#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
28/09/2010 16:56
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Θα ζητήσει συγνώμη το Mega;


Εντάξει, όλη η Ελλάδα ξέρει πόσο πολύ στηρίζετε την πολιτική του ΔΝΤ.
Όλοι ξέρουν την αμέριστη στήριξη που παρέχετε στους υποψήφιους που στηρίζει ο κύριος Παπανδρέου.
Αυτό όμως που κάνατε χθες στην εκπομπή του Πρετεντέρη με την δημοσκόπηση της GPO, απο την οποία απουσίαζε ο υποψήφιος δήμαρχος Ευθυμιάδης, ήταν πέρα για πέρα προκλητικό!
Είναι δυνατόν να αβαντάρετε τόσο προκλητικά τον κύριο Μπουτάρη;
Είναι;
Είναι δυνατόν να βάζετε όλους τους άλλους και να μην βάζετε στη μέτρηση τον Ευθυμιάδη επειδή κόβει τον ...Μπουτάρη;
Εκεί όμως που ξεπεράσατε και τον μέτρ της παραπληροφόρησης, ήταν στην απουσία του ...ΜΑΤΗ!
Είναι δυνατόν να μην έχετε και τον Μάτη στη μέτρηση μπρε καρντάσια;
Τόσο πια...
Αυτή είναι αντικειμενική ενημέρωση;
Πού είναι ο Μάτης; Που είναι ο Ευθυμιάδης;

http://taxalia.blogspot.com/2010/09/blog-post_4499.html

ΣΧΟΛΙΑ

  1. BlueSky avatar
    BlueSky 28/09/2010 17:01:05

    Megaloi κράχτες του σοσιαληστρικού συστήματος του ΠΑΣΟΚ. Φαίνεται ότι έχουν πανικοβληθεί. Ενώ ο Κικίλιας προηγείτο την προηγούμενη βδομάδα, ω! του θαύματος, στη δημοσκόπηση του πασοκοκάναλου προηγείται ο άσχετος Σγουρός!

  2. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 28/09/2010 17:04:44

    Πού είναι ο Βάγκνερ, πού είναι ο Πουτσίνι...

    http://www.youtube.com/watch?v=TThFDWLAvEE

  3. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 28/09/2010 17:07:23

    Ας το βάλουμε κι εδώ μια που είναι σχετικό:

    Παρακευή 17 Σεπτεμβρίου με πήραν τηλέφωνο από τη GPO για δημοσκόπηση. Έχω την εντύπωση ότι δεν μου έκαναν όλες τις ερωτήσεις που άκουσα χθες, αλλά αυτό μπορεί και να κάνω λάθος.

    Υπήρχε όμως και μία ακόμη ερώτηση που μου έκαναν και δεν παίχτηκε (αν δεν κάνω λάθος, γιατί κοιμήθηκα και δεν είδα την εκπομπή μέχρι το τέλος, όμως δεν την είδα ούτε σήμερα το πρωί στα ρεπορτάζ).

    Ποια ερώτηση;

    ΜΑ Η ΠΡΟΘΕΣΗ ΨΗΦΟΥ ΣΕ ΕΘΝΙΚΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ!

    Ω, ναι. Η δημοσκόπηση είχε και πρόθεση ψήφου για τα κόμματα σε περίπτωση εθνικών εκλογών!

    Ακούσατε εσείς τίποτα για αυτό το στοιχείο της δημοσκόπησης; Εγώ δεν άκουσα…

  4. athamas avatar
    athamas 28/09/2010 17:20:49

    Όχι.
    Αποκλείεται να ζητήση συγγνώμη.
    Πάω και στοίχημα με όποιον έχει αντίθετη άποψη.

  5. DIANE avatar
    DIANE 28/09/2010 18:09:13

    Εγώ δεν πιστεύω τίποτα από τις φτιαγμένες δήθεν δημοσκοπήσεις τους. Δεν θα το χωρούσε το μυαλό μου οι περήφανοι Μακεδόνες να ψηφίζουν έναν ηλικιωμένο με ...πολυπολιτισμικές θέσεις, ματάκια που θέλει να μοιραστεί το άρρωστο πάθος του μέσω του ΤΒ 100 και με άλλους συντοπίτες του, που παλαντζάρει και υπεκφεύγει στο θέμα της ονομασίας των Σκοπίων (για να μην πω κάτι βαρύτερο) κλπ. Εχω εμπιστοσύνη στα καρντάσια της συμπρωτεύουσας κι ας λένε τα πληρωμένα αδρά κανάλια ό,τι θένε.

  6. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 28/09/2010 19:01:14

    Αν στο Mega θέλουν να υποστηρίξουν τόσο απροκάλυπτα το Μπουτάρη, μπορούν να το κάνουν πιο... έμπρακτα.

    Προβάλλοντας τσόντες, όπως δήλωσε ο μεθούας ότι είναι η επιθυμία του για το TV 100 αν αναλάμβανε το δήμο...

  7. Astefan avatar
    Astefan 28/09/2010 19:06:12

    Εδώ εξαφανίσανε την δημόσια πρόταση Μπουτάρη,
    για ζώνες πορνό στη Δημοτική Τηλεόραση Θεσσαλονίκης
    και θα δεν θα πειράξουνε τα γκάλοπ.

    Καμιά φορά νομίζω πως ζω σε ένα,
    μεταμοντέρνα απολυταρχικό καθεστώς.

    • Απορίας avatar
      Απορίας @ Astefan 28/09/2010 19:19:33

      Η πρόταση astefan υπάρχει εδώ:
      http://www.youtube.com/watch?v=CEaMvJH1HB0&feature=player_embedded#!

  8. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 28/09/2010 19:06:27

    Ο Γκιουλέκας καλά θα κάνει να πάρει αποστάσεις από τις περίεργες υποθέσεις Παπαγεωργόπουλου και να παρουσιάσει εντελώς ανανεωμένο συνδυασμό με καθαρούς, τίμιους ανθρώπους.

    • ενοχλητικός avatar
      ενοχλητικός @ ΓΙΑΝΝΗΣ 28/09/2010 19:17:56

      αστο...αργά είναι

  9. attilas avatar
    attilas 28/09/2010 19:06:51

    Sosta, pou einai autoi oi gigantes? Proxoreiste paidia, bgalte ton giouleka kai ton psomiadi. Kai me ton Anthimo bebaia. Dustuxos, auti einai i katantia kai i parakmi tis sumproteuousas

    • Μάρκος avatar
      Μάρκος @ attilas 29/09/2010 01:04:30

      Ενώ αν βγάλετε τον μεθύστακα θα είναι πρόοδος έτσι; Άντε και πρωταγωνιστής σε τσόντες φιλάρα!

    • loretta avatar
      loretta @ attilas 29/09/2010 01:28:23

      attlas
      παρακμη για την πολη της θεσσαλονικης ειναι κατι όψιμοι τυποι που ξεκινησαν ως αναρχοκουμουνιστες στα νιατα τους μεγαλωνοντας μεσα σε αρχοντικα......περασαν στον σοσιαλισμο...εχουν ιδιοκτητα νησια..κανουν διακοπες στα πολυτελεστερα θερετρα....και παντα ειχαν απο κατω ενα μαξιλαρι τοτε με εκατομυρια δραχμες και επειτα με εκατομυρια ευρω...που θεωρουν ολους τους αλλους δηλ τους δεξιους φασιστες και ευθρασως μας λενε δωστε ΤΣΟΝΤΑ στο λαο....αντι να ντρεπονται μας ζητουν και την ψηφο μας...

      κατι τετοιους τυπους οσες...αγαθοεργιες και αν εχουν κανει και οσες αρκουδες και αν εχουν σωσει και οσα φουμαρα και αν πουλανε....νασαι σιγουρος οτι στο τελος ...θα πανε εκει που τους αξιζει με την ψηφο των θεσσαλονικεων δηλ..ΠΟΥΘΕΝΑ.

  10. ενοχλητικός avatar
    ενοχλητικός 28/09/2010 19:26:07

    μολις απέστειλε επιστολή συγγνώμης το ΜΕΓΚΑ

  11. Y. avatar
    Y. 28/09/2010 19:47:19

    Σήμερα είχαν στο πασοκοκάναλο, σουαρέ για τη νέα σεζόν, και η Τρέμη στο σχόλιό της, “...θα συνεχίσουμε την ίδια πετυχημένη πορεία, με την ίδια ορχήστρα και τον ίδιο μαέστρο”. Εννοούσε φυσικά “...με τον ίδιο θίασο και τον ίδιο σκηνοθέτη”.
    Πάντως βγάζω το καπέλο στον Παναγιωτόπουλο. Και ..μώ την ικανότητά του, να συντονίζει με τόση επιτυχία τη παραπληροφόρηση. Η ανοιχτή γραμμή με τον Πεταλωτή, δουλεύει ρολόϊ.

  12. ενοχλητικός avatar
    ενοχλητικός 28/09/2010 19:53:23

    η συζυγός μου ψηφίζει λαγκαδά, μπορεί καποιος απο το κόμμα να με πληροφορήσει αν ο νεοδημοκράτης αντάρτης είναι κατά του μνημονίου. και αν ναί, τι γνώμη εχει για την αναδιάρθρωση του χρέους

    • Y. avatar
      Y. @ ενοχλητικός 28/09/2010 20:40:00

      Σώθηκες!

  13. anonymos avatar
    anonymos 28/09/2010 21:00:18

    Σιγα μή ζητήσει συγνώμη το Πασοκοκάναλο, απλά να θυμηθούμε να το κλείσουμε μαζί με Σκαι-Αλτερ

  14. Tsol avatar
    Tsol 28/09/2010 21:09:45

    Εγω σαν σαλονικιός που ειμαι ντρέπομαι που υπάρχουν συντοπίτες μου που ψηφίζουν τύπους σαν τον ψωμιάδη, τον παπαγεωργόπουλο, τον μπουτάρη και τον γκιουλέκα, Αφού αυτούς ψηφίζουμε δεν έχουμε δικαίωμα να διαμαρτυρόμαστε για την παρακμή και την κατάντια της θεσσαλονίκης. Τι έχουν να επιδείξουν αυτοί οι άνθρωποι??? Ποια προσόντα έχουν πέραν της προβολής τους απο τα μέσα τοπικά και πανελλήνια, ποια τεχνογνωσία να αντιμετωπισουν τα προβλήματα της περιοχής. Ο ένας καβαλάει άλογα και το παίζει ζορό, ο άλλος ατσαλάκωτος υπεξεραίθηκαν 50 εκατομύρια ευρώ από τον δήμο και δεν πήρε χαμπάρι (έτσι λέει τουλάχιστον) ο άλλος άμα βγεί λέει θα μετονομάσειτην αγίου δημητρίου κεμάλ ατατούρκ και θα μετατρέψει την ΤV100 σε τσοντοκάναλο αυτός είναι ο καημός του και αυτά τα προβλήματα της πόλης, ο άλλος τρέχει από εκκλησία σε εκκλησία και από παρουσιαστής δελτίου ειδήσεων στην δημοτική τηλεόραση θα γίνει δήμαρχος επειδή τον έβαλε το κόμα. Μεγάλη παρακμή στον βορρά.

    • loretta avatar
      loretta @ Tsol 29/09/2010 01:39:16

      TSOL

      εσυ σαν σαλονικιος λοιπον που ντρεπεσαι γιατι δεν προτεινεις καποια αλλη προσωπικοτητα που θεωρεις αξια να αναλαβει την περιφερεια και τον δημο ???

      πολυ ευκολα τα λογια....δυσκολες οι πραξεις αγαπητε...

  15. perastikos avatar
    perastikos 29/09/2010 00:07:01

    μόνο ο Ευθυμιάδης στην Θεσ/νικη λειπει απο την δημοσκοπηση? μηπως το ιδιο δεν εκαναν και με τον Χατζαρα την Αθηνα?

    • προβοκατορας avatar
      προβοκατορας @ perastikos 29/09/2010 12:19:50

      γιατι τον μιχαλολιακο τον εβαλαν?