#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
10/12/2013 18:35
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ιδού το πραγματικό πρόσωπο της Χρυσής Αυγής



Αγαπητοί ψηφοφόροι της Χρυσής Αυγής. Εσείς οι 500 χιλιάδες που απογοητευτήκατε από τη ΝΔ, το ΠΑΣΟΚ, απ' όλο το πολιτικό σύστημα. Που εξοργίζεστε από τους κλέφτες, τα λαμόγια, τους άθλιους πολιτικούς της μεταπολίτευσης.

Που θέλετε την... αλλαγή και αναζητάτε την... καθαρότητα και την εντιμότητα στους κόλπους της Χρυσής Αυγής. Στο κόμμα του Μιχαλολιάκου, του Κασιδιάρη, του Παναγιώταρου κι όλων των υπολοίπων που πουλάνε «εθνικισμό».

Αγαπητοί που σκέφτεστε να ψηφίσετε Χρυσή Αυγή, που την στηρίζετε στις δημοσκοπήσεις. Δείτε τις φωτογραφίες. Δεν είναι μοντάζ, δεν είναι αθλοπαιδιές και αποκριάτικα πάρτι που λένε οι Χρυσαυγίτες. Δεν είναι προπαγάνδα του συστήματος.

Είναι η αλήθεια ενός ναζιστικού κόμματος, που ορκίζεται στο όνομα των ναζί που αιματοκύλισαν την Ελλάδα. Που σκότωσαν τον πατέρα σου, τον παππού σου, τον θείο σου, τον γείτονα.

Είναι οι ίδιοι κακέκτυπα της ναζιστικής ιδεολογίας και ταυτόχρονα είναι βλαμμένοι. Μ' όλη τη σημασία της λέξεως. Χρήζουν ψυχολογικής υποστήριξης, κι αν είναι δυνατόν να μην κλείσει ο Αδωνις τα ψυχιατρεία γιατί σίγουρα θα χρειαστούν γι' αυτούς τους Χρυσαυγίτες.

Δείτε τις φωτογραφίες όλοι εσείς που ψηφίζετε χωρίς να ξέρετε τι γίνεται στα βαθιά της οργάνωσης. Πλέον, η σιωπή είναι ενοχή. Και η άγνοια δεν είναι βλακεία, είναι έγκλημα.











ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΑΠΑΙΧΤΟΣ avatar
    ΑΠΑΙΧΤΟΣ 10/12/2013 19:08:12

    Το γράφω εντελώς καλοπροαίρετα. Εγώ θέλω να δω να δημεύονται οι περιουσίες και να γεμίζουν οι φυλακές από αυτούς που μας φέρανε στο σημερινό χάλι της ανεργίας, της μετανάστευσης, του κρύου μέσα στο σπίτι εν έτει 2013 και της απόλυτης μιζέριας που κυκλοφορεί στον αέρα της οικογένειάς μου και των φίλων και γνωστών μου.
    Ψήφισα Λαικό Σύνδεσμο-Χρυσή Αυγή Μάη και Ιούνη του 2012 γιατί θέλω να ανοίξει ο δρόμος για Κυβέρνηση όπου θα κυριαρχούν οι αξίες και τα πρότυπα του ΠΑΤΡΙΣ-ΘΡΗΣΚΕΙΑ-ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ. Η μεταπολίτευση επέφερε κρίση αξιών και θεσμών, ενώ ταυτόχρονα ο προοδευτισμός της είχε ως αποτέλεσμα να θεωρούμε ως αυτονόητα τις απατεωνιές και τις λαμογιές.
    Όσο τα λαμόγια θα ζούνε και θα βασιλεύουνε, θα τους ψηφίζω κι αν ακόμη τεθούν εκτός νόμου, θα ψηφίσω κόμμα που θα είναι υπό τις ευλογίες, τον έλεγχο και την επιρροή των εθνικιστών.

    • Νίκος Αργεάδης avatar
      Νίκος Αργεάδης @ ΑΠΑΙΧΤΟΣ 10/12/2013 20:29:10

      Τι δεν κατανοείς ;

      Πως στηρίζεις Ναζιστές ;
      Που σκότωσαν τον παππού μου, τον αδερφό του, τις μανάδες μας, τους πατεράδες μας και τα αδερφια μας ;
      Που οδήγησαν εκατοντάδες χιλιάδες συνέλληνες στον θάνατο από ασιτία;
      Που εκτέλεσαν δεκάδες χιλιάδες συνέλληνες, δήωσαν και κατέστρεψαν τα σπίτια μας και τις περιουσίες μας ;
      Που κατέστρεψαν την παραγωγική βάση της χώρας μας ;
      Που εν τέλει εξολόθρευσαν την αστική τάξη για να μας έρθουν οι ανεγκέφαλοι καραδεξιοί που έστρωσαν το κόκκινο χαλί για τους Τούρκους στην Κύπρο και μετά στο Αιγαίο;
      Τι δεν κατανοείς ;

      • nikos avatar
        nikos @ Νίκος Αργεάδης 11/12/2013 11:51:45

        Ο Σαμαράς με ποιους διαπραγματεύεται με εξωγήινους ??
        Με αυτους που ειπες με τους Γερμαναράδες,αλλα ξέχασα .......ότι αυτοί ξέχασαν

        • Γεώργιος Τ. avatar
          Γεώργιος Τ. @ nikos 11/12/2013 16:43:52

          Οι Γερμανοί που συζητούν με Σαμαρά, δημοσίως λένε ότι έχουν ηθικές ευθύνες για την καταστροφή που πάθαμε από τους προγόνους τους στην κατοχή και αποκυρήσσουν τους ναζί. Αντιθέτως, οι χρυσαυγίτες λατρεύουν το ναζισμό.

          • Τσάρος avatar
            Τσάρος @ Γεώργιος Τ. 12/12/2013 01:38:04

            Από τότε που βγήκαν οι "ηθικές ευθύνες" χάθηκε το φιλότιμο...

            Μας δουλεύεις; Τι ηθικές ευθύνες και αηδίες. Την ίδια πολιτική μας κάνουν και τώρα, επέκτασης και αρπαγής, απλά δεν μας εκτελούν (ακόμα), απλά μας οδηγούν στην αυτοκτονία.

            Και για πολεμικές αποζημιώσης κουβέντα.

            Ηθικές ευθύνες λέει, χαχα, σαν την "πολιτική ευθύνη" του Βενιζέλου.

  2. Magganas avatar
    Magganas 10/12/2013 19:14:07

    Εάν υπάρχει έστω και ένας στον πολιτικό σχεδιασμό του κόμματος που έχει κάνει είτε μάστερ είτε κάποια εξειδίκευση στην ψυχολογία των μαζών, ψυχολογία των μαζών υπό πίεση και "ειδικές συνθήκες¨κτλ. θα ήξερε ότι, με τέτοιες φωτογραφικές καμπάνιες ΔΕΝ ανακόπτεται η Χρυσή Αυγή!

