#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
08/11/2012 14:46
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Θα πέσει πολύ γέλιο στην διάλυση του ΠΑΣΟΚ



Κριτική σε όσους επέλεξαν να πουν «όχι» στα μέτρα άσκησε ο Θεόδωρος Πάγκαλος μέσω του προσωπικού του λογαριασμού στο Twitter και εμφανίστηκε ιδιαίτερα καυστικός έναντι του Κώστα Σκανδαλίδη.

«Συγχαρητήρια Κώστα μου. Πάντα ήσουν με αυτούς που έπρεπε, γλίστραγες με ευκολία. Καλές ψηφοθηρίες, όπου κι αν βρεθείς», ήταν το σχόλιό του.

«Με συγκινούσε πάντα η ιδιαιτερότητα, το θάρρος της γνώμης μέχρι και η αποστασία. Είχα το πρώτο, ίσως το δεύτερο, δεν τόλμησα ποτέ το τρίτο», παρατήρησε ο κ. Πάγκαλος και συνέχισε: «Θα 'βλεπα με συμπάθεια τις αποσκιρτήσεις, εάν ήμουν σίγουρος ότι αποκλειστική αιτία είναι η πολιτική διαφωνία».

«Έλα όμως που είναι τόσο αβανταδόρικο το επιχείρημα που τους ταυτίζει με το ΣΥΡΙΖΑ και τον Καμμένο και τη Χρυσή Αυγή. Έλα που όλοι οι προηγούμενοι στον ίδιο δρόμο εκλέχθηκαν θριαμβευτικά ενώ με το κατασπαραγμένο ΠΑΣΟΚ θα ήταν εκτός βουλής», κατέληξε.

 Θ.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 08/11/2012 14:51:52

    Άρχισε το ξεκατίνιασμα. Κάποτε ο Λακόπουλος είχε γράψει στο "Βήμα" μια σειρά αφιερωμάτων με τίτλο "Το μυθιστόρημα του ΠΑΣΟΚ". Τώρα, αυτό που θα δούμε λίαν προσεχώς θα είναι "Το reality του ΠΑΣΟΚ"...

  2. Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
    Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 08/11/2012 14:54:50

    Σημεῖα τῶν καιρῶν...

  3. Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
    Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 08/11/2012 14:55:53

    Περιττὸ νὰ πῶ, ὅποιος σὲ τέτοιες ἀσύλληπτες συνθῆκες (δηλαδή, εὐνοϊκὲς) δὲν καταφέρει νὰ ἐπιφέρει «Νέα Μεταπολίτευση», θὰ εἶναι ἀγρίως ὑπόλογος στὴν Ἱστορία... (ὅλα νὰ τὰ λέμε!)

  4. Νίκος avatar
    Νίκος 08/11/2012 14:58:27

    Κανένα πρόβλημα στο να διαλυθεί το ΠΑΣΟΚ καθώς και οποιοδήποτε άλλο κόμμα αρκεί να πληρώσουν τα δάνεια που έχουν πάρει.

    • Κονιορτοποιός avatar
      Κονιορτοποιός @ Νίκος 08/11/2012 23:18:37

      Και δεν το νομίζω... Σκέψου λίγο γιατί ανακινούνται σενάρια για ίδρυση νέων κομμάτων ,εκατέρωθεν αλλά και συγχωνεύσεις ? Γιατί η τράπεζα που έχει φορτωθεί τα χρέη των κομμάτων πουλήθηκε νύχτα ,χωρίς φεγγάρι, σε συγκεκριμένο όμιλο ?

  5. ανδριανη Ανδρεου avatar
    ανδριανη Ανδρεου 08/11/2012 15:35:36

    Για να ξεκαθαρισω : ο Κωστας Σκανδαλιδης ειναι αυτος που εχει ψηφισει ολα τα μνημονια , στηριξε τον Βενιζελο απο την αρχη και ειναι ενας πολιτικος διαμετρηματος ο οποιος ηξερε μετα τις εκλογες τι θα γινει.

