#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
07/07/2010 09:53
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ιδού η αξιοπιστία του Αντιπροέδρου της κυβέρνησης



21 Φεβρουαρίου 2010

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 07/07/2010 10:11:15

    Ποια είναι ακριβώς η φυλλάδα που έχει τη συνέντευξη;

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ Επώνυμος 07/07/2010 10:23:19

      Προφανώς (από το στήσιμο και τις γραμματοσειρές), το Βήμα.

  2. Σαος avatar
    Σαος 07/07/2010 11:16:54

    Ο Πάγκαλος δεν έλεγε παλαιότερα πως δεν γούσταρε τον ΓΑΠ για πρόεδρο του ΠΑΣΟΚ; Τι έγινε τώρα; Μπροστά στο φαγοπότι τα έκανε όλα γαργάρα;;; Δεν διαφωνώ βέβαια πως έχει μεγάλη κοιλιά να θρέψει...

  3. Νίκος Θ. avatar
    Νίκος Θ. 07/07/2010 11:51:16

    Με τέτοια ντοκουμέντα, τους ξεγυμνώνεις όλους αυτούς τους απίστευτους !!!

    • lpap avatar
      lpap @ Νίκος Θ. 07/07/2010 13:06:32

      Γιατί δεν το κάνουν; Τι περιμένουν; Δεν μπορούν ή δεν θέλουν; Σκέφτομαι το δεύτερο, ως πιθανότητα, και συγχίζομαι περισσότερο.

  4. ataktos avatar
    ataktos 07/07/2010 12:08:07

    εκεί που τον έγλυφαν ..άρχισε το φτύσιμο ...χιχιχ

  5. ataktos avatar
    ataktos 07/07/2010 12:11:52

    Καλά ..και αυτός αναλώσιμος ..είναι για το σύστημα ..είναι δυνατόν ....

  6. Νίκος avatar
    Νίκος 07/07/2010 12:32:05

    Απο το "Δεν υπαρχει περιπτωση να παμε στο ΔΝΤ" στο "Δεν υπαρχει περιπτωση να πτωχευσουμε". Το πολυ φαϊ μειωνει την κριτικη ικανοτητα.

  7. petros avatar
    petros 07/07/2010 12:59:43

    ayta pou les, teo, pes ta ston gap kai tin parea tou. ean exeis kai ligo tsipa, paraitisou, pes ena megalo sygnomi se olous autous pou den exoun prosvasi sto bolema ...kai kalo einai se meres litotitas kai akrivias na troos ligotero kai na perpatas perisotero! kalo tha sou kanoun ola ta ano.

  8. Κικη avatar
    Κικη 07/07/2010 13:18:26

    Που αλλου θαταν η συνεντευξη,απο το Βημα,αλλωστε υπαλληλος τους ηταν,παλαιοτερα στις δημοτικες του ειχε τυπωσει τα φυλλαδια ο Λαμπρακης και τα μπλουζακια με την παραταξη του.Σας εγραψα οτι οταν επισης η μανταμ Παγκαλου τοτε που ηταν υπουργος εξωτερικων επειδη βαριοταν την πηγαινε ταξιδακια με το φαλκον και περνανε και τους φιλους τους,το ζευγος Ψυχαρη,Η διαπλοκη παλια και γερη.Αμ το αλλο στην Τζια στο σκαφος του Κοκκαλη αυτος και ο στρατηγος του Σημιτη ηταν πανω,βγηκε μετα και κατυγορησε τον Τσουκατο οτι συνδιασκεδαζει με επιχειρηματιες,βρε παιδια πιο σοβαρο ειναι το θεμα του ασφαλιστικου και του εργασιακου παρα οι παπαρες του αντιπροεδρου.Τετοια κυβερνηση τετοιος αντιπροεδρος Παρατατετον τον γελοιο υδροκεφαλο.

    • Hase avatar
      Hase @ Κικη 07/07/2010 15:22:10

      Συναγελαζεται ηταν η εκφραση, οχι συνδιασκεδαζει. Και μετα εκανε την Κοκκαλινα κουμπαρα του. Και σημερα το ορθιο αντερο μας κοροιδευει και απο πανω.

  9. donaE avatar
    donaE 07/07/2010 13:28:22

    Αλλαζοντας την σειρα των λεξεων δινουν καθε φορα την ερμηνεια που θελουν στις πραξεις τους.Ειναι απλο και σωτηριο.
    Δεν εχουν προβληματα σχετικα και η αξιοπιστια μια λεξη ειναι τιποτα αλλο...

  10. armageddon avatar
    armageddon 07/07/2010 13:43:39

    Δεν θυμάμε χρονολογία ,προ ετών επι περιόδου Α.Π ,είχε αναλλάβει ο Πάγκαλος απο Βενηζέλο η΄το αντίθετο ,υπήρχε ένα μεγάλο έλλημα ,ταμειακό .Ποτέ δεν μάθαμαι τι έγηνε τελικά,τα κουκούλωσαν.
    Μια και ψάχβει ο ντεντέκτιβ καχιρμάχης για τα ελλήματα ας κοιτάξει
    λαι λίγο πίσω απο εκεί που ξεκίνησαν.

    • Ο Ιθαγενής avatar
      Ο Ιθαγενής @ armageddon 07/07/2010 20:06:44

      ΥΠΠΟ

  11. tzimy avatar
    tzimy 07/07/2010 14:25:03

    ΛΟΓΙΑ ΜΕΓΑΛΩΝ -ΤΕΡΑΣΤΙΩΝ ΑΝΔΡΩΝ

    ΠΑΓΚΑΛΟΣ ΓΙΑ ΓΑΠ

    «Θα φύγω από το ΠΑΣΟΚ αν γίνει αρχηγός ο Γιώργος Παπανδρέου» («Ελευθεροτυπία» 7.8.2001).

    «Ο Γιώργος Παπανδρέου έχει πολλά προτερήματα, αλλά δεν έχει τα προσόντα για πρωθυπουργός» («Κ. Ελευθεροτυπία», 16.9.2001).

    «Δεν θα ξαναμιλήσω φιλικά με τον Γιώργο Α. Παπανδρέου. Δεν θα τον συγχωρήσω ποτέ, δεν έχει πολλά κοινά με τον πατέρα του» («Βήμα», 3.10.2007).

    Και η κορυφαία: «μετά το 2000 η κυβέρνηση του ΠΑΣΟΚ ΔΙΕΛΥΣΕ τη χώρα».26.8.2006 Ελευθεροτυπία

    Αυτός είναι ο αντιπρόεδρος του προέδρου;

    • aengus avatar
      aengus @ tzimy 07/07/2010 14:53:14

      -«Ημουν και είμαι πολύ κοντά στις απόψεις του Γιώργου Παπανδρέου σε μια σειρά από θέματα»
      ( «Νέα», 2/5/2006)

  12. ΜΟΥΣΤΑΚΑΚΗΣ avatar
    ΜΟΥΣΤΑΚΑΚΗΣ 07/07/2010 14:50:02

    ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΓΝΩΣΤΟΣ Κ.ΠΑΓΚΑΛΟΣ, ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Η Ν.Δ,ΑΝ ΔΕΝ ΑΠΟΚΗΡΗΞΕΙ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ ΤΥΠΟΥ ΧΑΤΖΗΔΑΚΗ Κ ΔΕΝ ΔΙΩΞΕΙ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΔΕΝ ΞΑΝΑΓΙΝΕΤΑΙ, ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΧΑΜΠΑΡΙ...

  13. aengus avatar
    aengus 07/07/2010 14:51:49

    «… δεν θεωρώ ότι ο κ. Παπανδρέου έχει τα προσόντα να γίνει πρωθυπουργός της Ελλάδας (…) θα μου επιτρέψετε να σας πω ότι δεν τον θεωρώ κατάλληλο για να γίνει πρωθυπουργός, ασχέτως αν είναι σήμερα πολύ της μόδας ο κ. Παπανδρέου. Πιστεύω επιπλέον και για λόγους αισθητικούς ότι θα είναι απαράδεκτη εξέλιξη, θα είναι παλινδρόμηση, αν η χώρα πάει πίσω προς τον ανιψιό του ενός και το γιο του άλλου. Το βασικό επιχείρημα αυτών που προωθούν τον κ. Παπανδρέου είναι ότι τ’ όνομά του ενώνει. Εγώ δε δέχομαι να με ενώσει με κανέναν άλλο ένα όνομα (…). Ο Παπανδρέου, με συγχωρείτε που διαφωνώ τόσο πολύ με το συρμό, δεν είναι».
    («Κυριακάτικη Ελευθεροτυπία»- 16/9/2001)

