#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
28/09/2011 21:49
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ιδού η καλύτερη πρόταση για τις αποδείξεις



Αφού ο κ. Βενιζέλος και η κυβέρνησή του κατεβάζουν  κάθε λίγες ώρες και μια πρόταση, έχουμε να υποβάλουμε κι εμείς μία για τις αποδείξεις:

Να προτείνει η κυβέρνηση και να αποφασίσει η Βουλή με την ομόφωνη ψήφο όλων των κομμάτων να τα δηλώσουμε όλα στην εφορία, στο Ε9:  Κινητά, ακίνητα, εξοχικά, αυθαίρετα, καταθέσεις, μαύρα... Όταν λέμε όλα, εννοούμε όλα και όλοι: Απλοί πολίτες, πολιτικοί, βουλευτές, αρχηγοί κομμάτων, πρώην και νυν πρωθυπουργοί, όλοι.

Όποιος όμως  δεν θα δηλώσει κάτι θα το χάνει και θα περιέρχεται αυτομάτως στην ιδιοκτησία του κράτους.

Επιπλέον, οι δηλώσεις θα υποβάλλονται ηλεκτρονικά στο Διαδίκτυο και θα έχουμε όλοι το δικαίωμα του ελέγχου και της διασταύρωσης.

Ιδού η Ρόδος που λέει το ρητό ιδού και το πήδημα, λοιπόν.

 Π. Χρυσομάλλης , χειρουργός, Καλαμάτα

ΣΧΟΛΙΑ

  1. juliet avatar
    juliet 28/09/2011 22:12:25

    χαχαχαχα....ΟΛΟΙ!!!!!!
    Απο τον πρόεδρο της Σολιαλοκρατίας μέχρι τον Λαλιώτη π.χ

    • μαρικα avatar
      μαρικα @ juliet 28/09/2011 22:38:29

      Γιασου Ιουλιετα,δυσκολοι καιροι για την πατριδα μας.

      • juliet avatar
        juliet @ μαρικα 28/09/2011 22:48:41

        Γειά σου,Μαρίκα...θα ζήσουμε ,έστω και ένας για να πει στις επόμενες γενιές τους προδότες της Πατρίδας μας,να στηγματιστεί η γενιά τους.

        • μαρικα avatar
          μαρικα @ juliet 28/09/2011 23:03:21

          Πανε να καταστρεψουν πλεον την Ελλαδα και το ωραιο ειναι οτι λενε πως παν να την σωσουν.Δεν εχω ξανακουσει τετοια Επικοινωνιακα τρικ.
          Αν πραγματικα ηθελαν να βγει η Ελλαδα απο την φουσκα που την εχουν βαλει θα επρεπε εκ πρωτης ιουλιετα μου να καλουσαν εμας τους απεξω προς ενυσχιση,αλλα κατι τετοιο δεν εγινε.Ο Λαμπρινιδης τωρα που πηγε στην Ν.Υορκη επισκευτηκε το εβραικο λομπυ και καλα εκανε,ομως δεν ακουσα αν πηγε στους δικους μας.

  2. ThW avatar
    ThW 28/09/2011 22:21:57

    το εκανε ήδη, (συμφωνα με την τελευταια ενημερωση)
    "Θα πρέπει να συγκεντρώσουμε αποδείξεις ίσες με το 25% του εισοδήματος μας για φέτος και ισχύει το αφορολόγητο στις 5.000 ευρώ.
    Για τα εισοδήματα όμως που θα εισπράξουμε το 2012, το ποσοστό που απαιτείται θα αυξηθεί κλιμακωτά αναλόγως του τι δηλώνουμε, ενδεχομένως ακόμη και στο 40%
    Από το 2012 όμως αλλάζει μορφή και η φορολογική δήλωση, καθώς θα απαιτείται πια κάθε φορολογούμενος να δηλώνει πέρα από τα ακίνητά του και τις καταθέσεις του, μετοχές, ομόλογα ή όποια άλλη αξία έχει στα χέρια του."

    ... και μην ξεχναμε την αρση του τραπεζικου απορρητου.......

    Θα τα παρουν ΟΛΑ. Τι σπιτι.... τι αποταμιευσεις......

    Ξοδευε , ξοδευε Ελληνα - προβατο .......

  3. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 28/09/2011 22:57:39

    Συγγνώμη, διαβάζω σωστά; Το... Βήμα γράφει τα παρακάτω;

    h**p://www.tovima.gr/opinions/article/?aid=422102&h1=true

    • ΤhW avatar
      ΤhW @ Αυριανιστής 28/09/2011 23:09:03

      εξεπλαγην
      ποσοι ομως καταλαβαινουν τις τρεις τελευταιες παραγραφους??

  4. μαρικα avatar
    μαρικα 28/09/2011 23:14:56

    Aυριανιστη σε χαιρετω.
    αυτοι ειναι πλεον Βασιλιαδες του χαους τις ψευτιας και τις απατεωνιας

  5. ΠΕΤΡΟΣ ΜΟΥΣΤΑΚΙΔΗΣ avatar
    ΠΕΤΡΟΣ ΜΟΥΣΤΑΚΙΔΗΣ 29/09/2011 00:14:35

    ΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΔΗΛΩΣΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ?ΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΞΑΝΑ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ?ΝΑ ΜΗΝ ΠΛΗΡΩΣΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑ,ΜΑ ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ?ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ?ΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΚΟΤΣΙΑ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΥΜΕ ΕΣΤΩ,ΠΑΛΗΚΑΡΙΑ ΜΟΥ?

  6. ΜΠ avatar
    ΜΠ 29/09/2011 00:23:58

    Εφόσον δεν είναι ικανοί αλλά ΠΛΉΡΩΣ και ΠΑΝΤΕΛΏΣ ΑΝΊΚΑΝΟΙ να φέρουν την ανάπτυξη με όλα τα θετικά επακόλουθά της, άρα και την αύξηση της κατανάλωσης ως συνέπειάς της, δημιούργησαν οι Φωστήρες μία διεστραμμένη άποψη για το πώς πρέπει να διάγεται εφεξής ο καταναλωτικός μας βίος.
    Οι παγκόσμια οικονομία γελάει μαζί μας.
    Δεν υπάρχει – απλά δεν υπάρχει.
    Έχουν ξεφύγει πλέον και ξεπεράσει κάθε όριο επικινδυνότητας. Μας εξοντώνουν οικονομικά, κοινωνικά και ηθικά και η αντιπολίτευση απλά βαίνει σε πολιτικές δηλώσεις. Απελπισία.

  7. Orestios avatar
    Orestios 29/09/2011 00:36:25

    Τα ποντίκια την κάνουν σιγά σιγά από το ΠΑΣΟΚ???

  8. Orestios avatar
    Orestios 29/09/2011 00:40:18

    Μειώστε την φορολογία και τον Κρατισμό για να ανασάνει ο κόσμος.

    Ο Κεντρικός σχεδιασμός πάντα είναι καταστροφικός.
    Και η πρόταση του κυρίου Χρυσομάλλη είναι στο ίδιο πνεύμα.

  9. Ύβρις και Νέμεσις avatar
    Ύβρις και Νέμεσις 29/09/2011 11:52:26

    Σωστός συνυπογράφω!

  10. Nik avatar
    Nik 29/09/2011 14:04:45

    "Μειώστε την φορολογία και τον Κρατισμό για να ανασάνει ο κόσμος.
    Ο Κεντρικός σχεδιασμός πάντα είναι καταστροφικός."

    Εγώ μαζί σου. Φτάνει ο πατερναλισμός και η έπαρση ότι χρειαζόμαστε σωτήρες. Αφήστε μας να δουλέψουμε ήσυχα τέλος πάντων!

    Κόφτε φάτσες σωτήρων, πχ Μιλένα Αποστολάκη που ήταν και σε παραγωγικό υπουργείο και ήθελε να "βοηθήσει" την ελληνική βιομηχανία, και θα καταλάβετε τι γίνεται.