#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
26/05/2010 07:33
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Θα κόψουν και τις συντάξεις χηρείας και για γυναίκες κάτω των 50;



Το συμπέρασμα που βγήκε από την χθεσινή συνέντευξη τύπου του Ανδρέα Λοβέρδου είναι ότι ο άνθρωπος δεν έχει ιδέα από το Ασφαλιστικό. Επίσης, ότι προσπαθεί -και εν πολλοίς τα καταφέρνει – να γίνει πιστευτός στον κόσμο χρησιμοποιώντας τακτική... Νίκου Ξανθόπουλου. Δηλαδή παραθέτουμε το πρόβλημα, κινδυνολογούμε λέγοντας με δραματικούς τόνους πόσο κατεστραμμένοι είμαστε και έτσι, αποποιούμαστε των ευθυνών μας και παίρνουμε σκληρά μέτρα.

Κατ' αρχάς η “κωλοτούμπα” της κυβέρνησης σχετικά με το αν ήταν επιστολή με απαιτήσεις του ΔΝΤ ή υπήρχαν στο μνημόνιο που είχε υπογραφεί, καλύτερα να μην σχολιαστεί. Ο κ. Λοβέρδος λειτούργησε τη Δευτέρα στον ΑΝΤ1 ως “λαγός” των αντιλαϊκών μέτρων που έρχονται σύντομα, έστω κι αν σήμερα διαψεύδονται. Διότι τι να πει κανείς όταν υπάρχει έστω και πρόθεση να κοπούν οι συντάξεις χηρείας για όσες γυναίκες είναι κάτω από 50 ετών.

Με λίγα λόγια αν μια γυναίκα κάτω από 50 με 3 παιδιά ανήλικα χάσει τον άνδρα της, δεν θα πάρει
“σάλιο” από τα χρήματα που πλήρωνε επί χρόνια ο σύζυγός της στα ταμεία.

Το δεύτερο δείγμα ασχετοσύνης έχει να κάνει με τις... γιαλαντζί απειλές στους φαρμακοβιομήχανους και τους προμηθευτές. Τους είπε ότι θα κηρύξει στάση πληρωμών αν δεν μειώσουν τις τιμές.

Και αυτός, μαζί με την Ξενογιαννακοπούλου τι έκαναν για να σώσουν τα ταμεία και το κράτος μειώνοντας τις δαπάνες των νοσοκομείων; Είναι αλήθεια ότι το πρώτο τετράμηνο 2010 καταγράφηκε ραγδαία αύξηση της φαρμακευτικής δαπάνης και μόνο τον Απρίλιο υπήρξε ελαφρά μείωση, η οποία ούτως ή άλλως συμβαίνει κάθε χρόνο αφού μειώνονται και οι ασθένειες;

Επίσης, είναι αλήθεια ότι χρωστούν τα νοσοκομεία πάνω από 3,5 δισ. στις φαρμακευτικές εταιρείες και πάνω από 5 δισ. στους προμηθευτές;

Αντί να κάνει λεονταρισμούς μήπως πρέπει να πάρει μέτρα τσακίζοντας τα “πιράνχας” που λυμαίνονται το δημόσιο χρήμα στα νοσοκομεία;

Όλο λόγια και στόχους θέτουν, αλλά τελικά την αδυναμία τους να κάνουν περικοπές εκεί που πρέπει θα την πληρώνουν οι ασφαλισμένοι είτε μένοντας ακάλυπτοι είτε βλέποντας να μειώνονται οι συντάξεις τους επειδή δεν είναι σε θέση να σπάσουν το απόστημα, υπόσχεση που έδωσαν προκειμένου να εκλεγούν.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. socrates avatar
    socrates 26/05/2010 07:38:54

    Στο πασόκ αποτελεί παράδοση ο θεσμός του τηλε-υπουργού.
    Εάν ο Λοβέρδος δεν είχε το έμφυτο υποκριτικό του ταλέντο δεν θα ήταν στη θέση αυτή.
    Το θέμα δεν είναι τωρινό και δεν είναι ο πρώτος ούτε και θα είναι ο τελευταίος θεατρίνος στην πολιτική μας ζωή.
    Όσο ο κόσμος συνεχίζει να παίρνει στα σοβαρά την τηλεόραση, τα τηλε-μπουμπούκια σαν το Λοβέρδο θα συνεχίζουν να ανθίζουν.

  2. Ο ΑΝΩΝΥΜΟΣ avatar
    Ο ΑΝΩΝΥΜΟΣ 26/05/2010 08:38:33

    ΡΕ ΠΑΛΊΟ ΞΕΦΤΙΛΕΣ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ ΠΑΤΕ ΝΑ ΚΟΨΕΤΕ ΤΙΣ ΣΥΝΤΑΞΕΙΣ ΧΗΡΕΙΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΝΤΡΕΠΕΣΤΕ ΟΛΟΙ ΣΑΣ.ΤΙ ΘΑ ΠΕΙΤΕ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑΝ ΤΟ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥΣ Η ΤΗΝ ΜΗΤΕΡΑ ΤΟΥΣ. ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΝΘΡΩΠΟ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΥΤΟ, ΕΧΕΤΕ ΧΑΣΕΙ ΚΑΘΕ ΕΝΝΟΙΑ ΑΝΘΡΩΠΙΣΜΟΥ. ΦΥΓΕΤΕ ΟΣΟ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΓΙΑΤΙ ΔΙΑΛΥΕΤΑΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΣΑΣ.

  3. amartolos avatar
    amartolos 26/05/2010 09:58:16

    Να μαζευουμε απο σημερα κιολας πισσα και πουπουλα γιατι αργοτερα δεν θα τα βρισκουμε. Θα ειναι ειδος εν ανεπαρκεια, ολοι θα θελουν να πισσαρουν τους πολιτικους και δεν θα βρισκουν υλικο. Μαζεψτε πισσα απο τις παραλιες και πουπουλα από τις πτηνοτροφικες μοναδες...

  4. GreenHorses avatar
    GreenHorses 26/05/2010 12:29:35

    Πέστε μου ότι θα κόψουν και στις χηρείας πιλότων, σωμάτων ασφαλείας, γυναικών με ανήλικα;

    Το σοσιαλισμό τους μέσα.

    σοσιαλισμός ή βαρβαρότητα ή μπουγατσοτυρόπιτα;

  5. Γιάννης Σ. avatar
    Γιάννης Σ. 26/05/2010 13:11:31

    Συγχωρέστε με, αλλά αυτό το θέμα τις συντάξεις δεν το πολυκαταλαβαίνω. Μακριά από εμένα η απολογητική για τον Λοβέρδο, αλλά και σε άλλες χώρες υπάρχουν χήρες και ορφανά. Δεν παίρνουν οικονομική βοήθεια επ' άπειρον. Παίρνουν επιδόματα για όσο καιρό χρειάζεται, είναι άνεργες δηλαδή. Αν τα πάρουν κι αυτά, αφού υπάρχουν κριτήρια. Αν, χτύπα ξύλο, μια γυναίκα χάσει τον άντρα της στα 40 και έχει 10χρονο παιδί, δεν είναι ανίκανη να δουλέψει. Φυσικά να βοηθηθεί όπου χρειάζεται, για ένα εύλογο χρονικό διάστημα και ειδικά όσο το παιδί είναι ανήλικο. Από εκεί και πέρα, δεν υπάρχει λόγος να αποτελεί παράσιτο. Πρέπει να γίνει ενεργό μέλος.

    • Κατερινα avatar
      Κατερινα @ Γιάννης Σ. 24/03/2015 10:38:27

      Πρωτα απο ολα εισαι ασυγχωρητος που αποκαλεις παρασιτο, μια χηρα που εχει χασει τον αντρα της στα 29 της,με δυο μικρα παιδια και ενα σωρο χρεη,δανεια και ανεργη,εναν αντρα που δουλευε στα λαγουμια του μετρο για 5 χρονια φτυνοντας αιμα απο τα χημικα που χρησιμοποιουσανε και τις κρατησεις που του κανανε 800 ευρω το μηνα λογω ανθυγυεινης καταστασης.Τωρα που ειμαι 39 και εχω ενα παιδι που σπουδαζει και ενα που εστειλα φανταρο εγω δεν δικαιουμαι την συνταξη του αντρα μου,εγω και τα παιδια μου?Και ειμαι παρασιτο?Δουλευοντας και παιρνοντας τον ψωρομισθο των 400 ευρω καθαριζοντας σκαλες???Αυτο που ειπες εξαρχης τι ωραια το ειπες,ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ,συγχαρητηρια για το σκεπτικο σου,παρασιτα ειναι καποιοι αλλοι και αν εχεις μυαλο θα επρεπε να ξερεις ποιοι ειναι....ΛΥΠΑΜΑΙ

  6. σερτης avatar
    σερτης 26/05/2010 13:15:46

    ΦΤΥΣΤΕ ΤΟΥΣ.....ΚΑΙ ΞΕΡΕΤΕ ΓΙΑΤΙ
    Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΝΟΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ.....ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΤΩΡΑ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΕΝΟΣ ΠΙΛΟΤΟΥ.......ΠΟΥ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΝΕΑΡΑ....

    ΑΙΣΧΟΣ ΝΤΡΟΠΗ

    ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΙΛΟΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΤΗΝ ΑΤΥΧΙΑ ΠΡΙΝ ΤΑ 50 ΤΗΣ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΘΕΣΗ

    ΑΙΣΧΟΣ ΝΤΡΟΠΗ
    ΠΡΟΔΟΤΕΣ

    ΣΑΝ ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΕΣΤΕ ΝΑ ΚΟΒΕΤΕ ΤΗΝ ΣΥΝΤΑΞΗ ΤΩΝ ΠΙΟ ΕΥΠΑΘΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΝΟΜΗΣΟΥΝ ΟΙ ΝΤΑΒΑΤΖΗΔΕΣ

    ΑΙΣΧΟΣ, ΑΙΣΧΡΟΙ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΔΕΣ

  7. ΚΥΡΑ avatar
    ΚΥΡΑ 26/05/2010 17:13:39

    ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΣΤΟ ΓΙΑΝΝΗ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΧΩΡΕΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ
    ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΧΗΡΑ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΑ 50 ΧΩΡΙΣ ΠΑΙΔΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΩ Η ΣΥΝΤΑΞΗ ΧΗΡΕΙΑΣ ΘΕΩΡΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΑΧΕΙΟ ΠΟΥ ΤΟ ΚΕΡΔΙΣΕ Η ΧΗΡΑ Η Ο ΧΗΡΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΣΤΕΡΗΣΟΥΝ ΝΑ ΣΚΕΦΘΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΣΑΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΤΑΡΑΖΟΥΝ ΗΔΗ ΤΑΡΑΓΜΕΝΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΜΟΙΡΑ ΖΩΕΣ ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΕΛΕΟΣ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ
    ΕΓΩ ΠΛΕΟΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΟΙ ΣΥΝΤΑΞΕΙΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 500 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΙ ΟΙ ΜΙΣΘΟΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 1000 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΙ Η ΠΕΡΙΘΑΛΨΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΤΟΜΙΚΗ ΑΦΟΥ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΣΩΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΠΩΣ ΣΑΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΣΑΝ ΙΔΕΑ??
    ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΤΟ ΚΑΘΕ ΣΥΝΑΦΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΤΗΝ ΟΥΡΑ ΤΟΥ ΜΕ ΠΡΩΤΗ ΔΙΔΑΞΑΣΑ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΤΟΥς ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΥς ΤΟΥς ΔΙΚΑΣΤΙΚΟΥς ΤΟΥς ΥΠΑΛΛΗΛΟΥς ΤΗΣ ΒΟΥΛΗς ΤΟΥς ΒΟΥΛΕΥΤΕς ΤΟΥς ΤΕΛΩΝΕΙΑΚΟΥς9(βλ ΔΕΗ) ΤΟΥς ΕΦΟΡΙΑΚΟΥς ΤΟΥς ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΥΣ ΤΟΥς ΜΗΧΑΝΙΚΟΥς ΤΟΥς ΔΙΚΗΓΟΡΟΥς ΤΟΥς ΥΠΑΛΛΗΛΟΥς ΤΗς ΔΕΗ ΤΟΥς ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΟΥς......
    ΑΦΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΘΑΥΜΑΤΑ ΑΥΤΗ Η ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΑΣ ΜΑΣ ΑΝΑΣΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥς ΑΝΔΡΕς ΜΑΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΑΓΚΗ ΑΠΟ ΤΑ ΨΙΧΟΥΛΑ ΤΩΝ ΣΥΝΑΤΑΞΕΩΝ ΧΗΡΕΙΑΣ ΠΟΥ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥς ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΥΝΑΦΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΣΤΟ ΚΟΛΩΝΑΚΙ

    • Eastrader avatar
      Eastrader @ ΚΥΡΑ 26/05/2010 18:09:08

      Μπραβο Κυρια μου.Ετσι ακριβως.

