12/12/2009 23:41
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ιδού πως γίνονται οι πολυπολιτισμικές καριέρες

Η Αφροδίτη Αλ Σάλεχ για τη μετανάστευση

ΣΧΟΛΙΑ

  1. sawas avatar
    sawas 13/12/2009 00:17:53

    Επιφανεια γης: 148,9 Mio. km²

    Επιφανεια Ελλας: 131.957 km² ποσοστο......αστο καλυτερα!!!!

    Ειμαστε "λαθρομεταναστες" παντου....εκτως μιας πολυ μικρης εξαιρεσης!!!

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ sawas 13/12/2009 00:42:17

      Κι εσύ τώρα τι θες, να μας συγκινήσεις και να μας το παίξεις πολίτης του κόσμου; Τράβα γίνε λαθρομετανάστης αφού σου αρέσει τόσο πολύ. Εμείς θα μείνουμε εδώ.

      • sawas avatar
        sawas @ Επώνυμος 13/12/2009 00:55:27

        Δεν το καταλαβες, δεν πειραζει

        Να στο πω αλλιως. Εισαι εξ ορισμου "λαθρομεταναστης"

        • Επώνυμος avatar
          Επώνυμος @ sawas 13/12/2009 00:59:31

          Εσύ δεν κατάλαβες. Ίσως μιλάς για τον εαυτό σου. Όχι για μένα. Εγώ θα μείνω εδώ.

      • sawas avatar
        sawas @ Επώνυμος 13/12/2009 01:01:43

        Μεινε!!!

        • αρχισαμε avatar
          αρχισαμε @ sawas 13/12/2009 01:05:25

          Χανεις τον καιρο σου...

        • zonitis avatar
          zonitis @ sawas 13/12/2009 01:36:27

          Το κακο ειναι οτι μενεις κι εσυ

    • ambrosiac avatar
      ambrosiac @ sawas 13/12/2009 01:51:38

      * Επιφανεια γης: 148,9 Mio. km²

      * Επιφανεια Ελλας: 131.957 km²


      Στην επιφανεια της Ελλαδος λοιπον αναλογουν το πολυ πολυ 7 εκατομμυρια απο τον ολο πληθυσμο της Γης. Ειμαστε ηδη 10. Οι λαθρομεταναστες να παν να βρουν αλλη γη και αλλη θαλασσα.

      Η ευαισθητουλα Αφροδιτη ας βοηθησει για την ομαλη αναχωρηση τους.

      • ΚΜ avatar
        ΚΜ @ ambrosiac 13/12/2009 20:58:11

        Μακάρι να υπήρχε θεσμικό πλαίσιο να απελαύναμε 3 εκατομμύρια πασόκια προς τον αγύριστο για να έρθουμε στα 7 εκατομμύρια που γραφεί ο παραπάνω...

  2. ΠΕΑ ΚΥΑΝΕΑ avatar
    ΠΕΑ ΚΥΑΝΕΑ 13/12/2009 00:46:50

    freakishly big nipples I have to say...

    Πέρα από την πλάκα, η δήλωσή της για το περιστατικό στην Ομόνοια είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ.

    Το θέμα είναι ότι όντως τόσα χρόνια η πολιτεία αδιαφορεί για το θέμα των λαθρομετανααστών τόσο από την ανθρωπιστική όσο και από τη σκοπιά της εθνικής κυριαρχίας με αποτέλεσμα φυντανάκια όπως η εν λόγω κυρία να εμφανίζονται ως σωτήρες και φωστήρες στο ζήτημα.

    • B.K.Σ. avatar
      B.K.Σ. @ ΠΕΑ ΚΥΑΝΕΑ 13/12/2009 00:49:58

      δυστυχώς πρέπει να λάβει μια απάντηση γυναικεία η κυρία:
      Να της τύχει._

  3. ο βουνισιος avatar
    ο βουνισιος 13/12/2009 00:56:06

    Το ζήτημα της λαθρομετανάστευσης δεν είναι ζήτημα οικονομικών, φυλετικών ή άλλων διαφορών, ούτε μπορούμε να θέσουμε θέμα κοινωνικού συμβιβασμού στη λαθρομετανάστευση.

