμείς...

Ierofantis

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Orestios avatar
    Orestios 16/06/2011 23:21:25

    Αύριο στις 9 το πρωΐ ανακοινώνει τη σύνθεση της νέας κυβέρνησης του.
    Τί ποντάρετε ότι μέχρι τις 9 το πρωΐ αύριο θα πάμε σε εκλογές???

  2. θεία δίκη avatar
    θεία δίκη 16/06/2011 23:30:46

    Στίς 9 το πρωί ποιό πιθανό είναι να έρθει ο ΤΣΑΚ ΝΟΡΙΣ.

  3. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 16/06/2011 23:33:19

    Εγώ αισθάνομαι βαθεία συγκινημένος που ακούω ότι ο Μιλτιάδης Παπαϊωάννου ενδεχομένως θα αναλάβει χαρτοφυλάκιο. Ανανέωση και νέο πνεύμα. Ο Λαός θέλει. Το ΠΑΣΟΚ μπορεί. Για το μικρομεσαίο, τον μη προνομιούχο, το νεο, το συνταξιούχο. Για ακόμα καλύτερες μέρες. Για εθνική ανεξαρτησία. Για λαϊκή κυριαρχία. Για την Αλλαγή.

    Μαντρωθήκανε πάλι οι βολευτές του Κινήματος. Μακριά από τον κόσμο. Μακριά από την πραγματικότητα. Γατζωμένοι στις καρέκλες. Μια ζωή τα πάντα για την εξουσία. Η παράταξη πάνω απ' όλα. Χειροκροτητές του φαύλου πρωθυπουργού. Του ποδηλάτη της χρεοκοπίας. Μετρημένα είναι τα ψωμιά τους.
    Η πλατείες της χώρα θα γίνουν ο πολιτικός τους τάφος.

    • ierofantis avatar
      ierofantis @ Γιάννης Φαίλτωρ 16/06/2011 23:40:27

      +100000000

  4. jkr avatar
    jkr 16/06/2011 23:34:10

    Είναι άκρως επικίνδυνοι, Ιεροφάντη έχεις απόλυτο δίκαιο, τέρμα η πλάκα.

  5. φοβερό αστροπελέκι avatar
    φοβερό αστροπελέκι 16/06/2011 23:36:18

    «Οι δημοσιογράφοι, ελλείψει ειδήσεων, ανασχηματίζουν μόνοι τους τους Υπουργούς, με βάση “ακριβείς και αξιόπιστες, πλην όμως, ανώνυμες πηγές”…» λέει το κείμενο. Οι ως άνω δημοσιογράφοι, δηλαδή, δεν είναι αστείοι;

    • ierofantis avatar
      ierofantis @ φοβερό αστροπελέκι 16/06/2011 23:39:36

      Αυτοί είναι παπαγαλίζοντες εντολοδόχοι και ενεργούμενα.

      Έχουν περάσει προ πολλού τη φάση της αστειότητας...

  6. aggelosview avatar
    aggelosview 16/06/2011 23:37:02

    Το πιο σημαντικό είναι ότι μένουν η Μαριλίζα, η Λούκα κι βεβαίως ο Παπακωνσταντίνου, ο Κουτρομάνης, ο Καστανίδης, ο Ρέππας μάλλον η μαρκησία Νταλ Άρα. Όλοι οι τεχνοκράτες. Όλα τα υπόλοιπα είναι κακίες.

    • ierofantis avatar
      ierofantis @ aggelosview 16/06/2011 23:44:31

      Θα μου λείψει το wet look και η μπριγιαντίνη στο μαλλί του Φον Δημητράκη...

  7. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 16/06/2011 23:41:19

    ΓΑΠ μπε μπε λι λι
    ΠΑΣΟΚ βιολι
    Φιλοι πολλοι
    Τοκοι πολλοι
    το λι λι σερνει καραβι?
    το Νεο Δανειο Μαμουθ ( το πολυδιαφημιζομενο !! χαχαχαχα ΕΛΕΟΣ δεν εντεχω )
    θα ερθει Χοντρικη με φορτωτικη σαν το Νομοσχεδιο ?

