#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
03/01/2012 15:49
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Θα πληρώνατε 100 ευρώ για να ακούσετε τον κ. Παπαδήμο;



Δείπνο με επίσημο ομιλητή τον Πρωθυπουργό της Ελλάδος κ. Λ. Παπαδήμο οργανώνει το Ελληνογερμανικό Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο , την Παρασκευή 13 Ιανουαρίου.

Όπου εκτός της παρουσίας των χορηγών που βλέπετε διαπράττεται και άλλο ατόπημα. Ζητάνε από όσους θέλουν να συμμετάσχουν 100 Ευρώ (από τα μέλη μόνο 80).

Βγάζουν ... δίσκο δηλαδή για την ομιλία του Πρωθυπουργού !!!

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Orestios avatar
    Orestios 03/01/2012 15:58:42

    Είναι γιατί έδωσε στα κάλαντα λεφτά στα παιδάκια και έμεινε ταπί.

  2. avanti avatar
    avanti 03/01/2012 16:05:14

    Αυτό και αν είναι αυτομαστίγωμα, να πληρώσεις να ακούσεις τον Παπαδήμο και τα άλλα γερμανοπαίδια .... αλλά ξέχασα θα έχει και επίσημο δείπνο με wurst , bratwurst παρακαλώ.

  3. Τιγράνης avatar
    Τιγράνης 03/01/2012 16:12:59

    Το αντίτιμο οι ενδιαφερόμενοι το καταβάλλουν στη ΔΕΗ;

  4. ΑΜΕΡΟΛΗΠΤΟΣ avatar
    ΑΜΕΡΟΛΗΠΤΟΣ 03/01/2012 16:14:21

    ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΤΗΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ. ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΝΕΕΣ ΜΕΘΟΔΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΜΕ ΜΙΖΕΣ. ΤΟ ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ ΚΑΙ Η SIEMENS ΕΙΝΑΙ ΞΕΠΕΡΑΣΜΕΝΑ. Ο ΑΡΧΙΕΡΕΑΣ ΤΗΣ ΔΙΑΦΘΟΡΑΣ ΚΑΙ ΠΡΩΗΝ ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΟΣ ΤΟΥ κ. ΠΑΠΑΔΗΜΟΥ ΘΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΚΘΕΣΕΙ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΤΟΥ ΑΠΟ ΤΙΣ "ΜΑΣΕΣ" 1996-2000 Ή ΘΑ ΤΟΝ ΚΑΛΥΨΕΙ ΣΤΗΝ ΟΜΙΛΙΑ ΤΟΥ Ο κ. ΠΑΠΑΔΗΜΟΣ.

  5. DrNo avatar
    DrNo 03/01/2012 16:39:02

    Υπάρχει ένα γενικότερο πρόβλημα με τα Συνέδρια , που δεν προσφέρουν τίποτα ουσιαστικό, πέραν αλληλογλυψίματος καθηγητάδων-πολιτικών, καταφύγιο σε αργόσχολους μάνατζερς και ευκολο πλουτισμό των διοργανωτών , που επιδοτούνται κιόλας!

  6. alexis avatar
    alexis 03/01/2012 17:11:12

    δραχμές εννοείς φαντάζομαι... γιατί τα ευρώ είναι εντελώς ξένο πράγμα για τον Αντώνη.

    • chrisss avatar
      chrisss @ alexis 03/01/2012 17:43:46

      Και τα αστεία για σένα

      • Ανδρομέδα avatar
        Ανδρομέδα @ chrisss 03/01/2012 19:07:05

        Χα! Καλό.

      • juliet avatar
        juliet @ chrisss 04/01/2012 07:07:01

        χαχαχαχα,καλημέρα!

  7. Orestios avatar
    Orestios 03/01/2012 17:13:13

    Ξεχάσατε να πείτε τα κάλαντα στον Παπαδήμο?
    Ποτέ δεν είναι αργά! Τώρα, μόνο με 100 ευρώ θα τον δείτε να βγάζει λεφτά από την τσέπη του.

  8. Ραβινος avatar
    Ραβινος 03/01/2012 17:27:51

    Για κοιταξτε τους σπονσορες ,χορηγους ,υποστηρικτες ,ολο το Γερμανικο κατεστημενο στο Ελληνικο εδαφος !

  9. Wolf avatar
    Wolf 03/01/2012 18:13:41

    Γιατί μήπως από την τσέπη μου θα τα έδινα?
    Το δείπνο είναι ...επιδοτούμενο από τον Γιόζεφ Άκερμαν και την τράπεζα του, σε ποσοστό 60%, ενώ το υπόλοιπο 40% το καλύπτει η ΕΚΤ του Ντράγκι -παλιός συνάδελφος γαρ-!!!
    Την εντολή την έδωσε για την επιδότηση η Μέρκελ -σιγά μην έβαζε το χέρι στην τσέπη ...η κακογαμημένη-!!!

  10. Ανδρομέδα avatar
    Ανδρομέδα 03/01/2012 18:21:29

    Οχι.Θα πληρώναμε, όμως, 100 ευρω για να μην τον ξανακούσουμε,ξαναδούμε γενικά να μη μας ξαναπασχολήσει η ύπαρξή του ποτέ.