    Ο κόσμος που πάει στη Χ.Α αγανακτισμένος, ίσα-ίσα γλυκοκοιτάζει τις πιο "αυστηρές" και "σκληρές" δομές της καθώς και το μιλιταριστικό προφίλ της διότι ΜΠΟΥΧΤΙΣΑΝ από τη "Δημοκρατία" έτσι όπως την εννοούν και την ερμηνεύουν τα πολιτικά κόμματα και δει τα "κατεστημένα" (εργατοπατέρες, εθνοπατέρες, φοιτητοπατέρες και λοιποί "πατέρες" ενίοτε και "μητέρες")...

    Το μεγάλο ατού της Χ.Α είναι ότι ασχολούνται όλοι οι υπόλοιποι μαζί της.

    Το δε μεγαλύτερο ατού είναι ότι δέχεται "πυρ ομαδόν" και "πυρ κατά βούληση" από όλα τα άλλα κόμματα!

    Όταν βλέπει ο κόσμος τα κόμματα τα οποία έχει εμπεδώσει στη συνείδησή του ως αντιπρόσωπους της ρεμούλας και της διαφθοράς, να πυροβολούν όλα μαζί ένα συγκεκριμένο κόμμα, αυτομάτως αυτο το κόμμα ανεβαίνει με μαθηματική κανονικότητα απελπιστική.

    Με τακτικές "ενοχοποίησης" π.χ. της σωματικής αγωγής και διδασκαλίας πολεμικών τεχνών, δεν ανακόπτεται η άνοδος της Χ.Α.
    Ίσα-ίσα τα αρμονικά σώματα κεντρίζουν το ενδιαφέρον ανθρώπων που έχουν παιδιά 150 Kgr., που τρώνε Pizza και Chips, ακούγοντας Rap όλη μέρα μπροστά από το playstation...

    Είχα κάνει μία μελέτη κάποτε με θέμα "depoliticisation, accountability, professionalisation, modernisation, definition of the division of roles between the police, military and civil society" σε συνεργασία με μεγάλη γερμανική εταιρεία σχετικά με Αφρικανική χώρα που έβγαινε από μακροχρόνιο στρατιωτικό καθεστώς και μεταξύ άλλων είχα ενσωματώσει και άρθρο γνωστού ειδικού όπου αναφερόταν ακριβώς σε αυτό το θέμα σχετικά με την αντιμετώπιση δημοφιλή "ακραίων" κομμάτων.
    Αν το βρω θα το "αποψιλώσω" και θα το στείλω του Φάκτορα...

    Υ.Γ.: εφόσον κανένα κόμμα δεν έριξε "μπάτσες" (μεταφορικά) στα πάσα φύσεως κατεστημένα, έβαλε ο κόσμος στη Βουλή κόμμα να ρίχνει μπάτσες κυριολεκτικά...

    • Κωστας ΜΠ avatar
      Κωστας ΜΠ @ Magganas 10/12/2013 20:57:27

      E όχι και μπάτσες...
      Ο Καιάδας τσίριζε σαν κοριτσάκι όταν τον μπαγλάρωναν οι αστυνομικοί-φρουρά του Καμίνη, ο δε Παπάς μέχρι κατούρημα έφτασε. Για κανά μαχαίρωμα πολλοί σε έναν ναι, αλλά για "μπάτσες" δεν...
      Ο δε "κόσμος" είναι απλοί βλακέντιοι και δεν θέλουν χάδια. Πρώην ψηφοφόροι του Καραταζαφέρη και λοιποί με καμμένα συνομοσιολογικά μυαλά και λούμπεν νοοτροπία που χαμπάρι δεν πήραν που οφείλεται η κρίση και η χρεοκοπία μας.
      Να ξαναψηφίσουν Μιχαλολιάκο,Ζαρούλια, Ουρανία, Ματθαιόπουλο( ο αρραβωνιάρης είναι αυτός) για να τιμωρήσουν και την οικογενειοκρατία της Μεταπολίτευσης και γενικά να κάνουν ό,τι τους φωτίσει ο θεός.
      Μόνο να μην "μας απειλούν": "θα πάμε στη ΧΑ", οι πηγαιμένοι. Να πάνε και να μείνουν εκεί και να γραφτούν και σε πυρήνα και να κάνουν και πορείες στην ύπαιθρο μαζί με τον τικαδόρο ή να συλλέγουν ρούχα και τρόφιμα "μόνο για έλληνες" ( τα οποία η οργάνωση μετά θα πουλάει -εις υγείαν των βλακών- σε πακιστανούς).
      Κορόιδα ήταν , κορόιδα παραμένουν.

  3. Lichnee avatar
    Lichnee 10/12/2013 19:30:55

    Ο χοντρούλης με το tatoo στα ρώσικα στην κοιλιά είναι όλα τα λεφτά! :D

    • Magganas avatar
      Magganas @ Lichnee 10/12/2013 20:22:41

      Διόρθωση:

      Είναι σερβικά και θα πει "Τσέτνικ", παραπέμποντας σε Σερβική εθνική αντισασιακή οργάνωση που έδρασε τόσο κατά την οθωμανική κατοχή εναντίον των Τούρκων (όπως οι δικοί μας κλεφταραματολοί), όσο και κατά τον Α' και Β' παγκόσμιο πόλεμο εναντίον τις δυνάμεις των ναζιστών του άξονα (Γερμανία, Ιταλία, Ρουμανία, Κροατία) ως αντιστασιακή οργάνωση απόλυτα αφοσιωμένη στον Σέρβο βασιλιά (αντίστοιχη του ΕΔΕΣ). Επίσης αναβίωσε στον πόλεμο της Βοσνίας αλλά καί του Κοσσόβου ως παραστρατιωτική οργάνωση μαχόμενη κατά των Αμερικανών, Γερμανών καθώς και των ντόπιων Κροατών και Αλβανών που επιθυμούσαν τη διάσπαση.

      • Tassos avatar
        Tassos @ Magganas 10/12/2013 23:08:09

        Θα μας τρελλάνεις ρε φίλε? Οι τσέτνικ πολέμησαν ΜΑΖΙ με τους Γερμανούς εναντίον των παρτιζάνων.

        • Magganas avatar
          Magganas @ Tassos 11/12/2013 14:13:44

          Πού το λέει αυτό;;;
          Στο Βικιπέδια;;;
          Για πάτα στο Βικιπέδια άλλη γλώσσα, (Αγγλικά, Γαλλικά, Γερμανικά, Ισπανικά, Ιταλικά) να δεις τι θα σου βγάλει για τους Τσέτνικ.
          Οχι οι πέντε αράδες στα Ελληνικά που γράφουν ότι πολέμησαν τους γιουγκοσλάβους κομμουνιστές που αποκαλείς "παρτιζάνους"...
          Οι Τσέτνικ πολέμησαν λυσσαλέα τους Γερμανούς και κατόποιν τοιυς Γιουγκοσλάβους Κομμουνιστές.
          Αυτό είναι η αλήθεια που δεν μπορείτε να χωνέψετε όπως και για τον ΕΔΕΣ στην Ελλάδα...

      • cummulus avatar
        cummulus @ Magganas 11/12/2013 09:51:10

        Διόρθωση: Ὁ ΕΔΕΣ δέν ἦταν φιλοβασιλικός.

