#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
07/06/2009 19:55
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Θα δούμε και θα ακούσουμε πολλά

ΣΧΟΛΙΑ

  1. οκτώ avatar
    οκτώ 07/06/2009 20:09:55

    Με τον Καραμανλή β' να παίρνει το 30% και την αποχή στο 50%, πως θα κυβερνήσει ο έρημος με 1,5 στους 10 πολίτες να τον στηρίζουν;
    Πως σκοπεύει να εφαρμόσει τα αντιλαϊκά μέτρα που τον πιέζει ο Αλμούνια να πάρει ;
    Σίγουρα θα προσπαθήσει να σκαρφαλώσει στα τζάμια λέγοντας για την υψηλή αποχή και το SMS που έλαβε, αλλά θα ματαιοπονεί.

    Προβλέπω σήμερα στην Ρηγίλλης ότι θα έχουν την νύχτα των μεγάλων μαχαιριών.
    Τουλάχιστον να εφημερεύει ο Ευαγγελισμός.

  2. ΝΙΚΓΚΡΙΚ avatar
    ΝΙΚΓΚΡΙΚ 07/06/2009 20:10:31

    ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΚΑΙ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΕΚΛΟΓΩΝ ΕΙΝΑΙ Η ΜΗ ΕΞΑΛΕΙΨΗ ΤΩΝ ΚΑΦΡΩΝ ΜΕ ΤΙΣ ΠΛΑΣΤΙΚΕΣ ΣΗΜΑΙΕΣ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΤΩΝ ΚΟΜΜΑΤΩΝ.
    ΤΟ ΛΥΠΗΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ...ΟΠΑΔΟΙ ΠΟΥ ΤΡΕΧΟΥΝ ΜΠΟΥΛΟΥΚΙ ΑΛΑΛΑΖΟΝΤΕΣ ΕΞΣΤΑΣΙΑΥΟΜΕΝΟΙ ΓΙΑ ΤΗ ΝΝΙΚΗ ΚΑΠΟΙΩΝ ΠΟΥ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΤΟΥΣ ΜΑΝΤΡΩΣΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΞΑΛΑΦΡΩΣΟΥΝ ΤΑ ΠΟΡΤΟΦΟΛΙΑ,ΘΑ ΤΟΥΣ ΣΤΗΣΟΥΝ ΣΕ ΟΥΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΞΑΝΑΔΗΛΩΣΟΥΝ ΤΙ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΑΠΟΜΕΙΝΕΙ ...ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟΥΣ.

  3. Ο Φυγάς avatar
    Ο Φυγάς 07/06/2009 20:11:46

    Πείτε του πατερούλη της παράταξης και κολαούζου του Μπόμπολα ότι έχει και αυτός τεράστιες ευθύνες. Το μέλλον ανήκει στην νέα γενιά και καλό θα είναι να την αφήσουμε να το κτίσει όπως αυτή το επιθυμεί χωρίς διόδια.

  4. ΕΔΕΣ avatar
    ΕΔΕΣ 07/06/2009 20:12:04

    ΕΛΛΑΣ ΕΛΛΑΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΣΑΜΑΡΑΣ !

  5. Dubai Expatriate avatar
    Dubai Expatriate 07/06/2009 20:14:30

    Μπακογιάννη ωφείλει να αποσυρθεί και ως αντιστάθμισμα ο Παυλόπουλος ο οποίος εάν και νομιμόφρων και τίμιος κατά γενική ομολογία-δεν κάνει για την αντιμετώπιση ζητήμάτων όπως εγκληματικότητα-λαθρομετανάστευση κτλ.

    Άλλωστε στην Α' Αθηνών όλοι σχεδόν που απείχαν της κάλπης είναι ψηφοφόροι των δύο παραπάνω.

    Η συνεργασία με το ΛΑΟΣ μπορεί να γίνει σε επίπεδο προγραμματικό και όχι άρπα κόλλα, διαφορετικά θα δημιουργηθούν πολλές παρνέργειες.