    ο λαθρομετανάστης, για διάφορους λόγους εγκαταλείπει την πατρίδα του, στην πορεία του αναζητεί οικονομικούς πόρους και εργασία στη χώρα υποδοχής.
    το γεγονός διαταράσσει την οικονομική, την εργασιακή ( περιόρισε στο ντόπιο πληθυσμό τους πόρους εργασίας με αποτέλεσμα να οδηγήσει σε αύξηση του τραπεζικού δανεισμού)
    , την πολιτισμική ταυτότητα, την πληθυσμιακή ισορροπία της χώρας υποδοχής με βίαιο τρόπο και θέτει υπό αμφισβήτηση την κοινωνική συνοχή και την βιωσιμότητα των κοινωνικο-επαγγελματικών σχέσεων. Η λαθρομετανάστευση αναπτύσσει μόνο την κοινωνία των καταναλωτών. με γεω-στρατηγικούς όρους θα μπορούσε να χαρακτηριστεί « σύγχρονη αποικιοκρατία»


    η λύση στο πρόβλημα είναι μια:

    μηδενική ανοχή στη λαθρομετανάστευση.

  4. Anonimi avatar
    Anonimi 13/12/2009 01:37:07

    Opinions are like assholes. Everyobdy has one. Ας το τυπώσει σ' ένα μπλουζάκι να το φοράει.

  5. ΑΠ avatar
    ΑΠ 13/12/2009 02:43:29

    Καλα, αλλα σε ποιο λεπτο τα λεει αυτα? Ειδα ολο βιντεο και δεν λεει τιποτα τετοιο!...

    • dimitris avatar
      dimitris @ ΑΠ 13/12/2009 06:36:41

      η δηλωση για το βιασμο εχει γινει Προ ημερών:

    • Hase avatar
      Hase @ ΑΠ 13/12/2009 11:50:06

      Διαβασε ολη την αναρτηση.

  6. Δημήτρης avatar
    Δημήτρης 13/12/2009 05:58:04

    Έτσι έχουν τα πράγματα. Δε μας αρέσει η εισβολή που δέχεται η χώρα μας; Έχουμε αφήσει και έρχονται χιλιάδες λαθρομετανάστες κάθε μήνα από τα πιο υποανάπτυκτα μέρη του κόσμου αλλά σκεφτόμαστε ότι ίσως και να μη χωράει όλη η Ασία στην Ελλάδα; Τότε δικαιούνται και οι ξένοι να εγκληματίσουν.

  7. Έλλην Ιθαγενής avatar
    Έλλην Ιθαγενής 13/12/2009 06:21:27

    Μην τους αφήνετε χωρίς απάντηση!! Οργανωθείτε και περάστε στην αντεπίθεση!!! Ρωτήστε τους άμα αυτά που είπε στο Μεγκα αποτελούν επίσημη θέση του Υπουργείου και τις Κυβέρνησης, ΑΜΑ σας απαντήσουν θετικά ζητήστε που μπορείτε να βρείτε την θέση αυτή σε επίσημο κείμενο .. Ζητήστε επίμονα να ανακαλέσει, ζητήστε πληροφορίες για τον διορισμό τις Αφροδίτης. Βρίσκουν ελεύθερο πεδίο και τα κάνουν..Οργανωθείτε και περάστε στην αντεπίθεση τώρα..

    Υπουργείο Προστασίας του Πολίτη
    Π. Κανελλοπούλου 4, Τ.Κ. 101 77, Αθήνα
    Τηλ: 210-6977505
    Fax: 210-6929764
    Email: elasgrty@mopo.gr

  8. Ι.Κ. avatar
    Ι.Κ. 13/12/2009 08:21:53

    Αυτό που δεν αναφέρει το άρθρο και είναι σημαντικό είναι ότι η συγκεκριμένη "κυρία" επιλέχθηκε από τον "σοσιαλιστή" υπουργό κ. Βούγια ως επιστημονική του σύμβουλoς για θέματα μετανάστευσής!!!! Εξ ου γιατί πολλά blogs αναφέρουν τον Βούγια ως ... Βούγια Αλ Σαλέχ.