  14. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 07/07/2010 15:23:28

    Ο Πάγκαλος είναι τελειωμένος πολιτικά. Εκτός από τον τραμπουκισμό, δεν έχει άλλο πολιτικό λόγο. Υπάρχει μόνο επειδή τα άλλα τα τεκνά είναι σαν τρυφερά λαγουδάκια, και τον έχουν δήθεν για σοβαρό και αποφασιστικό. Μηδέν.

  15. ataktos avatar
    ataktos 07/07/2010 15:32:17

    λες ..να έχει σκάσει ..όπως η φούσκα.... μετά δεν θα τον θέλει ..ούτε ..ο Κουρουπιτος

  16. victoria avatar
    victoria 07/07/2010 15:46:15

    Θυμάστε που λέγαμε για τη φυσιογνωμική;
    Πάλι επιβεβαιώνεται... (έχω χάσει και την Κόριννα;)

  17. Dal avatar
    Dal 07/07/2010 16:21:00

    O άνθρωπος αυτός λόγω σωματότυπου, δεν έχει επιδερμίδα. Λέει και πράττει ότι του κατέβει. Ο "μεγάλος τραγουδιστής"-ισως για αυτό η κόρη του ασχολείται με την όπερα- ανάλογα ότι του κατεβάσει το κεφάλι του λέει, χωρίς κανένα μέτρο. Γνωρίζουμε τι είπε για τη σημαία στα Ιμία. Πρόσφατα είπε ότι οι διαφορές στο Αιγαίο είναι δημιούργημα των διπλωματών!! Για το ΚΚΕ δε ότι ετοιμάζει το τρίτο αντάρτικο!!!
    Αφού διόρισε την κόρη του διαδοχικά στη Βουλή,στο Πανεπιστήμιο την κατέληξε στο Δήμο Αθηναίων και τώρα ετοιμάζει την γυναίκα του για τις δημοτικές, προσοχή, όμως με το πατρικό της όνομα!
    Τι να πει κανένας μένει άφωνος και άναυδος, γιατί υπάρχει ακόμη κόσμος που ψηφίζει ανθρώπους που από καιρό έπρεπε να είχαν πάει στο σπίτι τους, από την εμφάνισή τους και μόνο.

  18. Γιωργος avatar
    Γιωργος 07/07/2010 17:24:38

    Δεν αξίζει τον κόπο ούτε το σάλιο να χαραμίζει κανείς για τον ευτραφή αμπελουργό, ας τον λουστούν όσοι τον ψήφιζαν

  19. KOYMAΡΤΖΗΣ avatar
    KOYMAΡΤΖΗΣ 07/07/2010 18:35:11

    Δεν θα σταματάω να το γράφω και να το λέω. Όχι κυρίες, δεσποινίδες και κύριοι δεν φταίει ο Πάγκαλος. Όταν τα θλιβερά γιουσουφάκια του συστήματος, πχ Καμπουροικονέηδες, τον αφήνουν ελεύθερο να βρίζει πάνω από μία ώρα, γλείφοντάς τον μέχρι εξαντλήσεως καλά κάνει ο Πάγκαλος! Α, συγγνώμη του άσκησαν και σκληρή κριτική!!! Όταν ο χυδαιος αυτός τύπος είπε ότι έφτασε 150 κιλά η ντροπή της Κρήτης (καμπουράκης) τον επέπληξε αυστηρά λέγοντας του ότι πρέπει ν’αδυνατίσει!!!!! Απόλαυση ήταν και το έταιρο πρώην αναρχοαυτόνομο, αντιεξουσιαστικό, αριστερό γιουσουφάκι (Οικονομέας). Τον άκουγε να βρίζει ασύστολα την αριστερά με βλέμμα θαυμασμού και …απέραντη σιωπή!!! Σκέτη απόλαυση!!! Όταν θλιβεροί υπηρέτες του κατεστημένου και των εργολάβων, των πρώην μεγαλοασφαλιστών, πρώην φίλος Θέμου, πρώην οχτρός-μετά φιλός-μετά οχτρός και τώρα φίλος πάλι και γείτονας του στην Εκάλη (τον Μάκη τον Ζούγκλα εννοώ ρε παιδιά) , που έχουν βεβαίως – βεβαίως την αύρα του … έγκριτου (ο Νικολάκης ο έγκρκιτος, ο Χ”Νικολάου ντε!!) τον αφήνουν να αμολά ότι χυδαιότητα, ψέμα, ανοησία του έρθει στο κεφάλι χωρίς να του ασκούν την παραμικρή κριτική, χωρίς να του υποβάλουν ένα ερώτημα σχετικά με τα όσα σχιζοφρενικά ξεστομίζει δεν φταίει το θλιβερότερο και χυδαιότερο δημιούργημα της πολιτικής τα τελευταία 50 χρόνια για τα όσα ξεφουρνίζει!!! Όταν το βραδυνό τρίο του Υπουργείου Προπαγάνδας στο ΜΕΓΚΑ ακούει με τρόμο στα μάτια το διάγγελμα του ... Μεγάλου Τραγουδιστή δεν φταίει ο ευτραφής βαρύτονος!!!
    Και τέλος όταν αυτή η τεράστια πολιτική φούσκα μεθανίου τιμάται με την ψήφο κάποιων χιλίαδων συμπολιτών μας ε, τότε πράγματι δεν φταίει ο Πάγκαλος!!!!

    • aengus avatar
      aengus @ KOYMAΡΤΖΗΣ 07/07/2010 18:59:37

      Πάρα πολύ σωστά το λες για τα θλιβερά χαμίνια…

  20. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 07/07/2010 19:13:09

    Η τσατσά άνοιξε την πόρτα του οίκου ανοχής και αντίκρισε ένα ηλικιωμένο Εβραίο. Τα ρούχα του ήταν ατημέλητα και φαινόταν πεινασμένος και ταλαιπωρημένος.
    «Μπορώ να σας βοηθήσω;» ρώτησε η τσατσά.
    «Θέλω την Νατάσσα» αποκρίθηκε το χουφταλάκι.
    «Καλέ μου κύριε, η Νατάσσα είναι το πιο ακριβό μας κορίτσι, να προτείνω κάποια άλλη.»
    «Όχι πρέπει οπωσδήποτε να συναντηθώ με την Νατάσσα»
    Τη στιγμή εκείνη εμφανίστηκε η Νατάσσα και του ανακοίνωσε ότι χρεώνει $ 1000 την βίζιτα.
    Χωρίς δεύτερη σκέψη, ο γέρος έβγαλε από την τσέπη του δέκα κολλαριστά χαρτονομίσματα των $ 100.
    Πήγαν λοιπόν στο δωμάτιο για μια ώρα, και στη συνέχεια ο μπάρμπας αποχώρησε ήρεμα.
    Το επόμενο βράδυ ο γεροτσιφούτης επέστρεψε για την Νατάσσα.
    Η Νατάσσα του είπε ότι κανείς δεν έχει πάει μαζί της δύο βραδιές στη σειρά,
    και του διευκρνισε ότι δεν δέχεται εκπτώσεις, η ταρίφα παραμένει $1000.
    Ο γέρος της έδωσε τα χρήματα και αποσύρθηκαν στο ιδιαίτερο δωμάτιο....σε μια ώρα αποχώρησε ήρεμα.
    Κανείς δεν πίστεψε τα μάτια του όταν ο κωλόγερος εμφανίστηκε για τρίτη συναπτή βραδιά.
    Της παρέδωσε πάλι $1000 και πήγαν στο δωμάτιο για τα σχετικά.
    Στο τέλος της επίσκεψης, ή Νατάσσα έπιασε κουβέντα με τον γέρο:
    «Κανείς δεν με έχει επισκέφεί για τρεις συνεχόμενες βραδιές...αλήθεια, από πού είσαι;»
    «Από το Κίεβο» αποκρίθηκε.
    «Σοβαρά; Η αδελφή μου η Όλγα μένει στο Κίεβο».
    «Το ξέρω» είπε ο Εβραίος, «Μου έδωσε $ 3000 να σου δώσω».