#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
19/03/2012 12:07
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ιδού η αριθμητική των εκλογομαγείρων του ΠΑΣΟΚ



 

Αν κάνετε την πρόσθεση αυτών που ψήφισαν τον Βενιζέλο σύν τα λευκά συν άκυρα, βγάζετε άθροισμα 51. 415 και όχι 49.742 !!!.

Και αν έκαναν τέτοιο "λάθος" στο 25% των ψήφων, φανταστείτε τι θα έγινε στο 100%.

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΛΟΥΔΙΑΣ avatar
    ΛΟΥΔΙΑΣ 19/03/2012 12:26:15

    Απίθανο!!!! Κάτι τέτοιοι τύποι μας κυβερνούσαν τα τελευταία χρόνια.
    Δεν μπορούν να μοιράσουν τον σανό σε ένα γαϊδαρο!!!

  2. Dimitris avatar
    Dimitris 19/03/2012 13:15:04

    Πολύ προχώ τα άτομα ρε σεις
    Ετσι ανεβαίνει και το έλλειμα, λάθος στις προσθέσεις.

  3. Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
    Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 19/03/2012 13:20:16

    Μ' ἀρέσει ποὺ συζητᾶμε ΑΝ καὶ ΠΩΣ μαγειρεύτηκαν τὰ ἀποτελέσματα στὸ ΠΑΣΟΚ. Λὲς καὶ δὲν εἶναι ἀπολύτως αὐτονόητο ὅτι μαγειρεύτηκαν, ἐξίσου σίγουρο μὲ τὸ ὅτι ὁ ἥλιος θὰ ξαναβγεῖ αὔριο τὸ πρωί.


    Ρὲ δὲν ἔχουν κολλήσει σὲ πολὺ πιὸ βαρβάτες ἀνηθικότητες, ἐδῶ θὰ κολλοῦσαν;

    Τὸ θέμα εἶναι νὰ ὑπάρχει τοὐλάχιστον ἀντίβαρο, "τῶν ἀξίων καὶ τῶν ἀξιῶν". Αὐτὸ εἶναι τὸ διακύβευμα.

  4. Δημήτρης avatar
    Δημήτρης 19/03/2012 13:31:36

    Δεν φτάνει που μύριζε το μαγείρεμα,
    λάθος τα συστατικά,
    χάλια το αποτέλεσμα...

  5. Νίκος Αργεάδης avatar
    Νίκος Αργεάδης 19/03/2012 13:42:54

    Λέγεται και Fuzzy arithmetic (απροσδιοριστη αριθμητική;), χα, χα, χα! Στο πνεύμα του "ο καθένας προσθέτει όπως του καπνίσει", χα, χα, χα! και ο Homo pasokus-pasokus αριστεύει σ' αυτό.

  6. νταβελης γιωργος avatar
    νταβελης γιωργος 19/03/2012 14:04:08

    ΑΛΗΘΕΙΣ ΚΑΙ ΨΕΜΜΑΤΑ . Στην ενημερωση απο το διαδικτυο χθες για την ψηφοφορια στο ΠΑΣΟΚ ειχαμε τα εξης στις 4.00μμ ειχαν ψηφισει 140000 στις 5.30μμ ειχαν ψηφισει 155000 δηλαδη ψηφιζαν 5000 ανα μιση ωρα.Σημερα μας λενε ,οπως και χθες,οτι δοθηκε παραταση μεχρι τις 7.00μμ και ψηφισαν συνολικα 240000 δηλαδη σε 1.30 ωρα ψηφισαν 85000 ητοι 28333 ανα μιση ωρα.Αυτα τα θαυματα μονο το ΠΑΣΟΚ μπορει να τα κανει και προσπαθουν να μας πεισουν δημοσιογραφοι και καναλια οπως Χασαποπουλος και Ευαγγελατος μεταφεροντας τις δικες τους αγωνιες και των αφεντικων τους οτι καποιος που τρεχει μονος του πηρε ποσοστο ΣΤΑΛΙΝΙΚΟΥ ΤΥΠΟΥ 97,37%.Δεν ξεχασαμε να κανουμε μαθηματικες πραξεις παρα τα οσα τραβαμε .Ελεγαν οτι ο Καραμανλης εφυγε αλλα κυβερνησε 5 χρονια ο Παπανδρεου και το ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ δεν κυβερνησε ουτε 6 μηνες .

  7. η Dimi avatar
    η Dimi 19/03/2012 14:14:08

    “The people who cast the votes don't decide an election. The people who count the votes Do” ~Joseph Stalin

  8. m.s avatar
    m.s 19/03/2012 14:35:16

    έξι οκτώ σαράντα οκτώ , γράφουμε το τέσσερα κρατάμε το οκτώ.
    για να μην τους αδικούμε όμως, στην αφαίρεση έχουν ντοκτορά .

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ m.s 19/03/2012 18:49:28

      χαχα..μου θυμίζει την ελληνική ταινία ''δε βγαίνουνε δε βγαίνουνε τα δόλια τα κατσίκια μας''...

  9. juliet avatar
    juliet 19/03/2012 15:59:34

    Και στην μοιρασιά η μέθοδος του Καραγκιόζη ένα δικό μου -ένα δικό σου-ένα δικό μου, και πάλι απ΄την αρχή.

  10. dikefalosaitos avatar
    dikefalosaitos 19/03/2012 17:13:00

    Οι Αλέφαντοι χαχαχαχα

  11. Κώστας avatar
    Κώστας 19/03/2012 17:24:14

    Στην Βιάννο η πληροφορία μου λέει από 70 άτομα που πήγαν να ψηφίσουν τελικά στην κάλπη καταμετρήθηκαν 200+ ψηφοδέλτια! Οι άνθρωποι είναι ανεκδιήγητοι!

  12. ΤΟΤΙ avatar
    ΤΟΤΙ 22/03/2012 11:38:17

    ΦΙΛΟΙ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΤΕ,Η ΑΛΛΟΙΩΣΗ ΕΓΙΝΕ ΚΥΡΙΩΣ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΜΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΣΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΨΗΦΙΣΑΝΤΩΝ..ΑΥΘΕΡΕΤΑ ΕΚΤΙΜΩ ΟΤΙ ΨΗΦΙΣΑΝ 150000-170000 ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Ο ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ ΠΗΡΕ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 80% ΕΠΙ ΤΟΥ ΣΥΝΟΛΙΚΟΥ ΑΡΙΘΜΟΥ ΨΗΦΙΣΑΝΤΩΝ..(ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ+ΑΚΥΡΑ+ΛΕΥΚΑ)..ΤΩΡΑ ΤΟ ΟΤΙ ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΙΚΑ ΕΠΙΤΕΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΑΝΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΓΕΙΡΕΨΟΥΝ ΦΑΝΕΡΩΝΕΙ ΚΑΤΑΝΤΙΑ..ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΙΔΑΜΕ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ

  13. ΤΟΤΙ avatar