18/06/2008 21:22
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ιδού και οι αποδείξεις για την Δίκα Αλογοσκούφη

 

____________________________________________________ 

Στο φύλλο 5890 της Εφημερίδας της Κυβερνήσεως υπάρχει η εξής καταχώρηση:

Ανακοίνωση καταχώρησης στο Μητρώο Ανωνύμων Εταιρειών της άδειας εγκατάστασης στην Ελλάδα υποκαταστήματος της αλλοδαπής Ανώνυμης Εταιρείας με την επωνυμία «JONES LANG LASALLE LIMITED».
O NOMAΡΧΗΣ ΑΘΗΝΩΝ
Την 9.6.2004 καταχωρήθηκε στο Μητρώο Ανωνύμων Εταιρειών της Υπηρεσίας μας και πήρε Αριθμό Μητρώου 56879/01/Β/04/257 το υποκατάστημα της Αλλοδαπής Ανώνυμης Εταιρείας με την επωνυμία: Jones Lang LaSalle Limited καθώς επίσης και η με αριθμό 13572/04 απόφαση του Νομάρχη Αθηνών, με την οποία δόθηκε άδεια εγκατάστασης του υποκαταστήματος στην Ελλάδα.

Ι. ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΛΛΟΔΑΠΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ
1. ΕΠΩΝΥΜΙΑ: «Jones Long LaSalle Limited».
2. ΕΔΡΑ: Molesworth 10-11 Street ΔΟΥΒΛΙΝΟ 2 ΙΡΛΑΝΔΙΑ.
3. ΑΡΙΘΜΟΣ ΜΗΤΡΩΟΥ: 285474.
4. ΙΔΡΥΤΙΚΗ ΠΡΑΞΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ: 2.5.1998.
5. Στην έδρα της εκπροσωπείται από τους (αναφέρονται τα ονόματα)

ΙΙ. ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤHΜΑΤΟΣ
1. ΕΠΩΝΥΜΙΑ: «Jones Long LaSalle Limited».
2. ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΓΡΑΦΕΙΩΝ: Αλεξάνδρου Σούτσου 1710671 Αθήνα.
3. ΣΚΟΠΟΣ TOY ΥΠΟΚ/ΤΟΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΝΑΙ: Παροχή υπηρεσιών Διαχείρισης Εγκαταστάσεων στην Procter & Gamble.
4. ΕΚΠΡΟΣΩΠΗΣΗ: Διορίζει την Δικαία Αγαπητίδου- Αλογοσκούφη κάτοχος του υπ. αριθμ. Ξ.282151 ΑΔΤ, κάτοικος Αθηνών, οδό Αλεξάνδρου Σούτσου αρ. 17 ΤΚ 10671 ως νόμιμη αντιπρόσωπος, εκπρόσωπος και αντίκλητος.
Αθήνα, 9 Ιουνίου 2004
Με εντολή Νομάρχη
Ο Διευθυντής

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Εξάκτινος avatar
    Εξάκτινος 18/06/2008 21:32:13

    Είναι από το 2004 η εταιρία και είναι συνήθης πρακτική. Η Δίκα είναι απλά εκπρόσωπος. Δε διατηρούν γραφεία καθόλου στην Ελλάδα, έχουν δηλωμένη σαν έδρα το γραφείο της Δίκας και πληρώνουν τη Δίκα με το κομμάτι ανάλογα με τις δουλειές που κάνει. Τώρα τα πράγματα είναι ζόρικα κι έχει να κάνει αν το ήξεραν ότι η DT έχει σα σύμβουλο τους Ιρλανδούς ή όχι.

  2. Vass avatar
    Vass 18/06/2008 21:41:10

    Προβλέπω καρατόμηση Αλογοσκούφη εν μέσω θέρους και ανασχηματισμό για να αναστραφεί το κλίμα. Όσο βέβαια ο μπουχός της Siemens σχετίζεται περισσότερο με υψηλόβαθμους Πασόκους, ο Κωστάκης θα περιμένει. Ως ένδειξη καλής θέλησης κι αφού επιστρέψει ο Κουκοδήμος στο μαντρί, θα βγει προς θυσία ο Κούλης. Εκτός κι αν ο Blogger Τατούλης αποφασίσει να κάνει γενναία έξοδο προς όφελος του μεσαίου χώρου.

  3. exon avatar
    exon 18/06/2008 21:42:18

    το 2004 αμέσως μετά τις εκλογές άρχισε να την παραμελεί ο άντρας της, να αργεί να γυρίσει στο σπίτι (μόλις είχε αναλάβει, έτρεχε με την απογραφή, ειχε και euro, κλπ κλπ καταλαβαίνετε...) - τι να κάνει και η καημένη η Δίκα? έπρεπε να βρεί ένα χόμπυ να περνάει το χρόνο της να βγάζει και το χαρτζηλίκι. Βρήκε τους τζαμπατζήδες που ήθελαν να την βγάλουν στη φτήνια και έγινε η κολλεγιά. Να μην μεγαλοποιούμε τα πράγματα!

  4. velvet avatar
    velvet 18/06/2008 21:51:38

    ΜΠΡΑΒΟ! ΕΙΣΤΕ ΤΣΑΚΑΛΙΑ!

  5. Εξάκτινος avatar
    Εξάκτινος 18/06/2008 21:53:45

    @ exon

    δε θα υποστηρίξω τον Αλογοσκούφη τον οποίο θεωρώ έναν κακό υπουργό Οικονομίας αλλά για να έχει βάση αυτό που λες θα πρέπει να έχουν τη διαχείριση ακινήτων δημοσίων οργανισμών τα οποία έπαιρναν μετά το 2004. Μόνο για τον ΟΤΕ και ΙΣΩΣ μόνο από σπόντα ισχύει προς το παρόν κάτι τέτοιο. Γράφω ίσως γιατί πριν βγάλω οριστικό πόρισμα πρέπει να έχω στοιχεία ότι δεν πρόκειται για σπόντα και ότι όλα έγιναν για να βάλουν στο χέρι τα ακίνητα του ΟΤΕ. Τέτοια στοιχεία δεν έχω και περιμένω για να δω τι άλλο θα βγει.

    Οφείλω να ομολογήσω ότι ο Καχριμάκης κέρδισε τις εντυπώσεις.

  6. Nick avatar
    Nick 18/06/2008 22:20:21

    Καρχιμάκης Εξάκτινε, όχι Καχριμάκης.

  7. Εξάκτινος avatar
    Εξάκτινος 18/06/2008 22:22:52

    Sorry λάθος :)
    .
    .

  8. exon avatar
    exon 18/06/2008 22:40:40

    έχει όμως ενδιαφέρον το timing...

  9. Εξάκτινος avatar
    Εξάκτινος 18/06/2008 22:56:16

    Έχει ποιος είπε ότι δεν έχει? Φέρε άλλο ένα ακίνητο του δημοσίου του οποίου τη διαχείριση ανέλαβε μετά το 2004 και με έχεις πείσει.

  10. Προφήτης avatar
    Προφήτης 19/06/2008 01:43:41

    Αν ο Καραμανλής θέλει να διώξει τον Αλογοσκούφη το διέρρευσε αυτός.
    Αλλά δεν το βλέπω ...

  11. Factorx avatar
    Factorx 19/06/2008 02:25:50

    Ας ααφήσουμε τον Καρχιμάκη. Κι ας δούμε τι αποκαλύπτει το ΦΕΚ που δημοσιεύουμε

  12. Le canard avatar
    Le canard 19/06/2008 03:43:58

    Προς Προφήτης: Χλωμό μου φαίνεται να το δέρρευσε το Μαξίμου. Προς το παρόν, οι τύποι απλά προσπαθούν να μαζέψουν το θέμα της ακρίβειας, προπαγανδίζοντας τα οικονομικά μέτρα που θα εξαγγείλει η κυβέρνηση στην ΔΕΘ. Δηλαδή, τρείς μήνες μετά (αν είναι δυνατόν, σε τόσο δύσκολη κατάσταση εχουν περιέλθει;).

  13. Greg avatar
    Greg 19/06/2008 11:29:01

    Δεν μπορεσα να καταλάβω τί σχέση έχει το παραπάνω!... Δλδ ήταν εκπρόσωπος από το 2004 μιας εταιρίας που δημιουργήθηκε το 1998 στην Ιρλανδία η οποία είναι σύμβουλος (από πότε ???) της DT, η οποία DT μετά από 4 (!) χρονια αγόρασε μέσω μιας άλλης εταιρίας (marfin) τον ΟΤΕ...
    ... και όλα αυτά είναι διαπλεκόμενα???

    Σαν κυνήγι μαγισσών μου φαίνεται :)