        • κ.σ.μαυρόπουλος avatar
          κ.σ.μαυρόπουλος @ cummulus 11/12/2013 14:15:23

          -αντίθετα ο στρατηγός Ν.Ζέρβας ήταν ενταγμένος στο αντιμοναρχικό στρατόπεδο.
          -στο τέλος όμως, με πίεση βρετανών, αλαξοπίστησε.

        • Magganas avatar
          Magganas @ cummulus 11/12/2013 14:16:05

          Διόρθωση:

          Ο παπούς μου ήταν μοίραρχος του τακτικού Στρατού στον ελληνοϊταλικό και μετά τη συνθηκολόγηση εντάχθηκε στον ΕΔΕΣ με τον ίδιο βαθμό και κατόπιν έγινε και διοικητής του Λ' ΤΕΑ.
          Ήταν ως επί το πλείστον φιλοβασιλικοί...

    • Κυθήριος avatar
      Κυθήριος @ Lichnee 10/12/2013 21:13:00

      :-) Ὅπως κι αὐτός στό βάθος πάνω ἀπό τόν ἀριστερό του ὤμο.
      Ὅλοι μέ ξυρισμένα κεφάλια κι αὐτός μέ τή μαλλούρα κότσο..

  4. Simulation Theory V85 avatar
    Simulation Theory V85 10/12/2013 19:31:17

    Το ξέρουμε το πραγματικό πρόσωπο της ΧΑ και απλά το γουστάρουμε... Ξύδι...

    • evan avatar
      evan @ Simulation Theory V85 10/12/2013 22:13:04

      Διοτι αυτη ειναι η παιδεία σας και το επίπεδο που σας μετέδωσαν οικογένειές σας. Βαλκανογυφτοι απολίτιστοι. Αλλα σε μια χωρα που ο πολιτισμός και η ευγένεια θεωρούνται μειονέκτημα και αντιθέτως το θρασος, η μαγκια ο τραμπουκισμος και η αγένεια θεωρούνται αρετες τι αλλο να περιμένει κανείς?

      • Simulation Theory V85 avatar
        Simulation Theory V85 @ evan 10/12/2013 22:45:11

        H μάνα μου είναι καθηγήτρια γαλλικών. Ο πατέρας μου παιδίατρος. Εγώ αστροφυσικός.

        • evan avatar
          evan @ Simulation Theory V85 10/12/2013 23:29:56

          Ε και? Πολλοί πτυχιούχοι ακαλλιέργητοι αγενεστατοι και κλειστομυαλοι χωρίς καμία ποιότητα και ευγένεια ψυχής. Ο Παπας νομικός ειναι αλλά κατούρησε δημόσια. Ο Μιχαλολιακος μαθηματικός ειναι αλλά παρομοίασε άνθρωπο με χιμπατζή. Αυτό θα πει καλόψυχος άνθρωπος με καλλιέργεια ε? Αμα αυτο σας αρέσει οκ. Καμία σχεση ομως με τον Ελληνικο πολιτισμό που λετε οτι τιμάτε.

          • Magganas avatar
            Magganas @ evan 11/12/2013 14:21:38

            Ο "ακαλλιέργητος" Παππάς ούρησε στο MEGA και η Χ.Α ανέβηκε 5%...

            Οι "βαθειά καλλιεργημένοι" υπουργοί, υφυπουργοί και ο πρωθυπουργός μαζί (!!!) πήγαν και προσκύνησαν το MEGA στο μουσείο της Ακρόπολης και η Ν.Δ έπεσε 5%...

            Εκεί είναι η διαφορά Evan...

  5. factorx avatar
    factorx 10/12/2013 19:43:04

    Καλά δεν είστε παγανιστές; Τώρα το παίζετε χριστιανοί;

    • ΑΠΑΙΧΤΟΣ avatar
      ΑΠΑΙΧΤΟΣ @ factorx 10/12/2013 19:54:35

      Καταρχήν, σας ευχαριστώ για τη δημοσίευση.
      Όποιος σήμερα θέλει κράτος δικαίου χαρακτηρίζεται "Παγανιστής"; "Φασίστας"; "Νεοναζί";
      Μπράβο, ωραίο σκεπτικό και επιχειρήματα έχετε.. Για την ταμπακιέρα, πέρα από κάποια άρθρα που διακατέχονται από "εποικοδομητική κριτική" προς την Κυβέρνηση, στο τέλος μόνη σωτηρία μας είναι ο Σαμαράς, ο Βενιζέλος και (συνεπάγεται ως φυσικό επακόλουθο), η επιβίωση των εθνικών μας νταβατζήδων αλλά και όλων των λαμογιών που γνωρίζει ο κάθε πολίτης από τον μικρόκοσμό του..
      Θα προσπαθήσω να πείσω όλο μου το σόι στις επόμενες εκλογές να ψηφίσει Εθνικιστικό Κόμμα, αυτό σας το υπόσχομαι..

      • factorx avatar
        factorx @ ΑΠΑΙΧΤΟΣ 10/12/2013 21:40:07

        1. Είπα εγώ πουθενά ότι θαμας σώσει ο Βενιζέλος - να απευθυνεις το ερώτημα στο Μαξίμου παρακαλώ

        2. Το κράτος δικαίου συμπιπτει με το 4ο Ραίχ;

        3. Αυτά τα νούμερα που βλέπουμε στις φωτογραφίες θα το εγκαθιοδρύσουν; Πόσοι ξέρουν να γράφουν;

    • Thraphsorchis avatar
      Thraphsorchis @ factorx 10/12/2013 19:59:01

      Μα δεν διευκρίνισε ποιά θρησκεία ο άνθρωπος :)

      • Γεώργιος Τ. avatar
        Γεώργιος Τ. @ Thraphsorchis 11/12/2013 16:42:15

        Σωστό...

  6. ΠΕΛΙΑΣ avatar
    ΠΕΛΙΑΣ 10/12/2013 19:45:57

    Του ΚΚΕ να δείς αυτά δεν είναι τίποτα.
    Το έχουμε πει πολλές φορές: ναζισμό= φασισμό= κουμμουνιμό οι Ελληνες τα στείλαν στον αγύριστο την δεκαετία του 40.

    • Κώστας ,Πεύκη avatar
      Κώστας ,Πεύκη @ ΠΕΛΙΑΣ 10/12/2013 23:08:20

      Σε τσούζει που το ΚΚΕ όχι μόνο αντέχει μετά την ήττα του Ιούνη '12 αλλά και σε τελευταία γκάλοπ είναι 0,2 % πίσω από την Χ.Α.

      • αραχνούλα avatar
        αραχνούλα @ Κώστας ,Πεύκη 11/12/2013 18:22:33

        Γουστάρω να διαβάζω σχόλια κομμουνιστών βορείων προαστίων.

  7. factorx avatar
    factorx 10/12/2013 19:46:29

    Γιατί σε κάθε άρθρο βλέπεις προπαγάνδα; Το ξαναλέω: Εγώ επιλεγω τα κομμάτια της ΧΑ με ένα μόνο στόχο: να δείξωβ την γελοιότητά τους, αλλά και την επικινδυνότητά τους, διότι τον βλάκα να φοβάσαι. Δεν θέλω να πείσω κανέναν - και όποιος θέλει με διαβάζει. Αλλωστε ποιόν να πείσω; Τον ελληνικό λαό που ψήφιζε ΠΑΣΟΚ ή Μητσοτάκη; Και μεταξύ μας: νομίζει πραγματικά ότι η ΧΑ είναι 10 ή 12%. Οι μητσοτακικοί τι να απαντάνε στο τηλέφωνο;

    • Magganas avatar
      Magganas @ factorx 10/12/2013 20:10:49

      Φάκτορα,

      δεν υποννοούσα ότι είσαι "μακρύ χέρι" του κόμματος στο ιντερνετ. Εκφράστηκα λάθος, δεν γνωρίζω και πολύ καλά Ελληνικά διότι γεννήθηκα, μεγάλωσα και ζω στο εξωτερικό και δεν έχω πάει ποτέ σε ελληνικό σχολείο.

      Τον βλάκα τον φοβάμαι όντως αλλά αυτό που με ανησυχεί είναι ότι ακούω από όλο και μερικούς που δεν είναι καθόλου βλάκες, να λένε ότι θα ψηφίσουν Χρυσή Αυγή.
      Αυτό είναι που με ανησυχεί.

      Η Χρυσή Αυγή θα πάρει 10%-12% χωρίς να υπάρχουνε τόσοι νεοναζί στην Ελλάδα, ακριβώς όπως θα πάρει και ο ΣΥΡΙΖΑ π.χ. 25% χωρίς να υπάρχουνε τόσοι ακροαριστεροί στην Ελλάδα.

      Υ.Γ. 1: Αναγνωρίζω τον αγώνα σου Φάκτορα
      Υ.Γ. 2: Έχω εκφραστεί εδώ πέρα αρκετά για τους Μητσοτακαίους και τη Ντόρα. Χίλιες φορές ο Καρατζαφέρης να προσεγγιστεί, πιο πολλές ψήφους θα φέρει

  8. ΛΥΚΟΡΝΙΟ avatar
    ΛΥΚΟΡΝΙΟ 10/12/2013 20:04:22

    Φίλε Μagganas στου κουφού την πόρτα όσο θέλεις βρόντα ......

  9. martios avatar
    martios 10/12/2013 20:47:14

    Eπιτέλους ταρακουνήστε τους,ξυπνήστε τους δεν πάμε καλά ,υπάρχει απίστευτο
    μίσος στην κοινωνία δεν το αισθάνεσθε;Η λογική εξαφανίζεται,όχι άλλο λάδι στην
    φωτιά ,αποκλιμάκωση τώρα και μπορειτε να επηρεάσετε,κάντε τουλάχιστον εσείς
    το μικρό που σας αναλογεί.

  10. Απλος Πολιτης avatar
    Απλος Πολιτης 10/12/2013 21:38:36

    Τοσο πολυ εχει σιχαθει ο κοσμος αυτο που υπαρχει σημερα,το συμπλεγμα πολιτικοι-καναλαρχες-δημοσιογραφοι-διακαστικη εξουσια,που να συνουσιαζονται με εξωγηινους οι χρυσαυγητες και να τα δειξουνε σε βιντεο ολα τα καναλια,παλι χ.α θα ψηφισουνε...

    • Μαύρο Χαβιάρι avatar
      Μαύρο Χαβιάρι @ Απλος Πολιτης 11/12/2013 10:12:46

      Μια ακόμη ένδειξη ότι δεν πιάσαμε ακόμα πάτο, κι ότι υπάρχουν και χειρότερα...

  11. Magganas avatar
    Magganas 10/12/2013 21:44:57

    O Παππάς ούρησε στο MEGA.

    Η κυβέρνηση σύσσωμη υπέβαλλε τα σέβη της στο MEGA στο μουσείο της Ακρόπολης...

    Αν νομίζεις ότι αυτά τα βλέπουν και τα καταλαβαίνουν μόνο οι "καμμένοι" και οι "βλακέντιοι" κάνεις μέγα λάθος αγαπητέ...

    • Panos avatar
      Panos @ Magganas 10/12/2013 22:40:00

      Τί να πω τώρα;
      Χθές που βρισκόμουν σε σπίτι φίλης εορτάζουσας με καμμιά τριανταριά άτομα, παραπάνω από τους μισούς δίνανε ακριβώς την ίδια εξήγηση που δίνεις εσύ αναφέροντα μάλιστα και το συγκεκριμένο παράδειγμα;
      Δεν τους ΝΟΙΑΖΕΙ κα-θό-λου ποιοί είναι, τί είναι, πως μιλάνε.
      Το μόνο που τους νοιάζει είναι πως βρήκανε τον τρόπο να εκδικηθούνε το σύστημα που ενοχλείται σφόδρα από το συγκεκριμένο κόμμα και όσο περισσότερο τους "χτυπάνε" τόσο περισσότερο λυσσάνε και μουλαρώνουν γιατί βλέπουν πως όλοι μαζί έχουν ενωθεί για να τους "εξοντώσουν".
      Τα πράγματα δεν πάνε καθόλου καλά με κίνδυνο να γίνουν ανεξέλεγκτα.

      • Diamond Angel avatar
        Diamond Angel @ Panos 11/12/2013 01:33:49

        Ναι όντως , κανέναν απ' αυτούς δεν τον νοιάζει ποιοι είναι , πως μιλάνε , τι κάνουν οι ΧΑυγίτες . Νομίζουν ότι η τιμωρία του πολιτικού συστήματος, ( που οι ίδιοι στήριζαν και ψήφιζαν τόσα χρόνια , αλλά αυτό το ξεχνάνε τώρα που τα λεφτά τελείωσαν ), θα έρθει από τέτοιου είδους '' τιμωρούς '' και τις πρακτικές τους . Όταν έρθει η ώρα που , είτε διαφωνήσεις μαζί τους , είτε απλά έχουν πλέον τη δύναμη να επιβάλλουν τις απόψεις τους και τις πρακτικές τους και δεν σε έχουν ανάγκη , σου επιφυλάσσουν την ίδια τύχη με αυτή των αντιπάλων τους . Αυτό είναι αδύνατον να το συλλάβει το μυαλό όλων όσων φλερτάρουν με το τέρας . Και αυτό είναι το χειρότερο .

        • Γεώργιος Τ. avatar
          Γεώργιος Τ. @ Diamond Angel 11/12/2013 16:47:25

          Δεν πάμε καλά από μυαλό πλεόν. Το λέω πανω από 5 χρόνια τώρα ότι πολλοί είναι για ψυχιατρείο..

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ Magganas 11/12/2013 16:46:13

      Και γιατί οι σήμερα φυλακισμένοι, είναι κότες μπροστά στους ανεκριτές και αποκυρήσσουν ψευδώς ότι λαυρεύουν; Κότες και ξεφτίλες είναι και έπρεπε να ντρέπονται οι ψηφοφόροι τους και να τους έχονυ παρατήσει. Πότε πρόλαβαν και σας φανάτισαν ήθελα νά 'ξερα...

      • Panos avatar
        Panos @ Γεώργιος Τ. 11/12/2013 20:09:42

        Ρομαντικέ Γεώργιε, άν ο Σαμαράς έδειχνε το ίδιο μένος που έδειξε εναντίον της Χρυσής Αυγής, έστω για τους μεγαλοφοροφυγάδες της λίστας Λαγκάρντ, δεν θα συζητούσαμε καν.... για αυτό το κόμμα.

  12. Simulation Theory V85 avatar
    Simulation Theory V85 10/12/2013 22:03:01

    Aυτά τα έκαναν οι Γερμανοί. Όχι ο Μεταξάς.

    • Κυθήριος avatar
      Κυθήριος @ Simulation Theory V85 10/12/2013 22:09:24

      Μά γιά τούς Γερμανούς λέει!

      • Νίκη avatar
        Νίκη @ Κυθήριος 11/12/2013 08:15:23

        Το ένα τρίτο των Γερμανών μπορεί να φανταστεί το ενδεχόμενο να εγκαταλείψει την πατρίδα του οριστικά, αποκαλύπτει έρευνα που διενήργησε η εταιρεία δημοσκοπήσεων GfK. Τούς άρεσε η Ελλάδα από την κατοχή τότε έκαναν τα καλύτερα ελληνικά σπίτια στρατηγεία και καταλύματα στρατιωτών του Γ΄Ράιχ. Ο εγκληματίας όμως πάντα επιστρέφει στον τόπο του εγκλήματος και τώρα θα αγοράσει στην πατρίδα μας για ένα πιάτο φαί τα καλύτερα εξοχικά και τα παραθαλάσσια οικόπεδα με θέα στην Μεσόγειο!

  13. nikos avatar
    nikos 10/12/2013 22:44:16

    Ψηφησα Συριζα στις προηγούμενες Στις επομενες ΧΑ δαγκωτο ...

    • deldio avatar
      deldio @ nikos 11/12/2013 00:19:51

      Σωστός. Αλλά έκανες σε λάθος τόπο δήλωση μετάνοιας. Τέτοιες παπάτζες τις πιστεύουν μόνο οι ομοϊδεάτες σου

      • nikos avatar
        nikos @ deldio 11/12/2013 11:38:51

        LIVE YOUR MYTH

  14. parsifal avatar
    parsifal 10/12/2013 22:50:11

    Να ξεκαθαρίσωμε κάτι : Δεν είναι κακό να είσαι κοντοκουρεμένος, να ασκείσαι σε πολεμικές τέχνες και να αγαπάς τα οπλα. Τουναντίον. Απο το να είσαι σαπιοκοιλιάς, καναπεδάκιας που βλέπει "αθλητικά", αγύμναστος και ασχετος με οπλα είναι πολύ καλύτερο και υγιέστερο.
    Τώρα τα περί ναζί κλπ...Δεν είμαι σίγουρος οτι δεν πρόκειται για "διαρροές" με στόχο τις δημοτικές εκλογές.
    Σε κάθε περίπτωση, οπως σοφά λέγει ο Magganas με τέτοια "δημοκρατικά" δεν ανακόπτεται η Χ.Α. Προσωπικώς γνωρίζω πιτσιρικάδες που το γλεντούν οταν ακούν πλαδαρούς δημοσιολογούντας φυγόστρατους, παχουλούς πολιτικάντηδες και μή δυνάμενους να ξεχωρίσουν λειόκαννο απο ραβδωτό οπλο να "καταγγέλουν" πράγματα που αγνοούν η απλώς να φρικιούν με οτι τους φαίνεται (και είναι) ξένο στον τακτοποιημένο, αδρανή, ράθυμο και αποχαυνωμένο κόσμο τους.

    • evan avatar
      evan @ parsifal 10/12/2013 23:48:05

      Και εμενα μου αρέσει ο στρατός (λογο οικογένειας εχω αμεση επαφη) παρακολουθώ την στρ. τεχνολογία, ασχολουμε με μαχητικά σπορ. Αλλα ουτε βαράω ουτε φτυνω, ουτε παρομοίασα ποτε άνθρωπο με χιμπατζη, ουτε τραμπουκισα σε Σκοπιανό οδηγο νταλικας, ουτε εχω κανει ποτε δικαστήριο, ουτε ξεχώρισα ποτε τους ανθρώπους σε Ελληνες και ξενους, ουτε εδωσα ποτε αίμα "μονο για Ελληνες''.
      Και ουτε βγαίνω ποτέ γελοίες φωτογραφίες με κολλητό μπλουζάκι, σε σταση ημιανάπαυσης και αυστηρό υφακι να το παίξω και καλά "άγριος".

  15. factorx avatar
    factorx 10/12/2013 23:04:40

    Πλάκα κάνεις ε; Στρατόκαυλοι είναι και τίποτα άλλο

    • parsifal avatar
      parsifal @ factorx 11/12/2013 10:25:06

      Στρατόκαυλοι είναι Φάκτωρα. Σωστά. Αλλά πίσω εχουν οι εκλογές την ουρά ! Θέλει αλλου είδους χειρισμό το θέμα.
      Εκεί που τους χτυπά το "συνταγματικό τόξο" δεν πιάνει. Ακριβώς το στρατοκαυλικό και "ολοι στ'@ρχίδια μου"στύλ που πωλούν εκφράζει τον κόσμο, τουλάχιστον τους ζωντανούς. Εγραψα σε σχόλιο μου οτι ανεπιγνώστως η ΧΑ εκφράζει αυτό που οι Γάλλοι ελεγαν "ras le bol" το 68 και που η αριστερά δεν μπορεί για ιστορικούς λόγους να εκφράσει μαζικά.
      Βαρέθηκαν ο κόσμος να βλέπουν πλαδαρές φάτσες, μοσχαροκεφαλές συνδικαλιστών, τιποτολόγους καθηγητάδες και μαθητευόμενους μάγους της οικονομίας. Βαρέθηκαν να ακούν για "θυσίες" υπέρ Πατρίδος αλλά τα σύνορα να είναι διάτρητα, οι συμμορίτες ανάμεσα τους, οι Τούρκοι να εκβιάζουν γουρουνοειδείς μανιοκαταθλιπτικούς ΥΠΕΞ, οι ανέκαθεν νταβατζήδες να λυμαίνονται ακόμη την χώρα και τελικά οι "θυσίες" να αφορούν μόνο στους πολλούς και ανώνυμους.

      • Panos avatar
        Panos @ parsifal 11/12/2013 11:42:13

        Αγαπητέ Parsifal,
        μακάρι να είχε συμβούλους σαν και εσένα ο Σαμαράς. Δεν θα έκανε ποτέ το τραγικό λάθος κυρίως για τον ίδιο, να ενεργήσει κατά αυτό τον τρόπο εναντίον ενός κόμματος που αρέσει δεν αρέσει ψηφίστηκε από μισό εκατομμύριο Έλληνες και να σύρει... με αυτή του την ενέργεια, όλο το σάπιο σύστημα μαζί του να "κοπανάνε" νύχτα μέρα την Χρυσή Αυγή, εξαγριώνοντας τον ήδη "αρπαγμένο" κόσμο.
        Έπεσε σε μία παγίδα τόσο βαθιά, που ειλικρινά δεν ξέρω πως θα βγεί.

        • Magganas avatar
          Magganas @ Panos 11/12/2013 14:26:40

          Panos,

          συμφωνώ για τον Parsifal!
          Έχω γράψει πολλάκις ότι δεν ανακόπτεται με αυτήν την τακτική της συκοφάντησης η Χ.Α.
          Τουναντίον μάλιστα!

          Όταν ένα κόμμα δέχεται ΠΥΡ ΟΜΑΔΟΝ από όλα τα άλλα κόμματα, αυτόματα ανεβαίνει τη στιγμή μάλιστα που τα υπόλοιπα κόμματα έχουν βεβαρυμένο μητρώο (ποινικό και ηθικό)...

          Οι μεν "στρατόκαβλοι" παρουσιάζουν γυμνασμένα κορμιά και όπλα και οι άλλοι παρουσιάζουν κοιλαράδες golden boys να "διδάξουν" Δημοκρατία...

          • Panos avatar
            Panos @ Magganas 11/12/2013 15:24:03

            Έτσι ακριβώς.
            Και το χειρότερο όλων είναι ότι το μεγαλύτερο ποσοστό των ψηφοφόρων της, ούτε καν μπαίνει στο κόπο να αναλύσει αυτές τις εικόνες.
            Καρφάκι δεν τους καίγεται ποιός είναι ο Καιάδας και οι λοιποί...
            Σου λένε, αυτό σας πονάει και σας τζούζει..., αυτό θα ψηφίσω.
            Άντε τώρα να αλλάξει αυτό....

  16. Tassos avatar
    Tassos 10/12/2013 23:12:47

    Χασκογελούσαν μεταξύ τους οι ΧΑυγίτες πριν μερικούς μήνες. Λέγαν"θα τους δέσουμε", "θα τους πιάσουμε στον ύπνο" και να χαμε να λέγαμε και φούντες να φουμέρναμε. Αλλά η γκαντεμιά τους είναι η ΝΔ. Τους έβαλε στην φυλακή το 74,τους ξαναχώνει τώρα. Και τα μπουντρούμια της Δημοκρατίας ενίοτε είναι πολύ βαθιά, σφαλάν οι μπάρες και μπορεί να μην ξαναβγεις.

  17. DIKO avatar
    DIKO 10/12/2013 23:16:49

    Διάβασε τότε το "ένα παιδί κοιτάει τα άστρα". Θα σου κάνει καλό

  18. Νίκος avatar
    Νίκος 11/12/2013 00:02:47

    15% η Χρυση Αυγή στις επόμενες εκλογές.
    Κλάψτε όσο θέλετε...

    • Νηλέας avatar
      Νηλέας @ Νίκος 11/12/2013 09:01:32

      Νίκο μαζί θα κλαίμε νάσαι σίγουρος. Γιά σκέψου το μετά:Οταν δουν ότι πολύ μεγάλο κομάτι του ελλ.λαού ξέχασε το δίστομο χορτιάτη,καλάβρυτα και ουσιαστικά επιβραβεύει τις συμπεριφορές τους που αποκαλύπτονται καθημερινά ΣΚΕΨΟΥ τι άλλο μπορεί να κάνουν.
      Νίκο εσύ θα κλαις περισσότερο γιατί θα έχεις και τύψεις.

    • Μαύρο Χαβιάρι avatar
      Μαύρο Χαβιάρι @ Νίκος 11/12/2013 10:14:00

      Γι αυτό ακριβώς κάθε λαός είναι υπεύθυνος για τη μοίρα του, και τα καλά και τα κακά...

  19. δημης avatar
    δημης 11/12/2013 00:14:40

    Μόνο με τη δύναμη της ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ , ΤΗΣ ΠΙΣΤΗΣ ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ ΤΩΝ ΝΟΜΩΝ ΚΑΙ ΚΑΘΟΛΙΚΗΣ .... ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΝΤΑΙ .....
    -Το να τους λέμε παρανόμους πρέπει πρώτα εμείς να εφαρμόζουμε πιστά και καθολικά τους ΝΟΜΟΥΣ....
    -Λάθος είναι επίσης η μή συμμετοχή τους στις συζητήσεις των ΜΜΕ όπυ εκεί θα φανεί η αντιδημοκρατική τους συμπεριφορά και η επιχειρηματολογική τους γύμνια...
    ΠΡΩΤΑ ΟΜΩΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΕΜΕΙΣ....

  20. ορεσέιβιος avatar
    ορεσέιβιος 11/12/2013 07:39:19

    Μήπως πρέπει να τους πείσεις να χτυπήσουν και κανένα τατού?
    Να ξυριστούν γουλί και να φωτογραφίζονται καμαρώνοντας δίπλα στο πορτρέτο του Νικόλαου Καραισκάκη?
    Να αναρτήσουν στο σαλόνι την φωτογραφία της ουρανίας μετά του γαμβρού,αντί του πάλαι ποτέ άνακτος ,του πορφυρογένητου κωστάκη ?
    Να αρχίσουν όλοι μαζί τις κάμψεις ,πέραν των άλλων εθνογερτικών θα κάνουν καλό και στην υγεία, αν και βλέπω μεγάλη πλαδαρότητα και κοιλιακά σωσίβια στους σωτήρες υμών.
    Να παίρνουν άγριες πόζες με σουφρωμένα χείλη κρατώντας νεροπίστολο,που να ψάχνεις για καλάσνικοφ, μιμούμενοι τον κλασιδιάρη που μιμείται τον τζέιμ μπόντ και τον ράμπο χωρίς την κορδέλα.

  21. Νηλέας avatar
    Νηλέας 11/12/2013 08:11:44

    Αυτό είναι το πραγματικό πρόσωπο της χρυσής αυγής ?
    Εγώ ενόμιζα ότι είναι αυτό .
    "..Η χρυσή αυγή ,στη χειρότερη περίπτωση κάνει αντιποίηση αρχής,ενίοτε πέφτει και καμιά ψιλή..' Φ.Κ εφ.ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 30-12-12

  22. Πίθηκας avatar
    Πίθηκας 11/12/2013 08:44:16

    Οι Χρυσαυγίτες είναι μια τρομοκρατική οργάνωση.
    Στη Δύση τα νεοναζιστικά μορφώματα είναι ότι και η Αλ Κάιντα για τις ισλαμικές χώρες.
    Ευελπιστώ οι δεξιοί να συνειδητοποιήσουν ότι κάθε ψήφος στη Χρυσή Αυγή είναι ψήφος στη βία, στα όπλα, στο ναζισμό και στο μίσος!
    Καμμία ψήφος στα ορφανά του Χίτλερ!

  23. papadopoulos ilias avatar
    papadopoulos ilias 11/12/2013 09:50:11

    Δυστυχώς, όλη αυτή η προπαγάνδα με τα "φοβερά ντοκουμέντα",δεν έχει ως στόχο την επάνοδο των παλαιών ψηφοφόρων των δύο "μεγάλων" κομμάτων,αλλά τους ανεγκέφαλους της αριστεράς. Ο στόχος είναι η καλιέργεια μίσους ανάμεσα στα "δύο άκρα". Το τελευταίο χαρτί των κυβερνώντων ΔΥΣΤΥΧΩΣ είναι ένας εμφύλιος. ΧΑ και "πυρρίνες της φωτιάς"-ΑΝΤΑΡΣΥΑ κλπ θα παίξουν τον ίδιο ρόλο που έπαιξαν ο ΕΛΑΣ και τα ΤΑ τον Δεκέμβριο του 44.
    Ετσι τα πρόβατα θα ξαναγυρίσουν στα μαντριά,τα οποία θα έχουν αλλάξει διαρύθμηση και θα παρέχουν καλύτερες ανέσεις .Φυσικά οι τσοπάνηδες θα είναι απο το χαμηλόβαθμο προσωπικό που υπηρετεί σήμερα τους δανειστές ακι τους τοποτηρητές της τρόικας. Οι μεγάλοι θα "εξαφανισθούν" για ένα διάστημα ώστε να ξεχαστεί ο ρόλος τους και να εμφανιστούν μερικά χρόνια αργότερα αυτοί και τα παιδιά τους σαν να μην συμβαίνει τίποτα και να αναλάβουν πάλι τον ρόλο του σωτήρα και οδηγητή.
    Όλοι εμείς που φύγαμε από την ΝΔ δεν το κάναμε γιατί "τελείωσαν τα χρήματα", οι περισσότεροι από εμάς δεν είχαμε ποτέ κανένα όφελος από το κόμμα.Αυτό που μας ενόχλησε ήταν το "πούλημα" που μας έκαναν όλοι αυτοί που εμείς τους αναδείξαμε. Όταν ψηφίζεις εκπροσώπους του λαού περιμένεις αυτοί να εργασθούν προς όφελός σου και όχι εναντίον σου. Δεν δέχομαι οι εκπρόσωποί μου να με αποκαλούν "τεμπέλη" "κλέφτη",να με σέρνουν στην ανεργεία, στην ανέχεια, να με θεωρούν αριθμό και όχι άνθρωπο-πολίτη.
    Αρνούμαι να ξαναψηφίσω πολιτικού που σε κάθε ερώτημα απαντούν "έτσι θέλουν οι δανειστές",αρνούμαι να ξαναψηφίσω ανάλγητους πολιτικούς που δεν συγκινούντε μπροστά στα δράματα που συμβαίνουν καθημερινά στην κοινωνία, τέτοι που νομίζεις οτι ο χρόνος έχει γυρίσει και ήμαστε στό ή 50 ή 60.
    Δεν μας ενδιαφέρει, λοιπόν, άν ψηφίζουμε "ψεκασμένους" ή "στρατόκαυλους".
    Ειλικρινά θέλει πολύ προσπάθεια και πολύ πόνο ψυχής για να απαρνηθείς κάποιους με τους οποίους πορεύτικες μαζί για 30+ χρόνια σε δύσκολους καιρούς, αλλά εγώ δεν μπορώ να αλλάξω τόσο εύκολα θέσεις και απόψεις. Δεν μπορώ να συγχωρίσω όλους αυτούς που με κυνήγησαν και με εξεφτέλιζαν όταν είχαν την παντοδυναμία.
    Μην παίζετε και εσείς την προπαγάνδα των κυβερνώντων, σταματήστε να προκαλείτε το μίσος έναντίων των άλλων. Κάποια στιγμή θα γίνετε εσείς "οι άλλοι" και τότε δεν θα υπάρχει κανείς να σας σώσει.
    Μακάρι να κάνω λάθος αλλά η ιστορία δυστυχώς μας δείχνει ποιό είναι το μέλλον μας.

  24. Nano avatar
    Nano 11/12/2013 10:27:34

    Ο χαρακτηρισμός βλαμμένος, θεωρώ πως είναι πολύ επιεικής για τους απίθανους αυτούς τύπους. Ας μη λησμονούμε και την επίσημη θέση τους για τα άτομα με αναπηρία για τα οποία ζητούν στείρωση, με το σκεπτικό ότι θα μεταδόσουν την αναπηρία τους στην κοινωνία!

  25. Sorin avatar
    Sorin 11/12/2013 10:33:01

    Μεγάλο μερίδιο ευθύνης για την γιγάντωση γκρουπούσκουλων όπως η ΧΑ και ο ΣΥΡΙΖΑ, έχουν και τα ΜΜΕ, τα οποία αφού έχασαν από την κατάρρευση του ΠΑΣΟΚ, στράφηκαν σε άλλες δυνάμεις με χαρακτηριστικά όπως η δημαγωγία, για να μπορέσουν να επιβιώσουν.

    • Panos avatar
      Panos @ Sorin 11/12/2013 15:37:42

      Στράφηκαν κυρίως σε ΧΑ και ΑΝΕΛ για να κόψουν την αυτοδυναμία Σαμαρά και να τον γονατίσουν να κάνει συγκυβέρνηση. Και φυσικά τα κατάφεραν.
      Τώρα που βλέπουν ότι κατορθώσανε να εγκλωβίσουν όπως ακριβώς ήθελαν τον Σαμαρά και λακίσανε από αυτόν και την Ν.Δ. οι ανυποψίαστοι-θυμωμένοι ψηφοφόροι, δεν χρειάζεται πλέον να "παίζουν" μπάλα... με τα συγκεκριμένα κομματίδια και ιδιαίτερα βέβαια με την ΧΑ που ξέφυγε επικίνδυνα.... σε ποσοστά.
      Σε λίγο θα αρχίσουν τα νέα παιχνίδια... για το καινούργιο... που θέλουνε να έρθει.

  26. Leyla avatar
    Leyla 11/12/2013 10:42:29

    Θεωρώ πως με επιμονή και υπομονή, καθώς και με την αφοσίωση της κυβέρνησης στον στόχο της, πολύ σύντομα οι θρασύδειλοι αυτοί Κασιδιάρηδες θα πάνε εκεί που ο καθένας ανήκει. Άλλος σπίτι του, άλλος στη φυλακή κτλ.

  27. Vivi avatar
    Vivi 11/12/2013 10:53:02

    Αν δεχτούμε ότι οι επιστήμονες των δημοσκοπήσεων κάνουν καλά την δουλειά τους, τότε δυστυχώς ο πολύς ο κόσμος δεν έχει την δυνατότητα να πληροφορηθεί όλες αυτές τις επικίνδυνες γελοιότητες αυτών των περίεργων. Πρέπει να βρεθεί τρόπος αυτό να γίνει γρήγορα αν θέλουμε να εξουδετερώσουμε την βραδυφλεγή αυτή βόμβα που απειλεί τα θεμέλια της κοινωνίας μας.

  28. Artistas avatar
    Artistas 11/12/2013 11:01:41

    Η παρούσα κυβέρνηση, μπορεί να της καταλογίζουμε διάφορα, εργάζεται και παράγει έργο, όσο και να μην το αναγνωρίζουν πολλοί. Είμαστε τυχεροί που στην θέση του δημοσίας τάξεως είναι ένας άνθρωπος σαν τον Δένδια ο οποίος δεν καταλαβαίνει τίποτα και κατάφερε να ξεκινήσει το ξετύλιγμα του κουβαριού αυτής της συμμορίας.

  29. lewnidas avatar
    lewnidas 11/12/2013 11:16:39

    ας ξεκινησουμε απο τα βασικα της δημοκρατιας:
    "ειναι δικαιωμα τους να ειναι ναζιστες"(μονο στην γερμανια απαγορευεται) οπως ειναι δικαιωμα του καθενος να ειναι αναρχικος. Το ΚΚΕ αν δεν κανω λαθος παρα την δηλωση του φλωρακη οτι σεβεται το πολιτευμα αγωνιζεται για την ανατροπη του.

    Δευτερον, μην σκουζεται σαν μιξοπαρθενες ολο αυτο το σκυλολοϊ που θρεψατε στα πολιτικα σας γραφεια τοσα χρονια ταϊζωντας το απο τα ψιχουλα που περισσευαν απο αυτα που τρωγατε σας εκδικηται-γιατι ο ελληνικος λαος ειναι πανσοφος(και δεν το λεω ειρωνικα).

    κανεναν δεν τρομαζουν αυτες οι φωτογραφιες-ολοι ξερουμε τι ειναι η χρυση αυγη. για αυτο και τους ψηφισαν !

    το θεμα δεν ειναι η χρυση αυγη κυριοι το θεμα ειναι οτι εχουμε μια αποτυχημενη ελιτ που δεν νωει να καταλαβει οτι δεν εχει ποια κανενα κοινο με τον λαο της. ετσι ο κοσμος ή θα ψηφιζει χρυση αυγη και καμμενο ή θα παρετε τον μπουλο και θα πατε φυλακη!!

  30. ΑΠΟΓΟΝΟΣ ΤΟΥ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ avatar
    ΑΠΟΓΟΝΟΣ ΤΟΥ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ 11/12/2013 11:16:49

    Θα συμφωνήσω με όσους λένε οτι οι ψηφοφόροι της Χ.Α. είναι θυμωμένοι με το υπάρχον πολιτικό σύστημα. Κατα την γνώμη μου η ψήφος εκεί είναι ατελέσφορη αλλα αυτό είναι άλλο ζήτημα.
    Δεν μπορώ όμως να αφήσω ασχολίαστη την στάση των ''αντινιουζάριδων'' που την μια αρθρογραφούσαν λέγοντας ''που θα πάνε οι ψηφοφόροι της Χ.Α.'' λιγουρευόμενοι επιστροφή τους στην Ν.Δ. (και προφανώς σε αυτήν την περίπτωση ΔΕΝ θα ήταν αμόρφωτοι ναζί...) και απο την άλλη -βλέποντας οτι δεν επιστρέφουν- τους καταλογίζουν δολοφονίες .... του 1940;;;!!!...

    Μερικές παρατηρήσεις:
    α) απο το φεβρουάριο του 2010 μέχρι τον νοέμβριο του 2011 τα ''γερμανοτσολιάς'' και ''δοσίλογος'' αντικατέστησαν τα ''καλημέρα'' και ''καληνύχτα'' και
    β) κάθε δέυτερο άρθρο στο antinews είχε φωτογραφία την σβάστιγκα και μιλούσε για το 4ο ράϊχ ...

    ... αυτού του είδους η ρητορική απευθυνόταν στην λογική ή στο συναίσθημα των πολιτών;
    ... όσοι τα διέδιδαν ήθελαν να ενημερώσουν τον κόσμο ή να τον εξαγριώσουν; Δεν μπορεί τώρα να αναρωτιέστε γιατί είναι εξαγριωμένοι αυτοί... τους οποίους εξαγριώσατε...

    Η κυβίστηση του Σαμαρά το 2011 (ξεχνώντας τα ''Ζάππεια'') απλώς έβαλε οριστικά ταφοπλάκα στην πολιτική έκφραση της μεταπολίτευσης. Απο αυτά κινδυνέυει η δημοκρατία και όχι απο το 12% της Χ.Α.

    Ή θα υπάρξει ανατροπή του σάπιου πολιτικού συστήματος ή θα σερνόμαστε γρυλίζοντας...

    • Κυθήριος avatar
      Κυθήριος @ ΑΠΟΓΟΝΟΣ ΤΟΥ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ 11/12/2013 12:53:47

      Ἀγαπητέ φίλε,νομίζω ὅτι ὅλα τά ἄρθρα,μιλώντας γιά γερμανοτσολιάδες καί δοσίλογους,ἀναφέρονται ὄχι στούς ψηφοφόρους τῆς Χ.Α. πλανεμένους ἤ ὄχι,ἀλλά στά ἐνεργά μέλη της...

  31. Σώτης Πολάνης avatar
    Σώτης Πολάνης 11/12/2013 13:13:24

    Τώρα πειστήκαμε. Αντωνάκη δαγκωτό στις επόμενες εκλογές.

  32. kastor avatar
    kastor 11/12/2013 13:26:57

    Αν η Χρυση αυγη ηταν πιο συνεργασιμη, κατι σαν την γλαστρα του Λαος ή σαν τους ψεκασμενους Ανελ, δεν θα σας προκαλουσε τοσο τρομο! Τρομο ανεξηγητο διοτι πως γινεται να μπορεις να να μην εχεις προβλημα να συνεργαστεις με εθνομηδενιστες, αστρατευτους, αθεους και τουρκολαγνους σαν Δεξιος που εισαι... και να τρομοκρατεισαι απ τους εθνικιστες! Οσο για τα Ναζι, εγω ελπιζω για σας να αποδειχτουν Ναζι και φασιστες παρα εθνικοσοσιαλιστες..

  33. Dimos avatar
    Dimos 11/12/2013 15:21:59

    Πάντως για να κοιτάμε πιο σφαιρικά τα πράγματα, και να μην πολυτρωγόμαστε μεταξύ μας σαν κορόϊδα, αυτή τη στιγμή, στο Κίεβο, οι ομοϊδεάτες της ΧΑ βρίσκουν στοργή και θαλπωρή από τους δημοκράτες της ΕΕ και των ΗΠΑ (μέχρι και σοκολατάκια μοίραζε η αμερικάνα υφ. εξωτερικών των ΗΠΑ). Εκεί βέβαια είναι αντι-ρώσοι και άκουσον άκουσον φιλο-ευρωπαϊστές. Στην Ελλάδα ενοχλούνται από την παρουσία της ΧΑ γιατί δεν τους κάνει τη χάρη να είναι φιλο-ευρωπαϊκή, τουλάχιστον στα λόγια. Το ίδιο θα ανησυχούσαν βέβαια εαν το ΚΚΕ ή όποιος άλλος που δεν αποδέχεται-τουλάχιστον στη θεωρία- το μονόδρομο της Δύσης, θα είχε αυξήσει κατά πολύ τα ποσοστά του. Μήπως τελικά, κάποιοι βλέπουν τις κοινωνίες σαν μαριονέτες και μας κάνουν να βλέπουμε τα πράγματα αποσπασματικά και με φανατισμό, για να αντιλαμβανόμαστε το δένδρο και όχι το δάσος; Αυτά που συμβαίνουν στη χώρα μας δυστυχώς δεν αφορούν μόνο εμάς αλλά εντάσσονται σε εναν πόλεμο (ας ελπίσουμε ότι θα μείνει μόνο οικονομικός γεωπολιτικός) παγκόσμιο.

  34. nikos avatar
    nikos 11/12/2013 18:38:46

    Αλλιώς δεν θα συζητούσε ?
    Γιατί όπως είναι γνωστό συγκυβερνούσε με την Ρεπούση μεχρι τώρα πού αμφισβητουσε την γενοκτονία από τους τούρκους...