    Νομίζω ότι το ΠΑΣΟΚ δεν το συμφέρουν προανακριτικές (Από αρχές Οκτ. γιατί έκλεισε η Βουλή), γιατί μπορεί να αποβεί μπούμερανγκ για το ίδιο καθότι τα σκάνδαλα έχουν μεγάλη ουρά στην ουρά της οποίας υπάρχει ένα προβεβλημένο κοινοβουλευτικό μέλος του ΠΑΣΟΚ.

    Είναι σημαντικό να εξακριβωθεί και η πραγματική δύναμη του Τρεμόπουλου, για να συμπληρωθεί το παζλ.

  6. Dubai Expatriate avatar
    Dubai Expatriate 07/06/2009 20:16:57

    @οκτώ

    Η αποχή χτυπά όλα τα κόμματα ανεξαιρέτως. Και το ΠΑΣΟΚ πε΄ριπου το 1/6 των ψηφόφορων εκπροσωπεί.

    Και η ΝΔ+ΠΑΣΟΚ+ΚΚΕ δεν φτάνουν ούτε το 50%.

    Άρα μιλάμε για μια πολιτική κατάσταση που δεν έχει εμφανιστεί από το '74 και μετά, ίσως και πιο πριν.

  7. Dubai Expatriate avatar
    Dubai Expatriate 07/06/2009 20:21:18

    Σόρρυ! ΝΔ+ΠΑΣΟΚ+ΚΚΕ+ΣΥΡ+ΛΑΟΣ δεν φτάνουν ούτε το 50%!

  8. hypo avatar
    hypo 07/06/2009 20:25:17

    Μόνο οι γέροι κολλημένοι ψηφίσαν. Οι νέοι πήγανε για μπάνιο.

  9. O Ιθαγενής avatar
    O Ιθαγενής 07/06/2009 20:27:40

    Αν δεν αλλάξει πολιτική
    Αν δεν αλλάξει πρόσωπα
    Αν δεν κατέβουν από τα καλάμια των πολυτελών γραφείων τους οι συνεργάτες του (...και ο Σαμαράς)
    Την επόμενη φορά δεν θα γυρίσουν την πλάτη, αλλά θα τους δείξει ο Ελληνικός Λαός τα @@@@@@@ του.
    Τα πάντα δεν είναι επικοινωνία αλλά υπάρχει και ουσία
    Έχασαν για τις πράξεις τους και τις επιλογές τους.
    Θα το καταλάβουν?

    ΥΓ

    Μπορείς βρε Factorx να ρωτήσεις τον κ Σαμαρά γιατί ο κόσμος της ΝΔ προτίμησε την αποχή?
    (αλλιώς τον περιμέναμε..... και άλλα έχει δείξει 6 μήνες)

  10. O Ιθαγενής avatar
    O Ιθαγενής 07/06/2009 20:31:12

    Ωχ και ο Μειμαράκης για αποχή μιλά...καληνύχτα και πες ότι άλλοι βάζουν πλάτη αυτοί πισινούς σε καρέκλες βάζουν...

  11. ΛΕΡΑ avatar
    ΛΕΡΑ 07/06/2009 20:42:06

    ναι μιλα και ο μειμαρακης ο υπουργος με το ανυπαρκτο εργο στο υπουργειο του που το εβλεπε μονο οταν τον φωναζανε να υπογραψει κανα χαρτι

  12. Κωστακης avatar
    Κωστακης 07/06/2009 20:49:50

    Empistevtiko
    Pros Giourika PASOK
    Agapite adelfe ehasa
    Me tous dikous sou "moutzahedin" sou efhome amesi efarmogi tis "Prasinis Oikonomias"
    Se hereto me filia

