#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
18/03/2012 15:08
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Θλιβερές εικόνες από το Mega για την ψηφοφορία στο ΠΑΣΟΚ



Απεγνωσμένες προσπάθειες καταβάλουν από το πρωί τα κρατικοδίαιτα ΜΜΕ για να δείξουν μαζική συμμετοχή στις ....βορειοκορεατικού τύπου εσωκομματικές εκλογές του ΠΑΣΟΚ για την επιλογή ενός μόνο υποψηφίου της Α.Μ. Ευαγγέλου Βενιζέλου.

Χαρακτηριστικό παράδειγμα το Mega. Πριν από λίγο έλεγαν στο δελτίο του ότι ..."χιλιάδες" (!!!) μέλη του ΠΑΣΟΚ προσέρχονται στις κάλπες, αλλά οι εικόνες που μετέδιδε έδειχναν ουρές των ...4-5 ατόμων. Και από  μακριά. Δεν τολμούσε να κάνει λήψεις από κοντά ο εικονολήπτης. Τραγέλαφος.

Θυμηθείτε απλώς το αδιαχώρητο που επικρατούσε τέτοια ώρα στα εκλογικά τμήματα της ΝΔ το Νοέμβριο του 2009 για την εκλογή Σαμαρά

...Γιαούρτια στα Βριλήσσια

Μικροένταση προκλήθηκε έξω από το πνευματικό κέντρο Βριλησσίων όπου έχει στηθεί η κάλπη για την ανάδειξη του νέου προέδρου του ΠΑΣΟΚ. Ομάδα περίπου τριάντα ατόμων πέταξε γιαούρτια, φωνάζοντας συνθήματα κατά του πλήθους που βρισκόταν εκείνη την ώρα έξω από το πνευματικό κέντρο. Τα επεισόδια δεν γενικεύτηκαν και τα πνεύματα ηρέμησαν γρήγορα.

Φόβοι επεισοδίων στην Αχαΐα

Οι κάλπες άνοιξαν στις 9 το πρωί και θα κλείσουν στις 6 το απόγευμα. Στα 13 από τα 14 εκλογικά τμήματα άνοιξαν στην Αχαΐα για τις εσωκομματικές εκλογές στο ΠΑΣΟΚ, καθώς η νομαρχιακή επιτροπή αποφάσισε να μην λειτουργήσει το εκλογικό τμήμα στο πολιτιστικό κέντρο της Κάτω Αχαΐας, υπό τον φόβο επεισοδίων. Όπως δήλωσε ο γραμματέας της νομαρχιακής οργάνωσης του κόμματος Παναγιώτης Αλεξόπουλος, υπήρχαν φόβοι για πρόκληση έντασης και για αυτό κρίθηκε σκόπιμο να μην λειτουργήσει.

 Κατάληψη εκλογικών κέντρων στο Ν.Λασιθίου

Για περίπου μια ώρα διακόπηκε η ψηφοφορία για την ανάδειξη νέου προέδρου του ΠΑΣΟΚ στο κεντρικό εκλογικό τμήμα στο Δήμο Ιεράπετρας, έπειτα από αίτημα ομάδας αγροτών από την περιοχή Λασιθίου που ζήτησαν να εκφραστεί διαμαρτυρία για την εξαγγελθείσα απεργία των ναυτεργατών, η οποία θέτει σε κίνδυνο ευπαθή αγροτικά προϊόντα.Οι ιθύνοντες του ΠΑΣΟΚ απoδέχθηκαν το αίτημα των αγροτών και ως «ένδειξη συμπαράστασης» διέκοψαν, για λίγο, την εκλογική διαδικασία, η οποία, πλέον, συνεχίζεται κανονικά.

Κατά τα άλλα είναι σίγουρο ότι μέχρι στιγμής ψήφισαν όλα τα κορυφαία στελέχη του ΠΑΣΟΚ με επικεφαλής τον ΓΑΠ και το ... δακτυλίδι του τον Βενιζέλο.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. o deksios avatar
    o deksios 18/03/2012 15:16:59

    Αυτο ειναι το θεμα, ή να προβληματιστουμε οτι οι πρασινοφρουροι μολις δοθηκε το συνθημα τρεχουν να ψηφισουν ξανα πασοκ??
    Θελετε να εχουμε μεγαλες εκπληξεις σε ενα μηνα??
    το πασοκ ειναι μανουλα σ' αυτα

  2. η Dimi avatar
    η Dimi 18/03/2012 15:24:07

    Aγγελου Πετρουλάκη – Σοφίας Στρέζου: “Ακριβά Ονειρα”

    Κάποτε τ’ αγόραζες φτηνά.
    Μόνο με δυό χούφτες χρώματα
    έβαφες καμπαναριά
    σε κόκκινους τρούλους
    και σύννεφα μωβ
    μ’ αστραπές κίτρινες,

    κρεμώντας
    πράσινα παπούτσια ελπίδας
    για τις αναρριχήσεις στο άπειρο.

    Πότε τα ξόδεψες όλα αυτά;
    Πότε οι μνήμες ξεθώριασαν
    προς την απόγνωση;

    Tώρα,
    Οι νύχτες κόβονται από κραυγές
    άναρθρες και άτακτες φυγές
    προς το ξημέρωμα,

    σπρώχνοντας τη τελευταία σιγή
    σε κείνο που ουρλιάζει
    την αυταπάτη του εφησυχασμού.

    Νομίζοντας πως αν κοιμηθείς
    θα ξαναδεις “το όνειρο”,
    που εγκαταλειμμένο πιά,
    Θρηνεί την Ακρίβεια του.

    Οι τελευταίοι κομιστές ονείρων
    αυτοσφαγιάστηκαν.
    Για να μη δουν σφαγιασμένα
    Τα Ακριβά Ονειρά τους.

  3. Γεώργιος Τ. avatar
    Γεώργιος Τ. 18/03/2012 15:26:55

    Το θέμα είναι να ψηφίσουν ΟΛΟΙ όσοι νοιάζονται για την Ελλάδα. Οι υπόλοιποι έτσι κι αλλιώς έχουν λάθος αξίες και κριτήρια (βλέπε Καμίνη, Μπουτάρη και την αποχή που τους ευνόησε και τώρα κλαίνε οι δημότες).

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ Γεώργιος Τ. 18/03/2012 15:27:17

      Στις βουλευτικές εκλογές εννοώ...

  4. Sardam avatar
    Sardam 18/03/2012 15:34:44

    Το χωριό μου έχει 4.000 κατοίκους. Μέχρι πριν μια ώρα ψήφισαν 8 (οκτώ) άτομα.Αν θα πιάσουμε τα 20, μου έλεγε ένας της τοπικής, καλά θα είναι. Συγκριτικά σας λέω στην προηγούμενη ψηφοφορία για τον Παπανδρέου είχαν φηφίσει 780.

  5. Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
    Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 18/03/2012 15:45:52

    Μὴν εἶστε ἀφελεῖς. Ἑτοιμαστεῖτε, τὸ βράδυ θὰ μᾶς ποῦν ὅτι ψήφισαν... 11.000.000. Εἶναι πασίγνωστο ὅτι τὸ 2004 τὸ ΠΑΣΟΚ εἶχε φουσκώσει τρελλὰ τοὺς ἀριθμοὺς (τί ἔχει νὰ χάσει; Σάμπως ἔχει τσίπα;), πόσῳ μᾶλλον τώρα ποὺ διακυβεύονται πολὺ περισσότερα.

    • Κατερινα avatar
      Κατερινα @ Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 18/03/2012 17:08:57

      Το πρωί έκανα έναν μεγάλο γύρο του κέντρου της Αθήνας. Αρεοπαγίτου, Αγ. Παύλου, Θησείο, Μοναστηράκι. Εσφυζαν από κόσμο. Δεν επεφτε καρφίτσα. Δεν έβρισκες τραπέζι στα πολλά καφε της περιοχής ούτε για δείγμα!
      Τίποτε δεν πρόδιδε ότι το πάλαι ποτέ κραταιο Πασοκ βρισκόταν στη διαδικασία εκλογης του νέου αρχηγου!
      Τίποτε δεν θύμιζε την λαοθαλασσα στις εσωκομματικες εκλογες της ΝΔ για την ανάδειξη του Αν. Σαμαρά!
      Κάποιους φίλους που συνάντησα και ρώτησα γέλασαν με αδιαφορία και απάντησαν με ενόχληση: "να πανε να κουρευονται! ακου εκλογες για καινουρια αρχή. Βάλαμε μυαλο! Αυτη τη φορα θα τα φάμε μόνοι μας!!!"
      Είμαι σίγουρη ότι το βράδυ θα παρουσιάσουν εκατοντάδες χιλιάδες ψηφοφόρους που επέλεξαν με ποσοστα Τσαουσεσκου 90%, τον νέο Führer!
      Να τον χαιρόμαστε!!!

  6. Komis Montechristo avatar
    Komis Montechristo 18/03/2012 15:45:55

    Όποιο νούμερο ακουστεί το βράδυ για το αποτέλεσμα της συμμετοχής της πασοκικής παράταξης στην εκλογή αρχηγού της,δεν θα είναι ακριβές και αληθινό.Κατά τη προσωπική μου γνώμη,θα μαγειρευτεί καλά το νούμερο και θα κατόπιν θ'ανακοινωθεί.Ό,τι θέλουν βγάζουν,έλεγχος δεν γίνεται,οι κατάλογοι αγνοούνται,δεν υπάρχει καμία αξιοπιστία και γίνεται η τελευταία-απεγνωσμένη προσπάθεια συσπείρωσης ενός καταρρέοντος και καταβαραθρωμένου κόμματος,ενόψει των εθνικών εκλογών.Ας είναι οι πάντες εξαιρετικά προσεκτικοί.

  7. Απλή σκέψη avatar
    Απλή σκέψη 18/03/2012 15:50:22

    Το MEGA, το πρωΐ, έδειχνε κάτι πλάνα έξω από την είσοδο των γραφείων της Ιπποκράτους, με τον κόσμο .... να φοράει καλοκαιρινά! πλάνα αρχείου, ή έσφιξαν τόσο πολύ οι ζέστες;
    Πάντως τις ¨ουρές¨ τις οποίες μας ζάλιζαν τ΄αυτιά ότι υπάρχουν σε διάφορα εκλογικά κέντρα, δεν είχαν το θάρρος να μας τις δείξουν...
    Βγάλε τώρα συμπεράσματα, για το τι είδους αποτελέσματα προσέλευσης θ΄ανακοινώσουν το βράδι...
    Αλλά έτσι είναι Γιάννης πίνει, Γιάννης κερνάει...

  8. ΑΜΟΡΓΟΣ avatar
    ΑΜΟΡΓΟΣ 18/03/2012 15:55:29

    ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΚΑΙ Η ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΧΙΣΤΗ ΣΕ ΠΕΙΣΜΑ ΚΑΝΑΛΙΩΝ,ΑΓΑΠΗΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΛΟΙΠΩΝ ΛΙΜΩΝ.
    ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΣΗ ΤΩΝ ΕΞΩΘΕΣΜΙΚΩΝ ΠΟΥ ΟΜΩΣ ΕΧΟΥΝ ΕΜΠΛΑΚΕΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΘΕΣΜΙΚΟΥΣ ΠΛΕΟΝ.
    ΚΑΙ ΤΟ ΛΥΠΗΡΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΤΟ ΔΙΚΤΥ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΤΕΙ ΚΑΙ Η ΝΔ ΚΑΙ Η ΟΠΟΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΝΑ ΑΠΕΜΠΛΑΚΕΙ ΤΗΝ ΠΑΓΙΔΕΥΕΙ ΑΚΟΜΗ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

  9. juliet avatar
    juliet 18/03/2012 15:58:44

    Παιδιά στην Κ.Αχαιά που λένε ΄,είναι η περιοχή που βγάζει πατάτες και έχει πολλούς αθίγγανους ,λέτε με το που τους είδαν όλους αυτούς να είπανε :Δεν θέλουμε άλλους γύφτους;

  10. Mara avatar
    Mara 18/03/2012 16:02:01

    Πληροφοριακά να σας αναφέρω ότι, φίλος μου Πασόκ (μέχρι πρότεινος βέβαια...), πήγε να ψηφίσει στην τοπική της Ν. Πεντέλης, δεν του δώσανε λευκό ψηφοδέλτιο και όταν το ζήτησε, έγινε το "έλα να δείς" εκεί μέσα.
    Πήγαν να τον "φάνε" ζωντανό... Τελικά το πήρε με τα χίλια ζόρια...

    Αυτά τα εξόχως... δημοκρατικά συμβαίνουν στις εκλογές της "....μεγάλης.... δημοκρατικής.... παράταξης".

    • νεφέλη avatar
      νεφέλη @ Mara 18/03/2012 16:48:34

      ...στη σαλονίκη, λέει ο σκαι, ότι τα λευκά...αργήσανε να εμφανιστούν στα εκλογικά κέντρα!

      ...τέτοια ώρα, τότε στις 29 νοεμβρίου, θυμάμαι, είχε "πέσει" το σύστημα κι είχε διακοπεί η ψηφοφορία για ώρες. Αλλά, όλοι ήταν εκεί απέξω μαζεμένοι, περιμένανε υπομονετικά....

      • Mara avatar
        Mara @ νεφέλη 18/03/2012 21:54:28

        Τί μέρα και εκείνη...
        Πήρε ο κόσμος την κατάσταση στα χέρια του και καθάρισε το σαράκι..., κόντρα στους πάντες και τα πάντα...
        Αξέχαστη!!!

  11. sintonistis avatar
    sintonistis 18/03/2012 16:09:13

    απο το ενικος.gr...... "Ζητούμε συγγνώμη που διακόψαμε κάπως "άγαρμπα" τη σύνδεσή μας με το εκλογικό κέντρο του ΠΑΣΟΚ αλλά παρά το γεγονός ότι είχαμε πάρει άδεια μετάδοσης από την δημοτική αρχή, παρά το γεγονός οτι θελήσαμε να τοποθετήσουμε την κάμερα εκτός του εκλογικού κέντρου σεβόμενοι τα προσωπικά δεδομένα των ανθρώπων που συμμετέχουν στην διαδικασία, οι υπέυθυνοι του κόμματος θεώρησαν ότι επειδή δεν είχαμε πάρει νωρίτερα την άδειά τους,θα έπρεπε να διακόψουμε."

  12. τάσος avatar
    τάσος 18/03/2012 16:18:42

    στη φυσική κλειστό λέγεται το σύστημα που δεν επηρεάζεται από το περιβάλλον και όπου όλες οι εξωτερικές επιδράσεις που ασκούνται στα σώματα που περιέχει είναι μηδενικές. το πασόκ είναι ένα κλειστό σύστημα. συνεχίστε τώρα να φαγώνεστε με τους ντοράκηδες και τους καμμένους.

  13. airman avatar
    airman 18/03/2012 16:22:55

    Το πόσοι θα φανεί ότι ψήφισαν είναι το άθροισμα όσων πάνε να ψηφίσουν πραγματικά συν το ποσό που θα ''χώσει'' ο Μπακατσέλος (π.χ. 300.000 ευρώ) διά 2 (τόσο ''πουλιέται'' το ψηφοδέλτιο σήμερα). Το ταμείον είναι μείον, μην το ξεχνάμε!
    Έτσι θα πιάσουν και τους πολυπόθητους 200 με 220 χιλιάδες!

  14. Aris. A avatar
    Aris. A 18/03/2012 16:37:21

    Κανονικά το Πασόκ σήμερα δεν έπρεπε να υπάρχει.

    Παρόλα αυτά πάει στις εκλογές με φουλ υποστήριξη από τα ΜΜΕ όπως πάντα εξάλλου.

    Η ΝΔ αυτή την στιγμή είναι κομμένη ψυχικά στα δύο.

    Στους υποψήφιους που διαβάζουμε επικρατούν κατά κράτος οι φιλομνημονιακοί και υπέρ των κυβερνήσεων συνεργασίας βουλευτές.

    Δηλαδή περιμένετε να παλέψουν στην τηλεόραση για αυτοδυναμία της ΝΔ όταν δεν την θέλουν και δεν την πιστεύουν.

    Αλήθεια με την ομάδα των πέντε που ήταν στο γραφείο Βενιζέλου στην βουλή και ζήταγαν να στηριχθεί ο Παπαδήμος απέναντι στις επιλογές Σαμαρά είχε διαρρεύσει ότι είναι τελειωμένοι παρόλα αυτά βλέπουμε ότι ξανακατεβαίνουν.

    Γιατί;;

    • juliet avatar
      juliet @ Aris. A 18/03/2012 16:48:13

      Αρη μου,
      οι παλιές αγάπες δεν ξεχνιώνται ,είναι αμαρτωλές και ανεπανάληπτες ,είναι βρώμικες ......είναι παράνομες ..έχουνε σασπενς.

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ Aris. A 18/03/2012 17:43:25

      Συμφωνώ απόλυτα να μην ξανακατεβεί υποψήφιο κανένα από αυτά τα...άτομα...μπορώ όμως να φανταστώ τη ζημιά που μπορούν να κάνουν προεκλογικά στη ΝΔ (μεγαλύτερη απ' ό,τι μέχρι τώρα ) αν δεν τους έχει στα ψηφοδέλτια...άρα μεγαλύτερη σημασία έχει το να πλαισιωθούν αυτά με νέα άτομα, και σ' αυτό πρέπει να είναι απόλυτος ο Πρόεδρος...
      (διότι φαντάζομαι, ότι θα υπάρχουν κι ενστάσεις των καλόπαιδων και ως προς αυτό)
      @ juliet,
      λες ότι τις παλιές αγάπες (στην πολιτική ) τις χρησιμοποιείς μέχρι εκεί που σου είναι χρήσιμες..;

      • Aris. A avatar
        Aris. A @ ΕΥΑ 18/03/2012 18:52:53

        Ευα

        Τι ζημιά να κάνουν θα κάνουν όση και η Μπακογιάννη.

        Και οι στραβοί μπαίνουν στην βουλή εκτός από αυτήν.

        Πολιτική γενναιότητα χρειάζονταν να τους έδιωχνε τότε δεν το έκανε τώρα θα τους φάει στην μάπα και θα χαριεντίζονται στις τηλεμαχίες με τους Πασόκους νερόνωντας το μήνυμα Σαμαρά και μπερδεύοντας τους ψηφοφόρους.

        Επιμένω η ΝΔ χρειάζεται κάτι δραστικό για να ξεκολήσει.

        Αλλιώς το Πασόκ έχοντας αφήσει πίσω τα δύσκολα και με την φουλ υποστήριξη από ΜΜΕ θα σπείρει κλίμα ηττοπάθειας σε οπαδούς της ΝΔ που έτσι και αλλιώς είναι μπερδεμένοι και διχασμένοι.

        • ΕΥΑ avatar
          ΕΥΑ @ Aris. A 18/03/2012 20:09:48

          Μπορεί να έχεις δίκιο Άρη..κυρίως μ' έπεισες με τους ''χαριεντισμούς'' που έγραψες..το έχω δει πολλές φορές και είναι πραγματικά ''ανακατευτικό''...

          • daughter of mercy avatar
            daughter of mercy @ ΕΥΑ 18/03/2012 21:16:18

            και ψηφο-ανασταλτικό........

  15. kontari avatar
    kontari 18/03/2012 16:56:28

    Περιφερειάρχης Αρναουτάκης ή Δήμαρχος Κουράκης???

    Στα μισά της θητείας του ο Αρναουτάκης πενθεί και αποχαιρετά το Παπανδρεϊκό ΠΑΣΟΚ που τον φύτεψε και Περιφερεάρχη.
    Την σκητάλη παίρνει ο Βενζελικός Κουράκης που ετοιμάζεται ως ο επόμενος Περιφερειάρχης. Η χαρά του αυτή δεν κρύβεται και το ομολογεί πια δημόσια στις συζητήσεις.
    12 χρόνια στον Δήμο Ηρακλείου σε μια περίοδο με πολλά χρηματοδοτικά προγράμματα και αντίστοιχο φαγωπότι ήταν αρκετά.
    Πρίν ξεσπάσουν τα μεγάλα σκάνδαλα στον Δήμο Ηρακλείου την κάνει με ελαφριά πηδηματάκια.
    Οι Δήμοι που είναι οι πιο διαπλεκόμενοι θεσμοί δεν έχουν πια ψωμί, η Περιφέρεια είναι τώρα το γεμάτο πιάτο.
    Τα Ευρωπαϊκά προγράμματα και οι σχεδιασμοί για τους βιομηχανικες ΑΠΕ - σκουπίδια - ανακυκλώσεις υλικών - χωματερές - εταιρείες δήθεν “λαικής βάσης” και όλα τα μεγάλα δημόσια έργα θα περνούν πια από τις Περιφέρειες και άνοιξαν την όρεξη του Κουράκη.
    Όπως φαίνεται θα αρπάξει την μπουκιά από το στόμα του Αρναουτάκη που έτρεχε ως τώρα και θα μείνει με την γλώσσα έξω και τα σάλια να τρέχουν!!!
    Ο Κουράκης δεν χάνει την ευκαιρία και ετοιμάζει ήδη την ομάδα των δημάρχων που θα τον στηρίξει.
    Προτεραιότητά του είναι οι όμοροι Δήμοι Χερσονήσου, Μινώα Πεδιάδας, Μαλεβιζίου όπου προγραμματίζεται το μεγάλο φαγωπότι από τα μεγάλα έργα: εργοστάσιο για σκουπίδια στη Χερσόνησο, αεροδρόμιο στο Καστέλλι, αφαλάτωση του αλμυρού στο Γάζι.
    Γι΄ αυτό έχει δέσει την πρώτη ομάδα με τους Δημάρχους Δοξαστάκη, Καλογεράκη και Μαμουλάκη.
    Δηλαδή ήδη ελέγχει τα 2/3 του Νομού Ηρακλείου και όπως φαίνεται συστήνει ομάδες με δημάρχους και στην υπόλοιπη Κρήτη.
    Όπως πάει το πράγμα ο Βενιζέλος θα αποστρατευτεί και αυτός θα μας μείνει περιφερειάρχης για να γεμίσει και την υπόλοιπη Κρήτη με Ανταταλακτήρια Χρυσού και Ενεχειροδανειστήρια που είναι τα πλυντήρια του μαύρου χρήματος.
    Εάν τυχόν η Τρόικα διατάξει και το "Πόθεν Έσχες" και τις καταθέσεις στο εξωτερικό μάλλον θα αποστρατευτεί και αυτός μαζί με τον Βενιζέλο

    ΑΓΑΝΑΚΤΙΣΜΕΝΟΙ ΕΦΟΡΙΑΚΟΙ

  16. Στυλιανός Παπαδόπουλος avatar
    Στυλιανός Παπαδόπουλος 18/03/2012 17:05:30

    Έχουν ξαμολυθεί ήδη οι Κυνηγοί Κεφαλών στις πλατείες και μαζεύουν όποιον Πακιστανό - και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις - βρουν για να τον πάνε να ψηφίσει με € 20 ρεγάλο.
    Και το 2€ της εγγραφής, κερασμένο.
    Κατά τα άλλα, τούτο το σάρκινο βουνό, ο Πράσινος Γορίλλας, ο "συνταγματολόγος" - τρομάρα του - που ξεκίνησε την πολιτική του καριέρα γνωματεύοντας ότι "οι Προγραμματικές Δηλώσεις της προσφάτως εκλεγείσας κυβέρνησης υπερτερούν του γράμματος του Συντάγματος", θα είναι ευχαριστημένος αν πάνε να ψηφίσουν συνολικά 100.000 νοματαίοι' και τα λευκά δεν είναι παραπάνω από τα μισά...
    Και μας λένε ότι στήσανε 1.000 τόσες κάλπες και λόγω της κοσμοσυρροής αναγκάζονται να παρατείνουν την ψηφοφορία.
    Δηλαδή, έχουν πάει από 50 άτομα στην κάθε μία και βούλιαξε το σύστημα;
    Να χαρώ εγώ ο κακεντρεχής, "σύστημα" για τα πανηγύρια !

  17. ΠΕΛΙΑΣ avatar
    ΠΕΛΙΑΣ 18/03/2012 17:06:27

    Βόρειος Κορέα το ΠΑΣΟΚ.
    Θα κάνουν και παρέλαση μπροστά στον αυτοκράτορα που θα βγεί με 98% αύριο .Μπρααααάβο,μπραααααάβο.

    • airman avatar
      airman @ ΠΕΛΙΑΣ 18/03/2012 17:12:41

      Επειδή και η Ντορίτσα κάτι είχε πει για Βόρεια Κορέα, μπας κι έχουμε τίποτα κολεγιές! Άμα τη βάλει τρίτη στο Επικρατείας, τουλάχιστον θα έχει πιθανότητες να είναι και στην επόμενη Βουλή. Γιατί με τη ΔΥ.ΣΗ. η δύση της πολιτικής της καριέρας προδιαγράφεται άδοξη.

  18. katalytikos avatar
    katalytikos 18/03/2012 17:10:45

    Οι ¨ευργετηθέντες¨είναι πολλοί!!!! (80% στο δημόσιο, κλπ). Και αυτό στη ΝΔ θα πρέπει να το έχουν υπόψη τους, ειδικά τώρα στην προεκλογική περίοδο.
    Τα βολέματα των ημετέρων ξεκίνησαν!!!!!!!

    • Ανδρέας avatar
      Ανδρέας @ katalytikos 18/03/2012 17:21:34

      Εγκρίνω και επαυξάνω, επιβεβαιώνω δε οτι τα βολέματα ξεκίνησαν (με τη μορφή υποσχέσεων για πάσης φύσεως ...τακτοποιήσεις)

  19. Κρης avatar
    Κρης 18/03/2012 17:22:09

    Μαγαζί για φούντο.....

    ( απο το δυαδίκτιο )
    Σοκάρουν τα οικονομικά του Mega.
    Ο μεγαλύτερος τηλεοπτικός σταθμός της χώρας
    το 2011 εμφανίζει ζημιές 21,713 εκατ. ευρώ ως εταιρείας
    και 20 εκατ. ευρώ σε επίπεδο ομίλου και πτώση του εταιρικού κύκλου εργασιών στα 89,131 εκατ. ευρώ και μείωση του ενοποιημένου τζίρου στα 90,564 εκατ. ευρώ.
    Είναι τέτοια η κατάσταση που καθίσταται αναγκαία η οικονομική βοήθεια στο κανάλι αν θέλει να επιβιώσει.

    Το Mega το 2010 επέλεξε να διαθέσει η θυγατρική του στην Κύπρο ως μέρισμα το ποσό των 21 εκατ. ευρώ με αποτέλεσμα να μειωθούν οι ζημιές της μητρικής εταιρείας στα 4,675 εκατ. ευρώ.
    Το 2011 έδωσε άλλα 4,6 εκατ. ευρώ στη μητρική εταιρεία για την ενίσχυση των οικονομικών της.

    Όμως το πρόβλημα φαίνεται από τη μείωση του κύκλου εργασιών, εξαιτίας της πτώσης της διαφήμισης. Το Mega έχασε 13 εκατ. ευρώ, πέφτοντας από τα 112 εκατ. ευρώ το 2010, στα 89 εκατ. ευρώ. Αντίστοιχη ήταν και η πτώση σε επίπεδο ομίλου, με την προσθήκη της κυπριακής θυγατρικής εταιρείας.

    Ο ενοποιημένος κύκλος εργασιών έπεσε από τα 112 εκατ. ευρώ στα 90 εκατ. ευρώ. Το σύνολο των ιδίων κεφαλαίων της εταιρείας υποχώρησε κατά 22 εκατ. ευρώ , από τα 73 εκατ. ευρώ το 2010 , σε 53 εκατ. ευρώ το 2011. Τα αντίστοιχα του ομίλου από 74 εκατ. ευρώ το 2010, σε 74 εκατ. ευρώ.

    Το σύνολο των υποχρεώσεων της Τηλέτυπος ανέρχεται σε 192 εκατ. ευρώ, εκ των οποίων τα βραχυπρόθεσμα δάνεια είναι ύψους 62 εκατ. ευρώ, ενώ αντίστοιχη είναι και η κατάσταση σε επίπεδο ομίλου.

    • ex-zivagos lamogios laliotius gapomalakius pasokus-pasokus!! avatar
      ex-zivagos lamogios laliotius gapomalakius pasokus-pasokus!! @ Κρης 18/03/2012 18:17:54

      ##Το σύνολο των υποχρεώσεων της Τηλέτυπος ανέρχεται σε 192 εκατ. ευρώ, εκ των οποίων τα βραχυπρόθεσμα δάνεια είναι ύψους 62 εκατ. ευρώ, ενώ αντίστοιχη είναι και η κατάσταση σε επίπεδο ομίλου.##
      ...............................................................

      Μήν στενοχωριέσαι,θά επιληφθή άμεσα γιά hair-cut τού χρέους,ό κουρέας τής πιποκράτους,Μπένυ.
      Δέν βλέπεις πόσο σάλιο εκχύνεται από τίς οθόνες τής συσκευής,όταν αναφέρονται σέ αυτόν,οί γνωστοί γυμνοσιάλαγκες τής καφροδημοσιογραφίας,τού συγκεκριμένου τηλεοπτικού προπαγανδιστικού μέσου pasok-megagoebelTV????
      Τί!!! έτσι δωρεάν??????

  20. EΛΛΗΝΑΣ avatar
    EΛΛΗΝΑΣ 18/03/2012 17:41:58

    Την απάντηση την έχουν έτοιμη οι πάσης φύσεως πασοκοδίαιτοι για τα γιαούρτια : είναι οι τραμπούκοι του ΣΥΡΙΖΑ θα πουν (βλέπε σημερινές δηλώσεις Πάγκαλου). Αν κρίνω όμως από την εκτίμηση για 180.000 ψηφοφόρους θα πω απλά ότι αξλιζει μια νέα γενναία μείωση μισθών των Ιούνιο για όλα αυτά τα κορόϊδα κι όχι μόνο. Έτσι θα επιβεβαιωθεί και η συνέχεια του συνθήματος του Μπένυ ..... εννούσε ΑΡΧΙΖΟΥΜΕ .... ΝΑ ΣΑΣ ΞΕΣΚΙΖΟΥΜΕ ΠΙΟ ΑΓΡΙΑ ΑΠ Ο,ΤΙ ΠΡΙΝ !!!

  21. EVANGELOS avatar
    EVANGELOS 18/03/2012 18:45:56

    παιδιά ΔΕΝ είναι μόνο η Β. Κορέα ... και άλλα σύγχρονα κράτη έχουν εφαρμόσει το σύστημα "one candidate election"

    http://edition.cnn.com/2012/02/21/world/meast/yemen-elections/index.html

  22. Μ.Γ avatar
    Μ.Γ 18/03/2012 21:28:56

    Οι "εκλογες" των Πασοκανθρωπων αποτελουν βεβαια μια σκετη φαρσοκωμωδια. Θα πρεπει ομως να υπαρξει τεραστια επαγρυπνηση στις πραγματικες εκλογες, γιατι δεν αποκλειεται να επιχειρηθει μεγαλη νοθεια. Απο αδιστακτους ανθρωπους πρεπει να περιμενει κανεις τα παντα. Δεν ειναι μονο οτι θελουν να γατζωθουν πασει θυσια στην εξουσια, ειναι οτι φοβουνται κιολας ποιες μπορει να ειναι οι συνεπειες οταν την χασουν.