#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
08/01/2012 18:47
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Θα υποθηκεύσουν και τα κοιτάσματα στο Αιγαίο;



Ακόμα δεν τα ανακαλύψαμε, τα υποθηκεύουμε;

Διαβάστε τι γράφει ο ΒΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣ:

 “Μου λένε ότι στις συνοµιλίες µε την τρόικα ο κ. Λουκάς Παπαδήµος θα επικαλεστεί το γεγονός ότι υπάρχουν σοβαρά στοιχεία για την ύπαρξη κοιτασµάτων υδρογονανθράκων που µπορούν να συμβάλουν σε ένα µεγάλο αναπτυξιακό άλµα. Τα κοιτάσµατα έχουν και γεωπολιτική διάσταση αφού πολλοί υποστηρίζουν ότι η Ευρώπη και οι ΗΠΑ αποκλείεται να εγκαταλείψουν εύκολα µια χώρα που πρόκειται να έχει ισχυρή θέση στον νέο ενεργειακό χάρτη. Ωστόσο µπορεί οι δανειστές να απαιτήσουν τη µεταφορά της κυριότητας των κοιτασµάτων στο Ταµείο ∆ηµόσιας Περιουσίας, κάτι που πολλοί προεξοφλούν ότι θα γίνει µόλις τα ευρήµατα επιβεβαιωθούν.”

Τώρα, άδικο έχουν όλοι αυτοί που φωνάζουν, εδώ και δυο χρόνια,  ότι η χώρα οδηγείται στην κατάρρευση , βάσει σχεδίου, για να λεηλατήσουν τον πλούτο της;


ΣΧΟΛΙΑ

  1. Kώστας ΜΠ avatar
    Kώστας ΜΠ 08/01/2012 19:01:53

    Δοτέ Πρωθυπουργέ, αγαπημένο παιδί του Μπόμπολα, τον ορυκτό πλούτο της Ελλάδας ούτε να τον ξαναπιάσεις στο στόμα σου. Τέλειωνε εκεί το PSI να βολευτούν οι διεθνείς τραπεζίτες φίλοι σου και αδειασέ μας τη γωνιά μια ώρα αρχύτερα. Καμία εξουσιοδότηση δεν έχεις να κάνεις τέτοιες κουβέντες. Καμία!
    Δοτέ! Άνθρωπε φάντασμα. Κρυπτόμενε. Αχυράνθρωπε.
    Πάρε το σοβαροφανές σου ύφος αρχιάσχετε που προέβλεπες επιστροφή της Ελλάδας στις αγορές το 2011(!) και άδειασε μας τη γωνιά.

  2. ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
    ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 08/01/2012 19:03:47

    Δεν μπορεί να αποφασίσει τίποτα χωρίς τη συναίνεση Σαμαρά. Πάει και τελείωσε.

    • Μ.Γ avatar
      Μ.Γ @ ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 08/01/2012 20:42:52

      Εδω λοιπον βρισκεται το κρισιμο ερωτημα: Θα συμφωνησει ο Σαμαρας να υπαχθει η δανειακη συμβαση στο αγγλικο δικαιο που δινει δικαιωμα στους δανειστες να προχωρουν σε κατασχεσεις εθνικου πλουτου και μελλοντικων κρατικων εσοδων ; Γιατι μην ξεχνατε οτι ο Σαμαρας δεν ειναι μονος του, ουτε ειναι παντοκρατωρ. Περιστοιχιζεται απο διαφορα παλαιοκομματικα στελεχη της ΝΔ που δεν διαφερουν στο παραμικρο απο τα αναλογα ατομα του ΠΑΣΟΚ. Και οι μεν και οι δε ειναι εξ' ισου προθυμοι να ξεπουλησουν τον τοπο προκειμενου να εχουν προσωπικα οφελη απο τους Ελληνες και ξενους μεγαλοκαρχαριες και τοκογλυφους.
      Απαιτειται λοιπον μια ξεκαθαρη απαντηση στο που τιθενται οι "κοκκινες γραμμες".

