11/10/2010 16:11
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ιδού και ο πρωθυπουργός μας να μιλάει στους ξένους για την "διεφθαρμένη χώρα" που κυβερνά

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Πλούταρχος Λευκαδίτης avatar
    Πλούταρχος Λευκαδίτης 11/10/2010 16:31:34

    Προπαγάνδα της "κακιάς δεξιάς" που θέλει να αποτρέψει τη χώρα από το γίνει ένας σοσιαλιστικός παράδεισος, μια νέα τζαμαχιρία... Γι'αυτό άλλωστε καταφθάνουν σωρηδόν οι απανταχού της γης κολασμένοι - Πακιστανοί, Αφγανοί, Μπαγκλαντεσιανοί, Σομαλοί Σουδανοί! Τρέχουν να προλάβουν θέση στο σοσιαλιστικό όνειρο του τζέφρη και του Καντάφι...

  2. donaE avatar
    donaE 11/10/2010 16:36:29

    Τι ρεζιλικι τραβαμε...

  3. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 11/10/2010 16:50:10

    Πες μας που βρήκε η Οικογένεια τα λεφτά!

    • Ο Ιθαγενής avatar
      Ο Ιθαγενής @ archaeopteryx 11/10/2010 17:41:59

      xaxaxa

      στο τραπέζι του ΠΑΓΚΑΛΟΥ ...ο τόνος τόσο σταθερός όσο οι θέσεις του

  4. tsilivithras avatar
    tsilivithras 11/10/2010 16:51:49

    Εμ γιατί δεν το ρωτήσανε τον ΓΑΠ "ΠΟΙΟΣ ΒΡΕ ΑΝΘΡΩΠΕ ΤΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑΜΑΡΤΥΡΕΙΣ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΣΟΥ;;;;;;;;"


    ΠΟΙΟΣ;;;;;

    ΚΙ ΟΤΑΝ ΤΑ ΚΑΝΑΝΕ ΕΣΥ ΠΟΥ ΗΣΟΥΝΑ;;;;;;

    Δεν είσαι πολίτης ρε φίλε να ΚΑΤΑΜΑΡΤΥΡΑΣ και να ΚΑΤΑΓΓΕΛΕΙΣ...είσαι δημόσιο πρόσωπο, είσαι πρωθυπουργός μιας χώρας ολόκληρης, ήσουν πολιτικό πρόσωπο από το 80κατι και μετά, πήρες μέρος σε κυβερνήσεις, ήσουν κομμάτι της ΟΠΟΙΑΣ ΕΥΘΥΝΗΣ ΚΑΤΑΜΑΡΤΥΡΑΣ γμ την τρέλα μου μέσα!!!!!!

    ΘΑ ΜΑΣ ΤΡΕΛΑΝΟΥΝ ΡΕ ΣΕΙΣ ΑΥΤΟΙ!!!!!!

    Ο ΠΟΛΙΤΗΣ έχει δικαίωμα να καταγγέλει και να δείχνει με το δάχτυλο...ΟΧΙ ΕΣΥ!!!
    ΟΧΙ ΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΠΟΥ Δ-Η-Μ-Ι-Ο-Υ-Ρ-Γ-Η-Σ-Α-Ν ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΙΑΡΟ ΠΡΑΓΜΑ...!!!

    Και εκεί που λέει ότι νομίζει πως οι πολίτες συμφωνούν με το όλο austerity thing γιατί δεν τον ρώτησε ο άλλος "ΓΙΑΤΙ ΡΕ ΦΙΛΕ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕΣ ΕΝΑ ΔΗΜΟΨΗΦΙΣΜΑ ΝΑ Μ-Α-Θ-Ε-Ι-Σ ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΟΥΝ ΟΙ ΠΟΛΙΤΕΣ ΓΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΥΣ ΦΟΡΤΩΣΕΙΣ";;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;


    Ψέμμα, ψέμμα, ψέμμα και ηθικός ξεπεσμός και η απόλυτη Ξ-Ε-Φ-Τ-Ι-Λ-Α ενός από τους ιστορικότερους πολιτισμούς στην ιστορία της ανθρωπότητας...ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ!!!!!

    ΠΟΣΟ ΑΚΟΜΑ;;;;;;;

    ΠΟΣΟ;;;;;

  5. ΠΕΛΙΑΣ avatar
    ΠΕΛΙΑΣ 11/10/2010 16:58:56

    'Εφερα μαζί μου και την γυναίκα μου. Είναι διεφθαμένη μέχρι το κόκκαλο.

    Κάπως έτσι θα μπορούσε να τον μιμηθεί φραστικά κάποιος που δεν γνωρίζει το έτερον ήμισυ.

    Σοβαρολογούμε άραγε με το να ασχολούμαστε με έναν Πρωθυπουργό Ελλάδος μικτής Πολωνοεβραιϊκής καταγωγής, που δέν ξέρει ούτε την χώρα που κυβερνάει σήμερα ούτε και τους πολίτες που την κατοικούν.

