#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
15/06/2011 19:44
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Θα το πίστευε κανείς πριν από δύο χρόνια;



Αν πριν από τρία χρόνια θα σας έλεγα ότι θα γίνονταν εκλογές το 2009 θα έπεφτε ο Καραμανλής, θα ανέβαινε στην εξουσία ο Παπανδρέου, θα έχανε η Ντόρα την αρχηγία του κόμματος της ΝΔ, θα γινόταν ο Σαμαράς πρόεδρος, θα μπαίναμε στο μνημόνιο, η δεξιά θα δρούσε ως αριστερά και θα αρνούνταν το μνημόνιο , ο Καρατζαφέρης θα εξυμνούσε την νέα τάξη πραγμάτων και θα γινόταν κανίς του ΠΑΣΟΚ, θα αποδεικνυόταν ότι ο Παπανδρέου τα είχε συμφωνήσει από πολύ πριν με το ΔΝΤ, ότι θα φθάναμε πριν το χείλος του γκρεμού και ο Παπανδρέου θα παρακαλούσε τον Αντώνη Σαμαρά να τον βοηθήσει…
Πείτε μου θα με είχατε πάρει στο ψηλό ναι η όχι;;;

ioannisk

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Αλεξανδρος avatar
    Αλεξανδρος 15/06/2011 19:49:28

    Τρελος παπας σε βαφτισε θα σου ελεγα τοτε!!!! χαχαχα .Πολυ ευστοχο το σχολιο σου!

  2. thespieys avatar
    thespieys 15/06/2011 19:50:43

    Kαι ακόμα δεν έχουμε δει τίποτα!

  3. Ανήσυχο (δεξιό) πνεύμα avatar
    Ανήσυχο (δεξιό) πνεύμα 15/06/2011 19:54:56

    Ο ψεύτης και ο κλέφτης (πλέον) τον πρώτο χρόνο χαίρονται...
    Αυτό πρέπει να το ξέρουν και οι επόμενοι (επικεφαλής οικουμενικής, ο Σαμαράς ή όποιος άλλος) γιατί ο λαός είναι πλέον όχι μόνο υποψιασμένος, αλλά εξαγριωμένος και δε θα συγχωρήσει τίποτα. Η διάχυτη δυσπιστία θα οδηγεί στην οβιδιακή μεταμόρφωση των "σωτήρων" σε έκπτωτους, ό,τι ακριβώς έπαθε ο ΓΑΠ. Προσοχή λοιπόν στα λάθη και σκληρή δουλειά από δω και πέρα...

  4. Αριστοτέλης avatar
    Αριστοτέλης 15/06/2011 19:59:57

    Τις σημερινές εξελίξεις τις προδιέγραψε χθές το βράδυ ο ΨΗΛΟΣ στον Alexis. Τυχαίο; Δε νομίζω...χα,χα,χα.

  5. a.p. avatar
    a.p. 15/06/2011 20:05:05

    Μαζι με τα σχολεία τελειωσε κι ο τζεφρι!!!

    • ioannisk avatar
      ioannisk @ a.p. 15/06/2011 20:35:42

      +10000

  6. kiki avatar
    kiki 15/06/2011 20:05:11

    Παγκαλε , ου ου
    " Εμεις σας φαγαμε ¨"

  7. aganaktismenoi avatar
    aganaktismenoi 15/06/2011 20:07:01

    Ο ΛΟΥΚΑΣ ΠΑΠΑΔΗΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΘΩΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΑ ΚΑΙ Ο ΝΕΟΣ ΣΩΤΗΡΑΣ;
    Ο Σαμαράς θα συμφωνήσει σε ένα τέτοιο όνομα;
    Το παιχνίδι είναι στημένο εδώ και καιρό, οι ξένοι γνωρίζουν για κυβέρνηση εθνικής σωτηρίας αποτελούμενη από έμπειρους τεχνοκράτες με το όνομα του κ. Λουκά Παπαδήμου να ξεχωρίζει. Το έγραψαν την προηγούμενη εβδομάδα οι Financial Times σε σχετικό δημοσίευμα. Προφανώς είδε ο πρωθυπουργός μας πόσο καλά πήγαν οι προηγούμενες σκέψεις του για τη σωτηρία της χώρας, είπε να μας βάλει επικεφαλής και επίσημα έναν τραπεζίτη!
    Ο κ Παπαδήμος δεν είναι αθώος του αίματος ούτε για τα παραποιημένα στοιχεία, ούτε για το χρηματιστήριο αλλά ούτε και για όσα έκαναν οι τράπεζες στους δανειολήπτες τόσα χρόνια. Ή μήπως δεν ήξερε για τα χρέη και τα ελλείμματα.
    http://aganaktismenoi-aganaktismenoi.blogspot.com/2011/06/blog-post_9293.html

  8. ΑΡΚΑΣ avatar
    ΑΡΚΑΣ 15/06/2011 20:10:19

    ... αλλά έτσι είναι η πολιτική φίλε μου...

  9. TopGunZ avatar
    TopGunZ 15/06/2011 20:17:05

    Εγώ πάντως αν μου έλεγαν ότι θα διαλυθεί η οικογενειακή μας επιχείρηση, θα χάσουμε ότι είχε καταφέρει ο πατέρας μου μετά από 40 κοντά χρόνια δουλειά, και το μόνο που θα μας έμενε θα ήταν μια κουτσουρεμένη σύνταξη του ΤΕΒΕ (ΟΑΕΕ) σίγουρα δεν θα τον πίστευα.