      • Γεώργιος Τ. avatar
        Γεώργιος Τ. @ Μ.Γ 08/01/2012 21:37:17

        Εκτίμηση απλού πολίτη που καιρό τώρα παρακολουθεί κινήσεις, δηλώσεις και ιδέες: δε θα υποταχθεί η Ελλάδα μας! Και αυτό από ανθρώπινης πλευράς θα το χρωστάει στο Σαμ. Και ο Παπαδόπουλος της Κύπρου από παρόμοιους εκβιασμούς και ψευτοδιλήμματα πέρασε. Και το έχει επισημάνει ο ΑΣ πως η κατάσταση μοιάζει με τότε και τα πρόσωπα και τα συμφέροντα που στήριζαν τότε το σχέδιο υποδούλωσης της Κύπρου στηρίζουν το ανάλογο σχέδιο υποδούλωσης της Ελλάδας μας. Μη νομίσουν όμως πως παίζουν χωρίς αντίπαλο...

    • ΘΟΔΩΡΟΣ Κ avatar
      ΘΟΔΩΡΟΣ Κ @ ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 08/01/2012 22:49:19

      Φίλε Μανώλη
      αυτά έγραφα χθες και εγώ, αλλά εσύ και η Ανδρομέδα με κράξατε. Για δες τι είπα στην ανάρτηση για τα ενεργειακά αποθέματα. Αυτό ακριβώς εννοούσα όταν έλεγα τώρα εκλογές γιατί μετά θα είναι αργά. Μην είσαι σίγουρος ότι χωρίς τον Σαμαρά δεν γίνεται τίποτα. Ο Βενιζέλος το έχει πει ότι την πλειοψηφία την έχουν ακόμα αυτοί. Αν μάλιστα σκεφτείς ότι ο Κωλοτούμπας στα δύσκολα κάνει την πάπια μην είσαι σίγουρος ότι δεν θα συμφωνήσει σε ολιγοήμερη συγκυβέρνηση (με κάποιο ευφάνταστο πρόσχημα όπως τότε με το μνημόνιο που δήλωσε ότι το κάνει για τους μισθούς που στη συνέχεια πετσοκόφτηκαν) προκειμένου να τελειώσει η δουλειά.

  3. Wolf avatar
    Wolf 08/01/2012 19:06:59

    Αυτα για να μην έχουμε αυταπάτες για το λόγο που νοιάζονται ολοι ξαφνικά για την Ελλάδα!
    Γιατι στ αλήθεια χεσμενους έχουν και εμάς και το χρέος μας και το έλλειμα μας.
    Αυτα τους μοιάζουν να τα πάρουν τσάμπα η αντι πινακιου φακής: οι υδρογονάνθρακες!!!

  4. Nick avatar
    Nick 08/01/2012 19:07:41

    Και πώς θα γίνουν έρευνες στο Αιγαίο όταν δεν έχει καθοριστεί ΑΟΖ; Που και να καθοριστεί τότε θα ξεσπάσει στη καλύτερη "θερμό επεισόδιο" και στη χειρότερη πολεμική σύρραξη;

  5. k avatar
    k 08/01/2012 19:22:34

    ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΟΥ ΤΑ ΕΛΕΓΑΝ ΑΥΤΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ''ΚΡΙΣΗΣ'' ΤΟΥΣ ΕΛΕΓΑΝ ΓΡΑΦΙΚΟΥΣ. ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΛΕΕΙ ΤΟ ΒΗΜΑ ΤΟ ΠΗΡΑΜΕ ΣΤΑ ΣΟΒΑΡΑ? ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΟΥΜΕ ΒΗΜΑ? ΑΥΤΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ <> ΤΟ ANTINEWS.

    • Μανιάτης avatar
      Μανιάτης @ k 08/01/2012 19:30:53

      Σίγουρα όταν οι αρμόδιοι είναι φαιδροί και λαμόγια οι πολίτες κινδυνεύουμε να γίνουμε γραφικοί.