    • ενα ορφανο παιδι avatar
      ενα ορφανο παιδι @ ΚΥΡΑ 26/06/2010 15:22:37

      Ως ενα ορφανο παιδι απο τα 11 του συμφωνω και παλι συμφωνω με την κυρια πανω. Αν υπαρχω σημερα,και σπουδαζω το οφειλω στην πολυ μικρη συνταξη που παιρνουμε απο το τοτε που χασαμε τον πατερα μου. ΔΕΝ ΘΕΩΡΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΥΧΕΡΟ Η' ΚΑΛΟΠΕΡΑΣΑΚΙΑ που εζησα με αυτη τη συνταξη εγω, η μανα μου και η αδελφη μου. Εαν ενα κρατος φτανει στο σημειο να καταργει συνταξεις χηρειας παει να πει οτι εχει πτωχευσει ηδη. Αλλα, οταν μια χωρα ξωδευει 50000 ευρω για να γεμησει με αμμο εναν πεζοδρομο στο Λονδινο για να διαφημησει τον τουρισμο ή 1 εκ. ευρω για να φτιαξει γηπεδο σε ενα χωριο για να παιζει η τοπικη ομαδα ποδοσφαιρου που παιζει στην 3η ερασιτεχνικη κατηγορια,(και χιλιαδες τετοιες περιπτωσεις σπαταλης) ειναι αν μη τι αλλο ΝΤΡΟΠΗ να μιλαει κανεις για περικοπη στις συνταξεις χηρειας των 5000-7000 ευρω το χρονο. Εαν δεν μπορουν να βρουν αλλη λυση για να βρουν τα λεφτα να σηκωθουν να φυγουν.Και για οσους λενε οτι ''ειναι αδικο να παιρνει μια νεα χηρα με παιδια συνταξη χηρειας, μπορει να δουλεψει'' απλα ευχομαι να μη βρεθουν στη θεση ενος ορφανου ή μιας χηρας. Η ζωη ειναι πολυ πιο σκληρη απο τη λογικη.

  8. ΣΟΦΙΑ avatar
    ΣΟΦΙΑ 26/05/2010 19:40:50

    Δεν πρόκειται να τις κόψει και θα ανακουφιστούν όλοι ξεχνώντας ότι σιγά σιγά, απααλά απαλά μας τα κόβει όλα!!! Είναι καταπληκτική η τακτική του Λοβέρδου!!!

  9. Γιαννης Β. avatar
    Γιαννης Β. 28/05/2010 12:01:27

    Επειδή και εμενα πέθανε ο πατέρας μου σε ηλικία 60 ετών η μάνα αυτήν την στιγμή παίρνει 700 e το μηνα ... με την άποψη του γιάννη πιο πάνω η μάνα μου που είναι 48 ετών ζει εισβάρος τον άλλον? ο πατέρας μου μέχρι τα 60 πλήρωνε το τεβε του και άμα ζούσε θα ήταν εκείνος στην σύνταξη ήδη με πολύ παραπάνω από 700 e ... δηλαδή η μάνα μου χωρίς την σύνταξη τι θα τις πω μάνα πήγαινε ώρες δουλειά τώρα στα 48 σου .... οποιος ακουμπήσει τις σύνταξις χηρείας να του κοπεί το χέρι από την ριζα... ξεφτίλες έχετε φάει όλα τα λεφτά του έλληνα πολίτη και τώρα ζητάτε κιάλα για να κυκλοφορείτε με τις μερτσέντες σας και τις βιλάρες σας εσείς και εμείς να προσπαθούμε να βγάλουμε τον μηνα μας με τα χίλια ζοργία...

  10. ΜΑΡΙΛΕΝΑ avatar
    ΜΑΡΙΛΕΝΑ 28/05/2010 12:07:40

    ΝΑ ΔΩΣΩ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟ ΓΙΑΝΝΗ ΕΊΜΑΙ ΧΗΡΑ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 50 ΕΔΩ ΚΑΙ 7 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ 10 ΧΡΟΝΩΝ ΄ΚΑΙ ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΚΟΨΟΥΝ ΤΗΝ ΣΥΝΤΑΞΗ ΔΕΝ ΤΑ ΠΛΗΡΩΣΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ. ΠΕΘΑΝΕ 40 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΕΙΧΕ 7.500 ΕΝΣΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΤΗΣ, ΑΝ ΖΟΥΣΕ ΘΑ ΔΟΥΛΕΥΕ ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ, ΔΕΝ ΖΗΤΑΕΙ ΕΛΕΗΜΟΣΥΝΗ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΑΞΙΟΠΡΕΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΣ ΠΡΟΣΦΕΡΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΗΣ ΠΡΟΣΦΕΡΩ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΤΗΣ ΑΝ ΖΟΥΣΕ.

  11. κρεμάλα avatar
    κρεμάλα 28/05/2010 12:56:55

    Οι χήρες πληρώνονται απ' τις εισφορές των συζύγων τους. Δεν είναι τόσο ηλίθιες όσο ο Λοβέρδος νομίζει, να χαρίσουν τους κόπους της οικογένειάς τους στο "ελληνικό κράτος" για να πληρώνει ασθενοφόρα να μεταφέρουν τον Λοβέρδο να φτιάξει το κωλάντερό του στο νοσοκομείο της αρεσκείας του (http://www.tovima.gr/default.asp?pid=2&ct=1&artid=324036&dt=05/04/2010).

  12. ρενε avatar
    ρενε 28/05/2010 20:42:24

    ευχομαι να μη γινει ποτεεεεεεεεεε κατι τετοιο εχω χασει το πρωτο μου ξαδερφο αφησε δυο μωρα 5 και 1 ετουσ η γυναικα του παλευει με 470 ευρω συνταξη ....15 χρονια δουλευε ο ξαδερφοσ μου .....ηταν 39 ετων ........πωσ θα δουλεψει αυτη η κοπελα που θα αφησει τα μωρα ...τι λετε ?? ελπιζω αυτο οτι ειναι αστειο ........δε θελω ουτε να το σκευτομαι ελεοσ ////παρτε και αλλο απο εμασ οχι τισ χηρεσ δε το δεχομαι αυτο πρεπει ολοι να ξεσηκωθουμε

  13. ΙΣΜAΗΛ avatar
    ΙΣΜAΗΛ 29/05/2010 01:09:41

    To kratos mas douleuei kanonika theloyn na ta kopsoun ola.Ante kai dextikame tis perikopes ston 13 kai 14 mistho.Apo tis kaimenes tis ginekes pou exoun xasei tous antres tous kai exoun mini me mikra pedia ti theloun.--==++AFISTE TIS XHRES YSIXES STAMATISTE PIA AYTO TO PEXNIDI++==--

    ELEOS PIA TA EXETE KATASTREPSI OLA. O APLOS LAOS PLIRONI TIS PARANOMIES TOU KATHE BOULEUTI KAI YPOURGOU POU EXTIZE BILES KAI EIXE EKATOMIRIA EYRO STIS TRAPEZES TOU EKSOTERIKOU APO MIZES K.T.L

    TA LATHI KAI TIS PARANOMIES SAS ESEIS NA TIS PLIROSETE OXI EMEIS O APLOS LAOS ME TA 700 EYRO MISTHO POY PERNOUME KAI TA 400 SINTAKSI POU PERNOUN I XIRES


    FTANEI FTANEI FTANEI FTANEI MAS EXETE FTASEI STA ORIA MAS STO TELOS THA ZITISETE KAI TA SO...KA MAS

  14. ΑΝΝΙΑ avatar
    ΑΝΝΙΑ 29/05/2010 18:56:58

    ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΣΤΟ ΓΙΑΝΝΗ, ΟΤΙ ΣΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΧΩΡΕΣ ΔΙΝΟΥΝ ΤΟΣΑ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΟΡΦΑΝΑ ΠΑΙΔΙΑ , ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΙΣΩΣ ΑΝΑΓΚΗ ΓΙΑ ΣΥΝΤΑΞΗ ΣΤΑ ΧΗΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΕΠΙΣΗς ΝΑ ΤΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΡΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΠΕΘΑΝΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ 11,8 ΚΑΙ 2 ΚΑΙ ΕΓΩ 34 ,ΑΝ ΔΕΝ ΕΠΑΙΡΝΑ ΤΗΝ ΣΥΝΤΑΞΗ, ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΣΤΗΡΙΓΜΑ ΑΠΟ ΠΟΥΘΕΝΑ, ΕΝΤΕΛΩΣ ΞΕΚΡΕΜΑΣΤΗ, ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΣΑΝ ΤΡΕΛΗ ΝΑ ΒΡΩ ΜΙΑ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΔΟΥΛΕΙΑ, ΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΦΙΛΕ ΓΙΑΝΝΗ? ΝΑ ΠΕΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙ? ΤΩΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 9 ΧΡΟΝΙΑ, ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΙΣ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΗΛΙΚΙΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΕΞΟΔΑ,ΑΝ ΜΟΥ ΚΟΨΟΥΝ ΤΗ ΣΥΝΤΑΞΗ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ, ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ ΕΙΣΟΔΗΜΑ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΕΛΑΧΙΣΤΟ? ΑΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟΤΕ ΑΣ ΜΑΣ ΒΡΟΥΝ ΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΙΓΟΥΡΗ, ΑΣ ΞΕΒΟΛΕΨΟΥΝ ΑΔΕΡΦΙΑ, ΣΥΜΠΕΘΕΡΟΥΣ, ΠΑΙΔΙΑ, ΜΠΑΤΖΑΝΑΚΗΔΕΣ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΜΜΙΑ ΑΝΤΙΡΡΗΣΗ. κΑΙ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΓΙΑΝΝΗ ΤΗ ΣΥΝΤΑΞΗ ΑΝ ΜΟΥ ΦΕΡΕΙΣ ΠΙΣΩ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΣΤΗ ΧΑΡΙΖΩ ΝΑ ΠΙΕΙΣ ΕΝΑ ΚΑΦΕ ΣΤΟ ΚΟΛΩΝΑΚΙ, ΤΗ ΚΗΦΙΣΣΙΑ ΚΑΙ ΟΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΘΕΣ.... ΜΗ ΣΟΥ ΤΥΧΕΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ , ΜΗ ΣΟΥ ΤΥΧΕΙ...

