#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
21/10/2008 16:04
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Θα παραιτηθεί και απο βουλευτής;

Θα παραιτηθεί και απο την βουλευτική ιδιότητα ο κ. Ρουσόπουλος;



_____________________________________
Ο κ. Ρουσόπουλος θεωρείται ήδη παρελθόν στο Μαξίμου, αν κρίνουμε τουλάχσιτον από τους πρωτοσέλιδους τίτλους των σημερινών εφημερίδων.

Ο κ. Αντώναρος, πάντως μας είπε χθες ότι παρόλο που ο Καραμανλής δεν τον πήρε μαζί του στο Λονδίνο (για να γράψει την ...ομιλία του στην Βουλή), «εξακολουθεί να τον εμπιστεύεται και να τον στηρίζει».

Όπως λέει και η γιαγιά μου, αν οι ευχές ήταν άλογα οι γύφτοι θα γυρνούσαν καβάλα.

Το (τελευταίο) μεγάλο λάθος του Θεόδωρου ήταν ότι τα έβαλε με τον Γιάννη Αγγέλου, το alter ego του Καραμανλή.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. salmonellas avatar
    salmonellas 21/10/2008 16:28:56

    Η πολιτικη σκηνη εχει και παρασκηνιο και οι εφημεριδες εχουν τη δικη τους ημερησια διαταξη. Η αποχωρηση Ρουσοπουλου παντως δεν θα κανει το Βατοπεδι να εξατμιστει.

  2. γάιδαρος avatar
    γάιδαρος 21/10/2008 16:46:55

    Αληθεύει ότι ανοίχτηκε λογαρισμός στην EFRAIM BANK για να συγκεντρωθούν δωρεές πρός αποπληρωμή των στεγαστικών δανείων του ζεύγους ;

  3. Δημήτριος avatar
    Δημήτριος 21/10/2008 16:51:14

    Τι προβλέπει το Σύνταγμα ; Προκηρύσσονται εκλογές όταν παραιτηθεί ο, άτυπος, πρωθυπουργός ;

  4. περαστικος ξανα avatar
    περαστικος ξανα 21/10/2008 16:59:33

    Σιγα μην παραιτηθει απο βουλευτής. Η ΝΔ κοντευει να βουλιαξει αυτανδρη μονο και μονο γιατι ο προκομένος δεν εννοει να κανει ενα βήμα πίσω και να ξεγαντζωθει από εκει που πιαστηκε.......

  5. Helmut avatar
    Helmut 21/10/2008 17:06:03

    Την στήριξη του πρωθυπουργού διαμέσου Αντώναρου (και όχι μόνο...)απολάμβανε και ο Βουλγαράκης λίγες ώρες (μέρες) προτού παραιτηθεί.

  6. Lara avatar
    Lara 21/10/2008 17:08:20

    Παντως η ουσια ειναι πως ολοι οσοι απασχοληθηκαν στην πρωθυπουργικη αυλη ητε σα σταυλαρχες, κομπαρσοι η απλοι φανταροι θα εχουν αποκομισει υψηλα κερδη σε φουσκωμενους λογαριασμους εντος εκτος και επι τα αυτα με ορντεβρ ενα λιτο χειροποιητο περικαρπιο Ρολεξ μερικων ψωροχιλιαδων.

  7. kalatravamastarx... avatar
    kalatravamastarx... 21/10/2008 18:32:28

    Δεν θα παραιτηθεί και στις εκλογές που θα γίνουν σύντομα, πάλι επικρατείας για να βγει σίγουρα(αν πάει για ψήφο λαού θα πάρει τα... γνωστά μου..) και όλα αυτά γιατί ο οικογενειακός του προγραμματισμός θέλει άλλα 15 χρόνια βουλευτιλίκι για να ξεπληρώσει τα δάνεια... ουστ!!

  8. P.T.D. avatar
    P.T.D. 21/10/2008 20:25:58

    Από σύνολο σχεδόν των ΜΜΕ προαναγγέλλεται για πολλοστή φορά παραίτηση Ρουσόπουλου.
    Η ενασχόληση των πλείστων δημοσιογράφων με τον Ρουσόπουλο αποδεικνύει την "αξία" του ανδρός.
    Οι "συνάδελφοι" του ασχολήθηκαν:
    - με τα "παιδιά" του
    - τα "πτυχία" του
    - τα "σπίτια" του
    - τη "σύζυγό" του
    - τον "πνευματικό" του
    - τον "ταχυδρομικό πατέρα" του
    - τη διαμονή του στη "φτωχή Καισαριανή"
    - τα "παπούτσια και τα ρούχα" της συζύγου του
    - τα "κουστούμια" του
    - τα "δάνεια" του και πως θα τα "ξεπληρώσει"
    - και ότι άλλο μπορεί να "φαντασθεί" κανείς.
    Πάμε στοίχημα ότι μετά από λίγο χρόνο όλοι αυτοί οι "συνάδελφοί" του:
    - θα ντρέπονται;;
    - θα αρνούνται όσα λένε και γράφουν σήμερα;;;
    - θα λένε ότι παραπλανήθηκαν;;;
    Πάμε στοίχημα.

  9. Lara avatar
    Lara 21/10/2008 21:21:09

    Αληθεια κανεις δε φανταζονταν πως στο πολιτικο επιχειρηματικο μαφιοζικο αλισβερισι στην Ελλαδα θα συμπρωταγωνιστουσαν και οι δημοσιογραφοι,
    που με τη συμμετοχη τους στα κοινα επιταχυναν την τελειωτικη πτωση.