  13. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 07/06/2009 20:50:27

    Ο Βενιζελος στις δηλωσεις του ειπε οτι ο αρχηγος πιστωνεται και τις ηττες και τις νικες.Το ειπε για το ΠΑΣΟΚ αλλα εννοουσε και τη ΝΔ.Γινεται προσπαθεια να απαλλαγει ο Καραμανλής απο τις ευθυνες και να επιρριφθουν ολα στη Ντορα.Στοχος να μην αναλαβει την ηγεσια της ΝΔ η Ντορα μετα τυχον ανοδο του ΠΑΣΟΚ στην εξουσια.
    Aλλα ο πραγματικος υπευθυνος ειναι ο Παυλοπουλος με τους αναρχικους ,τους λαθρομεταναστες και την εγκληματικοτητα της απολυτης εμπιστοσυνης Καραμανλη.Ο λαος τιμωρησε τους υπευθυνους του χαους,το ΣΥΡΙΖΑ που το προκαλεσε και την κυβερνηση που το ανεχθηκε ή το σιγονταρε.

  14. ΛΕΡΑ avatar
    ΛΕΡΑ 07/06/2009 20:51:42

    απο το 81 πρασινη αναπτυξη υπαρχει σε αυτην την χωρα αγαπητε κωστικα

  15. ΛΕΡΑ avatar
    ΛΕΡΑ 07/06/2009 20:54:31

    τωρα που ο γιωργος κερδισε τις πρωτες του εκλογες μπορει να κοιτα επιτελους τα οικογενιακα καδρα στον τοιχο και να παραγγειλει και ενα δικο του να το κρεμασει

  16. ΛΕΡΑ avatar
    ΛΕΡΑ 07/06/2009 21:05:03

    στο 6% διαφορα 1,8 !!!!!!

  17. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 07/06/2009 21:05:09

    Ελα μωρε,πες τε τιποτ αλλο.
    Μην κατεβαζετε το επιπεδο.

  18. ΛΕΡΑ avatar
    ΛΕΡΑ 07/06/2009 21:17:23

    ε ενταξει ειναι βαρυ το κλιμα κανουμε και λιγη πλακα για να σκασει κανα χαμογελο

  19. Φιλαλήθης avatar
    Φιλαλήθης 07/06/2009 22:17:59

    Μάγκες, διαβάσατε τι είπε ο Καρατζαφέρης στο Θέμα; Η Μπακογιάννη, λέει, σε ένα μήνα δεν θα είναι υπουργός εξωτερικών.

    Πολύ μυστήρια δήλωση. Δεν είναι βλάκας για να την κάνει τυχαία, ανεξάρτητα από τι θα γίνει τελικά.

  20. defer avatar
    defer 08/06/2009 00:37:08

    Kανέναν δεν θα αλλάξει ο Καραμανλής.

    Όλα δείχνουν ότι το μητσοτακαίικο τελικά δεν ήθελε μεγάλη διαφορά σήμερα. Εκτός από την Ντόρα, που ήταν πολύ λιγότερο gloomy τη δεύτερη φορά που εμφανίστηκε απόψε -όταν η διαφορά ήταν μικρότερη-, μου ειπαν νωρίτερα ότι στο εκλογικό κέντρο στον Αγ.Σπυρίδωνα που ψηφίζει η οικογένεια είχε πάει να ψηφίσει μέχρι και η Μαρίκα, παρά την κατάστασή της. Δε νομίζω να πήγαινε αν δεν θέλανε πολύ να πάει καλύτερα η νδ απ'ότι περίμεναν οι περισσότεροι τις προηγούμενες μέρες (και δε νομίζω επίσης να ψήφισε πασόκ...)