  15. λενα avatar
    λενα 30/05/2010 11:57:17

    ΑΙΣΧΟΣ ΝΑ ΚΟΨΟΥΝ ΤΙΣ ΣΥΝΤΑΞΕΙΣ ΧΗΡΕΙΑΣ. Ο ΑΝΔΡΑΣ ΜΟΥ ΠΕΘΑΝΕ ΣΤΑ 36. ΛΕΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΧΕ ΟΝΕΙΡΑ ΓΙΑ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ , ΝΑ ΗΘΛΕ ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΙ;ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ 34 ΧΡΟΝΩΝ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ 6 ΕΤΩΝ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΔΕΝ ΜΑΣ ΧΑΡΙΖΟΝΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΙΣΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΤΙΣ ΣΤΕΡΗΘΗΚΑΜΕ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΣ ΝΟΜΙΖΩ .ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΕΡΧΟΤΑΝ ΚΑΘΕ ΔΙΜΗΝΟ ΝΑ ΠΛΗΡΩΘΕΙ ΤΟ ΤΕΒΕ ΣΤΕΡΟΥΜΑΣΤΑΝ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ .ΑΣ ΚΟΙΤΑΞΟΥ ΝΑ ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΗΣΟΥΝ ΛΕΦΤΑ ΑΠΟ ΔΗΘΕΝ ΑΝΑΠΗΡΗΚΕΣ ΣΥΝΤΑΞΕΙΣ ΑΠΟ ΣΥΝΤΑΞΕΙΣ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΩΝΤΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΧΕ ΜΠΑΡΜΠΑ ΣΤΗΝ ΚΩΡΟΝΗ ΚΑΙ ΑΣ ΜΑΣ ΑΦΗΣΟΥΝ ΕΜΑΣ

  16. ΑΝΝΙΑ avatar
    ΑΝΝΙΑ 30/05/2010 13:29:17

    ΑΝ ΟΙ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΚΑΝΟΥΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΜΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΓΓΑΡΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΠΑΡΑΙΤΟΥΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΣΥΝΤΑΞΕΙΣ ΤΟΥΣ ΓΙΑ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΚΟΠΟΥΝ ΟΙ ΣΥΝΤΑΞΕΙΣ ΧΗΡΕΙΑΣ? ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΕΙΩΝΟΝΤΑΙ ΚΑΤΑ 70 ΤΟΙΣ ΕΚΑΤΟ ΟΙ ΣΥΝΤΑΞΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΩ ΤΩΝ 3000 ΕΥΡΩ? ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΔΙΚΕΣ ΤΟΥΣ? ΠΑΝΤΩΣ ΕΑΝ ΚΟΨΟΥΝ ΤΙΣ ΣΥΝΤΑΞΕΙΣ ΧΗΡΕΙΑΣ ΘΑ ΣΗΚΩΘΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙΠΕΤΡΕΣ. ΜΑ ΠΩΣ ΘΑ ΖΗΣΟΥΜΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ ΤΡΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΔΟΥΛΕΙΑ, ΟΤΑΝ Ο ΚΑΤΩΤΑΤΟΣ ΜΙΣΘΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΩ ΘΑ ΕΙΝΑΙ 300 ΕΥΡΩ, ΚΑΙ ΟΧΙ 500 ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΚΡΥΒΟΜΑΣΤΕ, ΠΩΣ ΘΑ ΖΗΣΟΥΜΕ, ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΧΙ ΑΠΛΑ ΣΟΒΑΡΟ ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΜΑ ΕΠΙΒΙΩΣΗΣ. ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ? ΑΝ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΥΠΟΥΡΓΟΣ ΚΑΙ ΟΙ 300 ΞΕΡΟΥΝ ΤΗ ΛΥΣΗ ΑΣ ΤΗ ΠΟΥΝ ΚΑΙ ΣΕ ΕΜΑΣ....

  17. ΚΥΡΑ avatar
    ΚΥΡΑ 30/05/2010 18:04:37

    ΣΕ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΥ ΣΧΟΛΙΟΥ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΟΙ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΣΥΝΤΑΞΗ. ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 2 ΤΕΤΡΑΕΤΙΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΕς ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΝΤΑΞΗ ΚΑΛΟΠΕΡΝΑΝΕ ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΟΛΕΞΙΑ. ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΜΕΡΙΚΑ ΠΑΡΔΕΙΓΜΑΤΑ ΟΙ ΤΗΣ ΕΠΑΡΧΙΑΣ ΕΧΟΥΝ ΔΩΜΑΤΙΑ ΣΤΟ ΚΑΡΑΒΕΛ ΜΕ ΟΛΟ ΤΟ SERVICE ΠΛΗΡΩΜΕΝΟ (ΠΡΙΝ 2 ΧΡΟΝΙΑ Η ΕΛΑΧΙΣΤΗ ΤΙΜΗ ΔΩΜΑΤΙΟΥ ΗΤΑΝ 400 ΕΥΡΩ), ΣΤΗ ΝΙΚΗΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΤΟΥς ΔΩΡΕΑΝ ΜΕ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟΥς ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥς ΣΕ ΟΤΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ, ΠΛΗΡΩΜΕΝΟ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΑΠΟ ΤΕΡΑΣΤΙΟΥΣ ΜΠΟΥΦΕΔΕΣ ΣΤΟ ΚΑΡΑΒΕΛ ΠΟΥ ΤΡΩΝΕ ΟΛΑ ΤΑ ΣΟΓΙΑ ΤΟΥς ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΠΑΡΑΤΡΕΧΑΜΕΝΟΙ ΤΟΥς ΤΑ ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ ΤΟΥΣ ΜΕ ΤΟ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ ΤΟΥς ΔΙΝΟΝΤΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΜΑΤΣΟ ΚΟΥΠΟΝΙΑ ΑΝΑ ΕΤΟΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΣΥΖΥΓΟΥς Ο ΚΑΘΕ ΒΟΥΛΕΥΤΗς ΕΧΕΙ ΤΟ ΜΙΝΙΜΟΥΜ 7 ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΥς ΚΑΙ ΣΩΦΕΡ ΟΛΟΥς ΑΠΟΣΠΑΣΜΕΝΟΥΣ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΕΠΙΔΟΜΑ 800 ΕΥΡΩ ΑΦΟΡΟΛΟΓΗΤΟ, ΔΩΡΕΑΝ ΒΕΝΖΙΝΗ ΓΙΑ ΤΑ ΠΟΛΥΤΕΛΗ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΤΟΥς ΠΟΥ ΤΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΔΩΡΕΑΝ Η ΔΕ ΧΛΙΔΗ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΜΕ ΤΑ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΑ ΤΟΥς, ΤΑ ΚΑΦΕ ΚΑΙ ΤΟΥς ΧΩΡΟΥς ΣΥΝΑΘΡΟΙΣΗΣ ΜΕ ΤΑ ΤΥΡΚΟΥΑΖ ΠΛΑΚΑΚΙΑ ΤΥΠΟΥ ΙΖΝΙΚ ΚΑΙ ΤΑ ΤΖΑΚΙΑ ΜΕ ΤΑ ΦΡΕΣΚΑ ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΩΣ(500,000 ΕΥΡΩ ΠΛΗΡΩΣΑΜΕ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ ΓΙΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΦΡΕΣΚΑ ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΤΕΤΡΑΕΤΙΑ ΕΙΠΩΘΗΚΕ ΑΠΑΞ ΣΤΗ ΝΕΤ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΑΝΑΣΧΟΛΙΑΣΤΗΚΕ ΤΟ ΘΕΜΑ) ΟΙ ΕΠΙΤΡΟΠΕΣ ΤΙ ΤΟΥς ΑΠΟΔΙΔΟΥΝ ΑΡΑΓΕ ΜΗΝΙΑΙΩΣ, ΣΤΟ ΕΛ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ ΑΦΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΠΙΤΕΛΕΣΕΙ ΘΕΑΡΕΣΤΟ ΕΡΓΟ ΣΥΝΑΘΡΟΙΖΟΝΤΑΙ ΣΤΟ VIP ΧΩΡΟ ΕΛΕΓΧΟΥ ΟΠΟΥ ΠΑΛΙ ΤΟΥς ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΟΙ ΜΠΟΥΦΕΔΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΟΚΤΕΙΛΣ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΠΛΑ ΤΗΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗΣ ΤΟΥς ΔΥΣΚΟΛΗΣ... ΖΩΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΣΥΝΤΑΞΗ ΕΠΙΣΗΣ ΤΟΥς ΠΛΗΡΩΝΕΤΑΙ ΚΑΙ Η ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΑΦΗΣΑΝΕ. θΥΜΑΜΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΤΕΤΡΕΤΙΑ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ ΠΗΡΑΝ ΜΕ ΟΜΟΦΩΝΗ ΑΠΟΦΑΣΗ 1000 ΕΥΡΩ ΑΥΞΗΣΗ ΕΚΑΣΤΟΣ ΤΟ ΜΗΝΑ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΑΚΡΙΒΕΙΑΣ ΠΟΥ ΠΑΡΕΠΙΠΤΟΝΤΩΣ ΕΧΕΙ ΞΕΧΑΣΤΕΙ ΣΑΝ ΘΕΜΑ. ΔΕΝ ΠΙΑΝΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΙΖΕΣ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΟΕΟΡΤΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΠΑΡΤΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΜΙΖΕΣ ΚΑΙ ΥΣΤΕΡΑ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΟΥΝ ΣΥΝΤΑΞΗ ΟΙ ΧΗΡΕΣ ΑΣ ΠΟΥΝΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΤΟ ΔΝΤ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΡΟΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΟΥΝΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΟΨΟΥΝΕ ΑΝ ΤΟΥς ΚΟΠΟΥΝΕ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΠΙΑΣΟΥΝΕ ΝΑ ΚΡΕΜΑΣΟΥΝΕ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΓΟΝΟ ΤΩΝ ΜΑΥΡΑΓΟΡΙΤΩΝ ΠΟΥ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 50 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΤΙ ΤΙΜΕΣ ΤΩΝ ΠΡΟΙΝΤΩΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΣ ΝΑ ΚΟΠΟΥΝΕ ΟΙ ΣΥΝΤΑΞΙΣ ΧΗΡΕΙΑΣ

  18. anna avatar
    anna 30/05/2010 21:00:32

    ΜΑ ΣΟΒΑΡΑ ΤΩΡΑ ΡΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΙς ΣΥΝΤΑΞΕΙΣ ΧΗΡΕΙΑΣ? ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΛΥΤΗ ΞΕΦΤΙΛΑ ΠΟΥ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΕΠΙΑΣΑΝ ΠΑΤΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΗΔΗ ΠΙΑΣΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΣΩΖΕΙ. ΜΙΛΑΜΕ ΠΙΑ ΓΙΑ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΔΕΣ ΕΝΤΕΛΩΣ....