  6. Μανιάτης avatar
    Μανιάτης 08/01/2012 19:24:33

    Σίγουρα, γνώριζαν και γνωρίζουν τι υπάρχει.
    Εδώ, κάποιοι δικοί μας γνώριζαν και γνωρίζουν.
    Θα επιτρέψουμε την ληστεία;

  7. manos avatar
    manos 08/01/2012 19:34:31

    Εδώ υποθήκευσαν τις ψυχές μας, με τα κοιτάσματα του Αιγαίου θα διστάσουν?

    Προδότες.

    • Nemesis avatar
      Nemesis @ manos 08/01/2012 21:20:32

      +10000000 δυστυχως

  8. Fransisco de Toledo avatar
    Fransisco de Toledo 08/01/2012 20:12:03

    Αν καταφέρουμε και βρούμε κάποια κορόιδα και δανειστούμε με υποθήκη τους <> μας τότε είμαστε πολύ μάγκες... Επαναλαμβάνω η σοβαρότητα του θέματος των υδρογονανθράκων της Ελλάδας είναι ανάλογη με τα άτομα που το σηκώνουν και το προβάλουν.Ποιοι είναι αυτοί; πρώτος και καλύτερος ο κος Χαρδαβέλας που ανάμεσα στις αναζητήσεις εξωγήινων, φαντασμάτων και γέρων με αλτσχάιμερ βρήκε και τα αμύθητα κοιτάσματα που κάθονται κάτω από τα πόδια μας και δεν τα έχουμε πάρει χαμπάρι. Ο άλλος είναι ο κος Βελόπουλος με τα νεφελίμ, τα ελοχίμ, τους Ε τους ΦΧΨΩ κλπ.κλπ. Είναι δυνατόν να πάρει κανείς στα σοβαρά πληροφορίες που προέρχονται από τέτοιες πηγές. Για να τελειώνει το παραμύθι... όποιος έχει ασχοληθεί λίγο με το θέμα, έιναι έυκολο να ξέρει πως μέχρι και η τελευταία σταγόνα πετρελαίου και αερίου στη γη είναι από καιρό χαρτογραφημένα και εντοπισμένα,και στους χάρτες αυτούς δεν περιλαμβάνεται η χώρα μας... Και μην βγεί κανείς τώρα να μου πει για την Κύπρο... Μόλις βγήκαν οι τελευταίες πληροφορίες για κάποια τρις κυβικά πήραν φωτιά τα χρηματιστήρια της Κύπρου και να είστε σίγουροι σε λίγο που θα σκάσει και η φούσκα αυτή θα έχουμε νέα λαυρεωτικά στην κύπρο ( όχι με ασήμι αλλά με αέριο αυτή τη φορά για τους γνωρίζοντες). Καλό το παραμύθι με τον ορυκτό πλούτο σε καιρούς φτώχειας και απελπισίας, αλλά δυστυχώς δεν τρώγεται...

    • Πεπόνης avatar
      Πεπόνης @ Fransisco de Toledo 08/01/2012 21:38:19

      "μέχρι και η τελευταία σταγόνα πετρελαίου και αερίου στη γη είναι από καιρό χαρτογραφημένα και εντοπισμένα"

      Ώστε έτσι; Από καιρό ε; Ξέρεις μήπως και από πόσον καιρό; Μάλλον θα εννοείς από τον καιρό που ευγενείς Cowboys στα ράντσα των Great Falls της Montana έκαναν όλως τυχαίως μια άδοξη τρυπα με το δεξί σπιρούνι στην άγονη γη των ερυθρόδερμων και ανάβλυζε ο μαύρος χρυσός, που κάποιοι τότε θεωρούσαν κατάρα, όπως μερικοί τον θεωρούν ακόμη και σήμερα.

