28/06/2008 13:44
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Θερμόαιμος αστυνομικός προκαλεί χάος

Ξέρω ότι είναι θερμοί μερικοί από εμάς που κατάγονται από την Καρδίτσα (Σπύρο, είσαι on line;) αλλά όχι κι έτσι. Ανθυπαστυνόμος από την Καρδίτσα, σε κατάσταση σοκ άρπαξε περιπολικό και κατευθύνθηκε προς την Αθήνα για να σκοτώσει την κουνιάδα του («που φταίει για όλα») ύστερα από καυγά με την γυναίκα του. Αφού αναστατώθηκε η εθνική οδός από τα μπλόκα και διεκόπη η κυκλοφορία συνελήφθη τελικά από άνδρες της ΕΚΑΜ κοντά στα διόδια Αφιδνών.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 28/06/2008 18:22:01

    Ρε, τον κερατούκλη!

  2. Lara avatar
    Lara 28/06/2008 21:17:35

    Βλεπω αυτο το νησι να μετονομαζεται σε Χασισονησι και να εισαγεται στην νησιωτικη πλειαδα με το Ποντικονησι, Κουφονησι,Αρκουδονησι, Χοντρονησι, Δωδεκανησι και Ντενιση.

    λαρα

  3. Lara avatar
    Lara 28/06/2008 21:18:26

    Εννοω μετακομιζει
    σορυ, μπατ αι αμ χεαρυ
    λαρα

  4. Xase avatar
    Xase 28/06/2008 21:22:08

    Ελα ανονυμε, εχεις απολυτο δικιο. Ακουγα κατα τυχη σκαι και τα πηρα στο κρανιο. Το μονο που ενδιεφεραι τον βλακα που ειχε το μικροφωνο ηταν το ποση ωρα ηταν καποιος στην εθνικη και ο καθε πικραμενος ελεγε τα δικα του, οτι ειδε το ασςθενοφορο αλλα ηταν απο την αλλη μερια της εθνικης και οτι ηταν και περιπολικα και καθε ειδους βλακεια. Και η ουσια ηταν μηδεν, και αυτοι οι ανθρωποι τα παιρνουν χοντρα για να κανουν αυτη την δουλεια. Αν γινοτανε καποιο αλλο συμβαν, κανας σεισμος, καμια δολοφονια η κατι αλλο φυσικα θα την κοπαναγαν.Για τα 780 δενδρα μαλλον δεν το πηρανε χαμπαρι

  5. Xase avatar
    Xase 28/06/2008 21:22:59

    ενδιεφερε

  6. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 29/06/2008 00:32:28

    Αλήθεια, τι έγινε με τον "μουστάκια" που τον ..."ακούμπαγε" από την πρώτη μέρα η αστυνομία;

    Με τις ..."από στιγμή σε στιγμή" συλλήψεις των απαγωγέων του Μυλωνά, από τους οποίους ο ένας, "σύμφωνα με ασφαλείς πληροφορίες της Αστυνομίας", ήταν αστυνομικός;

    Τι έγινε με την εταιρία σεκιούριτυ που έχει (πρώην;) αστυνομικός, και ένας συνάδελφός του σκοτώθηκε πισώπλατα από ληστές Τράπεζας στο Χολαργό, καθώς έκανε για δεύτερη δουλειά την βάρδια του εκεί, (δυο παιδάκια είχε), με το υπηρεσιακό του, ΟΜΩΣ, όπλο; Ο Μακρής, που έχει ΙΔΙΑ εταιρεία σεκιούριτυ στο όνομα της γυναίκας του, τι λέει;

    Πού βόσκει ο ..."Επαναστατικός Αγώνας", που ρουκέτεψε την Πρεσβεία και έφυγε ΑΝΕΝΟΧΛΗΤΟΣ από τα ΠΙΟ ΚΑΛΑ φυλασσόμενα τετραγωνικά στον κόσμο, (μετά της Βαγδάτης, ίσως); Η μόνιμη καταγραφή και πετάγματος σπουργιτιού που μπαίνει ή βγαίνει σε ακτίνα ενός χιλιόμετρου από την Πρεσβεία, τι έδειξε;

    Ο άλλος μπάτσος, που έδωσε στον λιμενοφύλακα- πληρωμένο δολοφόνο το όπλο και τις σφαίρες για να εκτελέσει το "συμβόλαιο" κατά του μπουζουκο-μαγαζάτορα της Συγγρού, τι απέγινε;

    Τι έγινε ο συνταξιούχος, τώρα, στρατηγός της ΕΛΑΣ, που καταγγέλθηκε στον εισαγγελέα από "ανανήψαντα" μπράβο της Πάτρας, ως ο "ιθύνων νους" του ντόπιου κυκλώματος μπραβο-προστασίας; (Τα είπε και στον Ζούγκλα, ευθαρσώς).

    Άμα αυτοί που πληρώνονται για να μας φυλάνε, ...αλληλοσκοτώνονται για τα πρωτεία της Παρανομίας με Αλβανούς κλπ παράνομους, τι να περιμένεις, ύστερα; Εγώ, να σου πω, δεν θα εκπλαγώ καθόλου, αν ακούσω μια μέρα:

    "ΕΚΤΑΤΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ": "Κλειδωμένες οι πόρτες και άδεια τα κελιά της 17Ν! Άνοιξαν και τις υπόλοιπες ακτίνες και απέδρασαν όσοι ήθελαν. Έχουν πάρει ομήρους τον διευθυντή, τον αρχιφύλακα και τον διοικητή της αστυνομικής φρουράς, ζητώντας για την απελευθέρωσή τους, ως λίτρα, την επιστροφή σε ΜΕΤΡΗΤΑ όλων των χρημάτων που πάρθηκαν από τα Ταμεία για τα ομόλογα. Σύσσωμος ο πολιτικός κόσμος καταδίκασε τους γκάνγκστερ και δήλωσε με μια φωνή στον Αυτιά: "Την βάψαμε!!!", (PKME* Press)

    -----------
    *PKME = Pisteve Kai Mh Erevna

  7. ira avatar
    ira 29/06/2008 10:41:29

    @νήπιος γέρων. Αν θυμαστε ο επαναστατικός αγώνας μετά τη ρουκέτα στην πρεσβεία είχε γράψει ότι σε μια ενδεχόμενη λαική δυσαρέσκεια που θα υπάρξει επόμενος στόχος θα είναι το κοινοβούλιο. αυτή την περίοδο με τα σκάνδαλα, τη διαπλοκή, την ακρίβεια και την γενική δυσαρέσκεια του κόσμου είναι επικύνδινη περίοδο. αραγε οι υπευθυνοι έχουν λάβει τα μέτρα τους ? αναρωτιέμαι αν απο τις μίζες στις παραλαβές των συστημάτων ασφαλειας η τρωτότητα των κτηρίων είναι σαθρή

  8. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 29/06/2008 16:39:37

    ira,

    κι εγώ δεν ανήκω πουθενά, όπως Εσείς, και απλώς παρατηρώ τα δρώμενα, σαν και 'σας. (Έχετε ακούσει το τραγούδι "Watching the Wheels" του Lennon;). Μην ανησυχείτε, όμως, δεν υπάρχει κανένας "ΕΑ", κι αν, παρ' ελπίδα, υπάρχει, δεν θα πετύχουν το ...κτίριο!

    Προσωπικά, εκτιμώ πολύ το χιούμορ σας. Και δεν σας έχω καθόλου για απλοϊκή, Κυρία (;) μου...