    Ιεροφαντη μου... αν φανταστω οτι θα με διοικησει ενας "επιτυχημενος" Τραπεζιτης, ο οποιος με εχει φερει "εδω σημερα"... θα πεθαααανω ! χαχα

    ΠΠ

    • ierofantis avatar
      ierofantis @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 17/06/2011 00:04:20

      Οι ... επιτυχημένοι τραπεζίτες, δεν αναλαμβάνουν υπουργικούς θώκους, ρε Π-Π...

      Δρούν από μακριά και υπογείως... και διοικούν με μπαγκέτα τα ... όργανα!

      Έτσι λέει το manual ...

      • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
        ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ ierofantis 17/06/2011 00:11:52

        Πολλα ονοματα στη γυρα... αυτο λεω !!
        στο manual εχουμε γραψει κ εγω κ εσυ απο μια προτασουλα !! αχχα μια μικρη τοση δα...

        ΠΠ

  8. θεία δίκη avatar
    θεία δίκη 16/06/2011 23:44:30

    Καί απ' ότι φαίνετε πάει η πράσινη ανάπτυξη!!!!

    • φοβερό αστροπελέκι avatar
      φοβερό αστροπελέκι @ θεία δίκη 16/06/2011 23:49:28

      Δεν πειράζει, θα στραφούμε στα χοιρινά.

  9. Γιωργος Χ avatar
    Γιωργος Χ 16/06/2011 23:46:42

    Μεταφορικό ελικόπτερο CH-47DG Chinook

    Το βαρύ ελικόπτερο CH-47DG Chinook εκτελεί μεταφορές προσωπικού, πυροβολικού, εφοδίων και άλλου στρατιωτικού εξοπλισμού. Σε ειδικές διαμορφώσεις μπορεί επίσης να χρησιμοποιηθεί για αεροδιακομιδές τραυματιών, αποστολές έρευνας και διάσωσης, μεταφοράς αλεξιπτωτιστών και αντιπυρικής ασφάλειας. 163 CH-47D έλαβαν μέρος κατά τη διάρκεια του πρώτου πολέμου στο Ιράκ, ενώ περισσότερα από 1.000 ελικόπτερα υπηρετούν σε πολλές χώρες παγκοσμίως. Πάνω από 480 έχουν παραδοθεί στον αμερικανικό στρατό και στην αμερικανική εθνοφυλακή, ενώ στους χρήστες του περιλαμβάνονται η Αργεντινή, η Αυστραλία, ο Καναδάς, η Ιαπωνία, η Νορβηγία, η Ισπανία, η Μεγάλη Βρετανία, η Αίγυπτος, το Ιράν, η Λιβύη, το Μαρόκο και φυσικά η Ελλάδα από το 1984.
    ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ
    Συνολικό Μήκος/Ύψος 30,18/5,78 μ
    Διάμετρος στροφείων 18,29 μ
    Βάρος (κενό) 10,614 τόνοι
    Βάρος (μέγιστο) 24,494 τόνοι
    Χωρητικότητα θαλάμου 41,74 τ.μ.
    Ταχύτητα 315 km/h
    Αυτονομία 5 ώρες και 30 λεπτά
    Πλήρωμα 4
    Κινητήρας 2 Textron Lycoming T55-L-712 των 3.750 hp
    Φωτογραφία CH-47DG Chinook
    Φωτογραφίες: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6

    Τα Chinook έχουν ένα τριπλό σύστημα εξωτερική ανάρτυσης φορτίου που παρέχει σταθερότητα κατά τη μεταφορά ενός μεγάλου φορτίου, αλλά και περισσοτέρων μικρότερων. Μεγάλα εξωτερικά φορτία όπως συστήματα πυροβολικού των 155 χιλ μπορούν να μεταφερθούν με ταχύτητες που φθάνουν τα 260 χ.α.ω, ενώ αξίζει να σημειωθεί ότι το κεντρικό άγκιστρο μπορεί να χρησιμοποιηθεί για τη μεταφορά έως 12 τόνων και τα δύο δευτερεύοντα για 7,5 τόνους έκαστο. Ο θάλαμος επιβατών/φορτίου έχει όγκο 42 τετραγωνικών μέτρων και επιφάνεια 21 τετραγωνικών μέτρων, που μπορούν να χρησιμοποιηθούν για τη μεταφορά 2 Hammer ή 1 Hammer και ενός συστήματος πυροβολικού 105 χιλ. μαζί με το πλήρωμά του. Ο θάλαμος μπορεί να μεταφέρει 33 έως 50 πλήρως εξοπλισμένους στρατιώτες ανάλογα με τη διαμόρφωση των θέσεων, ενώ σε διαμόρφωση αθσενοφόρου μπορεί να εξοπλιστεί με 24 φορεία.