  19. pl avatar
    pl 31/05/2010 12:30:11

    ΑΙΣΧΟΣ! ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΧΩΡΟΥΣΑ ΣΕ ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΚΑΝΕΝΟΣ ΣΧΟΛΙΟΥ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ ΓΙΑΝΝΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΣΥΝΤΑΞΕΙΣ ΝΑ ΤΟΥ ΤΟ ΕΞΗΓΗΣΩ ΕΓΩ. ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ ΝΑ ΧΑΝΕΙΣ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΣΟΥ;; ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΑΛΛΑ ΠΡΟΧΩΡΑΩ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΔΙΟΤΙ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΡΟΣ ΣΕΒΑΣΜΟ ΣΤΟΝ ΠΟΝΟ ΔΕ ΘΑ ΤΟΛΜΟΥΣΕΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ. Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΘΑ ΕΒΓΑΙΝΕ ΣΕ ΣΥΝΤΑΞΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 37 ΣΥΝΑΠΤΑ ΕΤΗ "ΜΕ ΕΝΣΗΜΑ" ΝΑ ΤΟ ΤΟΝΙΣΩ, ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΑΦΟΤΟΥ ΤΟΝ ΧΑΣΑΜΕ. ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΣΑ ΠΛΗΡΩΝΕ ΣΤΟ ΤΕΒΕ ΤΗ ΔΙΜΗΝΙΑ? ΑΣΤΟ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΚΛΑΨΕΙΣ ΜΕ ΛΥΓΜΟΥΣ. ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΓΙΑ 37 ΧΡΟΝΙΑ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΤΑ ΕΔΙΝΕ ΣΤΟ ΚΡΑΤΟΣ, ΚΥΡΙΟΣ ΔΗΛΑΔΗ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΓΙΑ ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ! ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΤΟΥ ΤΑ ΧΑΡΙΣΕ, ΤΑ ΚΑΤΕΒΑΛΕ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΩΣ!!! ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΤΑ ΣΤΕΡΗΣΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΟΤΑΝ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΤΟ "ΔΙΚΑΙΩΜΑ" ΤΗΣ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΕΙ ΠΙΣΩ (ΜΕΣΩ ΜΗΝΙΑΙΑΣ ΚΑΤΑΒΟΛΗΣ=ΣΥΝΤΑΞΗΣ) ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΙΑ ΗΤΑΝ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ; ΔΕ "ΔΙΚΑΙΟΥΣΤΕ" ΤΗ ΣΥΝΤΑΞΗ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΑΙΡΝΕ ΔΗΛ. 1500€ ΤΟ ΜΗΝΑ ΑΛΛΑ 760€ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ ΤΟΥ ΤΟ 50%. ΔΕ ΖΗΤΗΣΕ ΕΛΕΗΜΟΣΥΝΗ "ΚΥΡΙΕ" ΓΙΑΝΝΗ Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ, ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΤΑ ΕΔΙΝΕ ΧΡΟΝΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΟΙΝΟ ΤΑΜΕΙΟ ΤΗΣ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΔΗΜΟΣΙΟ!! ΚΑΙ ΤΩΡΑ?? ΤΩΡΑ ΔΕ ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ!! ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ, ΝΑ ΒΓΕΙΣ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΣΥΓΝΩΜΗ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΕΘΙΞΕΣ. ΤΟ 10% ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΠΛΗΘΥΣΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΟΣΙΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΟΙ ΜΙΣΟΙ ΚΑΙ ΠΛΕΟΝ ΜΕ ΜΗΝΙΑΙΕΣ ΑΠΟΔΟΧΕΣ ΑΠΟ 2.000 ΕΩΣ 15.000! ΑΥΤΟΥΣ ΠΛΗΡΩΝΕ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ, ΑΥΤΟΙ ΣΥΝΤΑΞΗ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΑΛΛΑ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΕ. ΚΑΙ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ "ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΗ" ΤΗΣ ΣΥΝΤΑΞΗΣ ΤΟΥ? ΝΑ ΤΗΝ "ΑΡΠΑΞΟΥΝ" ΑΠΟ ΤΗ ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ. ΤΗΝ ΚΛΕΒΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ! ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΜΟΝΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΧΗΡΕΣ ΠΟΥ "ΖΟΥΝ ΕΙΣ ΒΑΡΟΝ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ".

  20. ΒΙΟΛΕΤΤΑ avatar
    ΒΙΟΛΕΤΤΑ 31/05/2010 16:29:24

    ΜΕΣΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΘΑ ΔΩΣΩ ΚΑΙ ΓΩ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ-ΜΕ ΟΛΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΣΤΟ ΓΙΑΝΝΗ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΤΟ ΚΟΠΟ ΝΑ ΤΗΝ ΔΙΑΒΑΣΕΙ-ΗΜΟΥΝ 39 ΕΤΩΝ ΟΤΑΝ ΠΕΘΑΝΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ 46-ΕΧΩ ΔΥΟ ΑΝΗΛΙΚΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟΥΣ ΕΠΑΘΕ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ,ΕΚΕΙΝΟΣ ΗΤΑΝ 48 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΧΑΣΤΟΥΚΙΣΩ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΛΘΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΥΣΤΕΡΙΑ ΠΟΥ ΤΑ ΕΙΧΕ ΠΙΑΣΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΕΞΟΥΝ ΣΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΑ ΝΑ ΖΗΤΗΣΟΥΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΟΣΟ ΕΓΩ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΒΟΗΘΕΙΕΣ ΣΤΟΝ ΑΝΔΡΑ ΜΟΥ ΧΩΡΙΣ ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΤΟΝ ΣΩΣΩ-ΕΠΕΣΕ ΣΕ ΚΩΜΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ-ΚΑΙ ΛΕΣ ΕΣΥ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΑΠΛΑ ΝΑ ΚΟΠΕΙ Η ΣΥΝΤΑΞΗ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΤΑΧΤΟΥΝ 25 ΧΡΟΝΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΤΟΥ ΣΥΖΥΓΟΥ ΜΟΥ ΣΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ-Η ΣΥΝΤΑΞΗ ΧΗΡΕΙΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΕ ΕΛΕΗΜΟΣΥΝΗ ΟΥΤΕ ΧΑΡΙΣΜΑ- ΕΙΝΑΙ Ο ΚΟΠΟΣ ΜΙΑΣ ΖΩΗΣ ΚΑΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΚΑΘΕ ΠΑΙΔΙΟΥ ΠΟΥ ΧΑΝΕΙ ΣΤΗΝ ΤΡΥΦΕΡΗ ΗΛΙΚΙΑ ΤΩΝ 9 ΧΡΟΝΩΝ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥ-ΚΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΜΕ ΚΟΙΤΟΥΣΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΘΕΛΩ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΡΩΤΟΥΣΕ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑΓΕΛΑΣΕΙ ΔΕΝ ΑΝΑΠΛΗΡΩΝΕΤΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ-ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΜΕ ΜΙΑ ΣΥΝΤΑΞΗ 750€-ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΩ-ΟΣΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΘΕΣΗ ΜΕ ΜΕΝΑ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΒΙΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΑΓΩΝΙΖΟΝΤΑΙ!

  21. xr avatar
    xr 01/06/2010 16:34:51

    geia sas!!!apo tin stigmi pou akousa oti tha kopoun oi suntakseis exw apogoiteutei...eimai 19 xronwn foititria kai spoudazw se mia poli makrua apo to spiti mou..exw xasei ton patera mou sta 6 mou xronia..i mitera mou prospathei edw kai xronia na megalwsei emena kai ta aderfia mou m megalo kopo kai polu prospatheia...me ola auta omws pou ginontai niwthw avevevaiotita kai anasfaleia gia to mellon..exw apogoiteutei...den kserw pws tha ta kataferoume
    to mono pou exw na pw einai NTROPI!!!!tipota allo den tous aksizei!!!!!!!!!

  22. ΚΥΡΑ avatar
    ΚΥΡΑ 01/06/2010 23:24:27

    ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΑΡΑΖΕΤΑΙ Η ΨΥΧΙΚΗ ΥΓΕΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΟΠΩΣ ΔΙΑΒΑΖΟΥΜΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΧΑΣΕΙ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΜΑΣ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ ΣΑΝ ΕΘΝΟΣ ΠΡEΠΕΙ ΝΑ ΟΡΓΑΝΩΘΕΙ ΜΙΑ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ ΜΕ ΧΗΡΕΣ ΚΑΙ ΟΡΦΑΝΑ ΕΚΕΙΝΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΜΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑΣ ΑΠΟ ΦΕΜΙΝΙΣΤΙΚΕΣ ΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ ΤΥΠΟΥ ΕΓΕ ΚΛΠ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΣΥΝΟΛΙKΗ ΕΠΙΘΕΣΗ ΣΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΥΞΗΣΗ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ ΗΛΙΚΙΑς ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΝΤΑΞΙΟΔΟΤΗΣΗ ΜΕ ΣΥΝΤΑΞΕΙΣ ΧΗΡΕΙΑΣ ΠΟΥ ΚΥΡΙΩΣ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΑΠΟΡΩ ΠΟΙΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ME ΠΟΙΟΥΣ ΜΙΣΘΟΥΣ ΠΟΙΑ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΠΟΙΕς ΚΟΙΝΩΝΙΚΕς ΜΕΡΙΜΝΕΣ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΙΑ ΠΟΡΕΙΑ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑΣ ΓΙΑ ΤΙς ΣΥΝΤΑΞΕΙΣ ΧΗΡΕΙΑΣ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΟΡΓΑΝΩΣΕΙς ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΕΡΙΜΝΗΣΟΥΝ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΝΑΛΟΓΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗ?

  23. Γεωργία avatar
    Γεωργία 02/06/2010 09:49:57

    Αναρωτιέμαι, όταν γεννιόντουσαν όλοι αυτοί οι ξεφτίλες που μας κυβερνούν τις τελευταίες δεκαετίες, στον Καιάδα γίνονταν έργα? Και όλοι εμείς που τους διατηρούμε στην εξουσία όλα αυτά τα χρόνια, είχαμε λοβοτομηθεί? Επρεπε να συμβούν όλα αυτά για να συνειδητοποιήσουμε ότι στην Ελλάδα υπάρχουν μόνο 2 κόμματα? ΑΥΤΟΙ και ΕΜΕΙΣ! Εχω χάσει τον άντρα μου πριν 7 χρόνια και έχω 3 παιδιά. Τα ψίχουλα που παίρνω ως σύνταξη, στερώντας τα από τα παιδιά μου και από μένα και όλες τις άλλες γυναίκες που βρίσκονται στην θέση μου θα σώσουν την χώρα? Και αφού έχουν καταληστέψει το σύμπαν, τώρα θέλουν τις συντάξεις των χηρών και ορφανών? Δηλαδή τα δεδουλευμένα των συζύγων μας! Ναι, να τις πάρουν πολύ ευχαρίστως, υπό μια προυπόθεση: ΝΑ ΜΑΣ ΦΕΡΟΥΝ ΠΙΣΩ ΤΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΠΑΤΕΡΕΣ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΜΑΣ! Και αμέσως μετά να πάνε να αυτοκτονήσουν ομαδικά με τελετουργικό τρόπο από ντροπή, επειδή τολμήσανε να σκεφτούνε με περισσή ευκολία ότι στερώντας την ζωή από τις χήρες και τα ορφανά για να περισσώσουν τις δικές τους άχρηστες, πεταμένες ζωές, την εξουσία τους (που ΕΜΕΙΣ τους παραχωρήσαμε) και το lifestyle τους!

  24. ΑΝΝΙΑ avatar
    ΑΝΝΙΑ 02/06/2010 17:33:33

    ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ , ΑΛΛΑ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΟΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΠΑΡΑΘΕΣΟΥΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΑΣ. ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΝΑ ΟΡΓΑΝΩΣΟΥΜΕ ΜΙΑ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ, ΜΙΑ ΠΟΡΕΙΑ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ, ΜΙΑ ΣΥΝΤΑΝΤΗΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΟΥΡΓΟ, ΝΑ ΠΑΡΑΘΕΣΟΥΜΕ ΤΑ ΑΙΤΗΜΑΤΑ ΜΑΣ , ΑΝ ΟΧΙ ΤΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΟΡΓΑΝΩΘΟΥΜΕ ΚΑΤΑΛΛΗΛΑ, ΠΑΝΤΩΣ ΑΜΑΧΗΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ. ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ.

  25. μαρια avatar
    μαρια 08/06/2010 01:16:44

    ελεος αν ειναι δυνατον!!
    εμεις ειμαστε 3 αδερφια ο μπαμπας μου πε8ανε 48 χρονων και η μαμα μου ηταν τοτε 38,ητανε το 2002,τοτε και οι 3 σπουδαζαμε,ξερετε ποσσα επερνε?340ε τωρα 370,με αυτα τα χρηματα σπουδασαμε πηγαν τα αδερφια μου φανταροι και εγω παντρευτηκα,τωρα περνει 370!!!και 8ελουν να τα κοψουν και αυτα?
    ας την βρει δουλεια την μαμα μου και ας την κοψει!!
    ειμαι παρα πολυ αγανακτησμενη
    ουτε για φτυσιμο δεν ειναι...

  26. ΚΥΡΑ avatar
    ΚΥΡΑ 08/06/2010 09:35:06

    ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΑΚΗ-ΓΙΑΝΝΟ-ΣΙΟΥΦΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΟΠΩΣ ΕΙΠΩΘΗΚΕ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΟΝ ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ ΣΥΝΤΑΞΕΩΝ ΧΗΡΕΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟ ΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΣΗ ΟΠΟΤΕ ΑΝ ΔΕΝ ΚΟΠΟΥΝ ΘΑ ΒΓΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΠΟΥΝΕ ΟΡΙΣΤΕ ΕΜΕΙΣ ΠΑΛΕΨΑΜΕ ΓΙΑ ΕΣΑΣ. ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΝΕΟ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΟ ΤΙ ΘΑ ΛΕΜΕ? ΟΧΙ ΑΠΛΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΝΤΡΟΠΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΡΙΑ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΘΥΜΩΜΕΝΟΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΕΝΟΥΝ ΑΝΕΝΟΧΛΗΤΟΙ ΝΑ ΤΡΩΝΕ ΟΣΟ ΤΡΩΓΑΝΕ
    ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΕΡΩΤΗΜΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΑΖΕΙ ΣΤΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΤΗς ΔΕΗ ΚΑΙ ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ ΕΝΑ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗ ΧΗΡΕΙΑΣ ΟΠΩΣ ΕΒΑΛΕ ΓΙΑ ΤΟΥς ΤΕΛΩΝΕΙΑΚΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΥΝΤΑΞΗ ΧΗΡΕΙΑΣ?

  27. ΚΥΡΑ avatar
    ΚΥΡΑ 08/06/2010 20:11:42

    ΣΤΕΛΝΩ ΣΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΕΝΟΣ ΝΕΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΠΟΥ ΤΟ ΒΡΗΚΑ ΣΕ ΕΝΑ ΑΛΛΟ BLOG KAI ΕΙΝΑΙ ΕΞΙΣΟΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΜΕ ΤΑ ΟΣΑ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΣΤΟ BLOG ΤΟΥ ANTINEWS ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΝΤΑΞΕΙΣ ΧΗΡΕΙΑΣ

    "Αν θέλουμε να ανασάνει αυτός ο τόπος, αν θέλουμε και εμείς οι νεότεροι να εξασφαλίσουμε μια σύνταξη άνω των 300 ευρώ πρέπει επιτέλους τώρα να σπάσουν τα καρτέλ των συνταξιούχων που λυμαίνονται το δημόσιο χρήμα. Μας δουλεύουν όλοι γιατί όλες οι αλλαγές που κάνουν τα τελευταία χρόνια στο ασφαλιστικό έχουν ένα κοινό παρονομαστή, το πώς να φορτώσουν τα βάρη στις γενιές που έρχονται. Αυτοί έχουν ...κεκτημένα, εμείς ανεργία υποχρεώσεις και δυσμενέστερους όρους. Αυτοί στα 50 εμείς στα 70.Ως πότε θα πληρώνουμε εμείς το πάρτι τους; Σε ένα χρεοκοπημένο κράτος μοιράζονται αφειδώς συντάξεις των 2000-6000 ευρώ. Που πας βρε Καραμήτρο;Με τι χρήματα εγγυάται το δημόσιο τέτοιες συντάξεις και εφάπαξ σε ΔΕΗ, ΟΤΕ, ΟΣΕ, Τράπεζα Ελλάδος, Υπαλλήλους Βουλής, Βουλευτές, Δικαστικούς σώματα ασφαλείας και λοιπούς δημόσιους ‘λειτουργούς’; Και μη σας δουλεύουν ότι πλήρωσαν εισφορές και κουραφέξαλα. Ότι πλήρωσαν το έκαναν με δανεικά που τα φόρτωσαν σε μας! Πρέπει να μπει λοιπόν πλαφόν στις συντάξεις στα 1000 ευρώ και 1500 ευρώ για το ζευγάρι. Και όταν δημιουργηθούν αποθεματικά (εκεί που δεν υπάρχει σάλιο) που να εξασφαλίζουν και σε μας τους νέους συντάξεις αυτού του επιπέδου τότε ας ανέβουν όλες οι συντάξεις μαζί.Η νέα γενιά πρέπει να ξυπνήσει και να συγκρουστεί, όχι στους δρόμους αλλά στα κέντρα των αποφάσεων. Εκεί που άλλοι φρόντισαν να λάμψει δια της απουσίας της για να μπορούν να αλωνίζουν.Ευχαριστώ"

  28. ΚΥΡΑ avatar
    ΚΥΡΑ 09/06/2010 08:35:28

    ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΟ MEGA ΕΙΠΩΘΗΚΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΟΒΟΝΤΑΙ ΟΙ ΣΥΝΤΑΞΕΙΣ ΧΗΡΕΙΑΣ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ ΑΛΛΑ ΚΟΒΟΝΤΑΙ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ Ο ΓΑΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΚΑΘΟΡΙΖΟΥΝ ΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΧΗΡΕΣ ΚΑΙ ΠΟΙΟΙ ΟΧΙ ΣΤΟ MEGA ΔΕ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΧΗΡΕΣ ΕΞ ΟΥΚΡΑΝΙΑΣ, ΡΩΣΙΑΣ,κτλ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ ΚΟΒΟΥΝ ΤΙς ΣΥΝΤΑΞΕΙΣ ΚΑΤΩ ΤΙς 5ετιας ΣΑΝ ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΟΜΑΣΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΟΡΟΙΔΙΑ ΔΗΛΑΔΗ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 41/2 ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΧΗΡΕΣ ΔΕΝ ΠΕΘΑΝΕ Ο ΑΝΔΡΑΣ ΤΟΥς ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΑΛΛΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΠΕΤΡΟ? νΑ ΚΟΨΟΥΝΕ ΤΙς ΣΥΝΤΑΞΕΙΣ ΤΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ ......ΝΑ ΚΟΨΟΥΝΕ ΤΙΣ ΣΥΝΤΑΞΕΙΣ ΤΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ ΠΟΥ ΜΕ 13 ΧΡΟΝΙΑ ΒΟΥΛΕΥΤΗΣ ΠΑΙΡΝΕΙ 3600 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΑ 65 ΣΥΝ ΤΗΝ ΣΥΝΤΑΞΗ ΤΟΥ ΤΑΜΕΙΟΥ ΠΟΥ 13 ΧΡΟΝΙΑ ΠΛΗΡΩΝΑΜΕ ΕΜΕΙΣ ΤΙΣ ΕΙΣΦΟΡΕΣ ΣΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΤΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕ

  29. Μ. Π. avatar
    Μ. Π. 09/06/2010 22:15:32

    Καλησπέρα κι από μένα.
    Αίσχος!!! για αυτούς που μας κλέβουν τόσα χρόνια και κοιτούν να τα καλύψουν από το ψωρομεροκάματο και τις ψωροσυντάξεις του φτωχού.
    Παίρνει ο άντρας μου 800 ευρώ μισθό και κάνει και δεύτερη δουλειά για άλλα 400. Φεύγει στισ 6 το πρωί και γυρίζει στη 01:00 τη νύχτα. ΄Εχουμε δύο παιδιά 4ων και 7 ετών και δεν μπορώ να εργαστώ. Με 2 πτυχία και εμπειρία. Χωρίς βοήθεια από γονείς.
    Με ενοίκιο 400 ευρώ, με ρεύμα, νερό κοινόχρηστα αλλά χωρίς φαί, ντύσιμο. Τι θα πει καφές σε καφετέρια έχω ξεχάσει. Τι θα πει παγωτό στα παιδιά μου έχω ξεχάσει.
    Αλλά όλα αυτά δεν με νοιάζουν. Με νοιάζει που τα παιδιά μου δεν θα βρούν τίποτα. Σπίτι, οικονομικό για εκπάιδευση,δουλειά, ΜΕΛΛΟΝ!!!
    Σταματήσαμε να κάνουμε όνειρα.
    Και τώρα μας λένε ότι μειώνονται οι μισθοί, κόβονται οι συντάξεις.. Ποιές συντάξεις και ποιοι μισθοί αγαπητοί λεχρίτες;
    ΚΟΨΤΕ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΣΑΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΦΟΥΣΚΩΤΕΣ ΣΑΝ ΤΙΣ ΚΟΙΛΙΕΣ ΣΑΣ!!!