      Μήπως θα μπορούσες να μου δείξεις τους χαρτογραφημένους χάρτες με όλη την χαρτογραφία τους, όπου, βέβαια, θα πρέπει να φαίνεται και "η τελευταία σταγόνα πετρελαίου και αερίου στη γη", διότι αλλιώς ... δεν μετράει!

      Εναλλακτικά, εξήγησε μου σε παρακαλώ, μιας και είμαι βέβαιος ότι "έχεις ασχοληθεί λίγο με το θέμα" και "για να τελειώνει το παραμύθι", κατά ποιά πετρελαϊκή ή φυσικοαεριακή ιδιότητα, ένα κοίτασμα που είναι από τα καθαρότερα και πλουσιότερα, στην Λιβύη και την Αίγυπτο, παύει να υφίσταται, ακριβώς στα σύνορα της ελληνικής επικράτειας; Εκτός και αν δεν υπάρχουν ούτε εκεί, αν μου το αποδείξεις θα το δεχτώ. Βέβαια μπορεί και να σταματάει και πριν από τα σύνορα, διόλου αναπόφευκτο, σίγουρα πάντως αυτή η υποψία είναι λόγος αρκετός, για να μην το ψάξουμε καν. Τι διάολο, αν υπήρχε, θα είχε χαρτογραφηθεί, και θα μας το είχαν πει, εδώ και καιρό, τι λέω, θα το είχαν εξορύξει "πριν από 'μας για 'μας" και, φυσικά, χωρίς καθόλου ανταλλάγματα! Με αυτή την λογική ούτε τα κοιτάσματα της Σαουδικης Αραβίας υπάρχουν, αφού κάποια στιγμή στο παρελθόν ΔΕΝ είχαν ούτε αυτά χαρτογραφηθεί.

      Μα τι λέω, φυσικά και δεν υπάρχει τίποτα, ούτε εκεί! Ούτε βέβαια στο Ιράκ. Για να γίνει λίγο πιο θεατρινίστικο το όλον, ας βάλουμε τον Έλληνα (μέσα μας) να δουλέψει:

      "Σηκώθηκε, λοιπόν, ένα πουρνό,
      ο κύριος Μπους, ο δίκαιος εφέντης
      και απεφάνθη ο μέγας σπλαχνικός,
      μαζί με τους γενναίους της αυλής,

      τον Ιρακινό απ' τον Σαντάμ να σώσει,
      τον Λίβυο απ' τον Καντάφι να γλυτώσει,
      τον Σύριο, τον Αιγύπτιο, να εξημερώσει,
      μα, κυρίως, κι εδώ πολλοί χειροκροτούν,
      τον άτιμο Έλληνα για πάντα να διορθώσει.

      Μην πάει το μυαλό σας μακρυά.
      Έναν σκοπό μονάχα υπηρετούν,
      του κόσμου όλου τα κακά δεινά:
      Τον δημόσιο υπάλληλο Ελληναρά,
      ν' απαγγιστρώσουν απ' τον κορβανά.

      Κι όλοι όσοι φανερά αγανακτούν,
      στα κρυφά από χαρά χοροπηδούν."

      Αν μπορώ να ζητήσω μια χάρη: Λιγότερο CNN και CNBC και FOX-news

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ Fransisco de Toledo 08/01/2012 21:39:48

      Ζεις σε παράλληλο σύμπαν και επομένως για άλλη Ελλάδα και Κύπρο μιλάς. Δεν εξηγείται διαφορετικά αυτό που έγραψες.

      ΥΓ: Ξάχασα, υπάρχει και η περίπτωση να έγραψες τι όνειρο βλέπεις ενώ υπνοβατείς.

    • Nick avatar
      Nick @ Fransisco de Toledo 08/01/2012 23:09:50

      Καλό το παραμύθι με τον ορυκτό πλούτο σε καιρούς φτώχειας και απελπισίας, αλλά δυστυχώς δεν τρώγεται…
      ===================
      Οι επιστήμονες, το ΙΓΜΕ, οι ¨απέναντι" και οι... "πέραν του Ατλαντικού". έχουν άλλη γνώμη...