  10. Γιωργος Χ avatar
    Γιωργος Χ 16/06/2011 23:47:15

    να μαθαίνουμε και πως θα φύγουν

    • Κώστας Τ avatar
      Κώστας Τ @ Γιωργος Χ 17/06/2011 00:30:27

      Δεν θα φύγουν,χρειαζόμαστε εργάτες να τελειώσουμε τους αυτοκινητοδρόμους.θα προσφέρουν κοινωνική εργασία για να μετριάσουν το μέγεθος των ποινών τους!!!

  11. ΕΛΛΗΝ avatar
    ΕΛΛΗΝ 16/06/2011 23:50:16

    Ιεροφάντη

    ΄΄.....Αυτός ο άνθρωπος,............αύριο το πρωί θα πάει στο εξωτερικό να διαπραγματευτεί με ποιους..............Ποιοί θα τον πάρουν στα σοβαρά;.......΄΄

    Σοβαρά πιστεύεις οτι αυτός ο άνθρωπος διαπραγματεύεται !!!!!!!!

    Ο άνθρωπος είναι απλός υπάλληλος σε διατεταγμένη υπηρεσία...................
    και το μόνο που τον ενδιαφέρει (τους ενδιαφέρει) είναι να αρπάξουν τα χρυσαφικά και ΤΙΠΟΤΑ άλλο .

  12. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 16/06/2011 23:50:57

    Μα έχει χαθεί η σοβαρότητα.
    Να φανταστείτε ζω σε μία χώρα που χθες ο Γιώργος παραίτησε την εκλεγμένη κυβέρνηση αλλά ο Παπανδρέου ανακάλεσε την παραίτηση και θα ανασχηματίσει αύριο την κυβέρνηση....αν βρει κανένα να μπει.

    Ενδιάμεσα είδαν και σενάρια αποστασίας το φως λες και ο ίδιος δεν δήλωνε πρόθεση παραίτησης και είχε την υποστήριξη των Υπουργών που ο ίδιος ήθελε να τους αντικαταστήσει με ...οικουμενικούς γιατί ήταν αποτυχόντες...

    Αλλά είναι κρίμα που κανείς δεν μιλά σοβαρά στον Πρόεδρο του ΠΑΣΟΚ , μετά από όλα αυτά, συνώνυμο της αλήθειας και της υπευθυνότητας 20 μήνες τώρα.

    Αλλά τώρα για τον Πρωθυπουργό που σκεφτόταν να παραιτηθεί φταίει ο εν δυνάμει επόμενος που χθες ζητούσε να συνεργαστούν, ενώ μέχρι προχθές έφταιγε ο προηγούμενος που κάποιους από τους Υπουργούς του ήθελε στην κυβέρνηση που σκεφτόταν αλλά δεν ...έγινε.
    Αλλά αύριο θα σχηματίσει κυβέρνηση και θα πάρει ψήφο εμπιστοσύνης από τους βουλευτές που στήριζαν την κυβέρνηση που ο ίδιος σκεφτόταν να παραιτήσει...

    Συνεχίστε τις καρικατούρες και ευχαριστούμε γιατί με τέτοιες ενέργειες απλά στις πλατείες θα γίνει το αδιαχώρητο...και θα φύγετε μια ώρα αρχύτερα.

    Γιατί πάνω από όλα είναι η Πατρίδα και οι πολίτες της και όχι οι καρέκλες σας.
    Για το πρόβλημα της χώρας λύση είναι οι εκλογές γιατί στις Δημοκρατίες δεν υπάρχουν αδιέξοδα.
    Για τα προσωπικά σας προβλήματα κύριοι βουλευτές του ΠΑΣΟΚ απευθυνθείτε στον κύριο Λοβέρδο, όλο και κάποιοι επιστήμονες του χώρου ευθύνης του μπορούν να βοηθήσουν το ΠΑΣΟΚ....

    • Orestios avatar
      Orestios @ Ο Ιθαγενής 17/06/2011 00:59:49

      άψογος Ιθαγενή.
      Αυτή είναι η πραγματικότητα.

