#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
20/08/2011 21:37
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Θα μιλήσει ή δεν θα μιλήσει ο πρωθυπουργός στην ΔΕΘ ;;; !!!



Δεν είναι πρωταπριλιάτικο αστείο και αν πράγματι η είδηση είναι σωστή τότε θα καταγραφεί στα ελληνικά πολιτικά χρονικά. Ο Γ. Παπανδρέου θα πάει φέτος στη ΔΕΘ, αλλά για πρώτη φορά στην ιστορία της Έκθεσης ένας πρωθυπουργός δε θα απευθύνει ομιλία στους παραγωγικούς φορείς της πόλης και ουσιαστικά δε θα κάνει τα επίσημα εγκαίνια.

Είθισται, ο εκάστοτε πρωθυπουργός να πηγαίνει στη Θεσσαλονίκη και να αναφέρεται στην οικονομική πολιτική της κυβέρνησης για την επόμενη χρονιά. Στην προ Μνημονίου εποχή μάλιστα αυτή η πολιτική εφαρμοζόταν. Τώρα που κυβερνά η τρόικα χάθηκε και αυτό το γεγονός.

Οι διαρροές λοιπόν από την κυβέρνηση αναφέρουν ότι ο Γ. Παπανδρέου δε θα κάνει την καθιερωμένη ομιλία το Σάββατο αλλά θα γίνει κανονικά η συνέντευξη τύπου προς τους εκπροσώπους του τύπου το μεσημέρι της Κυριακής.

Άλλες κυβερνητικές πηγές ωστόσο διαψεύδουν σχετικό ρεπορτάζ που μετέδωσαν σήμερα και το Mega και η ΝΕΤ, με αποτέλεσμα να επικρατεί ένα απίθανο αλαλούμ για ένα τόσο σοβαρό θέμα, όπως η πρωθυπουργική ομιλία στην Θεσσαλονίκη

Αν πράγματι είναι τέτοιος ο σχεδιασμός του Μαξίμου τότε μιλάμε για μια δεινή ήττα της κυβέρνησης, για ένα γεγονός που απλά επισημαίνει την αρχή του τέλους της διακυβέρνησης του ΠΑΣΟΚ.

Πέρα από το γεγονός ότι είναι ασέβεια προς τους Θεσσαλονικείς, αποτελεί και απόδειξη ότι αυτή τη χώρα δεν την κυβερνά ο κ. Παπανδρέου. Τι να πει άλλωστε; Μια οικονομική πολιτική που καθορίζεται από την τρόικα δε χρειάζεται εκπρόσωπο, και ο Παπανδρέου λειτουργεί ως εκπρόσωπος της τρόικας κι όχι ως πρωθυπουργός της χώρας. Τι οικονομικές εξαγγελίες να κάνει αφού δεν έχει ούτε ένα μέτρο υπέρ του κόσμου να ανακοινώσει; Πάλι για μεταρρυθμίσεις να πει; Μπούχτισε ο κόσμος.

Η κυβέρνηση προφανώς φοβάται και τις έντονες κοινωνικές αντιδράσεις και τις διαδηλώσεις που ετοιμάζονται από εργαζόμενους μέχρι τους οπαδούς του Ηρακλή που υποβιβάστηκε. Για φανταστείτε να καίγεται η Θεσσαλονίκη και ο Παπανδρέου να μιλά στο Βελλίδειο με χιλιάδες αστυνομικούς να τον προστατεύουν.

Από την άλλη οι δεκάδες υπουργοί, υφυπουργού, γενικοί γραμματείς και παρατρεχάμενοι δεν έχουν μούτρα να εμφανιστούν στη Θεσσαλονίκη, όχι μόνο στα περίφημα… μπουζούκια της πόλης αλλά ούτε και σε σουβλατζίδικα.

Έτσι, πιθανώς να επιλέξει την εύκολη και ελεγχόμενη συνέντευξη με τους δημοσιογράφους που άλλα ρωτάνε αυτοί και άλλα απαντά ο πρωθυπουργός.

Εύγε, πάντως. Θα πρόκειται για μοναδική στιγμή στην ιστορία της ΔΕΘ και του πρωθυπουργού.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ataktos avatar
    ataktos 20/08/2011 21:42:51

    και ήταν τόσο ... καλό παιδί... χιχχι

  2. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 20/08/2011 21:44:02

    Ε, όχι, όχι...δεν είναι δυνατόν...πώς μπορεί να μας το κάνει αυτό..

    • ataktos avatar
      ataktos @ ΕΥΑ 20/08/2011 21:48:41

      αστοισε ..το παραμύθι που του έλεγε η γιαγιάκα του ...

      • ΕΥΑ avatar
        ΕΥΑ @ ataktos 21/08/2011 00:24:29

        Θεσσαλός atakte;;;
        Αν ναι, είμαστε περήφανοι που τη βάψαμε γαλάζια....!

  3. ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ avatar
    ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ 20/08/2011 21:46:27

    Στη real news δηλώνει ότι δεν πάει για πρόωρες εκλογές.
    Το θέμα όμως είναι, ποιος τον ρωτάει πια!!
    Έχει μείνει αυτός ,η τρόικα και ο συγκάτοικος του(Βαλιανάτος).
    Όλοι οι υπόλοιποι ,εχθροί και φίλοι ,ετοιμάζουν την επόμενη μέρα...

  4. Κρης avatar
    Κρης 20/08/2011 21:50:48

    πως τα καταφέρνει και κάνει σαρδάμ μόνο στα ελληνικά
    είναι απορίας αξιον.
    μέχρι και στα Σουηδικα ροδάνι πάει η γλώσσα
    h**p://www.youtube.com/watch?v=TqYWhasxYQw

    • Diamond Angel avatar
      Diamond Angel @ Κρης 20/08/2011 22:29:42

      Το παιδί έμαθε μια ξένη γλώσσα για να πάρει το ρόλο.......

  5. BlueSky avatar
    BlueSky 20/08/2011 21:57:27

    Θα μιλήσει σουαχίλι!!!

  6. jkr avatar
    jkr 20/08/2011 22:03:49

    Οι Θεσσαλονικείς για τον Ηρακλή θα διαμαρτυρηθούν;;;;
    Αν οι οπαδοί του Ηρακλή είναι περισσότεροι των υπολοίπων, καλά να πάθουν και να γίνουν πολυεθνικό κέντρο κάθε λογής συμφερόντων.

    • SAVAS avatar
      SAVAS @ jkr 21/08/2011 12:35:19

      Ας διαμαρτυρηθούν οι Θεσσαλονικείς στη Θεσσαλονίκη, ας διαμαρτυρηθούν οι Αθηναίοι στην Αθηνα, οι Πατρινοί στη Πάτρα, οι Κρητικοί στη Κρήτη, οι Λαρισαίοι στη Λάρισα, κτλ....... όλοι στο τόπο τους.... να δούμε τότε η κυβέρνηση τι θα κάνει.... Θέλουν πάλι να μαζέψουν το κόσμο σε ένα σημείο... όχι σε πολλά σημεία ταυτόχρονα.... θα διαμαρτυρηθούμε.....

  7. noname avatar
    noname 20/08/2011 22:08:20

    και ειχα μια σκασιλα αν θα μιλήσει ή δεν θα μιλήσει

  8. ataktos avatar
    ataktos 20/08/2011 22:09:24

    h..p://www.youtube.com/watch?v=TroTbsxzv2w&feature=player_embedded#!

  9. kp8 avatar
    kp8 20/08/2011 22:14:27

    Του είπαν ότι η πρόγνωση του καιρού είναι καλή για το Σεπτέμβρη και είπε να συνεχίσει το τουρ στα νησιά γιατί φέτος κολύμπησε μόνο σε πέντε και είναι τόσα ακόμη που έχει αφήσει παραμονεμένα ....

  10. sardam avatar
    sardam 20/08/2011 22:25:22

    Καλοκαιρινές διακοπές για πάντα

  11. koutarnithas avatar
    koutarnithas 20/08/2011 22:47:52

    Υπάρχει περίπτωση να ακύρωσε την ομιλία στις παραγωγικές τάξεις γιατί αυτή γίνεται μποστά σε ανθρώπους που κάθονται σε τραπέζια και τρώνε. Αυτά που υπάρχουν πάνω στα τραπέζια, σκεύη και φαγητά, μπορούν δοθείσης αφορμής να εκτοξευτούν.

  12. black sea avatar
    black sea 20/08/2011 22:49:14

    Και να μιλήσει θα καταλάβει κανείς τίποτα?

  13. Orestios avatar
    Orestios 20/08/2011 22:52:22

    Πουθενίδης θα είναι το μεσαίο του όνομα.

  14. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 20/08/2011 23:00:02

    E... δείτε τις προηγούμενες ομιλίες του (2009 και 2010) και χορτάστε...

  15. MANIA avatar
    MANIA 20/08/2011 23:00:57

    ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΣΤΕΛΝΕΙ ΣΤΟ ΒΕΛΛΙΔΕΙΟ ΤΟΝ ΑΝΤΙΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟ ΒΕΝΙΖΕΛΟ;;;
    ΑΥΤΟΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΣΑΡΔΑΜ...

    • Orestios avatar
      Orestios @ MANIA 20/08/2011 23:58:12

      Σατανικό

  16. ierofantis avatar
    ierofantis 20/08/2011 23:09:13

    Υπάρχει και το σοβαρό ενδεχόμενο να θέλει μεν ο ίδιος να μιλήσει, αλλά να έχουν λάβει μηνύματα στο ΠΑΣΟΚ, ότι δεν θα εμφανιστεί κανένας για τον ακούσει...!

    Εκεί είναι η μεγάλη ξεφτίλα!

  17. vaggelis avatar
    vaggelis 20/08/2011 23:44:11

    θα μας πει λεφτα υπαρχουν και θα δοθουν αυξησεις σε μισθους και συνταξεις πανω απο το πληθωρισμο τα ξερουμε αυτα τι αλλο να πει

  18. Χρήστος avatar
    Χρήστος 20/08/2011 23:49:27

    "Πέρα από το γεγονός ότι είναι ασέβεια προς τους Θεσσαλονικείς,"

    Χειρότερη ασέβεια από το να βγει και να μας πει ένα κάρο χαζομαρίτσες;

  19. The Saint avatar
    The Saint 20/08/2011 23:55:03

    Αν τελικά προχωρήσει σε εκλογές, τότε θα σημαίνει ότι το έργο του (αυτό που του είπαν τα αφεντικά του να κάνει) το επιτέλεσε, και άρα ήρθε η ωρα να φυγει...

  20. Αντρίκος avatar
    Αντρίκος 21/08/2011 00:01:47

    Απλά έχει κατάλαβει πώς η σιώπη είναι η καλύτερη σύμβουλος γι'αυτόν γιατί όποτε ανοίγει το στόμα του...

  21. ΑΓΡΟΤΗΣ avatar
    ΑΓΡΟΤΗΣ 21/08/2011 00:32:52

    Άν μεταφέραμε την έκθεση σ'ενα ακριτικό νησί? Θα το σκεφτεί?

    • juliet avatar
      juliet @ ΑΓΡΟΤΗΣ 21/08/2011 09:08:55

      Στην Εύβοια ,έχει πιστό ακροατήριο....πλοία να μεταφέρουμε τον κόσμο τσάμπα υπάρχουν,λες να ζητηθούν χρήματα;Αυγά θα σας δώσει ο Τάσσος από το χωριό....
      Ολα καλά στο πράσινο νησί;

      • ΑΓΡΟΤΗΣ avatar
        ΑΓΡΟΤΗΣ @ juliet 21/08/2011 11:55:02

        Καλημέρα juliet. όλα είναι τέλεια.... μιας και οι μεν και οι δε έχουν φροντίσει τόσο πολύ το νησί. Δεν βαριέσαι όμως έχουμε φυσικές ομορφιές. Όσο για τα πλοία δεν τα χρειαζόμαστε ..... ας περάσουν όλοι από την ψηλή γέφυρα - ξέρεις βέβαια ποιός έχει κάνει τα εγκαίνια - και δεν ξέρεις τι μπορεί να γίνει.

  22. ΓΙΑΝΝΑ avatar
    ΓΙΑΝΝΑ 21/08/2011 00:36:03

    Κρίμα, στη ΔΕΘ περιμέναμε νέα, κεφάτα και πιο ξεκαρδιστικά σαρδάμ. Προς το παρόν γελάμε με το "αξιόπουστα". Ελπίζω να είναι προσεχώς κοντά μας, αυτός ο μέγας γλωσσοπλάστης και βαθύς γνώστης της ελληνικής γλώσσας για να μας χαρίσει απλόχερα και ακομπλεξάριστα το γέλιο.