    • athina avatar
      athina @ TopGunZ 16/06/2011 16:11:20

      μιλάς για την επιχείρηση των Παπανδρέου, έτσι δεν είναι?

  10. Xrhstos Theocharis avatar
    Xrhstos Theocharis 15/06/2011 20:19:57

    Στον Steven Spielberg θα έπρεπε να τα έχεις πει όλα αυτά... και τώρα θα ενέπιπτες στον υψηλότερο φορολογικό συντελεστή! ;)

  11. ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ avatar
    ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ 15/06/2011 20:29:22

    HOLLYWOOD!!!!!!!!!!!!!!!!!

  12. kp8 avatar
    kp8 15/06/2011 20:37:05

    Εγώ πάντως όπως το βλέπω να εξελίσσεται το σκηνικό με την παραφιλολογία μεταξύ σημείων συμφωνίας/διαφωνίας κλπ. μεταξύ των κομμάτων, βλέπω ότι η πρωινή κίνηση του Γαπ προς τον Σαμαρά ήταν τρυκ και στην ουσία πάει από πίσω να επιτύχει αυτό που προσπαθεί τον τελευταίο καιρό, δηλ. τη συναίνεση του Σαμαρά στο μνημόνιο ή όπως αλλιώς θα το παρουσιάσουν : "διαπραγμάτευση όσων όρων μπορούν ν' αλλάξουν" (δηλ. τίποτα το ουσιαστικό) ή ό,τι άλλο. Ελπίζω ο αντώνης να αντιληφθεί ότι επί της ουσίας δεν υπάρχει πρόθεση να κάνουν πίσω στο μνημόνιο οι Jeffrey κλπ. και να μείνει αμετακίνητος σε όσα έχει θέσει ως όρους.

  13. man8os avatar
    man8os 15/06/2011 20:49:31

    Οταν περασει λιγος χρονος πρεπει να το γυρισεις ταινια με Ελληνες ηθοποιους.
    Οπως οι Αμερικανοι και οι Γερμανοι το DER UNTERGANG

  14. aganaktismenoi avatar
    aganaktismenoi 15/06/2011 20:54:43

    Τα κατάφερε μόνος του με λίγους καλούς συνεργάτες. Αλλά αν δεν βρει νέα πρόσωπα δεν θα πάει μακριά. Ακούω στελέχη και βουλευτές στα μέσα που μιλάνε για οικουμενική. Δεν έχουν καταλάβει ότι μιλάμε για κυβέρνηση Εθνικής ανάγκης ή σωτηρίας με τα δυο κόμματα. Άσε που με τον ΓΑΠ πότε δεν ξέρεις. Μπορεί να βγει και να πει ότι ποτέ δεν είπε ότι θα παραιτηθεί. Για ακόμα μια φορά μερικά στελέχη έδειξαν την πολιτική τους ανεπάρκεια. Άσε κάποια άλλα που διέρρεαν ότι θα είναι μέχρι και πρωθυπουργοί. Ο εξής ένας…

  15. anonymous avatar
    anonymous 15/06/2011 20:58:18

    Αν μου έλεγες ότι το πολιτικό σύστημα θα τελειώσει θα σου έλεγα ότι είχες δίκιο. Γιατί τι άλλο δείχνουν όλα αυτά που γράφεις;

  16. ioannisk avatar
    ioannisk 15/06/2011 21:00:15

    το ακούσαμε και αυτό
    ΒΟΥΛΕΥΤΗΣ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ: ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΧΑΝ ΣΤΗΡΙΞΕΙ ΤΟΝ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ

    Απιστευτη ΜΠΟΜΠΑ απο τον Εκτωρα Νασιωκα

    http://yened.blogspot.com/2011/06/blog-post_3011.html?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+blogspot%2FjtLBV+%28%CE%A5%CE%95%CE%9D%CE%95%CE%94.blogspot.com%29

    • Κοντη Λιζα avatar
      Κοντη Λιζα @ ioannisk 15/06/2011 22:05:15

      Νομίζει ότι θα γλυτώσει έτσι τα κλωτσομπουνίδια! Σε γελάσανε φιλαράκι...

  17. leon avatar
    leon 15/06/2011 21:14:08

    ΚΡΙΜΑ ΡΕ ΔΕΝ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΤΟ ΤΕΛΟΣ :)

  18. Λάκης avatar
    Λάκης 15/06/2011 21:18:55

    Δεν υπάρχει λαϊκή εντολή για οικουμενική κυβέρνηση.

  19. Γιώργος Γκ. avatar
    Γιώργος Γκ. 15/06/2011 21:36:00

    Δεν θα μπορούσες να το γράψεις αυτό γιατί θα σου είχαμε φορέσει ζουρλομανδία.

  20. loretta avatar
    loretta 16/06/2011 00:31:15

    ο ιστορικος του μελλοντος στο τελος θα δικαιωσει και τον ΚΚ...αν ευσταθουν αυτα που θα δημοσιευθουν αυριο σε συγκεκριμενο περιοδικο.

  21. Χαλκιδέος avatar
    Χαλκιδέος 16/06/2011 00:31:16

    Στο ψηλό όχι αλλά στο ψιλό σίγουρα! :)