      Στους δρόμους θα γίνεται το αδιαχώρητο την Κυριακή.

  13. ierofantis avatar
    ierofantis 17/06/2011 00:00:04

    Ε, άσε με να κάνω και μια ρητορική ερώτηση, μωρέ Έλληνα...!

  14. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 17/06/2011 00:00:14

    Κάτι είπε ρε παιδιά για ένα γιγαντιαίο δάνειο, ένα δάνειο μαμούθ που όμοιό του δεν έχει ξαναγίνει στον πλανήτη. Πλανητοδάνειο. Γι' αυτό έλεγε λεφτά υπάρχουν. Και δήλωσε ότι διαπραγματεύεται σκληρά γι' αυτό. Πως να μη συμμαζευτούν.
    Σε λίγο το ελληνικό δημόσιο χρέος θα αποτιμάται με νέα μονάδα μέτρησης. Την Ελληνική Χρεομονάδα .1 ΕΧΜ = 360δις ευρώ.

    • ierofantis avatar
      ierofantis @ Γιάννης Φαίλτωρ 17/06/2011 00:06:05

      Πλανητοδάνεια, ΦΑΠοδιαστημόπλοια...

      Π-Π μπορείς να μας βοηθήσεις εσύ που έχεις και γνώσεις στα Κλιγκονικά;

      • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
        Γιάννης Φαίλτωρ @ ierofantis 17/06/2011 00:15:15

        Αυτό είναι! Δε θα την κάνουν με ελικόπτερα αλλά με το Εντερπράιζ! Ο Σκότι τσεκάρει τις μηχανές. Ο Σούλου είναι έτοιμος στα πηδάλια. Το μόνο πρόβλημα είναι ο ότι ο Σποκ δεν μπορεί να καταλάβει τον ΓΑΠ.

        • ierofantis avatar
          ierofantis @ Γιάννης Φαίλτωρ 17/06/2011 00:23:15

          Φταίει η πρόσφατη εγχείρηση, με την οποία τα αυτιά του, από μυτερά, μετατράπηκαν σε στρογγυλά.

          Αυτό είχε σα συνέπεια να ξεσπάσει διπλωματικό επεισόδιο μεταξύ των Βολκάνιων και των Κλίγκον.

          Ο Σπόκ μου το είπε...

      • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
        ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ ierofantis 17/06/2011 07:42:20

        καλημερα...
        ξερετε και οι 2, τι σημαινει να "ξυπνας" ενα μαμουθ μετα απο 1 εκ χρονια σε παγο ? ξερει κανεις τι θα κανει και πως θα αντιδρασει?
        ξερει κανεις τι εχουν δει τα ματια του τοτες??...
        Διαστημανθρωπους και Διαστημοδανεια πακετο ! χαχαχααα

        ρε π μου, η χαρα του Διαστημοτραπεζιτη ειναι αυτο το παληκαρι.

        "Γουσταρω να παρω ΔιαστημοΔανειο, απο το Διαγαλαξιακο ΔιαστημοΤραπεζικο Συστημα χωρις να μπορω να τ αποπληρωσω, κ αυτοι να με παρακαλουν να μου το δωσουν " ετσι !
        οι Τοκοι να γυρνανε γυρω γυρω σαν τα δαχτυλιδια του Κρονου επι δισεκατομμυρια χρονια.

        Στο παραλληλο συμπαν το ΓΑΠ-ΝΧ ειναι ενα anuity με μονη διαφορα οτι αυτο δεν εχει πεπερσμενη χρονικη περιοδο. Ειναι ρε παιδι μου, αεναο anuity ο τυπος.

        Τον χορεψαμε τον χορο του Ησαϊα? Το ρυζι Ελληνικο ?? χαχαχαα

        ΠΠ

  15. 3η Σεπτέμβρη avatar
    3η Σεπτέμβρη 17/06/2011 00:00:57

    Αν φύγει ο Πεταλωτής θα πεθάνω...

    Λέγεται μάλιστα ότι είπε στον Τζακ Νόρις "άντε ρε" και "ρε πήγε"!!!

  16. Θησέας avatar
    Θησέας 17/06/2011 00:01:29

    1000 ένστολοι αστυνομικοί στην Τρίπολη στην κεντρική πλατεία , μαζί με τον Λαό της πόλης σήμερα.
    Και από αύριο μακάρι να κατέβουν με το Λαό στο Σύνταγμα 1000 ένστολοι, από τους άλλους όμως...... και όχι μόνο με τις στολές τους.
    Αφού γαντζώθηκαν στην κατσαρόλα και δεν ενοούν να νοιαστούν για το τι απαιτεί πλέον ο Λαός, ας κινιθεί επιτέλους ο Στρατός.
    Τον Στρατό ο Λαός μας τον εμπιστεύεται πλέον, αυτούς όχι...

  17. EtsiMareSei avatar
    EtsiMareSei 17/06/2011 00:04:39

    Αν και αναφέρθηκα σε προηγούμενη ανάρτηση, όμως εδω ταιριάζει γάντι.
    Όποιος είδε λοιπόν αυτά τα σαχλά παπαγαλάκια, που κράζουν περί ανάστασης του Γαπ και της δόλιας κομπανίας του σχεδόν έχει την εντύπωση οτι έγινε καποιο θαύμα..μιλάμε για απίστευτες σκηνές!
    Ε ,λοιπόν κάθε θαύμα διαρκεί 3 μέρες,ας τοχουν υπόψιν.
    Και αυτές τελειώνουν την κυριακή..
    Τυχαίο?...Δε νομίζω!

  18. Komis Montechristo avatar
    Komis Montechristo 17/06/2011 00:20:04

    Ο κάθε λογικός άνθρωπος,με αυτά που βλέπει,αισθάνεται οργή και αηδία.Ό,τι συμβαίνει είναι ένας κακός εφιάλτης...Περιφρονούν ενσυνείδητα τις φωνές ενός ολόκληρου λαού ν'αποχωρήσουν από τη διακυβέρνηση της χώρας.Τινάζουν στον αέρα το μέλλον όλων μας.Προκαλούν ανεπανόρθωτο κακό στη πατρίδα.Αγνοούν τις καταστροφικές επιπτώσεις από την άφρονα πολιτική τους.Δολοφονούν την προοπτική αυτής της χώρας.Και τι κάνουν οι κυβερνώντες?μικροπολιτική,ομιλίες εκτός πραγματικότητες,μοίρασμα αξιωμάτων,εσωτερικές συνωμοσίες...Πράγματα τόσο μικρά ενώ η χώρα κοχλάζει...η πατρίδα αργοπεθαίνει,ξεπουλιέται όσο όσο,λοιδωρείται από φίλους και εχθρούς και αυτοί ασχολούνται με''ανασχηματισμούς''....Πόσο πολύ περιφρονούν τον Έλληνα....Καθημερινά μοιράζουν μαθήματα πως να περιφρονείται η δημοκρατία,πως να εξευτελίζεται η δικαιοσύνη,πως να χλευάζονται οι θεσμοί...Αφήνουν βαθύτατα σημάδια στο καταπληγωμένο σώμα της Ελλάδας...ΝΤΡΟΠΗ!!!Η παραμονή τους στην εξουσία είναι ο αργός θάνατος μας...

    • ierofantis avatar
      ierofantis @ Komis Montechristo 17/06/2011 00:25:38

      Άσχετο, αλλά με την ευκαιρία, σε παρακαλώ να μου επιτρέψεις να σε συγχαρώ, διότι γράφεις καλά...

  19. aris. A avatar
    aris. A 17/06/2011 00:41:07

    ιεροφαντις

    H δημοσιογραφάρα του Δολ Χιώτης το απόγευμα στο ράδιο εξυμνούσε την περίφημη ώρα Πασόκ δηλαδή ότι δεν είναι ποτέ συνεπείς στα ραντεβού που δίνουν και ιστορικά όλες οι συνεδριάσεις τους ξεκινούν όποτε το θυμούνται.

    Χασκογελούσε λες και αποτελεί τιμή να μην μπορεί να κάνεις τίποτα στον σωστό χρόνο.

    Κοίταξε το πρωί φοβήθηκα ότι μπορεί να αδειάζανε τον Γιώργο και να ξεκινάγανε και πάλι το δούλεμα του κοσμάκη με κανά καινούργιο.

    Ομως απόψε αποφάσισαν να πάνε όλοι μαζί στον γκρεμό όπως όλες οι συμμορίες που της ενώνει το ένοχο παρελθόν.

    Αυτή η ιστορία της ελληνικής κρίσης δεν μπορώ να προβλέψω πως θα καταλήξει αυτό που ξέρω είναι ότι ο Παπανδρέου στο πέσιμο του θα παρασύρει όλο αυτό το σάπιο καθεστώς που έχτισαν τα τελευταία τριάντα χρόνια.

    Ιστορικά έτσι έπεσαν και όλα τα καθεστώτα.

    Από την άλλη τον λυπάμαι τον Γιώργο.

    Θέλει να την κάνει βλέπει ότι δεν μπορεί και αυτοί επιμένουν να τον κρατάνε στο προσκήνιο.

    Ειμαι σίγουρος ότι στον Σαμαρά θα εξομολογήθηκε σε προσωπικό επίπεδο την κοπωσή του και την προσωπική του κατάπτωση.

    Για αυτό και ο Σαμαράς απόψε στην κριτική του ήταν αυστηρά σε πολιτικό επίπεδο απέναντι στον Παπανδρέου.

    • man8os avatar
      man8os @ aris. A 17/06/2011 01:01:06

      Δεν ξερω το πως πρεπει να φυγει ο Γιωργος. Δεν ξερω ποια ειναι τα μυαλα που ειναι υπευθηνα για την καταστροφη. Ξερω οτι καποιοι πρεπει να πληρωσουν και μαλιστα ακριβα. Και το μεσοπροθεσμο που εφεραν δεν πρεπει να περασει.

  20. Komis Montechristo avatar
    Komis Montechristo 17/06/2011 00:53:23

    Ιεροφάντη,όλοι έχουμε κοινή αγωνία για την πατρίδα και οι πάντες γράφουν με τη δύναμη της ψυχής τους.Πάντως,σ'ευχαριστώ.

  21. victoria (true) avatar
    victoria (true) 17/06/2011 01:19:54

    Ierofanti ωραίος!
    Μια διόρθωση μόνο αν μου επιτρέπεις στο κείμενο, την κοινοβουλευτική ομάδα τη συγκάλεσε η Βάσω, όχι ο ΓΑΠ, όχι; (τι ζούμε...!)

    Πάντως έγινε ο πλήρης αποπροσανατολισμός της κοινής γνώμης και το ΠΑΣΟΚ πέρασε με πλειοψηφία την πρώτη φάση συζήτησης του Μεσοπρόθεσμου στη Βουλή (στην επιτροπή). Μήπως, λέω, γιαυτό έγιναν όλα..;

  22. ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
    ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 17/06/2011 02:41:19

    Τους χωράει δεν τους χωράει

  23. ΕΛΛΑΣ avatar
    ΕΛΛΑΣ 17/06/2011 02:54:59

    ΤΟ ΒΑΘΥ ΚΡΑΤΟΣ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΚΛΗΡΟ ΓΙΑ ΝΑ …..ΠΕΘΑΝΕΙ.ΤΟΥΣ ΕΝΩΝΟΥΝ ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ.ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΑΡΑΜΥΘΑΚΙ.

  24. Παστός Αστός avatar
    Παστός Αστός 17/06/2011 03:38:06

    Αν πρόκειται περί νεκρανάστασης έχω να τους προτείνω έπιπλο:
    Καναπές - Φέρετρο.
    Έπιπλο για την πρώτη και την τελευταία σας κατοικία!
    h++p://www.funny-city.gr/3818/
    :)

  25. Χαλκιδέος avatar
    Χαλκιδέος 17/06/2011 10:16:18

    Σας μιλάω ειλικρινά, μετά τις τελευταίες κωλοτούμπες του Giorgos, έβλεπα τον 2,5 ετών γιο μου να παίζει αμέριμνος και σκεφτόμουν τι είδους μέλλον του επιφυλάσσουν όλοι αυτοί οι τυχάρπαστοι που είναι στην εξουσία σήμερα... Και μ' έπιασε ρε παιδιά μια θλίψη... Δεν με νοιάζει για μένα, αλλά γιατί να χαντακωθεί το μέλλον του παιδιού μου και των παιδιών των υπολοίπων Ελλήνων γιατί μια "παιδική χαρά" νομίζει ότι είναι κυβέρνηση; :(