    Ναι καλά ακούσατε. Η "κυρία" Αλ Σαλέχ με τις συγκεκριμένες απόψεις περί βιασμού των Ελληνίδων και τα συγκεκριμένα ...σωματικά προσόντα προσφέρει τις .... επιστημονικές της υπηρεσίες στον κ. Βούγια για χάραξη μεταναστευτικής πολιτικής !!!!

    Με τι προσόντα και με ποια κριτήρια επιλέχθηκε η συγκεκριμένη κυρία για τη θέση αυτή; Ηταν στις άριστες ή στις ...αρεστές;

    Η ιδια δηλώνει επάγγελμα "ηθοποιός". Προφανώς στα πλαίσια της σοβαρής προσφοράς της προς την "τέχνη" έκρινε ότι έπρεπε να βγάλει τον xxxx της έξω, σε πορνοπεριοδικά όπως το Penthouse!!!

    Αλλά η κυρία υπουργική "σύμβουλος" εκτός από "καλλιτέχνης" είναι και ΚΟΥΤΟΠΟΝΗΡΗ. Επειδή έπεσε πολύ κράξιμο στα blogs για τα ...επιστημονικά της προσοντα σε θέματα μετανάστευσης, έγραψε στο blog της ότι έχει κάνει ... "s. course" για θέματα μετανάστευσης. Το διαβάζει κάποιος πρόχειρα ιδιαίτερα αν δεν ξέρει και Αγγλικά και πείθεται ότι η κοπέλα έχει σπουδάσει το θέμα. Ομως

    α) Η κυρία "καλλιτέχνης" έχει κάνει απλά course (= σεμινάριο) και όχι σπουδές σε θέματα μετανάστευσης.

    β) Σκόπιμα και κουτοπόνηρα κρύβει το "summer" γράφοντάς το απλά ως "s." για να μην καταλάβει ο αναγνώστης ότι πρόκειται απλά για ένα summer course από τα χιλιάδες που γίνονται σε πανεπιστήμια και τα οποία συνήθως ειναι διάρκειας μόλις 2-3 εβδομάδων και από τα οποία δεν πέρνεις φυσικά κανένα τίτλο σπουδών.

    Ως πολίτης απαιτώ να μάθω από τον σοσιαλιστή υπουργό κ. Βούγια

    1. Αφού η κυβέρνηση για λόγους διαφάνειας θεωρεί ότι θέσεις Γ.Γ υπουργείων, που είναι πολιτικές, ότι θα πρέπει και αυτές να καταλμβάνονται από "αρίστους" και με βάση βιογραφικά, είναι λογικό να συμπεράνω ότι θέσεις που είναι πολύ λιγότερο πολιτικές, αλλά περίσότερο επιστημονικές, όπως οι θέσεις επιστημονικών συμβούλων υπουργών θα πρέπει πολύ περισότερο να καταλαμβάνονται με αντικειμενικά κριτήρια και με βάση υποβολή βιογραφικών. Αυτό νομίζω είναι προφανές.

    2. Αφού έτσι είναι, πότε προκυρήξατε αυτή τη θέση επιστημονικού συμβούλου σας σε θέματα μετανάστευσης, που μπορούσε ο κάθε πολίτης να υποβάλει βιογραφικό και ποιοί ήταν οι υποψήφιοι για την θέση αυτή;

    3. Με ποια "επιστημονικά" κριτήρια ανάμεσα στους άλλους υποψηφίους επιλέχθηκε η συγκεκριμένη "επιστήμων" του "s. course";

    Αν αυτα κ. Βούγια δεν τα δώσετε στη δημοσιότητα, όπως έχει δώσει εντολή και ο κ. πρωθυπουργός που ζητά πλήρη διαφάνεια, διατηρώ ως πολίτης το δικαίωμα να πιστεύω το προφανές.
    Σημείωση: Αυτή η συμπεριφορά σας είναι στα πλαίσια των "αξιών" και των "αρχών" της "αριστεράς" και της "προόδου" τις οποίες υποκριτικά διατυμπανίζετε;

    • PELIAS avatar
      PELIAS @ Ι.Κ. 13/12/2009 13:46:07

      Μήν ενοχλείσθε φίλοι μου γιατί,

      και ο Βούγιας έκανε τα ίδια. Σε καλοκαιρινό σεμινάριο στο Λονδίνο μετετράπη απο Τοπογράφος Μηχανικός του ΑΠΘ σε Συγκοινωνιολόγο.Είχε τον καιρό εκείνο και κάποιο δόντι, που τον βοήθησε να ανέβη τα σκαλοπάτια της ακαδημαϊκής καριέρας.