    • k avatar
      k @ Fransisco de Toledo 09/01/2012 03:22:50

      ΑΥΤΟ ΠΑΘΑΙΝΕΙΣ ΟΤΑΝ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΠΟΛΥ ΒΗΜΑ, ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ, ΚΑΙ ΝΕΑ. ΕΔΩ ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΝ ΡΩΣΟΙ , ΗΣΡΑΗΛΙΝΟΙ ΚΑΙ ΝΟΡΒΗΓΟΙ ΝΑ ΣΚΑΨΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥΣ ΚΛΠΚΛΠ ΚΙ ΕΣΥ ΜΑΣ ΛΕΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ Ο ΠΡΩΗΝ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΣ ΓΑΠ '' ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ''.

  9. ΜΠ avatar
    ΜΠ 08/01/2012 20:46:59

    Η ευθύνη του Α.Σ είναι πολύ μεγάλη. Στο χέρι του είναι να προχωρήσει τις μεγάλες τομές. Η πορεία του είναι αυτή του Ηγέτη και όχι του συμπολιτευόμενου δεκανικιού του δοτού πρωθυπουργού. ΕΚΛΟΓΕΣ εδώ και τώρα, χωρίς PSI, δανειακή και μνημόνιο 2.
    Αναζήτηση νέων στρατηγικών εταίρων και επενδυτών με σοβαρότητα εκτός ευρωζώνης.

  10. Φ. ΓΙΑΝΚΟΥΛΑΣ avatar
    Φ. ΓΙΑΝΚΟΥΛΑΣ 08/01/2012 20:59:08

    ΜΙΣΤΕΡ ΑΣΧΕΤΕ ΤΟΛΕΔΟ ΦΡΑΤΣΙΣΚΟ ΑΠΑΤΕΩΝΙΣΚΟ........1)ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΡΥΚΤΟ ΠΛΟΥΤΟ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΜΟΥ ΟΧΙ ΤΙΣ ΔΙΚΗΣ ΣΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΙΛΗΣΕΙ ΔΕΚΑΔΕΣ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ.... ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΝΑΦΕΡΩ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΣΥΝΤΟΜΙΑΣ 2)ΑΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙΣ ΚΟΡΟΙΔΟ ΤΟΥΣ ΔΙΕΘΝΗΣ ΤΟΚΟΚΛΥΦΟΥΣ ΓΙΑ ΠΟΣΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 250 ΔΙΣ ΕΥΡΩ ΜΑΛΛΟΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΠΛΕΥΡΟ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΜΠΟΥΤΙΑΣΕΙΣ3)ΤΟΥΣ ΧΑΡΤΕΣ ΟΝΤΩΣ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΟΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΝ ΑΜΕΣΑ ΤΙΣ ΕΡΕΥΝΕΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΤΗΝ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΤΩΝ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ ΠΟΥ ΘΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ 4) ΕΙΣΑΙ ΒΛΑΚΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΥΜΕ ΑΛΛΟ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!!

  11. occultist avatar
    occultist 09/01/2012 00:09:40

    Κάτι είχε πάρει το αυτί μου για υπαρξη συμφωνίας Ελλάδος Τουρκίας, με διαιτητή τον μπάρμπα Σαμ, μέχρι το 2000 να μη γίνει καμμιά ενέργεια στο θέμα των κοιτασμάτωντου Αιγαίου. Ξέρει κανείς περισσότερα και εάν αληθεύει???????

    • anonymous avatar
      anonymous @ occultist 09/01/2012 00:40:45

      Δεν ξέρω αν αληθεύει. Ξέρω όμως ότι ο Φώσκολος (καθηγητής στο πολυτεχνείο Κρήτης που έχει ασχοληθεί με το θέμα) έχει πει ότι στο Αιγαίο δεν υπάρχει πετρέλαιο. Υπάρχει στο Ιόνιο, ενώ στην Κρήτη υπάρχει φυσικό αέριο προερχόμενο από τις αποθέσεις του Νείλου.