    ΕΧΑΣΑ ΑΔΕΛΦΟ 35 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΑΦΗΣΕ ΓΥΝΑΙΚΑ 19 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΜΩΡΟ 2 ΜΗΝΩΝ. ΕΝΤΕΛΩΣ ΜΟΝΟΙ ΚΑΙ ΑΒΟΗΘΗΤΟΙ ΧΩΡΙΣ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΣΠΙΤΙ
    !!!
    ΤΟ ΨΕΥΤΟΚΡΑΤΟΣ-ΠΡΟΝΟΙΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΥΠΟΣΧΟΝΤΑΙ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΗΤΑΝ ΠΡΟΝΟΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΤΣΕΠΗ.
    ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΡΑΜΕ ΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ..
    ...ΚΙ ΑΦΟΥ Η ΝΥΦΗ ΜΟΥ ΠΗΡΕ 350 ΕΥΡΩ ΣΥΝΤΑΞΗ ΜΕ 350 ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΕΝΟΙΚΙΟ ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΣΤΗΝ ΨΑΘΑ,
    ΤΩΡΑ ΑΝ ΤΗΣ ΤΑ ΚΟΨΟΥΝ ΚΙ ΑΥΤΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΜΙΑ ΘΗΛΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΡΕΜΑΣΤΕΙ;
    ...ΚΑΙ ΟΠΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΗΣ ΛΕΝΕ.. SORRY, ΟΠΩΣ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΝ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΑΙΔΙΑ. ΔΙΚΙΟ ΕΧΟΥΝ.. :p :p
    ΠΩΣ ΘΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΑΥΤΗ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ; ΤΟ ΜΩΡΟ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΤΟ ΚΟΙΤΑΞΕΙ;
    ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΟΛΟΗΜΕΡΑ ΣΧΟΛΕΙΑ..
    ΤΟ ΕΙΔΑΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΖΗΣΑΜΕ ΚΙ ΑΥΤΟ.
    ΤΗ ΜΙΑ ΑΡΡΩΣΤΑΙΝΟΥΝ, ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΑΠΕΡΓΙΕΣ ΟΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ (ΟΙ ΑΔΙΚΗΜΕΝΟΙ, ΟΙ ΚΑΗΜΕΝΟΙ ΠΟΥ ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΞΥΝΟΥΝ ΚΑΙ ΖΗΤΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΡΕΣΤΑ) - ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ ΑΝΕΡΓΗ ΕΙΜΑΙ :p, ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΚΔΡΟΜΗ, ΤΗΝ ΠΑΡΑΛΛΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ, ΕΕΕΕΕΕΕ ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΑΔΕΙΑ ΜΙΑ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΗ ΜΗΤΕΡΑ??

    ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΔΝΤ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗΣ ΛΕΕΙ:
    1. ΜΙΣΘΟΙ ΒΑΣΕΙ ΜΕ ΤΟ ΤΙ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙΣ.. ΚΑΘΕΣΑΙ ΣΕ ΓΡΑΦΕΙΟ? ΤΟΣΑ.
    ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΗΛΙΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΧΙΟΝΙ? ΤΑ ΤΡΙΠΛΑ!!! ΚΑΙ ΤΡΙΔΙΠΛΑ!!!
    ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.
    2. ΧΗΡΕΣ ΟΡΦΑΝΑ, ΕΥ ΟΡΟΥ ΖΩΗΣ ΒΑΣΙΚΟ ΜΙΣΘΟ, ΟΧΙ ΠΕΙΝΑΣ. ΑΝ ΟΧΙ, ΕΡΓΑΣΙΑ ΜΟΝΙΜΗ ΚΑΙ ΦΥΛΑΞΗ ΠΑΙΔΙΩΝ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΟΛΟ ΤΟ 24ΩΡΟ ΚΙ ΟΧΙ 7-3 ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ.. ΔΗΛΑΔΗ ΟΙ ΠΩΛΗΤΡΙΕΣ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΑΛΛΟΙ, ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΛΗΣΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ? (ΚΟΣΜΟΣ ΧΤΙΣΜΕΝΟΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΗΜΟΣΙΟΥΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ ΔΗΛΑΔΗ)
    3. ΣΥΝΤΑΞΗ? 35 ΧΡΟΝΙΑ ΕΡΓΑΣΙΑΣ? ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΕΜΕ.. ΜΕΧΡΙ ΤΑ 24 ΣΠΟΥΔΑΖΕΙΣ.
    ΒΑΛΕ ΚΑΙ ΑΛΛΑ 2-3 ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΝΑ ΒΡΕΙΣ- ΑΝ ΒΡΕΙΣ- ΔΟΥΛΕΙΑ..
    ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΣΤΑ 28. ΚΑΙ 35 ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ 63. ΜΕΣΑ ΕΙΜΑΣΤΕ... ΣΤΗΝ ΚΑΣΑ ΜΕ ΕΛΑΦΡΥ ΤΟ ΧΩΜΑ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΚΑΙ Η ΣΥΝΤΑΞΗ ΝΑ ΡΕΕΙ ΑΦΘΟΝΗ...ΣΤΙΣ ΤΣΕΠΕΣ 'ΤΟΥΣ' ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΗΣ ΧΗΡΑΣ ΟΥΤΕ ΣΤΟΥ ΔΟΛΙΟΥ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕ ΓΙΑΥΤΟΥΣ..
    ΑΡΑ ΕΓΩ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΣΤΑ 30 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΗΤΑΝ .
    4. ΝΑ ΚΑΛΥΨΟΥΝ ΤΟ ΕΛΕΙΜΜΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 2000 ΜΙΣΘΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΟΙΙΙΙΙΙ!!!!
    5. ΝΑ ΚΟΨΟΥΝ ΤΑ ΕΞΟΔΑ 'ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΩΝ' ΤΩΝ ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ, ΤΙΣ ΠΛΗΡΩΜΕΝΕΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΣ, ΤΑ ΠΟΛΥΤΕΛΗ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ, ΤΑ ΠΟΛΥΤΕΛΗ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ..
    ΠΟΥ ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΤΑ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ... ΚΙ ΟΤΑΝ ΕΓΩ ΨΑΧΝΩ ΝΑ ΒΡΩ ΛΕΦΤΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΗ ΦΟΡΜΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ (ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΤΙΜΩΡΕΙ Ο ΓΥΜΝΑΣΤΗΣ) ΒΛΕΠΩ ΠΩΣ ΚΑΝΕΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ Ο ΤΑΔΕ ΧΟΝΤΡΟΣ ΚΑΙ ΜΟΥΡΧΕΤΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΙΑ ΜΟΛΟΤΩΦ ΚΙ ΑΣ ΜΠΩ ΦΥΛΑΚΗ ΝΑ ΤΡΩΩ ΤΖΑΜΠΑ.. ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΠΙΑ..
    ΜΕ ΣΥΓΧΩΡΕΙΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΚΕΙΜΕΝΟ...
    ...ΑΛΛΑ ΑΝ ΚΟΨΟΥΝ ΤΙΣ ΣΥΝΤΑΞΕΙΣ ΤΩΝ ΧΗΡΩΝ ΚΑΙ ΟΡΦΑΝΩΝ (ΜΕ ΠΕΙΡΑΞΕ ΑΥΤΟ) ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΕΜΦΥΛΙΟΣ ΠΑΙΔΙΑ...
    ΑΧ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΩΡΑΙΑ ΔΕΚΑΕΤΙΑ ΤΟΥ 80?
    ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ

  30. ΚΥΡΑ avatar
    ΚΥΡΑ 22/06/2010 23:19:14

    ΟΙ ΣΥΝΤΑΞΕΙΣ ΧΗΡΕΙΑΣ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΚΟΜΗ ΟΠΩΣ ΕΙΠΩΘΗΚΕ ΣΤΟ ΜΕΓΑ
    ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΙΟΙ ΣΥΛΛΟΓΟΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΕΓΕ κΑ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ?????? ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΟΜΑΣΤΕ ΔΗΘΕΝ ΤΟ ΖΗΤΑΕΙ Η ΤΡΟΙΚΑ ΝΑ ΒΡΟΥΝΕ ΝΑ ΚΟΨΟΥΝΕ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥ
    ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΠΑΔΑΡΙΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ???!!!! ΞΥΠΝΑΤΕ ΚΟΣΜΕ
    ΕΧΟΥΝ ΛΟΥΦΑΞΕΙ ΟΙ ΠΑΠΑΔΕΣ ΜΗΝ ΚΑΙ ΤΟΥς ΑΝΑΚΑΛΥΨΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟΥς ΦΟΡΟΛΟΓΗΣΟΥΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΘΕΣΗ Ο ΑΡΧΙΕΠΙΣΚΟΠΟΣ ΛΟΥΦΑΖΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥΓΚΑ ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ ΜΕ ΤΗ ΦΤΩΧΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΘΑ ΑΥΓΑΤΗΣΕΙ ΤΟ ΠΟΙΜΝΙΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΘΑ ΒΓΕΙ ΣΤΗ ΖΗΤΙΑΝΙΑ ΚΑΙ Η ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΤΟΤΕ ΘΑ ΤΟ ΠΕΡΙΘΑΛΨΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΝΕΙ ΚΑΛΗ ΚΛΑΨΟΥΡΙΖΟΝΤΑΣ ΒΓΗΚΑΝΕ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΜΟΛΙΣ ΤΟΥς ΕΙΠΑΝΕ ΕΝΑ ΠΟΣΟΣΤΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΟΡΟΛΟΓΗΣΗ ΤΗς ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΗΡΕ ΠΙΣΩ Ο ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΤΡΟΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟΥς ΤΕΛΩΝΕΙΑΚΟΥς ΕΒΑΛΕ ΦΟΡΟ ΣΤΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΤΗς ΔΕΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙς ΧΗΡΕΣ?
    ΝΑ ΒΓΟΥΝΕ ΚΑΙ ΝΑ ΕΚΠΟΙΗΣΟΥΝΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑ ΤΗς ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ ΚΟΨΙΜΟ ΤΟΥ ΜΙΣΘΟΥ ΤΩΝ ΠΑΠΑΔΩΝ ΚΑΙ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΠΑΡΑΤΡΕΧΑΜΕΝΩΝ ΟΠΩΣ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΚΟΨΟΥΝ ΤΙς ΔΙΚΕΣ ΜΑΣ ΖΩΕΣ ΜΙΑ ΖΩΗ ΤΑ ΙΔΙΑ ΟΠΩΣ ΣΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΥ ΟΘΩΜΑΝΙΚΟΥ ΖΥΓΟΥ ΟΙ ΠΑΠΑΔΕΣ ΤΡΩΓΑΝΕ ΚΑΙ ΠΙΝΑΝΕ ΚΑΙ ΑΠΟΚΤΟΥΣΑΝΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑ ΔΗΛ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΗΤΑΝ ΚΟΥΡΕΛΙΑΡΗΣ

  31. ΕΛΙΣΑΒΕΤ avatar
    ΕΛΙΣΑΒΕΤ 23/06/2010 12:32:45

    ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΕΙΜΑΙ Κ ΓΩ ΧΗΡΑ ΕΔΩ Κ 3 ΧΡΟΝΙΑ Κ ΕΙΜΑΙ 43 ΕΤΩΝ ΜΕ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ 12 Κ 9,5.ΦΥΣΙΚΑ ΟΥΤΕ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΒΡΩ ΔΟΥΛΕΙΑ.ΜΟΛΙΣ ΑΚΟΥΓΑΝΕ ΗΛΙΚΙΑ Κ ΠΑΙΔΙΑ ΛΕΓΑΝΕ ΘΑ ΜΕ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΟΥΝ!!!!!!!!ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΔΑ ΠΩΣ ΔΕΝ ΜΠΗΚΕ Η ΣΥΝΤΑΞΗ ΤΩΝ 530 ΕΥΡΩ Κ ΠΗΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΤΟ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟ ΠΟΥ ΦΥΣΙΚΑ ΒΟΥΙΖΕ ΣΥΝΕΧΩΣ Κ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΟΥΣΕ.ΕΙΝΑΙ ΤΡΑΓΙΚΟ Κ ΜΟΝΟ ΣΤΗ ΣΚΕΨΗ ΠΩΣ ΘΑ ΚΟΨΟΥΝΕ ΣΥΝΤΑΞΕΙΣ Κ ΜΑΛΙΣΤΑ ΞΕΡΟΝΤΑΣ ΠΩΣ ΜΙΑ ΣΥΝΤΑΞΗ ΤΟΣΩΝ ΕΥΡΩ ΕΞΑΝΕΜΙΖΕΤΑΙ ΣΕ ΔΕΗ,ΕΥΑΘ,ΚΟΙΝΟΧΡΗΣΤΑ,ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑ Κ ΑΛΛΕΣ ΔΑΠΑΝΕΣ ΣΕ ΧΡΟΝΟ ΡΕΚΟΡ.ΠΑΝΕ ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΤΖΙΜΠΟΥΤΙ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΚΕΙ ΕΙΜΑΣΤΕ .........

  32. ΜΑΡΙΛΕΝΑ avatar
    ΜΑΡΙΛΕΝΑ 23/06/2010 12:37:56

    Η ΤΡΟΙΚΑ ΟΛΟ ΖΗΤΑΕΙ ΠΡΟΣΧΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ .
    ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΙΣΘΟΥΣ ΤΩΝ 300 ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΥΝΤΑΞΕΙΣ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΒΓΑΖΟΥΝ ΑΧΝΑ ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΖΗΤΑΕΙ Η ΤΡΟΙΚΑ? Ο ΚΟΣΜΟΣ ΑΣ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΝΑ ΔΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΛΑΟΥ.
    ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΖΗΤΗΣΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΡΟΥΝ ΜΕΤΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΣΑ.
    ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΝΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ΠΟΥ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΝΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΩΣ ΘΑ ΖΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΕΙΣΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΔΟΘΗΚΑΝ ΘΑ ΤΙΣ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΝ ΔΗΛ. ΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΒΓΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΩΣΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ.
    ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΝΑ ΖΗΣΟΥΜΕ ΑΞΙΟΠΡΕΠΩΣ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΨΙΧΟΥΛΑ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ.
    ΓΙΑΤΙ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΓΡΑΒΑΤΟΜΕΝΟΙ,ΟΙ ΧΑΡΤΟΓΙΑΚΑΔΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΙΣ ΕΠΙΤΡΟΠΕΣ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ ΚΑΛΥΠΤΟΥΝ ΤΟΥΣ ΚΛΕΦΤΕΣ? ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΓΑΛΟΥΝ ΣΤΗΝ ΦΟΡΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΤΟΥΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥΣ, ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΗΜΕΥΣΟΥΝ ΤΙΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΦΗΣΟΥΝ ΤΙΣ ΧΗΡΕΣ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ.
    ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ ΚΛΕΦΤΑΡΑΔΕΣ ΑΛΗΤΕΣ!!!!

  33. ΚΥΡΑ avatar
    ΚΥΡΑ 26/06/2010 00:53:00

    ΕΣΚΑΣΕ ΤΕΛΙΚΑ Η ΒΟΜΒΑ ΚΟΒΕΤΑΙ Η ΣΥΝΤΑΞΗ ΣΕ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΓΑΜΟ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΤΟ 1992 ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟΣ Ο ΘΑΝΩΝ. ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΗς ΕΛΛΑΔΑΣ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ; ΕΤΣΙ ΘΑ ΛΥΘΟΥΝ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ; ΜΑΚΑΡΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΜΑς ΕΙΠΑΝ ΤΙ ΧΡΗΜΑΤΑ ΘΑ ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΗΣΟΥΝΕ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΚΟΠΗ ΜΕ ΠΟΙΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΡΕ ΠΑΛΙΟΤΟΜΑΡΑ ΤΕΛΙΩΝΕΤΕ ΓΑΜΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΩΝ. ΑΣ ΕΒΑΖΑΝ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΙΚΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ ΔΗΛΑΔΗ Η Κ ΣΤΡΑΤΗΓΟΥ ΜΕ ΤΗ ΔΙΚΙΑ ΤΗς ΣΥΝΤΑΞΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΑ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΝΟΙΚΙΑ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΝΑΓΚΗ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΞΙΩΜΕΝΗ ΣΥΖΥΓΟΑ ΕΝΩ ΟΙ 3ΕΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΜΑΙΤΡΕΣΕΣ; . ΘΕΩΡΟΥΝΕ ΟΤΙ ΑΠΟΔΩΣΑΝΕ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΟΜΑΣΤΕ ΡΕ ΠΑΣΟΚΙΑ ΤΟΥ ΚΕΡΑΤΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΨΗΦΙΣΑΜΕ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΦΑΓΑΤΕ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΑΣ ΒΑΖΑΤΕ ΚΑΜΙΑ ΕΚΑΤΟΣΤΑΡΙΑ ΦΟΡΟΦΥΓΑΔΕΣ ΣΤΗ ΦΥΛΑΚΗ ΜΕ ΣΥΝΟΠΤΙΚΕΔ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΔΗΜΕΥΑΤΕ ΤΙΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΕΣ ΤΟΥς ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΒΑΖΑΤΕ ΚΡΙΤΗΡΙΑ ΠΟΤΕ ΕΝΑΣ ΓΑΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΙΣΧΥ Η ΟΧΙ. ΚΟΨΤΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΜΙΣΘΟΥΣ ΤΩΝ ΠΑΠΑΔΩΝ ΑΦΟΥ ΠΛΕΟΝ ΟΙ ΓΑΜΟΙ ΠΟΥ ΤΕΛΟΥΝ ΕΧΟΥΝ ΙΣΧΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΟΛΟΙ ΠΑΠΑΔΕΣ ΚΑΝΕΝΑ 8 ΩΡΟ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟ ΜΗΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΥΝΤΑΙ ΤΟΝ ΜΙΣΘΟ ΤΟΥ ΛΟΧΑΓΟΥ ΑΦΟΡΟΛΟΓΗΤΟ ΚΑΙ ΧΩΡΙΑ ΤΑ ΤΥΧΕΡΑ ΠΑΝΤΑΧΩΘΕΝ. ΕΧΟΥΜΕ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΣΑΝ ΚΡΑΤΟΣ ΑΣΦΥΚΤΙΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΥΓΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

    • anonymous avatar
      anonymous @ ΚΥΡΑ 26/06/2010 01:06:03

      Σιγά θα πάθεις τίποτε. Ένα νορμάλ ζευγάρι δεν το πιάνει. Εκείνες που πιάνει είναι οι Ρωσίδες που παντρεύονται γέρους για να πάρουν τη σύνταξη. Σωστή ρύθμιση είναι.

      ΥΓ. Όταν εγώ πήγα να ασφαλιστώ στο ταμείο μου ο όρος ήταν ότι αν πάθω κάτι κι έχω κάτω από 5 χρόνια ασφάλιση δε δικαιούμαι αναπηρική σύνταξη. Εδώ ο χρόνος είναι τρία χρόνια.
      Για το πρώτο δε διαμαρτύρεται κανείς. Γι αυτό γιατί διαμαρτύρεστε;

  34. Dimi avatar
    Dimi 26/06/2010 01:36:13

    @ ΚΥΡΑ
    Και κάτι ακόμα πολύ σοβαρό, το οποίο φαίνεται να περνάει απαρατήρητο και το οποίο χαρακτηρίζει τη φαιδρότητα των Μineiko-Bilderberg/Λοβέρδου.

    Εχουμε βαρεθεί ν'ακούμε γιά τις "μάχες" που δίνουν γιά να πέσουν λέει στα μαλακά, οι μανάδες με ανήλικα παιδιά - και να συνταξιοδοτούνται στα 60.. αντί στα 65.

    Δηλαδή, Οι "Ηρωες" του γλυκού νερού, μάχονται γιά τις μανάδες, οι οποίες στα... 65 τους, έχουν ανήλικα παιδιά!! Δηλαδή, εν προκειμένω, οι "Ηρωες" πέφτουν μαχόμενοι γιά τις γυναίκες οι οποίες γεννούν στη τρυφερή ηλικία των.. ±50 ετών!

    Γι'αυτούς και όχι μόνο λόγους, οι γυναίκες αυτές, θεωρούνται ως οι μάνες όλων των συνταξιοδοτικών "μαχών".

    Θρίαμβος! Μεγάλη Επιτυχία! Μέχρι στιγμής, οι Μineiko-Bilderberg/Λοβέρδος, ΔΕΝ φαίνεται να "μάχονται" γιά όσες μανάδες ανηλίκων, είναι στα.. 70!

  35. ΚΥΡΑ avatar
    ΚΥΡΑ 26/06/2010 18:01:08

    ΓΙΑ ΤΟΝ ANONYMOUS ΠΟΥ ΦΟΒΑΤΑ ΜΗΝ ΠΑΘΩ ΤΙΠΟΤΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ :ΤΟΥ ΦΑΙΝΟΜΑΙ ΓΙΑ ΡΩΣΙΔΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΚΑΙ ΦΟΒΑΤΑΙ ΜΗΝ ΠΑΘΩ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΘΕΣΗ ΣΕ ΤΟΣΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΣΤΟ ΔΙΑΛΟΓΟ ΓΙΑ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΠΑΠΑΔΕΣ ΔΙΚΑΣΤΙΚΟΥΣ. ΝΑΙ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑ ΜΕ ΕΝΑ ΕΛΛΗΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΛΛΗΝΙΔΑ ΣΕ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΠΕΘΑΝΕ ΞΑΦΝΙΚΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΤΗ ΣΥΝΤΑΞΗ ΤΟΥ. ΑΝ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΕΙ ΝΑ ΔΙΝΕΙ ΣΥΝΤΑΞΕΙΣ ΣΕ ΡΩΣΙΔΕΣ ΒΟΥΛΓΑΡΕΣ ΚΤΛ ΜΠΟΡΕΙ ΜΕ ΤΟΥς ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΕΣ ΣΕ ΛΕΠΤΑ ΜΕΣΑ ΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΔΑΠΕΣ EK ΤΟΥ ΑΝΑΤΟΛΙΚΟΥ ΜΠΛΟΚ ΧΗΡΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΨΕΙ ΝΑ ΔΙΝΕΙ ΣΥΝΤΑΞΕΙΣ ΠΟΛΥ ΚΑΜΠΟΥΡΑΚΗ ΒΛΕΠΕΙΣ ANONYMOUS ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΔΥΟ ΕΓΚΑΘΕΤΟΙ ΣΤΟ MEGA ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΚΩΜΩΔΗΣΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΡΩΣΙΔΕΣ

  36. κωσταντια avatar
    κωσταντια 26/06/2010 19:12:21

    Η σύνταξη χηρείας φτάνει για να μεγαλώσεις σήμερα ένα, δύο ,τρία.... παιδιά;Ακόμα και να δουλεύει η χήρα-ο χήρος, τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα.Εκτός κι αν τα ορφανά δεν έχουν ανάγκη να μορφωθούν,να ντυθούν....
    Σκεφτήκατε την περίπτωση να υπάρχει και δάνειο;Τότε τι γίνεται;Ο σοφός λαός μας έχει την παροιμία που λέει:<>.Από τους Έλληνες μπορεί να γλυτώσετε όχι όμως κι από το Θεό........

  37. ΚΥΡΑ avatar
    ΚΥΡΑ 26/06/2010 19:40:40

    ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΣΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΔΗΛ ΕΓΩ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝΑ ΝΟΡΜΑΛ ΖΕΥΓΑΡΙ ?
    ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ..... ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΙΕΣ ΘΑ ΓΕΝΝΑΝΕ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ
    ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕΕ ΚΑΙ ΠΡΟΓΑΜΙΑΙΟ ΤΡΙΧΡΟΝΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΙΚΑ ΤΟΥ ΣΥΖΥΓΟΥ ....

  38. ΑΝΝΙΑ avatar
    ΑΝΝΙΑ 27/06/2010 16:04:51

    ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΚΙΟΛΑΣ, ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ 34 ΧΡΟΝΩΝ ΧΗΡΑ ΜΕ 1, 2 ΚΑΙ 3 Ή ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΠΑΙΔΙΑ, ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΤΟ ΕΝΑ ΜΕ ΤΟ ΑΛΛΟ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΑΤΟΜΑ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕΙΣ, ΣΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ , ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΚΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΙΔΙΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ

  39. ΚΥΡΑ avatar
    ΚΥΡΑ 27/06/2010 18:13:05

    ΕΙΔΑΤΕ ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΤΟΧΟΣ Η ΔΙΑΣΠΑΣΗ ΤΩΝ ΚΟΙΝΩΝΙΚΩΝ ΣΤΡΩΜΑΤΩΝ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΟΥΝ ΣΥΝΤΑΚΗ ΟΙ ΧΗΡΕΣ ΜΕ ΠΑΙΔΙΑ
    ΑΝ ΠΑΙΡΝΩ ΕΓΩ ΣΥΝΤΑΞΗ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΧΗΡΑ ΜΕ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΓΑΜΟ ΠΟΙΟΝ ΕΝΟΧΛΕΙ
    ΕΧΩ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΛΑΧΕΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΩ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΠΑΡΙΘΜΗΣΩ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΕς ΑΔΙΚΙΕΣ ΑΠΟ ΑΠΟΨΗ ΣΥΝΤΑΞΕΩΝ ΚΑΙ ΕΠΙΔΟΜΑΤΩΝ ΕΓΩ ΔΕΝ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΑ ΚΑΝΕΝΟΣ ΤΙΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ ΑΠΟΛΑΒΕΣ ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΣΥΝΤΑΞΗ ΛΟΓΩ ΘΑΝΑΤΟΥ ΕΝΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΠΟΥ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑ ΔΟΥΛΕΥΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΜΕΙΝΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΑΡΑ Ο ΤΙΤΛΟΣ ΤΗΣ ΧΗΡΑΣ ΣΕ ΗΛΙΚΙΑ 29 ΧΡΟΝΩΝ ΣΕ ΜΙΑ ΕΠΑΡΧΙΑΚΗ ΚΟΥΤΣΟΜΠΟΛΙΣΤΙΚΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΟΛΗ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ ΣΤΟΝ ΔΙΑΛΟΓΟ ΓΙΑ ΠΑΠΑΔΕΣ, ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ, ΔΙΚΑΣΤΙΚΟΥΣ, ΥΠΑΛΛΗΛΟΥς ΔΕΗ κτλ

  40. ΚΥΡΑ avatar
    ΚΥΡΑ 27/06/2010 18:20:25

    ΑΝΝΙΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΣΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΕΝΑΣ ΓΑΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΓΑΜΟΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ?
    ΝΑ ΜΕ ΣΥΓΚΡΙΝΕΙΣ ΜΕ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΧΗΡΑ ΧΩΡΙΣ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΜΕ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΓΑΜΟΥ ΚΑΙ 1 ΜΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΗ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗ ΣΥΝΤΑΞΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΧΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΤΙΣ ΧΗΡΕΣ ΜΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΤΡΑΓΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ. ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΟΤΕ ΟΤΙ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΔΙΑΛΟΓΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΧΗΡΑ Η ΟΧΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΥΠΟ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΗ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ. ΟΛΕΣ ΠΟΥ ΠΑΝΤΡΕΥΟΝΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝ ΔΥΝΑΜΕΙ ΧΗΡΕΣ ΑΣ ΤΟ ΒΑΛΟΥΜΕ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ. ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΑΣ ΤΟΤΕ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΤΙ ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΝΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ ΠΛΕΟΝ ΣΑΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΙ ΛΕΜΕ ΤΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΙ ΔΙΕΚΔΙΚΟΥΜΕ.

  41. ΜΑΡΙΛΕΝΑ avatar
    ΜΑΡΙΛΕΝΑ 06/07/2010 11:27:45

    ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΕΛΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΣΥΝΤΑΞΕΙΣ ΜΑΣ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΛΟ ΑΣΑΦΕΙΕΣ ΑΛΛΑ ΛΕΝΕ ΤΗ ΜΙΑ ΩΡΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΑΥΤΟΣ Ο ΛΟΒΕΡΔΟΣ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΧΤΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΨΥΧΙΑΤΡΟ.ΠΡΙΝ ΔΥΟ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΑΝΕΦΕΡΕ Η ΤΡΟΙΚΑ ΤΟΥ ΣΗΚΩΘΗΚΕ Η ΤΡΙΧΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΙΘΕΤΑΙ ΤΕΤΟΙΟ ΘΕΜΑ . ΤΩΡΑ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΑΝ ΕΡΓΑΖΕΤΑΙ Η ΧΗΡΑ ΘΑ ΚΟΒΕΤΑΙ. ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΕΓΓΥΑΤΑΙ ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΣΤΟΝ ΙΔΙΒΤΙΚΙ ΤΟΜΕΑ ΟΤΙ ΘΑ ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΣΈΝΑ Η΄ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΘΑ ΤΗΝ ΞΑΝΑΔΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΑΙΖΟΥΝ. ΕΙΔΑ ΤΟΝ ΛΟΒΕΡΔΟ ΧΤΕΣ ΣΤΟ ΑΛΤΕΡ ΚΑΙ Η΄ΧΑΖΗ ΕΙΜΑΙ Ή Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΤΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΝ ΤΙΣ ΚΟΨΕΙ ΟΜΩΣ ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΟΙ ΕΙΣΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΈΧΟΥΝ ΔΩΣΕΙ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΜΑΣ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ.
    ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΣΥΧΑΘΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΦΥΓΩ ΕΞΩ ΚΑΙ ΟΤΙ ΓΙΝΕΙ ΑΝΤ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΞΕΦΤΙΛΕΣ !!!

  42. ΚΥΡΑ avatar
    ΚΥΡΑ 07/07/2010 11:18:47

    ΜΑΡΙΛΕΝΑ ΔΕΝ ΘΑ ΚΟΠΕΙ Η ΣΥΝΤΑΞΗ ΣΕ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΜΕ ΠΑΙΔΙ ΘΑ ΚΟΠΕΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΓΑΜΟΥ ΑΝ Ο ΘΑΝΩΝ/ΟΥΣΑ ΕΡΓΑΖΟΤΑΝ ΚΑΙ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΓΑΜΟΥ ΑΝ Ο ΘΑΝΩΝ/ΟΥΣΑ ΗΤΑΝ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ. ΟΙ ΚΩΛΟ-ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ ΤΟ ΡΙΞΑΝΕ ΣΤΗΝ ΠΛΑΚΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΛΑΜΠΟΥΡΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΡΩΣΙΔΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΟΥΚΡΑΝΕΖΕΣ. ΟΤΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΘΑ ΤΙΣ ΚΟΨΟΥΝΕ ΤΙΣ ΣΥΝΤΑΞΕΙΣ. ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΟΥΤΕ ΟΥΚΡΑΝΕΖΑ ΟΥΤΕ ΡΩΣΙΔΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΑΦΑΙΡΕΘΕΙ Η ΣΥΝΑΤΞΗ ΤΟΥ ΑΝΔΡΑ ΜΟΥ. ΕΔΩ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΜΗΝΥΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΣΥΝΤΑΓΜΑΤΙΚΑ. Η ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙ ΤΟ ΜΥΣΤΗΡΙΟ ΤΟΥ ΓΑΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ . ΛΟΥΦΑΖΕΙ ΩΣ ΣΥΝΗΘΩΣ. ΓΙΑΤΙ Ο ΠΑΠΑΣ ΠΟΥ ΜΕ ΠΑΝΤΡΕΨΕ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΜΙΣΘΟ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΤΟΥ ΛΟΧΑΓΟΥ ΚΑΙ ΑΦΟΡΟΛΟΓΗΤΑ ΓΙΑ ΤΙΣ 8 ΩΡΕΣ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΟ ΜΗΝΑ? ΑΦΟΥ ΤΟ ΜΥΣΤΗΡΙΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΧΕΙ ΙΣΧΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΧΡΟΝΙΑ. ΜΕ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΤΗΣ ΠΕΤΡΑΛΙΑ (ΑΥΤΗ ΕΒΑΛΕ ΤΗΝ 3ΕΤΙΑ)ΚΑΙ ΤΟΥ ΛΟΒΕΡΔΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΣ ΞΕΡΩ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΤΩΝ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΖΕΥΤΟΥΝ ΑΝ ΚΑΤΑΡΓΗΘΟΥΝ ΟΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΕΣ ΣΥΝΤΑΞΕΙΣ. ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΟΥΝΕ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΠΙΣΤΕΥΤΟΙ. ΕΧΟΥΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ. Ο ΛΟΒΕΡΔΟΣ ΑΥΡΙΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΛΙΤΙΚΗ. ΣΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΕΙ ΝΑ ΨΗΦΙΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΗ ΜΑΣ ΔΥΝΑΜΗ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥς ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΜΕ ΟΠΩΣ ΜΑΣ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝΕ ΑΥΤΟΙ. ΕΧΟΥΝΕ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΕΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΛΑΟ ΣΕ ΟΜΑΔΙΚΗ ΠΑΡΑΚΡΟΥΣΗ ΝΑ ΜΙΛΑΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗς ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗΣ ΤΟΥ ΕΠΙΒΙΩΣΗς. ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΒΑΛΟΥΝ ΝΑ ΞΑΝΑΔΟΥΜΕ ΤΗΝ ΤΡΕΜΗ ΝΑ ΜΙΛΑΕΙ ΓΙΑ ΤΗ ΓΡΙΠΠΗ ΚΑΙ ΤΑ SPREADS ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΤΙ ΠΛΥΣΗ ΦΑΓΑΜΕ.

  43. αθηνα avatar
    αθηνα 22/10/2011 13:11:54

    εσεις οι πολιτικοι οδηγησατε την χωρα μας σε αυτην την αθλια κατασταση γιατι φροντιζετε μονο για την τσεπη σας και τιποτα αλλο δεν σας νοιαζει!αυτη εινα η δημοκρατικη ελλαδα και το κρατος προνοιας!η μητερα μου ειναι καρκινοπαθης και εξι μηνες παιδευομαστε για το επιδομα προνοιας!ειναι 68 ετων και παιρνει 500ευρω με 325ευρω ενοικιο!εσεις οι πολιτικοι ετσι ζειτε;αισχος!!!!!!!!