      Στον τομέα της συγκοινωνιολογίας δέν έχει να επιδείξει ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΕ ή όπως αλλοιώς λέμε ΕΝΑ ΜΗΔΕΝΙΚΟ. Τίποτε το θετικό. Γιατί αρνητικό του επίτευγμα ήταν να προσφέρει την "επιστημονική του προμετωπίδα" στον αγώνα για την ακύρωση της πρώτης και μονης εφαρμόσιμης λύσης για την υποθαλάσσια αρτηρία της Θεσσαλονίκης. Αρνητής εξ αγνοίας αντικειμένου και καταστροφεύς εκ πολιτικών κινήτρων ενός έργου που σήμερα θα έκανε την Θεσσαλονίκη να υπερηφανεύεται όπως το Ντουμπάϊ.

      Παραλληλιζόμενος και συγκρινόμενος με την γκόμενά Αλ Σαλέχ, αυτός ουδέν θετικό προσέφερε και προσφέρει, καθώς και μέχρι προχθές απελευθέρωνε την αλητεία της Θεσσαλονίκης απο τον αστυνομικό κλοιό και μαζί με αυτήν και τα τρία τέκνα τους περίλαμπρου πολιτικού της Ελλάδος Κουράκη, της αυτής πολιτκής προελέυσεως με αυτόν, ενώ η γκόμενα, άν μη τι άλλο, προσφέρει ικανοποίηση εξ όψεως, απο κάθε οπτική γωνία ή και εξ επάφής!

      Προσωπικά θα πρότεινα στον κ. Υφυπουργό (!!!) να αλλάξει αρμοδιότητες με την Αλ Σαλεχ. Γιατί αυτή σίγουρα καταλαβαίνει τα ίδια και ίσως και περισσότερα απο αυτόν στην συγκοινωνιολογία.

      ΠΕΛΙΑΣ

  9. plagal avatar
    plagal 13/12/2009 08:34:13

    Ειναι αισχρο να χρησιμοποιειτε τις γυμνες φωτογραφιες και τα σεξιστικα υπονοουμενα για καριερες κτλ για πολιτικη κριτικη. Ο καθενας εχει δικαιωμα να κανει κριτικη, να καταγγελει, να λεει οτι θελει τελοσπαντων. Μπορει να διαφωνω με την κριτικη σας, ομως εκει που προσβαλλομαι και σαν πολιτης και τελοσπαντων σαν ανθρωπος ειναι οταν φτανετε τα ορια της απρεπειας.

    Λυπαμαι για την καταντια του χωρου που ξεκινησε σαν τη διαδικτυακη παρουσια του περιοδικου Αντι.

    • ΚΜ avatar
      ΚΜ @ plagal 13/12/2009 16:08:56

      Κάποιο πτυχίο έχει η κυρία;

    • Factorx avatar
      Factorx @ plagal 13/12/2009 16:54:48

      σοβαρα ρε μεγάλε; Δεν προσβάλλεσαι που πληρώνεις τέτοια φαινόμενα απο την τσέπη σου και προσβάλλεδσαι με εμάς που τα στιτγματίζουμε;

  10. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 13/12/2009 08:51:50

    في المملكة العربي هو يبحث عن مستشاري الهجرة

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ archaeopteryx 13/12/2009 08:54:52

      σε πολυπολιτισμική γλώσσα, «το βασίλειο της σαουδικής αραβίας ψάχνει για συμβούλους μετανάστευσης». Φέρτε και πέτρες.

      • FRESCO avatar
        FRESCO @ archaeopteryx 13/12/2009 11:36:06

        Εύγε!