    Επρεπε να παει στη βουλη και να ψηφισει τα μετρα οπως πριν ή να τα καταψηφισει εαν δεν ειχε συνειδησιακη συγκρουση. ΟΧΙ να κρυφτει.

    Ο Θεοδωρος Παγκαλος δεν δικαιουται να γινεται κριτης τωρα των παντων.

    Διορισε την κορη του δυο φορες σε θεσεις εκτος ΑΣΕΠ.

    Τη γυναικα του λογω θεσης (αντιπροεδρος ) ηθελε να την κανει και δημαρχο .

    Η αποθεωση του ρουσφετιου και της ηθικης του , ηταν τον ανθρωπο που του εστησε την ηλεκτρονικη σελιδα να μην τον αποζημιωσει παρα να τον διορισει στη Βουλή.

    Κατα τα αλλα πρεπει να εχει αποψη για ολα και με κριτικη.

  6. enas avatar
    enas 08/11/2012 16:08:13

    Γιατί τόση χαιρεκακία για τον...κυβερνητικό εταίρο;

  7. Jay Gatsby avatar
    Jay Gatsby 08/11/2012 16:22:15

    Στην δεύτερη σειρά διακρίνω Μανώλη Γλέζο δίπλα σε Χαραλαμπόπουλο;

    • Μικρασιάτης avatar
      Μικρασιάτης @ Jay Gatsby 08/11/2012 17:27:14

      Ναι..! Αυτος ο μεγαλος αριστερος ....επαναστατης & αγωνιστης! χαχαχαχ...

      • θανασης avatar
        θανασης @ Μικρασιάτης 08/11/2012 21:59:28

        Και ο άνθρωπος που κατέβασε την γερμανική σημαία βραδιάτικα(!!!) απο την Ακρόπολη,με κάποιον Σάντα ο οποίος όλως τυχαίως δεν μιλιέται με τον έτερο "ήρωα" απο εκείνο το βράδυ.

        • Κ. Βέρος avatar
          Κ. Βέρος @ θανασης 09/11/2012 12:07:32

          Ποια σημαία κατέβασε ο Γλέζος;
          http://www.metopo.gr/article.php?id=4305
          Ο Παλαιών Πατρών Γερμανός δεν ύψωσε καμία Ελληνική Σημαία στις 25 Μαρτίου του 1821 (Ιστορία του Ελληνικού Έθνους Τόμος ΙΒ σελ. 83). O Γλέζος δεν κατέβασε καμία Γερμανική σημαία τα μεσάνυχτα τις 30 Μαΐου του 1941 ( http://www.metopo.gr/article.php?id=4305) . H Ιστορία μας είναι ψέματα και μύθοι; Κάλπικη Ιστορία, σύγχρονες κλοπές και χρέη σημαίνει ότι το μαγαζί ΕΛΛΑΣ ήταν ήδη χρεοκοπημένο ηθικά και τώρα χρεοκόπησε και οικονομικά. Περιμένουμε τους Ευρωπαίους να βάλουν το βουλοκέρι στην πόρτα και οι υψηλόμισθοι αργόσχολοι δίνουν τις τελευταίες μάχες χαρακωμάτων να περισώσουν τους υψηλούς μισθούς τους , πάλι με ψεύτικα επιχειρήματα. ΔΥΣΤΥΧΩΣ.

          *Καταργείται η Διοικητική αυτοτέλεια της Βουλής φώναζε έξω από την πόρτα της ολομέλειας ένας αγράμματος που εισπράττει το μήνα 4,200€ και θα πάρει εφάπαξ 260,000€.
          -ΚΟΡΌΙΔΑ ΠΟΥ ΕΊΜΑΣΤΕ.....