    • Ιωάννης33 avatar
      Ιωάννης33 @ occultist 09/01/2012 00:55:40

      Αληθεύουν αυτά για τα οποία δεν έχουμε ακούσει τίποτα ποτέ.Και αυτά που νομίζουμε οτι δεν έχουν ήδη δεσμευτεί,ίσως και υπογράψει,κάποιοι μεταβατικοί...

  12. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 09/01/2012 00:58:43

    To Ταμειο Δημοσιας Περιουσιας ειναι ελληνικο ΝΠΔΔ.Η εισοδος οποιασδηποτε επιχειρησης εκει δεν σημαινει οτι υποθηκευεται αλλα οτι ειναι προς πωληση με ορους και τιμη που θα αποφασισει το Ταμειο.
    Αλλα εγω θα ηθελα να ρωτησω : τα κερδη απο το πετρελαιο και το αεριο (αν υπαρξουν) που θα πανε;
    ΟΛΕΣ οι χωρες που εχουν - απο την Αγγλια και τη Νορβηγια ως τα εμιρατα - το πρωτο που κανουν ειναι να πληρωνουν το δημοσιο χρεος τους για να μην εχουν το βραχνα του.
    Εδω τι ακριβως θελουν καποιοι : να τους χαρισθει το χρεος και τα εσοδα να πηγαινουν μονο για μισθους νεων διορισμων;
    Ασε που κατα πασα πιθανοτητα ολα αυτα ειναι παπαδημεια προπαγανδα για να μας δανεισουν οι ξενοι με την ελπιδα καθως βεβαιως ερευνες για να αποκαλυφθει τι υπαρχει δεν προλαβαινουν να γινουν μεχρι το Μαρτιο.

    • jctergal avatar
      jctergal @ ψυχραιμια 11/01/2012 08:10:37

      Ψυχραιμια πιάνεσαι για άλλη μια φορά αδιάβαστος.

      Η Ρωσία για παράδειγμα και ο Ισημερινός που έχουν μπόλικο πετρέλαιο τράβηξαν χρεοκοπία στους δανειστές τους κ τους έστειλαν αδιάβαστους και με καμία παναγία δεν δέσμευσαν τις πετρελαιοπηγές τους στους δανειστές. Κ αν το κάνει ο Ισημερινός, η Ελλάδα γιατί να είναι το κορόιδο.

      Η Γερμανία μπορεί να μην έχει πετρέλαιο, αλλά έχει άνθρακα. Όταν βρέθηκε σε θέση χρεοκοπίας το 1930 κ το 1950, έριξε φέσια με τη μία κ στράφηκε σε αναπτυξιακές πολιτικές.

      Επίσης, το κατοχικό δάνειο δεν το έχει πληρώσει ακόμα στην Ελλάδα.

      Είναι καλό να είμαστε ενημερωμένοι για κάτι πριν μιλήσουμε, αλλά στην Ελλάδα είσαι ότι δηλώσεις κ λες ότι σου κατεβαίνει.

  13. GEORGE avatar
    GEORGE 09/01/2012 10:12:17

    ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΑΛΕΤΕ ΤΟ ΛΙΝΚ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ

  14. ΝΕΚΚ avatar
    ΝΕΚΚ 09/01/2012 14:37:44

    ΕΜ, ΓΙ' ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΟΛΟΣ Ο ΧΑΒΑΛΕΣ ΜΕ ΤΟ ΧΡΕΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΔΑΝΕΙΑ...ΓΙΑΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ; ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΡΟΠΛΙΣΜΕΝΑ ΤΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗΣ; ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΙΛΟ "Francisco De Toledo", ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΧΘΕΣ ΠΟΥ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟΝ ΓΑΠ ΝΑ ΔΗΛΩΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΠΟΤΗΡΙ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ. ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΘΕΡΜΗ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ "ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ".