06/05/2010 15:02
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Θα επιστρέψει μπούμεραγκ στο ΠΑΣΟΚ η ψηφοφορία με 3/5 (180)

Θα επιστρέψει μπούμεραγκ στο ΠΑΣΟΚ αν υποστηρίξουν την πρόταση ΚΚΕ να διεξαχθεί η ψηφοφορία με διευρυμένη πλειοψηφία των 3/5 (180).

Και αυτό διότι είναι φανερό πως ο Γ. Παπανδρέου θα εμφανιστεί ως εκβιαστής,  άρα θα κληθεί και να αναλάβει τις ευθύνες του...σχολίαζε πριν από λίγο στο περιστύλιο της Βουλής ο βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ Π. Λαφαζάνης

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Αγανάκτηση avatar
    Αγανάκτηση 06/05/2010 15:11:28

    Τα 3/5 είναι ψευδοπρόβλημα για τη ΝΔ.

    Το ΠΑΣΟΚ έχει την εξουσία, αυτό θα τη χάσει, στα χέρια αυτού θα χρεοκοπήσει η χώρα, αυτό και θα έχει τις τελικές ευθύνες.

    Ασ'το κάνουν λοιπόν.

    • donaE avatar
      donaE @ Αγανάκτηση 06/05/2010 15:17:41

      Και θα απαλλαγει απο την Ντορα χωρις κοστος...

      • donaE avatar
        donaE @ donaE 06/05/2010 15:18:22

        Η ΝΔ εννοω.

    • aengus avatar
      aengus @ Αγανάκτηση 06/05/2010 15:19:54

      ΆΨΟΓΟΣ! ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΚΑΕΙ Ο ΣΑΜΑΡΑΣ ;;;;;;;
      Άσε που είναι ευκαιρία να γίνει και το ξεκαθάρισμα…

  2. sauraki avatar
    sauraki 06/05/2010 15:14:47

    ΜΑΣ ΕΦΕΡΕ ΣΤΟ ΑΜΗΝ ΜΕ ΤΗΝ ΕΣΚΕΜΜΕΝΗ ΑΠΡΑΞΙΑ ΤΟΥ ΤΟΣΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΚΒΙΑΖΕΙ. ΒΟΥΛΙΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΜΑΡΕΣΕΙ!!!!

  3. Νίκος avatar
    Νίκος 06/05/2010 15:19:38

    "Το ΠΑΣΟΚ έχει την εξουσία, αυτό θα τη χάσει, στα χέρια αυτού θα χρεοκοπήσει η χώρα, αυτό και θα έχει τις τελικές ευθύνες".

    Σωστα, αλλα χρειαζονται "συνεργους" ή αλλως πως "εθνικη συναινεση", ειδαλλως με την ανεργια αργοτερα να "πιανει τα υψη" (ηδη στη Δυτικη Μακεδονια ειναι 30%!!!) κανεις δεν μπορει να προβλεψει τις αντιδρασεις του Λαου. Χρειαζονται τον Α. Σαμαρα για την τωρινη νομιμοποιηση και ργοτερα για αποποιηση των ευθυνων τους. Θα μπορουν να ισχυριζονται οτι "ηταν εθνικα επιβεβλημενο και ολα τα κομματα, πλην των Λακεδαιμονιων, συναινεσαν.
    Net result (για να θυμηθουμε και την επισημη μας γλωσσα): Δυο τρυγονια με ενα σμπαρο. Μαλλον τρια τρυγονια. Το τριτο ειναι η υποθηκευση εθνικης περιουσιας και εδαφων για αποπληρωμη του χρεους. Οσοι πιστευετε ακομα οτι τα δυο δεν συνδεονται διαβαστε προσεκτικα τα ψιλλα γραμματα της συμφωνιας.

    • I.Q. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΥ avatar
      I.Q. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΥ @ Νίκος 06/05/2010 16:16:50

      Παίζει αυτό.

  4. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 06/05/2010 15:20:51

    Έτσι είναι, αρκεί να αντέξει και να μην υπερψηφίσει ο Αντώνης ή κάποιοι σαν το Μεϊμαράκη.

    Τέτοια αλητεία δεν έχει ξαναγίνει στην πολιτική ιστορία. Πόσο φοβούνται τον Αντώνη!

    • Orestios avatar
      Orestios @ Επώνυμος 06/05/2010 15:26:37

      Αυτό είναι το πρόβλημά τους. Φοβούνται.
      Προσπαθούν την ενισχυμένη πλειοψηφεία για να πουν ότι το σύνολο των Ελλήνων στηρίζει το GAP, για να αρχίσουν αμέσως μετά να κατηγορούν μετά ο ένας τον άλλον. Παλιό κόλπο.

      Κατόπιν θα κατηγορούν όλους τους Έλληνες πάλι.

      Αλλά το πουλάκι πέταξε πια.

  5. Orestios avatar
    Orestios 06/05/2010 15:23:05

    Περιμένω να δώ τί θα πούν οι βουλευτές του ΠΑΣΟΚ στον κόσμο που θα πεινάει με τα νέα μέτρα.

    ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ?

    ΠΡΑΣΙΝΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗ??

    Τί θα πεί στην μάνα που δεν θα έχει να ταΐσει το παιδί της?

    Προμηνύεται τεραστίων διαστάσεων σφαλιάρα στο ΠΑΣΟΚ.

    • Orestios avatar
      Orestios @ Orestios 06/05/2010 15:27:45

      Αλήθεια, το ΠΑΣΟΚ μπορεί να μαζέψει 151 βουλευτές με φανερή ψηφοφορία?

      • Επώνυμος avatar
        Επώνυμος @ Orestios 06/05/2010 15:32:33

        Επειδή το λες συνέχεια από χθες, να σε ρωτήσω αν αυτό είναι κάτι που έχεις πληροφόρηση ή είναι καθαρά δική σου εκτίμηση.

      • Orestios avatar
        Orestios @ Orestios 06/05/2010 15:46:57

        Ας τους μαζέψει πρώτα και μετά ας τους στείλει στις εκλογικές τους περιφέρειες.

  6. mara avatar
    mara 06/05/2010 15:41:56

    ΠΑΝΙΚΟΒΛΗΤΟΣ Ο ΓΙΩΡΓΑΚΗΣ. ΕΛΕΕΙΝΟΣ.

  7. tzager avatar
    tzager 06/05/2010 15:42:19

    maria σε παρακαλώ..!

    Παραδέχονται πολύ απλά ο,τι η ΝΔ έχει χρεοκοπήσει!

    Και αυτό επιδιώκει με το ΟΧΙ και την κομματική πειθαρχία. Να χρεοκοπήσει πολιτικά!

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ tzager 06/05/2010 15:44:09

      Τσούζει, ε;

    • asterix avatar
      asterix @ tzager 06/05/2010 15:51:10

      το χαβα σου εσυ...καλα κουφος εισαι?δεν τον ακους???ψυχορραγει...

  8. Orestios avatar
    Orestios 06/05/2010 15:43:49

    Το GAP έχει χάσει την μπάλα στην Βουλή.

    Προσπαθεί να μαζέψει τους βουλευτές του.

  9. Αγανάκτηση avatar
    Αγανάκτηση 06/05/2010 15:52:47

    Η χτεσινή απόφαση της καταψήφισης του νομοσχεδίου από τον Σαμαρά κλείδωσε το τέλος της μεταπολίτευσης στην Ελλάδα.

    Δεν μπορεί να κάνει πίσω ο Σαμαράς. Είτε υπερψηφίσει, είτε καταψηφίσει το αποτέλεσμα πλέον θα είναι το ίδιο. Εαν πισωγυρίσει τότε μαζί με τη μεταπολίτευση θα καταρρεύσει και αυτός. Αυτή είναι η μόνη διαφορα.

  10. ΑΡΚΑΣ avatar
    ΑΡΚΑΣ 06/05/2010 15:56:48

    Απίστευτη πολιτική γκάφα του Τζέφρυ....

  11. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 06/05/2010 15:57:13

    Ο Σαμαράς ΠΡΕΠΕΙ να τον διαλύσει. Είναι η χρυσή του ευκαιρία. Ολίγιστος ο Γιωργάκης. Γεννημένος Γιωργάκης, όπως λέει και ο Νικολάου του Παρόν. Τα ίδια και τα ίδια. Πρέπει να φάει χιλιάδες γκολ.

  12. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 06/05/2010 16:31:21

    Ναι, ναι, ναι! Του είπε και για το μεταναστευτικό!

  13. mara avatar
    mara 06/05/2010 17:13:50

    Καλά, η φωνή του Αντώνη, τί έπαθε??? Τον ματιάσαμε???

  14. MΑΝΩΛΗΣ Μ avatar
    MΑΝΩΛΗΣ Μ 06/05/2010 18:23:56

    @tzager

    Ξεκόλλα ρε, η Ντόρα την πάρτη της κοιτάει και όχι τον λαό. Σε γνωστή μου ομύγυρη εκτός δημοσιότητας είπε ότι θέλει να έχει ψυχωμένους οπαδούς που να την στηρίζουν πάση θυσία ακόμα και κόντρα στην εκάστοτε ηγεσία της ΝΔ. Αυτό τι δείχνει; Τί νομίζεις ότι την ενδιαφέρει; Μόνο πως να έχει εκλογική πελατεία "ψυχωμένων" οπαδών, άβουλα όντα που δεν τους νοιάζει δηλαδή το συλλογικό συμφέρον αλλά το συμφέρον της μητσοτακ/οικογένειας η οποία μπορεί και να τους εξασφαλίσει και λίγο παντεσπάνι αν την βολέψει όπως τα 103.000 ευρώ μισθό το χρόνο στον υποκόμμο του Μπαμπά τον Πευκιανάκη από την ρουσφετολογική αργομισθία του στην ΕΡΤ την εποχή της προηγούμενης κυβέρνησης.