27/11/2009 13:07
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Θυμάται ο κ. Καρατζαφέρης το «έξω η Ντόρα από την ΟΝΝΕΔ»;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Shalai avatar
    Shalai 27/11/2009 13:39:27

    Μάλιστα.
    Ευχαριστούμε κ. πρόεδρε της Λαϊκής Κωλοτούμπας.

    Ελπίζουμε η εμβέλεια της νίκης και της προσωπικότητας του κ.Σαμαρά να έχει άμεσο αντίκτυπο και στο πολιτικό έκτρωμα που ακούει στο όνομα ΛΑ.Ο.Σ., το πολιτικό "αδερφάκι" της κας Κούβελου, το όχημα της πρώην διευθύντριας του θείου στάζι στα ελληνικά δρώμενα.

    Ενδεχόμενη νίκη της κας Κούβελου θα φέρει το ΛΑ.Ο.Σ. στην εξουσία.

    Ενδεχόμενη και απαραίτητη νίκη του κ.Σαμαρά θα ξανακάνει την δεξιά να μην ντρέπεται για τον εαυτό της και να στέκεται υγιής και σταθερή στο πολιτικό σκηνικό.

    Δεν αποφασίζουμε ΜΟΝΟ για την ΝΔ την Κυριακή.
    Διακυβεύονται πολλά περισσότερα και είναι ή τώρα ή ποτέ.


    Ακούγεται βαρύ αλλά έτσι είναι και το σκηνικό σήμερα.

    Να μην φανατιστεί κανείς με κανέναν, πάντα θα κρατάμε στο πίσω (και πολλές φορές και στο μπροστά) μέρος του κεφαλιού μας ότι έχουμε να κάνουμε με πολιτικούς.

    Αλλά να μην ξεχάσει και κανείς πόσο πολύ μας έχει λείψει χρόνια τώρα ένα αληθινό χαμόγελο. Ένα καθαρό βλέμμα. Το ήθος και η αξιοπρέπεια.

  2. Daemon avatar
    Daemon 27/11/2009 13:43:37

    Βρε βρε, τι βλέπω εκεί... Κορομάντζο, Τομπούλογλου... όλα τα καλά παιδιά... να φωνάζουν εν χορώ "Εξω η Ντόρα από την ΟΝΝΕΔ"... Μεγαλεία... Βέβαια τότε εννοούσαν τον Βουλγαράκη, αν θυμάστε σύντροφοι...

    • Daemon avatar
      Daemon @ Daemon 27/11/2009 13:46:32

      ... όχι τον Μεϊμαράκη, που ήταν απέναντι (υπέρ της υποψηφιότητας Ηλία Αδαμόπουλου). Επίσης, ως αυτόπτης μάρτυς, θέλω να πω ότι εκείνη τη μέρα έρπεπ να πάρει λαχείο ο Θόδωρος ο Κασσίμης. Κατεβαίνοντας τη σκάλα που οδηγεί στα υπόγεια του Κάραβελ, μια τεράστια γλάστα (που θα σκότωνε όποιον εύρισκε στο... Δόξα πατρί) έσκασε τρία; τέσσερα; το πολύ πέντε εκατοστά δίπλα του. Τι μου θυμίσατε...

      • Υ. avatar
        Υ. @ Daemon 27/11/2009 18:45:17

        Αν δε κάνω λάθος, ο Κορομάτζος ήταν στο ΥπΕθΑ, δ/ντής γραφείου Βαγγέλα

        • Υ. avatar
          Υ. @ Υ. 27/11/2009 18:46:56

          ...δική του επιλογή στο ψηφοδέλτιο της Α` Αθήνας.

        • Daemon avatar
          Daemon @ Υ. 27/11/2009 23:19:16

          Πολύ σωστά!

  3. ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ avatar
    ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 27/11/2009 13:54:54

    αντιπαλος σας ειναι το ΠΑΣΟΚ η ο ΛΑ.Ο.Σ?

    ΝΔ το κομμα της ξενοδουλης αστικης ταξης

    • Shalai avatar
      Shalai @ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 27/11/2009 13:57:07

      Το ενδεχόμενο να ναι και οι δύο δεν το σκέφτηκες ε?

      Αντίπαλος η βλακεία και η υποκρισία...

    • sam avatar
      sam @ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 27/11/2009 14:15:03

      Το ΛΑΟΣ, όπως ήταν και προεκλογικά.
      Ο Σαμαράς θα ακολουθήσει πολιτική Καραμανλή, με εκ νέου χάιδεμα στην αριστερά, γι'αυτό βλέπεις όλοι οι νεο-συντηρητικοί ορφανοί αριστεροί τον στηρίζουν.

  4. Daemon avatar
    Daemon 27/11/2009 14:07:39

    Ξενόδουλη αστική τάξη; Μα εσείς, οι κόκκινοι φασίστες δεν μιλάτε για προλεταριακό διεθνισμό;

  5. οξεία γωνία avatar
    οξεία γωνία 27/11/2009 14:44:53

    Απελπισμένη μεγαλοκοπέλα, απελπισμένη προπαγάνδα.
    Υπομονή Θεοδώρα, σε τρείς ημέρες η αγωνία σου θα έχει τελειώσει.

  6. Απόστολος Αθηναίος avatar
    Απόστολος Αθηναίος 27/11/2009 14:58:21

    Αίσχος...

  7. «Κασσάνδρα» avatar
    «Κασσάνδρα» 27/11/2009 16:19:02

    Απίστευτο!!!

    Βρε πως αλλάζουν οι καιροί! τι κωλοτούμπες!

  8. ενας ψηφοφορος avatar
    ενας ψηφοφορος 27/11/2009 16:29:00

    ΑΚΟΥΣΕ ΜΕ ΙΕΡΕΙΑ ΤΟΥ ΕΝΔΟΤΙΣΜΟΥ ΝΤΟΡΑ , ΑΚΟΥΣΕ ΜΕ ΙΕΡΑΤΕΙΟ ΤΟΥ ΕΝΔΟΤΙΣΜΟΥ ΜΗΤΣΟΤΑΚΕΙΚΟ, ΣΕ 48 ΩΡΕΣ ΘΑ ΕΙΣΤΕ ΕΝΑ ΕΦΙΑΛΤΙΚΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ , ΣΕ ΔΕΚΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΘΥΜΑΤΑΙ ΤΟ ΜΗΤΣΟΤΑΚΕΙΚΟ,


    ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΞΕΝΟΔΟΥΛΟ ΚΑΙ ΥΠΟΤΕΛΗ ΗΓΕΣΙΑ - ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΤΟΡΑ - ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΔΙΑΠΛΟΚΗ ΚΑΙ ΙΝΤΡΙΓΚΑ ΜΗΤΣΟΤΑΚΕΙΚΗ , θελουμε ΕΛΛΗΝΙΚΗ ,ΛΕΒΕΝΤΙΚΗ ΚΑΙ ΥΠΕΡΗΦΑΝΗ ΗΓΕΣΙΑ ΚΑΙ ΑΡΧΗΓΟ ΓΙΑΥΤΟ ΔΙΑΛΕΞΑΜΕ ΑΝΤΩΝΗ ΣΑΜΑΡΑ,

    ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΝΤΟΡΑ....

    • Κεραυνός avatar
      Κεραυνός @ ενας ψηφοφορος 27/11/2009 19:52:59

      Κάντε άκρη να περάσει η Ελλάδα που λέμε δηλαδή ο Σαμαράς γιατί Σαμαράς ίσον Ελλάδα. Η απορία μου είναι μόνο πού τον είχατε κρυμμένο τόσα χρόνια.

      • Κώστας Θ. avatar
        Κώστας Θ. @ Κεραυνός 27/11/2009 19:56:09

        Μας τον είχε στη γωνία το Μητσοτακέίκο, ζωή να' χει!

  9. thouthou avatar
    thouthou 28/11/2009 00:20:11

    Έχει πλάκα το ότι κάποιοι που υποστήριζαν τόσα χρόνια την Μπακογιάννη και την πολιτική της (ελέω εξουσίας), να εγκαλούν αυτόν που τόσα χρόνια την πολεμούσε ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ!.....
    Οπότε προς τί το ερώτημα φάκτορα;
    Αυτό που δεν έχω καταλάβει, είναι γιατί οι Σαμαρικοί κατηγορούν τον Καρατζαφέρη... Επειδή δεν πήρε σαφέστατη θέση υπέρ Σαμαρά; Γιατί να το κάνει αυτό; Ξεχάσατε ότι είναι άλλο κόμμα;
    Το μόνο που έχετε να του προσάψετε, είναι ότι είπε ότι είναι πιθανότερο η ΝΔ να διασπαστεί αν χάσει η Ντόρα! Δηλαδή αυτό που λέτε και εσείς όλον αυτό τον καιρό! Και αυτό θεωρήσατε ότι είναι στήριξη στην Ντόρα, που την είπε πιθανή διασπάστρια!
    Κοιτάξτε να βγάλετε τον Σαμαρά, να μαζευτεί η ΝΔ, και αφήστε τον Καρατζαφέρη... Και μην αρχίσετε από Δευτέρα να υποστηρίζετε ό,τι κάνει η ΝΔ, από "κομματικό καθήκον", όπως κάνατε μέχρι χτες με την Ντόρα....
    Αν θέλατε πατριωτικό κομμάτι στην ΝΔ, ας το κρατάγατε, να μην γίνόσασταν κόμμα "μεσαίου χώρου".... Μην τρελλαθούμε κιόλας....
    Αν ο Καρατζαφέρης σας κάνει από Δευτέρα να ανακαλύψετε την πατριωτική δεξιά, αυτό θα είναι άλλη μια προσφορά του στην παράταξη, στην χώρα... Θα είναι άλλη μια επιβεβαίωση της αξίας της ύπαρξής του... Γιατί αν δεν υπήρχε αυτός να σας κρατάει με τον φόβο, σήμερα την προεδρία θα διεκδικούσαν η Ντόρα και η Γιαννάκου....

  10. Παληα  καραβανα.. avatar
    Παληα καραβανα.. 28/11/2009 16:22:10

    Τον Μητσοτακη τον θυμαμε καλα απο παληα.. Εκδιδε μια εφημεριδα τοτε, την Ελευθερια, και ολοι ελεγαν οτι ηταν ανθρωπος των Αγγλων..

    Αργοτερα με την αποστασια, επαιξε τον ρολο του, αλλα οταν ο Σαμαρας του εκανε το ιδιο χρονια αργοτερα, δεν του αρεσε καθολου..

    Αμ, εχει ο καιρος γυρισματα μπαρμπα Κωστα μου..

    Ο κοσμος εχει ξυπνησει πια κ. επιτημεεεε...