  8. ΧΑΡΗΣ avatar
    ΧΑΡΗΣ 08/11/2012 16:23:08

    Το πασοκ διελύθη εξ ων συνετέθη αλλά δεν γελάμε γιατί έρχεται η σειρά μας .
    Αν δεν το έχετε καταλάβει η κοινωνία βράζει και οι χαχόλοι.... δεν πάνε στη ΝΔ αλλά αλλού.....
    Οσο η αδικία, η ατιμωρησία και η αθέτηση των θεσμών κυριαρχούν στην κοινωνία θα ξεσπάσει η οργή και τότε αντε να προλάβεις τη ζημιά.
    Με τα αργυρώνητα κανάλια και τα παπαγαλάκια δεν μπορείς να κρατήσεις την οργή του κόσμου.
    Ο εμφύλιος πλησιάζει δυστυχώς.....

    • GLAD avatar
      GLAD @ ΧΑΡΗΣ 08/11/2012 16:41:00

      Γιατί εμφύλιος ?
      Δεν έχω διαφορετικά συμφέροντα από τον διπλανό μου .
      Κόψτε πλέον αυτή τη κουβέντα που με κάθε ευκαιρία κάποιοι εκστομίζετε σαν να είναι μία απολύτως φυσιολογική εξέλιξη.
      Δεν συνέβη ποτέ σε καμμία χώρα που είχε ανάλογα προβλήματα με την Ελλάδα .
      Η "ιστορία" αυτή με τους εμφυλίους έχει προσλάβει χαρακτήρα εθνικού μας σπορ.
      Αρκετοί άνθρωποι , έχουν πεθάνει άδικα προς χάριν ηλιθίων Ελλήνων.
      Φτάνει πιά .
      Βάλτε το μυαλό σας να δουλέψει προοδευτικά , δημιουργικά και θα ακολουθήσουν και αυτοί που δεν έχουν μεγάλες δυνατότητες .
      Σκεφτείτε τα παιδιά μας.

      • Parsifal avatar
        Parsifal @ GLAD 08/11/2012 17:45:12

        Δεν κόβεται φίλε αυτή η κουβέντα. Γιατί ο προηγούμενος, δεν ηταν "εμφύλιος", ηταν ανταρτοπόλεμος.
        Μια μειοψηφία κατά ολοκλήρου του Εθνους και της κοινωνίας.
        Τώρα δεν θα είναι ανταρτοπόλεμος. Τώρα θα είναι σύγκρουση μεταξύ των περίπου 1 εκ. πληρωτέων στις 23 του μηνός δημοσίων κηφήνων, των πολιτικών και των παρατρεχαμένων τους, των εισέτι σιτιζομένων στα εναπομείναντα χαλκεία των ΜΜΕ και των ΑΛΛΩΝ, αυτών στους οποίους δεν απέμεινε παρά η ανεργία, η προσωρινή εργασία και η εκποίηση περιουσίας.
        Πόσο μπορείς να ανεχθείς να σε δουλεύει ενας αλήτης παρουσιαστής των 20 :00 με 5 - 10 χιλ. μισθό για την "αναγκαιότητα σωτηρίας της χώρας" ... απο τους αλλους βέβαίως !
        Πόσο μπορείς να ανεχθείς τον Πάγκαλο να τουιτάρει ex - cathedra ;
        Πόσο την υπέρβαση εξουσίας στα ορια του σαδισμού απο αστυνομικούς για 150 € επάνω απο το "ενιαίο" μισθολόγιο ;

      • dim avatar
        dim @ GLAD 08/11/2012 17:49:21

        Απολύτως φυσιολογική και μάλιστα αναπόφευκτη εξέλιξη ο εμφύλιος δυστυχώς...

        Μην κατηγορείς αυτούς που το επισημαίνουν, να κατηγορείς αυτούς που με τις πράξεις τους τον εκολάπτουν... Και αυτοί δεν είναι άλλοι από τα δύο άκρα... Η "θεωρία των δύο άκρων" κάποτε ήταν "θεωρία", τώρα την βλέπεις να εξελίσσεται μπροστά μας και υπεύθυνοι είναι αυτοί που στηρίζουν και δίνουν δύναμη και στα 2 άκρα....