  21. Spm avatar
    Spm 08/06/2009 12:04:58

    ΕΛΠΙΖΩ ΣΤΗ ΝΔ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΙ ΣΥΝΕΒΗ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ. ΕΛΠΙΖΩ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΝΑ ΠΗΡΑΝ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ. ΕΛΠΙΖΩ Ο ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΟΤΙ ΟΙ ΠΟΛΙΤΕΣ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΚΑΙ ΟΙ ΝΕΟΔΗΜΟΚΡΑΤΕΣ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ, ΤΟΝ ΘΕΛΟΥΝ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ. ΤΟΝ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟΥ ΤΟ ΕΔΕΙΞΑΝ, ΠΡΟΤΙΜΗΣΑΝ ΟΝΤΩΣ ΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΨΗΦΙΣΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΚΟΜΜΑ ΚΑΙ ΔΗ ΤΟ ΠΑΣΟΚ. Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΟΓΚΟΣ ΤΗΣ ΑΠΟΧΗΣ, ΠΡΟΕΡΧΤΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΑΞΕΙΣ ΤΗΣ ΝΔ.
    ΤΟΥ ΕΙΠΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ ...ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ, ΑΛΛΑ ΚΑΝΕ ΚΑΤΙ, ΣΤΕΙΛΕ ΤΟ ΤΡΕΝΟ, ΤΟ ΛΕΩΦΩΡΕΙΟ ΝΑ ΜΑΣ ΓΥΡΙΣΕΙ ΠΙΣΩ!!!
    ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΣΤΗ ΝΔ ΝΑ ΞΕΧΩΡΙΣΟΥΝ ΤΗΝ ΗΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΑΡΙ. ΤΟ ΧΩΡΑΦΙ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ, ΑΣΠΑΡΤΟ, ΤΟ ΧΩΜΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΚΕΙ, ΘΕΛΕΙ ΞΕΣΚΑΡΤΑΡΙΣΜΑ, ΟΙ ΣΠΟΡΟΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ, ΛΕΙΠΕΙ ΜΟΝΟ Ο ΠΕΦΩΤΙΣΜΕΝΟΣ (Illuminati)ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΦΕΡΕΙ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΤΟΥ ΠΕΡΙΟΔΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΑΠΟΔΩΣΕΙ ΚΑΡΠΟΥΣ. Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΗΣ ΝΔ, ΕΔΕΙΞΕ -ΝΟΜΙΖΩ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΣΤΟΝ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟ- ΠΩΣ ΤΟΝ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΡΙΤΗ ΤΕΤΡΑΕΤΙΑ ΠΡΘΥΠΟΥΡΓΟ ΤΟΥ ΤΟΠΟΥ.
    ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΣΤΟ ΠΑΣΟΚ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΑΙΡΟΝΤΑΙ ΙΔΙΑΤΕΡΑ. ΜΕΣΑ Σ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΟΡΙΜΑΓΔΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΠΟΣΤΡΟΦΗ, ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΟ 37% ΤΟΥ 50% ΤΟΥ ΕΚΛΟΓΙΚΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΝ ΑΥΤΟ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΑ. Ο ΔΗΜΟΨΗΦΙΣΜΑΤΙΚΟΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑΝ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΠΡΟΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ, ΠΗΓΕ ΠΕΡΙΠΑΤΟ ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ.

    ΟΛΕΣ ΟΜΩΣ ΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ ΠΑΡΑΤΑΞΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΛΗΦΘΟΥΝ ΟΤΙ ΟΙ ΚΑΙΡΟΙ ΠΟΥ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΨΗΦΟΦΟΡΟΣ ΗΤΑΝ ΜΑΖΑ, ΠΕΡΑΣΑΝ ΧΩΡΙΣ ΕΠΙΤΡΟΦΗ. Η ΑΠΟΣΤΡΟΦΗ ΤΟΥ ΨΗΦΟΦΟΡΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΧΗ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΝΙΚΗΤΗΣ. ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΗΤΤΑ ΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΑ. ΑΝ ΔΕΝ ΑΝΤΙΛΗΦΘΟΥΝ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ ΟΤΙ Η ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΑΛΛΑΖΕΙ, ΑΛΛΑΖΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ, ΑΡΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΆΞΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΝ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΝ Ή ΑΠΛΑ ΘΑ ΤΟΥΣ ΞΕΧΑΣΕΙ Η ΙΣΤΟΡΙΑ, ΘΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟΒΑΛΕΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ.