18/04/2012 21:27
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ιδού η πρόταση των Ανεξάρτητων Ελλήνων για έξοδο από την κρίση



Η αν. Γραμματέας Πολιτικού Σχεδιασμού των Ανεξάρτητων Ελλήνων του κ. Καμμένουναναλύει την πρόταση του κόμματός της για έξοδο από την κρίση

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. fantomas avatar
    fantomas 18/04/2012 21:34:10

    OΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!!!

  2. Heaven avatar
    Heaven 18/04/2012 21:37:47

    ΑΠΑΙΧΤΟ!!!!!!!!!!!

    (πέθανα στο γέλιο με κείνο το αμίμητο εεεεεεεεε, δεν μπορω να σας πω!!
    δεν παίζονται οι ανεξάρτητοι!!!!!!!!!)

    ειλικρινά αξίζει κεντρικής ανάρτησης για να δούμε επιτέλους και τις εναλλακτικές που έχουμε!!!!

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ Heaven 18/04/2012 21:46:56

      Μην τα μαρτυράς όλα..θα την αλλάξει την υπεύθυνη..κρίμα δεν είναι;;;

    • Heaven avatar
      Heaven @ Heaven 19/04/2012 01:02:06

      παιδιά χωρίς πλάκα το είδα πάνω από δέκα φορές!!
      ξεσκίστηκα στο γέλιο μέχρι δακρύων!!!

    • Κωνσταντάς Χατζημαυροκώστατσος avatar
      Κωνσταντάς Χατζημαυροκώστατσος @ Heaven 20/04/2012 01:47:40

      Βρε, αντε από κει, που πέσατε να τη φάτε όλοι σας.

      Κατ' αρχήν, να μη διαστρεβλώνετε τις θέσεις των Ανεξ-Ελλ. Διότι, η κυρία δεν είπε "εεεεεεεε....". Είπε "μπεεεεεε...."
      -.

  3. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 18/04/2012 21:40:54

    Τά πρώτα δύο εεεεεεεε τά κατάλαβα,στό τρίτο θά ἢθελα κάποιες διευκρινίσεις ἀλλά ἐκεῖνο μέ τό ὁποίο πραγματικά μέ ἒπεισε γιά τίς προθέσεις τοῦ κόμματος τοῦ κ.Καμμένου καί, ὁμολογῶ,δέν τό 'χα ξανακούσει σάν λύσει και μέ στεναχωρεῖ πού δέν τό σκέφτηκαν στό ἐπιτελεῖο τοῦ κ.Σαμαρᾶ,εἶναι ὃτι θά μείνουμε στό εὐρώ χωρίς τό μνημόνιο...,ὃντως ριζοσπαστική λύση!
    Πάντως στήν εὐφράδεια τοῦ λόγου,σίγουρα δάσκαλο πρέπει νά εἶχε τό Βενιζέλο!

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ ΚΥΘΗΡΙΟΣ 18/04/2012 21:51:40

      Ναι, αλλά αυτή κουνάει πολύ χαριτωμένα το κεφάλι της, πέρα δώθε, δώθε κείθε..όχι πες, το κάνει ο Βενιζέλος αυτό;

      • ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
        ΚΥΘΗΡΙΟΣ @ ΕΥΑ 18/04/2012 22:53:07

        Χα χα,ὁ Βενιζέλος σφίγγεται κιόλας,ἡ κοπελιά τά ααααα καί τά εεεεε τά ἒβγαζε ἐλεύθερα,σάν πρόβατο....

  4. SK avatar
    SK 18/04/2012 21:42:50

    ΤΡΑΤΖΙΚ!!!!!

    • ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ avatar
      ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ @ SK 20/04/2012 01:39:27

      ΕΕΙΣ ΞΕΦΥΓ'

  5. popolaros avatar
    popolaros 18/04/2012 21:50:14

    συμπιλίδης οεο

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ popolaros 18/04/2012 21:59:44

      Στο όνομα του Συμπιλίδη πίνει πολύς κοσμάκης νερό. Στο όνομα του Καμμένου το πολύ πολύ γκαζόζα σε καμιά επιθεώρηση για τα σκετσάκια που αμίμητα θα έχει εμπνεύσει το τσίρκο του.

  6. SK avatar
    SK 18/04/2012 21:51:19

    ΕΝΑΣ Ο ΚΑΜΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΜΙΑ Η ΚΑΜΜΕΝΗ!!!!

    • Γιαδικιάρογλου avatar
      Γιαδικιάρογλου @ SK 19/04/2012 13:13:58

      Και τώρα Αρμα Καμμένων Πολιτών.

      • ΕΥΑ avatar
        ΕΥΑ @ Γιαδικιάρογλου 19/04/2012 15:58:45

        !!!!!!!!!!!!!!!!

    • Παύλος avatar
      Παύλος @ SK 19/04/2012 21:30:06

      Και μια .....καημένη !!!!!!!!!!!!!!!!!!

  7. Διηνεκης avatar
    Διηνεκης 18/04/2012 21:54:01

    βρε τι εχουν τα ερμα και ψωφαν

    • SK avatar
      SK @ Διηνεκης 18/04/2012 21:58:58

      Βλέπεις να ψοφάει κανείς? Εγώ βλέπω τη βλακεία να αναπαράγεται με γεωμετρική πρόοδο!

  8. ΧΟΡΧΕ avatar
    ΧΟΡΧΕ 18/04/2012 21:56:14

    πεθαίνω για αν. Γραμματέα Πολιτικού Σχεδιασμού των Ανεξάρτητων Ελλήνων!!!!!
    που το βρήκε αυτό το παιδί!!!!!!!

    • man8os avatar
      man8os @ ΧΟΡΧΕ 19/04/2012 21:39:02

      Ειναι απιστευτη!

  9. ΚΥΠΡΟΓΕΝΕΙΑ avatar
    ΚΥΠΡΟΓΕΝΕΙΑ 18/04/2012 21:59:03

    Αστροπελέκι!

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ ΚΥΠΡΟΓΕΝΕΙΑ 18/04/2012 22:13:35

      Νομίζω ότι ακόμα και το Αστροπελέκι από τους Απαράδεκτους καλύτερο πολιτικό λόγο είχε...

  10. Γεώργιος Τ. avatar
    Γεώργιος Τ. 18/04/2012 22:09:49

    Κρίμα που δε το έχουν δει όσοι λένε να ψηφίσουν ΑνΕλ...

    • m.s avatar
      m.s @ Γεώργιος Τ. 19/04/2012 10:48:50

      δεν τους ενδιαφέρει αδερφέ. μια ζωή ήταν εθισμένοι στο ψέμα και την αρλούμπα. θα προβληματίζονταν τόσο, όσο μετάνιωσαν και αυτοί που ψήφιζαν Ακή - μπαμπά με τους 40 κλέφτες.

  11. Diamond Angel avatar
    Diamond Angel 18/04/2012 22:27:07

    Καλά , από που τη ψάρεψε ο Καμμένος.......; Δεν συνεχίζω ,γιατί θα μου απαγορεύσει την είσοδο στη σελίδα ο Φάκτορας......

    • harry avatar
      harry @ Diamond Angel 18/04/2012 22:34:23

      Μπα, άμα ΔΕΝ συνεχίσεις θα σου απαγορεύσει την είσοδο!

    • ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
      ΚΥΘΗΡΙΟΣ @ Diamond Angel 18/04/2012 22:59:43

      Καλά,Διαμαντένιε Ἂγγελε,ἂν ἀπαγορευτεῖ σέ ἐσένα εἲσοδος,θά ἒρθει ἡ συντέλεια...,συνέχισε ἀκάθεκτος!
      (Φάκτορα,δέν σέ πειράζει πού τοῦ δίνω ἐγώ τήν ἂδεια;)

      • Diamond Angel avatar
        Diamond Angel @ ΚΥΘΗΡΙΟΣ 19/04/2012 00:16:42

        Ε, Κυθήριε , μετά από τόσο καλά λόγια , είμαι ακόμα πιο προσεκτική. Και επειδή και ο harry με παραινεί , ας πούμε ότι η διανόηση , δεν είναι το δυνατό της σημείο......Χα,χα,χα........!!

        • ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
          ΚΥΘΗΡΙΟΣ @ Diamond Angel 19/04/2012 14:21:04

          Ἀκάθεκτη!,Συγνώμη...,καλημέρα!

  12. usound avatar
    usound 18/04/2012 22:28:45

    Συν-Καμμένη!

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ usound 18/04/2012 22:35:41

      Συν-Καμμένη ήταν μέχρι να φάνε άκυρο από τον Τσίπρα. Τώρα με τον Δημαρά είναι ΑρμαΚαμμεδών, η τελική μάχη του φαιδρού με την κοινή λογική...

      • man8os avatar
        man8os @ TopGunZ 19/04/2012 00:47:42

        Καμμενοι αρματωλοι ισως δε
        καμενη αμαρτωλη

        • TopGunZ avatar
          TopGunZ @ man8os 19/04/2012 02:05:06

          Αμάρτησα για τη βουλευτική μου έδρα.

  13. Κατερινα avatar
    Κατερινα 18/04/2012 22:56:42

    και καμμένο και ΒΟΥΡΛΟ η δικιά σου!!!!!!!

    Σταυρώστε την, σταυρώστε την!!!!!
    (καλά ρε παιδιά που τα μάζεψε όλα αυτά τα ...βούρλα;
    προσπάθεια να έκανες τόσο χαζή υποψήφια αποκλείεται να έβρισκες!!!!!)

    • man8os avatar
      man8os @ Κατερινα 19/04/2012 00:46:48

      Κλαιω!!!!

  14. Mπουρμπου avatar
    Mπουρμπου 18/04/2012 22:56:47

    ρε παιδια...τη λυπηθηκα πραγματικα...αν την κατασπαραξε η Ευα Αντωνοπουλου που τη ρωτησε απλα για το προγραμμα του κομματος που να παει σε καμια Σταη...ημαρτον...αμα δεν το εχεις κοριτσακι μου δεν βγαινεις...και αμα βγαινεις ανοιξε κανα βιβλιο να διαβασεις....που πας αδιαβαστη πρωτη φορα στη τηλεοραση...ρε τι ατομα ειναι αυτα....

  15. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 18/04/2012 23:55:29

    Η κοπέλα αυτή μου θύμισε την εξίσου τραγική τηλεοπτική εμφάνιση του πουλέν του ΓΑΠ για την ευρωβουλή, της διανοήτριας Μαίρης Ματσούκα, που έκτοτε εξηφανίσθη οριστικώς, νυμφευόμενη έτερον πολιτικό αστέρα.

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ Strange Attractor 19/04/2012 00:00:42

      Καλά, SA, είσαι άσος και στα ''κοσμικά''! ούτε που την είχα ματακούσει...

    • Κατερινα avatar
      Κατερινα @ Strange Attractor 19/04/2012 00:59:09

      Strange,
      τι θυμηθηκες τώρα!!!
      βουρλο, βουρλο η καμμένη αλλά λες να κάνει και αυτή την τύχη της σαν τη Ματσούκα;

  16. votr avatar
    votr 19/04/2012 00:07:26

    Με αυτήν ωραία γελάσαμε όλοι μαζί . Με τον υπεύθυνο "εκλογικού αγώνα "της Ντόρας να μην γελάσετε ! Η εστω να μην γελάσετε όλοι . Ας μείνει κάποιος να λυπηθεί και εμάς τους δημότες του ! (γιά όσους δεν το πληροφορήθηκαν , είναι ο δημαρχος Π. Φαλήρου , Χατζηδάκης .)

  17. Gerome avatar
    Gerome 19/04/2012 00:21:00

    Δεν ξανάγινε!!! Μετά από αυτό, όχι απλά «δαγκωτό», «καμμένο» Ανεξάρτητους Έλληνες όλοι μας στις κάλπες!!! χαχαχα, να κλαις απ'τα γέλια!

  18. Aφροδίτη avatar
    Aφροδίτη 19/04/2012 00:36:07

    Δεν με ενοχλεί που το κοριτσάκι δεν έχει ούτε τη στοιχειώδη αυτογνωσία και παριστάνει την υπεύθυνη του πολιτικού σχεδιασμού.
    Με τρομάζει πως αυτήν με αυτά τα αδιαμφισβήτητα προσόντα την επέλεξε ο αρχηγός, για να με πείσει για το εξαιρετικό σχέδιο που έχει για την χώρα! Γιατί το κριτήριο επιλογής των συνεργατών του, αναδεικνύει και το δικό του ειδικό πολιτικό βάρος και τη σοβαρότητα του εγχειρήματός του!
    Ειλικρινά γέλασα με την καρδιά μου, γιατί η μικρά πέραν του ό, τι δεν ήξερε να απαντήσει - μάλλον δεν είχε αντιληφθεί το τί τη ρωτούσαν - χαμογελούσε με μια αυταρέσκεια, σαν να είχε απαντήσει αφοπλιστικά σε όλα τα ερωτήματα!
    Εδώ θα ταίριαζε εκείνο το αμίμητο του Ψινάκη, «Θεάααα»!

    • Mara avatar
      Mara @ Aφροδίτη 19/04/2012 16:51:37

      Αφροδίτη,

      Η κοπελίτσα είναι το λιγότερο...
      Εμφανώς καρατρακαρισμένη η κακομοίρα, δεν μπορούσε να αρθρώσει λέξη...
      Τα άλλα... τα βαριά πυροβολικά (υποτίθεται...) σαν τον Κουϊκ, είναι καλύτερα?
      Μήπως τον είδε κανείς χθές το πρωί στο Σκάϊ?
      Το λεξιλόγιο μόνο που χρησιμοποιούσε φθάνει..., για να καταλάβει κάποιος "περί τίνος ΄πρόκειται..."
      Απευθυνόμενος στον δημοσιογράφο είπε "...να τελειώνουν πιά τα καλαμπουράκια....."
      Απευθυνόμενος δε, στον κ. Παρρησιάδη Οδοντίατρο στο επάγγελμα και υποψήφιο βουλευτή της Β! Αθηνών με την Ν.Δ., είπε "...εσάς θα σας ξεδοντιάσουμε... στις 6 Μαϊου χωρίς αναισθητικό...."
      Εννοείται ότι δεν απάντησε σε καμμία ερώτηση δημοσιογράφου και επιπλέον έβριζε συνέχεια.
      Μιλάμε για ελεεινή εμφάνιση.

