#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
20/06/2010 20:36
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ιδού το cabinet που έψαχνε το ΠΑΣΟΚ



Ελληνικό «στρατηγείο» για εφαρμογή του Μνημονίου ζητάει το ΔΝΤ

Τη σύσταση ενός νέου Οργάνου στην Αθήνα, που θα εποπτεύει την πίστη εφαρμογή του μνημονίου στο δημόσιο τομέα, προτείνει η τρόικα.

Σύμφωνα με την «Καθημερινή της Κυριακής», ενδεχομένως να εγκαινιαστεί μια νέα γραμματεία στο υπουργείο Οικονομικών, η οποία θα παρακολουθεί συνεχώς και θα συντονίζει την εφαρμογή των μέτρων.

Επίσης, προτείνεται οι εκπρόσωποι της τρόικας να επισκέπτονται τη χώρα μας μια φορά το μήνα.

Σύντομα το ΔΝΤ θα εγκαταστήσει μόνιμα δύο τουλάχιστον στελέχη του στην Αθήνα.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
    ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 20/06/2010 22:18:57

    Ευτυχως που το ΠΑΣΟΚ εχει σαν σημαια του την εθνικη ανεξαρτησια!!! Η την πηρε ο αερας οπως τη ελληνικη στα Ιμια;

    Περασμενα μεγαλεια διηγοντας τα να κλαις!!

  2. ALALOGIA avatar
    ALALOGIA 21/06/2010 08:14:30

    Καταχρεωμένοι, χρωστάμε τα μαλλιοκέφαλά μας, αλλα, έχουμε εθνική υπερηφάνεια! (τρομάρα μας)

  3. oddlabs avatar
    oddlabs 21/06/2010 08:24:58

    γιατί δεν παίρνουν τα παιδιά και ένα τραπεζάκι, δυο καρεκλίτσες να κάτσουν εκεί στη βουλή να βλέπουν και πηγαινοέρχονται...

  4. Pankalos avatar
    Pankalos 21/06/2010 09:14:23

    το προηγούμενο γραφείο του ΔΟΕ (Διεθνή Οικονομικού Ελέγχου) που επιβλήθηκε στη χώρα το '97 (1897) έκλεισε το... 1978.

  5. Κικη avatar
    Κικη 21/06/2010 09:21:44

    Κατ αρχην πρεπει να διαλυθει το κοινοβουλιο διοτι και κοστιζει και δεν εξυπηρετει και τιποτα αφου δεν εχει καμια αρμοδιοτητα ,δεν μπορει επισης να νομοθετησει ,γιατι υπαρχει λοιπον.Η κυβερνηση,απλως μεταφερει τις εντολες και τις αποφασεις της τροικας,αρα εχει καταλυθει και βαση του μνημονιου η εθνικη μας κυριαρχια,και αυτοι ειναι κυβερνηση Τσολα;κογλου,δωσιλογων,συνεργατων με τους κατακτητες.Εμεις εχουμε υποχρεωση να αντισταθουμε για να ξανακερδισουμε την ανεξαρτησια μας,και να παραπεψουμε σε ειδικα δικαστηρια τους συνεργατες των επικυριαρχων.Αυτοι ειναι ολοι οσοι υπογραψαν το μνημονιο,ολοι οι βουλευτες του Πασοκ ,συν Λαος και Ντορα.
    Λοιπον κ. Απ. Κακλαμανη μην θυμασαι τωρα στα μνημοσυνα του Αντρεα,οτι λεγατε πριν απο απειρα χρονια,οταν παριστανατε τους σοσιαλιστες,να θυμασαι ομως οτι εβαλες την υπογραφη σου σε αυτο το τερατουργημα,και οτι ετσι ξεπουλησες την χωρα σου ,το κυπριακο,τα εθνικα και εμας δουλους ξενων δυναμεων.Επισης να θυμασαι τα στερνα τιμουν τα πρωτα,αν και τα δικα σου πρωτα δεν ειναι πολυ τιμητικα,ειμαι παλια και θυμαμαι,και εχω καλη μνημη.

  6. Μαυρη Αντιδραση avatar
    Μαυρη Αντιδραση 21/06/2010 19:38:50

    Μια πορια εχω μονο χωρις φυσικα επ ουδενι να ειναι ευχη...Οι λεβεντες αυτοι κυκλοφορουν στην Αθηνα ανενοχλητοι και κανεις "κουκουλοφορος-αντεξουσιαστης-τρομοκρατης-κοινωνικος αγωνιστης-αριστερος επαναστατης κλπ" δε βρεθηκε να τους ριξει ουτε μια τοματα ετσι για αστειο ενω προθυμα εκαψαν με μολοτωφ τρεις συνανθρωπους μας γιατι "ηταν απεργοσπαστες"..... Μυστηρια πραγματα ε ? ;)

    • πολίτης avatar
      πολίτης @ Μαυρη Αντιδραση 21/06/2010 23:06:08

      Κι εγώ τα ίδια σκέφτομαι Μαύρη Αντίδραση!