  11. SOULIS avatar
    SOULIS 03/01/2012 18:29:21

    Η ΣΗΜΕΝΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΧΟΡΗΓΟΣ?
    ΤΩΡΑ ΠΟΥ Ο ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ ΘΑ ΜΑΣ ΚΛΕΙΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΑΝΔΑΛΟ ΚΑΙ Ο ΒΟΡΙΔΗΣ ΘΑ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙ ΚΑΙ Ο ΑΡΧΗΓΟΣ ΤΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΤΥ
    ΑΝΤΩΝΗ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗ ΧΑΡΗ ΣΤΑΜΑΤΑ ΤΗΝ ΚΑΤΡΑΚΥΛΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΗ ΔΕΧΤΕΙΣ ΤΗΝ ΞΕΦΤΛΑ ΠΟΥ ΜΕΘΟΔΕΥΟΥΝ ΜΕ ΤΗ ΣΗΜΕΝΣ!!!

  12. manos avatar
    manos 03/01/2012 18:44:50

    Αν δεν μαζευτούν χρήματα, θα παρακρατηθεί το απαιτούμενο ποσόν από τις συντάξεις του Ιανουαρίου.
    Αν δεν καλυφθεί από συντάξεις, θα βγάλουν στο κλαρί όλες τις γιαγιάδες που φοράνε χρυσά δόντια, τις λένε Λίτσα, και ο άντρας τους κυκλοφοράει μπλέ TOYOTA.
    Τέλος θα πληρώσουν για την εκδήλωση όλοι οι πολίτες που ο ΑΜΚΑ τους λήγει σε 1 ή 2 ή 3 ή 4 ή 5 ή 6 ή 7 ή 8 ή 9 ή 0.

    • juliet avatar
      juliet @ manos 03/01/2012 19:24:51

      Mάνο,καλή χρονιά
      γιατί όλα αυτά,μια παράσταση καραγκιόζη πριβε,στοιχίζει πιό φτηνά ,αρχίζει από 200 στην Αθήνα και αυξάνει με την απόσταση.Λες να τους αρέσει το κλαρί,της ελιάς πάντα , και μετά να μη μαζεύουμε τις γριές.Και μετά τις εκλογές,λες, να βάψουνε τα ΤΟΥΟΤΑ οι γέροι μπλέ;ως ένδειξη καλής διαγωγής ....για τη ρημάδα τη σύνταξη και τη τιμή της γριάς.

      • manos avatar
        manos @ juliet 03/01/2012 19:47:32

        Juliet,

        Σου εύχομαι να είσαι καλά και να έχεις την υγεία σου.
        Και του χρόνου λεύτεροι.

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ manos 03/01/2012 20:48:52

      χαχαχα! καλό! εγώ πάλι θα πρότεινα mano όλοι οι άρρενες Έλληνες να διαθέσουν 3...τουλάχιστο...(ευρώ)

      • juliet avatar
        juliet @ ΕΥΑ 04/01/2012 07:09:15

        Εύα ,καλημέρα
        μακρυά ή κοντά ;;;

  13. Boson avatar
    Boson 03/01/2012 19:03:29

    Εγώ με 10 ευρώ φαγητό και κρασί...θα πήγαινα.
    Υπάρχει καμιά προσφορά?
    Έχει έρθει και ο μπατζανάκης μου από το Αλιβέρι.
    Δύο θέσεις έτσι?

    • juliet avatar
      juliet @ Boson 03/01/2012 19:27:57

      Boson
      Και θα τον πάς να δει τ΄αξιοθέατα του σοσιαλισμού;Δεν χόρτασε ο έρμος να βλέπει στην Εύβοια πασόκους;άσε που θα σου στοιχήσει ,χαχαχα,καλή χρονιά.

  14. Θεσσαλονικιά avatar
    Θεσσαλονικιά 03/01/2012 20:30:55

    Σχόλιο 1

    Αυτό δεν είναι συνέδρειο αλλά live show με drag queens.
    Στην τιμή περιλαμβάνονται και τα ποτά με τα ξηροκάρπια;

    Ερώτηση 2η

    Θα κόψουν και βασιλόπιτα; Θα έχει ενδιαφέρον να δούμε σε ποιόν θα πέσει (η επόμενη δουλειά - μίζα) sorry το φλουρί ήθελα να πω.

  15. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 03/01/2012 21:04:39

    Οι εκδηλώσεις του Επιμελητηρίου έχουν πλάκα. Εκτός από την μπύρα και τα βουρστ, θα είναι και τα Γερμανοτσολιαδάκια που ονειρεύονται Γερμανικές μπουλντόζες, να μοιράζουν Νιβέα. Ο καημένος ο Παπαδήμος είναι τόοοσο βαρετός, και χωρίς τον Χριστοφοράκο θα έχει και πολλούς που θα είναι έξω από τα νερά τους.

  16. Μάκης avatar
    Μάκης 03/01/2012 21:37:52

    Ενθουσιάστηκα με το σλόγκαν τής Nivea: "100 χρόνια η επιδερμίδα σας το πάθος μας"! Οι Γερμανοί θέλουν να μας ΓΔΑΡΟΥΝ! Το λένε ανοιχτά!

  17. Χαρίλαος avatar
    Χαρίλαος 03/01/2012 23:00:53

    Το αν θα έδινα 100 Ευρώ με προβληματίζει αλλά παίζεται...
    Θα έδινα όμως ευχαρίστως 200 ευρώ να... μην τον ξανακούσω!

  18. Μάρκος avatar
    Μάρκος 04/01/2012 12:31:44

    Το θέμα είναι ότι θα βρεθούν μακάκες που θα πληρώσουν για να πάνε να ακούσουν αυτό το "αλλαλάζον κύμβαλο"...

  19. Nίκος avatar
    Nίκος 04/01/2012 15:45:12

    Ειναι προτιμοτερο να τα δωσεις για να δεις τον Γιαννη Φλωρινιωτη να τραγουδαει "πειραζει που ειμαι και μεγαλη φιρμα,πειρααααααζει",παρα να τα δωσεις για να ακουσεις τον Παπαδημο.