  19. svetlana avatar
    svetlana 19/04/2012 00:54:15

    Είστε όλοι κακόβουλοι!!! Το κοριτσάκι είναι άμαθο και άπειρο.... Βέβαια κάτι τέτοια πρέπει να τα...σκοτώνεις νωρίς... γιατί όταν μεγαλώνουν γίνονται όπως η Κουντουρά ή Αποστολάκη....
    Συγχαρητήρια πάντως σε αυτούς που την επέλεξαν... Τα ελληνικά της άψογα... ποιον μου θυμίζει, ποιον μου θυμίζει? Α ναι τον ΓΑΠ μήπως...
    Μετά τη δηλωσή της δε, ότι θα βγούμε από την κρίση, μένοντας στο Ευρώ αλλά χωρίς μνημόνιο, δεν νομίζω ότι έχω άλλες επιλογές. Θα ψηφίσω Καμμένο για Πρόεδρο του Ισημερινού.... Γνωρίζει κανείς αν είναι και υποψήφια κάπου? Τέτοιους ανθρώπους θέλω να με εκπροσωπούν στη Βουλή.... Νέοι άπειροι και αγράμματοι!!!!!

  20. ΝΑΥΤΗΣ avatar
    ΝΑΥΤΗΣ 19/04/2012 01:04:56

    Πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί αστιεύεστε για το κατάντημα αυτό της πολιτικής ζωής της χώρας μας...
    Πριν από μερικούς μήνες αυτός ο πολιτικός ήταν μέλος της ΝΔ, και αν θυμάμαι καλά ήταν πριν από 3 χρόνια και υπουργός Εμπορικής Ναυτιλίας της κυβέρνησης Κ.Καραμανλή ! Αν νομίζετε ότι με την αποχώρησή του από την Ν.Δ καθάρισε το κόμμα, κάνετε μεγάλο λάθος... Υπήρχαν αρκετοί στο Αντινιούζ που λέγανε να έιχαμε κι άλλους σαν κι αυτόν στο κόμμα ! τώρα τί λένε ?
    Δυστυχώς θα δούμε πολλά ευτράπελα ακόμα, και βέβαια όχι μόνο από την ΝΔ !
    Το δυστύχημα είναι ότι αυτήν η χώρα δεν έχει σωτηρία όπως πορεύεται...

  21. kotstak avatar
    kotstak 19/04/2012 01:07:46

    Εάν του Σαμαρά του λείπουν δυο τρεις έδρες για την αυτοδυναμία, και ο Καμμένος μπει τελικά στη Βουλή, για να δώσει ψήφο εμπιστοσύνης στο Σαμαρά θα του ζητήσει ως αντάλλαγμα υπουργείο για την κυρία; !!!

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ kotstak 19/04/2012 02:07:27

      Ε, μάλλον το Εθνικής Αμύνης. Τέτοιου διαμετρήματος βλήμα θα το σκιάζονται όλοι οι οχτροί μας...

  22. Cosima avatar
    Cosima 19/04/2012 01:48:48

    Παιδιά είναι υποψήφια στην Αχαϊα! Δείτε το blog της:
    http://chris-anex.blogspot.com/2012/04/blog-post_10.html
    Τέρμα όμως η πλάκα!
    Αχαιοί Ανεξάρτητοι Έλληνες! Σταυρό στην Κατερίνα Αναστασοπούλου! Σας εξορκιζώ! Μην αφήσετε να χαθεί η τελευταία μας ελπίδα για την σωτηρία της χώρας και του πλανήτη!

    Vamos!
    Avanti!
    God speed Katerina!
    Dine in hell!
    (μεταφέρω μηνύματα συντρόφων από όλο τον κόσμο)

  23. Κώστας ΜΠ avatar
    Κώστας ΜΠ 19/04/2012 03:25:36

    Aπό ένα σημίο και μετά αδίκως κατηγορείται η κυρία.
    Αυτή είναι η πρόταση του δημοκόπου Καμμένου:
    -ψηφίστε με και ....θα σας πω.
    -θα τους πούμε χρωστάμε 110δις, θα κάνουμε αναδιαπραγμάτευση και θα μείνουμε και στο ευρώ!
    Τουλάχιστον η εν λόγω δεν ανέφερε τις μπούρδες που αμολάνε στο Διαδίκτυο τα σοβαροαφνή στελέχη του Πανάρα, που μόλις μυρίστηκαν πως στη ΝΔ δεν έχουν μέλλον το γύρισαν στο αντιμνημόνιο.

    Τέτοιες ασυναρτησίες λένε και τα υπόλοιπα μέλη του "Πολιτικού Σχεδιασμού" του μορφώματος αριβιστών, άσχετων και αποτυχημένων που μάζεψε ο Πανάρας με τον Μαρκόπουλο.

    • Franklin S. avatar
      Franklin S. @ Κώστας ΜΠ 19/04/2012 06:29:12

      να δω την εν λόγω υποψήφια μαζί με τον Μαρκόπουλο να επιχειρηματολογούν για τα "εεεεεεεεεεεε και στο ευρώ και χωρίς το μνημόνιο", και τι στον κόσμο!!!

      • Αφροδίτη avatar
        Αφροδίτη @ Franklin S. 19/04/2012 11:11:08

        Εγώ πάλι γιατί θα ήθελα να τη δω να συζητεί με τον Μανώλη περί πολιτικής και να διαγκωνίζονται στην περιγραφή επιχειρημάτων; Φαντάζεστε πόσα ανέκδοτα, νέας κοπής θα κυκλοφορούσαν;

  24. τάσος avatar
    τάσος 19/04/2012 04:50:28

    επειδή μας έχουν χαρακτηρίσει αριστερούς, δεξιούς, μεσαίους κλπ, όχι επειδή μας έχουν χαρακτηρίσει αριστεροί, δεξιοί, μεσαίοι. στα ελληνικά υπάρχουν ακόμη οι πτώσεις. σε περίπτωση που κάποιος ηθελημένα δεν τις χρησιμοποιεί, στα πλαίσια μιας πιο μοντέρνας ας πούμε αντίληψης για τη χρήση της γλώσσας, είναι καλό στην παρούσα φάση και για το διάστημα που οι πτώσεις συνεχίζουν να χρησιμοποιούνται, να το διευκρινίζει, γιατί δίνει την εντύπωση πως είναι αγράμματος.

  25. juliet avatar
    juliet 19/04/2012 07:23:54

    Cosima,
    καλημέρα ,μ΄έκανες λιώμα...με το που είπες ότι είναι από την Αχαΐα.
    Εντάξει, ήμουνα σίγουρη ότι το πασοκ τόσα χρόνια έχει αλλιώσει τον εγκεφαλό τους, αλλά ότι έχει και επεκτατικές τάξεις και προς τους ανεξαρτητους δεν το φανταζόμουν.:)

  26. μεταρρυθμιστής avatar
    μεταρρυθμιστής 19/04/2012 09:23:05

    Αυτόν τον τιτάνα της πολιτικής σκέψης, τον Π.Κ., ο ΚΚ τον είχε υπουργό. Τόση εμπιστοσύνη είχε στις ικανότητες του ( ή τόσο ανίκανος ήταν να κρίνει τα στελέχη του, επιλέγω το δεύτερο). Ο Σαμαράς δεν του έδωσε κάποια θέση ευθύνης στο κόμμα, μολονότι τον στήριξε στις εσωκομματικές εκλογές ((κάνοντας κωλοτούμπα βέβαια, γιατί αρχικά υποστήριζε τη Ντόρα) Συγκρίνετε τώρα τους δυο ηγέτες ΚΚ και ΑΣ. Στις 6 Μαϊου δώστε βροντερή απάντηση σ' όλους εκείνους που τρέμουν στην ιδέα να γίνει ο Σαμαράς πρωθυπουργός και διακινούν γελοία σενάρια για συγκυβέρνηση όλων των κεντροδεξιών κομμάτων με πρωθυπουργό τον Κ.Κ. , έναν από τους βασικούς υπευθύνους για τη σημερινή δεινή κατάσταση της χώρας.

  27. EΛΛΗΝΑΣ avatar
    EΛΛΗΝΑΣ 19/04/2012 10:17:43

    Τι αστέρι είναι αυτό ; Να το πάρουμε στη Ν.Δ. μεταγραφή !!! Χαχαχαχαχαχα

  28. juliet avatar
    juliet 19/04/2012 10:33:56

    Στο διπλανό ''κάδρο'' ο Τζαφέρης είναι του ΔΗ.ΣΥ; ο πρώην ειδικός γραμματέας του ΥΠ.ΥΓΕΙΑΣ επί Κακλαμάνη; τι θυμάται κανείς βλέποντα ένα εεεεεεεεεεε....!!!

  29. hellasatt avatar
    hellasatt 19/04/2012 12:14:59

    Όλοι με το καλό το λόγο είσαστε. Ζηλιάρηδες...

  30. vhal avatar
    vhal 19/04/2012 13:14:13

    Το πρόβλημα δεν είναι τι είπε η άπειρη από πολιτική και TV κοπελλίτσα... Το πρόβλημα είναι πως και ο ίδιος ο Π.Κ. την ίδια απάντηση θα έδινε, με πιο πολλες "σάλτσες" βέβαια και λιγότερα "εεεεεεεεε"...

  31. manos avatar
    manos 19/04/2012 13:44:34

    ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΦΥΓΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΗ ΜΕΓΓΕΝΗ ΤΗΣ ΤΡΟΙΚΑΣ-ΔΝΤ-ΓΕΡΜΑΝΩΝ ΚΑΙ ΤΗ ΣΥΜΜΟΡΙΑ ΤΟΥ ΕΥΡΩ ΓΕΝΙΚΑ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΨΗΦΙΣΟΥΜΕ ΕΠΑΜ ΔΕΙΤΕ ΣΤΟ ΓΟΥΕΜΠ ΤΙΒΙ ΤΗΝ ΟΜΗΛΙΑ ΤΟΥ ΚΑΖΑΚΗ ΣΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΡΡΡ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΝΕΝΔΡΙΟ ΣΤΟ 02.31.15, 15ΛΕΠΤΗ ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΤΟ ΚΑΜΜΕΝΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΩΡΟΔΟΚΙΑ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ….http://www.livestream.com/epamwebtv/video?clipId=pla_0763fc34-6cba-497a-bfdf-e8d141b6e8b0&utm_source=lslibrary&utm_medium=ui-thumb
    Ο ΚΑΜΜΕΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΔΕΚΑΝΙΚΙ ΚΑΙ ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΔΡΑΚΟΥΜΕΛ ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΑΖΕΨΕ ΤΟΥΣ 7 ΜΗΤΣΟΤΑΚΙΚΟΥΣ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ, Η ΝΤΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΑΠΟΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟ ΚΑΙ ΨΗΦΙΣΕ ΤΑ ΜΝΗΜΟΝΙΑ.
    ΤΩΡΑ ΕΞΗΓΗΤΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΤΗΝ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΜΕ ΤΟ ΕΠΑΜ Ο ΚΑΜΜΕΝΟΣ ΔΙΟΤΙ ΤΟ ΑΝΤΙΜΝΗΜΟΝΙΑΚΟ ΠΡΟΤΑΓΜΑ ΕΙΝΑΙ ΞΥΛΩΜΑ ΤΩΝ ΣΥΜΦΩΝΙΩΝ ΤΗΣ ΤΡΟΙΚΑΣ ΟΠΟΤΕ ΣΥΓΚΡΟΥΟΝΤΑΙ ΚΑΜΜΕΝΟΣ ΜΕ ΒΡΥΚΟΛΑΚΑ, ΤΑ ΑΦΕΝΤΙΚΑ ΟΤΙ ΠΟΥΝ….ΔΝΤ-ΤΡΟΙΚΑ.
    ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΔΙΑΛΙΣΟΥΝ ΠΑΣΟΚ-ΝΔ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΑΛΟΥΝ ΦΥΛΑΚΗ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΤΟΝ ΑΠΟΣΤΑΤΗ ΣΑΜΑΡΑ ΤΟΥ 1993… ΩΣΤΕ ΟΛΟΙ ΟΙ ΨΗΦΟΦΟΡΟΙ ΤΗΣ ΝΔ ΝΑ ΠΑΝΕ ΣΤΟΝ ΚΑΜΜΕΝΟ ΜΕΤΑ ΤΟ ΦΩΝΑΖΕΙ ΑΛΩΣΤΕ ΠΡΟΕΚΛΟΓΙΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΡΗΤΗ.
    0 ΔΡΑΚΟΥΜΕΛ ΕΙΝΑΙ Ο ΒΑΣΙΚΟΣ ΥΠΕΥΘΗΝΟΣ ΤΗΣ ΣΗΜΕΡΙΝΗΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟ 1964 ΣΑΝ ΥΠΟΥΡΓΟΣ ΤΩΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΤΗΣ ΕΡΕ ΤΟΥ ΓΕΡΟΥ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΥΠΕΓΡΑΨΕ ΚΑΙ ΑΠΟΔΕΚΤΙΚΕ ΟΛΑ ΤΑ ΔΑΝΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟ 1827 ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΧΡΕΩΚΟΠΗΣΕΙ ΤΟ 1932 ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΑ ΞΑΝΑΠΛΗΡΩΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΣΤΟ ΑΡΤΙΟ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΡΑΤΟΣ ΔΙΟΤΙ ΠΗΡΑΝΕ ΜΙΖΕΣ ΧΟΝΤΡΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΓΕΡΟ ΚΑΙ ΠΟΣΟΣΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΔΑΝΕΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΜΕΙΣ ΑΚΟΜΗ ΞΕΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΣΤΙΣ ΤΣΕΠΕΣ ΤΟΥΣ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΤΩΡΑ….ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΔΙΟΤΙ Η ΤΡΑΠΕΖΑ ΤΟΥΣ ΕΛΛΑΔΟΣ-ΡΟΤΣΙΛΝΤ-ΓΚΟΛΝΤΜΑΝΣΑΚΣ ΟΤΑΝ ΑΠΟΚΡΑΤΙΚΟΠΟΙΗΘΕΙ ΘΑ ΜΑΘΕΥΤΟΥΝ ΤΑ ΒΡΩΜΙΚΑ ΜΑΣΟΝΙΚΑ-ΝΕΟΝΑΖΙΣΤΙΚΑ ΣΧΕΔΙΑ ΤΟΥΣ.

    • anonymous avatar
      anonymous @ manos 19/04/2012 22:13:58

      Δεν ξέρεις που δεν ξέρεις Ελληνικά και έχεις μια σειρά ορθογραφικά λάθη, γράφεις και με κεφαλαία κι επιπλέον γράφεις και πράγματα που δεν ισχύουν.
      Χρεοκοπία δε σημαίνει διαγραφή χρέους. Χρεοκοπία σημαίνει παύση πληρωμών. Όταν βρούμε λεφτά οι πληρωμές συνεχίζονται. Το πολύ να γίνει καμιά ρύθμιση για να καθοριστεί το χρονοδιάγραμμα εξόφλησης. Αυτό για τις κουταμάρες που αμολάει ο Σταλινικός Καζάκης.

  32. seraios avatar
    seraios 19/04/2012 13:53:23

    Επιτέλους κι ένα κόμμα που κάνει το λαό να χαμο...γελάει :-)

  33. airman avatar
    airman 19/04/2012 13:54:39

    Η κυρία ήταν εμφανώς ''τρακαρισμένη''! Το όλο συμβάν οφείλεται προφανώς σε μια στιγμιαία αδράνεια της σκέψης της που την καθήλωσε, με αποτέλεσμα να μην μπορέσει να αναπτύξει ενδελεχώς το πρόγραμμα του ''αρματωμένου'' κ. Καμμένου. Είμαι βέβαιος πως σε πιο ''χαλαρό'' και ''φιλόξενο'' περιβάλλον θα ''ξεδίπλωνε'' και θα ανέλυε με σαφήνεια τις απόψεις της, δίνοντας απαντήσεις που δεν θα μας άφηναν ''μαρμαρωμένους''! Εισηγούμε να της δοθεί άλλη μία ευκαιρία! Όπως στο ''Ελλάδα έχεις ταλέντο''!

    • ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
      ΣΤΕΛΙΟΣ @ airman 19/04/2012 14:13:38

      Κάτι τέτοιες δικαιολογίες έλεγαν κάποιοι κάποτε για να δικαιολογήσουν την εμφανή χαζομάρα και ασυναρτησία του ΓΑΠ!

      Εδώ που τα λέμε, ο Καμμένος μου θυμίζει ΓΑΠ! (στο πιό καλοπροαίρετο βέβαια , αλλα...)

      Θα ήταν ρατσιστικό να ζητούσαμε να περνάνε τέστ εφυίας οι πολιτικοί??

      Βέβαια πρώτα οι ψηφοφόροι θα έπρεπε να το περνάνε!

    • juliet avatar
      juliet @ airman 19/04/2012 15:30:53

      airman,
      τι εννοείς ''τρακαρισμένη'' ,τράκαρε και της έμεινε κουσούρι;Πάνω σε καμμένο κούτσουρο έπεσε και κάηκαν τα λάδια;

  34. m avatar
    m 19/04/2012 14:44:28

    Πείτε με φετιχιστή και αλλά προσωπικά την Εύα Αντωνοπούλου την παρακολουθώ με ευλάβεια μεν αλλά πάντα με τον ήχο στο mute!

  35. dikefalosaitos avatar
    dikefalosaitos 19/04/2012 16:20:51

    ΗΣΥΧΙΑ ΗΣΥΧΙΑ, λοιπόν θα τα ξαναπώ, γιατί την προηγούμενη φορά, ο Πάνος και η Κατερίνα, έλειπαν με το ελικόπτερο.
    Λόγος λέγεται η ανθρώπινη ομιλία, η έκφραση των νοημάτων με λέξεις και προτάσεις από τον ανθρώπινο νου.
    Σύνταξη λέγεται ο τρόπος με τον οποίον συναρμολογούνται, συμπλέκονται, μπαίνουν η μια δίπλα στην άλλη οι λέξεις, για να σχηματιστούν οι προτάσεις ή να βγει το νόημα που θέλουμε, καθώς και οι προτάσεις σε λόγο.
    Πάνο, Κατερίνα, τι καταλάβατε εάν καταλάβατε;
    ...

    • juliet avatar
      juliet @ dikefalosaitos 19/04/2012 16:24:58

      dikefalosaite,
      εεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε:)

      • dikefalosaitos avatar
        dikefalosaitos @ juliet 19/04/2012 17:16:22

        juliet, ησυχία εκεί πίσω στην γαλαρία. Και όταν γυρίζει ο Πάνος ο ελικοπτεράκιας, να πας στο θρανίο σου.
        Τώρα, σήκω στον πίνακα για μάθημα.

        • juliet avatar
          juliet @ dikefalosaitos 19/04/2012 17:31:59

          dikefalosaite,
          της γαλαρίας εγώ;;;;;Οι ελικες κάνουν θόρυβο ,κύριε ,δεν μπορώ να σας ακούσω ,τι είπατε;......εεεεεεεεεεεεεε:)

      • ΕΥΑ avatar
        ΕΥΑ @ juliet 19/04/2012 17:43:59

        Μπράβο juliet και δικέφαλε...άριστα!!!
        Να περάσετε αύριο από τα γραφεία του Καμμένου να σας μάθει και το ααααααααααααααα!
        ΥΓ: Τολμώ να πω ότι ως εκπ/κός ζηλεύω....

        • ΕΥΑ avatar
          ΕΥΑ @ ΕΥΑ 20/04/2012 02:45:42

          Juliet, αποδεικνύεσαι, ως μαθήτρια, καλύτερη από τη δασκάλα και θα τιμωρηθείς από τον ΑΝΕΛ...κινδυνεύεις να μη δεχτεί την ψήφο σου..κρίμα
          Δικέφαλε..καλά, πού ήξερες ότι, εκτός από ΠΑΟ, είμαι και φανατική της ΑΣΑ;;;;; Πολύ με συγκίνησε το ''ιιιχααα, σούζα τ' αλογάκ΄ ''!

  36. avanti avatar
    avanti 19/04/2012 17:45:00

    Αυτό είναι κατάντια, δεν πρέπει να γελάμε να κλαίμε πρέπει, καταλαβαίνετε ότι υπάρχει το ενδεχόμενα οι απελπισμένοι, αδαείς και εν πολλοίς ανόητοι συμπατριώτες μας να την στείλουν στην Βουλή? Αλλά μήπως οι άσχετοι είναι τελικά χρήσιμοι? Μήπως με κάτι τέτοιους δεν φαντάζουν κάποιοι αρχηγάρες? Μήπως με κάτι τέτοιους δεν έκαναν οι Ακηδες ότι γούσταραν?

  37. Aφροδίτη avatar
    Aφροδίτη 19/04/2012 18:23:59

    Mara, καλησπέρα! Φαίνεται πλέον πως οι κακές παρέες μεταδίδουν ασθένειες σοβαρές, όπως ο τραμπουκισμός, ο τσαρλατανισμός κ.α.
    Βέβαια το "χωρίς αναισθητικό", που είπε αλλά και υπέκλεψε από άλλον ομοιοπαθή συνάδελφο, δεν είναι τυχαίο και υποψιάζομαι πως το κρατάνε όλο για πάρτη τους! Θα τους χρειαστεί στις επεμβάσεις αλλαγής προσώπου και μυαλού, που θα αναζητούν πολύ σύντομα πολλοί από αυτούς. Βάζω και στοίχημα!

  38. juliet avatar
    juliet 19/04/2012 18:26:46

    Εύα μου,
    δεν κληθήκαμε είμαστε άτακτοι.....και ξέρουμε και καλά το μάθημα!

  39. juliet avatar
    juliet 19/04/2012 18:32:05

    avanti
    Τι μας λες τώρα τι Ακης ..τι Πανάκης.Πίσω από τους μεγάλους ανδρες κρύβονται ....''ωραίες''γυναίκες .Γι' αυτό ,αγαπητέ μου ,προσπάθησε όταν έχεις χρήμα να μην έχεις γυναίκα ...θα σε βρίσκει πιο εύκολα ο εισαγγελέας .

  40. Mara avatar
    Mara 19/04/2012 18:32:57

    Καλησπέρα Αφροδίτη!

    ....στοίχημα με τον Πανούλη???
    Βάλε πολλά.... να δώσεις και σε μένα κάτι...χα χα!
    Είναι σίγουρο ότι θα κερδίσεις!!!
    Καλά λέει ο αδέξιος, πως ότι στοίχημα βάζει το χάνει (όπως με την αναβολή των εκλογών).

  41. Gerome avatar
    Gerome 19/04/2012 19:49:48

    Έλα Τάσο μαζέψου. Θα δημιουργήσεις ψυχολογικά προβλήματα στην κοπελιά και δεν θα μας ξανακάνει δηλώσεις. Μην είσαι μίζερος.

  42. dikefalosaitos avatar
    dikefalosaitos 19/04/2012 19:54:21

    juliet, όλο ιεεεεεεεεεεε και ιιιιιιιιιιιεεεεεεεεεεεε, σε βλέπω για κο(α)μμένη στο τρίμηνο.
    Την Δευτέρα μετά τις εκλογές με τον κηδεμόνα σου :) :)

  43. dikefalosaitos avatar
    dikefalosaitos 19/04/2012 19:56:01

    Δεν μπορείς να πεις όμως, έχω την αίθουσα...σούζα ιιιιιεεεεεεεεεεεεεε χαααααααααααα :)

  44. dikefalosaitos avatar
    dikefalosaitos 19/04/2012 20:01:25

    Πάνος Καμμένος on: Πιός δεν ξέρη από πτόσοις κήριαί μου, κσαίρις πώσαις αίχο κάνη μαι τω αλεξήπτωτω απώ τω αιλοικώφταιρω;

  45. Μηχανικός avatar
    Μηχανικός 19/04/2012 20:01:59

    Μεταρρυθμιστή, ο κομπλεξισμός σου είναι πολύ επικίνδυνος για την ΝΔ και τον Σαμαρά, γιατί δεν έχεις καταλάβει σε ποιους πρέπει να απευθύνεσαι.
    Νομίζεις με το σχόλιο σου ότι προσφέρεις υπηρεσίες στην παράταξη;;;

    • μεταρρυθμιστής avatar
      μεταρρυθμιστής @ Μηχανικός 19/04/2012 20:18:29

      Αντί να ασχημονείς επί της ελληνικής γλώσσας , κοίτα πώς θα βγει η ΝΔ αυτοδύναμη , ώστε να μη χρειαστεί δεκανίκι είτε από τον Καμμένο είτε από το Βενιζέλο. Υπηρεσίες και εκδουλεύσεις δεν προσφέρω ούτε οφείλω σε κανέναν.Όπως κρίνω τις καταστάσεις, έτσι τις σχολιάζω. Αν εσύ έχεις φάει το παραμύθι οτι ο ΚΚ ήταν μεγάλος ηγέτης, δεν φταίω εγώ. Τα σενάρια που ήδη διακινούνται στο διαδίκτυο δεν τα έχεις πάρει χαμπάρι; Σε πείραξε μήπως επειδή έγραψα την αλήθεια που όλος ο κόσμος έχει τούμπανο κι εσύ -προφανώς- κρυφό καμάρι;

      • Μηχανικός avatar
        Μηχανικός @ μεταρρυθμιστής 19/04/2012 21:07:27

        Ενώ εγώ ασχημονώ επί της ελληνικής γλώσσας, εσύ ασχημονείς επί της λογικής.
        Ξέρεις ότι εγώ έχω φάει το παραμύθι, ενώ ΕΣΥ κατέχεις την μία και μοναδική αλήθεια!
        Αναφέρεις σενάρια που διακινούνται στο διαδίκτυο με την έκφραση ... που όλος ο κόσμος έχει τούμπανο... που σημαίνει ότι τα πιστεύεις εσύ και κάποιοι που γνωρίζεις, ενώ εγώ είμαι παραπλανημένος, γιατί δεν τους δίνω σημασία!
        Ξέρεις ότι ΕΣΥ έγραψες την αλήθεια - που εγώ δεν κατέχω - και ότι αυτό με πειράζει, χωρίς να έχουμε γνωριστεί και συνομιλήσει ποτέ!
        Με προτρέπεις να κάνω αυτό που μπορώ να κάνω, για την αυτοδυναμία της ΝΔ, όταν εσύ αντί να ασχολείσαι με αυτό, κάνεις ανούσια και προφανέστατα κακεντρεχή κριτική στον προηγούμενο αρχηγό της παράταξης. (Προφανώς κατά την άποψη σου, θα βοηθήσει στην επίτευξη της αυτοδυναμίας).
        Εγώ λοιπόν, που με πείραξε η αλήθεια που την έχω και κρυφό καμάρι, πάντα πάλευα και ψήφιζα με μοναδικό στόχο την αυτοδυναμία της ΝΔ. Αυτό θα κάνω φυσικά και στις 6 Μαίου και στο μέλλον.
        Εσύ, παρά το γεγονός ότι κατέχεις την μία και μοναδική αλήθεια, αυτό σίγουρα δεν μπορείς να το ισχυριστείς!

        Και μία αφελής ερώτηση ενός παραπλανημένου. Αφού ο ΚΚ είναι από τους βασικούς υπευθύνους για τη σημερινή δεινή κατάσταση της χώρας, εσύ γιατί υποστηρίζεις το κόμμα του και τον νυν αρχηγό του, ο οποίος υπήρξε υπουργός της κυβέρνησης ΚΚ και ποτέ δεν υπαινίχθηκε κάτι τέτοιο;

        • μεταρρυθμιστής avatar
          μεταρρυθμιστής @ Μηχανικός 19/04/2012 21:59:39

          Γιατί υποστηρίζω Σαμαρά; Γιατί είναι μακράν ο καλύτερος πολιτικός αρχηγός. Αν είχα Τρικούπη ή Ελ.Βενιζέλο , θα ψήφιζα αυτούς. Δυστυχώς όμως δεν τους έχω.
          Ο Σαμαράς δίνει μια νότα αισιοδοξίας κι ελπίδας για το αύριο. Είναι πατριώτης, αγωνιστής και λέει ξεκάθαρα την αλήθεια, χωρίς στρογγυλέματα και παραχωρήσεις στον φανταστικό "μεσαίο χώρο." Δεν είναι ούτε γιος ούτε ανηψιός παλαιού πρωθυπουργού. Τη θέση του την κέρδισε με αγώνα, δεν την κληρονόμησε. Συγκρούεται με τα κακώς κείμενα, δεν προσκυνά την άθλια ελληνική αριστερά , αλλά επιτίθεται στη δικτατορία της αριστερής θολοκουλτούρας, υπόσχεται οτι θα κατεβάσει τις κουκούλες ( και τα παντελόνια, θα πρόσθετα εγώ) από τα θρασύδειλα μασκοφόρα ρεμάλια που καταστρέφουν, πυρπολούν και δολοφονούν αθώους εργαζόμενους ατιμωρητί και είμαι βέβαιος οτι θα κάνει τη ζωή δύσκολη σε Τούρκους, Σκοπιανούς και λοιπούς " φίλους" της χώρας μας. Επίσης, δεν χαϊδευει αυτιά, είναι ρεαλιστής, δεν λαϊκίζει, δεν εκτοξεύει αρλούμπες σαν τον " επαναστάτη" Καμμένο. Γι' αυτά θα τον ψηφίσω.Επειδή ισχυρός Σαμαράς σημαίνει ισχυρή Ελλάδα. Επειδή δεν είμαι μόνιμα προσκολλημένος σε κανένα κόμμα και σε κανέναν πολιτικό ταγό. Επειδή η ψήφος μου δεν είναι ποτέ δεδομένη, αφού ούτε οφείλω σε κάποιον κάτι, ούτε άφρων οπαδός είμαι, ούτε πλαστικά σημαιάκια κουνώ . Για όλα τα παραπάνω θα τον ψηφίσω. Για όλα τα παραπάνω δεν ψήφισα ποτέ ΚΚ.

          • Μικρασιάτης avatar
            Μικρασιάτης @ μεταρρυθμιστής 19/04/2012 22:51:27

            ΑΝ δεν ηταν ο χαρισματικος (με τα οποια μειονεκτηματα του) Κ. ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ, ισως θα μας κυβερνουσε ακομα ο Αρχιερεας των Ιμιων, του Χρημ/ριου και της διαπλοκης, ή ο σαπιος διαδοχος του. Η δε ΝΔ θα ηταν τελειωμενη ιστορια. (δλδ αφου κ. Μεταρρυθμιστ, ανηκεις απ' οτι λες στο πατριωτικο χωρο και δεν ψηφιζες ΝΔ επι Κ. Καραμανλη, πες μου σε παρακαλω θερμα αν θες, ποιος ηταν ο πατριωτικος χωρος που σε καλυπτε τοτε? Γιατι εχω κι εγω την ...αυταπατη οτι ιδεολογικα ανηκω ΣΤΑΘΕΡΑ σ' αυτο το κομματι, αρα να δω τι λαθος εκανα τοσα χρονια που στηριζα με οσες δυναμεις ειχα τη ΝΔ (και) επι Κ. Καραμανλη... (ειδικα τοτε)

  46. προδικος avatar
    προδικος 19/04/2012 20:35:38

    ..τετοιο αστέρι δεν υπάρχει!!!!!!!!!!!!

  47. Στρατής avatar
    Στρατής 19/04/2012 20:46:53

    Παιδιά ειμαι φανατικός σας αναγνώστης και κατά συνέπεια σας διαδίδω γιατί ο αγώνας σας γιά τον Πρόεδρό μας θα είναι καταλλυτικός.
    Τώρα αυτά τα σούργελα (ανεξάρτητοι)πράγματι είναι από εξοργιστικοί έως γελοίοι.
    Εγώ κοινοποιώ τον πολύ Τέρενς Κουίκ τί ύφος ,τι στυλάκι .είμαι βέβαιος ότι όσο πιό πολύ μιλάνε τόσο δένει η πολυπόθητη αυτοδυναμία.
    Συνεχίζουμε αδέλφια!

    • Mara avatar
      Mara @ Στρατής 19/04/2012 21:22:08

      Στρατή, όλοι μαζί αέρααααα... να φύγει η πράσινη χολέραααααααα.......

  48. android.K. avatar
    android.K. 19/04/2012 20:47:27

    Η αν. Γραμματέας Πολιτικού Σχεδιασμού των Ανεξάρτητων Ελλήνων του κ. Καμμένου (πωπω βαρύγδουπος τίτλος!) να μας αναλύσει παρακαλώ
    το..όραμα του Καμμένου όπως στοιχειοθετείται μέσα από το Theory of Justice του Rawls και το ..Capitalism, Socialism and Democracy του Schumpeter, η ακόμη καλύτερα από τη θεωρία Destructive Creativity του Kropotkin, των Talcot Parsons, Max Weber, Tom Bottomore και Emile Durkheim. (κλεμμένο από σχόλιο του Κ. Ροδινού)

    Εμένα γιατί πάλι μου δίνει την εντύπωση οτι η κοπελιά νομίζει πως όλοι οι παραπάνω είναι φίρμες ένδυσης στη Γλυφάδα;
    η μάλλον Αχαΐα δεν είπαμε; φίρμες ένδυσης στη Ρήγα Φεραίου;

    (δυό ακόμη αστροπελέκια στο γυαλί και...)

    άσχετο: ο Μαρκόπουλος είναι καθοδηγητής της αναπληρώτριας;
    ρωτάω για την καθαρότητα της σκέψης και την ευφράδεια της εεεεεεεεεεεεεε...

    πόσο ακόμα πάτο έχει αυτό το πολιτικό βαρέλι.......έλεος!!!

    • ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ avatar
      ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ @ android.K. 20/04/2012 01:44:02

      ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΟΤΙ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΑΛΥΣΣΟΔΕΜΕΝΗ ΣΤΗΝ ΑΚΥΒΕΡΝΗΣΙΑ
      Η ΧΩΡΑ........

  49. popolaros avatar
    popolaros 19/04/2012 20:48:27

    βρε, τι σας φταίει το κοριτσάκι.

    • Κατερινα avatar
      Κατερινα @ popolaros 19/04/2012 20:49:56

      ας πρόσεχε...

    • juliet avatar
      juliet @ popolaros 19/04/2012 20:53:38

      χαχαχα,αθώο το καημενάκι.Ποπολάρος είσαι αγαπάς το πόπολο!

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ popolaros 20/04/2012 02:48:52

      Κρίμα θα ήταν αν ήταν ανήλικη...αλλά για ενήλικη την ''κόβω''...( σε ό,τι αφορά στην ηλικία του σώματος...)

  50. juliet avatar
    juliet 19/04/2012 20:56:46

    Μήνυμα ελήφθη ...οβερ.

  51. ΑΝΑΧΑΡΣΙΣ avatar
    ΑΝΑΧΑΡΣΙΣ 19/04/2012 20:58:11

    Καλές θάλασσες νάχεις Ναύτη.

  52. aparadektos avatar
    aparadektos 19/04/2012 21:12:05

    Βγάλτε τώρα τον ΝΤΙΜΗ τον φωτορεπόρτερ στο γυαλί!!! Θέλω να τον ακούσω πως θα με απαλλάξει αυτός μαζί με τον Κατακαημμένο από το επονίδιστο χρέος και το δυσβάστακτο μνημόνιο!!!!!

  53. τάσος avatar
    τάσος 19/04/2012 21:23:12

    είναι κρίμα που ο πάνος καμμένος και ο εντελώς καμμένος (δημήτρης καζάκης) δεν συνεργάστηκαν για μια ελλάδα λιμοκτονίας μάο τσε τουνγκ. (κι εγώ κατά του μνημονίου είμαι, και υπερ του ευρώ, δεν κάνω όμως κι έτσι βρε αδερφέ).

  54. man8os avatar
    man8os 19/04/2012 21:37:48

    Καμμενοι αρματωλοι, και για αυτην θα ελεγα καμενη αμαρτωλη.

  55. Παύλος avatar
    Παύλος 19/04/2012 21:39:16

    Βρε Mara, με τάραξες τώρα! Έχεις κανένα site ή e-mail αυτού του κυρίου, για να του ψελλίσω μερικά φωνήεντα ;;

    • Mara avatar
      Mara @ Παύλος 20/04/2012 09:49:35

      Παύλο Καλημέρα!

      Τί να του ψελλίσεις του γελοίου?
      Μην ανησυχείς...6 Μαϊου θα τους ψελλίσει... ο κόσμος στην κάλπη.
      Θα γελάσουμε σου λέω....

      • juliet avatar
        juliet @ Mara 20/04/2012 09:57:27

        Mara,
        τον άρχισα το δούλεμα και μάλλον δεν θα ξαναγράψει ,οι άλλοι του τα ρίξανε ,οπότε...άστο.

  56. juliet avatar
    juliet 19/04/2012 21:42:55

    Παύλο ,του έγραψα να βάζεις ένα 2 δίπλα ,για να ξέρουμε ότι δεν είσαι εσύ.

  57. Παύλος avatar
    Παύλος 19/04/2012 21:49:03

    Μηχανικέ, σού χρωστώ απλά ένα "ευχαριστώ" !!!
    Όχι τόσο για τις κρυστάλλινες κουβέντες σου, όσο για την υπομονή σου να μην εκνευριστείς με αυτά τα ακατονόμαστα που σου πέταγε ο αντι-Καραμανλικός ολιγόνους !!!

    • Μηχανικός avatar
      Μηχανικός @ Παύλος 19/04/2012 22:07:43

      Φίλε Παύλο κι εγώ σε ευχαριστώ. Το ζήτημα είναι να καταλάβουμε ότι αυτήν την ώρα, αυτό που χρειάζεται η χώρα, άρα και η ΝΔ, είναι η ομόνοια και η σύνθεση των δυνάμεων μας και όχι η εσωστρέφεια και η διαίρεση σε κακούς, καλούς ή καλύτερους. Φτάνει πια!

  58. N. KOFAS avatar
    N. KOFAS 19/04/2012 22:00:28

    Παιδιά υπάρχει Ελληνας ψηφοφόρος που θα ψηφίσει αυτά τα θέατρα? Τότε ισως δικαίως περνάμε όλα αυτά τα δεινά.

  59. anideos avatar
    anideos 19/04/2012 22:17:38

    Ο καθε πικραμενος, κολημενος και καμμενος μπαινει στην πολιτικη.
    Οσο σκεφτομαο πως αυτο το κοριτσακι μπορει με μια στραβη να μπει στη βουλη και να το τα'ι'ζω κιολας με τους φορους μου τα παιρνω αναποδα.
    Η φατσα της και μονο οταν λεει το σα'ι'τ και το τελεια τζι αααααααρ μου την σπασανε.

  60. anideos avatar
    anideos 19/04/2012 22:18:28

    Αργα το καταλαβαμε αγαπητε.

  61. george avatar
    george 20/04/2012 00:13:29

    Δείτε εδώ πως "ξέσκισε" τον Καμμένο ο Ευαγγελάτος στον SKY :
    www.youtube.com/embed/YgtbMrDEzGI?feature=player_embedded" frameborder="0" allowfullscreen>

  62. Αδέξιος Δεξιός avatar
    Αδέξιος Δεξιός 20/04/2012 01:12:12

    O Πάνος σας ...μαλώνει που τα βάζετε με το κορίτσι.
    Βγάζει μάτια και η ορθογραφία του "Οι πολιτική σας αντιπαράθεση..."

    Panos Kammenos ‏ @PanosKammenos Reply Retweet Favorite · Open
    Μπράβο!!!! Οι πολιτική σας αντιπαράθεση είναι η επίθεση σε ένα νέο κορίτσι στην Κατερίνα που είχε "το θράσος"... http://fb.me/1ifkaRkrk

  63. roadrunner avatar
    roadrunner 20/04/2012 01:45:02

    Διασκεδαστικά μέχρι δακρύων τα ενσταντανέ αμηχανίας της ΑΝΕΛέητης νεαράς υποψηφίου ....
    καινούργιο συκώτι κάναμε από τα γέλια ..

    Ύστερα όμως ήρθε η οργή.
    Είναι εξοργηστική, η επικίνδυνη ανευθυνότητα Καμμένου να επιλέγει με ΑΝΕΛέητη προχειρότητα να στείλει στη Βουλή άτομα, που ούτε το δεκαπενταμελές του σχολείου τους δεν θα μπορούσαν να εκπροσωπήσουν.

    Ζωντανή απόδειξη το βίντεο, πως ο Ανεξάρτητος Καμμένος, εξαρτά τα ποσοστά του, αποκλειστικά και μόνο από την ελαχιστότατη διάρκεια της προεκλογικής περιόδου, που είναι τόσο σύντομη, ώστε να καμουφλάρεται το ΤΙΠΟΤΑ που προτείνει, ως προς τις προτάσεις του και ως προς τα πρόσωπα.
    ΑΝΕΛέητα Καμμένος.

  64. τροχιο-δηκτικός avatar
    τροχιο-δηκτικός 20/04/2012 11:25:14

    Πέραν της ανικανότητας εκφοράς λόγου η κοπελιά έχει και απίστευτο ύφος...
    άγνοια? αλαζονεία? απαξίωση?
    ότι και να είναι να μας λείπει, προωθείστε το video σε όσους γνωρίζετε, οι άνθρωποι είναι επικίνδυνοι και πρέπει να περιοριστούν κάτω του 3% το συντομότερο

  65. jettyleggie avatar
    jettyleggie 20/04/2012 21:01:38

    ΜΑ-ΝΤΑΣ, ΜΑ-ΝΤΑΣ, νέοι άντρες στη Βουλή!