    • danaos avatar
      danaos @ ΓΙΑΝΝΑ 21/08/2011 00:48:25

      Αμά πια ρε Γιάννα!Από όλη τη λογοτεχνική του ρητορεία το "αξιόπουστα" συγκράτησες; Πάλι καλά που δεν έκανε αναστροφή των συμφώνων στ σε τσ!!!

      • Dee Jay Stelios avatar
        Dee Jay Stelios @ danaos 21/08/2011 12:43:38

        Είσαι το κάτι άλλο....

        • danaos avatar
          danaos @ Dee Jay Stelios 21/08/2011 14:22:53

          Γεια σου συνάδελφε DJ.

          • Dee Jay Stelios avatar
            Dee Jay Stelios @ danaos 22/08/2011 13:33:29

            Γεια σου σε σένα αδερφέ,αν και είμαστε σε διαφορετικά πολιτικά στρατόπεδα,σε πάω γιατί έχεις χιούμορ

          • danaos avatar
            danaos @ Dee Jay Stelios 23/08/2011 00:48:54

            Στο ίδιο στρατόπεδο είμαστε σε διαφορετικό μετερίζι.Σκοπός ένας:Να φύγει η πράσινη γλίτσα. Αποπασοκοποίηση και μετά τα βρίσκουμε. Το χιούμορ δουλεύει με πομποδέκτη!!!

          • danaos avatar
            danaos @ danaos 23/08/2011 01:07:42

            Συμπληρωματικά:Το διαφορετικό μετερίζι είναι ότι εγώ είμαι παλιός dj ενώ εσύ καινούριος. Άρα με διαφορετική μουσική διασκεδάζουμε και ξεσηκώνουμε τον κόσμο!

    • firiki2010 avatar
      firiki2010 @ ΓΙΑΝΝΑ 21/08/2011 13:34:57

      Το χειρότερο δεν είναι τα σαρδαμ. Ούτε η μετριώτατη γνώση της Ελληνικής γλώσσας. Το δραματικό είναι ότι όταν πριν από κάτι μήνες "του την έπεσαν" στην Βουλή για μια αποτυχημένη χρήση της έκφρασης "εξ απαλών ονύχων" έφερε ως δικαιολογία το " είμαι Ελλην της διασποράς"!

  23. mhtsos karditsa avatar
    mhtsos karditsa 21/08/2011 00:47:11

    καλα δεν το καταλαβατε ακομη οτι ο ανθρωπος εχει παραδωσει. μονο τα τυπικα μενουν οι εκλογες. και ας λεει αυτος οτι δε θα παει σε εκλογες. οσο περισσοτερο μενει στην εξουσια και οσο περναει ο καιρος τοσο και το αγγουρι μεγαλωνει.
    αλλα επειδη εκει στο πασοκ εχουν μεσα τους το ενστικτο της αυτοσυντηρησης κατι θα σκαρφιστουν για να διασωθουν .ισως το δακτυλιδι στον πολιτικο βλακα βαγγελη που τα εχει ολα και συμφερει.

  24. φωνη avatar
    φωνη 21/08/2011 00:48:00

    Κάποτε έλεγε που είναι ο κ.Καραμανλής; Γιατί δε βγαίνει να μιλήσει; Που τον κρύβετε;;;
    Ήρθε η ώρα του. Που είναι ο κ.Παπανδρέου; Γιατί δε βγαίνει να μιλήσει; Που τον κρύβετε;;;

    • juliet avatar
      juliet @ φωνη 21/08/2011 09:11:16

      Φωνή,δεν τον κρύβουνε....κρύβεται.

    • Dee Jay Stelios avatar
      Dee Jay Stelios @ φωνη 21/08/2011 12:45:02

      Ολα εδώ πληρώνονται φίλε,θα τα λουστεί όλα κανανικά και με το νόμο.....

  25. blue nile avatar
    blue nile 21/08/2011 04:12:25

    ...το χρονικό ενός προαναγγελθέντος θανάτου...