  11. ΙΑΝΟΣ avatar
    ΙΑΝΟΣ 13/12/2009 10:58:06

    ΤΟ ΔΙΔΥΜΟ ΤΩΝ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΙΑΣΤΩΝ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΑΤΕΥΘΥΝΟΜΕΝΕΣ ΑΝΟΗΣΙΕΣ ΠΟΥ ΕΚΦΡΑΖΟΥΝ ΕΠΙ ΜΙΝΙΜΟΥ ΒΑΣΕΩΣ. Η ....ΠΡΟΣΤΑΤΗΣ ...ΤΩΝ ..ΤΑΠΕΙΝΩΝ ...ΚΑΙ ...ΚΑΤΑΦΡΟΝΕΜΕΝΩΝ ..ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΜΑΘΗ ΝΑ ΜΙΛΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΥΙΟΘΕΤΗΣΗ !!!!!

  12. Δημήτρης avatar
    Δημήτρης 13/12/2009 11:09:57

    Λέει και ψέμματα ότι δεν ξέρει γιατί κρατούνται.. Η κράτηση προβλέπεται από κανονισμό της Ευρωπαικής Ενωσης. Και δεν κρατούνται για την πλάκα. Εχουν εισέλθει παράνομα στη χώρα. Κρατούνται με σκοπό την απέλαση!. Αλλά βεβαίως η κύρια αυτή και οι ομοιδεάτες της θέλουν μια Ελλάδα με ανοιχτά σύνορα. Οποιος θέλει και μπορεί να εισέρχεται και να παραμένει στην Ελλάδα.

  13. Tassos avatar
    Tassos 13/12/2009 12:27:55

    Τα γνωστά της trash TV... Οσο για την "κυρία," δεν νομίζω ότι χρειαζώμαστε άλλες λεπτομέρειες. Είναι αυτή που είναι και αυτοί που την έβαλαν εκεί που είναι, είναι 10 φορές χειρότεροι. Κοινώς, Θλίψη και Οδυρμός για την χώρα αυτή που παραπατά στην άκρη του γκρεμού...

  14. Στέργιος avatar
    Στέργιος 13/12/2009 12:31:06

    Το πρόβλημά μας δεν είναι η Αλ-Σάλεχ. Η κυρία προσπαθεί να κάνει μια καριέρα στον χώρο των ΜΚΟ που -όπως αποδεικνύεται από τον Βουδούρη και τον Κουβέλη- μόνο ΜΚ δεν είναι.

    Το πρόβλημά μας είναι οι μαλακ...ές ελληνικές κυβερνήσεις που υπογράφουν πανευρωπαϊκά πρωτόκολλα που λένε ότι όποιος λαθρομετανάστης εισέρχεται στην ΕΕ θα κρατείται στην χώρα εισόδου και όχι στην χώρα όπου σκόπευε να πάει. Με τις υπογραφές των κυβερνητών μας, έχουμε γίνει ο προθάλαμος τής ΕΕ, ο κυματοθραύστης του μεταναστευτικού τσουνάμι από όλο τον κόσμο. Όταν οι Γάλλοι έκαναν γιούργια και διέλυσαν τη λεγόμενη "ζούγκλα τού Καλέ", το μεγαλύτερο στρατόπεδο λαθρομεταναστών στη Γαλλία, πού νομίζετε ότι απέλασαν τους λαθρομετανάστες; Στο Πακιστάν και στο Αφγανιστάν; Στη Μάλτα και στην Ελλάδα τους απέλασαν!

    Το πρόβλημά μας είναι οι κατά Καραμανλή "νταβατζήδες" (το μόνο σωστό που είπε ο Καραμανλής μέσα σε 6 χρόνια) που χρησιμοποιούν τους λαθρομετανάστες για να γιγαντώνουν τα κέρδη τους και για να κρατούν χαμηλά τους μισθούς των Ελλήνων και των νομίμων μεταναστών.

    Μία είναι η λύση για το πρόβλημα τής λαθρομετανάστευσης στην Ελλάδα. Άμεση νομιμοποίηση όλων των εν Ελλάδι λαθρομεταναστών, με χορήγηση "ευρωπαϊκής γαλάζιας κάρτας" που τους επιτρέπει την ελεύθερη μετακίνηση στην ΕΕ των 27. Για πότε θα αδειάσει η Ελλάδα από λαθρομετανάστες... και οι εταίροι μας θα δούνε πόσα απίδια βάνει ο σάκος.

  15. ΚΟΥΡΚΟΥΜΠΙΝΙ avatar
    ΚΟΥΡΚΟΥΜΠΙΝΙ 13/12/2009 14:57:33

    Είναι άκρως ρατσιστικό να αποκλείεται κάποιος από μια θέση αποκλειστικά και μόνο λόγω καταγωγής και εξηγούμαι:η εν λόγω δεσποινίδα κατέλαβε τη θέση ειδικού συμβούλου τινός υφυπουργού αποκλειστικά και μόνο λόγω καταγωγής στερούμενη παντελώς οιουδήποτε παρεμφερούς τίτλου σπουδών ή εμπειρίας πάνω στο ζήτημα.Ρατσιστικά λοιπόν αποκλείστηκαν έλληνες πολίτες που μπορεί να έχουν σπουδές στο θέμα ή να έχουν φάει τις αρβύλες τους καταδιώκοντας νυχθημερόν τα κυκλώματα λαθροδιακινητών που λυμαίνονται τη χώρα.
    Γιατί λοιπόν Κε Υφυπουργέ φέρεστε ρατσιστικά απέναντι στο σύνολο των ελλήνων ψηφοφόρων σας και μη? Γιατί δεν προσφεύγει κανείς σε κανένα δικαστήριο για αυτήν την ανάποδη ρατσιστική πολιτική που γεννά Βούγιες ? (γιατί ασφαλώς καταλαβαίνετε ότι ο Βούγιας δεν είναι ούτε ο πρώτος ούτε ο μοναδικός ρατσιστής,απλά είναι όργανο μιας ολόκληρης πολιτικής που υποστηρίζεται από το 99% των ΜΜΕ της χώρας και το 10% των πολιτών της)
    Ζητώ δικαιοσύνη,ισονομία και ίσες ευκαιρίες και για τους ιθαγενείς αυτού του ρατσιστικού κράτους.

    • B.K.Σ. avatar
      B.K.Σ. @ ΚΟΥΡΚΟΥΜΠΙΝΙ 13/12/2009 16:05:30

      Εάν ήθελε η ηγεσία του υπουργείου να έχει πράγματι συμβούλους που έχουν βιώσει την επώδυνη διαδικασία ενσωμάτωσης ως μετανάστες, μπορούσε να βρει και πολλούς και ειδήμονες. Μόνον που αυτοί δεν κάνουν δημόσιες σχέσεις αλλά περήφανους τους ενταγμένους μετανάστες στον τόπο μας. Προφανώς δεν είναι αυτός ο στόχος του υπουργείου...

  16. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 13/12/2009 17:03:10

    Αν είχε φωτογραφηθεί τελείως γυμνή, μπορεί και να την έκαναν και Γ.Γ. Αν είχε παίξει σε καμιά τσόντα, θα μπορούσε και να θέσει υποψηφιότητα για υφυπουργείο.Who knows;
    Α, ρε νέο ΠΑΣΟΚ με τους τεχνοκράτες σου και τα διδακτορικά τους....

    • B.K.Σ. avatar
      B.K.Σ. @ Strange Attractor 13/12/2009 17:15:54

      SA, όταν είχε ανακοινωθεί το υπουργικό συμβούλιο είχα τσινίσει με την υφυπουργό Πολιτισμού. Η οποία όμως παρ΄όλες τις ανοησίες της νειότης και το βιογραφικό της έχει και ως στρατιώτης του πασοκ δούλεψε τα τελευταία επτά χρόνια. Είναι σίγουρο πως έχει και άλλου είδους υποστήριξη από κύκλους και κυκλώματα, είτε φανερά είτε κρυφά, αλλά δεν είναι και η μόνη. Αναλαμβάνοντας το χαρτοφυλάκιο, ούτε προκάλεσε αλλά ούτε και ενοχλήθηκε στο ελάχιστο από τις δημοσιεύσεις των φωτογραφήσεεων που είχε κάνει στο παρελθόν. Και σε επίπεδο συμβούλων είναι υπόδειγμα για τα άλλα στελέχη της κυβέρνησης, έχει κοντά της λαμπρούς και έμπειρους επιστήμονες. Δείγματα γραφής που συνάδουν με το ήθος που θέλει ο ΓΑΠ για το ΠΑΣΟΚ του.

  17. ΙΑΝΟΣ avatar
    ΙΑΝΟΣ 13/12/2009 17:05:48

    ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΚΑΙ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΑΥΤΕΣ ΣΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΤΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΟΝΤΑΙ ΜΕΤΑΞΥ ΑΛΛΩΝ ....ΠΡΟΤΕΡΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥΣ....ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΑΒΥΣΣΑΛΕΟ ΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΜΙΣΟΣ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΤΙ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΚΔΗΛΩΝΟΥΝ ΣΕ ΚΑΘΕ ΜΟΡΦΗΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥΣ ΚΑΘ'ΥΠΟΔΕΙΞΗ ΠΑΝΤΑ ΤΩΝ ΓΝΩΣΤΩΝ ...ΠΡΑΙΤΩΡΙΩΝ ....ΜΕ ΤΟ ΑΖΗΜΙΩΤΟ ΦΥΣΙΚΑ !!!!!!!

  18. Naruto avatar
    Naruto 13/12/2009 18:01:10

    Και τους κακοποιους γιατι να τους συλλαμβανεις, αφου θα παρουν δικηγορο ή θα λαδωσουν τους δικαστες και θα βγουν? Problem Solved.

    Αλ Σαλεχ, Αλ Μπαντι οτι να ναι. Πραγματικα ειμαι περιεργος να δω το βιογραφικο της να δω ποιο ιδρυμα μπορει και να της εχει δωσει πτυχιο, γιατι θα προκειται περι μεγαλου ιδρυματος.

  19. Jasmin avatar
    Jasmin 13/12/2009 19:44:14

    Σχόλιο της Αλ Σάλεχ στο ιστολόγιο
    vasiliastismonaxias.blogspot.com/2008/12/blog-post_12.html
    και στην ανάρτηση με τίτλο: "Ανοιχτή επιστολή προς τον αφανή έλληνα μπάτσο"
    Το αντιγράφω ως έχει (με την έλλειψη συντακτικού και νοήματος που το χαρακτηρίζει)


    "Δεν φταίει ο συγκεκριμένος μπάτσος.
    Είναι λάθος αν προσωποποιήσουμε την κατάσταση.

    Το ζήτημα είναι οι πολιτικές

    Ολοι οι μπάτσοι στα Εξάρχεια, έτσι φέρονται σε μικρότερο ή μεγαλύτερο βαθμό.
    Και αυτό είναι πολιτική επιλογή.

    Επίσης δεν είναι όλα όσα γίνονται αποκλειστική ευθύνη της ΝΔ.
    'Εχει ισχυρότατο μεριδιο και το ΠΑΣΟΚ.
    Και τα άλλα κόμματα.

    Η αλλαγή που μα πρέπει να γινει πρεπει να είναι ριζική."

    13 Δεκεμβρίου 2008 1:23 μ.μ.

    Έχει ισχυρότατο μερίδιο και το ΠΑΣΟΚ; Είναι δυνατόν σύμβουλος Υπουργείου να απαξιώνει έτσι το Κίνημα; Το ακούτε κύριε Πρωθυπουργέ;;;

    • ψυχραιμια avatar
      ψυχραιμια @ Jasmin 13/12/2009 19:57:00

      Τι να πει η ερμη.Μηπως ο Κορκονεας δεν προσληφθηκε επι ΠΑΣΟΚ το 1999;
      Δεν ειναι μονο οι υπολοιποι δημοσιοι υπαλληλοι κατα πλειοψηφια προσληφθεντες απο το ΠΑΣΟΚ αλλα και οι αστυνομικοι ως φυσιολογικο επακολουθο της μακροχρονης διακυβερνησης απο το ΠΑΣΟΚ.

  20. parsifal avatar
    parsifal 13/12/2009 20:03:04

    Ρε μπάς και την ζηλεύετε την κοπέλλα που είναι κορμάρα ? Μια ακόμη που δεν γνώριζε πως "en marchant les femmes peuvent tout montrer mais ne rien laisser voir" (Balzac) και ετσι φωτογραφήθηκε αντί απλώς να περπατά...