    Μέχρι πότε ;

    ΠΕΛΙΑΣ

  6. φουκαρας avatar
    φουκαρας 11/10/2010 17:07:56

    H φάβα Σαντορίνης συμπεριελήφθη, μαζί με άλλα 7 ευρωπαϊκά αγροτικά προϊόντα, στον κοινοτικό κατάλογο των Προϊόντων Ονομασίας Προέλευσης και Προστατευόμενων Γεωγραφικών Ενδείξεων

    Μήπως να προλάβουμε να κατοχυρώσουμε και εμεις τον Τζέφρυ?Μήν την πατήσουμε όπως με τους Τούρκους και τον "Καραγκιόζη"

  7. ΔΙΚΑΙΟΣ13 avatar
    ΔΙΚΑΙΟΣ13 11/10/2010 17:08:41

    ΔΟΣΙΛΟΓΟΙ-ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ-ΚΑΘΑΡΜΑΤΑ...

  8. Minnie avatar
    Minnie 11/10/2010 17:17:24

    Μας ειχε ηδη ρεζιλεψει απο τον Απριλιο του '09 με την ομιλια του στο LSE.

    h**p://www.lse.ac.uk/collections/hellenicObservatory/events/PubLectures/GeorgePapandreou_09.htm

    Και μπορειτε να διαβασετε την ομιλια του σε PDF πατωντας το limk για το transcript.

    h**p://www.lse.ac.uk/collections/hellenicObservatory/pdf/Lectures/PAPANDREOU_transcript.pdf

  9. ΣΤΕΦΑΝΟΣ avatar
    ΣΤΕΦΑΝΟΣ 11/10/2010 17:38:47

    Ανώνυμος είπε...
    “George Papandreou, Greece’s prime minister, acknowledged to his fellow European Union leaders that the Greek public sector was riddled with corruption.” Financial Times, December 11 2009.

    “Ο Γεώργιος Παπανδρέου, ο πρωθυπουργός της Ελλάδος, παραδέχθηκε ενώπιον των ηγετών της Ε.Ε. ότι ο δημόσιος τομέας στην Ελλάδα είναι διάτρητος από διαφθορά”, Financial Times,
    11 Δεκέμβρίου 2009.

    ΣΤΕΦΑΝΟΣ
    ΚΕΡΚΥΡΑ

  10. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 11/10/2010 17:47:26

    Θυμάμαι κάποτε Αγγλο δημοσιογράφο, να προσπαθεί στα χρόνια Μιμής - Αντρέα να πάρει δήλωση από τον Μάνο Χατζιδάκι που έτρεφε ...αισθήματα "θαυμασμού", την απάντησή του:

    εγώ μπορώ να λέω στη χώρα μου ότι θέλω για τον Αντρέα Παπανδρέου αλλά για εσάς κύριε είναι ο Πρωθυπουργός της Ελλάδας...ο σημερινός πρωθυπουργός μας μιλά απλά για μια διεφθαρμένη χώρα...ας κάνει λοιπόν την δουλειά του αρχίζοντας από τον Αντιπρόεδρο και ζητώντας του εξηγήσεις για το τι έχει φάει...έστω και μαζί μας.

  11. anonymos avatar
    anonymos 11/10/2010 23:03:01

    Μήπως πρέπει να μας μιλήσεις για την διεφθα;ρμένη οικογένεια?

  12. Γιάννης avatar
    Γιάννης 11/10/2010 23:42:02

    Μάλιστα, είναι κακό να μιλάμε επισήμως για διαφθορά...επειδή α) η χώρα δεν είναι διεφθαρμένη, όλα είναι αποτέλεσμα σκευωρίας, σιωνιστικής συνωμοσίας, αμερικανικού δάχτυλου, β) είναι, αλλά δεν πρέπει να το λέμε. Να το κρατάμε για τον εαυτό μας, να τα σπρώχνουμε όλα κάτω από το χαλάκι, μ'ένα "δε βαριέσαι αδερφέ". γ) είναι αλλά δεν θέλουμε να το δούμε. Να το αποδεχθούμε και να αλλάξουμε. Κατά τα άλλα φταίει ο Παπανδρέου, η δικαιοσύνη που δεν αθώωσε τον Κορκονέα, οι Γερμανοί επειδή δε θέλουν να ξοδέψουν τα ευρώ τους για να σώσουν μια χρεοκωπημένη χώρα κλπ. Και φυσικά σε μια τέτοια κοινωνία ο Σαμαράς είναι ο ελληνόψυχος ηγέτης, ο αληθινός πατριώτης...επειδή δε λέει καμιά δυσάρεστη αλήθεια...επειδή λέει όλα όσα ο λαός θέλει ν'ακούει...
    Λαϊκισμός κι όποιον πάρει ο χάρος...Δεν βρέχει κύριοι, μας φτύνουνε!

  13. Στέργιος avatar
    Στέργιος 12/10/2010 03:21:13

    Όλοι οι Ελληνοαμερικάνοι έτσι σκέφτονται.

    Η Ελλάδα είναι μια χώρα για τα μπάζα, από την οποία μόνο αυτοί κατάφεραν να ξεφύγουν, επειδή είναι πιο έξυπνοι από μας.

    Ξέρετε πόσο τον αγαπούν οι Ελληνοαμερικάνοι τον Τζέφρι; Θεό τους τον έχουν. Μετά το δολλάριο, πάντα.