  26. spiros avatar
    spiros 21/08/2011 07:04:37

    Λοιπόν τέλος η χαρά.... Νέα απόφαση μετά από αφόρητες πιέσεις είναι να απευθύνει "χαιρετισμό" ,( τί είδους δεν κατέχω), στου παραγωγικούς φορείς. Άρα προσπαθήστε να βρείτε σενάρια τι συνέβη στο ενδιάμεσο. Οι σταθμοί που το ανακοίνωσαν .......... πώς χαρακτηρίζονται; Μήπως ήταν δάκτυλος του τρομερού Μπένυ; η Εξυχνίαση του "εγκλήματος" δεν θα αργήσει. ΣΑΜΙΝΑ

  27. spiros avatar
    spiros 21/08/2011 07:06:03

    Η "χαρά" αντικαθίσταται με "στενοχώρια".

  28. juliet avatar
    juliet 21/08/2011 09:16:00

    Κάνει τέτοια ο Μπένυ; δολιοπλόκος;ντροπή....συνταγολόγος είπατε είναι;συνταγματολόγος .Το ίδιο είναι συνταγές ο ένας για τη σωτηριά του πόνου,συνταγές και ο άλλος για τη σωτηρία της(του) ....,ότι θέλετε συμπληρώνεται.

  29. Δημήτριος Κοκκαλάκης avatar
    Δημήτριος Κοκκαλάκης 21/08/2011 09:50:55

    Αρκεί να είναι ο μόνος πολιτικός αρχηγός που δεν θα μιλήσει, δηλ. να μη βρεί μιμητές στη "καινοτομία".

    • juliet avatar
      juliet @ Δημήτριος Κοκκαλάκης 21/08/2011 10:31:24

      Καλημέρα,αν βρει μιμητές παύει να είναι'' καινοτομία'' και γίνεται της ''μόδας'',αλλοστε την πατέντα την έχει κατοχώσει στο ΥΠ.ΑΝ .

      • Δημήτριος Κοκκαλάκης avatar
        Δημήτριος Κοκκαλάκης @ juliet 21/08/2011 14:54:52

        Καλησπέρα! Τέτοιες μόδες να λείπουν.

  30. ΜΠ avatar
    ΜΠ 21/08/2011 11:24:24

    Η Διοίκηση της ΔΕΘ να καλέσει το Σαμαρά να κάνει τα εγκαίνια ! Την εμποδίζει κανείς να το κάνει;; Αν ο ΓΑΠ πει δεν εγκαινιάζει, η ΔΕΘ να καλέσει τον Πρόεδρο της Αξιωματικής Αντιπολίτευσης να παραστεί και να εγκαινιάσει. Κι εκεί να παρουσιάσει το πρόγραμμα των εκλογών που έρχονται ! Τόσο απίθανο σας φαίνεται ότι μπορεί να συμβεί;;; Εδώ ζούμε στιγμές απίστευτες με την κυβέρνηση της Ακυβερνησίας. Για προτείνετέ το και σκεφτείτε το σοβαρά. Είναι ώρες ευθύνης αυτές και πρέπει να αντιδράσουμε όλοι ανάλογα.
    Ξεχάστε τα στεγανά τύπου "ο Πρωθυπουργός εγκαινιάζει τη ΔΕΘ". Τη ΔΕΘ να την εγκαινιάζει αυτός που έχει να πει ουσιαστικά πράγματα, και όχι εξαγγελίες για κατανάλωση, και η διοίκηση της ΔΕΘ να κρίνει στο εξής τον κύριο ομιλητή των εγκαινίων της και να τον επιλλέγει ανεξάρτητα.

  31. Orestios avatar
    Orestios 21/08/2011 12:04:19

    Στη ΝΕΤ θριαμβολογούν ήδη.
    Θα φέρει την ανάπτυξη τώρα ο Παπανδρέου.

    Την βρήκε στην παραλία????

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ Orestios 21/08/2011 12:07:43

      Στα Ζωνιανά!

  32. Gregt avatar
    Gregt 21/08/2011 12:17:08

    Το κάνει για να τον παρακαλέσουμε.

  33. Krax avatar
    Krax 21/08/2011 12:25:26

    Τιτανικός το ΠΑΣΟΚ...Πανικός στο Μαξίμου!!!
    Φοβούνται για σοβαρά επεισόδια και αποδοκιμασίες έξω από το Βελλίδειο...
    Σκέφτονται να δώσει μόνο τη συνέντευξη τύπου...
    Μπορεί να το δούμε κι αυτό...Να μη μιλήσει ο ΓΑΠ στη ΔΕΘ!!!.

  34. η Dimi avatar
    η Dimi 21/08/2011 12:37:13

    «Το Εθνος μπορεί να επιβιώσει με τους φιλόδοξους και με τους ανόητους ακόμα. Ομως δεν μπόρεσε ποτέ ν’αντέξει την «εκ των έσω» προδοσία.

    Ο προ των πυλών εξωτερικός εχθρός είναι λίγότερο επίφοβος επειδή, είναι γνωστός και κρατάει ανοιχτά τη σημαία του. Ομως, ο «εκ των έσω» προδότης, κινείται δόλια εντός της πόλεως ανεμπόδιστος. Οι ψίθυροί του καθησυχαστικοί, σαν το θρόϊσμα των φύλλων, διαδίδονται σε δρόμους και σε μέγαρα από την ίδια τη κυβέρνηση.

    Ο «εκ των έσω» προδότης δεν φαίνεται ότι είναι προδότης. Φοράει ανθρώπινο πρόσωπο. Μιλάει σε τόνους ήπιους και ακούει με προσοχή τα επιχειρήματα των ανυποψίαστων θυμάτων του. Και κάνει ο ίδιος εκκλήσεις γιά τη πάταξη της ατιμίας που φωλιάζει βαθειά μέσα στις ψυχές των ανθρώπων.

    Ο «εκ των έσω» προδότης σαπίζει τη ψυχή του Εθνους. Κρυφά και ως άγνωστος τη νύχτα, υπονομεύει και αποδομεί τους πυλώνες του Εθνους. Μολύνει το πολιτικό Σώμα έτσι ώστε αυτό, να μη μπορεί πλέον ν' αντισταθεί.
    Ενας δολοφόνος είναι λιγότερο επικίνδυνος απ’αυτόν.
    Ο «εκ των έσω» προδότης είναι η πανούκλα του Εθνους».

    ~Μarcus Tullius Cicero (106-43 π.Χ):
    Αρχαίος Ρωμαίος πολιτικός, νομικός, ρήτωρ, φιλόσοφος

    (απόδοση: η Dimi)

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ η Dimi 21/08/2011 12:49:00

      Εκπληκτικό!

    • Orestios avatar
      Orestios @ η Dimi 21/08/2011 14:16:54

      +1000 Dimi

    • η Dimi avatar
      η Dimi @ η Dimi 21/08/2011 17:45:58

      Πολύ αγαπητοί μου Εύα, Ορέστιε, Διαμαντένιε Αγγελε, Σάς Ευχαριστώ Θερμά!

    • juliet avatar
      juliet @ η Dimi 21/08/2011 17:52:53

      Eξοχο και δυστυχώς επίκαιρο.

      • η Dimi avatar
        η Dimi @ juliet 21/08/2011 19:09:08

        Αγαπητή μου Juliet, έτσι ακριβώς.

  35. Dee Jay Stelios avatar
    Dee Jay Stelios 21/08/2011 12:47:50

    Μπορεί να πάει να μιλήσει καλύτερα στο Δελφινάριο,εδώ που τα λέμε είναι ο καλύτερος κωμικός της γενιάς του.....

    • φωνη avatar
      φωνη @ Dee Jay Stelios 21/08/2011 12:59:51

      λολ

    • juliet avatar
      juliet @ Dee Jay Stelios 21/08/2011 14:01:33

      Και το έργο;'' ο καραγκιόζης πρωθυπουργός και τα κολητήρια υπουργοί '' και ουρές .....θα χ.....ουμε στα ευρώ.

  36. promitheas avatar
    promitheas 21/08/2011 13:05:40

    Λάθος το θέτετε αν μιλήσει ή άν δεν μιλήσει. Απλώς θα αναγνώσει (με δυσκολία) ότι του έχουν γράψει στο χαρτί. Ας τον ρωτήσετε μετά τί είπε το πιο πιθανό να μην ξέρει.

  37. Loukoulos avatar
    Loukoulos 21/08/2011 13:39:13

    Παπουτσια, χρειαζονται πολλα παπουτσια, απο εκεινα τα αρβυλα με τα καρφια.
    Αλλωστε θα ειναι κι' ο Παπουτσης εκει.

    • Dee Jay Stelios avatar
      Dee Jay Stelios @ Loukoulos 22/08/2011 14:07:58

      Αυτός ο Πραπαβέσης πως τον λέγανε,τελικά ήτανε πολύ προχώ....

  38. greekboy avatar
    greekboy 21/08/2011 13:46:53

    Τα σχολια περισσευουν για το ατομο. Μας εχει ολους γραμμένους και ετοιμαζεται για μινι διακοπες στην Κρήτη (2750 την ημερα τουλαχιστον). Ποιος τα πληρωνει? Ο ιδιος? Τα δικαιολογεί το εισοδημα του? Οχι.

    https://gc.synxis.com/rez.aspx?Hotel=51858&Chain=12444&locale=en-US

    Τον νοιαζει τι θα πει ή εαν θα αντιδρασει ο κοσμος? Οχι! Απλως εχει την αποικιοκρατικη αντίληψη και κανει οτι θελει. Η ελιτ και οι υπόλοιποι. Εμεις κανουμε θυσίες. Αυτός?

  39. Thimm avatar
    Thimm 21/08/2011 14:08:42

    Για τον ΓΑΠ Πασοκ & όοοοοοοοοοολα τα υπόλοιπα
    Πλάθω πλάθω κουλουράκια
    με τα δυο μου τα χεράκια

  40. Diamond Angel avatar
    Diamond Angel 21/08/2011 16:20:12

    Μπράβο Dimi και γι΄αυτή την ανάρτηση!!!!!!

  41. JTSANAS avatar
    JTSANAS 21/08/2011 16:40:01

    ΔΥΣΤΥΧΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ κ. ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟ ( κ. στον Τιτλο ) απο την αρχη περιμεναμε τα παντα , τα γνωριζαμε διοτι απο τοτε που επειρε το δακτυλιδι ( το διαβασατε ειπε οτι εμεις δεν δινουμε ουτε παιρνουμε δακτυλιδια!!?? ) για την αρχηγηγια του κομματος του γνωριζαμε τι πας περιμενει !!διοτι οπως και να το κανουμε ηταν Πρωθυπουργος εν αναμονη ( ας οψονται οι ΝΤΑΒΑΤΖΗΔΕΣ που με το ετσι θελω και το Ελληνικο του φιλοτιμο ο Κ.Κ. πηγε σπιτι του - για την αποπειρα δεν διαβαζω κατι ? δεν συμφαιρει τους ΝΤΑΒΑΤΖΗΔΕΣ ) , διαβαζοντας και ακουγοντας να λεει ο ΓΑΠ οτι ειναι Ελλην του Εξωτερικου - Παιδι πατερα Μεταναστη εργαζομενος στο Πιλοφορι στο μυστρι , μονον την ΛΟΥΛΟΥ δεν εκανε ! και γι'αυτο τα Ελληνικα του δεν ειναι Καλα , μηπως μπορειτε να μου πει καποιος ΕΧΕΙ ΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΑΥΤΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΑΔΕΛΦΙΑ ΤΟΥ ΤΗΝ ΜΗΤΕΡΑ ΜΑΣ ΠΑΤΡΙΔΑ Η' λογω μεταναστευσης απηλλαγη ??

  42. juliet avatar
    juliet 21/08/2011 22:39:52

    Την υπηρετούν τώρα!!!!!!!!!και επι πληρωμή,τον πληρώνουμε για να μας πουλήσεις σε καλή τιμή αλλά αυτός μας ξεπουλά όσο -όσο .

  43. Σ.τ.γ.θ avatar
    Σ.τ.γ.θ 21/08/2011 22:57:26

    Γιατί μου έρχεται στον νου το τραγούδι της Σοφίας Βέμπο που λέει ...να κιαν μ είδανε , κι αν δεν μ είδανε...

  44. Αnantam-Papantam avatar
    Αnantam-Papantam 22/08/2011 21:11:34

    Γιατί έμεινε και κανένα άλλο ψέμα για να μας πει.
    Τα έχει πει όλα νομίζω..