        Πίστευες ποτέ πριν από 5 χρόνια ότι η άκρα αριστερά, των υπερασπιστών της 17Ν, της Υπατίας και των κουκουλοφόρων θα ανέβαινε από το 4% στο 27%, και οδεύει προς το 35%? Ή ότι η άκρα δεξιά, των υμνητών του Χίτλερ, του φασισμού και του ακραίου ρατσισμού θα ανέβαινε από το 0,3% στο 7%, τώρα την δίνουν στο 12% και αν καταρρεύσει η κυβέρνηση θα πάει για πάνω από 20%?

        Δεν είχε συμβεί εμφύλιος σε άλλα κράτη γιατί εκεί δεν δημιουργήθηκαν με τη ψήφο του λαού δυο «στρατοί» άκρως αντίθετοι στην κοινωνικο-πολιτιστικο-εθνική τους ιδεολογία.... Πιστεύεις ότι υπάρχει έστω και μια στις εκατό πιθανότητες σε ένα περιβάλλον εξαθλίωσης με τη δραχμή, με κατάρρευση των πέριξ του κέντρου δημοκρατικών δυνάμεων, με το βιοτικό επίπεδο πεσμένο κατά 80%, με το 60% του κόσμου να ζει σκηνές Βαϊμάρης, να ψάχνει στα σκουπίδια για φαγητό, με τη χώρα απομονωμένη διεθνώς, με την όρεξη των γειτόνων να έχει ανοίξει για εδαφικές κτήσεις και λοιπές διεθνείς υποχωρήσεις της χώρας μας σε εθνικά θέματα, και μέσα σε αυτό το περιβάλλον, στην εξουσία τους ακροαριστερούς και στην αντιπολίτευση τους ακροδεξιούς, και δεν θα έχουμε εμφύλιο?

        • Κωνσταντίνος avatar
          Κωνσταντίνος @ dim 08/11/2012 22:05:49

          Φίλε dim, παραβλέπεις το γεγονός πως οι "στρατοί" των άκρων δημιουργήθηκαν εξ΄ αιτίας της διακυβέρνυσης των "δημοκρατικών" δυνάμεων από το '74 και μετά. ΑΝ το κράτος λειτουργούσε σωστά όλα αυτά τα χρόνια, ΣΥΡΙΖΑ και ΧΑ δεν θα ξεπερνούσαν το 1% έκαστο.

          • dim avatar
            dim @ Κωνσταντίνος 08/11/2012 23:42:52

            Πρέπει όμως να ξεχωρίσουμε δυο πράγματα... Άλλο αυτοί που λένε ξεκάθαρα ότι δεν στηρίζουμε ούτε Σύριζα ούτε ΧΑ, απλά τους ψηφίσαμε για να ταρακουνήσουμε το πολιτικό σύστημα, ώστε να διορθώσει τα κακώς κείμενα του, και να βρούμε τις λύσεις στα προβλήματα μας μέσα στα πλαίσια της δημοκρατίας και της εθνικής ενότητας... και άλλο αυτοί που λένε ότι πραγματικά πιστεύουν ότι η λυση θα δοθεί μέσα από την άνοδο των άκρων στην εξουσία...

            Για το ότι φθάσαμε εδώ που φθάσαμε εννοείται ότι ευθύνεται το πολιτικό σύστημα, αλλά μη ξεχνάτε ότι πάντα “it takes two to tango”, και το σύστημα αυτό γιγαντωθηκε από τους ίδιους τους πολίτες, που ενώ ήξεραν ότι μεταφέρουν βάρη στις επόμενες γενιές, δεν τους ένοιαζε, γιατί το μόνο που τους ένοιαζε ήταν η καλοπέραση τους σήμερα, και για το αύριο έχει ο Θεος... Όπως επίσης, η αύξηση των άκρων δεν είναι μόνο από «υγιείς» πολίτες, που διαμαρτύρονται για τα βάρη που καλούνται τώρα να σηκώσουν, αλλά και από τους βολεμένους του παλαιού συστήματος, που μόλις είδαν ότι δεν έχει πλέον κάτι άλλο να τους προσφέρει το ΠΑΣΟΚ και η ΝΔ, στράφηκαν προς τις πιο ακραίες ιδεολογικά συγγενείς τους παρατάξεις (οι του ΠΑΣΟΚ στο Σύριζα και οι της ΝΔ στους ΑΝΕΛ), που στην ουσια τους υπόσχονται ότι δεν θα χάσουν τα προνόμια τους...(με αποκορύφωμα το χθεσινό με τους προνομιούχους υπαλλήλους της βουλής)

        • GLAD avatar
          GLAD @ dim 08/11/2012 23:59:30

          Τίποτα από όσα γράφεις δεν δικαιολογεί ούτε το φυσιολογικό ούτε το αναπόφευκτο ενός εμφυλίου.
          Όλοι μας οι εμφύλιοι (τρομάρα και ξεφτίλα μας που δεν είναι και λίγοι) , είχαν πάντα να κάνουν με σημαντικές ευάριθμες ομάδες αντιμαχομένων , άλλοτε για λόγους συμφέροντος αλλά κατά κανόνα με στόχο την εξουσία.
          Ο τελευταίος βέβαια δεν διέφερε από τον κανόνα , αλλά είναι αυτονόητο ότι δεν θα μπορούσε να συμβεί αν ένα μικρό κομμάτι του λαού δεν βρισκόταν σε βολικές συνθήκες με όπλα στα χέρια .
          Πλην όμως από τότε μέχρι τώρα το ίδιο αυτό πολιτικό μαγαζί που ξεκίνησε το εθνοκτόνο έργο του , δεν διαπιστώθηκε ποτέ ότι αύξησε θεαματικά την επιρροή του στην κοινωνία (για να μην πω ότι πάντα είναι σταθερής ποσοστιαίας επιρροής).
          Προσωπικά πιστεύω ότι η σημαντική αύξηση των ποσοστών του Σύριζα (που είναι ένα διαπιστωμένα μικρό ιδεολογικό συνονθύλευμα - κόμμα) με την αβάντα των εκ του Πασόκ εκπορευόμενων , μπορεί μεν να τον φέρει στην εξουσία , αλλά φυσικά αν το "θέλει" ο λαός.
          Τότε δεν θα μπορούμε να πούμε όχι όσοι διαφωνούμε.
          Από την άλλη μεριά η ενδυνάμωση της Χρυσής Αυγής (με αντίστοιχη αποδυνάμωση της Νέας Δημοκρατίας) , κατά την γνώμη μου "έχει να κάνει" κατά βάση - αν όχι κατά αποκλειστικότητα , με τους λαθρομετανάστες.
          Δεν πιστεύω σε καμμία περίπτωση ότι σημαντικό τμήμα της κοινωνίας έχει φασιστικές απόψεις. Μπορώ να διακινδυνεύσω ότι ούτε οι περισσότεροι εκ των στελεχών της Χ.Α. δεν έχουν.
          Το πρόβλημα όμως των λαθρομεταναστών , πιστεύω ότι είναι ένα τεράστιο θέμα το οποίο δεν είναι αρεστό ούτε στους Αριστερούς , ακόμη και αν κόπτονται για αυτούς επειδή προφανώς τους συμφέρει .
          Τέλος "για να το δούμε" όπως και η Αριστερά , στην Ελλάδα δεν υπάρχει σοβαρή μεγαλοαστική τάξη που να δημιουργεί τα φοβερά προβλήματα που χρειάζεται για να υπάρχει η Αριστερά.
          Πρόκειται για αρκούντως ολιγομελή οικονομική ομάδα όχι σοβαρού επιπέδου (δεν εννοώ οικονομικού επιπέδου) και της οποίας τα περισσότερα μέλη έχουν κύριο μέλημα πως θα πάνε το καλοκαίρι στη Μύκονο κλπ.
          Δεν νομίζω ότι μπορεί κάποιος να ισχυριστεί ότι για την κατάντια της χώρας ευθύνεται ο Βαρδινογιάννης ή ο Κανελλόπουλος ή κάποιος άλλος "της σειράς τους".
          Δεν είναι αυτοί που δημιουργούν το πρόβλημα στην Ελλάδα και ας λέει ότι θέλει η Αριστερά και η Χ.Α.
          Δεν βλέπω λοιπόν ποιός θα στραφεί εναντίον ποίου για να σωθεί ο ίδιος από το κακό που του κάνει ο άλλος.
          Προσωπικά συμμερίζομαι την άποψη ότι είμαστε συνολικά ως λαός υπεύθυνοι για ότι κακό μας συμβαίνει , απλώς κάποιοι εξ ημών έχουν λιγότερο ή μαγαλύτερο ποσοστό ευθύνης.
          Το πιο σημαντικό είναι όμως τι κάνουμε από εδώ και πέρα και είναι σίγουρο ότι για να χτίσεις χρειάζεται μυστρί και όχι καλάσνικοφ.

        • άγρυπνη avatar
          άγρυπνη @ dim 09/11/2012 01:34:39

          Ούτε άκρα αριστερά υπάρχει πιά, μετά την πύκνωση των γραμμών της, κυρίως, από κυριούληδες ''αγανακτισμένους''πασόκους με μόνη ''επαναστατική''παντιέρα τα χαμένα μικροαστικά τους μεγαλεία.Ούτε άκρα δεξιά,με τους φιλελεύθερους δημοκράτες που αναζήτησαν πατριωτική στέγη και θα την κάνουν με την πρώτη ευκαιρία,όταν καταλάβουν που βρίσκονται.Γι'αυτό μην αναφέρεσθε ποτέ σε εμφυλίους.Στο ίδιο καζάνι βράζουμε όλοι,μ'ελάχιστες εξαιρέσεις.Ας αναζητήσουμε τον κοινό μας τόπο κι'αυτό ας γίνει σύνθημα σ' αυτόν τον ποιοτικό ιστότοπο.

          • dim avatar
            dim @ άγρυπνη 09/11/2012 02:23:46

            Tο ότι εντός των άκρων έχουν βρει στέγη και προνομιούχοι του συστήματος, δεν σημαίνει ότι η ηγεσία και η κατεύθυνση που θέλει το κάθε άκρο δεν θα επιβληθεί όταν αυτά ασκήσουν την εξουσία. Και η Οκτωβριανή επανάσταση υποτιθεται ότι για τον λαό εγινε, ακραίες συνθήκες εξουσίας έλαβαν θέση όμως μετά για δεκαετίες. Οι απόγονοι του Λένιν και του Στάλιν στην Ελλάδα γιατί να πράξουν διαφορετικά? Δεν τους κόβεις για ακραίους τον Λαφαζάνη, τον Μηλιό, τη Δούρου, τον Γιαννόπουλο, τον Αγγελόπουλο κλπ κλπ.??? Αν δεν είναι ακραίοι αυτοί που πήγαν για μάρτυρες υπεράσπισης της 17Ν και των κουκουλοφόρων τότε ποιοι είναι οι ακραίοι για σενα?? Αν δεν είναι ακραίοι οι υμνητές του Χίτλερ τότε συγνώμη αλλά δεν μπορούμε να συννενοηθούμε....

            Αν βγούμε από το ευρώ σε κατάσταση εκτάκτων συνθηκών, και με τα άκρα στην εξουσια και την αντιπολίτευση αντίστοιχα, με το χάος που χωρίζει τις ιδεολογίες σε κοινωνικο-πολιτισμικο-εθνικά θέματα, και με τη πείνα, την εξαθλίωση και τις εθνικές συμφορές που θα βιώνουμε το 80% του λαού με τη δραχμή, ο εμφύλιος είναι δεδομένος...

            Ο μόνος τρόπος για αν αποφευχθεί ο εμφύλιος, είναι να μακροημερεύσει η κυβέρνηση αυτή, να πιάσουν τόπο οι θυσίες του λαού, ώστε να ξεφουσκώσει το κύμα οργής και αγανάκτησης που τροφοδοτεί τώρα τα άκρα, και οδηγεί τη χώρα στη καταστροφή... Και για να μακρημερεύσει η κυβέρνσηση αυτή πρέπει άμεσα να δοθεί από την Ευρώπη ΣΥΝΟΛΙΚΗ λυση (δόση, επιμήκυνση, πακέτα ανάπτυξης, βιωσιμότητα χρεους με όποια μέθοδο επιλέξουν), ωστε να φύγει η πίεση πάνω από την κοινοβουλευτική πλειοψηφία, και να κερδίσει χρόνο ώσπου να φανούν τα πρώτα σημάδια ανάκαμψης και να αλλάξει σιγά σιγα το κλίμα και στην κοινωνία...

          • άγρυπνη avatar
            άγρυπνη @ dim 09/11/2012 10:29:24

            Τελείως διαφορετικοί ιστορικοί χρόνοι, με μουζίκους εξαθλιωμένους για πάρα πολλά χρόνια και όχι μικροαστούς με παιδί που σπουδάζει στο εξωτερικό[π.χ.].Και η άλλη πλευρά έχει''καεί'' από την αιματοβαμμένη κατοχή και την πρόσφατη εμπειρία της επταετίας.Μην αναπαράγουμε λοιπόν αυτά τα ύποπτα σενάρια.Δεν διαβάζω πουθενά για ομόνοια και ένωση των λα'ι'κών δυνάμεων κάτω από την σημαία που όλοι ανεμίζουν.Την αγάπη για την κα'υ'μένη την πατρίδα μας.Οπως οι Αγγλοι στους βομβαρδισμούς κατά τον ΒΠΠ.

          • Ο Θείος avatar
            Ο Θείος @ dim 09/11/2012 15:12:57

            Ειδικά αυτόν τον Αγγελόπουλο, τον νεαρό εργοστασιαρχη...
            Βρήκαμε μετεμψύχωση του Φρίντριχ Ένγκελς, αναζητείται Κάρολος Μάρξ...

      • nickvous avatar
        nickvous @ GLAD 08/11/2012 18:46:49

        Να εισαι καλα φιλε μου που μπηκες στον κοπο να βάλεις και αλλες σκεψεις στο μυαλο οσων δειχνουν να πιστευουν οτι εμφυλιος σημαινει να κρατας μουτρα στον διπλανο σου.

        • firiki2010 avatar
          firiki2010 @ nickvous 08/11/2012 21:47:32

          Eχεις δίκιο φίλε μου κι εσύ κι ο GLAD. Βλέπεις όμως οι λέξεις έχουν χάσει το νόημα τους.

  9. axis avatar
    axis 08/11/2012 21:39:31

    Μην στεναχωριέστε για το μέλλον των πασόκων. Τους έχει περιμαζέψει ο Σαμαράς.

  10. ΑΡΙΩΝ avatar
    ΑΡΙΩΝ 08/11/2012 22:48:11

    Μα ο Σιάντας έχει μιλήσει δημόσια .Δεν αρνήθηκε το γεγ0νός.Πρ0ς τι η επίκλησή του;
    Προς 9.59

  11. Μεγάλες στιγμές avatar
    Μεγάλες στιγμές 08/11/2012 22:50:08

    Γέλιο θα πέσει σίγουρα αλλά δεν πειράζει,φάπες μην πέσουν.
    Και μην χλευάζεται και πολύ γιατί όπως και με το πρωταπριλιάτικο ψέμα με την Ντόρα που βγήκε αληθινό,ίσως διαλυθουν και άλλοι σύντομα!!

  12. Εθνικιστης avatar
    Εθνικιστης 09/11/2012 08:09:06

    με την διαλυση της ΝΔ να δειτε

  13. Elric avatar
    Elric 09/11/2012 15:00:27

    Κι ακόμα πιο πού στην επερχόμενη διάλυση της ΝΔ. Εδώ θα είμαστε, θα τα θυμόμαστε και θα γελάμε.